جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3910- تاریخ : 1396/03/02 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

بازي هاي کشورهاي اسلامي،
افتخار آفريني جوانان واليبال در باکو


برگزاري مسابقات تکواندو آزاد نوجوانان دختر اصفهان


تشکيل تيم ملي شنا بانوان بعد از 12 سال


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 بازي هاي کشورهاي اسلامي،
 افتخار آفريني جوانان واليبال در باکو 

تيم واليبال جوانان ايران با شکست جمهوري آذربايجان عنوان قهرماني و مدال طلاي بازي هاي همبستگي کشورهاي اسلامي را به دست آورد.مرحله نهايي مسابقات واليبال چهارمين دوره بازي هاي همبستگي کشورهاي اسلامي، با دو ديدار در سالن هال کريستال شهر باکو پيگيري شد.

در نخستين مسابقه و ديدار رده بندي تيم الجزاير سه بر يک و با امتيازهاي (20 بر 25، 25 بر 22، 25 بر 18 و 25 بر 22) ترکيه را شکست داد و مقام سوم و مدال برنز مسابقات واليبال مردان را به دست آورد.

در ديدار نهايي اين رقابت ها نيز تيم واليبال جوانان ايران به مصاف تيم ملي جمهوري آذربايجان ميزبان اين بازي ها رفت و با شکست سه بر صفر حريف به مدال طلا و عنوان قهرماني اين رقابت ها دست يافت.

ملي پوشان جوان ايران در ششمين و آخرين ديدار خود در اين رقابت ها در سه ست متوالي و با امتيازهاي 25 بر 16، 29 بر 27 و 25 بر 18 به پيروزي رسيدند تا با اقتدار و بدون شکست عنوان قهرماني بازي هاي همبستگي کشورهاي اسلامي را به دست آورند.

بهروز عطايي در ست نخست اين مسابقه از ترکيب رسول آقچه لي، اسماعيل مسافر، علي اصغر مجرد، طيب عيني، اميرحسين اسفنديار، جواد کريمي و اسماعيل طالبي مقابل آذربايجان استفاده کرد.

جواد جهانگير زاده سفير جمهوري اسلامي ايران، کيومرث هاشمي رئيس کميته ملي المپيک و تعدادي از ايرانيان مقيم باکو از جمله تماشاگران اين مسابقه بودند.

مسابقات واليبال چهارمين دوره بازي‌هاي همبستگي کشورهاي اسلامي از 21 ارديبهشت در سالن کريستان هال باکو آغاز شد.

دور مقدماتي مسابقات واليبال مردان بازي هاي همبستگي کشورهاي اسلامي با حضور 12 تيم در دو گروه برگزار شد که تيم هاي جمهوري آذربايجان، ترکيه، اندونزي، پاکستان و افغانستان در گروه نخست و تيم هاي ايران، قطر، الجزاير، عربستان سعودي و مراکش در گروه دوم به مصاف يکديگر رفتند.

پس از پايان دور مقدماتي رقابت هاي مردان تيم هاي اول و دوم هر گروه به مرحله نيمه نهايي صعود کردند که از گروه اول تيم هاي جمهوري آذربايجان و ترکيه با کسب رتبه هاي اول و دوم به مرحله نيمه نهايي صعود کردند. از گروه دوم نيز ايران و الجزاير به عنوان تيم هاي اول و دوم گروه راهي مرحله نيمه نهايي شدند.

تيم واليبال جوانان ايران در مرحله نيمه نهايي با شکست ترکيه فيناليست شد و تيم جمهوري آذربايجان با شکست الجزاير به ديدار نهايي راه يافت.

تيم ملي واليبال ايران در سال 2005 با هدايت پارک کي وون و تيم ملي ب واليبال ايران در سال 2013 با هدايت زنده ياد حسين معدني به مدال طلاي نخستين و سومين دوره بازي هاي کشورهاي اسلامي دست يافت و تيم واليبال جوانان نيز در سال 2017 به اقتدار واليبال ايران در بازي ها تداوم بخشيد.

جمهوري اسلامي ايران سال 2009 ميزبان دومين دوره بازي هاي همبستگي کشورهاي اسلامي بود که به دليل کارشکني برخي کشورهاي عربي اين رقابت ها برگزار نشد.

پس از اين ديدار بهروز عطايي، سرمربي تيم ملي جوانان پس از قهرماني شاگردانش در مسابقات واليبال بازي هاي همبستگي کشورهاي اسلامي گفت:«در ابتدا اين موفقيت را به مردم ايران تقديم مي کنم. نکته اصلي اين است که ايران در اين مسابقات با تيم جوانان حضور پيدا کرده است و با تيم هاي بزرگسالان ديگر کشورها مسابقه داديم.»

وي تصريح کرد: «از همين رو فشار مسابقات بالا بود. چراکه جوانان ايران با تيم هايي که 2 رده سني از آن ها بزرگتر بودند، مسابقه دادند و همين فشار را مضاعف کرد. تنها کشوري که تيم بزرگسالان خود را به مسابقات نياورده بود، ترکيه بود که با تيم اميد خود به رقابت هاي باکو آمده بود.»

سرمربي تيم ملي واليبال جوانان افزود: «تکليف قهرماني تيم ايران از بازي برابر الجزاير مشخص شد. وقتي اين تيم را با قاطعيت شکست داديم مشخص شد که سکوي قهرماني به ايران تعلق دارد. حتي تيم ترکيه هم وقتي در يک بازي نزديک و پرفشار حريف جوانان ايران نشد، نتوانست براي بازي رده بندي خود را بازسازي کند.»

عطايي درباره بازي فينال گفت: «تيم آذربايجان بي ترديد چشم به قهرماني داشت. آنها از تمام قوا استفاده کرده بودند تا مدال طلا را در خانه نگه دارند. يک بازيکن لهستاني و يک بازيکن روسي نيز در ترکيب آذربايجان بازي مي کرد. اما نمايش خيره کننده جوانان ايران تمام نقشه هاي آن ها را نقش بر آب کرد.»

سرمربي تيم ملي واليبال جوانان درباره ست دوم که با بسيار نزديک و نفس گير دنبال شد، گفت: «واقعيت اين است که آذربايجان تيم خوبي بود و وقتي يک ست از ايران عقب افتاد، تمام انرژي خود را گذاشت تا بتواند در ست دوم جبران کند و به بازي باز گردد.»

وي ادامه داد: «به بازيکنان ايران تاکيد کرده بودم اگر ست دوم را ببريم، کار قهرماني تمام است. خوشبختانه با تغييراتي که انجام داديم و تمرکز بچه ها و فشاري که برحريف آورديم، اين ست را به نفع خود تمام کرديم و همان طور که پيش بيني مي کرديم، ست سوم را خيلي راحت برديم.»

عطايي در پايان گفت: «خوشحالم که اين قهرماني در شرايطي به دست آمد که صد در صد آماده نبوديم و در فصل آماده سازي قرار داشتيم. اين مسابقات يک محک خوب براي رقابت هاي قهرماني جوانان جهان بود که هدف گذاري اصلي تيم ايران محسوب مي شود.»


 برگزاري مسابقات تکواندو آزاد نوجوانان دختر اصفهان 

مسابقات قهرماني آزاد نوجوانان دختر استان اصفهان به منظورانتخابي تيم‌ استان برگزار مي‌شود.

به گزارش هيات تكواندو استان اصفهان، مسابقات کيوروگي قهرماني دختران استان در گروه‌ نوجوانان و در رده‌ کمربند مشکي، روز پنج شنبه (4 خرداد ماه) برگزار خواهد شد.

اين رقابت‌ها در اوزان 10گانه (42-، 44-، 46-، 49-، 52-، 55-، 59-، 63-، 68-و 68+ کيلوگرم) پيگيري مي‌شود.

گفتني است متولدين 11 دي‌ماه 1378 تا 10 دي‌ماه 1381 جواز حضور در اين رقابت‌ها را دارند.


 تشکيل تيم ملي شنا بانوان بعد از 12 سال 

فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو، اسامي 12 بانوي شناگر را براي پربايي اردوي تمريني اعلام کرد.

ملي پوشان خود را براي حضور در مسابقات بين المللي شنا بانوان که قرار است بعد از ماه مبارک رمضان در تهران برگزار شود، آماده مي کنند.

گفتني است از سال 84 و برگزاري آخرين دوره مسابقات بين المللي شنا بانوان در تهران، شنا بانوان تيم ملي نداشته است. ادوار مختلف مسابقات بين المللي شنا بانوان به ترتيب در سال 71،76،80 و 84 بوده است.


 ميز خبر 

مسابقات قهرماني نوجوانان ايلام

برترين تکواندوکاران، معرفي شدند

مسابقات قهرماني نوجوانان پسر استان ايلام با حضور 54 تكواندوكار به ميزباني خانه تکواندو قلاويزان برگزار شد.

به گزارش هيات تکواندو استان ايلام، مسابقات قهرماني نوجوانان پسر استان با حضور 54 شرکت کننده در رده سني نوجوانان پسر با حضور تيم هايي از شهرستانهاي ايلام، دره شهر، ايوان، ملکشاهي و چرداول با سيستم‌هاي هوگو الکترونيکي برگزار شد و پس از پايان مسابقات برترين هاي هر وزن معرفي شدند.

*** وزن اول (45- کيلوگرم):

1- محمد حسن بيگي(ايلام)

2- حسين خداياري(ايلام) دوم

3- احمدرضا ايماني فر(ايلام) و سهيل اسديان(چرداول)

*** وزن دوم (48- کيلوگرم):

1- محمدمهدي چنان(ايلام)

2- آرمين احمدبيگي(ايوان)

3- حسام الدين نورالهي(چرداول) و معين بساطي(ايلام)

*** وزن سوم (51- کيلوگرم):

1- محمد صادق صيادي(ايلام)

2- جابر ياسمي(ايوان)

3- سعيد عليمرادي(ايلام) و ميلاد نورالهي(چرداول)

*** وزن چهارم (55- کيلوگرم):

1- محمدجواد آزادي طلب يگانه(ايلام)

2- محمد رضا سلطاني(ايلام)

3- رضا محمدي فر(ايلام) و محمدامين خان محمديان(چرداول)

*** وزن پنجم (59- کيلوگرم):

1- احمدرضا بوچاني(چرداول)

2- محمد سليماني(چرداول)

3- اميرحسين حاتمي(ايوان) و محمدمهدي فتاحي(ايلام)

*** وزن ششم (63- کيلوگرم):

1- نويد نيازي(دره شهر)

2- آرمان خدادادي(ايلام)

3- علي مرادي پور(ايلام) و محمدحسين نظر(ايلام)

*** وزن هفتم (68- کيلوگرم):

1- محمدرضا صفري(چرداول)

2- علي بيرد(ايلام)

3- امير حسين آقائي(ايلام) و امير رضا محمدي(ايلام)

*** وزن هشتم (73- کيلوگرم):

1- ابوالفضل کرمي(ايلام)

*** وزن نهم (78- کيلوگرم):

1- محمدرضا کايي(چرداول)

2- امير عربشاهي اهر(ايلام)

3- آرمين صيدمحمدي(ايلام)

*** وزن دهم (78+ کيلوگرم):

1- احسان رشيدي(ايلام)

2- عرفان اميري(چرداول)

3- محمدمهدي طوفاني(ايلام) و ميلاد قيطاني(ايلام)

بهترين‌ها:

فني ترين بازيکن: محمدجواد آزادي طلب يگانه (ايلام)

بهترين داور: ليث ناصري کيا(ايلام)

بهترين مربي: محمدنبي کريمي (ايلام)

تيم اخلاق : باشگاه ستارگان ايوان به سرپرستي مونس شيرمحمدي


پديده جوان تيم ملي مد نظر برانکو قرار گرفت

کاپيتان 17 ساله تيم ملي نوجوانان که از او به عنوان کريم باقري جديد ياد مي شود مورد توجه برانکو ايوانکوويچ قرارگرفته است.

به تازگي محمد شريفي هافبک دفاعي تيم ملي نوجوانان که درتورنمنت زير 19 ساله هاي چين (پاندا کاپ) به عنوان بهترين بازيکن مسابقات برگزيده شده به سرمربي کروات پرسپوليس پيشنهاد شده است.کاپيتان خوزستاني تيم ملي نوجوانان کشورمان با وجود آن که 2 سال ازبازيکنان سايرتيم ها دراين رقابت ها کوچکتربود اما به شدت خوش درخشيد و ستاره لقب گرفت.هرچند شريفي مورد توجه برانکو قرارگرفته است اما تجربه نشان داده که اين مربي کروات چندان به بازيکنان جوان ميدان نمي دهد. به طور نمونه مي توان به رضا کرملاچعب کاپيتان تيم ملي جوانان اشاره کرد که پس ازپيوستن به پرسپوليس ديگررنگ تيم جوانان را نديد و حتي ازجام جهاني 2017 کره جنوبي هم جا ماند.


تيم فوتبال دانش آموزي هرمزگان عازم کشور جمهوري چک شد

تيم فوتبال دانش آموزي هرمزگان به همراه مديرکل آموزش و پرورش استان ومعاون تربيت بدني اين اداره کل براي شرکت درمسابقات جهاني عازم کشور جمهوري چک شد.به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، در ترکيب تيم هرمزگان به سرمربيگري علي دوستي مهر، 11 بازيکن بومي و 7 بازيکن کمکي از ساير استان هاي کشور حضور دارند.علي رنجبر، محمد پاسلار، عبدالحميد حدادي، اسماعيل علي نيا،علي نصراللهي، نيما بادروج، محمدامين دريابان، مهرزاد دهقاني، مهرداد عالي پور، احسان دهقاني و اميرحسين هاشمي 11 بازيکن بومي تيم هرمزگان هستند و عليرضا رضايي، مهدي غلامي، محمدرضا جهانبخش، آيدين قهرماني، مهدي ليموچي، سينا رحيمي و فردين يوسفي 7 بازيکن کمکي از استان هاي ديگر هستند.تيم فوتبال دانش آموزي هرمزگان نماينده ايران در مسابقات جهاني جمهوري چک در گروه نخست با تيم هاي آلمان، نيوزلند، ارمنستان، چين و دانمارک هم گروه است.اين پيکارها با شرکت 24 تيم از دوم خردادماه آغاز مي شود.

تيم فوتبال دانش آموزي هرمزگان سال گذشته قهرمان کشور شد و جواز حضور در مسابقات جهاني را کسب کرد.


 ورزش جوان و نوجوان 

جام جهاني فوتبال جوانان

شکاري: هدف اصلي ما صعود به مرحله بعدي است

بازيکن تيم فوتبال جوانان ايران گفت: هدف اصلي ما صعود به مرحله بعدي جام جهاني زير 20 سال است.

«رضا شکاري» درباره ديدار تيم جوانان ايران مقابل کاستاريکا به سايت فدراسيون فوتبال گفت: ديدار خوبي بود و خدا را شکر که سه امتياز را گرفتم و هدف ما صعود به مرحله بعدي است.

وي اظهار داشت: آناليزي که کرده بوديم براي شکست دادن کاستاريکا بود و همه تلاشمان را مي کنيم در دو ديدار اول و دوم دستکم يک تساوي بگيريم و حتي براي کسب عنوان نخست گروه بجنگيم؛ چرا که اين ظرفيت را داريم و ايران نشان داد جزو تيم هاي خوب جام جهاني است.

شاگردان امير حسين پيرواني کمتر از 24 ساعت پس از برگزاري نخستين ديدار خود در جام جهاني جوانان مقابل کاستاريکا، تمرينات خود را براي ديدار مقابل زامبيا آغاز کردند.

تمرين تيم جوانان ايران در فضايي شاد و پرنشاط در زمين ورزشگاه سمين جزيره ججو برگزار شد.

تيم جوانان کشورمان در دومين بازي خود در جام جهاني روز چهارشنبه هفته جاري با زامبيا ديدارمي کند.

«حسن طاهريان» سفير ايران در کره جنوبي نيز ديروز (دوشنبه) در تماس با امير حسين پيرواني، ضمن تبريک پيروزي ارزشمند تيم جوانان ايران در بازي مقابل کاستاريکا، براي ملي پوشان در ادامه رقابت هاي جام جهاني آرزوي موفقيت کرد.

وي همچنين به سرمربي تيم جوانان ايران گفت که در بازي اين تيم مقابل پرتغال در اينچئون در ورزشگاه حضور خواهد يافت تا در کنار ملي پوشان جوان باشد.

تيم فوتبال جوانان ايران در گروه سوم مسابقات جام جهاني زي 20 سال کره جنوبي با تيم هاي کاستاريکا، زامبيا و پرتغال هم گروه است و در نخستين مسابقه خود با حساب يک بر صفر کاستاريکا را از پيش رو برداشت.


دووميداني نوجوانان آسيا

کسب 4 مدال برنز و بهبود 2 رکورد ملي نمايندگان ايران

نوجوانان دو و ميداني کار ايران در پايان روز دوم مسابقات قهرماني آسيا به چهار مدال برنز دست يافتند و دو رکورد ملي را نيز بهبود بخشيدند.به گزارش ايرنا، در پايان روز دوم مسابقات دو و ميداني قهرماني نوجوانان آسيا که در بانکوک تايلند درحال برگزاري است، ملي پوشان نوجوان ايران چهار مدال برنز به به دست آوردند.

ريحانه آراني در پرتاب چکش با رکورد 55.41 متر رکورد ملي نوجوانان را جابه جا و مدال برنز گرفت. سيد امير زمان پور در دوي سه هزار متر با رکورد 8:49:34 دقيقه به مقام سومي دست يافت و مدال برنز کسب کرد.

نماينده دوي 400 متر دختران که با شايستگي به فينال راه يافته بود، توانست با ثبت زمان 55:94 ثانيه به عنوان سومي دست يافته و مدال برنز قهرماني آسيا را بر گردن آويزد.

مريم محبي با ثبت اين رکورد، رکورد ملي 400 متر نوجوانان دختر کشور را که پيش از اين با زمان 56:07 ثانيه در اختيار آيدا فرزانه بود را نيز بهبود بخشيد.

همچنين تنها نماينده دهگانه پسران تيم ملي دو و ميداني ايران که اميد کسب مدال طلاي دهگانه اين دوره از مسابقات بود، در جريان برگزاري رقابت پرش بانيزه با 3 خطا از کسب امتياز اين ماده بازماند.

کفايتي که در رشته دهگانه اين دوره از مسابقات با اقتدار يکه تازي مي کرد، با کمبود امتياز براي دريافت مدال طلاي آسيا مواجه شد. رضا کفايتي با تلاش بسياري توانست امتيازات از دست رفته در ماده پرش بانيزه را جبران کند، اما براي دريافت مدال طلا کافي نبود. او در نهايت با جمع امتياز 5904 امتياز در 9 ماده در جايگاه سوم ايستاد و به مدال برنز بسنده کرد.

دوندگان 800 متر دختر که در مرحله نهايي براي رقابت با حريفان خود آماده بودند، از دست يابي به مدال بازماندند.

دستاربندان با ثبت رکورد 2:18 دقيقه تنها چند صدم براي کسب مدال برنز کم آورد و با عنوان چهارمي رسيد. تکتم دستاربندان با ثبت اين زمان، رکورد ملي اين ماده را نيز جابه جا کرد.

مريم خوش نيت ديگر نماينده کشورمان در همين ماده نيز به جمع 8 دونده برتر راه نيافت.

دوندگان دوي 400 متر ايران در فينال موفق به کسب مدال نشدند. علي سليماني با رکورد 48:96 ثانيه به عنوان پنجمي و محمدرضا دهقاني نيز با زمان 49:50 ثانيه به مقام هفتمي رسيد.

نمايندگان پرتاب وزنه تيم ملي دو و ميداني ايران در دور مقدماتي متوقف شده واز راه يابي به فينال بازماندند. اميرحسين رحماني با رکورد 16 متر و امير حسين درويشي نيز با پرتابي به طول 17 متر به کار خود در مقدماتي پايان دادند.

شهرام شهبازي استارتر بين المللي دو و ميداني کشومان، استارت مسابقه فينال 100 متر اين دوره از رقابت ها را اجرا کرد که اين افتخار بزرگي براي جامعه داوري ايران محسوب مي شود.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون