جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3969- تاریخ : 1396/05/17 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

رقابت هاي کشتي فرنگي جوانان جهان
ايران براي نخستين بار بر سکوي قهرماني ايستاد


خطيب مدير آکادمي تراکتورسازي شد


قائدي، جوان ترين بازيکن ابي پوشان در ليگ برتر


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 رقابت هاي کشتي فرنگي جوانان جهان
 ايران براي نخستين بار بر سکوي قهرماني ايستاد 

تيم کشتي فرنگي جوانان ايران براي نخستين بار به عنوان قهرماني جهان دست يافت.

به گزارش شاپرک و به نقل از فدراسيون کشتي، رقابت هاي کشتي فرنگي جوانان قهرماني جهان در شهر تامپره کشور فنلاند برگزار شد و تيم ايران با 3 مدال طلاي پويا دادمرز، کرامت عبدولي و امين کاوياني نژاد در اوزان 50، 60 و 66 کيلوگرم، يک مدال نقره آرمان عليزاده عبدولي در وزن 84 کيلوگرم و يک مدال برنز امين ميرزازاده در وزن 120 کيلوگرم و با کسب 58 امتياز براي نخستين بار عنوان قهرماني جهان را از آن خود کرد. پس از تيم ايران تيم روسيه با 53 امتياز در جايگاه دوم ايستاد و ترکيه با 38 امتياز سوم شد.

نتايج کشتي گيران کشورمان در روز دوم اين رقابت ها به شرح زير است:

در وزن 55 کيلوگرم محمد جواد رضايي در دور نخست کنستانتين سوبولفسکي از اوکراين را با نتيجه 9 بر صفر شکست داد. وي در دور دوم در برابر رينات بالتاشف از قزاقستان با نتيجه 9 بر صفر به پيروزي رسيد. رضايي در دور سوم مقابل تيگران ميناسيان از ارمنستان با نتيجه 10 بر يک مغلوب شد و با توجه به شکست اين کشتي گير در دور بعد، رضايي از دور رقابت ها کنار رفت و هفتم شد.

در وزن 66 کيلوگرم امين کاوياني نژاد پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتيجه 4 بر يک ميکو پلتوکانگاس از فنلاند را شکست داد وي در دور سوم در مقابل آمانتور اسماعيل اف از قرقيزستان در يک کشتي نزديک با نتيجه 10 بر 9 به پيروزي رسيد و راهي مرحله نيمه نهايي شد. کاوياني نژاد در اين مرحله مقابل مياخدي ياخيائف از روسيه با نتيجه 3 بر 2 به پيروزي رسيد و راهي ديدار فينال شد. وي در ديدار فينال با نتيجه 3 بر 3 از سد مالخاز آمويان از ارمنستان گذشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 84 کيلوگرم آرمان عليزاده عبدولي در دور اول با نتيجه 12 بر 3 آدرو پاجور از کشور استوني را مغلوب کرد. وي در دور دوم توني متسوماکي از فنلاند را با نتيجه 9 بر يک از پيش رو برداشت. عليزاده در دور سوم مقابل ولادمير استويچف از بلغارستان با نتيجه 3 بر صفر به برتري رسيد و راهي مرحله نيمه نهايي شد. وي در اين مرحله ميکيتا کليموويچ از بلاروس را با نتيجه 13 بر 3 شکست داد و به ديدار فينال راه يافت، عليزاده در ديدار فينال به مصاف الکساندر کوماروف از روسيه رفت و با نتيجه 9 بر صفر مغلوب اين کشتي گير شد و به مدال نقره رسيد.

در وزن 120 کيلوگرم امين ميرزازاده در دور نخست مقابل سوخروج عزيزاف از تاجيکستان با نتيجه 9 بر صفر به پيروزي رسيد و در دور دوم با نتيجه 3 بر صفر آرتور ويتيتين از استوني را شکست داد. ميرزازاده در دور سوم مقابل زويادي پاتاريدزه قهرمان دو دوره قبل رقابت هاي جهاني جوانان، با نتيجه 4 بر يک شکست خورد و با توجه به حضور اين کشتي گير در ديدار فينال، ميرزازاده راهي گروه بازنده ها شد. وي در اين گروه با نتيجه 9 بر يک لنارد بري از روماني را شکست داد و به ديدار رده بندي راه يافت. ميرزازاده در اين ديدار گئورگي گادژينوف از روسيه را با نتيجه 8 بر صفر شکست داد و مدال برنز را از آن خود کرد.

نتايج کشتي گيران کشورمان در روز نخست اين رقابت ها به شرح زير است:

در وزن 50 کيلوگرم پويا دادمرز پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتيجه 5 بر صفرهايفنگ ژانگ از چين را از پيش رو برداشت وي در دور بعد مقابل ذوالفقار علي اف از آذربايجان با نتيجه 6 بر 2 مغلوب کرد و به مرحله نيمه نهايي راه يافت. وي در اين مرحله مقابل الهام بهرام اف از ازبکستان با نتيجه 7 بر 5 به پيروزي رسيد و به ديدار فينال راه يافت. دادمرز در ديدار فينال با نتيجه 6 بر صفر کوين جردن سويرادو از آمريکا را مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 60 کيلوگرم کرامت عبدولي در دور اول با نتيجه 5 بر يک آندرج گينز از آلمان را شکست داد وي در دور دوم حسن محمد از مصر را با نتيجه 6 بر 2 مغلوب کرد، عبدولي در دور سوم مقابل تالا تالا از چين با نتيجه 9 بر صفر به پيروزي رسيد و راهي مرحله نيمه نهايي شد. وي در اين مرحله مانيش از هند را با نتيجه 3 بر يک مغلوب کرد و راهي ديدار فينال شد. عبدولي در ديدار فينال مقابل الکساندر هروشين از اوکراين با نتيجه 7 بر 5 به پيروزي رسيد و عنوان قهرماني و مدال طلاي اين وزن را از آن خود کرد.

در وزن 74 کيلوگرم محمد شربي نيازي در دور نخست با نتيجه 8 بر صفر هاريوکا اوگا از ژاپن را مغلوب کرد وي در دور بعد با نتيجه 6 بر 4 آرمن باقداساريان از ارمنستان را مغلوب کرد. شربي نيازي در دور سوم مقابل آکژول محموداف از قرقيزستان با نتيجه 2 بر 2 شکست خورد و با توجه به حضورر اين کشتي گير در ديدار فينال وي به گروه بازنده ها رفت، وي در اين گروه با نتيجه 14 بر 4 مقابل ساجان از هند شکست خورد، از دور رقابت ها کنار رفت و هفتم شد.

در وزن 96 کيلوگرم اميرمحمد نوروزي در دور اول با نتيجه 3 بر يک مقابل آندرج داداک از چک به پيروزي رسيد اما در دور دوم با نتيجه 3 بر صفر مغلوب آرتور سارگسيان از روسيه شد و با توجه به حضور اين حريف در ديدار فينال باشد نوروزي به گروه بازنده ها رفت. وي در اين گروه ابتدا ساگار از هند را با نتيجه 6 بر 2 شکست داد اما در مرحله بعد مقابل آروي مارتين ساوولاينن از فنلاند با نتيجه 3 بر يک شکست خورد، از دور رقابت ها کنار رفت و هشتم شد.

رده بندي انفرادي و تيمي اين مسابقات به شرح زير است:

50 کيلوگرم: 1- پويا دادمرز (ايران) 2- کوين جردن سورادو (آمريکا) 3- کنسوکه شيميزو (ژاپن) و الهام بهرام اف (ازبکستان) 5- هايفنگ ژانگ (چين)

55 کيلوگرم: 1- کرم کمال (ترکيه) 2- ژولامان شارشنبکوف (قرقيزستان) 3- تورابک تيرکاشف (ازبکستان) و امين سفرشايف (روسيه) 5- سرگئي جپان (مقدونيه) و تيگران ميناسيان (ارمنستان) 7- محمدجواد رضايي (ايران)

60 کيلوگرم: 1- کرامت عبدولي (ايران) 2- الکساندر هروشين (اوکراين) 3- ماگومد ماگومدوف (روسيه) و حسن احمد محمد (مصر) 5- تيلور لامونت (آمريکا) و مانيش (هند)

66 کيلوگرم: 1- امين کاوياني نژاد (ايران) 2- مالخاز آمويان (ارمنستان) 3- مياخدي ياخيائف (روسيه) و نماز رستم اف (آذربايجان) 5- ميکو پلتوکانگاس (فنلاند) و مورات فيرات (ترکيه)

74 کيلوگرم: 1- کمال آمر بي (آمريکا) 2- آکژول محموداف (قرقيزستان) 3- ساجان (هند) و نصير حسن اف (آذربايجان) 5- علي عثمان ارباي (ترکيه) و پر اولوفسون (سوئد) 7- محمد شربي نيازي (ايران)

84 کيلوگرم: 1- الکساندر کوماروف (روسيه) 2- آرمان عليزاده عبدولي (ايران) 3- صالح آيدين (ترکيه) و ميکيتا کليموويچ (بلاروس) 5- نيکو اوجوگ (روماني) و توني متسوماکي (فنلاند)

96 کيلوگرم: 1- والدن کوزليوک (اوکراين) 2- آرتور سارگسيان (روسيه) 3- جان زايرن (آلمان) و آروي مارتين ساولاينن (فنلاند) 5- ميشل يوسيفيديس (يونان) و سليمان ارباي (ترکيه) 8- اميرمحمد نوروزي (ايران)

120 کيلوگرم: 1- زويادي پاتاريدزه (گرجستان) 2- رومان کيم (قرقيزستان) 3- کونستا ماينپائيا (فنلاند) و امين ميرزازاده (ايران) 5- پاتريک کامينسکي (لهستان) و گئورگي گادژينوف (روسيه)

رده بندي تيمي: 1- ايران 58 امتياز 2- روسيه 53 امتياز 3- ترکيه 38 امتياز 4- آمريکا 29 امتياز 5- قرقيزستان 28 امتياز 6- فنلاند 28 امتياز 7- اوکراين 23 امتياز 8- آذربايجان 20 امتياز 9- ازبکستان 19 امتياز 10- ارمنستان 18 امتياز


 خطيب مدير آکادمي تراکتورسازي شد 

در حکمي از سوي مديرعامل باشگاه تراکتورسازي تبريز، محمدرضا خطيب به عنوان مدير آکادمي اين باشگاه انتخاب شد.

محمدرضا خطيب يکي از مربيان و مدرسان با سابقه فوتبال ايران در سطوح گوناگون به شمار مي‌رود. وي که به مدت هفت سال مربي تيم‌هاي فوتبال نونهالان ،نوجوانان و جوانان بوده در حال حاضر يکي از مدرسين برجسته فدراسيون فوتبال ايران است که دوره هاي مربيگري درجه هاي A و B را برگزار مي‌کند. خطيب سابقه حضور در دوره‌هاي پيشرفته مربيگري فيفا با حضور اساتيد برجسته فوتبال جهان را داشته است.


 قائدي، جوان ترين بازيکن ابي پوشان در ليگ برتر  

هافبک جوان استقلال، رکورد اميد نورافکن را شکست.

به گزارش شاپرک و به نقل از سايت باشگاه استقلال، مهدي قائدي با به ميدان رفتن در سن 18 سال و 7ماه و 30 روز مقابل استقلال خوزستان، رکورد اميد نورافکن که با سن 18 سال و 8 ماه و 12 روز در مقابل صباي قم به ميدان رفته بود را شکست و جوان‌ترين بازيکن ليگ برتر آبي‌هاي پايتخت شد.

مهدي قائدي در نقل و انتقالات تابستاني از تيم ايرانجوان بوشهر به استقلال تهران پيوست.


 ميز خبر 

ليگ غنچه هاي تکواندو

تيم لوازم خانگي كن صدرنشين شد

با پايان هفته پنجم ليگ خردسالان دختر، تيم لوازم خانگي در صدر جدول باقي ماند، تيم‌هاي آكادمي تكواندو ابزار و يراق توسن و هيات تکواندو شهرستان قدس به ترتيب در جايگاه دوم و سوم قرار گرفتند.به گزارش فدراسيون تكواندو، پيكارهاي هفته چهارم و پنجم از چهارمين دوره ليگ خردسالان دختر (جام غنچه‌هاي تكواندو) با حضور 206 تكواندوكار و در قالب 12 تيم در فدراسيون تکواندو برگزار شد.تيم‌هاي هيات تکواندو حوزه شمال‌شرق، هيات تکواندو دزفول، آکادمي تکواندو ابزار و يراق توسن، هيات تکواندو لنگرود، هيات تکواندو استان سمنان الف، فجر، هيات تکواندو شهرستان قدس، هيات تکواندو استان خوزستان، هيات تکواندو جنوب‌غرب، لوازم خانگي کن، هيات تکواندو استان سمنان و هيات تکواندو استان لرستان در اين دوره با يكديگر به رقابت مي‌پردازند.

در پايان هفته پنجم، تيم لوازم خانگي كن با كسب 15 امتياز و تفاضل 46 در صدر جدول باقي ماند، تيم آکادمي تکواندو ابزار و يراق توسن با كسب 15 امتياز و تفاضل 40 در جايگاه دوم جاي گرفت و تيم هيات تکواندو شهرستان قدس با كسب 15 امتياز و تفاضل 30 رده سوم جدول را به خود اختصاص داد.

نتايج كسب شده از سوي سازمان ليگ به شرح زيراعلام شد:

هفته چهارم:

تيم هيات تکواندو حوزه شمال‌شرق 9 - تيم هيات تکواندو استان خوزستان يك

تيم آکادمي تکواندو ابزار و يراق توسن 9 - تيم هيات تکواندو جنوب‌غرب يك

تيم هيات تکواندو استان سمنان الف 3 - تيم هيات تکواندو شهرستان قدس 7

تيم هيات تکواندو استان سمنان 7 - تيم هيات تکواندو دزفول 3

تيم هيات تکواندو استان لرستان 3 - تيم هيات تکواندو لنگرود 7

تيم لوازم خانگي کن 10 - تيم فجر صفر

هفته پنجم:

تيم هيات تکواندو حوزه شمال‌شرق يك - تيم لوازم خانگي کن 9

تيم آکادمي تکواندو ابزار و يراق توسن 10 - هيات تکواندو استان سمنان الف صفر

تيم هيات تکواندو شهرستان قدس 9 - تيم هيات تکواندو دزفول يك

تيم هيات تکواندو جنوب‌غرب يك - تيم هيات تکواندو لنگرود 9

تيم هيات تکواندو استان سمنان 3 - تيم فجر 7

تيم هيات تکواندو استان لرستان 7 - تيم هيات تکواندو استان خوزستان 3


نايب قهرماني ايران در رقابت‌هاي دووميداني معلولان جوانان جهان

کاروان دووميداني کشورمان به مقام نايب قهرماني رقابت‌هاي معلولان جوانان جهان در سوئيس دست يافت.

به گزارش شاپرک و به نقل از سايت فدراسيون ورزش‌هاي جانبازان و معلولين، کاروان ايران با کسب 12 طلا، 5 نقره و 5 برنز در حالي در اين جايگاه قرار گرفت که آمريکا با 18 طلا، 8 نقره و 10 برنز قهرمان شد و جايگاه سوم نيز به انگليس با 11 طلا، 4 نقره و 5 برنز رسيد.

تيم ايران در اين مسابقات با 20 ورزشکار در بخش جانبازان و معلولين و 4 ورزشکار در بخش نابينايان و کم بينايان حضور يافت و از 22 مدال کسب شده، 5 مدال در بخش نابينايان و کم بينايان به‌دست آمده است.از نکات قابل توجه، حضور بانوان جوان و مدال‌آوري آنها در اين مسابقات بود که مي‌توان به کسب دو طلاي فاطمه انصاري در مواد پرتاب وزنه و ديسک (بخش جانبازان و معلولين) و دو طلا توسط هاجر صفرزاده (بخش نابينايان و کم بينايان) در مواد دو 200 و 400 متر اشاره کرد. نيره سلامتيان نيز ديگر بانوي جوان تيم ملي بود که موفق به کسب مدال طلا براي کاروان کشورمان شد.با کسب اين نتايج، تيم ملي جوانان با برنامه ريزي هاي پيش بيني شده توسط کادر فني و انجمن، براي حضوري قدرتمند در رقابت‌هاي پاراآسيايي جوانان که پاييز امسال در امارات برگزار مي‌شود، آماده خواهد شد.رقابت‌هاي جهاني دووميداني جوانان داراي معلوليت با حضور 275 ورزشکار از 41 کشور جهان در شهر نوتويل کشور سوئيس برگزار شد.


قهرماني صربستان در بسکتبال زير 18 سال اروپا

تيم صربستان، قهرمان مسابقات بسکتبال زير 18 سال اروپا شد.

در فينال مسابقات بسکتبال قهرماني جوانان زير 18 سال اروپا که در شهر براتيسلاوا برگزار شد، تيم صربستان با نتيجه 74 بر 62 اسپانيا را شکست داد و به مدال طلا رسيد.

تيم ليتواني نيز در بازي رده بندي با حساب 97 بر 88 ترکيه را از پش رو برداشت و روي سکوي سوم قرار گرفت.


رقابت هاي جهاني واترپلو

شاگردان چيريچ مغلوب يونان شدند

در دومين روز رقابت هاي واترپلوي جوانان جهان، تيم ملي جوانان ايران مقابل يونان شکست خورد.تيم ملي واترپلو جوانان ايران در ادامه رقابت هاي جهاني به مصاف تيم ملي يونان رفت و با نتيجه 18 بر 2 مغلوب شد.ملي پوشان ايران در ديدار اول نيز برابر روسيه نتيجه را واگذارکرده بودند. ايران در گروه A اين مسابقات بايد در ادامه مقابل آمريکا و پورتوريکو به آب بزند.وحيد رضايي به عنوان مربي و الکساندر چيريچ به عنوان سرمربي، کادر فني تيم ملي جوانان ايران را در اين مسابقات تشکيل مي‌دهند.ترکيب تيم ملي واترپلوجوانان ايران را در اين رقابت ها، شايان قاسمي،آرش پورزرگر،مهدي يزدان‌خواه،ارشيا الماسي،اميرحسين رهبر،امين قويدل،حسين خالدي،امير حسين حيدري، سيد سجاد ساويز،برديا پيرواني،عليرضا پوررنگ،امير محمد پرهون،مهدي برزگري، تشکيل مي دهند.


 ورزش جوان و نوجوان 

در پايان هفته پنجم ليگ پسران خردسال

تکواندوکاران استان فارس صدرنشين ماندند

با پايان رقابت‌هاي هفته پنجم از گروه دوم ليگ خردسالان پسر، تيم هيات تکواندو استان فارس همچنان در صدر جدول قرار دارد، تيم‌هاي هيات تکواندو فارس و فرمانيه نيز به ترتيب در رده دوم و سوم جاي گرفتند.

به گزارش فدراسيون تكواندو، رقابت‌هاي هفته چهارم و پنجم از گروه دوم ليگ خردسالان پسر "جام غنچه‌هاي تكواندو" با حضور 9 تيم يزدان اهواز، جوانان، هيات تكواندو بهارستان، نادري بوشهر، فرمانيه، شهداي دورود لرستان، عرش، باشگاه المپيا محمديه هيات تکواندو قزوين و هيات تکواندوي استان فارس در فدراسيون تکواندو برگزار شد.چهارمين دوره اين رقابت‌ها به صورت مرحله اي برگزار مي شود و در پايان مرحله نخست 4 تيم از هر گروه به مرحله دوم صعود مي کنند.در پايان هفته پنجم، تيم هسات تکواندو استان فارس با کسب 15 امتياز همچنان صدر جدول را در اختيار دارد، تيم هيات تکواندو بهارستان با کسب 12 امتياز در جايگاه دوم جاي گرفت و تيم فرمانيه با يک پله صعود در رده سوم جدول رده بندي قرار گرفت.

نتايج کسب شده در هفته چهارم و پنجم از سوي سازمان ليگ به شرح زير اعلام شد:

هفته چهارم:

تيم يزدان اهواز 4 - تيم عرش 6

تيم هيات تکواندو بهارستان 9 - تيم نادري بوشهر يک

تيم تکواندو شهداي دورود لرستان 2 - تيم جوانان 8

تيم هيات تکواندوي استان فارس 7 - تيم فرمانيه 3

تيم باشگاه المپيا محمديه هيات تکواندو قزوين (استراحت)

هفته پنجم:

تيم يزدان اهواز يک - تيم هيات تکواندوي استان فارس 9

تيم هيات تکواندو بهارستان 10 - تيم جوانان صفر

تيم تکواندو شهداي دورود لرستان يک - تيم فرمانيه 9

تيم باشگاه المپيا محمديه هيات تکواندو قزوين صفر - تيم عرش 10

تيم نادري بوشهر (استراحت)


سرمربي آزادکاران نوجوان:

براي رقابت‌هاي جهاني چند تغيير داريم

سرمربي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان گفت: براي رقابت‌هاي جهاني در چند وزن تغييراتي انجام خواهد داد و تمام نفرات تيم آسيايي به جهاني اعزام نمي‌شوند.به گزارش ايسنا غلام‌رضا محمدي درباره پيکارهاي کشتي دانش آموزان کشور اظهار کرد: برگزاري رقابت‌هاي آموزشگاهي خيلي خوب است و مي‌تواند به پشتوانه‌سازي کمک کند. اعضاي کميته استعداديابي در سالن برگزاري رقابت‌ها حضور داشتند و اگر کشتي‌گير مستعدي ببينند حتماً به ما گزارش مي‌دهند و بنده هم روز دوم کشتي‌ها را از نزديک ديدم که از لحاظ کيفي سطح خيلي بالايي داشتند.وي ادامه داد: چند کشتي‌گير تيم ملي نوجوانان که در اردو حضور داشتند با هماهنگي در اين رقابت‌ها شرکت کردند و همين نشان مي‌دهد که سطح مسابقات بالا بوده است.محمدي درباره ترکيب تيم نوجوانان براي رقابت‌هاي جهاني گفت: احتمالاً نسبت به قهرماني آسيا دو سه تغيير داشته باشيم. کار ما خيلي سخت است و به لحاظ فني با رقبا فاصله داريم. سال گذشته در جهان اين تيم هشتم و در آسيا سوم شده و در حال تلاش هستيم که اين فاصله را هرچه سريع‌تر کم کنيم.دارنده چهار مدال نقره و برنز جهان با بيان اينکه مي‌خواهيم در اين مدت کوتاه حرکت مثبتي انجام دهيم، اضافه کرد: براي اين حرکت به زمان بيشتر و حمايت همه جانبه نياز داريم و بدون شک در اين حالت مي‌توانيم آينده خوبي براي کشتي کشورمان متصور باشيم.وي با بيان اينکه کار سختي در پيکارهاي جهاني داريم، تأکيد کرد: ما به بچه‌ها ياد مي‌دهيم که تا سر حد توان تلاش کنند و براي موفقيت بايد اين موضوع را ياد بگيرند تا اين خودباوري و اعتماد به نفس در وجود کشتي‌گيرهاي پايه نهادينه شود.محمدي تصريح کرد: کسب نتيجه خيلي خوب است اما نبايد صرفاً در رده‌هاي پايه نتيجه را ملاک قرار دهيم، کشتي‌گيرهايي داشته‌ايم که قهرمان نوجوانان و جوانان جهان شده‌اند اما الان اثري از آنان نيست و اين نشان مي‌دهد که خوب هدايت نشده‌اند.

سرمربي سابق تيم ملي بزرگسالان کشتي آزاد اضافه کرد: در بحث بسترسازي و آينده‌نگري کارهاي خوبي اجرا مي‌کنيم تا استعدادها درست رشد کنند و در آينده بتوانند به ثبات و پايداري در کشتي کشور کمک کنند.وي در پاسخ به اين پرسش که به همکاري با تيم ملي نوجوانان در سال‌هاي آينده ادامه مي‌دهيد، گفت: کار با رده‌هاي پايه با اينکه خيلي سخت است اما لذت خاصي دارد. هر کسي مدعي است که مي‌تواند مربي‌گري کند بيايد و با اين بچه‌ها کار کند تا سختي‌ها را ببيند. تجربه‌ي کار با نوجوانان را از قبل داشته‌ام و به همراه ساير اعضاي کادرفني براي نوجوانان خيلي وقت مي‌گذاريم.


قهرماني سنندج در مسابقات هندبال دختران کردستان

با قهرماني تيم سنندج در دو رده نونهالان و نوجوانان رقابت هاي هندبال دختران استان کردستان به پايان رسيد. به گزارش مهر، رقابت هاي هندبال قهرماني نونهالان و نوجوانان دختر استان طي دو روز و با ميزباني شهرستان سنندج برگزار شد .

اين رقابت ها با حضور چهار تيم در رده سني نونهالان و چهار تيم در رده سني نوجوانان از شهرستان هاي، مريوان، سنندج، بيجار و ديواندره برگزار شد و تيم هاي حاضر در مسابقات به صورت دوره اي بازي هاي خود را در سالن بهنام شاد شهر سنندج انجام دادند .

در پايان تيم سنندج توانست سکوي نخست هر دو رده سني نونهالان و نوجوانان را از آن خود کند .در رده سني نونهالان، تيم هاي مريوان و بيجار پس از سنندج در جايگاه دوم و سوم قرار گرفتند، همچنين تيم بيجار مقام دوم و تيم مريوان مقام سوم رده سني نوجوانان را کسب کردند .گفتني است تيم هاي برتر در شهريورماه امسال به مسابقات منطقه چهار کشور اعزام مي شوند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون