جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4003- تاریخ : 1396/06/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)


سه مدال براي جوانان ووشوي ايران در آغاز مسابقات قهرماني آسيا

مسابقات تکواندو پسران خردسال کشور
هوگوپوشان البرز، گيلان و فارس، طلايي‌هاي روز پاياني


برد پرسپوليس در ليگ نوجوانان تهران


پيگيري مسابقات فوتبال قهرماني زير 16 سال آسيا


ورزش جوان و نوجوان


ميز خبر


 سه مدال براي جوانان ووشوي ايران در آغاز مسابقات قهرماني آسيا 

تالوکاران تيم ووشوي جوانان ايران در آغاز مسابقات قهرماني جوانان آسيا موفق به کسب سه مدال (دو نقره و يک برنز) شدند.

نهمين دوره رقابت هاي ووشوي قهرماني جوانان آسيا از صبح ديروز يکشنبه با حضور 433 ووشوکار از 19 کشور به ميزباني شهر «گومي» کره جنوبي آغاز شد و تيم ايران در دو بخش ساندا و تالوي دختران و پسران به مصاف حريفان قاره کهن رفتند.

در رقابت هاي نوبت صبح در فرم «دائوشو» رده سني 9 تا 12 سال پسران، «محمدرضا جعفري» تالوکار کشورمان با امتياز 9/18 در سکوي دوم ايستاد و مدال نقره را از آن خود کرد.

در اين فرم «يگان له چن» از جين با امتياز 9/22 طلا گرفت و «مارک لستر» از فيليپين با امتياز 9/17 سوم شد.

سپس در فرم «دائو شو» رده سني 9 تا 12 سال دختران «زهرا بت شکن» با امتياز 9/10 به مدال برنز رسيد و دومين مدال ايران ايران را بدست آورد. در اين فرم «يو يانگ» از چين با امتياز 9.22 و «وونگ» از مالزي با امتياز 9.14 مدال هاي طلا و نقره گرفتند.

در نهايت و در فرم «چيانگ شو» رده سني 9 تا 12 سال «نيلوفر مختارپور» در رقابتي شانه به شانه با نماينده سنگاپور با امتياز 9/19 به مدال نقره رسيد و تالوکار سنگاپوري با امتياز 9/20 طلا گرفت.همچنين، نماينده کره جنوبي با امتياز 9/19 مدال برنز را به نام خود ثبت کرد.


 مسابقات تکواندو پسران خردسال کشور
 هوگوپوشان البرز، گيلان و فارس، طلايي‌هاي روز پاياني 

در روز پاياني بيست و پنجمين دوره مسابقات قهرماني کشور خردسالان پسر و با برگزاري رقابت‌هاي فينال، تيم‌هاي البرز، گيلان، و فارس موفق شدند بر سکوي قهرماني بايستند.

به گزارش فدراسيون تکواندو، دومين روز از بيست و پنجمين دوره مسابقات قهرماني کشور خردسالان پسر با حضور 279 تکواندوکار از 30 استان آذربايجان‌شرقي، آذربايجان‌غربي، اردبيل، اصفهان، البرز، ايلام، بوشهر، تهران، چهارمحال بختياري، خراسان شمالي، خراسان رضوي، خراسان جنوبي، خوزستان، زنجان، سمنان، سيستان و بلوچستان، فارس، قزوين، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گيلان، لرستان، مازندران، مرکزي، هرمزگان، همدان و يزد در فدراسيون تکواندو برگزار شد.در روز پاياني اين رقابت‌ها تكواندوكاران اوزان زوج (26-، 30-، 34-، 38- و 40+ کيلوگرم) رو در روي يکديگر قرار گرفتند كه در پايان نمايندگان استان‌هاي البرز (2 بار)، گيلان (2 بار) و فارس موفق شدند عنوان قهرماني اين دوره از رقابت‌ها را کسب نمايند.

وزن دوم (26- کيلوگرم):

1- اميدرضا کريمي (البرز)

2- اميرعلي مايلي (تهران)

3- متين عابد رستمي (مازندران) و رضا قراخاني (زنجان)

وزن چهارم (30- کيلوگرم):

1- رضا نصيري (فارس)

2- اميررضا حيدري (زنجان)

3- محمدامين غياثوند (قزوين) و يوسف قاسمي (تهران)

وزن ششم (34- کيلوگرم):

1- سبحان ولي‌زاده (گيلان)

2- پارسا زارعي (فارس)

3- اميرعلي ايلخاني (کرمانشاه) و اميرحسين اورجي (البرز)

وزن هشتم (38- کيلوگرم):

1- مهدي محمدي (البرز)

2- علي پرماس (تهران)

3- ابوالفضل قنبري (خوزستان) و شايان محمدي (کردستان)

وزن دهم (40+ کيلوگرم):

1- مجتبي علافيان (گيلان)

2- صدرا مقدمي (آذربايجان‌شرقي)

3- اميد غلامي (قم) و اميرحسين رشحات (البرز)


 برد پرسپوليس در ليگ نوجوانان تهران 

تيم فوتبال نوجوانان پرسپوليس در ديدار با تيم سپهر پارس با نتيجه سه بر صفر به برتري رسيد.

شاگردان منصور هاشمي در هفته چهاردهم رقابت هاي ليگ قهرماني نوجوانان تهران، در ديداري جذاب و ديدني توانستند تيم سپهر پارس را با نتيجه سه بر صفر شکست دهند و در مکان دوم جدول اين مسابقات قرار بگيرند.گل هاي اين ديدار توسط کسري فرماني فر، سجاد قاسملو و ياشار طاحوني به ثمر رسيد. گفتني است سرخپوشان نوجوان روز پنجشنبه هفته جاري نيز به مصاف تيم ايرانمهرمي روند.


 پيگيري مسابقات فوتبال قهرماني زير 16 سال آسيا  

مسابقات فوتبال زير 16 سال آسيا با برگزاري دو ديدار پيگيري شد.

يك ديدار در چارچوب مسابقات مقدماني قهرماني نوجوانان آسيا بين تيم هاي بوتان و لبنان در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار شد که در نهايت اين بازي با نتيجه دو بر صفر به سود لبنان به پايان رسيد.

همچنين تيم هاي نوجوانان قرقيزستان و افغانستان به مصاف هم رفتند که در نهايت اين بازي با نتيجه سه بر يک به سود افغانستان به پايان رسيد.


 ورزش جوان و نوجوان 

اردو نشينان شناي نابينايان و کم بينايان معرفي شدند

در پايان رکوردگيري مسابقات انتخابي تيم شناي نابينايان و کم بينايان در دو بخش نوجوانان و جوانان، هشت شناگر براي حضور در اردو انتخاب شدند.بر اساس اعلام کميته پاراالمپيک، نخستين مرحله مسابقات انتخابي شنا براي شرکت در بازي هاي پاراآسيايي جوانان با حضور 15 نفر و در دو رده سني نوجوانان و جوانان برگزار شد. در پايان عليرضا اميري از مازندران، اميرحسين سعادتي مقدم و اميررضا اسلام زاده از خراسان رضوي، رادين جعفري از البرز و ابوالفضل قاسمي از يزد در رده سني نوجوانان و محمدابراهيم عمراني از خراسان رضوي، مسعود محمودي از مازندران و اميرمحمد صديفي از البرز در رده سني جوانان از سوي کميته فني انجمن شنا انتخاب شدند که بعد از نظر کميته فني، فهرست شناگران به فدراسيون نابينايان وکم بينايان و کميته ملي پارالمپيک اعلام خواهد شد.

گفتني است انتخاب اين نفرات براي حضور در بازيهاي پاراآسيايي جوانان حتمي نيست و مي بايست عملکردشان در مسابقات قهرماني کشور که آبان امسال برگزار مي شود، مورد ارزيابي قرار گيرد و هر کدام در شرايط مناسبي بودند به اين رقابت ها اعزام خواهند شد.


قهرماني سپاهان در مسابقات نوجوانان منطقه 5 هندبال کشور

رئيس هيأت هندبال استان اصفهان گفت: در رقابت هاي نوجوانان بانوان منطقه 5 هندبال کشور، تيم سپاهان به قهرماني رسيد.

سيد حسن افتخاري در گفت وگو با فارس اظهار کرد: در رقابت هاي نوجوانان بانوان منطقه 5 هندبال کشور، تيم سپاهان موفق به کسب عنوان قهرماني شد.وي با بيان اينکه اين مسابقات در سالن خانه هندبال اصفهان به انجام رسيد، يادآور شد: اين پيکارها با حضور تيم هاي فولادمبارکه سپاهان، لرستان، شاهين شهر و خميني شهر برگزار شد که در نهايت تيم فولادمبارکه سپاهان به مقام اول رسيد.رئيس هيأت هندبال استان اصفهان با بيان اينکه مراسم اختتاميه اين رقابت ها با حضور عليرضا رحيمي، رئيس فدراسيون هندبال برگزار شد، تأکيد کرد: تيم هاي شاهين شهر، خميني شهر و لرستان در رده هاي بعدي جاي گرفتند و کاپ اخلاق به لرستان تعلق گرفت.وي تصريح کرد: تيم هاي سپاهان و شاهين شهر و لرستان به عنوان نمايندگان منطقه 5 هندبال کشور براي شرکت در مسابقات مرحله نهايي نوجوانان قهرماني کشور از سوي مديرمنطقه به فدراسيون معرفي شدند.افتخاري همچنين به مسابقات قهرماني جوانان کشور اشاره کرد و گفت: در رقابت هاي هندبال قهرماني جوانان کشور که به ميزباني شهرستان قائنات خراسان جنوبي برگزار شد، تيم هندبال فلاورجان موفق به کسب عنوان قهرماني شد.وي در پايان اظهار کرد: در اين پيکارها، تيم فلاورجان در ديدار فينال با نتيجه 27 بر20 بر تيم قاين غلبه کرد و موفق شد کاپ قهرماني اين دوره از مسابقات را بالاي سر ببرد.


شمشيرباز برنزي ايران:

سطح مسابقات جام جهاني بسيار بالا بود

دارنده مدال برنز مسابقات شمشيربازي جوانان جهان گفت: سطح مسابقات بسيار بالا است و تيم هاي خوبي در ايران حاضر شدند.

اميراحمد اميني در گفت و گو با تسنيم، در خصوص جام جهاني شمشيربازي جوانان در تهران و کسب مدال برنز اين مسابقات، اظهار داشت: سطح مسابقات بسيار بالا است و تيم هاي خوبي در ايران حاضر شدند. حريف قدري از ايتاليا را پيش رو داشتم که موفق شدم شکستش دهم. حريف کويتي هم رنکينگ خوبي در آسيا داشت که خوشبختانه او را نيز مغلوب کردم و به مدال برنز رسيدم.وي درخصوص ميزباني ايران تصريح کرد: ميزباني ايران خيلي بهتر از دوره گذشته بود. کشورهاي خوب و صاحب نامي در مسابقات اين دوره شرکت کردند و بايد از باقرزاده و پيمان فخري که شرايط حضور ما را در اين مسابقات فراهم کردند تشکر کنم.سابريست جوان کشورمان در پاسخ به اين سوال که ميزباني ايران تا چه حد در رشد شمشيربازي موثر است، خاطرنشان کرد: ميزباني ايران باعث مي شود که اين فرصت ايجاد شود تا بچه ها در مسابقات بين المللي شرکت کنند و علاوه بر کسب تجربه سطح خود را بالا ببرند.


دربي نونهالان به سود سرخ پوشان خاتمه يافت

دربي نونهالان تهران بين تيم هاي پرسپوليس و استقلال با برتري سرخ پوشان تهراني به پايان رسيد.ديدار تيم هاي پرسپوليس و استقلال در رده سني نونهالان در ورزشگاه هويزه تهران برگزار شد که در پايان اين ديدار نونهالان پرسپوليس موفق شدند با نتيجه 2 بر يک مقابل استقلال به برتري برسند.


آغاز ليگ جودو فرزندان کارگر کشور

نخستين دوره ليگ جودو فرزندان کارگر کشور در رده سني نونهالان و نوجوانان به پيشنهاد و ميزباني اصفهان آغاز شد.

به گزارش ايسنابه پيشنهاد هيئت اداره امور ورزش کارگران استان اصفهان و تأييد فدراسيون ورزش کارگري نخستين دوره ليگ جودو در ورزش کارگران ويژه فرزندان اين گروه در رده هاي سني نونهالان و نوجوانان به ميزباني اصفهان آغاز شد.در اين دوره از مسابقات 250 جودوکار در قالب 10 تيم شرکت دخانيات استان اصفهان، يزد، چهارمحال و بختياري، قم و جزيره کيش از 5 استان در دو رده نونهالان و نوجوانان در محل خانه جودو استان با يکديگر به رقابت پرداختند.در پايان اين مسابقات تيم منتخب شرکت دخانيات استان اصفهان عنوان قهرماني تيمي هر دو رده را کسب کرد، منتخب شهرضا و منتخب استان قم نيز دوم وسوم شدند و تيم استان چهارمحال و بختياري به عنوان تيم اخلاق مسابقات معرفي شد.


 ميز خبر 

پايان رقابت نوجوانان در تور تنيس زير 14 سال آسيا

ونداد غيبي جام قهرماني را به خانه برد

ونداد غيبي عنوان قهرماني رقابت هاي تور تنيس زير 14 سال آسيا را به نام خود ثبت کرد. ‌

به گزارش فدراسيون تنيس، در حالي رقابت هاي تور تنيس زير 14 سال آسيا به مدت يک هفته و به ميزباني خراسان رضوي در زمينهاي مجموعه ورزشي سجاد برگزار شد که با انجام ديدار پاياني بخش پسران ، پرونده اين دوره از مسابقات بسته شد.

در آخرين روز بازيها و در بخش انفرادي ونداد غيبي با نتيجه ( 3-6 و 3-6) آرگين تارينيان را برد و قهرمان شد ، تارينيان در جايگاه دوم ايستاد و رضائيان و آريو جوادي نيز مشترکا سوم شدند.

در بخش دونفره نيز تيم آريو جوادي- آرگين تارينيان با برتري 2 بر صفر مقابل تيم ونداد غيبي - اميد پارشان قهرمان شدند ، ونداد غيبي - اميد پارشان صاحب عنوان نائب قهرماني شدند و زوج امير علي قوام - کسري رحماني و برديا ضيايي - توکلي مشترکا در جايگاه سوم ايستادند.همچنين پيش از اين و با برگزاري ديدارهاي فينال بخش دختران مشکات الزهرا صفي با نتيجه ( 6-0 ، 5-7 و 1-6 ) فاطمه سادات زنجاني را شکست داد و قهرمان شد ، زنجاني در جايگاه دوم ايستاد . دنيا عامري و دريا مستوفي نيز مشترکا سوم شدند.در بخش دو نفره نيز زوج مشکات الزهرا صفي و دريا مستوفي با نتيجه ( 0-6 و 2-6 ) تيم دنيا عامري - فاطمه سادات زنجاني را از پيش رو برداشتند و جام قهرماني را تصاحب کردند. تيم دنيا عامري - فاطمه سادات زنجاني نايب قهرمان شدند و تيم هاي رها قاسمي - اريکا جعفر و کمند افشار زاده و مهرسا قاسمي مشترکا سوم شدند.به اين ترتيب مراسم اختتاميه بازيها با معرفي نفرات برتر و با خضور مسئولان برگزار شد.

در جدول اصلي بازيها و در بخش پسران 31 تنيسور از ايران و پاکستان در بخش دختران 18 تنيسور از ايران حضور داشتند.

سرداوري اين دوره از رقابت ها بر عهده محسن خداپرست داور نشان سفيد کشورمان بود.


پنجمين دوره رقابتهاي فوتسال داخل سالن آسيا

پيروزي پر گل شاگردان مظفر برابر فلسطين

ديدار تيم هاي فوتسال بانوان ايران و فلسطين با برتري ملي پوشان کشورمان به پايان رسيد.پنجمين دوره رقابتهاي داخل سالن آسيا به ميزباني ترکمنستان آغاز شده که در روز نخست تيم ملي فوتسال ايران با تيم ملي فوتسال فلسطين به رقابت پرداخت.اين ديدار از ساعت 10:30 به وقت تهران آغاز شد که در پايان شاگردان مظهر با نتيجه 16 بر يک پيروز ميدان شدند.فرشته کريمي سه گل، سارا شيربيگي سه گل، سهيلا ملمولي سه گل، نسيمه غلامي سه گل، فرشته خسروي، فاطمه پاپي، فهيمه زارعي و فاطمه اعتدادي گلهاي ايران را به ثمر رساندند و تک گل فلسطين را ناتالي شاهين در دقيقه 30 وارد دروازه ايران کرد.ملي پوشان در دومين ديدار خود چهارشنبه 29 شهريور ماه به مصاف تايلند خواهند رفت.


برگزاري هفته نهم و دهم ليگ تکواندو خردسالان پايتخت

هفته نهم و دهم رقابت هاي ليگ برتر خردسالان به دليل همزماني با قهرماني کشور خردسالان فقط با انجام 3ديدار پيگيري شد.

رقابت هاي هفته نهم و دهم ليگ برتر خردسالان در بخش پسران قرار بود با برگزاري 8 ديدار پيگيري شود، اما به دليل همزماني با مسابقات قهرماني کشور فقط سه ديدار برگزار شد و ديگر مبارزات به صورت معوقه برگزار مي شود.در پايان رقابت هاي هفته دهم بهين آور با 24 امتياز تاکنون صدرنشين جدول رده بندي است، تيم آکادمي توسن با 19 امتياز در مکان دوم جدول رده بندي قرار گرفت و تيم بازرگاني روستايي با 18 امتياز در رده سوم است.

نتايج رقابت ها به شرح زير است:

هفته نهم:

آکادمي توسن 10 – آکادمي تکواندو ياس صفر

هفته دهم:

آکادمي توس 6 – باشگاه جوانه 4

آکادمي تکواندو ياس 2 – هيات بهارستان 8


ليگ جهاني بسکتبال دانشجويان

شکست تيم پيام نور مقابل مغولستان

تيم بسکتبال دانشجويان پيام نور مقابل مغولستان در ليگ جهاني دانشجويان شکست خورد.تيم پيام نور با نتيجه 20 بر 19 مقابل مغولستان شکست خورد و از صعود به جمع چهار تيم پاياني ليگ جهاني سه نفره دانشجويان بازماند. تيم دانشجويان پيام نور با شمارش امتيازات در رده پنجم مسابقات جاي گرفت. تيم‌هاي دانشگاهي مغولستان و صربستان موفق شدند به فينال مسابقات راه يابند.شايان پورکاوه، علي الله وردي، اميرصديقي، پيام کياني ترکيب تيم سه نفره پيام نور را در ليگ جهاني تشکيل مي‌دادند و محمدرضا اسلامي هدايت تيم را برعهده داشت.


صعود تيم هيأت فوتبال مريوان به ليگ برتر فوتسال دختران

تيم هيأت فوتبال مريوان با پايان يافتن مسابقات ليگ دسته يک نوجوانان فوتسال دختران باشگاه هاي کشور عنوان دوم را کسب کرد و به رقابت هاي ليگ برتر ايران صعود کرد.به گزارش مهر ، مسابقات ليگ دسته يک نوجوانان فوتسال دختران باشگاه هاي کشور در شهر ساوه به پايان رسيد.اين رقابت ها با حضور پنج تيم برگزار شد و تيم هاي شرکت کننده به مدت سه روز به صورت دوره اي ديدارهاي خود را برگزار کردند.هيات فوتبال مريوان، شهريار تبريز، شهرداري ساوه، هيات گنگان و شهرداري اردبيل تيم هاي حاضر در اين بودند که با هم به رقابت پرداختند.تيم هيأت فوتبال مريوان با سه پيروزي و يک شکست پس از شهرداري ساوه عنوان دوم مسابقات ليگ دسته يک نوجوانان فوتسال دختران باشگاه هاي کشور را به دست آورد و به رقابت هاي ليگ برتر ايران صعود کرد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون