جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4015- تاریخ : 1396/07/12 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)


جام جهاني فوتبال نوجوانان از نگاه آمار

آزادکار تيم ملي اميد:
تشکيل تيم اميد، جوانان را از بلاتکليفي نجات داد


طلاي اسکواش باز جوان ايران در قطر


باطل شدن حکم علي کريمي براي مديريت آکادمي نفت


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 جام جهاني فوتبال نوجوانان از نگاه آمار 

هفدهمين دوره رقابتهاي جام جهاني فوتبال نوجوانان (زير 17 سال)، از 15 مهر با حضور 24 تيم به ميزباني هند آغاز مي شود.

اين اولين بار است که اين رقابت ها در هند برگزار مي شود. اين مسابقات اولين بار در سال 1985 در چين و پس از آن در کنفدراسيون هاي شش گانه فيفا(کنفدراسيون فوتبال آسيا، کنفدراسيون فوتبال آفريقا، کنفدراسيون فوتبال آمريکاي شمالي، مرکزي و کارائيب، کنفدراسيون آمريکاي جنوبي، کنفدراسيون اقيانوسيه و کنفدراسيون فوتبال اروپا) برگزار شد. نيجريه اولين کشوري بود که عنوان قهرماني را از آن خود کرد.

تيم هاي نيجر، کالدونياي جديد و هند ميزبان اين دوره از رقابت ها، براي اولين بار در جام جهاني فوتبال زير 17 سال حضور دارند. هند به جام جهاني 1950 فيفا دعوت شده بود، اما موفق به سفر به محل برگزاري رقابت ها نشد و پس از آن نيز نتوانست صعود کند. اتحاد جماهير شوروي سابق و سوئيس کشورهايي هستند که به ترتيب در سال هاي 1987 و 2009 موفق به کسب عنوان قهرماني شدند.

سرنوشت چهار فينال از 16 فينال برگزار شده اين رقابت ها در ضربات پنالتي تعيين شد. هر يک از چهار تيم قهرمان از کنفدراسيون هاي مختلف بودند: اتحاد جماهير شوروي سابق(اروپا)، عربستان(آسيا)، برزيل(آمريکاي جنوبي) و نيجريه(آفريقا).

نيجريه در رقابت هاي 2015 در شيلي، اولين تيمي بود که براي پنجمين بار عنوان قهرماني را کسب کرد. 'ويکتور اوسيمن' نيجريه اي پس از زدن 10 گل در يک دوره از اين رقابت ها، برترين گلزن اين رقابت هاست. دوازده بازيکن که قهرماني جام جهاني را در کارنامه دارند، سابقه حضور در جام زير 17 را نيز داشته اند. اين بازيکنان عبارتند از: 'توني کروس' ، 'ماريو گوتسه' از آلمان، 'امانوئل پتي از فرانسه، 'رونالدينيو' از برزيل، 'جان لوئيجي بوفون'، الساندرو دل پيرو، فرانچسکو توتي' از ايتاليا، 'ايکر کاسياس'، 'سسک فابرگاس'، آندرس اينيستا'، 'فرناندو تورس' و 'ژاوي' از اسپانيا.با 172 گلي که در جام 2013 در 52 بازي در امارات عربي متحده زده شد، رکورد تازه اي در رقابت ها ثبت شد. برزيل با 166 گل، بيشترين آمار گلزني را داشته است.

از زمان شروع اين رقابت ها در سال 1985 در چين، 612 بازي انجام شده است. برزيل با 75بازي، نيجريه با 63بازي و آرژانتين با 61 بازي، بيشترين بازي ها را انجام دادند. برزيل با 74 پيروزي تاکنون، بيش از هر کشور ديگري به پيروزي رسيد. نيجريه در 46 بازي به پيروزي رسيد.

تا به امروز، 1859 گل در اين رقابت ها زده شده است. مسابقات امسال در شش استاديوم بزرگ هند برگزار مي شود. بزرگترين اين استاديوم ها با ظرفيت 66 هزار و 600 نفر در کلکته قرار دارد.

مسابقات ايران در مرحله گروهي گروه سوم(کاستاريکا، آلمان و گينه) در شهر ساحلي گوا در هند برگزار مي شود.نوجوانان فوتباليست ايران در اين مرحله روزهاي 15، 18 و 21 مهرماه به ترتيب با تيم هاي فوتبال گينه، آلمان و کاستاريکا ديدار خواهند کرد.


 آزادکار تيم ملي اميد:
 تشکيل تيم اميد، جوانان را از بلاتکليفي نجات داد 

کشتي گير تيم ملي اميد گفت: تشکيل تيم اميد کشتي گيران جوان را از بلاتکليفي نجات داد و باعث شد آن‌ها با آمادگي بيشتر راهي تيم ملي بزرگسالان شوند.

امير حسين حسيني در خصوص وضعيت تيم ملي کشتي آزاد اميد اظهار داشت: تشکيل تيم اميد اتفاق بسيار خوبي بود زيرا زمينه پيشرفت کشتي گيران بخوبي فراهم مي‌شود و باعث مي‌شود تا کشتي گيران با برنامه از پيش تعيين شده برنامه‌هاي خود را در رده بزرگسالان دنبال کنند.

وي گفت: قبل از تشکيل اين تيم کشتي گيراني که از رده جوانان راهي بزرگسالان مي‌شدند، يک يا دو سال پشت خط مي‌ماندند و اکثر آن‌ها نمي‌توانستند بلافاصله راهي تيم ملي بزرگسالان شوند. تشکيل تيم اميد کشتي گيران جوان را از بلاتکليفي نجات داد و باعث شد تا آن‌ها با حضور در اين تيم موفق به کسب آمادگي بيشتر براي راهيابي به تيم ملي بزرگسالان شوند.

حسيني درباره مسابقات کشتي بازي‌هاي داخل سالن آسيا افزود: خوشبختانه در شرايط بسيار خوبي راهي مسابقات کشتي ترکمنستان شدم. با توجه به ارزيابي‌هاي بسيار خوبي که از حريفان داشتم، بايد تاکيد کنم که عملکردم در مصاف با حريفان قابل قبول بود و من توانستم در رقابت با حريف قرقيزستاني موفق به کسب مدال طلا شوم.

وي گفت: عملکرد تيم ملي کشتي هم در اين مسابقات بسيار خوب بود. 8 کشتي گير ما موفق به حضور در فينال اين مسابقات شدند و توانستند 6 مدال طلا و 2 مدال نقره کسب کنند. اين مسابقات از نظر فني در سطح بسيار خوبي برگزار شد و عملکرد موفق کشتي گيران ما در اين مسابقات، شانس کسب موفقيت مان را در رقابتهاي جهاني اميد بيشتر مي‌کند.

حسيني که با خبرگزاري صدا و سيما گفت و گو مي کرد،افزود: اين مسابقات سطح فني بسيار خوبي دارد و همه کشتي گيراني که از سال 2014 در مسابقات جهاني جوانان رقابت کردند در مسابقات اميدهاي جهان حضور خواهند داشت. همين موضوع نشان دهنده سطح فني و بسيار بالاي اين مسابقات است و نشان مي‌دهد که کار بسيار سختي پيش رو داريم. اما با توجه به شرايط خوب حاکم بر تيم بايد تاکيد کنم با همه سختي شانس زيادي براي کسب موفقيت در اين مسابقات داريم.

وي درباره برگزاري مسابقات ليگ برتر گفت: ليگ در شرايط بسيار خوبي در حال برگزاريست و من هم در تيم بيمه رازي مشغول فعاليت هستم. امسال ليگ با طرح 300 روزه در حال برگزاريست که طرح بسيار خوبي است ولي ايراداتي به آن وارد است که از جمله اين ايراد‌ها به همزماني برگزاري مسابقات ليگ با اردوهاي تيم ملي مربوط مي‌شود. اميدوارم سازمان ليگ با اجراي تمهيداتي زمينه برطرف شدن ايرادات اين طرح را فراهم کند و مسابقات ليگ در شرايط بهتري برگزار شود.


 طلاي اسکواش باز جوان ايران در قطر 

کاپيتان تيم اسکواش جوانان کشورمان با شکست حريف کهنه کار پاکستاني به مدال طلاي رقابت هاي بين المللي قطر رسيد. عليرضا شاملي،کاپيتان تيم اسکواش جوانان ايران با حضور در مسابقات بين المللي قطر شگفتي ساز شد و به مدال طلاي اين رقابت ها رسيد.شاملي که ماه گذشته در مسابقات قهرماني آسيا با شکست مقابل حريف پاکستاني از دستيابي به مدال طلا بازمانده بود، در اين مسابقات با ارائه عملکردي خوب ضمن شکست حريف خود و کسب عنوان قهرماني موفق به گرفتن انتقام نيز شد.


 باطل شدن حکم علي کريمي براي مديريت آکادمي نفت  

با صدور حکم مدير آکادمي نفت طلائيه براي ناصر فريادشيران حکم اخير علي کريمي هم لغو شد.مالک نفت که اخيرا با صدور حکمي کريمي را به جاي فريادشيران به عنوان مدير اکادمي معرفي کرده بود، به ناصر فرياد شيران همين حکم را داد.

البته باشگاه نفت در اين باره خبري را اعلام نکرده و فقط عکسي از فريادشيران در کنار مدير حقوقي باشگاه و در حال دريافت يک لوح و احتمالا حکم منتشر کرده است.


 ميز خبر 

دعوت25 بازيکن به اردوي تدارکاتي تيم ملي فوتبال جوانان

پورغلامي، سرمربي تيم ملي فوتبال جوانان، اسامي بازيکنان دعوت شده به اردوي تدارکاتي را اعلام کرد.

اردوي آماده سازي تيم ملي فوتبال جوانان از 14 تا 20 مهر ماه در مرکز ملي فوتبال آغاز مي شود که فرهاد پورغلامي، سرمربي اين تيم اسامي بازيکنان دعوت شده به اردو را به شرح زير اعلام کرد:

ودود غفاري و رضا سيف احمدي از آذربايجان شرقي

عليرضا رضايي از قزوين

محمد باقري، امير مهدي جانملکي،عرفان خاني،سيد محمدرضا مير حسيني، مهدي کرامتي، اميد دره، محمد خدابنده لو، حميدرضا طاهرخاني، مهدي بيات، عارف حاج عيدي،حسين نخودکار از تهران

سجاد آقايي از اراک

علي کيخسروي، محمدرضا شيخ حسين اصفهاني، مهدي رحيمي، محمد کريمان فرد و عليرضا قادري از اصفهان

فرزان داناو بهروز جلاليان از فارس

يوسف کي شمس از خوزستان

مهدي هاشم نژاد و جواد آقايي از گيلان

بازيکنان بايد راس ساعت 13:00 روز جمعه 14 مهر ماه خود را در مرکز ملي فوتبال به کادر فني معرفي کنند.


امروز، آغاز اردوي ملي پوشان فوتسال المپيک

اردوي آماده سازي تيم ملي فوتسال المپيک از امروز آغاز مي شود.

اردوي آماده سازي تيم ملي فوتسال المپيک در حالي از امروز 12 مهر ماه آغاز مي شود که علي صانعي، سرمربي تيم ملي فوتسال المپيک، اسامي بازيکنان دعوت شده به اردو را به شرح زير اعلام کرد:

اصغر عباسي، حميدرضا تاجيک، علي شيري، عليرضا بيات، عباس منصوري، سعيد عبدي، علي عليمرداني و محمد مهدي خاني از تهران

مهدي مهدي خاني، مهدي شاکران، مسعود يوسفي،محمد جواد تفتيان از اصفهان

حميد اسماعيلي مطلق، حسن تاجر يدکي،محمد باقر عباسي، محمد جعفري گل از قم

مهدي زرچيني، هلي احساني و آرمين مبصري از مرکزي

سيد علي خشکرود از مازندران

بازيکنان فوق بايد راس ساعت 13:00 روز چهارشنبه 12 مهر ماه در مهمانسراي شماره يک مرکز ملي فوتبال خود را به کادر فني معرفي کنند.


گزينه مربيگري تيم‌ملي نوجوانان، در ليگ ايالتي استراليا سرمربي شد

گزينه مربيگري تيم ملي نوجوانان در استراليا سرمربي يک تيم شد.

پيش از انتخاب عباس چمنيان براي تيم ملي نوجوانان زير 16 سال، قرار بود فدراسيون فوتبال اميدرضا روانخواه و پوريا نبي را به عنوان سرمربي و مربي تيم ملي نوجوانان زير 16 انتخاب کند. آن زمان قرار بود چمنيان به رده جوانان برود و روانخواه و نبي مربيان تيم ملي نوجوانان شوند اما نظر کميته جوانان و فني تغيير کرد و چمنيان به رده زير 16 سال برگشت و فرهاد پورغلامي سرمربي تيم ملي جوانان شد.پوريا نبي، مربي جوان ايراني که البته هيچ نسبتي با مهدي محمد نبي، دبيرکل برکنار شده فدراسيون فوتبال ندارد، يکي از گزينه هاي مربيگري در تيم ملي نوجوانان بود که پس از تغييرنظر فدراسيون فوتبال به پيشنهاد باشگاه مورتن باي يونايتد که در ليگ ايالتي استراليا حضور دارد به عنوان سرمربي به اين تيم پيوست. ليگ ايالتي استراليا، يک سطح از ليگ برتر استراليا پايين تر است. پوريا نبي پيش از اين در ايران در تيم هاي ملي اميد، پرسپوليس، مس رفسنجان هم کار کرده و البته در دو مقطع کانديداي مربيگري در تيم هاي ملي نوجوانان و جوانان ايران بوده است. ظاهرا تشابه نام با دبيرکل سابق فدراسيون، حسابي به ضرر او شده است و در حاليکه خودش هميشه مي گويد: فاميل من نبي است اما فاميلي دبيرکل سابق محمد نبي است و ما هيچ نسبتي با هم نداريم.» اينکه چرا کميته جوانان و کميته فني، او را با بالاترين مدارک مربيگري فيفا و اي اف سي رد مي کند هم در نوع خودش جالب توجه است.


رضايي در آستانه سرمربيگري کشتي آزاد اميد

دارنده مدال هاي طلاي جهان و نقره المپيک با قبول پيشنهاد فدراسيون کشتي در آستانه سرمربيگري تيم ملي کشتي آزاد اميد قرار گرفت.عليرضا رضايي، مربي و مدير پيشين تيم ملي کشتي آزاد بزرگسالان ايران با قبول پيشنهاد فدراسيون کشتي براي به دست گرفتن هدايت تيم ملي کشتي آزاد اميد ايران، در آستانه سرمربيگري اين تيم قرار گرفت.قرار است پس از تاييد اعضاي شوراي فني کشتي آزاد، رضايي رسما کار خود را آغاز کند و تمرينات اين تيم را براي حضور در مسابقات جهاني لهستان که 30 آبان تا 5 آذرماه سال جاري برگزار مي شود زير نظر بگيرد.عليرضا رضايي، اکبر فلاح و محمدحسن محبي چندي پيش پيشنهاد مجيد ترکان مدير تيم هاي ملي رده هاي پايه را براي قبول سرمربيگري تيم ملي کشتي آزاد اميد نپذيرفتند.


 ورزش جوان و نوجوان 

فهرست جوانان دووميداني کار بررسي مي شود

رئيس انجمن پارا دووميداني ايران از برگزاري دو اردوي آمادگي تيم جوانان براي حضور در بازي هاي پاراآسيايي خبر داد.

بهمن رضايي با اعلام اين خبر به سايت کميته ملي پارالمپيک گفت: اسامي ورزشکاراني که براي شرکت در بازي هاي پاراآسيايي اعلام شده است براساس رکوردهايي است که در رقابت هاي قهرماني جوانان جهان و مسابقات ليگ باشگاهي در ماه شهريور کسب کرده اند.

وي افزود: کميته ملي پارالمپيک رکوردهاي ورودي را براي حضور ورزشکاران در بازي هاي پاراآسيايي جوانان اعلام کرده بود که 38 نفر در دو مسابقه قهرماني جهان و ليگ باشگاهي رکوردهاي قابل قبولي را کسب کردند. ما هم اسامي را به کميته ملي پارالمپيک اعلام کرده ايم تا پس از بررسي معاونت فني، اسامي نهايي اعلام شود.رئيس انجمن پارا دو و ميداني ايران خاطرنشان کرد: 38 نفري که انتخاب شده اند ملاک ورودي ها را به دست آورده اند و منتظر نظر معاون فني پارالمپيک هستيم تا تکليف ورزشکاران اعزامي مشخص شود. ورزشکاران انتخاب شده در مواد دوهاي سرعت، پرش طول و پرتابي هاي ايستاده و نشسته هستند.وي از برگزاري دو اردوي آمادگي تيم جوانان براي حضور در بازي هاي پاراآسيايي خبر داد و افزود: براي تيم پارا دو و ميداني جوانان دو اردوي هفت روزه در آبان و آذرماه در نظر گرفته شده است. تيم ملي در دوره قبل اين مسابقات عنوان نايب قهرماني را کسب کرد و اميدواريم ورزشکاران ما در اين دوره، رکوردها و مدال هاي بهتري را کسب کنند. بازي هاي پاراآسيايي جوانان از 19 تا 23 آذرماه در دوبي برگزار مي شود.


دختران زير 12 سال تنيس در تمرينات تيم ملي

مرحله دوم اردوي آماده سازي تيم ملي تنيس دختران زير 12 سال در آکادمي بين المللي تنيس استقلال آغاز مي شود.

از 15 مهر ماه تمرينات تيم ملي تنيس زير 12 سال اعزامي به مسابقات قهرماني آسيا با حضور رومينا زينالي و صورمان آبادي از آذربايجان غربي ، درسا چراغي از تهران و آريسا سبزه زار از کرمان تا 22 مهر ادامه دارد.

مسابقات تنيس قهرماني آسيا 13 تا 23 آبان به ميزباني قزاقستان برگزار خواهد شد.

سرمربيگري و سرپرستي تيم ملي به ترتيب بر عهده شهرزاد شيخ صراف و فريبا سفيد باف است و عباس خيلتاش نيز به عنوان مدير فني در اين تيم حضور دارد.


براي آماده سازي مسابقات آسيايي؛

دختران بسکتباليست از امروز وارد اردو مي‌شوند

اردوي تدارکاتي تيم ملي بسکتبال دختران نوجوان از امروز آغاز مي‌شود.

اردوي آماده سازي تيم ملي بسکتبال دختران نوجوان از امروز تا بعد از ظهر جمعه 14 مهر برگزار مي‌شود.

اسامي دعوت شدگان به اين شرح است:

مريم شيرازي، فاطمه آقازادگان، فاطمه مرتضوي، حسني حسيني، عسل نسترن طهراني، مژده نظري، نيناره زکاني، رکسانا کريمي، روژين طلاکوب، سوگند رحماني، پيونيک آراکليان، عسل محسني، غزل ملکي، يگانه دشتکي، زينب غفاري، آيدا گل محمديِ

مربيان:

الهه دارستاني (سرمربي)

پوران عباسي (مربي)

دختران بسکتباليست براي اولين اعزام به مسابقات قهرماني زير 16 سال آسيا آماده مي شوند.


معرفي هوگوپوشان برتر مسابقات تکواندو جوانان خوزستان

مسابقات تکواندو جوانان استان خوزستان در گروه زنان با معرفي نفرات برتر به پايان رسيد.به گزارش فدراسيون تکواندو،رقابت هاي جوانان استان خوزستان در گروه زنان به مناسبت گراميداشت "هفته دفاع مقدس" به ميزباني سالن شهداي راه و ترابري استان برگزار شد.اين پيکارها جهت شناسايي نفرات برتر اين رده سني انجام شد که نفرات برتر اين رقابت ها به شرح زير است:

وزن اول:

1- شيرين منفرد(انديمشک)2- آيسودا محمدي(بهبهان)3- مبينا حسنکي (شوشتر) و مريم سرافراز(اهواز)

وزن دوم:

1- سارا خون جام (انديمشک)2- بيتا قاسمي(شوشتر)3- سحر حامديان(انديمشک) و آرزو رحيمي(اهواز)

وزن سوم:

1- اکرم شيخ لويسي(دزفول)2- فاطمه معتمدي(انديمشک)

3- پروين جاني(اهواز) و زهرا رحماني(شوشتر)

وزن چهارم:

1- مهسا منتظران(اهواز)2- زهرا خالقي(دزفول)3- فريده جهانگيري(شوشتر)

وزن پنجم:

1- پگاه صالحي(اهواز)2- فرزانه زماني کوهي(شوشتر)

وزن ششم:

1- سرور حسيني ارشد(اهواز)2- پگاه اميري(اهواز)

وزن هفتم:

1- فروغ سلامتيان(دزفول)2- حديث بخشي(انديمشک)

وزن هشتم:

1- رزيتا ايمري زاده(اهواز)در پايان رقابت ها مهسا منتظران به عنوان بازيکن برتر و اکرم نساروند به عنوان داور نمونه معرفي شد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون