جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3871- تاریخ : 1396/01/16 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

با پيروزي برابر تايلند،
نوجوانان واليباليست ايران جهاني شدند

سرمربي تيم ملي فوتبال جوانان:
تا شروع جام جهاني اردوي خارجي نداريم


چهارمين پيروزي نوجوانان بسکتباليست در مجارستان


اعزام کشتي‌گيران نوجوان تهران به مراکش


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 با پيروزي برابر تايلند،
 نوجوانان واليباليست ايران جهاني شدند 

شاپرک - تيم ملي واليبال نوجوانان ايران سهميه رقابت‌هاي جهاني را کسب کرد.

واليباليست هاي نوجوان ايران با اينکه شروع خوبي در مسابقات آسيايي ميانمار نداشتند و دو شکست برابر چين و کره را تجربه کردند، اما توانستند با صعود به نيمه نهايي جواز حضور در رقابتهاي جهاني را بدست آوردند.

ايران در مرحله يک چهارم نهايي رقابت‌هاي قهرماني آسيا به مصاف تايلند رفت و با برتري برابر اين حريف به جمع چهار تيم برتر رقابت ها صعود کرد.

تيم ملي اين ديدار را با نتيجه سه بر صفر برد. ست هاي اين بازي با نتايج 25-16، 25-19 و 25-19 به نفع ايران به پايان رسيد.

با صعود به اين مرحله، نوجوانان واليباليست ايران سهميه مسابقه هاي جهاني را هم کسب کردند.

پيش از اين تيم هاي کره جنوبي و ژاپن به نيمه نهايي صعود کرده بودند بنابراين ايران بار ديگر در نيمه نهايي با کره ديدار مي کند. اين دو تيم در مرحله گروهي به مصاف هم رفتند که ايران مغلوب حريف شد.تيم ملي ايران با هفت قهرماني پرافتخارترين تيم نوجوانان آسيا است اما به نظر مي رسد اين بار براي قهرمان شدن کار سختي دارد. ايران که در مرحله مقدماتي شکست سختي خورد، حالا براي رسيدن به فينال بايد يک بار ديگر مقابل اين تيم قرار گيرد.

در واقع ديدار دوم با کره جنوبي محکي براي مربيان تيم ملي خواهد بود تا مشخص شود کادر فني کدام تيم آناليز قوي تري دارد و مي تواند از کيفيت فني بازي نخست بهترين بهره را ببرد.

وکيلي: کره بيشتر از ما استرس دارد

محمد وکيلي سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان بعد از پيروزي تيم ملي برابر تايلند و کسب سهميه رقابت هاي جهاني گفت: سخت است به بازيکنان 17 و 18 ساله درباره اهميت يک مسابقه يا يک مرحله مطلب منتقل کنيد. وقتي بازي مرگ و زندگي است، کنترل بازيکنان خيلي سخت است.

او ادامه داد : بازيکنان اين گونه حساسيت ها را به سختي درک مي کنند. از سوي ديگر تنها نگراني کادر فني مرحله حساس پلي آف رقابت هاي قهرماني آسيا و کسب سهميه جهان بود.

سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان ايران درباره بازي برابر تايلند گفت: از نظر فني تيم ايران نسبت به تايلند برتر است. اما در بسياري از مواقع تيم هاي قدرتمند در پلي آف حذف مي شوند. اين گونه اتفاق ها در رده سني نوجوانان بيشتر روي مي دهد.

سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان با بيان اينکه جهاني شدن مهمترين هدف واليبال بود، گفت: در دوره گذشته بهترين تيم آسيا بوديم و سوم جهان نيز شديم. هر چند دوست داريم در آسيا مدال بگيريم ،اما دو بازي آينده براي تيم ايران مسابقه تدارکاتي براي رقابت هاي جهاني است. فشار را از روي بازيکنان بر مي داريم و ملي پوشان بايد چيزهاي تازه ياد بگيرند و براي مسابقه هاي جهاني از حضور در مسابقه هاي آسيا، بهترين استفاده را مي کنيم.

او در پايان درباره مسابقه تيم ايران با کره جنوبي گفت: خوشحالم دوباره با کره جنوبي بازي مي کنيم. يقين داشته باشيد نتيجه مسابقه با ديدار قبلي متفاوت خواهد بود. معمولاً دو بار برد يک تيم در مسابقه هاي مهم، سخت است و تيم ايران به همين دليل نگراني ندارد، اما حتما کره براي مسابقه فردا با ايران استرس بيشتري دارد.


 سرمربي تيم ملي فوتبال جوانان:
 تا شروع جام جهاني اردوي خارجي نداريم 

سرمربي تيم ملي زير 20 سال ايران مي‌گويد تيمش تا شروع جام جهاني اردوي خارجي ندارد و به دنبال برگزاري ديدار تدارکاتي با سنگال هستند.

اميرحسين پيرواني در گفت‌وگو با ايسنا، درباره اردوي تيم ملي فوتبال جوانان در آلمان که در ايام نوروز 95 برگزار شد، اظهار کرد: اردوي بسيار خوبي را پشت سر گذاشتيم. اين اردو در مرز آلمان و دانمارک برگزار شد و توانستيم سه ديدار تدارکاتي خوب را انجام دهيم. همانطور که به باشگاه‌ها قول داده بوديم بازيکنان را به موقع تحويل آنها داديم. بعد از بازگشت تيم ملي عارف غلامي در سپاهان، مهران درخشاني‌مهر در ذوب‌آهن، نيما مختاري در گسترش فولاد و ... در چارچوب ليگ برتر به ميدان رفتند. اين موضوع نشان مي‌دهد تعامل خوبي با باشگاه‌ها داريم.

سرمربي تيم ملي زير 20 سال ايران با بيان اينکه تيمش اردوي خارجي ديگري را تا شروع جام جهاني نخواهد داشت، گفت: 28 فروردين اردوي‌مان در تهران آغاز مي‌شود و به دنبال اين هستيم که دو ديدار تدارکاتي با سنگال در تهران انجام دهيم و اگر اين بازي‌ها انجام نشد به ارمنستان مي‌رويم و با تيم ملي اين کشور ديدار مي‌کنيم.

او در پاسخ به اين سوال که آيا تيم ملي اردوي خارجي خواهد داشت، تاکيد کرد: با کسب اجازه از مهدي تاج و به عنوان نماينده فدراسيون فوتبال براي تيم‌هاي حاضر در جام جهاني دعوت‌نامه فرستاديم که با توجه به نهايي شدن برنامه آنها به سراغ تيم‌هاي ديگر رفتيم. سنگال پذيرفت که براي برگزاري بازي تدارکاتي به تهران بيايد و اگر اين اتفاق نهايي شود دو ديدار با آنها برگزار مي‌کنيم. اگر اين اتفاق نيفتاد در ارمنستان با تيم ملي اين کشور ديدار مي‌کنيم.پيرواني درباره شرايط تيمش نيز گفت: با توجه به بضاعت‌مان تيم خوبي را آماده کرديم. مهمترين دغدغه ما بازي تدارکاتي است و سعي مي‌کنيم به هماهنگي لازم دست پيدا کنيم.سرمربي تيم ملي جوانان درباره اينکه آيا اميد نورافکن هافبک جوان استقلال به اردوي نهايي اين تيم دعوت خواهد شد؟ گفت: براي نورافکن در مسابقات ليگ برتر و ليگ قهرمانان آسيا آرزوي موفقيت دارم!


 چهارمين پيروزي نوجوانان بسکتباليست در مجارستان 

تيم ملي بسکتبال نوجوانان ايران تورنمنت مجارستان خود را با برد برابر نماينده ميزبان تمام کرد.به گزارش ايسنا، تيم ملي نوجوانان ايران که براي کسب آمادگي جهت حضور در مسابقات غرب‌آسيا راهي تورنمنتي در مجارستان شده در آخرين مسابقه‌اش به مصاف نماينده ميزبان رفت و به برتري رسيد. ملي‌پوشان نوجوان بسکتبال ايران در آخرين پيکار خود به مصاف تيم DKA DEBRECENI نماينده مجارستان رفتند و با نتيجه 79 بر 47 به برتري رسيدند. ايران هر 4 مسابقه اش در اين تورنمنت را با برد پشت‌سر گذاشت.تيم ايران شهر دبرسن را ترک مي‌کند و راهي بوداپست مي‌شود و در اين شهر نيز بازي دوستانه‌اي خواهد داشت.


 اعزام کشتي‌گيران نوجوان تهران به مراکش 

تيم کشتي آزاد نوجوانان استان تهران به رقابت هاي بين المللي دوستي ايران و آفريقا اعزام مي شود.بنا بر اعلام فدراسيون کشتي، با توجه به قهرماني تيم کشتي فرنگي بزرگسالان استان خوزستان در رقابت هاي قهرماني کشور سال 95 و نايب قهرماني تيم کشتي آزاد نوجوانان استان تهران در رقابت هاي قهرماني کشور سال 95، مجوز حضور اين 2 تيم در تورنمنت بين المللي دوستي ايران و آفريقا که طي روزهاي 12 و 13 ارديبهشت ماه در کشور مراکش برگزار مي‌شود، داده شد.هزينه بليط رفت و برگشت بصورت کامل شامل 8 کشتي گير، 2 مربي و يک سرپرست براي هر تيم به اين رقابت ها بر عهده فدراسيون کشتي خواهد بود.


 ميز خبر 

نوجوانان غيرفعال استخوان‌هاي ضعيف‌تري دارند

نوجواناني که فعاليت زيادي ندارند استخوان‌هاي ضعيف‌تري نسبت به نوجوانان فعال‌تر دارند.به نقل از science daily، محققان مرکز سلامت ونکوور دريافتند که نوجوانان غيرفعال استخوان‌هاي ضعيف‌تري دارند.مدير اين تحقيقات در اين باره مي‌گويد: ما دريافتيم که نوجوانان غيرفعال استخوان‌هاي ضعيف‌تري دارند. قدرت استخوان و تراکم آنها تاثير زيادي در احتمال شکستگي دارد.

محققان از عکس‌هاي سه بعدي براي مقايسه تراکم استخوان نوجوانان مختلف استفاده کردند.بررسي‌ها نشان داد تراکم استخوان نوجواناني که در روز 60 دقيقه فعاليت مي‌کنند و نوجواناني که کمتر از دقيقه فعاليت دارند با هم متفاوت است.در سنين نوجواني 36 درصد استخوان‌بندي افراد شکل مي‌گيرد. کودکاني که زياد مي‌نشينند و فشاري بر استخوان‌هايشان وارد نمي‌شود تراکم استخوان کمتري دارند.فعاليت‌هايي همچون دويدن و پريدن براي افزايش قدرت استخوان‌هاي نوجوانان مفيد است.مدير اين تحقيقات معتقد است که خانواده‌ها بايد کودکان و نوجوانان را تشويق به فعاليت کنند و از آنها بخواهند که کمتر اوقات فراغت خود را جلوي تلويزيون يا بازي‌هاي رايانه‌اي بگذرانند.


استراليا نخستين حريف جوانان بسکتبال با ويلچر ايران

برنامه مسابقات قهرماني جهان بسکتبال با ويلچر زير 23 سال مشخص شد و بسکتباليست‌هاي کشورمان در نخستين بازي خود روز 18خرداد به مصاف تيم ملي استراليا مي‌روند.بنا بر اعلام فدراسيون جانبازان و معلولان، رقابت‌هاي قهرماني جهان از 18 تا 26 خردادماه در دو گروه شش تيمي و در تورنتو کانادا برگزار مي‌شود.

ايران در گروه اول اين مسابقات قرار دارد و با تيم‌هاي ترکيه، کانادا، برزيل، استراليا و ايتاليا هم‌گروه است و در نخستين بازي خود روز 18 خرداد به مصاف تيم ملي استراليا مي‌رود.

گروه B رقابت‌ها نيز شامل تيم‌هاي بريتانيا، ژاپن، آمريکا، فرانسه، آفريقاي جنوبي و آلمان است.

برنامه بازي‌هاي ايران در اين دوره از رقابت‌ها به شرح زير است:

ايران – استراليا، روز پنج‌شنبه 18 خردادماه (ساعت 8 به وقت محلي)

ايران – ترکيه، روز جمعه 19 خردادماه (ساعت 20 به وقت محلي)

ايران – کانادا، روز شنبه 20 خردادماه (ساعت 18 به وقت محلي)

ايران – برزيل، روز يک‌شنبه 21 خردادماه (ساعت 20 به وقت محلي)

ايران – ايتاليا، روز دوشنبه 22 خردادماه (ساعت 10 به وقت محلي)


سرمربي بسکتبال با ويلچر اميد:

تنها براي قهرماني به کانادا مي‌رويم

سرمربي تيم ملي بسکتبال با ويلچر زير 23 سال پس از مشخص شدن گروه ايران در مسابقات قهرماني جهان در تورنتو کانادا گفت: تمام حريفان رقيب سختي براي ايران هستند، اما تنها براي کسب سکو و عنوان قهرماني راهي کانادا خواهيم شد.حسن پالار در گفت‌وگو با ايسنا، درباره وضعيت تيم‌ ‌ملي بسکتبال با ويلچر زير 23 سال ايران براي شرکت در مسابقات قهرماني جهان و حريفان ايران در اين رقابت‌ها، اظهار کرد: براي اين که بتوانيم حضور قوي در مسابقات قهرماني جهان در کانادا داشته باشيم، سه اردو براي آماده سازي تيم پيش‌بيني شده است که اولين اردو اسفندماه برگزار شد، دومين اردو 21 تا 28 فروردين و سومين اردو ارديبهشت‌ماه برگزار خواهد شد تا تيم آماده و قوي را راهي تورنتو کانادا کنيم.

او گفت‌: با توجه به ضعفي که در کلاس يک بسکتبال با ويلچر داشتيم، در اردوي اول مهدي اماني از هرمزگان و پويان ولي‌پوريان از فارس در اين کلاس به تيم ملحق شدند که از بين اين دو بازيکن، در پايان اردوي سوم بهترين فرد عازم کانادا خواهد شد.سرمربي تيم ملي بسکتبال با ويلچر زير 23 سال پيرامون اين پرسش که آيا 12 بازيکن اصلي تيم‌ ‌ملي بسکتبال با ويلچر جوانان براي شرکت در مسابقات قهرماني جهان مشخص شده‌اند يا خير؟ خاطرنشان کرد: در حال‌ حاضر 15 نفر در اردوي آمادگي به سر مي برند که در پايان اردوي سوم 12 بازيکن اعزامي به مسابقات قهرماني جهان مشخص خواهند شد.سرمربي تيم‌ ‌ملي بسکتبال با ويلچر زير 23 سال درباره حريفان ايران در کانادا، خاطرنشان کرد: ايران در گروه سختي قرار دارد و براي کسب سکو بايد به سختي مبارزه کنيم و هيچ تيمي را دست کم نگيريم. به ويژه‌ ترکيه که قهرمان اروپاست و کانادا که ميزبان مسابقات است.پالار در پايان با اشاره به اين که هدف کسب قهرماني است، گفت: براي رسيدن به اين هدف از هيچ تلاشي کوتاهي نخواهيم کرد.


حضور پينگ‌پنگ‌بازان در تورهاي خارجي

باريکنان پينگ‌پنگ ايران براي اخذ رنکينگ جهاني عازم تورهاي جهاني مي‌شوند.بنا بر اعلام فدراسيون تنيس روي ميز، تعدادي از پينگ‌پنگ بازان کشور در راستاي پشتوانه‌سازي عازم تورهاي جهاني اسلووني و کرواسي در رده‌هاي سني بزرگسالان و اميد، جوانان و نوجوانان در اپن اسپانيا و نونهالان و نوجوانان در اپن تايلند مي‌شوند. سه نفر از دختران جوان نيز با درخشش در مسابقات انتخابي در ترکيب تيم ملي بزرگسالان در مسابقات آسيايي، کشورهاي اسلامي و قهرماني جهان قرار گرفته‌اند.اسامي نفرات اعزامي به تفکيک ميادين بين‌المللي به شرح ذيل هستند:

اسلووني: امير حسين هدايي، آرمان حاجي‌ئي و پوريا عمراني در رده سني اميد و بزرگسالان/ کرواسي: متين لطف الله نسبي، آرمان حاجي‌ئي و پوريا عمراني در رده سني اميد و بزرگسالان/جميل لطف الله نسبي سرمربي تيم ملي بزرگسالان مربيگري نفرات اعزامي به تورهاي جهاني اسلووني و کرواسي را به‌عهده خواهد داشت.

اسپانيا: فاطمه مختار رضايي، هليا اصغري در رده سني جوانان- شيما صفايي، پريناز حاجيلو و کيميا رستمي در رده سني نوجوانان و جوانان.آزاده سرافراز، سرمربي تيم ملي جوانان مربيگري ورزشکاران اعزامي به اسپانيا را به‌عهده خواهد داشت.

تايلند: محمد امين صمدي، نويد شمس و الينا رحيمي در رده‌هاي سني نونهالان و نوجوانان.فرشيد کوکبي و زهرا نياقي‌ها مربيگري ورزشکاران اعزامي به تايلند را بر عهده خواهند داشت.


 ورزش جوان و نوجوان 

مربي روئينگ پسران:

اردوي باکو در رشد قايقرانها موثر است

طاهر کبوتري با اشاره به تمرين‌هاي ملي پوشان رويينگ در فصل زمستان گفت: برنامه‌هاي‌مان را به بهترين شکل انجام داديم و اردوي باکو نيز تاثير مثبتي بر ملي پوشان جوان خواهد داشت.

مربي تيم ملي رويينگ جوانان و بزرگسالان ايران در گفت‌وگو با ايسنا، درباره تمرين‌هاي ملي‌پوشان در زمستان سال قبل اظهار کرد: ما در زمستان سال قبل تمرين‌هاي قدرتي را در دستور کار قرار داده بوديم و تمام برنامه‌هاي‌مان را پشت سر گذاشتيم. در کنارش تمرين‌هاي آب هم داشتيم و ملي‌پوشان در درياچه زريوار مريوان پارو مي‌زدند. در مجموع تمرين‌هاي قدرتي بدنسازي و داخل آب خوبي داشتيم و تلاش‌مان اين بود که توان قدرتي ورزشکاران بالا برود تا براي مسابقات امسال و سال آينده بهتر شوند.کبوتري در پاسخ به اين سوال که آيا سرماي مريوان اجازه مي‌داد ملي پوشان به آب بزنند و تمرين کنند؟ بيان کرد: سرما طوري نبود که نتوانند پارو بزنند. فقط چند روز در پايان اسفند که هوا بسيار سرد شد و بارندگي بود نتوانستيم پارو بزنيم اما غير از آن مشکلي نداشتيم. به هر حال زمستان است و بارندگي وجود دارد. زمستان سال 95 هم بسيار سرد بود اما در مجموع توانستيم تمرين‌هاي‌مان را به خوبي انجام بدهيم.مربي تيم ملي رويينگ در پاسخ به اين سوال که چرا برخي ملي‌پوشان در اردو حضور نداشتند و برخي نيز هنوز هم به تمرين‌ها نيامده‌اند؟ بيان کرد: يکسري مشکلات بود که حل شد. به هر حال تلاش ما اين است که بهترين شرايط براي ملي پوشان مهيا شود. خود ورزشکاران هم متوجه شده‌اند که اگر مي‌خواهند نتيجه بگيرند بايد در کنار هم باشند. خشايار عباس آبادي هم اکنون در اردو حضور دارد و صابر نادري هم گويا مشکل سربازي‌اش هنوز حل نشده و به همين دليل در اردو حضور ندارد.او در پاسخ به اين سوال که در فصل زمستان ملي پوشان به محيطي گرم براي تمرين نياز دارند آيا مريوان با توجه به سردسير بودنش براي ملي پوشان مناسب بود يا نه؟ تصريح کرد: ما دو سال است که در اين‌جا تمرين مي کنيم و فعلا در ايران بهتر از اين سد نداريم. اگر بخواهيم در جاي گرم پارو بزنيم بايد به جنوب برويم. محل اسکان تا تمرين در جنوب کشور نزديک به شش ساعت است و ملي‌پوشان روزانه بايد شش ساعت در راه باشند. اين اصلا خوب نيست. اما اين‌جا اسکان نزديک است و ملي پوشان در محلي با مصافت چهارکيلومتر تمرين مي‌کنند. سد مريوان بسيار مناسب است و حتي مي‌توان در اين‌جا پيست بين‌المللي ساخت.

کبوتري در پايان گفت: يک اردوي خارجي در کشور آذربايجان پيش‌بيني کرديم که مسوولان اين کشور موافقت کرده‌اند و احتمال دارد 25 فروردين در اين کشور اردو بزنيم. تيم‌هاي روسيه و آلمان در آن‌جا تمرين مي‌کنند و ما هم به ورزشکاران اين دو کشور ملحق مي‌شويم که مطمئنا در رشد ورزشکاران بسيار تاثيرگذار خواهد بود. رقابت‌هاي ملي‌پوشان نيز مشخص است و اميد زيادي به جوانان داريم که بتوانند در قهرماني آسيا سهميه المپيک جوانان را براي نخستين‌بار بگيرند. شانس بسيار زيادي داريم.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون