جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3930- تاریخ : 1396/03/29 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

آرزوي کودک جوانرودي برآورده مي‌شود
مشارکت کانون در راه‌اندازي کتاب‌خانه روستايي آروين

در يک جلسه مشترک تصميم‌گيري شد:
توسعه همکاري سازمان آتش نشاني شيراز با کانون فارس

مرکز شماره 9 کانون اجرا کرد:
گفت‌وگوهاي ديني با کودکان تهراني

مديرکل کانون خبر داد:
راه‌اندازي 3 کتاب‌خانه سيار خراسان جنوبي در 2 ماه آينده


گشايش کتاب‌خانه کودک در بخش خون بيمارستان امير کبير اراک


 آرزوي کودک جوانرودي برآورده مي‌شود
 مشارکت کانون در راه‌اندازي کتاب‌خانه روستايي آروين 

کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در کنار فعالان شبکه‌هاي اجتماعي به راه‌اندازي يک کتاب‌خانه کوچک روستايي و برآورده شدن آرزوي آروين، کودک جوانرودي کمک مي‌کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، آروين احمدياني يا انتشار يک کليپ تصويري در شبکه‌هاي اجتماعي آرزو کرده بود که بتواند يک کتاب‌خانه کوچک در روستاي بيوند سفلي در شهرستان جوانرود دراستان کرمانشاه براي بچه‌هاي ساکن اين روستا راه‌اندازي کند.

درخواست اين کودک و اعتراض او به کمبود امکانات و نداشتن يک کتاب‌خانه در روستايي - که در آن زندگي مي‌کند - روزهاي گذشته در شبکه‌هاي اجتماعي بارها هم‌خوان شد و کانون پرورش فکري نيز با اهداي 700 جلد کتاب در اين همياري اجتماعي مشارکت کرد.

در اين زمينه رضا موزوني مديرکل کانون کرمانشاه گفت: پس از منتشر شدن ويديوي گلايه کودکانه وي در فضاي مجازي تصميم گرفته شد تا 500 جلد کتاب به وي اهدا شود.

موزوني افزود: مذاکراتي با بخشدار و مسوولان محلي شهرستان جوانرود انجام داده‌ايم تا با مشارکت اين مسوولان کارهاي فرهنگي مناسب کودکان و نوجوانان نيز در اين روستا انجام شود.

همچنين اداره‌کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون نيز 200 جلد کتاب به آروين اهدا کرده و قرار است به مدت يک سال يک نسخه از کتاب‌هاي تازه منتشر شده کانون را براي کتاب‌خانه روستاي وي ارسال کند.


 در يک جلسه مشترک تصميم‌گيري شد:
 توسعه همکاري سازمان آتش نشاني شيراز با کانون فارس 

رييس سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري شيراز با حضور در اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان فارس، از نزديک با فعاليت‌هاي اين مجموعه آشناشد.

محمد فرخ‌زاده که با هدف هماهنگي‌هاي بين دستگاهي در اين اداره کل حاضر شده بود تعامل بين کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان و سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني را ضروري دانست و گفت: کانون پرورش فکري با اهداف مشخصص و وجود نيروهاي متخصص جايگاه ارزشمند و مثال‌زدني دارد که مي‌تواند به سازمان در زمينه آموزش و پيش‌گيري و اطلاع‌رساني کمک کند.

وي خواستار تعامل و همکاري دو دستگاه شد و گفت: سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري، قصد راهبري دارد تا جامعه را به سمت ايمني سوق دهد و در اين راه با اجراي جشنواره‌هاي مختلف، جذب آتش‌نشان‌هاي کوچک و توليد محتوا گام‌هاي خوبي را برداشته تا به هدف سازماني خود که «هر شهروند يک آتش نشان» است برسد.

فرخ زاده يکي از مهم‌ترين اهداف سازمانش را آموزش شهروندي عنوان کرد که بخش مهمي از اين آموزش در حوزه کودکان و نوجوانان است و کانون را بهترين پايگاه در اين امر دانست.

در اين ديدار مدير کل کانون فارس با اشاره به جايگاه و فعاليت‌هاي کانون پرورش فکري گفت: مراکز کانون پرورش فکري با تکيه بر آموزش‌هاي فرايندمحور و غير مستقيم سعي در پرورش انديشه و خلاقيت کودکان و نوجوانان دارند و با انجام فعاليت‌هاي مختلف فرهنگي، هنري و ادبي مهارت‌هاي حل مساله، جرأت ورزي، کنترل خشم و خودآگاهي را به کودکان و نوجوانان مي‌آموزند.

زهرا افتخاري مهم‌ترين رسالت کانون را مطالعه و ترويج فرهنگ کتاب‌خواني دانست و در زمينه همکاري با سازمان خدمات ايمني و آتش نشاني بر اساس آموزش محوري و فرايند محوري قول مساعدت داد.

معاون فرهنگي اداره کل کانون فارس نيز گفت: نگاه فرهنگي تأثيرات مطلوبي را بر سازمان‌ها خواهد گذاشت و کانون نيز با بيش از نيم قرن تجربه، و با ماهيت فعاليت فرهنگي در اين راه تلاش‌هاي مفيدي را انجام داده است.

سعيد رضا کامراني توجه به فرهنگ را يک ضرورت دانست و گفت: همکاري مشترک کانون و سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني مي‌تواند نتايج مثبتي را در پي داشته باشد.

به زودي در زمينه همکاري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان فارس و سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني تفاهم‌نامه‌اي امضا مي‌شود.


 مرکز شماره 9 کانون اجرا کرد:
 گفت‌وگوهاي ديني با کودکان تهراني 

دين به چه درد ما مي‌خورد؟ اين پرسشي بود که ميهمان مراسم افطاري مرکز فرهنگي‌هنري شماره 9 کانون استان تهران با اعضاي اين مرکز درميان گذاشت.

حسين عليجاني مدير مرکز آفرينش‌هاي ادبي و هنري کانون در آستانه بيست و سوم ماه مبارک رمضان با اعضاي اين مرکز با سابقه کانون تهران هم‌صحبت شد و از آنان خواست همواره به لطف و مهرباني خدا اميدوار باشند.

سوال مدير امروز و مربي سابق کانون از کودکان با پاسخ‌گويي‌هاي پي‌درپي آنان همراه شد و يکي از آنان دين را برنامه‌اي براي زندگي و ديگري مسير راه انسان براي داشتن زندگي بهتر عنوان کرد.

عليجاني در همين زمينه با زباني ساده و قابل فهم به کودکان گفت: دين آمده است تا حال ما را خوب کند؛ اگر به هم دروغ نگوييم، تهمت نزنيم و حسادت نکنيم حال‌مان خوب خواهد شد.

او ادامه داد: نبايد نااميد باشيم و فکر کنيم خدا ما را فراموش مي‌کند. خداوند مي‌گويد هر وقت مرا خواستي صدايم بزن چرا که او ما را بيشتر از خودمان دوست دارد.

گفت‌و‌گوهاي ديني اين مدير کانون با کودکان در سومين شب احياي ماه مبارک رمضان، با اين رويکرد ادامه پيدا کرد که خداوند مهربان و رحمان و رحيم است و در دعاي ابوحمزه ما از او مي‌خواهيم خدايا ما را به مجازات و عقوبتت ادب مکن.

عليجاني در پايان به بچه‌ها گفت که بايد همه ما در خوبي کردن به هم خسيس نباشيم و دوست داشتن را با همه دوستان‌مان تقسيم کنيم.

برگزاري مسابقه دانستني‌هاي قرآني از سوي محمدحسين ديزجي کارشناس رسانه برنامه ديگري بود که با شور و اشتياق فراوان کودکان و نوجوانان و استقبال آن‌ها روبه‌رو شد و بچه‌ها با پاسخ‌گويي به پرسش‌ها جوايزي نيز دريافت کردند.

مديحه‌سرايي يک نوجوان، اجراي يک نمايش کوتاه بي‌کلام و بازسازي صحنه شهادت حضرت علي‌(ع) از بخش‌هاي ديگر اين آيين بود.

مهتاب شهيدي مربي مسوول مرکز شماره 9 کانون تهران نيز در اين برنامه از موفقيت‌هاي اعضاي اين مرکز در جشنواره رضوي کانون در رشته‌هاي سرودخواني و ساخت ماکت حجمي ضريح امام رضا(ع) خبر داد و از تلاش‌هاي مربيان اين مرکز قدرداني کرد.

اين مراسم با صرف افطاري و پذيرايي از ميهمانان روزه‌دار به پايان رسيد.


 مديرکل کانون خبر داد:
 راه‌اندازي 3 کتاب‌خانه سيار خراسان جنوبي در 2 ماه آينده 

نهمين کتاب‌خانه سيار روستايي کانون پرورش فکري استان خراسان جنوبي در شهرستان قاين تا نيمه اول تير ماه 1396 افتتاح مي‌شود. به گزارش روابط عمومي اداره کل کا نون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خراسان جنوبي، طاهره حميدي مدير کل کانون استان با اعلام اين خبر گفت: در نيمه اول تيرماه امسال نهمين کتاب‌خانه سيار روستايي کانون استان در شهرستان قاين خدمات فرهنگي خود را براي کودکان و نوجوانان مناطق روستايي آغاز خواهد کرد. مدير کل کانون استان اضافه کرد: راه‌اندازي کتاب‌خانه‌هاي سيار به ويژه در آغاز فصل تابستان نور اميد را در دل بچه‌هاي مناطق روستايي روشن مي‌کند، عزيزاني که شايد از کم‌ترين امکانات فرهنگي هنري محروم هستند و افتتاح کتاب‌خانه سيار مي‌تواند آنان را در چشيدن طعم تابستان با کتاب، بازي و سرگرمي سهيم کند.

حميدي در ادامه از راه‌اندازي دو کتاب‌خانه سيار ديگر در شهرستان‌هاي نهبندان و خوسف تا پايان مرداد ماه امسال خبر داد و گفت: فعاليت کتاب‌خانه‌هاي سيار روستايي با هدف تحقق عدالت اجتماعي و استفاده حداکثري کودکان و نوجوانان از امکانات فرهنگي به ويژه کتاب است و همت همه کساني که دوست‌دار اعتلاي انديشه و گسترش فرهنگ مطالعه هستند، بر گسترش اين کتاب‌خانه‌ها مي‌باشد. کانون خراسان جنوبي در حال حاضر داراي 12 مرکز فرهنگي هنري ثابت، 10 کتاب‌خانه سيار روستايي، پستي و شهري است.


 گشايش کتاب‌خانه کودک در بخش خون بيمارستان امير کبير اراک 

طي مراسمي با حصور مسوولان کانون و تعدادي از موسسات خيريه استان مرکزي، کتاب‌خانه کودک در بخش کودکان مبتلا به سرطان بيمارستان امير کبير اراک راه‌اندازي دش.

بر اساس اين خبر،‌ روز يک شنبه 27 خرداد کتاب‌خانه کودک با حضور جهانبخش قنبري مدير کل کانون، مريم مهدوي کارشناس مسوول فرهنگي و فريبا نوروزيه کارشناس روابط عمومي، دکتر عليمحمدي رييس بيمارستان امير کبير، دکتر رحيمي مديريت و ميلاد ساوه‌اي مدير امور مالي بيمارستان، حامد صوفي مديرعامل موسسه حامي يار، منصوري مدير آموزش موسسه حامي يار در بخش خون کودکان مبتلا به سرطان بيمارستان امير کبير اراک افتتاح شد.

در اين مراسم جهانبخش قنبري مدير کل کانون گفت: ما خود را مديون تمامي بچه‌هاي اين استان مي‌دانيم و هر کجا کودک و نوجواني حضور داشته با شد براي ارايه فعاليت‌هاي فرهنگي، هنري و ادبي مي‌شتابيم و اين‌جا هم يکي از همان‌جاهايي است که با تمام وجود براي خدمت به اين فرشته‌هاي دوست داشتني آماده خدمت هستيم و آن‌چه در توان داريم براي شادي و نشاط اين بچه‌ها دريغ نخواهيم کرد.

به گفته او، مقرر شد هر هفته يکي از مربيان با عشق و علاقه در اتاق بازي بخش حضور داشته باشد و با ارايه يک فعاليت کانوني دل بچه‌ها را شاد کند.

در ادامه، حاضران از قسمت‌هاي مختلف بخش بازديد به عمل آوردند و به کودکان از طرف کانون هدايايي اهدا شد.

اين بخش داراي فضاهاي تخصصي شيمي درماني، اتاق استراحت، اتاق بازي، فضاي سبز در حاشيه ساختمان و بخش ايزوله و پشتيباني است که در سال 95 عمليات ساخت آن کليد خورد و با نمادهاي شاد کودکانه و آخرين استانداردهاي تجهيزات پزشکي به بهره برداري رسيده است.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي