جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3930- تاریخ : 1396/03/29 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

پيرواني:
مي‌توانيم طلسم‌شکني کنيم

سرمربي تيم کشتي فرنگي جوانان:
نبايد در باد قهرماني آسيا بخوابيم


بازديد رييس سازمان تيم‌هاي ملي از تمرين تيم نوجوانان


اميدواري آسنسيو به قهرماني تيم زير 21 سال اسپانيا


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 پيرواني:
 مي‌توانيم طلسم‌شکني کنيم 

سرمربي جديد تيم ملي فوتبال اميد با بيان اين که هيچ قولي براي موفقيت و صعود به المپيک 2020 توکيو نداده است، گفت: با اين وجود نسبت به موفقيت اين تيم بسيار خوش بين هستم و بازيکنانم مي‌توانند همانند رده جوانان در رده رده اميد هم طلسم شکني کنند.

امير حسين پيرواني در گفت‌وگو با ايسنا، درباره پذيرفتن هدايت تيم‌ ‌ملي فوتبال اميد و برنامه‌هايي که در جلسه با کميته‌ فني ارائه کرده است، اظهار کرد: از فدراسيون فوتبال و هيات رييسه، سازمان تيم‌هاي ملي، کميته‌ فني، مهدي تاج و کارلوس کي‌روش تشکر ويژه‌اي مي‌کنم که دوباره مسئوليت سرمربيگري تيم‌ ‌ملي اميد را به من سپردند تا در خدمت کشورم باشم. برنامه ما اين است که از ششم تا دهم تير ماه اولين اردويمان را برگزار کنيم. اردوي دوم از 15 تير تا اعزام به مسابقات است. با توجه به اين که 28 تير بازي داريم 23 يا 24 اين ماه راهي قرقيزستان مي‌شويم. سعي کرده‌ايم در اين دو اردو سه بازي تدارکاتي داشته باشيم که يک بازي خارجي و دو بازي داخلي خواهد بود.

او درباره مشکلات موجود در تيم‌ ‌ملي اميد و همکاري نکردن باشگاه‌ها با اين تيم در ادوار گذشته، گفت‌: بزرگترين دغدغه‌ ما اين است که تعامل بسيار خوبي با باشگاه‌ها داشته باشيم. اين مشکل را در رده جوانان داشتيم. تيم‌ها در فصل بدنسازي هستند و به دنبال مهره‌هاي جديد مي‌روند و خيلي سخت بازيکنان را در اختيار تيم‌ ‌ملي قرار مي‌دهند. آنها به دنبال اين هستند که بهترين نتيجه‌ را در ليگ پيش‌ رو بگيرند اما بايد توجه داشته باشيم که اين تيم جديد است و تيم‌ ‌ملي جوانان نيست که بازيکنانش دو سال در کنار يکديگر کار کرده باشند. بازي‌ها در رده زير 23 سال برگزار مي‌شود و ما فاصله بين 20 تا 23 را با بازيکنان جديدي پوشش مي‌دهيم. بايد تعامل برقرار شود تا از تمام پتانسيل‌مان استفاده کنيم. سعي مي‌کنيم به گونه‌اي بازيکنان را به تيم‌ ‌ملي دعوت کنيم که باشگاه‌ها ضرر و زيان زيادي نداشته باشند تا هم باشگاه‌ها از بازيکنانشان استفاده کنند و هم ما بتوانيم از آنها بهره ببريم.مسابقات ليگ از چهارم تير ماه آغاز مي‌شود. با برنامه سازمان ليگ پيش مي‌رويم.

سرمربي جديد تيم‌ ‌ملي اميد درباره مسابقات پيش‌ رو گفت‌: مسابقات پيش رو، مسابقات زير 23 سال آسيا است و تيمي که قبلا در جام جهاني در اختيار داشتم زير 19 سال و 20 سال هستند و با اين تيم نمي‌توان در مسابقات حاضر شد، مشکلي که داريم اين است که بازيکنان زير 23 سال نمي‌توانند چند سال بعد در مسابقات انتخابي المپيک بازي کنند. ما در اين مرحله از بازيکنان زير 23 سال استفاده مي‌کنيم تا در مراحل بعد با بالاتر رفتن سن بازيکنان زير 20 سال تيم‌مان را يک دست براي المپيک آماده کنيم. بايد حضور شايسته‌اي در اين رقابت‌ها داشته باشيم و کسب تجربه کنيم تا دو سال بعد براي المپيک آماده شويم. در اين رقابت‌ها هم مي‌توان با تيم‌ ‌ملي جوانان حاضر شد و نتيجه‌ درخشاني گرفت اما مي‌خواهيم تلفيقي از بازيکنان زير 23 و زير 20 سال را به اين رقابت‌ها ببريم.

او درباره اعلام اسامي تيم‌ ‌ملي فوتبال اميد، گفت‌: ان‌شاء‌الله بعد از جلسه‌ با کارلوس کي‌روش سعي مي‌کنيم تا دوم يا سوم تير ماه اسامي بازيکنان را اعلام کنيم.

پيرواني در پاسخ به اين سوال که آيا تضميني براي موفقيت در رقابت‌هاي قهرماني آسيا و صعود به المپيک داده است، گفت‌: هيچ وقت نمي‌توانم قولي براي موفقيت بدهم. در جام جهاني جوانان هم هيچ قولي ندادم. اين قول را مي‌دهم که بازيکنانم و خودم با تمام وجود وقتمان را براي اين تيم‌ ‌مي‌گذاريم که به موفقيت برسيم.

او در پاسخ به اين سوال که آيا به صعود به المپيک خوش‌بين است، گفت‌: خيلي به صعود خوش‌بين هستيم. قول نمي‌دهم اما اميدوارم که به المپيک صعود کنيم چرا که اين بازيکنان توانستند بعد از 16 سال به جام جهاني صعود کنند و شايد در 40 سال اخير ما يک بار به جام جهاني جوانان صعود کرده بوديم. تيمي که راهي جام جهاني شده بود شرايط سني مناسب براي المپيک را هم دارد و همين طور که در جوانان پيشرفت کردند و کسب سهميه کردند مي‌توانند با حمايت‌هاي فدراسيون و همه دست اندرکاران در مقدماتي المپيک حاضر شوند و کسب سهميه کنند. اين کار در رده جوانان تکرار شده و مي‌توانند در رده اميد هم آن را انجام دهند.


 سرمربي تيم کشتي فرنگي جوانان:
 نبايد در باد قهرماني آسيا بخوابيم 

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي جوانان گفت: درست است عملکردمان در آسيا خوب بود اما نبايد در باد قهرماني بخوابيم و اين مسابقات در واقع تورنمنتي بود تا براي مسابقات جهاني آماده شويم.

به گزارش تسنيم، حميد باوفا در خصوص قهرماني تيم ملي کشتي فرنگي جوانان در مسابقات آسيايي اظهار داشت: مسابقات خوبي بود و تمامي نفرات تيم ما خوب کار کردند. 7 نفر فيناليست شدند و اين نتيجه عملکردي مناسبي است.وي افزود: در مسابقات آسيايي همه خوب بودند اما کار اصلي ما در مسابقات جهاني است و بايد با عملکردي بهتر از اين در مسابقات حاضر شويم.سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي جوانان خاطرنشان کرد: درست است عملکردمان در آسيا خوب بود اما نبايد در باد قهرماني بخوابيم و اين مسابقات در واقع تورنمنتي بود تا براي مسابقات جهاني ما را آماده کند. رقيبان اصلي ايران در مسابقات جهاني مي آيند و آنجا بايد درخشيد.

باوفا ادامه داد: پتانسيل بچه‌هاي ما زياد است و در تورنمنت گرجستان، روس‌ها با 3 تيم آمدند ولي بازهم نفرات ما خوب بودند. من مسابقات آسيايي را بارها تجربه کرده‌ام ولي امسال سطح بالايي داشت ولي خدا را شکر آنچه انتظار داشتيم از دلش بيرون آمد.

وي در خصوص برنامه آينده تيم ملي جوانان عنوان کرد: از دوم تير کارمان را شروع مي‌کنيم و 1 مرداد مسابقات جهاني در فنلاند برگزار مي‌شود و با تغييراتي در برخي اوزان راهي مسابقات مي‌شويم.

قهرمان سابق کشتي فرنگي کشورمان گفت: هرکسي در اين مدت باقيمانده شرايط بهتري داشته باشد قطعا صاحب دوبنده خواهد شد. البته برخي هم جز فرايند هستند و مي‌توانند راهي مسابقات جهاني شوند. اينکه در برخي اوزان چند مدعي داريم را به فال نيک گرفته و اميدوارم کمک حال ما شود. به هر شکل هر کشتي‌گيري که سوداي کسب دوبنده را در مسابقات جهاني دارد بايد در اين يک ماه بدرخشد تا براساس فرآيند در جهاني روي تشک بايستد.


 بازديد رييس سازمان تيم‌هاي ملي از تمرين تيم نوجوانان 

رييس سازمان تيم هاي ملي در محل تمرين تيم نوجوانان ايران حضور يافت.به گزارش سايت رسمي فدراسيون فوتبال،محمدرضا ساکت با حضور در زمين چمن مرکز ملي فوتبال،از تمرين تيم نوجوانان ايران بازديد کرد.

در جريان حضور رييس سازمان تيم هاي ملي در تمرين تيم نوجوانان ايران،عباس چمنيان،سرمربي اين تيم گزارشي درباره وضعيت فعلي تيم نوجوانان ارائه کرد.چمنيان همچنين برنامه هاي آتي تيم نوجوانان ايران را براي ساکت بازگو کرد.در همين حال رييس سازمان تيم هاي ملي در حاشيه حضورش در اردوي نوجوانان ،دقايقي با ملي پوشان گفت و گو داشت و براي آنها در جام جهاني هند آرزوي موفقيت کرد.


 اميدواري آسنسيو به قهرماني تيم زير 21 سال اسپانيا  

ستاره جوان رئال مادريد اسپانيا پس از درخشش در تيم ملي زير 21 سال کشورش در جام ملت هاي اروپا گفت: شک ندارم که همين نسل از جوانان اسپانيايي براي قهرماني حرکت مي‌کنند.

مارکو آسنسيو کار خود را با تيم ملي زير 21 سال فوتبال اسپانيا درخشان و باشکوه آغاز کرد و هت‌تريک زيبايي به ثبت رساند.

اين بازيکن جوان و خوش آتيه پس از پيروزي 5 بر يک تيمش برابر مقدونيه گفت: همين تيم زير 21 سال قهرمان جهان خواهد شد. وقتي اين نسل از بازيکنان را در اختيار داريم به آينده و قهرماني اميدوار هستيم، افتخار من اين است که در تيم ملي فوتبال کشورم عضو هستم.


 ميز خبر 

آغاز دور جديد تمرينات تيم ملي تيراندازي با کمان از 30 خرداد

فدراسيون تيراندازي با کمان اسامي کمانداران در دو رشته ريکرو و کامپوند را جهت حضور در اردوي نوشهر که 30 خرداد آغاز مي‌شود، اعلام کرد.

به گزارش فدراسيون تيراندازي با کمان، فدراسيون تيراندازي با کمان اسامي کمانداران را براي حضور در اردوي مشترک تيم ملي و دانشجويان در رده هاي سني بزرگسالان و نوجوانان را در دو بخش آقايان و بانوان که از 30 خرداد تا 20 تيرماه در نوشهر مازندران برگزار مي شود، اعلام کرد.

اسامي نفرات دعوت شده به اين اردو به شرح زير است:

*بزرگسالان:

ريکرو آقايان: صادق اشرفي (آذربايجان شرقي)، متين سبزي(لرستان)، امين پيرعلي (اصفهان)، امير علي داعي (تهران) و عرفان ارژنگي پور (آذربايجان شرقي)

ريکرو بانوان: پارميدا قاسمي (تهران)، پريسا روحانيان (تهران)، نيلوفر عليپور (البرز)، مهسا بدخشان (تهران) و مبينا فلاح (يزد)

کامپوند آقايان: مجيد قيدي (مازندران)، اسماعيل عبادي (قزوين)، امير کاظم پور (يزد)، ميلاد رشيدي (کرمانشاه)، ياسر عمويي (قزوين) و اميد طاهري (اصفهان)

کامپوند بانوان: پريسا براتچي (زنجان)، فرشته قرباني (زنجان)، افسانه شفيعي (اصفهان)، عالمه سادات هاشم پور (اصفهان)، مينو عابدي (اصفهان)، شيوا بختياري (همدان) و مريم رنجبر (تهران)

*نوجوانان:

ريکرو دختران: نازنين زهرا جمالزاده (تهران)، حنانه عظيمي نيا (قزوين)، محدّثه عصاري (اصفهان)، فاطمه بهرامن (گلستان)، سوگند رحماني (کيش)

ريکرو پسران: امير يزداني (اصفهان)، رضا شباني (يزد)، آرمين رييسي (البرز)، محمد حسين قوامي (چهارمحال و بختياري)، مهدي سرخوش (کرمان)

اين کمانداران را پارک ميوک وون به عنوان سرمربي، بهزاد پاکزاد، راحله خيراله زاده ورزي و زهرا شعباني به عنوان مربي همراهي مي کنند.


اردونشينان تيم ملي ووشوي جوانان مشخص شدند

رقابت هاي انتخابي تيم ووشوي جوانان ايران برگزار شد و نفرات راه يافته به اردوي اين تيم مشخص شدند.

مسابقات انتخابي تيم‌ ‌ملي جوانان در دو بخش ساندا و تالوي پسران برگزار شد تا ووشوکاران راه يافته به اردوي تيم‌ ‌ملي مشخص شوند.رقابت هاي ووشوي قهرماني جوانان آسيا، اواخر شهريور ماه سال جاري به ميزباني کره جنوبي برگزار خواهد شد و تيم ايران در دو بخش تالو و سانداي دختران و پسران به مصاف حريفان مي‌رود.

سانداکاران راه يافته به اردوي تيم ملي جوانان به شرح زير است:

در وزن منهاي 48 کيلوگرم؛ علي افشاني پور از کهگيلويه و بويراحمد

در وزن منهاي 52 کيلوگرم: حسين خدادادي

در وزن منهاي 56 کيلوگرم: پويا سليمان زاده از تهران

در وزن منهاي 60 کيلوگرم: عليرضا ريگي از سيستان و بلوچستان

در وزن منهاي 65 کيلوگرم: علي محمدي

در وزن منهاي 70 کيلوگرم: عادل جلالي از مازندران

در وزن 70کيلوگرم، آرمين افراز از قزوين با مجوز پزشک در مرحله نخست انتخابي حضور نداشت و از دور دوم انتخابي ها به ميدان مي رود.

در وزن منهاي 75 کيلوگرم: مهدي قنبري از ارديبل

در وزن منهاي 80 کيلوگرم: آرمين اديبي از فارس

در وزن 80 کيلوگرم نيز حسن خادمي از مازندران با مجور پزشک در مرحله نخست انتخابي حضور نداشت و از دور دوم انتخابي ها به ميدان مي رود.

در بخش ساندا بين دو نفر برتر راه يافته هر وزن به اردو، مبارزات انتخابي برگزار مي شود و هر سانداکاري که زودتر صاحب دو پيروزي شود به عنوان نفر برتر وزن معرفي مي‌شود. تيم ووشوي جوانان ايران، سهميه اعزام پنج سانداکار در بخش مردان به مسابقات قهرماني آسيا را دارد.


براي شرکت در مسابقات پاراآسيايي

اردوي تيم شطرنج جوانان در مازندران برگزار مي شود

مرحله دوم اردوي آمادگي تيم شطرنج جوانان جهت شرکت در بازي هاي پاراآسيايي امارات از 29 خردادماه در شهر بابل استان مازنداران آغاز مي شود.به گزارش کميته ملي پارالمپيک، چهار ورزشکار به اين اردو دعوت شده اند تا براي حضور قدرتمند در بازي هاي پاراآسيايي آماده شوند.اميد کريمي و امير ربي از اصفهان، علي سلطاني از خوزستان و دانيال جعفري از مازندران دعوت شدگان به مرحله دوم اردوي آمادگي تيم ملي هستند که تمرينات خود را تحت نظر آرش روغني انجام خواهند داد. علي اکبر هدهدي نيز به عنوان سرپرست تيم را همراهي مي کند.بازي هاي پاراآسيايي جوانان آذرماه امسال در کشور امارات برگزار خواهد شد.


 ورزش جوان و نوجوان 

اعزام 24 دو و ميداني کار به مسابقات جهاني سوييس

ترکيب نهايي تيم دو و ميداني جوانان براي شرکت در مسابقات جهاني سوييس اعلام شد که طي آن 24 نفر به اين رقابت ها اعزام خواهند شد.معاون فني کميته ملي پارالمپيک با اعلام اين خبر به سايت کميته ملي پارالمپيک گفت: جلسه کميته فني کميته ملي پارالمپيک با بهمن رضايي، رئيس انجمن فدراسيون دو و ميداني و مسئول کميته فني فدراسيون جانبازان و معلولان، براي اعلام نفرات اعزامي به مسابقات جهاني جوانان سوييس برگزار شد و در پايان اسامي 24 نفر اعلام شد.وي افزود: پس از بررسي رکوردهايي که ورزشکاران دو فدراسيون جانبازان و معلولان و کم بينايان و نابينايان در مسابقات قهرماني کشور و انتخابي تيم ملي که تحت نظر ناظر فني کميته بين المللي پارالمپيک برگزار شد و همچنين رکوردهايي که در اردوي انتخابي تيم ملي در آذربايجان شرقي برگزار شد، 24 نفر از برترين ها انتخاب شدند که چهار نفرشان از ورزشکاران فدراسيون نابينايان و کم بينايان هستند.محمدرضا محمودخاني خاطرنشان کرد: در رده سني زير 19 سال محمد فتحي گنجي، محمدحسن ميرزايي، محسن وثوق، حسين شريفي مفرد، مرتضي باهربخت، مهدي قادري، عرفان رضايي، اشکان چراغي، محمدطاها بيگ رضايي، عارف بهاروند، مجتبي کمالي، محمود احمدي بلوطکي، فاطمه انصاري، سعيده عبداللهي، زينب گودرزي، نيره سلامتيان، هاجر صفرزاده، فاطمه صفاري، محمد مشهديان و مهدي مرادي و در رده سني زير 17 سال علي اصغر ابارقي، علي سپهوند، علي اصغر سيار و مرضيه قاسمي ترکيب نهايي تيم دو و ميداني جوانان براي شرکت در مسابقات جهاني سوييس هستند.

مسابقات دو و ميداني جهاني جوانان نيز اوايل مردادماه در سوييس برگزار مي شود.


پالار:

از عملکرد تيم بسکتبال با ويلچر زير 23 سال راضي هستم

سرمربي تيم بسکتبال با ويلچر زير 23 سال از عملکرد شاگردان خود در مسابقات جهاني راضي به نظر مي رسد و معتقد است آنها تجربه خوبي از حضور در رقابتهاي جهاني به دست آورده اند.

حسن پالار در پايان مسابقات جهاني بسکتبال با ويلچر زير 23 سال و کسب عنوان هشتمي ايران به کميته ملي پارالمپيک گفت: مسابقات جهاني در سطح بالايي برگزار شد و شاگردانم با تمام قدرت برابر حريفانشان قرار گرفتند و مسابقه دادند و من از عملکردشان راضي هستم.وي افزود: درباره عملکرد فني تيم بايد جلسه اي برگزار شود تا اشکالات و نواقص را بررسي کنيم. مشکلاتي که جزئي و کوچک به نظر مي رسند اما در مسابقات، بزرگ و موثر جلوه مي کنند.سرمربي تيم بسکتبال با ويلچر زير 23 سال ايران به تجربه اي که شاگردانش از اين مسابقات به دست آوردند اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه شاگردانم تجربه خوبي از اين مسابقات کسب کردند و بسيار خوشحال کننده است که 70 درصد ملي پوشان در مسابقات دوره بعد حضور دارند و از تجربياتشان استفاده خواهند کرد. به نظر من اين بازيکنان آينده بسکتبال هستند و نبايد رها شوند.

ايران در مرحله گروهي رقابت هاي جهاني بسکتبال با ويلچر زير 23 سال مقابل استراليا، برزيل و ايتاليا پيروز شد و برابر تيم هاي ترکيه و کانادا تن به شکست داد. در مرحله يک چهارم نهايي نيز برابر انگلستان و فرانسه شکست خورد و عنوان هشتم را به خود اختصاص داد. اين مسابقات با قهرماني انگلستان به پايان رسيد.


اردوي همزمان تيم هاي ملي گلبال جوانان و بزرگسالان

نايب رئيس بانوان فدراسيون نابينايان و کم بينايان از برگزاري اردوي همزمان تيم هاي جوانان و بزرگسالان از امروز شنبه خبر داد.

سميه شاعري با اعلام اين خبر به سايت کميته ملي پارالمپيک گفت: سومين مرحله اردوي آمادگي تيم گلبال جوانان جهت شرکت در بازي هاي پاراآسيايي امارات و دومين مرحله اردوي تدارکاتي تيم ملي بزرگسالان براي شرکت در مسابقات آسيا پاسفيک تايلند از 27 خردادماه تا سوم تيرماه برگزار مي شود.

نايب رئيس بانوان فدراسيون نابينايان و کم بينايان اظهار داشت: در اين اردو 9 نفر در رده سني جوانان و 9 نفر در رده سني بزرگسالان به اردو دعوت شده اند که به صورت همزمان اردوي خود را برگزار مي کنند. البته برنامه تمريني اين دو گروه متفاوت است.وي يادآور شد: با برگزاري همزمان اردوها، تيم ملي بزرگسالان مي تواند به تيم جوانان از لحاظ فني کمک کند و از کادر فني درخواست کرده ايم که مسابقه همزماني برگزار کند تا نقطه قوتي براي تيم رده سني جوانان باشد. از طرفي حضور کادر فني و بازيکنان باتجربه تر مي تواند براي تيم جوانان کمک بزرگي باشد.شاعري در پايان اظهار داشت: براي تيم ملي گلبال شش مرحله اردو در نظر گرفته ايم و هر دو تيم زودتر از زمان برگزاري مسابقات به بازي هاي پاراآسيايي جوانان و آسيا پاسفيک بزرگسالان اعزام خواهند شد.

برنامه مسابقات گلبال قهرماني آسيا به شرح ذيل است:

30 مردادماه: ايران - چين (ساعت 15)

31 مردادماه: ايران - ژاپن (ساعت 10)

*اول شهريورماه

ايران - استراليا (ساعت 9)

ايران - کره جنوبي (ساعت 19)

*دوم شهريورماه

ايران - تايلند (ساعت 13)

گفتني است مسابقات بانوان به صورت دوره اي برگزار مي شود. بازي هاي پاراآسيايي جوانان نيز از 19 تا 23 آذرماه در امارات برگزار مي شود.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي