جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4022- تاریخ : 1396/07/20 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

وقتي که ژرمن ها مقهور قدرت يوزهاي ايران شدند
بازتاب شکست نوجوانان آلمان مقابل ايران


برگزاري اردوي تيم ملي گلبال جوانان


بازديد رئيس فدراسيون از اردوي تيم تنيس دختران


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 وقتي که ژرمن ها مقهور قدرت يوزهاي ايران شدند
 بازتاب شکست نوجوانان آلمان مقابل ايران 

شکست آلمان برابر ايران در صدر اخبار رسانه هاي آلماني قرار گرفت.

تيم ملي فوتبال نوجوانان ايران در دومين ديدار خود در رقابت هاي جام جهاني نوجوانان در هند، موفق شد با 4 گل برابر آلمان به برتري برسد.آلماني ها که انتظار اين باخت را برابر ايران نداشتند، با تعجب از قدرت ملي پوشان ايراني ياد کردند و اين شکست در صدر اخبار ورزشي رسانه هاي آلماني بود.

روزنامه اشپيگل درباره اين ديدار نوشت: فوتبال آلمان در اين ديدار کاملا تسليم ايران بود و هيچ شانسي براي برتري نداشت. حريف بسيار خوب عمل کرد و از همان ابتداي بازي نيز بر بازي مسلط بود. اين يک افتضاح بزرگ براي فوتبال آلمان بود که با اين نتيجه در دومين ديدار خود در جام جهاني نوجوانان مغلوب ايران شود.

سايت ريوراسپورت آلمان نيز درباره اين ديدار نوشت: در حالي که تيم ملي آلمان به دنبال قطعي کردن صعود خود به مرحله بعد جام جهاني نوجوانان هند بود، اين ايران بود که توانست با نتيجه 4 بر صفر آلمان را شکست دهد و صعود خود را به دور دوم اين رقابت ها قطعي کند. شکستي که از ياد هواداران آلمان نخواهد رفت.

سايت ولت نيز با دردناک خواندن اين شکست برابر ايران نوشت: شکست 4 بر صفر برابر ايران دردناک است.

ممکن است روي روحيه بازيکنان جوان فوتبال آلمان تاثير بگذارد ولي کادرفني تيم ملي آلمان بايد اين ديدار را فراموش کنند و به فکر بازي بعدي خود در اين رقابت ها باشند تا آلمان بتواند به عنوان تيم دوم راهي مرحله حذفي جام جهاني شود.

تيم ملي فوتبال نوجوانان ايران در سومين ديدار خود در مرحله گروهي بايد برابر تيم ملي نوجوانان کاستاريکا برود.

چمنيان : نه راضي هستيم نه قانع

سرمربي تيم فوتبال نوجوانان ايران، گفت : براي فيرپلي و روح جوانمردانه فوتبال با تمام توان به مصاف کاستاريکا مي‌رويم.

عباس چمنيان در مورد پيروزي پرگل تيم نوجوانان مقابل آلمان گفت: عملکرد ما حاصل يک سال و نيم کار سخت است، برنامه‌هايمان را طبق جزئيات پيش برديم و به هيچ وجه کارمان را متوقف نکرديم.

بعد از نايب قهرماني در آسيا و صعود به جام جهاني کار اصلي ما آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

در مصاحبه بعد از بازي با آلمان گفتم فعلاً نه راضي هستيم و نه قانع. بايد صراحتاً بگويم از نتيجه اين بازي متعجب نشدم و بسيار تلاش کرديم و با تمرکز بالا به مسابقات آمديم. بازيکنان دل به کار دادند و 90 دقيقه تلاش کردند.

وي افزود: دو نکته بارز در عملکرد بازيکنان ما وجود دارد، اول اينکه تيم ما بسيار تاکتيک پذير است و دوم اينکه آمادگي ذهني بازيکنان بسيار بالا است. ما کم اشتباه بوديم و خيلي خوب بازي کرديم البته بعد از بازي اين پيروزي به فراموشي سپرده شد و ماموريت جديد ما بازي با کاستاريکا است.

ما نمي‌خواهيم حريف دست و پا بسته‌اي باشيم، بيشتر از توانمان تلاش مي‌کنيم تا نتايج خوبي بگيريم.

سرمربي تيم نوجوانان در ادامه يادآور شد: طي روزهاي گذشته تمرينات منظمي را پشت سر گذاشتيم، اين تيم اگر توانسته به اينجا برسد حاصل حمايت‌هاي فدراسيون و مهدي تاج بوده.

کادر فني مخصوصاً حسين مرادي مدير تيم کمک زيادي کردند. سخت کار مي‌کنيم و اين انگيزه را داريم تا با نمايشمان مردم را شاد کنيم.

با توجه به برنامه‌ريزي و پرورش استعدادهاي خوب مي‌توانيم در مسيرمان شادي بيشتري به همراه بياوريم. بعد از خروج از رختکن پيروزي مقابل آلمان را فراموش کرديم و همه تمرکز ما روي مسابقات بعدي است.

چمنيان با اشاره به اينکه تقريباً صعود ايران به عنوان تيم اول قطعي شده و آيا مقابل کاستاريکا از تيم دوم خود استفاده مي‌کند، اظهار داشت: تنها رقيب ما براي صدرنشيني آلمان است که در بازي رو در رو شکست خورده و تفاضل‌مان 9 گل اختلاف است، با اين وجود نگاه ما به بازي با کاستاريکا بسيار جدي است و روحيه پيروزي طلبانه‌مان را از دست نداديم. ما به همه حريفان نگاهي جدي و توام با احترام داريم و در اين مسابقه با همه توان بازي مي‌کنيم.

کاستاريکا مقابل آلمان بسيار خوب بازي کرد و در مقابل گينه هم به تساوي رسيد. با توجه به اينکه تمامي اين تيم‌ها شانس صعود دارند ما بازي را کاملاً جدي مي‌گيريم. مي‌خواهيم در همه مسابقات باعث شادي مردم شويم تا هرکسي که بازي ما را مي‌بيند لذت ببرد.

قبل از بازي تعدادي از هواداران آلمان را تشويق مي‌کردند اما با گذشت 10 دقيقه از شروع بازي نيمي از حاضران ورزشگاه به تشويق ايران روي آوردند چرا که در همه جاي دنيا مردم خواهان تماشاي بازي زيبا و هجومي هستند و هرکسي که اين روند را داشته باشد مورد حمايت قرار مي‌دهند.

سرمربي تيم ملي در مورد احتمال حضور بازيکنان ذخيره در اين مسابقه عنوان کرد: بازيکنان جايگزين ما فاصله زيادي با نفرات اصلي ما ندارند. در مقابل آلمان، گينه، فرانسه، مکزيک با حضور بازيکنان ذخيره در ميدان عملکردمان بهتر شد.

ما به دنبال رعايت فير پلي و روح جوانمردانه ورزش هستيم و براي احترام به فوتبال و مردم با همه وجود مقابل کاستاريکا بازي مي‌کنيم تا بتوانيم در اين مسابقه نتيجه لازم را بگيريم.


 برگزاري اردوي تيم ملي گلبال جوانان 

مرحله پنجم اردوي آمادگي تيم گلبال جوانان جهت حضور در بازي هاي پاراآسيايي جوانان از 21 تا 28 مهرماه در مرکز بهزيستي شهيد فياض بخش شهر يزد برگزار خواهد شد.حمد شاه محمدي از اصفهان، علي علي آبادي وابراهيم جنگجو از خراسان رضوي، نيما رسولي از کردستان، رسول حاجي علياني از کرمانشاه، اسماعيل توکلي جو از همدان، مهدي عباسي از تهران و عليرضا پورناظميان از يزد دعوت شدگان به اردو هستند.بازي هاي پاراآسيايي جوانان از 19 تا 23 آذرماه در کشور امارات برگزارمي شود.


 بازديد رئيس فدراسيون از اردوي تيم تنيس دختران  

مجيد شاسته رئيس فدراسيون تنيس کشورمان، مهر افزا منوچهري، نائب رئيس فدراسيون در امور بانوان و فرشاد صفتي رئيس کميته تيم هاي ملي تنيس از تمرينات تيم دختران زير 12 سال اعزامي به مسابقات قزاقستان بازديد کردند.

تمرينات تيم ملي با حضور رومينا زينالي صورمان آبادي از آذربايجان غربي، درسا چراغي از تهران و آريسا سبزه زار کرمان تا 22 مهر ماه ادامه دارد. مسابقات تنيس قهرماني آسيا از 13 لغايت 23 آبان ماه سال جاري به ميزباني قزاقستان برگزار مي شود.


 ميز خبر 

وقتي لباس تيم ملي فروخته مي‌شود

تير بنداز و 16 ميليون هم بده!

تيتر خبري که حدود يک هفته پيش در محافل ورزشي سر و صدا برپا کرد اين بود:« دريافت 16 ميليون تومان از کمانداران براي اعزام به مسابقات جهاني!». خود تيتر به اندازه کافي براي جذب مخاطب اين رشته يا حتي افراد پيگير مسايل روز ورزش کفايت مي کرد. اينکه فدراسيوني با رديف بودجه مشخص و دارنده کمانداراني که در سطح جهان شناخته شده هستند (حتي مدال طلاي المپيک هم دارند)، 16 ميليون تومان نداشته تا يکي دو کماندار شانس مدالش را به رقابت هاي جهاني اعزام کند؟ اين اتفاق چه معنايي مي تواند داشته باشد؟

البته اتفاقي که در هفته اول مهر ماه رخ داد، نمونه هاي دم دستي ديگري هم ظرف ماه هاي اخير داشته که يکي از آنها موضوع اعزام تيم هاي رده هاي سني نوجوانان و جوانان به اردوي آماده سازي کره جنوبي در اوايل تابستان بود. آن زمان که فدراسيون اعزام ملي پوشان را منوط به پرداخت 4 هزار دلار از سوي خانواده هايشان کرد! گرچه رييس فدراسيون اين موضوع را تکذيب و برپايي اردوي کره جنوبي را خارج از برنامه هاي فدراسيون برشمرد و گفت وقتي اردويي نيست چرا بايد از کسي پول طلب مي کرديم.

اما بحث داغ اين روزها موضوع چگونگي اعزام ملي پوشان تيروکمان کامپوند به مسابقات جهاني نوجوانان و جوانان آرژانتين است. اينکه فدراسيون تشخيص داد تنها کمانداران ريکرو بخت کسب مدال و سهميه براي المپيک نوجوانان و جوانان مي توانند راهي مسابقات شوند!

اگرچه در اين موضوع فني مناقشه اي نمي کنيم و موضوع را به فرصتي ديگر موکول مي کنيم، اما فاجعه زماني روي مي دهد که پيراهن ملي قيمت پيدا مي کند و هر کس پولش را بدهد، بار سفر را مي بندد.

اميد نجاري رئيس سازمان تيم هاي ملي تير وکمان در گفتگويي در همين ارتباط اعلام کرد: «وقتي گفتيم فقط کماندارانِ بخت مدال را اعزام مي کنيم تعدادي از خانواده ها گفتند حاضر هستند با هزينه شخصي فرزندان شان را به مسابقات بفرستند و ما از کسي به زور پول نگرفتيم»! اين اظهارات در حالي عنوان شده که رييس فدراسيون گفته:« مگر مي‌شود ما يک سال اردو داشته باشيم اما از خانواده‌اي پول بگيريم و بازيکن ضعيف را اعزام کنيم؟ چه کاري است که چنين بازيکني را اعزام کنيم در حالي که مي‌دانيم نتيجه نمي‌گيرد؟» اين تناقض گويي ها از کجا نشأت مي گيرد؟ اين بار ماجرا نشان مي دهد که قضيه کره جنوبي هم گويا چندان بيراه نبوده و واقعيت هاي اين فدراسيون را بايد به گونه اي ديگر فهميد.

بيان واژه "فقط" شرطي کردن سفر براي اعزام ملي پوشان نيست؟ اين نيست که هر کس پول دارد 16 ميليون تومان بدهد و شانسش را امتحان کند و هر کس ندارد به سلامت؟

مگر گيسا بايبوري در همين بخش کامپوند که نجاري ادعا مي کرد ما بختي در آن نداشتيم، روي سکوي سوم جهاني نرفت و مدال برنز نگرفت؟

نجاري در بخش ديگري از گفت و گويش گفته:«خانواده ورزشکاران کامپوند با مطرح کردن مواردي مانند آمادگي فرزند خود و بالا بودن شانس مدال آوري شان در مسابقات جهاني، خواستار اعزام آنها با هزينه خودشان شدند».

اين عذر بدتر از گناه نيست؟ چطور ممکن است پدر و مادري که حتما اطلاعات تخصصي کمتري از تيروکمان دارند از "رييس سازمان تيم هاي ملي" تشخيص درست تري داشته باشند؟


آغاز اردوي تيم فوتبال دختران زير 16 سال

دختران فوتباليست نوجوان وارد اردوي تدارکاتي شدند.

اردوي آماده سازي تيم ملي فوتبال زير16 سال دختران از ديروز در مرکز ملي فوتبال آغاز شد تا بازيکنان تمرينات خود را براي حضور در مسابقات پيش رو شروع کنند.

کتايون خسرويار، سرمربي تيم ملي نوجوانان بانوان اسامي بازيکنان دعوت شده به اردو را به شرح زير اعلام کرد:

عسل طلعت، مارال ترکمان از البرز

رقيه جلال نسب از خوزستان

مبينا اعتماد، سبا ولي زاده، ياسمن طايفه، نازنين دواتگر از آذربايجان شرقي

هستي سيلاني، آناهيتا ابوالحستي از اصفهان

هستي ولي نتاج-حديث صالحي- حنانه رحيمي از مازندران

مونا ثريا بين، زهرا معصومي و فاطمه محمدي از گيلان

زينو پيکري از کرمانشاه

غزاله بني طالبي و مريم احمدي از چهارمحال و بختياري

نرگس طاهري از لرستان

هليا پيلتن از خراسان رضوي

حنانه امين و آرشيدا رحماني از تهران

مريم سروري از کرمان

حديث تقي بيگلو از زنجان

فاطمه صفا راستگو از فارس

بهاره سيروس از بوشهر

اردوي فوق تا 21 مهر ماه ادامه خواهد داشت.


لغو رقابت هاي ليگ تکواندو پسران نوجوان

رقابت‌هاي هفته هفتم، هشتم و نهم از گروه اول و دوم ليگ نوجوانان پسر «جام آينده سازان المپيك» که پيش از اين قرار بود روز پنجشنبه و جمعه (20 و 21 مهرماه) به ميزباني سالن غدير برگزار شود، لغو شد.

با اعلام محمد کرمي رييس سازمان ليگ اين رقابت ها به تاريخ ديگري موکول شد که زمان برگزاري متعاقبا اعلام خواهد شد.


 ورزش جوان و نوجوان 

پيگيري تمرينات دختران تيم ملي اسلالوم و اسپرينت

اردوي تيم ملي اسلالوم و اسپرينت بانوان براي حضور در مسابقات کسب سهميه المپيک جوانان در درياچه آزادي آغازمي شود.

نخستين مرحله اردوي انتخابي تيم ملي اسلالوم و اسپرينت بانوان براي حضور در مسابقات کسب سهميه المپيک جوانان از امروز 20 مهرماه در درياچه آزادي آغاز مي شود.

21 قايقران به اولين مرحله اردوي انتخابي تيم ملي اسلالوم و اسپرينت بانوان به منظور حضور در مسابقات کسب سهميه المپيک جوانان دعوت شدند. اين مرحله از اردو 20 مهرماه در درياچه آزادي آغاز مي شود و تا 28 مهرماه در بخش کاياک و کانو ادامه پيدا خواهد کرد.

شقايق سيديوسفي، مهديه رياضي، پريسا مقدم و روژان پيروزنيا مربيان اين تيم هستند.ياسمن رضا سلطاني، آتوسا خراطي، نازنين فرزانه، سارا موسوي، روژيا فيروزکار، مهلا شعبانلو و پريا شکوي از تهران، نگين جباريه و مليکا سماکي از مازندران و ياسمن قمري از همدان در بخش کاياک و ستاره همايونفرد از اصفهان، ثنا عيوضي و سحر عشايري از آذربايجان شرقي، نيروانا اسدبيگي، زهرا مطهر، هديه خيرآبادي، صبا سينايي، فاطيما کاظمي و مريم آبزن از تهران و گلشن رهيده و دنيا محمدي از کرمانشاه در بخش کانو کانادايي نفرات دعوت شده به اين مرحله از اردو هستند.


تيم‌هاي ملي کشتي ساحلي راهي ترکيه مي‌شوند

تيم‌هاي ملي کشتي ساحلي براي حضور در رقابت‌هاي جهاني اين رشته عازم کشور ترکيه مي‌شوند.

بر اساس اعلام فدراسيون کشتي، رقابت‌هاي کشتي ساحلي قهرماني جهان در سه رده سني نوجوانان، جوانان و بزرگسالان روزهاي 21 تا 23 مهرماه در شهر داليان ترکيه برگزار مي‌شود. در همين رابطه، کشتي گيران زير براي شرکت در اين پيکارها امروز راهي کشور ترکيه مي شوند:

تيم کشتي ساحلي نوجوانان:

60 کيلوگرم: رضا مقدسي

70 کيلوگرم: اميرحسين اسماعيلي

70+ کيلوگرم: اميررضا صحرايي

تيم کشتي ساحلي جوانان:

60 کيلوگرم: رضا شيرازي

70 کيلوگرم: حسين عباس پور

80 کيلوگرم: محمدرضا پاکپور

80 + کيلوگرم: مصطفي نجفي


مسابقات بين المللي تنيس جوانان - تهران؛

تلاش تنيسورها براي حضور در نيمه نهايي

تنيسورهاي برتر جواز حضور در مرحله يک چهارم نهايي را کسب کردند. ‌

در ادامه برگزاري رقابت هاي تنيس بين المللي جوانان در تهران، تنيسورها براي صعود به مرحله يک چهارم نهايي به مصاف يکديگر رفتند و در پايان برترينها به مرحله يک چهارم نهايي رسيدند.

در پايان اين مسابقات و در بخش پسران، زيان احمد از انگليس ، سينا مقيمي، محمد خوش خلق، امير محمد ادب جو، محمد ميرزايي از ايران، آرتور سوگويان از ارمنستان ،ربي اسليم از سوريه، جيان لوکا کوئينزي از ايتاليا و در بخش دختران فاطمه سادات زنجاني، شهرزاد باني سعيد، مشکات الزهراء صفي ، کيميا اسبقي پور از ايران ، سالنکو و زادوروزنا از اوکراين تک باس و مليسا يعقوب پور از ترکيه، حريفان خود را شکست دادند.

همچنين در ادامه اين بازيها تنيسورها در بخش دو نفره نيز با هم مسابقه دادند و پايان تيم هاي پيروز به مرحله يک چهارم نهايي رسيدند.در جدول اصلي بخش دختران 26 تنيسور از کشورهاي ايران ، هند و اکراين و ترکيه حضور دارند و در بخش پسران نيز 32 شرکت کننده از کشورهاي انگليس، آلمان ، ايران، ايتاليا، سوريه، ارمنستان و هند شرکت کردند.اين مسابقات تا 22 مهر ماه سال جاري در انفرادي و دو نفره دختران و پسران در مركز ملي تنيس ايران ( باشگاه استقلال) برگزار مي شود.

سرداوري اين دوره از رقابت ها بر عهده محسن خداپرست داور نشان سفيد کشورمان است.


جمعه و به ميزباني خانه تکواندو پايتخت؛

ليگ نوجوانان دختر استان تهران پيگيري مي شود

دختران تکواندوکار پايتخت، روز جمعه به روي شياپ چانگ مي روند.رقابت هاي هفته ششم و هفتم ليگ برتر نوجوانان دختر روز جمعه (21 مهرماه) به ميزباني خانه تکواندو پايتخت (شهرک آزادي) با برگزاري 6 ديدار پيگيري مي شود.

**هفته ششم:

نوين طب – باشگاه 15 خرداد

هيات شمال شرق – ملي پوشان آينده

هماورد – تيپ 65 نيروهاي ويژه هوابرد نيروي زميني ارتش

**هفته هفتم:

هيات شمال شرق – باشگاه 15 خرداد

هماورد – نوين طب

تيپ 65 نيروهاي ويژه هوابرد نيروي زميني ارتش – ملي پوشان آينده

گفتني است، در پايان هفته پنجم، تيم نوين طب با 15 امتياز صدر جدول رده بندي را از آن خود کرده است، تيم هيئت شمال شرق با 12 امتياز در تعقيب تيم صدرنشين است و باشگاه 15 خرداد با 7 امتياز در سکوي سومي جاي دارد.

 


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون