جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4005- تاریخ : 1396/06/29 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

رقابت هاي ووشو جوانان جهان- کره جنوبي
پاشايي، ريگي و محمدي در ديدار نهايي


صدرنشيني لوازم خانگي کن در ليگ تکواندو دختران نونهال


قضاوت يک بانوي ايراني در فوتبال دختران آسيا


پيروزي مقتدرانه شاگردان چمنيان مقابل لبنان


ورزش جوان و نوجوان


ميز خبر


 رقابت هاي ووشو جوانان جهان- کره جنوبي
 پاشايي، ريگي و محمدي در ديدار نهايي 

سانداکار وزن منهاي 60 کيلوگرم تيم دختران ايران به ديدار پاياني رقابت هاي ووشوي قهرماني جوانان آسيا راه يافت.

نهمين دوره رقابت هاي ووشوي قهرماني جوانان آسيا با حضور 433 ووشوکار از 19 کشور به ميزباني شهر «گومي» کره جنوبي در حال برگزاري است و تيم ايران در دو بخش ساندا و تالوي دختران و پسران حريفان قاره کهن رفته است.

در رقابت هاي روزگذشته، «شقايق پاشايي» با قدرت سانداکاري از هنگ کنگ را شکست داد و به فينال رسيد. پاشايي براي کسب مدال طلا، امروز (چهارشنبه) با نماينده هند روبرو مي شود.

همچنين «عليرضا ريگي» با کسب سومين پيروزي متوالي به ديدار پاياني رقابت هاي ووشوي قهرماني آسيا صعودکرد.

اين سانداکار شايسته وزن منهاي 60 کيلوگرم تيم پسران ايران که پيش از اين حريفاني از نپال و قزاقستان را شکست داده بود، به مصاف «جئونگ» از کره جنوبي رفت و در دو راند متوالي به پيروزي رسيد. ريگي براي تکميل موفقيت هاي خود و رسيدن به مدال طلا، امروز در مبارزه نهايي به مصاف حريفي از چين مي رود.

علاوه بر اين سانداکار وزن منهاي 65 کيلوگرم تيم کشورمان گام به ديدار پاياني رقابت هاي ووشوي قهرماني جوانان آسيا گذاشت. «علي محمدي» در وزن منهاي 65 کيلوگرم سانداي پسران در دور راند متوالي رقيب ازبکستاني خود را با شکست بدرقه کرد و به فينال رسيد تا امروز براي کسب مدال طلا به مصاف حريفي از ويتنام برود.


 صدرنشيني لوازم خانگي کن در ليگ تکواندو دختران نونهال 

در پايان رقابت‌هاي هفته چهارم از مرحله دوم ليگ نونهالان دختر، تيم لوازم خانگي کن صدر جدول رده‌بندي را به خود اختصاص داد، تيم شوراي اسلامي شهر تنکابن در رده دوم قرار گرفت و تيم شهيد نادري هيات تکواندو ابهر در جايگاه سوم جدول رده‌بندي قرار گرفت.

بر اساس اعلام فدراسيون تکواندو، رقابت‌هاي هفته اول تا چهارم از مرحله دوم هشتمين دوره ليگ نونهالان دختر «جام شکوفه‌هاي تکواندو» با حضور 8 تيم راه‌يافته به اين مرحله در خانه تکواندو برگزار شد.

در مرحله دوم اين رقابت‌ها تيم‌هاي لوازم خانگي کن، شهيد نادري هيات تکواندو ابهر، هيات تکواندو خوزستان الف، باشگاه ورزشي تاتي، شوراي اسلامي شهر تنکابن، آکادمي تکواندو ابزار و يراق توسن، هيات تکواندو گيلان و هيات تکواندو البرز با يکديگر به رقابت‌ مي‌پردازند تا قهرمان جام هشتم مشخص شود.

با پايان هفته چهارم اين رقابت‌ها تيم لوازم خانگي کن با کسب 12 امتياز صدرنشين شد، تيم شوراي اسلامي شهر تنکابن با 9 امتياز رده دوم را به خود اختصاص داد و تيم شهيد نادري هيات تکواندو ابهر با 7 امتياز سوم شد.

نتايج کسب شده درهفته اول تا چهارم (مرحله دوم و پاياني) از سوي سازمان ليگ به شرح زير اعلام شده است:

هفته اول:

تيم آکادمي تکواندو ابزار و يراق توسن 4 – تيم شهيد نادري هيات تکواندو ابهر 6

تيم شوراي اسلامي شهر تنکابن 4 – تيم لوازم خانگي کن 6

تيم باشگاه ورزشي تاتي 5 – تيم هيات تکواندو استان خوزستان الف 5

تيم هيات تکواندو گيلان 4 – تيم هيات تكواندو البرز 6

هفته دوم:

تيم آکادمي تکواندو ابزار و يراق توسن 3 – تيم لوازم خانگي کن 7

تيم شوراي اسلامي شهر تنکابن 6 – تيم هيات تكواندو البرز 4

تيم باشگاه ورزشي تاتي 4 – تيم هيات تکواندو گيلان 6

تيم هيات تکواندو استان خوزستان الف 5 – تيم شهيد نادري هيات تکواندو ابهر 5

هفته سوم:

تيم آکادمي تکواندو ابزار و يراق توسن 7 – تيم هيات تکواندو استان خوزستان الف 3

تيم شوراي اسلامي شهر تنکابن 7 – تيم باشگاه ورزشي تاتي 3

تيم هيات تکواندو گيلان 4 – تيم شهيد نادري هيات تکواندو ابهر 6

تيم هيات تكواندو البرز 3 – تيم لوازم خانگي کن 7

هفته چهارم:

تيم آکادمي تکواندو ابزار و يراق توسن 8 – تيم هيات تكواندو البرز 2

تيم شوراي اسلامي شهر تنکابن 7 – تيم شهيد نادري هيات تکواندو ابهر 3

تيم باشگاه ورزشي تاتي 4 – تيم لوازم خانگي کن 6

تيم هيات تکواندو گيلان 7 – تيم هيات تکواندو استان خوزستان الف 3


 قضاوت يک بانوي ايراني در فوتبال دختران آسيا 

مهسا قرباني به عنوان داور وسط بازي ژاپن و کره جنوبي از مرحله نيمه نهايي قهرماني زير 16 سال دختران را قضاوت مي کند.

با اعلام کنفدراسيون فوتبال آسيا ديدار تيم هاي ملي نوجوانان بانوان ژاپن و کره جنوبي از مرحله نيمه نهايي رقابت هاي قهرماني زير 16 سال دختران در حالي امروز برگزار مي شود که با اعلام کنفدراسيون فوتبال آسيا مهسا قرباني از ايران به عنوان داور وسط اين بازي را قضاوت مي کند.


 پيروزي مقتدرانه شاگردان چمنيان مقابل لبنان 

شاگردان چمنيان در اولين ديدار برابر لبنان توانستند اين تيم را با نتيجه سه بر صفر شکست دهند.

تيم ملي فوتبال زير 16 سال کشورمان در اولين ديدار خود از سري رقابت هاي مقدماتي قهرماني آسيا به مصاف نوجوانان لبنان رفت و در نهايت توانست با نتيجه سه بر صفر پيروز اين ميدان شود. حسين شاوردي، اميرحسين عزيزي و مهدي سيدي در دقايق 23 ، 24 و 81 براي ايران گلزني کردند.

ملي پوشان نوجوان امروز در دومين ديدار خود به مصاف بوتان مي روند.


 ورزش جوان و نوجوان 

اولين آکادمي هندبال در گيلان به بهره برداري مي رسد

رئيس هيئت هندبال استان گيلان گفت: اولين آکادمي هندبال در گيلان تا سال آينده در مجموعه ورزشي سردارجنگل رشت به بهره برداري خواهد رسيد. به گزارش ايسنا، غلامحسين عباسي گفت: اولين هدف هيئت هندبال گيلان استعداديابي در رده ها ي پايه است که بر اساس تفاهم نامه با آموزش و پرورش از اول مهرماه طرح 2 ساله کشف استعدادهاي هندبال گيلان با همکاري معاونت تربيت بدني و سلامت در مدارس گيلان آغاز خواهد شد . رئيس هيئت هندبال استان گيلان افزود: با اجراي اين طرح مي توانيم ليگ هاي مختلف نوجوانان و جوانان است انرا راه اندازي کرده و کاري بنيادي در جهت شناسايي استعدادها به هندبال کشور انجام دهيم که تا سالها بتوان از اين ذخاير و پتانسيل ها در کشور و گيلان بهره ببريم.


انتصاب سرمربي تيم ملي اسکي آلپاين جوانان ايران

سرمربي تيم ملي اسکي آلپاين جوانان ايران منصوب شد.

بر اساس حکمي از سوي سيد عبدي افتخاري رئيس فدراسيون، باقر کلهر به عنوان سرمربي تيم ملي اسکي جوانان ايران منصوب شد.باقر کلهر پيش از اين نيز عهده دار سرمربي گري تيم ملي اسکي آلپاين جوانان ايران بود و با اين انتصاب فعاليت خود را به عنوان سرمربي تيم ملي جوانان ادامه خواهد داد.

وي پيش از حضور در کسوت مربي‌گري از قهرمانان اسکي ايران بود و در المپيک زمستاني 2002 نيز به عنوان نماينده ايران حضور يافته بود.تيم ملي اسکي آلپاين جوانان ايران با سرمربي گري باقر کلهر سال گذشته عنوان نايب قهرماني آسيا را بدست آورده بود.


اعزام شناگران جوان ايران به مسابقات کاپ جهاني

شناگران جوان ايراني راهي مسابقات قطر مي شوند.

طبق تصميم کميته فني شنا و تاکيد رياست فدراسيون ترکيب جوان شناگران تيم ملي ايران به منظور کسب تجربه ، ارتقاي سطح و آشنايي بيشتر با سطح اول مسابقات جهان، راهي مسابقات کاپ جهاني فنيا به ميزباني کشور قطر خواهند شد. اين رقابت‌ها که با حضور شناگران سطح اول دنيا برگزار مي‌شود بدون شک آوردگاه مناسبي براي آينده سازان شناي ايران است.

مسابقات وردکاپ قطر 12 و 13 مهر در دوحه برگزار مي شود.

اسامي شناگران اعزامي به مسابقات کاپ جهاني قطر:

عليرضا امين زمردي

علي فتحي

امير عباس امرالهي

متين سهران

سامان قپانوري

متين بالسيني

علي رشيدي گوغري

خشايار حضرتي هدايت اين تيم را برعهده دارد و محمد بيداريان وي را همراهي مي کند.


مشخص شدن دوپينگ پنگ باز اعزامي به انتخابي المپيک جوانان

دو پينگ پنگ باز ايراني و دو مربي براي حضور در انتخابي المپيک جوانان 2018 مشخص شدند.

پس از اينکه کنفدراسيون تنيس روي ميز آسيا براي کشورهاي عضو در المپيک جوانان 2018، سهميه يک دختر و يک پسر را تعيين کرد، مربيان تنيس روي ميز ايران پيشنهاد اعزام نفرات اول جوانان دختر و پسر رنکينگ ملي ايران را به مسابقات انتخابي المپيک ارائه دادند و مدير تيم‌هاي ملي با اعزام اين نفرات به همراه دو مربي موافقت کرد.امين احمديان و مهشيد اشتري دو نفر اول رنکينگ ملي جوانان هستند که به همراه ميعاد مکيف و آزاده سرافراز مربيان ملي به هند اعزام مي‌شوند.مسابقات انتخابي المپيک جوانان 2018 از 12 تا 14 آبان به ميزباني دهلي هند برگزار خواهد شد. اين رقابت‌ها به عنوان انتخابي اصلي المپيک 2018 جوانان در آسيا به شمار مي‌رود.

در اين پيکار‌ها چهار ورزشکار برتر پسر و چهار ورزشکار برتر دختر مستقيماً سهميه المپيک جوانان را به دست مي‌آورند. 29 ورزشکار دختر و 29 ورزشکار پسر از طريق مسابقات انتخابي قاره‌اي و ديگر مسابقات امتيازي سطح دنيا به المپيک جوانان راه مي‌يابند. يک ورزشکار از کشور ميزبان و يک ورزشکار با وايلد کارت کميته بين المللي المپيک به اين نفرات اضافه مي‌شوند. المپيک جوانان از 14 تا 26 مهر 97 در آرژانتين برگزار خواهد شد.


براي حضور در مسابقات پاراآسيايي جوانان

پينگ پنگ بازان اعزامي معرفي شدند

نايب رئيس انجمن تنيس روي ميز جانبازان و معلولان از مشخص شدن ترکيب تيم ملي جوانان براي اعزام به پاراآسيايي امارات خبر داد.زهرا ميربابايي گفت: در اولين روز از اردوي انتخابي، مسابقاتي برگزار شد که پس از آن از ميان نفرات دعوت شده، 5 نفر انتخاب شدند که تمرينات تيم ملي با حضور اين ورزشکاران، که ترکيب اصلي تيم نيز هستند، آغاز مي شود.وي افزود: زهرا انصاري از خراسان رضوي، فرزانه سهرابي از البرز، مريم گيلاني از مازندران، آيدا فاضل نيا از تهران و فاطمه محمدي از خراسان رضوي، 5 ملي پوشي هستند که در تمرينات تيم ملي حاضر مي شوند.ميربابايي گفت: تمرينات اين ورزشکاران تا 31 شهريور، هر روز در دو نوبت صبح و عصر زير نظر زهرا کرمزاده برگزار مي شود و مريم کوچکوند نيز سرپرستي اردو را بر عهده دارد.بازي هاي پاراآسيايي جوانان،آذر به ميزباني امارات برگزار مي شود.


 ميز خبر 

قهرمان نونهال اسلامشهري :

مسئولين به قهرمانان نونهال ونوجوان توجه کنند

قهرمان نونهال اسلامشهري درمسابقات کشوري بد مينتون که عنوان قهرماني اين رشته ورزشي را بدست آورده ، از مسئولين مي خواهد که به قهرمانان کم سن و سال هم توجه کنند .

کسب عنوان قهرماني دختر نونهال اسلامشهري در مسابقات کشوري بدمينتون که با افتخار براي چند مين بار رتبه برتر کشوري را بدست آورده و بعنوان نابغه و پديده اين رشته ورزشي شناخته شده بهانه اي شد تا پاي درد دل وصحبتهاي بي ريا وکودکانه وي بنشينيم ، که بخشي از اين صحبتها را در زيرمي خوانيد:

مبينا ندايي که به لقب نابغه نونهال بدمينتون اسلامشهري شناخته شده ، دررقابتهاي نونهالان کشوردررشته بدمينتون توانست مقام قهرماني کشوررا کسب کند، ازکمبود امکانات و عدم توجه مسئولين گلايه کردودرخواست رسيدگي بيشتر متوليان ورزش به ورزشکاران را دارد.

مبينا 12ساله که باکسب مدال قهرماني اين دوره از مسابقات به عنوان يکي از نخبگان بدمينتون کشور تحسين بسياري از اهالي ورزشي را برانگيخت ،دانش آموز کلاس ششم ابتدايي است .

وي که کاپيتان تيم بدمينتون استان تهران شناخته شده موفق شد در مسابقات نونهالان کشوردر قالب تيم 6نفره استان تهران به مقام قهرماني کشور دست يابد.

اين نونهال اسلامشهري طي گفت و گويي با خبرنگارما اظهار کرد:شش سال است که به طور مداوم ورزش مي کنم وطي 4سال گذشته هم نفر اول نونهالان کشور در رشته بدمينتون شدم ودر رده آموزشگاه هاي ابتدايي هم مقام اول کشور را به دست آوردم.

ندايي که در مدارس ايران تاير ودکتر کيهاني اسلامشهر تحصيل کرده، بيان کرد: از مدير مدرسه خيلي تشکر مي کنم که اينقدر به ورزش اهميت مي دهد وبچه هايي که مقام مي آورند را مورد تشويق وتجليل قرار مي دهد.

قهرمان نونهال اسلامشهري ،افزود:ما ورزشکاران ازمسئولين شهرستان انتظار داريم که قهرمانان و بخصوص بچه هايي که مقام ومدال مي آورند را مورد توجه قرار دهند، از آنها تجليل کنند چون ماهر مقامي که مي آوريم افتخارش براي شهرستان است وبايد کاري کنند که ما ديده شويم وبه شهرهاي ديگر بفهمانند که ماهم بچه هاي قهرمان داريم.

وي ضمن تاکيد بر ادامه تحصيل خود در کنار ورزش قهرماني، تصريح کرد:براي من از همه مهمتر سلامتي جسم و روح ، بعد درس و سپس ورزش است وسعي ميکنم با بيش تر درس خواندن لطمه اي به درسم وارد نشود ودرعين حال بتوانم به تمرينات هم بپردازم وباورزش هميشه سالم بمانم.

مبينا درباره حضوردر اردو ها ودوري ازخانواده گفت: درست است که براي شرکت درمسابقات شهرهاي ديگروتمريناتم ازخانواده دور هستم، ولي با تلاشي که مي کنم ومقام به دست مي آورم وخانواده ام را خشنود وراضي مي بينم، اين دلتنگي ها ، سختيها و دوري راه را برايم شيرين مي سازد.

قهرمان نونهال اسلامشهري از بچه هاي هم سن وسالش خواست تا ورزش نمايند واز اين شاخه به آن شاخه نپرند واگر به رشته ورزشي خاصي علاقه مند هستند درهمان رشته ورزشي فعاليت کننند تا موفق شوند.

مبينا که قرار است درليگ دسته يک کشور بازي کند ، افزود: تابه حال در ليگ دسته دوکشور بازي مي کردم ومقام ها ومدال هاي فراواني را بدست آورده ام وپس از کسب قهرماني کشور درمسابقات استان سمنان،قرار است در ليگ دسته يک کشور بازي نمايم.

وي ضمن قدر داني از پدرومادرش،خاطر نشان کرد:اولين وبهترين مربي من در زندگي و ورزش دررشته بدمينتون مادرم ، خانم ممتازي بوده که خودش چندين دوره قهرمان کشوراست وبعد از آن ازمربي ديگرم خانم فريبا جلاليان سرمربي تيم ملي بدمينتون کشور ،تشکر مي کنم که زحمات زيادي برايم کشيده اند تا من به اين جايگاه برسم.

مبينا ندايي علي رغم داشتن سن کم با اراده اي استوار و عزمي راسخ هرروز در ورزشگاه هاي مجموعه ورزشي شيرودي تهران ، سالن فدراسيون بدمينتون تهران و سالن حضرت زينب (س) اسلامشهر، با پشتکار فراوان تمرين مي کند وخودش را براي مسابقات جهاني آماده مي سازد .

گفتگو و تهيه گزارش از اسلامشهر- بهاره عشقي صابر


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون