جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3983- تاریخ : 1396/06/02 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

پايان هفته سوم ليگ تکواندو پسران نوجوان
صدر جدول گروه دوم، در اختيار تيم آينده سازان لوازم خانگي كن

آغاز مرحله نخست پلي‌آف قهرماني نوجوانان جهان
نبرد واليباليست هاي ايران با ترکيه


آغاز فصل جديد ليگ هاي کاراته پايه پسران


آغاز رقابت هاي زورخانه اي جوانان کشور در سنندج


ورزش جوان و نوجوان


ميز خبر


 پايان هفته سوم ليگ تکواندو پسران نوجوان
 صدر جدول گروه دوم، در اختيار تيم آينده سازان لوازم خانگي كن 

هفته سوم رقابت هاي ليگ تکواندو نوجوانان کشور در گروه دوم به پايان رسيد.

بر اساس اعلام فدراسيون تكواندو، مبارزات هفته دوم و سوم از گروه دوم ليگ نوجوانان پسر «جام آينده سازان المپيك» با حضور تيم‌هاي باشگاه يزدان، پاس قوامين، هيات تکواندو استان کرمانشاه، تيم هيات تكواندو قم، آينده سازان لوازم خانگي کن، تيم هيات تكواندو بند پي، دانشگاه آزاد اسلامي، هيات تکواندو حوزه جنوب شرق، فرمانيه وهيات تکواندو اليگودرز در سالن 6 هزار نفري شهداي رشت برگزار شد.

بيست و يكمين دوره اين رقابت‌ها به صورت مرحله‌اي برگزار و در پايان مرحله نخست 5 تيم از هر گروه به مرحله دوم صعود مي‌کنند.

در پايان هفته سوم، تيم آينده سازان لوازم خانگي كن با كسب 9 امتياز و تفاضل 24 صدرنشين شد، هيات تكواندو استان كرمانشاه با كسب 9 امتياز و تفاضل 18 در جايگاه دوم جاي گرفت و تيم باشگاه يزدان با كسب 9 امتياز و تفاضل 6 در رده سوم قرار گرفت.

نتايج كسب شده در هفته دوم و سوم از سوي سازمان ليگ به شرح زيراعلام شده است:

«گروه دوم»

هفته دوم///

تيم باشگاه يزدان 6 – تيم هيات تكواندو قم 4

تيم هيات تکواندو استان کرمانشاه 9 – تيم هيات تکواندو حوزه جنوب شرق يك

تيم آينده سازان لوازم خانگي کن 10 - تيم هيات تکواندو اليگودرز صفر

تيم دانشگاه آزاد اسلامي 5 – تيم فرمانيه 5

تيم هيات تكواندو بند پي 5 – تيم پاس قوامين 5

هفته سوم///

تيم باشگاه يزدان 6 – تيم هيات تكواندو بند پي 4

تيم هيات تکواندو استان کرمانشاه 6 – تيم فرمانيه 4

تيم آينده سازان لوازم خانگي کن 8 – تيم دانشگاه آزاد اسلامي 2

تيم هيات تکواندو اليگودرز2 – تيم پاس قوامين 8

تيم هيات تکواندو حوزه جنوب شرق 4 – تيم هيات تكواندو قم 6


 آغاز مرحله نخست پلي‌آف قهرماني نوجوانان جهان
 نبرد واليباليست هاي ايران با ترکيه 

مرحله نخست پلي آف مسابقات واليبال قهرماني نوجوانان جهان، امروز با 10 ديدار پيگيري خواهد شد.

به گزارش فدراسيون واليبال، دور مقدماتي پانزدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني نوجوانان پسر زير 19 سال جهان که از روز جمعه 27 مردادماه آغاز شده بود، با پيروزي ايران برابر جمهوري چک به پايان رسيد.

تيم هاي مصر، بحرين، آمريکا و پورتوريکو از گروه اول، ژاپن، فرانسه، برزيل و کوبا از گروه دوم، روسيه، آرژانتين، کره جنوبي و ترکيه از گروه سوم و تيم هاي ايران، ايتاليا، جمهوري چک و چين از گروه چهارم به عنوان 16 تيم برتر اين رقابت ها معرفي شدند.

در مرحله دوم و حذفي اين رقابت ها 16 تيم (تيم هاي اول تا چهارم دور مقدماتي) براي رتبه هاي اول تا شانزدهم با يکديگر مسابقه مي دهند و چهار تيمي که در جايگاه پنجم گروه هاي دور مقدماتي (تونس، لهستان، شيلي و مکزيک) قرار گرفتند، براي جايگاه هفدهم تا بيستم با هم مسابقه مي دهند.

تيم ايران امروز پنج شنبه در اين مرحله به مصاف ترکيه مي رود و در صورت پيروزي روز جمعه در مرحله دوم پلي آف به مصاف برنده ديدار بحرين و برزيل خواهد رفت.

برنامه مرحله نخست پلي آف به قرار زير است:

** گروه تيم هاي که براي رتبه هاي هفدهم تا بيستم بازي مي کنند:

ساعت 11 به وقت محلي، 12 و 30 دقيقه به وقت تهران:

تونس – مکزيک

لهستان – شيلي

** گروه تيم هايي که براي رتبه اول تا شانزدهم مسابقه مي دهند:

ساعت 13 به وقت محلي و 14 و 30 دقيقه به وقت تهران:

ژاپن – پورتوريکو

آرژانتين – جمهوري چک

ساعت 15 به وقت محلي و ساعت 16 و 30 به وقت تهران:

فرانسه – آمريکا

روسيه – چين

ساعت 17 به وقت محلي و ساعت 18 و 30 به وقت تهران:

ايران – ترکيه

ايتاليا – کره جنوبي

ساعت 19 به وقت محلي و ساعت 20 و 30 دقيقه به وقت تهران:

بحرين – برزيل

مصر – کوبا


 آغاز فصل جديد ليگ هاي کاراته پايه پسران  

ليگ کاراته پسران در رده هاي پايه امروز آغاز مي شود.ليگ هاي کاتاي خردسالان، کاتاي نونهالان، کاتاي جوانه و آينده سازان امروز( پنجشنبه دوم شهريور ماه) و پس از برگزاري جلسه هماهنگي و قرعه کشي با حضور سرپرستان تيم ها، آغاز مي شود.

همچنين ليگ هاي كوميته جوانه و آينده سازان نيز روز جمعه سوم شهريور ماه برگزار خواهد شد.

وزن كشي مسابقات کوميته روز پنجشنبه از ساعت 16 الي 20 و نيز صبح جمعه و پيش از آغاز رقابت‌ها انجام مي شود.


 آغاز رقابت هاي زورخانه اي جوانان کشور در سنندج  

رقابت هاي قهرماني ورزش هاي زورخانه اي جوانان کشور در سنندج آغاز شد.با اعلام فدراسيون، اين مسابقات در بخش هاي هنرهاي فردي، تيمي زورخانه اي و کشتي پهلواني به مدت سه روز برگزار خواهدشد.

ورزشکاران بخش کشتي پهلواني ديدارهاي خود را در 5 وزن مختلف برگزار مي کنند و در اوزان 60، 70، 80، 90 و 90+ کيلوگرم با هم به رقابت خواهند پرداخت. در اين مسابقات 17 استان از سراسر حضور دارند.


 ورزش جوان و نوجوان 

سرمربي تيم واليبال نوجوانان:

بايد براي بازي هاي حساس مرحله حذفي آماده شويم

سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان ايران گفت: دو بازي حساس در مراحل پلي آف داريم و بايد براي اين مسابقات آماده شويم.

به گزارش فدراسيون واليبال، محمد وکيلي پس از پيروزي چهارم شاگردانش در رقابت هاي قهرماني نوجوانان جهان گفت: خوشبختانه بر اساس برنامه ريزي که شده بود، حرکت کرديم و موفق به کسب چهار پيروزي متوالي شديم تا به عنوان صدرنشين گروه به مرحله بعد صعود کنيم.وي در پاسخ به اين سوال که از عملکرد بازيکنان براي دور مقدماتي رضايت داريد، گفت: در مجموع چهار ديدار تيم ايران، تا حدود 85 درصد رضايت از عملکرد بازيکنانم دارم.

سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان درباره شرايط حصول 15 درصد ديگر گفت: در رده سني نوجوانان طبيعي است که بازيکنان اشتباهاتي داشته باشند، وقتي بزرگتر مي شوند و تجربه کسب مي کنند، ديگر اين اشتباهات را تکرار نمي کنند و آن زمان 15 درصد بعدي حاصل مي شود که معمولا در تيم هاي رده سني بالاتر به ميدان مي روند.

وکيلي درباره بازي آينده تيم ايران در مرحله حساس پلي آف گفت: حريف بعدي تيم ترکيه است. شناخت خوبي از اين تيم داريم و در طول مسابقات نيز بازي هاي ترکيه را زير نظر داشتم، در جلسات آناليز نقاط ضعف و قوت اين تيم را براي بازيکنان تشريح خواهيم کرد تا انشاالله با شکست ترکيه به مرحله بعدي صعود کنيم.

وي تاکيد کرد: هيچ حريفي را دست کم نمي گيريم و مرحله حساس پلي آف مي تواند زحمات چند ماهه تيم را از بين ببرد، بنابر اين فعلا تمرکز تيم ايران روي مسابقه با ترکيه است.


سرمربي سابق کشتي فرنگي ايران:

درخشش جوانان، نتيجه رقابتهاي انتخابي بود

سرمربي پيشين تيم ملي کشتي فرنگي گفت: جوانان در رقابت هاي جهاني فرانسه فراتر از حد انتظار ظاهر شدند.

احد پازاج در گفت و گو با مهر با بيان اينکه کشتي فرنگي ايران تاکنون چهار بار روي سکوي تيمي دنيا رفته و کسب عنوان نايب قهرماني در فرانسه، نتيجه قابل قبولي بود، گفت: تيم ايران با يک تيم جوان که 6 نفر آنها براي نخستين بار بود که در رقابت هاي جهاني کشتي مي گرفتند به ميدان رفت که خوشبختانه در نهايت هم نتيجه خوبي کسب شد.

عضو شوراي فني تيم هاي ملي کشتي فرنگي ادامه داد:مدت هاست مسابقات انتخابي را به عنوان اصل مهمي براي کشتي در نظر گرفتيم و حالا همه ديدند از ميدان دادن به نفرات برتر انتخابي که تجربه زيادي از مسابقات جهاني نداشتند ضرر نکرديم.

پازاج تصريح کرد: تنها فرنگي کاري که نتوانست در حد و اندازه هاي هميشگي و قابل انتظار ظاهر شود، يوسف قادريان بود که اين موضوع بايد توسط کادر فني مورد بررسي قرار گيرد. سرمربي پيشين تيم ملي کشتي فرنگي ايران با اشاره به اين که ميانگين سني تيم شرکت کننده 25 سال بود، خاطر نشان کرد: جوانان ايراني همچون محمد علي گرايي و محمد الياسي کمتر 23 سال سن داشتند که در کشتي هاي خود بسيار با انگيزه و با اعتماد به نفس بالا به مصاف حريفان رفتند. اين مساله بسيار ارزشمند و امديوارکننده است و بايد همواره مد نظر کارد فني باشد. پازاج که با تيم ايران در سال 2014 قهرمان جهان شد در پايان گفت: کادرفني هم همچون کشتي گيران جوان است و قطعا با رفع نقاط ضعف خود، روز به روز با تجربه تر خواهد شد.


ادامه روند رو به رشد آبي پوشان نونهال

فريدى: در آکادمى استقلال يک خانواده متحد وجود دارد

تيم فوتبال نونهالان استقلال با مربي علاقه‌مند و با استعدادش روزهاي خوبي را پشت سر مي‌گذارد و او کسي نيست جز نويد فريدي. جواني که پس از پيروزي نونهالان استقلال با نتيجه 3 بر 2 مقابل شاهين گفته است: پيروزى اين هفته را تقديم به تمام خانواده بازيکنان مى کنم که در طول اين چند ماه حامى تيم بودند و در همه جا چه از دورى راه تمرينات گرفته چه تشويق بازيکنان و روحيه دادن به بازيکنان کنار تيم حضورداشتند و با ما همکارى لازم را انجام دادند. حالا نتيجه اين حمايت‌ها را خودشان مي‌بينند چراکه فرزندان آنها در حال پيشرفت و موفقيت هستند.

فريدي ادامه داد: اين پيروزي‌ها نتيجه همکارى يک خانواده کامل در آکادمى باشگاه استقلال است از رييس آکادمى جناب آقاى صادق ورمزيار گرفته و مشاور فنى و آموزشى آکادمى باشگاه استاد محمد رضا نظرى پور، مقداد خدابنده عزيز و مربيان و کادر فنى تيم، سرپرست تيم تا خانواده بازيکنان و در نهايت خود بازيکنان جوان و جوياى نام تيممان که همه در پيروزي‌ها و پيشرفت تيم سهيم هستند.

لازم به ذکر است که در آکادمى، جوانان ما مقتدرانه در صدر جدول هستند و همچنين هر رده سنى که بازى داشته باشد تمام مربيان و بازيکنان رده هاى ديگر تمام و کمال از آن تيم حمايت مى‌کنند و منتظر برد تيم هستند که اين نشان از همدلى و يکپارچگى در باشگاه استقلال دارد.

فريدي حرف‌هايش را اينگونه پايان داد: ما هر هفته بايد تلاشمان را بيشتر کنيم و رو به جلو براى يک هدف آن هم قهرمان شدن در ليگ برتر تلاش کنيم که خوشبختانه بازيکنان ما مرد تمرينات سخت و طاقت فرسا هستند و اراده محکم و قوى دارند. شش بازى تا نيم‌فصل مانده است و ما هدفمان گرفتن تمام 18 امتياز از اين شش بازى است.


 ميز خبر 

براي حضور در مسابقات کشوري

تيم تکواندو خردسالان سمنان، نفرات خود را شناخت

اسامي نفرات برگزيده در تيم منتخب خردسال استان سمنان جهت حضور در مسابقات قهرماني کشور اعلام شد.

به گزارش فدراسيون تكواندو، پس از برگزاري آخرين مرحله مسابقات انتخابي درون اردويي، اسامي نفرات منتخب تيم خردسالان دختر استان سمنان جهت حضور در مسابقات قهرماني کشور مشخص شدند.

اسامي نفرات راه‌يافته به اردو به شرح زير است:

وزن اول: نازنين زهرا طاهريان

وزن دوم: سيده کوثر هاشمي امرئي

وزن سوم: ليان الهامي

وزن چهارم: سحر تشرفي

وزن پنجم: کوثر قصاب

وزن ششم: زينب بدر

وزم هفتم: نگار صبري

وزن هشتم: نگار يوسف زاده

وزن نهم: آيدا رضاييان

وزن دهم: ترانه نصيري


تيم هندبال نوجوانان در تورنمنت قطر شرکت مي کند

نوجوانان هندبال کشورمان قرار است هفته آينده در تورنمنت بين المللي چهارجانبه قطر شرکت کنند.تيم ملي هندبال نوجوانان کشورمان تابستان سال 95 با نظر وزارت ورزش و به دليل مشکلات موجود در کشور بحرين در دقايق پاياني از سفر به اين کشور و حضور در رقابتهاي قهرماني آسيا بازماندند تا به اين ترتيب يک جريمه چند هزار دلاري و محروميت را متحمل شوند.

پس از رايزني هاي متعدد مسئولين فدراسيون هندبال، اين محروميت لغو و جرايم آن نيز از سوي فدراسيون هندبال به صورت اقساط پرداخت گرديد .و تيم هندبال نوجوانان کشورمان قرار است آخرين اردوي تدارکاتي خود را براي حضور در يک تورنمنت بين المللي چند جانبه برپا کند. آخرين اردوي هندباليست هاي نوجوان با حضور 16 بازيکن در تالار هندبال تهران آغاز شد. در اين اردو از سوي مربيان ،پارسامحمدي، رضا شهبازي، مهدي شريفي نژاد، حسين شرافت، پوريا فتاحي، پوريا بهنامي فر، سعيد علوي، يونس آثاري، پيام قره، مهران حسيني، رضا عزتي، علي حسيني، محمدرضا کاظمي، رضا شجاعي، فواد فرهادي و سعيد حصارکي براي شرکت در تمرينات و اعزام به اين تورنمنت دعوت شده اند. ناصر سليمي نيز سرمربيگيري اين تيم را برعهده دارد.

اين تورنمنت بين المللي چهارجانبه قرار است از سوم تا ششم شهريورماه همزمان با برگزاري رقابتهاي قهرماني باشگاه هاي هندبال جهان در بخش مردان در دوحه قطر برگزار شود.


اعلام آمادگي 9 کشور براي حضور در رقابت هاي بين المللي تنيس جوانان

رقابت هاي بين المللي تنيس جوانان از 4 شهريورماه به ميزباني کشورمان آغاز مي شود. ‌بر اساس اعلام فدراسيون تنيس، در حالي رقابت هاي بين المللي تنيس جوانان از 4 شهريورماه به ميزباني کشورمان و در زمينهاي مجموعه ورزشي آزادي آغاز مي شود که تاکنون تنيسورهايي از 9 کشور براي شرکت در اين دوره از مسابقات ثبت نام کردند.اين رقابت ها در رده سني زير 18 سال دختران وپسران برگزار مي شود و تنيسورها طي يک هفته در دو بخش انفرادي و دو نفره با هم مسابقه مي دهند.تاکنون در بخش پسران و در جدول مقدماتي و اصلي 48 تنيسور از کشورهاي ايران ، ترکيه، هند، لبنان ، عمان، کانادا، سوريه و در بخش انفرادي و دو نفره دختران ، 29 شرکت کننده از کشورهاي ايران، قزاقستان، آذربايجان، ترکيه و آمريکا ثبت نام کردند.اين مسابقات از 4 لغايت 10 شهريورماه سال جاري در زمينهاي مجموعه ورزشي انقلاب برگزار مي شود.

سرداوري اين دوره از رقابت ها بر عهده محسن خداپرست است.


ستاره تيم واليبال نوجوانان:

هيچ موقع از پيروزي سير نمي‌شوم


پشت خط زن تيم ملي واليبال نوجوانان گفت: هيچ موقع از پيروزي سير نمي‌شوم و به همين دليل هميشه با انگيزه در مسابقات شرکت مي‌کنم.به گزارش فدراسيون واليبال، پوريا يلي در چهار مسابقه تيم ملي نوجوانان در رقابت‌هاي قهرماني جهان پرامتيازآورترين بازيکن ديدارهاي ايران با ايتاليا، مکزيک، چين و جمهوري چک شد.

وي درباره انگيزه تمام نشدني‌اش براي مبارزه برابر حريفان گفت: رقابت‌هاي بحرين دومين دوره قهرماني نوجوانان جهان است که من به عنوان عضو تيم ايران در آن شرکت مي‌کنم.

يلي ادامه داد: در سال 2015 و در کشور آرژانتين در ترکيب اصلي تيم ايران حضور نداشتم، اما در بحرين خوشبختانه بازيکن فيکس تيم ملي نوجوانان شدم.وي تصريح کرد: دوست دارم توانايي‌هاي خودم را نشان دهم و در هر مسابقه عملکرد بهتري نسبت به بازي قبل داشته باشم و به همين دليل هيچ موقع از پيروزي سير نمي‌شوم.پشت خط زن تيم ملي واليبال نوجوانان درباره عملکرد تيم ايران در مرحله مقدماتي رقابت‌هاي قهرماني آسيا گفت: چهار برد متوالي به دست آورديم و از روز پنج شنبه در مراحل حساس مسابقات به ميدان مي‌رويم. اميدوارم روند دور مقدماتي را در مراحل بعدي نيز حفظ کنيم.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون