جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4000- تاریخ : 1396/06/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

در پايان مرحله گروهي مسابقات فوتبال دانش آموزان آسيا رقم خورد؛
صعود مقتدرانه ايران به مرحله دوم رقابت ها

بيست و دومين دوره مسابقات تکواندو دختران خردسال کشور
نفرات راه‌ يافته به مرحله يک هشتم نهايي معرفي شدند


پيروزي ملي پوشان زير 17 سال برابر زير 16 سال


صف آرايي جوانان پايتخت مقابل جوانان آذربايجان


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 در پايان مرحله گروهي مسابقات فوتبال دانش آموزان آسيا رقم خورد؛
 صعود مقتدرانه ايران به مرحله دوم رقابت ها  

تيم ملي فوتبال دانش آموزي ايران به مرحله دوم مسابقات دانش آموزان آسيا صعود کرد.

در آخرين روز بازي هاي مرحله گروهي مسابقات فوتبال دانش آموزان آسيا (ASFF) در شيراز، تيم هاي شرکت کننده به مصاف هم رفتند.

در گروه A تيم هاي فارس و تايلند در مجموعه ورزشي بعثت با هم ديدار کردند و تيم هاي کره جنوبي و اندونزي نيز در مجموعه ورزشي حافظيه رو در روي هم قرار گرفتند.

در ديدار تيم منتخب فارس و تايلند ، تيم فارس توانست با گل هاي علي درخشان ،سروش قرباني،احمدرضا دهداري و ميثم ناصري به برتري 4 بر صفر دست يابد.

در مسابقه تيم هاي کره جنوبي و اندونزي نيز تيم اندونزي با نتيجه دو بر يک به پيروزي رسيد .

با پايان بازي هاي مرحله مقدماتي در گروه A اين رقابت ها تيم هاي اندونزي که از قبل نيز صعود خود را قطعي کرده بود با 12 امتياز به عنوان تيم اول اين گروه معرفي شد.

تيم کره جنوبي نيز علي رغم واگذاري نتيجه بازي به اندونزي ، با توجه به شکست تيم تايلند در بازي با تيم منتخب فارس، به عنوان تيم دوم گروه خود به مرحله بعد صعود کرد.

لازم به ذکر است که تيم منتخب فارس به عنوان تيم ميهمان در گروه اول اين رقابت ها حضور داشت و با وجود کسب 7 امتياز و قرار گرفتن در جايگاه دوم گروه خود ،به مرحله بعد صعود نکرد و به جاي اين تيم کره جنوبي با 5 امتياز به عنوان تيم دوم گروه صعود کرد.

تيم هندوستان نيز که در اين گروه حضور داشت ، همه بازي هاي خود مقابل ساير تيم هاي گروه خود را واگذار کرد و بدون کسب امتياز از ادامه مسابقات باز ماند.

در گروه B اين رقابت ها دو ديدار همزمان برگزار شد که در يکي از اين مسابقات تيم ملي دانش آموزي ايران به عنوان صدر نشين گروه B در مجموعه ورزشي بعثت به ديدار تيم قعر نشين گروه خود سريلانکا رفت.

در اين ديدار تيم ايران با نتيجه پر گل 9 بر صفر تيم سريلانکا را در هم کوبيد و با کسب 9 امتياز از 3 بازي خود در گروه B به عنوان تيم نخست اين گروه به دور بعد صعود کرد.

در اين ديدار مهرداد عالي پور 3 گل، عرفان ساعتيان2 گل و حسين نخود کار ، آيدين قهرماني ، عارف محمد عليپور و محمد صابري پور نيز هر کدام يک گل براي تيم ايران به ثمر رساندند.

در بازي ديگر اين گروه نيز که به صورت همزمان برگزار شد ،تيم هاي چين و مالزي در مجموعه ورزشي حافظيه براي تعيين دومين تيم صعود کننده گروه B به مصاف هم رفتند .

اين ديدار با نتيجه 4 بر صفر به نفع تيم مالزي به پايان رسيد و اين تيم توانست پس از ايران به عنوان تيم دوم گروه خود به مرحله بعد صعود کند.

اين رقابت ها ،از روز پنجشنبه 23 شهريور ماه با برگزاري ديدارهاي يک چهارم نهايي پيگيري خواهد شد.

در اين مرحله تيم هاي ايران و کره جنوبي و تيم هاي اندونزي و مالزي براي تعيين تيم هاي فيناليست به مصاف هم مي روند و تيم هاي بازنده نيز در بازي رده بندي با هم به رقابت مي پردازند.بازي رده بندي و فينال اين مسابقات نيز روز جمعه 24 شهريور ماه در ورزشگاه بعثت برگزار خواهد شد. همچنين تيم هاي سريلانکا با تايلند در ورزشگاه حافظيه براي کسب عناوين هفتم و هشتم و همچنين تيم هاي فارس با چين در ورزشگاه حافظيه براي کسب عنوان پنجم وششم با هم به رقابت خواهند پرداخت.


 بيست و دومين دوره مسابقات تکواندو دختران خردسال کشور
 نفرات راه‌ يافته به مرحله يک هشتم نهايي معرفي شدند 

در نخستين روز از مسابقات قهرماني كشور خردسالان دختر و با برگزاري رقابت‌هاي مرحله مقدماتي، نفرات راه‌يافته به مرحله يك‌هشتم نهايي معرفي شدند.

به گزارش فدراسيون تکواندو، نخستين روز از بيست و دومين دوره مسابقات قهرماني کشور خردسالان دختر از ديروز با حضور 258 تکواندوکار از 28 استان آذربايجان‌شرقي، آذربايجان‌غربي، اردبيل، اصفهان، البرز، ايلام، بوشهر، تهران، چهارمحال بختياري، خراسان رضوي، خوزستان، زنجان، سمنان، سيستان و بلوچستان، فارس، قزوين، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گيلان، لرستان، مازندران، مرکزي، هرمزگان، همدان و يزد در فدراسيون تکواندو آغاز شد.

در روز نخست اين رقابت‌ها تكواندوكاران اوزان فرد به روي شياپ‌چانگ رفتند كه اسامي نفرات راه‌يافته به مرحله يك‌هشتم به شرح زير است:

وزن اول (24- کيلوگرم):

عسل نوعي (اردبيل) – نازنين زهرا طاهريان (سمنان)

غزال هوشمند (بوشهر) – حنانه قهيه‌اي (مرکزي)

ماندانا نعمتي (لرستان) – دنيا اميري (کرمانشاه)

سيده فاطمه موسوي (خوزستان) – فاطمه زهرا تمرتاش (گلستان)

سارا سادات مرتضوي (آذربايجان‌غربي) – پريسا سادات صالحي (اصفهان)

دينا کمندي (تهران) – آيدا مظفري (چهارمحال بختياري)

مرضيه بصيرتي (فارس) – فاطمه نوري (قزوين)

مائده شعبان‌زاده (البرز) – رويا يوسفي‌زاده ( گيلان)

وزن سوم (28- کيلوگرم):

فاطيما رمضاني (مازندران) – فاطمه غفاري (کرمان)

ثنا سلماني (هرمزگان) – تينا گل محمدي (زنجان)

نيکي يوسفي (اصفهان) – نگار مرادي (ايلام)

مهسا باقري (خراسان رضوي) – يگانه ميرزاجاني (تهران)

تينا همتي (مرکزي) – سنا پورهاشمي (لرستان)

بيتا توپچيان (آذربايجان‌غربي) – سارينا صداقت زاده (البرز)

طهورا دهفاني (خوزستان) – مبينا حاجي‌پور (گيلان)

فاطمه صالحي (قزوين) – آيدا بخشي (کرمانشاه)

وزن پنجم (32- کيلوگرم):

سارا قرباني (چهارمحال بختياري) – حنانه رضايي (آذربايجان‌غربي)

مهديه رستمي (مازندران) – بيتا ساروي (گلستان)

زهرا طاهرخاني (تهران) – فاطمه دارابي (لرستان)

سيده سارينا شيخ جگري (کردستان) – هما جوکار (بوشهر)

نرگس جنت آبادي (کرمان) – مبينا عبدي (البرز)

حديث نصيرپور (آذربايجان‌شرقي) – آيلار کارنيا (گيلان)

زهرا اله وردي (قزوين) – کوثر قصاب (سمنان)

کيميا حسن‌خاني (کرمانشاه) – مريم محمودنژاد (خوزستان)

وزن هفتم (36- کيلوگرم):

سوگند باقري (البرز) – نگار صبري (سمنان)

سيده سما ياسيني (مازندران) – مونا عبدي (آذربايجان‌غربي)

روژينا رحيمي (تهران) – باران افتخاري (مرکزي)

نازنين رنجبر (فارس) – ندا قناد رنجبر (يزد)

پريا رضايي (گيلان) – سحر فيض مقدم (خراسان رضوي)

ساينا مهردوست (لرستان) – مبينا کاظمي (قزوين)

زهرا هاشمي (اصفهان) – مهلا قرباني (زنجان)

سما عبدالسيدي (خوزستان) – آيسن شاباني (آذربايجان‌شرقي)

وزن نهم (40- کيلوگرم):

پريچهر محمدحسيني (قزوين) – فاطمه رحمتي (هرمزگان)

مائده راشدي (البرز) – حنانه پوررضايي (کرمان)

فاطمه مهدوي (فارس) – فاطمه قاسمي (مازندران)

مليکا رضايي (کرمانشاه) – آيدا رضاييان (سمنان)

درسا رضايي (اصفهان) – ميترا طريقتي (کردستان)

محدثه آيرملو (آذربايجان‌شرقي) – مبينا ساکي (لرستان)

سما دانشيار (آذربايجان‌غربي) – مينا حيدري (همدان)

آيلين کارنيا (گيلان) – ستاره سادات حيدري (يزد)


 پيروزي ملي پوشان زير 17 سال برابر زير 16 سال 

تيم هاي ملي زير 16 و 17 سال کشورمان در يک ديدار تدارکاتي به مصاف هم رفتند.به گزارش فدراسيون فوتبال، ديدار دوستانه تيم هاي ملي زير 16 و 17 سال کشورمان در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار شد.در نهايت ملي پوشان زير 17 سال توانستند با نتيجه دو بر يک تيم ملي زير 16 سال را شکست دهند.

سعيد کريمي (2گل) براي تيم ملي زير 17 سال و عليرضا باويه براي تيم ملي زير 16 سال گلزني کردند.


 صف آرايي جوانان پايتخت مقابل جوانان آذربايجان 

تيم هاي فيناليست مسابقات واليبال جوانان کشور مشخص شدند.تيم هاي واليبال جوانان آذربايجان غربي و تهران به فينال رقابت‌هاي قهرماني واليبال جوانان کشور در اروميه راه يافتند.در ديدارهاي مرحله نيمه نهايي رقابت هاي قهرماني واليبال قهرماني جوانان کشور که در سالن 6 هزار نفري اروميه برگزار شد، تيم هاي آذربايجان غربي و تهران به ترتيب با غلبه بر توابع تهران و گلستان به فينال راه يافتند.


 ميز خبر 

تورنمنت چهارجانبه دختران جوان- چين

شکست ملي‌پوشان ايران برابر ژاپن

تيم ملي فوتبال دختران جوان کشورمان برابر ژاپن، با نتيجه 5 بر يک شکست خورد.

دومين ديدار تيم ملي فوتبال دختران ايران در تورنمنت چهارجانبه چين ، برابر ژاپن برگزار شد. اين بازي با نتيجه 5 بر يک به سود ژاپن به پايان رسيد. تک گل ايران را فاطمه گرائيلي به ثمر رساند.

زهرا خدابخشي، زهره جلالي، مريم ايزد پناه، هاجر دباغي، الهام عناف چه، ميترا محمدي، فاطمه گرائيلي، زهرا خواجوي(دروازه بان)، سيد فاطمه حسيني، ثنا صادقي و اسما نظري ترکيب تيم ملي ايران را در اين بازي تشکيل دادند.

تيم ملي فوتبال جوانان ايران در آخرين ديدار اين تورنمنت به مصاف آمريکا مي‌رود.


آغاز دومين مرحله اردوي تيم ملي شمشيربازي نوجوانان و جوانان

مرحله دوم اردوي آماده سازي ملي پوشان جوان و نوجوان شمشيربازي با حضور 12 ملي پوش در تهران آغاز شد.

به گزارش شاپرک و به نقل از فدراسيون شمشيربازي، دومين مرحله اردوي تدارکاتي تيم ملي شمشيربازي نوجوانان و جوانان در سالن شهيد کلاهدوز تهران آغاز شد و تا 26 شهريور ادامه دارد. 4 ملي پوش نوجوان و 8 ملي پوش جوان تمرينات خود را زير نظر امين قرباني و حميدرضا شير در دو نوبت صبح و عصر انجام مي‌دهند.

باقرزاده، رياست فدراسيون در نخستين روز از تمرينات ملي پوشان ضمن بازديد از اردو گفت‌و‌گويي با شمشيربازان رده پايه داشت.

تيم ملي جوانان خود را براي رقابت‌هاي جهاني سابر که 25 و 26 شهريور در سالن افراسيابي تهران برگزار مي‌شود آماده مي‌کند.


تساوي شاگردان پورغلامي برابر عمان

شاگردا فرهاد پورغلامي در تيم ملي جوانان برابر عمان به تساوي رسيدند.

دومين ديدار دوستانه تيم ملي فوتبال جوانان ايران در ورزشگاه سلطان قابوس برگزار شد كه در نهايت اين بازي با نتيجه يك بر يك به پايان رسيد. فرزان دانا در دقيقه 51 تك گل ايران را به ثمر رساند.


باوفا:

جوانان هميشه کارهاي بزرگي انجام داده‌اند

حميد باوفا بعد از قهرماني به همراه تيم کشتي فرنگي جوانان در مسابقات جهاني فنلاند حالا به‌عنوان سرمربي تيم اميد انتخاب شده است. بعد از اين انتخاب حميد باوفا با اشاره به تصميم شوراي فني و فدراسيون کشتي از مشکلات کار در رده اميدها گفت: «مسووليت سخت و سنگيني برعهده من گذاشته شده که اميدوارم با يک برنامه‌ريزي خوب بتوانم از عهده اين مسووليت نيز سربلند بيرون بيايم.» او با اشاره به نفرات دعوت شده به اردو ادامه داد: «بر اساس مصوبه شورا نفرات منتخب بر اساس فرآيند انتخابي تيم‌هاي ملي بزرگسالان و جوانان به مسابقات تورليخانوف اعزام خواهند شد. 3 اردو نيز برنامه‌ريزي کرده‌ايم و زمان زيادي تا مسابقات جهاني نداريم. هر کشتي‌گيري که آماده‌تر باشد اعزام خواهد شد و سعي مي‌کنيم بهترين نفرات را به اين رقابت‌ها اعزام کنيم.»

باوفا با بيان اينکه ظرفيت بالايي در کشتي فرنگي داريم، با اشاره به احتمال موفقيت اين تيم ادامه داد: «اين جوانان همواره کارهاي بزرگي انجام مي‌دهند و اميدوارم در اين ميدان هم بتوانند خودشان را نشان دهند و ثابت کنند. در اين صورت مسيرشان براي رسيدن به دوبنده تيم ملي بزرگسالان هموارتر خواهد شد.

برگزاري مسابقات در رده اميد بعد از سال‌ها تصميم بسيار خوبي بود که توسط اتحاديه جهاني کشتي گرفته شد، هرچند که اين رقابت‌ها چندين سال است در اروپا برگزار مي‌شود و آنها از ما جلوتر هستند و شرايط بهتري دارند اما ما هم با برنامه‌ريزي مناسب مي‌توانيم نتايج خوبي کسب کنيم.»


پايان رقابت هاي دوچرخه سواري قهرماني نوجوانان کشور

مسابقات دوچرخه سواري قهرماني نوجوانان کشور انتخابي تيم ملي بمدت دو روز با شرکت 60 ورزشکار از 20 استان کشور در شهرستان شهربابک کرمان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما، رئيس ليگ فدراسيون دوچرخه سواري کشورگفت: در اين مسابقات دوچرخه سواران در چهار بخش 3 کيلومتر ، 10 کيلومتر تايم تريل ، استقامت جاده و 500 متر سرعت به رقابت پرداختند.

وفايي افزود: در بخش استقامت جاده ، محمد چرخ انداز از کرمان ، عليرضا هاشمي از يزد و کيوان مرادي از يزد ، در بخش 10 کيلومتر تايم تريل ، عليرضا هاشمي از يزد ، محمد حسين رئيسي مبارکه از اصفهان و کيوان مرادي از يزد ، در بخش 3 کيلومتر انفرادي ، عليرضا هاشمي از يزد ، کيوان مرادي از يزد و مسعود خاکي از اروميه و در بخش 500 متر سرعت عباس زارع زاده از يزد ، محمد چرخ انداز از کرمان و سينا کريميان از همدان به ترتيب مقام هاي اول تا سوم را کسب کردند.

وي خاطر نشان کرد: نفرات برتر اين رقابت ها به اردوي تيم ملي دعوت مي شوند تا پس از تمرينات و تست به مسابقات آسيايي 2018 اعزام شوند.


 ورزش جوان و نوجوان 

چهار پيروزي براي پايه‌هاي پرسپوليس در هفته سيزدهم

تيم‌هاي پايه پرسپوليس که هفته دوازدهم رقابت‌هاي ليگ برتر تهران را با فراز و نشيب بسيار پشت سر گذاشته بودند، در هفته سيزدهم به چهار پيروزي در چهار بازي دست پيدا کردند.بر اساس اعلام باشگاه پرسپوليس، پس از نتايج چند هفته اخير رقابت‌هاي پايه تهران بود که مصطفي قنبرپور رئيس آکادمي فوتبال پرسپوليس طي هفته گذشته جلسات کاري جداگانه‌اي را با مربيان تيم‌هاي پايه پرسپوليس برگزار کرد.

در اين نشست‌ها ضمن تحليل و آناليز نتايج، شرايط فني تيم‌ها مورد بررسي و تبادل نظر قرار گرفت که در اين ميان نتايج هفته سيزدهم اميد بخش بود.

تيم‌هاي پايه پرسپوليس هفته دوازدهم رقابت‌ها را با يازده گل زده و يازده گل خورده سپري کردند که حاصل آن دو شکست، يک تساوي و يک پيروزي بود.پيروزي سرخپوشان را شاگردان منصور هاشمي با نتيجه 9 بر يک برابر تيم پرشين ايرانيان رقم زدند و يک ناکامي يک بر هشت هم نصيب سرخپوشان شد.

در پيروزي نوجوانان پرسپوليس، مهدي فلاح به تنهايي زننده پنج گل بود و شکرالهي و امير حسين نوري هم ديگر گل‌ها را به ثمر رساندند.کامياب همتي (علي دارابي)، مهدي فلاح، آرشام پارساپور، محمد جواد بيات، جواد اميري، کسري فرماني‌فر، محمد طاها فراهاني، ياشار طاحوني (مهدي قلايدوز)، اسماعيل بادامه، اميرحسين شکرالهي (اميرحسين عباسي) و امير حسين نوري نفراتي بودند که در اين بازي براي نوجوانان سرخپوش به ميدان رفتند.

اما در چارچوب ديدارهاي هفته سيزدهم رقابت‌هاي پايه تهران، جوانان پرسپوليس با هدايت علي عسگري، 2 بر يک از سد تيم شهرداري قدس گذشتند. در اين بازي، عليرضا ملکي و محمدرضا احمديان براي سرخپوشان گلزني کردند.

نونهالان پرسپوليس نيز با هدايت فرامرز سلطاني ناکامي‌هاي هفته‌هاي گذشته خود را با پيروزي دو بر يک برابر شهداي کيوج پايان دادند. اميرحسين خدمتگذار و امير حسين لاهوتي در اين ديدار براي پرسپوليس گلزني کردند.

سرخپوشان اميد هم بهترين پيروزي پرسپوليس در هفته سيزدهم را با برتري سه بر يک برابر تهران مبدل رقم زدند. در اين بازي، محمد امين اسدي (2 گل) و احمد بهاروندي براي پرسپوليس گلزني کردند.

منوچهر عبدا...نژاد در اين بازي از امير حسين جعفري، مهدي رستمي، علي زارعي‌نژاد، علي رمضاني، پدرام سلطاني، سيد احسان حسيني (امير علي ميرباقر)، مهيار رهبر (83 محمد مرادي)، سعيد حسين‌پور، احمد بهاروندي، شاهين عباسيان (76 عبدي) و محمد امين اسدي در ترکيب تيم خود استفاده کرد.

سرخپوشان نوجوان هم چهارمين پيروزي اين هفته را برابر تيم راه آهن و در خانه حريف به دست آوردند.

شاگردان منصور هاشمي در اين بازي با تک گل محمد جواد بيات، سه امتياز بازي را از آن خود کردند.


قهرماني دختران تکواندوکار آذربايجان شرقي در مسابقات شمال غرب کشور

تيم آذربايجان شرقي قهرمان مسابقات تکواندو شمال غرب کشور شد.

به گزارش ايسنا، الناز اره جاني، آيدا بهره‌وران، راحله زينالي، ثمين پرتوي، زهرا خيالي، مرجان موسوي، ساناز صدرالديني و فرناز رزاقي هوگوپوشان تيم تکواندو دختران آذربايجان شرقي، به سرپرستي وسرمربيگري ترکيون و مربيگري چمن دهقان در اين مسابقات حضور يافتند.

ساناز صدرالديني، کيميا بهروز گنج و راحله زينالي مدال طلا ، الناز اره جاني، مرجان موسوي، زهرا خيالي، مدال نقره و آيدا بهرره وران، ثمين پرتوي مدال برنز را بر گردن آويختند تا بدين ترتيب آذربايجان شرقي موفق به کسب مقام اول تيمي شود.

همچنين ساناز صدرالديني به عنوان فني‌ترين بازيکن معرفي شد.


برگزاري مسابقات هندبال جوانان کشور در خراسان جنوبي

تيم هاي راه يافته به مرحله يک چهارم نهايي مسابقات هندبال جوانان باشگاه ها و دستجات آزاد شهرهاي کشور در قاين خراسان جنوبي مشخص شدند.

تيم هاي طلاي سرخ قاينات، کات شاهرود، فرازبام دهدشت، هيات تبريز، فلاورجان، نفت و گاز گچساران، مرودشت و فولاد سپاهان پس از 4 روز رقابت به مرحله يک چهارم نهايي اين رقابت ها صعود کردند.

اين مسابقات با شرکت 20 تيم از 12 استان کشور در سالن هاي ورزشي سيمرغ پيام نور و غدير قاين برگزار مي شود.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون