جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3913- تاریخ : 1396/03/06 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

براي حضور در مسابقات کاراته قهرماني آسيا
مسافران نوجوان و جوان اعزامي به قزاقستان مشخص شدند

چمنيان:
انتخاب برترين بازيکن از ايران، نشان از کيفيت فوتبال‌ ما دارد


برگزاري جشنواره استعداديابي تکواندو در هرمزگان


توقف نايب قهرمان ليگ برتر تهران برابر نونهالان پرسپوليس


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 براي حضور در مسابقات کاراته قهرماني آسيا
 مسافران نوجوان و جوان اعزامي به قزاقستان مشخص شدند 

با برگزاري آخرين مرحله رقابت‌هاي انتخابي تيم ملي کاراته نوجوانان و جوانان، ترکيب نفرات اعزامي به مسابقات قهرماني آسيا معرفي شدند.

به گزارش فدراسيون کاراته، آخرين مرحله رقابت‌هاي انتخابي تيم ملي کاراته نوجوانان و جوانان در سالن شهيد کبگانيان تهران برگزار شد و نفرات اعزامي اين رده سني به مسابقات قهرماني آسيا در قزاقستان معرفي شدند.

*ترکيب تيم ملي جوانان به شرح زير است:

بر اين اساس، ليلا برجعلي در وزن 48- کيلو گرم با دو برد و يک باخت

فاطمه سعادتي در وزن 53- کيلوگرم با دو برد و يک باخت

مبينا حيدري در وزن 59- کيلوگرم با دو برد و يک باخت

مينا يوسفي در وزن 59+ کيلوگرم با دو برد

*ترکيب تيم ملي نوجوانان به شرح زير است:

معصومه محسنيان در وزن 47- کيلوگرم با دو برد

سوده خليلي در وزن 54- کيلوگرم با دو برد و يک باخت‌

حديثه طالبي در وزن 54+ کيلوگرم با دو برد

کاراته‌کاهاي شرکت کننده در رقابت‌هاي قهرماني آسيا هستند که اواخر تيرماه در قزاقستان برگزار مي‌شود.


 چمنيان:
 انتخاب برترين بازيکن از ايران، نشان از کيفيت فوتبال‌ ما دارد 

سرمربي تيم ملي نوجوانان معتقد است انتخاب بهترين بازيکن تورنمت چين از تيم ملي ايران، نشان از کيفيت بالاي بازيکنان ايراني دارد.

عباس چمنيان درباره حضور تيم ملي نوجوانان در تورنمنت پاندا کاپ چين و کسب يک برد، يک تساوي و يک شکست مقابل تيم‌هاي چين، مجارستان و اسلواکي به ايسنا گفت: با توجه به اينکه معمولا فرصت حضور در چنين تورنمت‌هايي را به دست نمي‌آوريم، هر طور شده بود، در اين رقابت‌ها حاضر شديم. در اين مسابقات رقباي ما تيم‌هاي زير از 19 سال خود را به مسابقات آورده بودند ولي تيم ما زير از 17 سال بود.

شايد خيلي‌ها تصور کنند حضور در چنين رقابت‌هاي از نظر فيزيکي خوب نباشد ولي من از اين موضوع استقبال مي‌کنم. اين تورنمنت از استانداردهاي بسيار بالايي بهره‌مند بود و شايد بتوان گفت همه چيز در حد رقابت‌هاي جام جهاني بود.

سرمربي تيم ملي نوجوانان گفت: تيم ما نسبت به مسابقات قهرماني فوتبال آسيا، با تغيير 50 درصدي در اين تورنمنت حاضر شد. تيم‌هاي حاضر در تورنمنت هم بسيار قوي بودند و مجارستاني که مقابل ما به مساوي رسيد، به چين و اسلواکي 7 گل زده
بود.

در بازي با چين هم ما مقابل 10 هزار هوادار اين کشور توانستيم تحت فشار هوادران به پيروزي دو بر يک برسيم.

در بازي نخست مقابل اسلواکي هم تيم ما خوب بود ولي طولاني شدن سفر به چين و تاخير ناخواسته و 12 ساعته در فرودگاه بازيکناني را از نظر روحي و جسمي با تحليل مواجه کرد.

اين رقابت‌ها درس‌هاي بسيار زيادي براي ما داشت و به اندازه سه اردوي داخلي استفاده کرديم. از تيم‌هاي حريف هم نکات فني خوبي را ياد گرفتيم که سعي مي‌کنيم در اردوهاي بعد از آنها استفاده کنيم.

او درباره انتخاب محمد شريفي به عنوان برترين بازيکن اين تورنمت يادآور شد: زماني که از بين سه تيم زير 19 سال، بازيکن برتر مسابقات از تيم زير 17 سال انتخاب مي شود، اين نشان از کيفيت خوب بازيکنان ايراني دارد. به جز محمد شرفي بقيه بازيکنان ما هم خوب بودند. اگر مقداري توجه به بازيکنان ايراني شود، آن ها کيفيت خوب خود را نمايش خواهند داد.

چمنيان با اشاره به نکات آمورزشي اين رقابت‌ها گفت: از نکات خوب اين مسابقات که اين بود که ما ظرف 5 روز سه ديدار انجام داديم و توانستيم بازيکنان را به خوبي ريکاوري کنيم.

کمتر اين اتفاق را شاهد بوديم ولي خيلي خوب بود که در اين مقطع توانستيم اين کار را انجام بدهيم. نتيجه تيم ما هم در اين رقابت ها خوب بود؛ هرچند در رده هاي پايه هدف نتيجه‌گيري نيست و همه به دنبال ارتقاء و پيشرفت هستند. هدف ما هم اين است که يک تيم خوب را تحويل فوتبال ايران دهيم که بتوانند در سطح اول فوتبال بازي کنند.

او درباره آغار دور جديد تمرين هاي تيم ملي نوجوانان نيز اظهار کرد: 25 خرداد دور جديد اردو هاي ما آغاز مي شود. با توجه به فصل امتحانات بازيکنان را آزاد کرديم تا در شهريور ماه مجبور به اين کار نشويم.

به دنبال حضور در چند اردو و تورنمنت ديگر هم هستيم. اردوي ايتاليا به قوت خود باقي است و احتمالا دو ديدار دوستانه در اين کشور انجام بدهيم. درباره اردوي آلمان هم در حال رايزني هستيم ولي مي‌خواهيم محل بسيار خوبي را انتخاب کنيم چراکه محل اردوي تيم ملي جوانان در آلمان که اواخر اسفند 95 برگزار شد خوب نبود. احتمال شرکت در تورنمنت اسلواکي و قزاقستان هم وجود دارد.

تيم ملي نوجوانان خود را براي حضور در جام جهاني زير 17 سال هند که مهر ماه سال جاري برگزار مي‌شود، آماده مي‌کند.


 برگزاري جشنواره استعداديابي تکواندو در هرمزگان 

جشنواره استعداديابي تكواندو به مدت دو روز در استان هرمزگان برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو، جشنواره استعداديابي تكواندو با حضور بيش از 300 نفر در دو گروه دختران و پسران و در رده‌سني 8 تا 13 سال به مدت دو روز و به ميزباني هيات تكواندو استان هرمزگان برگزار خواهد شد.

همچنين طرح پيكر سنجي با حضور كارشناسان فدراسيون كاشاني، نوري، درويشي، ميرعالي، لهراسبي در بخش پسران و خوش جمال، گرمه اي و فلا ح شورشاني در بخش دختران پيگيري مي‌گردد.


 توقف نايب قهرمان ليگ برتر تهران برابر نونهالان پرسپوليس 

نايب قهرمان فصل گذشته ليگ برتر نونهالان تهران برابر تيم نونهالان پرسپوليس متوقف شد.

تيم نونهالان پرسپوليس که براي اين فصل، به رقابت‌هاي ليگ برتر تهران در اين رده سني بازگشته است، در ادامه برنامه‌هاي آماده‌سازي خود، نونهالان پيکان، نايب قهرمان فصل گذشته اين مسابقات را با نتيجه 3 بر 3 متوقف کرد.

سرخپوشان ابتدا با دو گل اميرحسين مالمير و يک گل آرين يوسف‌زاده با نتيجه سه بر يک پيش افتاده بودند، در نهايت، بازي با تساوي 3 بر 3 به پايان رسيد.


 ميز خبر 

تورنمنت بين‌المللي جودو

جام حضرت معصومه(س) در قم آغاز شد

تورنمنت بين‌المللي جودو ، جام حضرت معصومه (س) در رده‌هاي سني نونهالان و نوجوانان با حضور سه تيم خارجي و 4 تيم از قم آغاز به کار کرد.

به گزارش تسنيم ، بر اساس برنامه‌ريزي صورت گرفته تورنمنت بين‌المللي جودو، جام حضرت معصومه (س) در رده‌هاي سني نونهالان و نوجوانان به ميزباني قم با حضور گروه‌هاي خارجي و داخلي آغاز به کارکرد.

اين تورنمنت باهدف ارتقا سطح فني بازيکنان با حضور سه تيم خارجي از کشورهاي آذربايجان و عراق و افغانستان و 4 تيم از استان قم روز گذشته با برگزاري تمرين مشترک کار خود را آغاز کرده است.


قهرماني ملوان نوين انزلي در مسابقات فوتبال نوجوانان گيلان

رقابت هاي فوتبال نوجوانان استان گيلان با قهرماني ملوانان نوين انزلي خاتمه يافت.

به گزارش ايرنا ، در پايان اين مسابقات تيم فوتبال ملوان نوين بندر انزلي با کسب 57 امتياز موفق شد عنوان قهرماني ليگ برتر نوجوانان استان گيلان را به خود اختصاص دهد.

همچنين تيم هاي فوتبال نوجوانان شهرداري رشت و اتحاد آبکنار با کسب 52 امتياز و به دليل تفاضل گل ، به ترتيب در مکان هاي دوم و سوم جدول رده بندي اين دوره از مسابقات قرار گرفتند.

در هفته پاياني و بيست و سوم اين رقابت ها نيز ، تيم فوتبال ملوان نوين بندرانزلي مقابل تيم ملوانان لاهيجان قرار گرفت که در نهايت موفق شد در يک بازي پرگل و يکطرفه ، با نتيجه 6 بر يک حريف خود را شکست دهد و جشن قهرماني اين رقابت ها را برپا کند.

تيم فوتبال نوجوانان ملوان نوين انزلي با کسب مقام قهرماني ليگ برتر فوتبال نوجوانان گيلان ، فصل آينده به عنوان نماينده اين استان در مسابقات کشوري شرکت خواهد کرد.

در رقابت هاي باشگاه هاي استان گيلان ، 13 تيم حضور داشتند که به صورت دوره اي و رفت و برگشت در يک گروه با هم به رقابت پرداختند.


پيرواني در گفت و گو با سايت فيفا:

فوتبال در خون خانواده ما است

سرمربي تيم جوانان ايران معتقد است در بعضي از خانواده‌ها، فوتبال در خون آنهاست که اين مساله در خانواده پيرواني هم وجود دارد.

امير حسين پيرواني در گفت و گو با سايت فيفا درباره موضوعات مختلفي صحبت و نکات جالبي را مطرح کرد. وي بابيان اينکه در بعضي از خانواده‌ها فوتبال در خون آنهاست و اين همان چيزي است که در خانواده اميرحسين پيرواني هم ديده مي‌شود، گفت: من يکي از هشت فرزند خانواده پيرواني هستم که دو برادر ديگر خود را نيز در فوتبال مي‌بيند. برادر بزرگترم غلامحسين که در زمان فوتبال بازي کردن مدافع بود، سابقه مربيگري در ليگ ايران را دارد و افشين نيز سابقه حضور در جام جهاني فرانسه و مربيگري در تيم بزرگي چون پرسپوليس را در کارنامه مربيگري خود داراست.

اميرحسين پيرواني درباره اين موضوع عنوان کرد: حضور غلام و افشين طبيعتا تاثير خوبي روي من داشت. ما هر سه زماني که در شيراز بوديم، در تيم برق باهم بازي مي‌کرديم. غلام مدافع مرکزي بود و افشين نيز در سمت راست دفاع بازي مي‌کرد. من نيز در پست هافبک دفاعي بازي مي‌کردم.

وي ادامه داد:براي هواداران برق جالب بود که ببينند سه بازيکن از 11 بازيکن تيم از يک خانواده هستند. وقتي به تيم‌هاي ديگر رفتيم، خيلي سخت بود برابر هم قرار بگيريم ولي در فوتبال بايد احساسات را کنار بگذاريد. همه ما به غلام احترام مي‌گذاشتيم. او نوعي سمبل اخلاقي در فوتبال ماست که خدمات زيادي به فوتبال ارائه کرده است.

فيفا در متن اين گفتگو نوشته، امير حسين پيرواني نقش مهمي در کادر فني تيم ايران در رقابت هاي آسيايي گوانژو داشت.

سرمربي تيم جوانان ايران درباره سبک مربيگري خود عنوان کرد: براي من نظم و تلاش دو فاکتور مهم در مربيگري است که خيلي به آنها دارم. معتقدم تيم با اين دو فاکتور پيشرفت مي‌کند و به سطح بالاتري مي‌رسد.


جام جهاني فوتبال جوانان

ايران، سفيد پوش شد

در جلسه هماهنگي پيش از بازي با پرتغال پيراهن ملي‌پوشان ايران اعلام شد که تيم ايران با پيراهن سفيد به ميدان مي‌رود.

تيم ملي فوتبال جوانان ايران در سومين و آخرين ديدار خود در جام جهاني به مصاف پرتغال خواهد رفت.

در همين رابطه بازيکنان تيم جوانان ايران روز گذشته به مدت يک ساعت در يکي از زمين هاي اينچئون به مرور تمرينات تاکتيکي براي بازي پرتغال پرداختند.

درتمرين تيم ملي جوانان، کادر فني نظارت ويژه‌اي داشت و توصيه‌هاي لازم را به شاگردان خود گوشزد کرد.

در همين حال ، جلسه هماهنگي پيش از بازي ايران و پرتغال هم برگزار شد و بر اين اساس، شاگردان امير حسين پيرواني در اين بازي با پيراهن يک دست سفيد به ميدان مي‌روند. اين در حالي است که دروازه‌بان ايران در اين مسابقه مشکي پوش خواهد بود.

پرتغال با پيراهن قرمز و دروازه‌بان اين تيم هم با لباس زرد در اين بازي به ميدان مي‌روند.


 ورزش جوان و نوجوان 

اعتراف مهاجمِ جوانان:

از زامبيا مي‌ترسيديم!

وقتي جوانان ايران تا دقيقه 50 بازي با زامبيا دو بر صفر از حريف پيش افتادند به نظر مي‌رسيد يک پيروزي آسان منتظر تيم اميرحسين پيرواني است اما در 17 دقيقه زامبيا 4 گل زد و ايران بازي را واگذار کرد. اما اين که چرا و چطور اين اتفاق افتاد را شايد بايد از زبان يکي از بازيکنان اين تيم شنيد. رضا جعفري مهاجم شماره 11 تيم جوانان در اينباره توضيحات جالبي داده است:

*بازي سخت و سنگيني را پشت‌سر گذاشتيم و در شرايطي به مصاف اين تيم رفتيم که از آنها ترس داشتيم. اين ترس زماني در ما فروکش کرد که دو گل به زامبيا زديم و بعد از آن به جاي اينکه رو به بازي منطقي و با تاخير بياوريم، احساسي بازي کرديم و بازي برده را باختيم.

*زامبيا تيم خيلي قدرتمندي نبود. وقتي دو بر صفر از حريف‌مان جلو افتاديم فکر کرديم خيلي از آنها بهتريم و در يکي دو صحنه بازيکنان ما به محض اينکه به زمين افتادند بلنده شده و به بازي ادامه دادند در حالي که در اين دقايق بايد سعي مي‌کرديم در بازي تاخير ايجاد کنيم تا حريف فرصت انجام بازي سرعتي و جبران گل‌هاي خورده را نداشته باشد.

وقتي هم بازي دو بر يک شد همچنان به بازي احساسي و تهاجمي‌مان ادامه داديم تا اينکه گل‌هاي بعد هم براي حريف از راه رسيد. اين نتيجه به خاطر قدرت زياد حريف نبود بلکه ما بيشتر به کم تجربگي‌خودمان باختيم. چه بسا اگر بازيکنان ما بازي‌هاي بين‌المللي بيشتري را تجربه مي‌کردند اين شرايط بوجود نمي‌آمد و الان برنده بازي با زامبيا بوديم.

*از لحاظ فيزيکي آنها خيلي تفاوتي با ما نداشتند اما از نظر قواي بدني شرايط آنها بهتر بود. نمي‌خواهم بگويم ما از لحاظ تنفسي کم آورديم بلکه اعتقادم اين است که وقتي يک گل خورديم به نوعي وا داديم. اين يکي از ضعف‌هاي بزرگ تيم ماست که وقتي يک گل مي‌خوريم خودمان را مي‌بازيم و تمرکز و نظم تيم‌مان به هم مي‌ريزد. روي اين مسئله بايد بيشتر کار کنيم و فکر نکنيم با دريافت يک گل همه چيز تمام مي‌شود يا اينکه برتري دو بر صفر نتيجه مطمئني است.

*پرتغال تيم منظم و منسجمي است و هرگز نبايد فکر کنيم آنها حريف آسان يا خيلي سختي براي‌ ما هستند. اگر بازي خودمان را مقابل اين تيم انجام دهيم و اشتباهات بچه‌گانه نداشته باشيم پرتغال را شکست خواهيم داد. بازي مقابل چنين تيم‌هايي براي ما به مراتب بهتر است تا بازي با تيم‌هاي آفريقايي که تمام 90 دقيقه را در زمين مي‌دوند و هيچ‌جور نمي‌شود آنها را کنترل کرد.

*تيم ما در صورت تساوي مقابل پرتغال قطعا راهي مرحله بعد خواهد شد اما اميدواريم در صورت تساوي ما زامبيا موفق به شکست کاستاريکا شود تا به عنوان تيم دوم راهي مرحله بعد شويم. اگر تيم دوم صعود کنيم در مرحله بعد به حريفان به مراتب راحت‌تري برخورد خواهيم کرد اما اگر تيم سوم گروه شويم آن وقت بايد با تيم‌هاي سرگروه بازي کنيم که حريفان بسيار سختي هستند. البته فعلا بايد روي بازي با پرتغال تمرکز کنيم تا خداي نکرده در اين بازي شکست نخوريم که در آن صورت صعودمان از گروه به اما و اگر کشيده خواهد شد.


اتفاق عجيب در ديدار نونهالان استقلال و راه‌آهن

ديدار دوستانه تيم‌هاي نونهالان استقلال و نونهالان راه‌آهن به درگيري مربيان منجر شد.

به گزارش فارس، تيم فوتبال نونهالان استقلال در ديداري دوستانه به مصاف تيم نونهالان راه‌آهن رفت که اين بازي در نهايت با نتيجه سه بر يک به سود استقلال به پايان رسيد.گلهاي تيم استقلال را مرادي، خان‌محمدي و بابايي به ثمر رساندند اما در جريان اين مسابقه البته اتفاق عجيبي رخ داد.در اواسط نيمه دوم در حالي که بازي به صورت دوستانه برگزار مي‌شد کادر فني تيم استقلال شامل خدابنده و فريدي به شدت به عملکرد داور بازي اعتراض کردند که اين اعتراض واکنش کادر فني تيم فوتبال راه‌آهن را در پي داشت. اعتراضات از سوي نيمکت دو تيم باعث ايجاد درگيري شد و مربيان استقلال هم قصد داشتند تيم را از زمين بيرون بکشند اما بعد از توقف چند دقيقه بازي و وساطت برگزار کنندگان اين ديدار نه چندان دوستانه مسابقه از سر گرفته شد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي