جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3875- تاریخ : 1396/01/21 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

پايان انتخابي تيم‌ ملي کشتي آزاد جوانان
فراز تهران، فرود مازندران

رييس فدراسيون اسکواش:
سال 96، سال پرورش استعدادهاست


رضايت تاج از صعود تيمهاي پايه به جام جهاني


گروه بندي مسابقات واليبال اميدهاي آسيا


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 پايان انتخابي تيم‌ ملي کشتي آزاد جوانان
 فراز تهران، فرود مازندران 

شاپرک- رقابت‌هاي کشتي آزاد انتخابي تيم ملي جوانان با شرکت 73 کشتي گير از 19 استان در قالب 20 تيم طي 9 دوره با انجام 128 کشتي به پايان رسيد.

نکته حائز اهميت اين رقابتها افت مازندران بود؛ استاني که همواره بيشترين عنوان قهرماني را در مسابقات رده هاي مختلف داشته است. مازندراني ها در اين رقابتها تنها صاحب دو عنوان قهرماني شدند و تهران با سه قهرماني گوي سبقت را از قطب کشتي ايران ربود تا زنگ خطر براي کشتي مازندران در رده هاي پايه به صدا درآيد.

از استاني که در المپيک ريو مدالهاي طلا و نقره کشتي را به خود اختصاص داد انتظار مي رود در رده هاي پايه عملکرد بهتري داشته و همچون گذشته پيشتاز کشتي ايران باشد.

اسامي نفرات برتر اين مسابقات به شرح زير است:

اسامي نفرات برتر به ترتيب زير است:

50 کيلوگرم: 1- علي فاتحي (تهران) 2- امير پرسته (مازندران) 3- مجتبي نوروز صحرايي (توابع تهران) 4- وحيد ورزيده (توابع تهران)

55 کيلوگرم: 1- نادر نصري (مازندران) 2- عليرضا سرلک (لرستان) 3- افشين رحماني (مازندران) 4- عليرضا نمازي (مازندران)

60 کيلوگرم: 1- يونس امامي (تهران) 2- ابوالفضل حاجي پور (مازندران) 3- رضا محمدي (توابع تهران) 4- مهدي مولايي ( خوزستان)

66 کيلوگرم: 1- اميرحسين حسيني (تهران) 2- حسين مصطفوي ( آذربايجان شرقي) 3- حسن شاکري (مازندران) 4- فرهاد نوري (تهران)

74 کيلوگرم: 1- محمد متقي نيا (خراسان رضوي) 2- علي سوادکوهي (مازندران) 3- فريبرز بابايي (مازندران) 4- ابراهيم قلي‌پور (مازندران)

84 کيلوگرم: 1- احمد بذري (مازندران) 2- حامد منافيان (آذربايجان شرقي) 3- سيد ساجد سيدي (مازندران) 4- محمد قلي‌پور (مازندران)

96 کيلوگرم: 1- دانيال شريعتي (همدان) 2- اميررضا فتاحي (تهران) 3- ميثم عبدي (توابع تهران) 4- سجاد عزيزي (توابع تهران)

120 کيلوگرم: 1- شايان جليل‌زاده (تهران) 2- نويدالله قلي‌نويسي (آذربايجان شرقي) 3- نعيم حسين‌زاده (مازندران) 4- نيما باستي (تهران)


 رييس فدراسيون اسکواش:
 سال 96، سال پرورش استعدادهاست 

رييس فدراسيون اسکواش گفت: سال 96، سال پرورش استعدادهاي اسکواش است.

مسعود سليماني در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: فدراسيون اسکواش سال گذشته، را سال استعداديابي نام‌گذاري کرد. سال 96 نيز سال پرورش استعدادها است. ما علاوه بر پرورش استعدادها و استعداديابي، حلقه مفقوده‌اي که بين کميته‌ استعداديابي و کميته‌ تيم‌هاي ملي وجود داشت را نيز بر طرف کرديم و با انتخاب چهار مربي از اين مشکل رهايي يافتيم. ورزشکاراني که از مرحله استعداديابي گذر مي کنند تا رسيدن به اردوي تيم ملي رها مي شدند اما اکنون با انتخاب اين مربيان آن‌ها براي رسيدن به تيم ملي آماده خواهند شد.

او ادامه داد: فدراسيون اسکواش استعداديابي را به صورت دوره‌يي و ماه به ماه در استان‌هاي مختلف برگزار خواهد کرد و استان‌هاي مختلف ميزبان شاخص‌هاي منتخب استعداديابي خواهند بود. هر ماه يک استان و در هر استان هشت دختر و هشت پسر استعداديابي مي‌شوند و با کمک مربيان تيم‌هاي ملي و مربيان استاني و استعداديابي اردوهاي يک هفته‌اي را در استان ها دنبال مي‌کنيم.

سليماني به اعزام بازيکنان زير 10 سال اين فدراسيون به عنوان يک موفقيت اشاره و خاطرنشان کرد: ما مي خواهيم امسال ايجاد تفکر حرفه‌يي داشته باشيم. ما در آذرماه سال گذشته به عنوان اولين فدراسيون راکتي بوديم که اعزام ورزشکار 9 و 11 ساله را با کمک و همراهي خانواده‌ها به مسابقات مهم بين‌المللي داشتيم. اين اعزام‌ها در اسکواش اتفاق خوبي است و اين اعزام ورزشکاران 9 ساله را در سال جاري براي مسابقات فرانسه و مالزي خواهيم داشت که با مشارکت والدين اين اعزام‌ها اتفاق خواهد افتاد. اين اعزام‌ها تفکر حرفه‌يي را هم به ورزشکار و هم به کشورهاي ديگر خواهد داد و رقبا شناخت خوبي از اسکواش ايران پيدا خواهند کرد.

وي همچنين در مورد کسب مجوز حجاب براي بانوان اسکواش باز ايراني از سوي فدراسيون جهاني، اظهار کرد: قبلا در بازي‌هاي آسيايي و قهرماني آسيا براي لباس بانوان مصوبه گرفته بوديم. سال گذشته هم در مسابقات قهرماني جوانان جهان که به ميزباني لهستان برگزار شد، از مسوولان ميزبان تقاضا کرديم که دختران ايراني با حجاب به اين مسابقات وارد شوند. ناظر اين مسابقات هندي بود و ارتباط خوبي با فدراسيون ايران داشت. او پيش از اين به عنوان مدرس چندين دوره به ايران آمده بود و با اين شرايط توانستيم مجوز حضور دو دختر ايراني (آيلي نيري و فرشته اقتداري) را در آن مسابقات دريافت کنيم. تا آن لحظه بانوان اسکواش‌باز ايراني در مسابقات جهاني حاضر نشده بودند.

رييس فدراسيون اسکواش خاطرنشان کرد: شش ماه و نيم طول کشيد تا رايزني‌ها جواب داد. البته رييس قبلي فدراسيون جهاني، فردي هندي بود و خيلي نتوانستيم به نتيجه‌ برسيم، تا اين که در آذر ماه پانتائه فرانسوي، به عنوان رييس جديد فدراسيون جهاني انتخاب شد. اين موضوع سبب شد که فدراسيون جهاني فعال‌تر شود و رايزني‌هاي ما نيز نتيجه دهد. در نهايت روز جمعه اين اتفاق افتاد و تاييد رسمي بانوان کسب شد.


 رضايت تاج از صعود تيمهاي پايه به جام جهاني 

رئيس فدراسيون فوتبال از صعود تيم هاي ملي جوانان و نوجوانان به جام جهاني ابراز رضايت کرد.بنا بر اعلام فدراسيون فوتبال، مهدي تاج در نشست خبري خود اظهار کرد: حال فوتبال خوب است به اين لحاظ که براي مسابقات جام جهاني جوانان آماده مي شويم. شرايط خوبي داريم. صعود به جام جهاني بعد از 16 سال بسيار مطلوب است اما اميدواريم به مرحله بعد صعود کنيم. آنها اردوي بسيار خوبي در خارج از کشور داشتند. الان هم با يک شرايط مطلوب آماده مي شوند. گروه‌مان هم بسيار خوب است. تيم نوجوانان را هم داريم. نوجوانان را براي مسابقات جام جهاني آماده مي‌کنيم. ارزيابي ما بسيار خوب است. همين که به جام جهاني رفتند، خيلي مثبت است. راضي هستيم. از ارکان اين تيم راضي هستيم. ولي اينکه به مرحله بعد برويم يکي از اهداف ماست.


 گروه بندي مسابقات واليبال اميدهاي آسيا 

دور مقدماتي مسابقات واليبال قهرماني مردان زير 23 سال (اميد) آسيا از 11 ارديبهشت ماه با حضور 11 تيم در چهار گروهبه ميزباني اردبيل آغاز مي شود.به گزارش روابط عمومي فدراسيون واليبال، اين رقابت ها با حضور 11 تيم شامل ايران، چين تايپه، چين، ژاپن، تايلند، استراليا، قزاقستان، پاکستان، ازبکستان، سريلانکا و مالزي برگزار مي شود که مسابقات دور مقدماتي در چهار گروه (سه گروه سه تيمي و يک گروه دو تيمي) به قرار زير برگزار مي شود: گروه A: ايران و پاکستان. گروه B: چين تايپه، قزاقستان و ازبکستان. گروه C: چين، استراليا و مالزي. گروه D: ژاپن، تايلند و سريلانکا


 ميز خبر 

مشکل کمبود جا براي تيمهاي پايه بوکس

نايب رئيس فدراسيون بوکس مي گويد، تيم هاي ملي جوانان و نوجوانان مشکل کمبود جا براي تمرين دارند.

روح الله حسيني در گفتگو با ايسنا به تيم‌هاي ملي جوانان و نوجوانان بوکس اشاره کرد و افزود: براي اين تيم‌ها نيز اردوهايي را مد نظر داريم. به دليل اينکه در حال حاضر با کمبود جا مواجه هستيم اردوي اين تيم‌ها در يکي از استان‌هاي کشور برگزار خواهد شد. اميدوارم اين تيم‌ها نيز در مسابقه‌هاي آسيايي پيش رويي که دارند بتوانند نتايج خوبي را کسب کرده و خود را نشان دهند. اگر تيم ملي پايه خوبي داشته باشيم قطعا بزرگسالان خوبي را به دست مي‌آوريم و اميدواريم اين اتفاق رخ دهد.

او ادامه داد: تيم ملي بوکس ايران جوان شده است و تجربه پاييني دارد ولي با اين حال از انگيزه بالايي برخوردار است. سطح اين مسابقه‌ها بسيار بالاست چون تعدادي از کشورهاي آسيايي حاضر در اين رقابت‌ها بين رده‌هاي يکم تا دهم جهان و المپيک قرار دارند که همين مسئله نشان از سطح بسيار بالاي اين رقابت‌ها و بوکسورهاي حاضر در اين مسابقه‌ها است.

حسيني به هدف‌گذاري فدراسيون بوکس نيز بار ديگر اشاره کرد و افزود: تيم ملي بوکس بايد در بازي‌هاي آسيايي امسال نتايج قابل قبولي کسب کند اما بايد اين را بگويم که هدف‌گذاري فدراسيون بوکس با اين تيم ملي جوان براي بازي‌هاي آسيايي 2018 جاکارتا است تا با کمک همه بتوانيم رسالت بوکس ايران بار ديگر در اين بازي‌ها به مردم جهان اثبات کنيم.


سه ايراني در فهرست آينده‌دارهاي AFC

سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا بازيکنان جواني را که در رقابت‌هاي جام باشگاه‌هاي آسيا حضور دارند، مورد بررسي قرار داد.

بنا بر اعلام فدراسيون فوتبال، با گذشت سه هفته از شروع بازي‌هاي ليگ قهرمانان آسيا 2017، کنفدراسيون فوتبال آسيا در گزارشي به جوانان آينده‌دار نگاهي داشت و عملکرد آنها را مورد بررسي قرار داد.

در اين گزارش از سه بازيکن ايراني نام برده شده است.

فرشيد اسماعيلي - سن 23 - باشگاه: استقلال- تعداد ‌دقيقه بازي: 170

اسماعيلي در بازي استقلال مقابل لوکوموتيو گل زد و استقلال اين بازي را دو بر صفر برد. اسماعيلي در سه بازي اول استقلال در گروه A بسيار قدرتمند ظاهر شد. او در 17 رويارويي تن به تن با رقيبان توانست خوب عمل کند.

علي عليپور- سن: 21- باشگاه: پرسپوليس- تعداد ‌دقيقه بازي: 20

عليپور با دو تعويض در سه بازي پرسپوليس در گروه D توانست به زمين بيايد. او توانست در اين دقايقي که در بازي‌ها حضور داشت، تجربه خوبي از ليگ قهرمانان آسيا کسب کند. در صورتي که پرسپوليس به مراحل بالاتر برسد، اين تجربه مي‌تواند به عليپور کمک کند تا خود را اثبات کند.

مهران درخشان مهر- سن: 18- باشگاه : ذوب آهن- تعداد دقايق بازي : 270

آمار درخشان‌مهر: 14 قطع توپ، صفر بلاک، 8 دفع توپ

درخشان‌مهر نسبت به ديگر همتايان خود در بازي‌ها در رويارويي‌هاي تک به تک بهتر عمل کرد. او به صورت متوسط در هر بازي هفت رويارويي موفق داشت. تيم ذوب آهن با العين و الاهلي براي گرفتن دو سهميه گروه C رقابت مي‌کند.

در اين گزارش به بازيکنان ديگري نيز اشاره شده است که در زير مي‌آيد:

کايو (العين)- آلموئز علي (لخويا)- لئو بوناتيني (الهلال)- محمد جمال (الجزيره)- احمد رشيد (الوحده)- عبدالله الامر (الفاتح)


برگزاري اردوي تيم هاي ملي بوکس نوجوانان و جوانان

تيم هاي ملي نوجوانان و جوانان بوکس ايران در استان مرکزي اردوي 14 روزه برگزار مي کنند.

بنا بر اعلام فدراسيون بوکس، اردوي تيمهاي ملي نوجوانان و جوانان بوکس کشورمان از امروز (21 فروردين) ماه به مدت دو هفته به ميزباني استان مرکزي برگزار مي‌شود. تيم نوجوانان در اراک و تيم جوانان در ساوه اردو خواهند داشت.

اسامي دعوت شدگان به اردوهاي تيم هاي ملي جوانان و نوجوانان بوکس به قرار زير است:

نوجوانان:

خوزستان: اهورا بيرانوند، اردبيل: فرهاد مرادي-آرمين آذري

آذربايجان غربي: محمد محمودي-سياوش بهاردوست-سروش کريمي

مرکزي: علي پايدار-سجاد پارسا– عليرضا نصيري-دانيال الفتي زاده–محمدرضا احمدي پناه

تهران: آرش امين ترابي-پويا عبدالملکي-علي سپهر

گيلان: ماهان فلاح-امير حسين دولتي، کرمانشاه: متين جوهري

کردستان: امين خالدي، گلستان: عبدالوحيد ايمن

کادر فني: غلامرضا کريمي-سيد حميد صفايي-فتاح فرجي و ولي الله اميدي

جوانان:

گيلان: عطايي، لرستان: مهران صفايي، خوزستان: اشکان رضايي

مرکزي: پيمان شاهپري-بهزاد اسکندي-مجتبي فدايي

مازندران: علي عليزاده-اشکان رشيد-رضا حسن نيا-سجاد موسوي-اميرحسين ثقفي

بوشهر: حسين موسي خاني، تهران: محمد عسگري

توابع: اکبر مردمي، آذربايجان غربي: مهدي ماکويي

کادر فني: اميد رشيد-فرهاد کريمي


 ورزش جوان و نوجوان 

تيم ملي زير 23 سال به لهستان مي رود

تيم ملي زير 23 سال واليبال مردان ايران براي برگزاري اردوي برون مرزي راهي لهستان مي شود.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون واليبال، دومين دوره مسابقات واليبال قهرماني مردان زير 23 سال (اميد) آسيا 11 تا 19 ارديبهشت ماه سال جاري به ميزباني جمهوري اسلامي ايران در شهر اردبيل برگزار مي شود.

تيم ملي زير 23 سال مردان ايران در حال حاضر در اردوي آماده سازي بسر مي برد که اين مرحله از تمرينات از هفتم فروردين ماه آغاز شده است.

ملي پوشان ايران روز جمعه 25 فروردين ماه براي برگزاري هفت ديدار دوستانه و تدارکاتي با 16 بازيکن راهي لهستان مي شوند.

تيم ملي زير 23 سال مردان ايران در مدت حضور خود در لهستان علاوه بر پيگيري تمرينات خود هفت ديدار تدارکاتي و دوستانه با تيم هاي باشگاهي لهستان و جمهوري چک برگزار مي کند.

جواد کريمي، حميد حمودي و فردين قله قوند (پاسور)، امين اسماعيل نژاد و جابر اسماعيل پور (پشت خط زن)، سليم چپرلي، سعيد جواهري توانا، اسماعيل مسافر، اميرحسين اسفنديار و امين خداپرست (دريافت کننده)، رحمان تقي زاده، سهند اله ورديان، – علي اصغر مجرد و علي يوسف پور(سرعتي زن)، محمد دليري و علي نودوزپور (ليبرو) 16 بازيکن اعزامي تيم ملي زير 23 سال به اردوي برون مرزي لهستان هستند.

امير مهدي نفر به عنوان سرپرست، خوان سيچلو (سرمربي)، محمدرضا تندروان، محمدرضا دامغاني، علي فتاحي، جواد مهرگان و وحيد صادقي (مربيان)، سيد مهدي هاشمي (مربي بدنساز)، بهزاد ميرزايي (فيزيوتراب)، منوچهر جواهري (ماساژور) و علي تاج الدين (آناليزور) به عنوان کادر فني تيم ملي واليبال زير 23 سال ايران را در اين سفر همراهي مي کنند.

دومين دوره مسابقات واليبال قهرماني زير 23 سال آسيا با حضور 11 تيم شامل ايران، چين تايپه، چين، ژاپن، تايلند، استراليا، قزاقستان، پاکستان، ازبکستان، سريلانکا و مالزي برگزار مي شود.

دور مقدماتي اين رقابت ها در چهار گروه (سه گروه سه تيمي و يک گروه دو تيمي) برگزار مي شود که ايران با پاکستان در گروه نخست قرار دارند.


سرمربي تيم ملي کشتي آزاد جوانان:

کار سختي پيش‌رو داريم

سرمربي تيم ملي کشتي آزاد جوانان پس از مسابقات انتخابي با بيان اين که براي اولين‌بار بود که کشتي‌گيران جوان را در يک مسابقه رسمي مورد ارزيابي قرار داده‌ايم، گفت: کار سختي پيش رو داريم و بايد بر روي رفع اشکالات فني کشتي‌گيران تمرکز کنيم.

بنا بر اعلام فدراسيون کشتي، تقي اکبرنژاد درباره ارزيابي خود از برگزاري رقابت‌هاي انتخابي تيم‌ ‌ملي کشتي آزاد جوانان براي حضور در مسابقات آسيايي و جهاني، اظهار کرد: همه قابليت کشتي ما همين مسابقات بود و خوشبختانه کشتي‌ها بسيار خوب و به نحو احسن برگزار شد. البته ما کار زيادي پيش‌رو داريم و قصد داريم از اين هفته‌ جاري اردوهاي تيم‌ ‌ملي را آغاز کنيم تا هر چه‌ بيش‌تر کشتي‌گيران را رو به جلو ببريم تا در مسابقات آسيايي و سپس جهاني به نتيجه‌ مطلوب برسيم.

سرمربي تيم‌ ‌ملي کشتي آزاد جوانان ايران درباره عملکرد فني کشتي‌گيران حاضر در اين رقابت‌ها نيز گفت‌: نه اين که بخواهم بگويم خيلي ضعيف هستيم و چشم خود را بر روي نکات مثبت ببندم، اما کار سختي پيش‌رو داريم و بايد براي رفع ايرادات فني کشتي‌گيران خيلي کار کنيم. اولويت اصلي ما در اردوهاي تيم‌ ‌ملي کار کردن بر روي مسائل فني و تکنيکي کشتي‌گيران خواهد بود. بايد در اصل کشتي و حرکت رو به جلو هر چه‌ بيش‌تر کار کنيم. در غير اين صورت در رقابت‌هاي بين‌المللي کار بسيار سختي خواهيم داشت.

او در پاسخ به اين سوال که چه نفراتي به اردوي تيم‌ ‌ملي دعوت خواهند شد؟ گفت‌: نفرات اول تا سوم هر وزن به اردوي تيم‌ ‌ملي دعوت مي‌شوند. ضمن اين که از کشتي‌گيراني که سن کمي دارند و براي اولين‌بار در اين رقابت‌ها شرکت کرده‌اند و البته توانستند عملکرد قابل قبولي را داشته باشند، به اردوي تيم‌ ‌ملي دعوت مي‌شوند. هم‌چنين افراد چهره که هر چند در اين رقابت‌ها شکست خوردند، اما نمايش قابل قبولي داشتند نيز به اردوي تيم‌ ‌ملي دعوت خواهند شد.

اکبرنژاد با اشاره به نتايج جالب توجه در اين رقابت‌ها، اظهار کرد: ايرادات توسط کميته‌ فني يادداشت شده و مطمئنا در اردوهاي تيم‌ ‌ملي براي رفع نقاط ضعف کشتي‌گيران برنامه‌ريزي خواهيم کرد.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا به طور قطع نفرات قهرمان در اين مسابقات عازم رقابت‌هاي قهرماني آسيا خواهند شد يا خير؟ گفت‌: 90 درصد نفراتي که در رقابت‌هاي انتخابي تيم‌ ‌ملي به عنوان قهرماني رسيده‌اند حتما به مسابقات قهرماني آسيا اعزام خواهند شد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون