جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3861- تاریخ : 1395/12/18 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)


جابه‌جايي 12 رکورد ملي شنا در 2 روز


سرمربي جوانان آمريکا: شايد در ايران مربيگري کنم


قهرماني اسکي باز فارس در مسابقات جوانان آسيا


اتفاق غيرمنتظره براي هافبک تيم جوانان


ورزش جوان و نوجوان


ميز خبر


 جابه‌جايي 12 رکورد ملي شنا در 2 روز 

در مرحله پاياني چهاردهمين دوره مسابقات ليگ شنا کشور، 12 رکورد ملي رده‌هاي سني بهبود يافت و در مجموع کل ليگ شناي امسال 24 رکورد ملي جابه جا شد.

بنا بر اعلام فدراسيون شنا، مرحله پاياني چهاردهمين دوره مسابقات شنا جام باشگاه‌هاي کشور به ميزباني استخر قهرماني آزادي تهران برگزار شد. در پايان تيم سرزمين موج‌هاي آبي با کسب 4254 امتياز عنوان قهرماني اين رقابت‌ها را کسب کرد. تيم‌هاي نفت تهران و مقاومت نيز به ترتيب با 3893 و 3657 امتياز رده‌هاي دوم و سوم را در اختيار گرفتند.در مرحله پاياني چهاردهمين دوره مسابقات قهرماني شناي باشگاه‌هاي کشور در رشته‌هاي مختلف، شناگران موفق شدند 12 رکورد رده‌هاي سني کشور را بهبود بخشند و در مجموع کل ليگ شناي امسال 24 رکورد ملي شناي کشور جابه‌جا شد.

رده سني: 17- 15 سال جوانان (مسافت بلند - طول استخر: 50 متر)

- 50 متر آزاد، بنيامين قره حسنلو از تيم سرزمين موج‌هاي آبي مشهد با زمان 00:23:56

- 100 متر آزاد، سينا غلام‌پور از تيم سرزمين موج‌هاي آبي مشهد با زمان 00:51:63

- 50 متر کرال پشت، سينا غلام‌پور از تيم سرزمين موج‌هاي آبي مشهد با زمان 00:27:65

- 100 متر پروانه، عليرضا امين زمردي از تيم نفت تهران با زمان 00:57:16

- 100×4 متر آزاد تيمي، سينا غلام‌پور – اميرعباس امراللهي – عليرضا ياوري – بنيامين قره حسنلو از تيم منتخب با زمان 03:32:38

- 100×4 متر مختلط تيمي، سينا غلام‌پور – آريا نسيمي شاد – بنيامين نوفل – بنيامين قره حسنلو از تيم سرزمين موج‌هاي آبي مشهد با زمان 03:58:81

رده سني : 14- 13 سال نوجوانان (مسافت بلند - طول استخر: 50 متر)

- 50 متر آزاد، متين سُهران از تيم نفت تهران با زمان 00:24:75

- 100 متر آزاد، متين سُهران از تيم نفت تهران با زمان 00:55:31

- 200 متر آزاد، متين سُهران از تيم نفت تهران با زمان 02:02:44

- 50 متر پروانه، متين سُهران از تيم نفت تهران با زمان00:25:90

- 200 متر پروانه، متين فتحي از تيم موج تهران با زمان 02:17:04

- 200 متر مختلط انفرادي، متين سُهران از تيم نفت تهران با زمان 02:18:67


 سرمربي جوانان آمريکا: شايد در ايران مربيگري کنم 

روزي که براي حضور روي نيمکت استيل‌آذين به ايران آمد و دستيار محمد خاکپور شد، کسي او را نمي‌شناخت اما کم‌کم توانايي‌هايش را نشان داد و به نيمکت تيم ملي ايران رسيد. بعد از آن، چند سال در آمريکا مربيگري کرد تا اين که نامش در سطح جهان پرآوازه شد؛ اميد نمازي، اکنون قهرمان کونکاکاف است.

اميد نمازي، سرمربي تيم ملي فوتبال زير 20 سال آمريکا که براي نخستين بار عنوان قهرماني در منطقه آمريکاي شمالي و مرکزي (کونکاکاف) و جواز حضور در جام جهاني جوانان را کسب کرد، در گفت‌وگو با ايسنا از اين قهرماني، برنامه‌اش براي آينده، دونالد ترامپ و و فوتبال ايران گفت.

* ابتدا از قهرماني در کونکاکاف بگوييد.

در طول اين مسابقات، متاسفانه بازي اول را به پاناما واگذار کرديم اما بعد از آن در پنج بازي پياپي برنده از زمين بيرون آمديم و در فينال هم هندوراس را در ضربات پنالتي شکست داديم و قهرمان شديم.

* بازتاب اولين قهرماني آمريکا در کونکاکاف با مربي ايراني‌اش چطور بوده است؟

اين اتفاق براي نخستين بار رخ داده و براي آمريکا بسيار مهم است چون نشان مي‌دهد که فوتبال اين کشور روزبه‌روز در حال پيشرفت است. اين نتيجه که ديشب رقم خورد در رسانه‌ها بازتاب خوبي داشته و البته حالا که به آمريکا بازمي‌گرديم قطعا مطالب بيشتري خواهيم شنيد.

* قانون ترامپ مشکلي براي شما ايجاد نکرده است؟

نه فعلا که مشکلي نيست ولي بايد ببينيم در آينده چه‌طور مي‌شود. در مجموع من فکر مي‌کنم اين مسائل موقتي است و به زودي به اين نتيجه مي‌رسند که اشتباه کرده‌اند. فکر نمي‌کنم اين قانون ماندني باشد.

* اکنون پيشنهادي داريد يا در تيم ملي آمريکا خواهيد ماند؟

تا پايان سال 2017 يعني حدود 9 ماه ديگر با فدراسيون فوتبال آمريکا قرارداد دارم و قطعا تا آن زمان در تيم‌هاي زير 18 و زير 20 ساله‌هاي آمريکا مي‌مانم. بعد از آن ممکن است قراردادم را تمديد کنم يا در پست ديگري به کار ادامه دهم و حتي ممکن است به يکي دو پيشنهادي که از قبل داشتم رجوع کنم. هر جا شرايط بهتر باشد، نگاهم به آنجا خواهد بود.

* آيا فوتبال ايران را دنبال مي‌کنيد؟

بله من دورادور اخبار فوتبال ايران را، چه فوتبال باشگاهي و چه ملي و نيز بازيکناني که توانسته‌اند افتخاري براي ايران باشند و به ليگ‌هاي بالاي اروپايي بپيوندند و استعدادشان را نشان دهند، دنبال مي‌کنم.

* تيم ملي ايران در راه صعود به جام جهاني روسيه، چند روز ديگر بايد با قطر و چين ديدار کند.نظرتان درباره اين دو بازي چيست؟

مثل هميشه اين بازي‌ها سخت خواهند بود. اميدوارم تيم ملي بتواند اردوي آمادگي خوبي قبل از اين مسابقات داشته باشد و با آمادگي کامل برابر آنها به ميدان برود و نتيجه خوبي هم بگيرد. مطمئنا همين‌طور هم خواهد شد. با شناختي که من از آقاي کي‌روش دارم، او هرگز نمي‌گذارد تيمش بدون آمادگي کامل پا به ميدان بگذارد. ضمن اين که بازيکنان جوان و با استعدادي که در تيم ملي هستند، مي‌توانند در تيم ملي نتايج لازم را بگيرند و با دو برد خوب، کارشان را براي صعود به جام جهاني راحت‌تر کنند.


 قهرماني اسکي باز فارس در مسابقات جوانان آسيا 

رئيس هيات اسکي فارس، گفت: در مسابقات اسکي جوانان آسيا عليرضا احمدپور بالاتر از ديگر رقباي آسيايي خود در جايگاه نخست قرار گرفت و مدال طلا را براي کشور مان و استان فارس به ارمغان آورد.

محمد يزدان پنان در ادامه به ايرنا گفت: در اين رقابت ها، علي علي زاده در رده نوجوانان و عاطفه احمدي در رده جوانان از ايران مدال نقره گرفتند. در پايان ششمين دوره اين رقابت ها که به ميزباني کشور لبنان برگزار شد، تيم ملي ايران در بخش تيمي نايب قهرمان آسيا شد و کره جنوبي هم بر سکوي قهرماني ايستاد.


 اتفاق غيرمنتظره براي هافبک تيم جوانان 

در تعطيلات نيم فصل، رضا شکاري تصميم گرفت از ذوب آهن جدا شود و پيراهن روستوف را بر تن کند. هافبک تيم جوانان و باشگاه ذوب آهن اما قرارداد خود را يکطرفه با اين باشگاه فسخ کرد تا لژيونر شود. اما مديران ذوب آهن شکايت خود را تنظيم کردند و آن را به فدراسيون فوتبال بردند تا از صدور مجوز بازي او در روسيه جلوگيري کنند. گفته مي‌شود شکايت ذوبيها تا حدود بسياري به بار نشسته و فدراسيون فوتبال فعلا به درخواست روستوف جواب مثبت نداده تا پس از بررسي پرونده تصميم نهايي را اتخاذ کند. اين اتفاق در حالي رخ داده که شکاري در روسيه حضور دارد و قصد بازگشت ندارد.


 ورزش جوان و نوجوان 

16 هوگوپوش به تيم ملي نوجوانان راه يافتند

مرحله پاياني مسابقات انتخابي درون اردوي تيم‌ملي نوجوانان پسر روز گذشته برگزار و تکواندوکاران اعزامي به مسابقات قهرماني آسيا معرفي شدند.

بنا بر اعلام فدراسيون تکواندو، آخرين مرحله مسابقات انتخابي درون اردويي تيم‌ملي نوجوانان پسر روز دوشنبه به ميزباني خانه تکواندو برگزار و در نهايت اعضاي تيم‌ملي کشورمان براي شرکت در نهمين دوره مسابقات قهرماني آسيا مشخص شدند.

امير وليپور، حميدرضا صدري، حامد اصغري، ابراهيم صفري، حميدرضا هاديان، اميرعلي پرويني،‌ رضا مختاري، محمدحسين يزداني، اميرحسين وقوعي آذر و محمدعلي خسروي تکواندوکاراني هستند که موفق شدند جواز حضور در مسابقات قهرماني آسيا 2017 را بدست آوردند.

هم‌چنين با تصميم کادر فني رضا جمشيدي،‌ اشکان زحمت‌کشان، مهران برخورداري، علي اشکوريان، آرين آرش و محمد آجرلو به عنوان نفرات دوم (ذخيره) در کنار اين تيم حضور خواهند داشت.

اين تيم با هدايت وحيد عبداللهي به عنوان سرمربي، حسين کريمي، سعيد رمضاني و رشيد فتاحي به عنوان مربيان و محمدرضا زوار مدير فني تيم، خود را براي حضور در رقابت‌هاي قهرماني آسيا آماده مي‌کنند.

گفتني است؛ نهمين دوره مسابقات قهرماني نوجوانان آسيا 30 فروردين‌ماه تا يکم اردبيهشت‌ماه سال آينده در «آتي راو» قزاقستان برگزار خواهد شد که اردونشينان تمرينات خود را دو نوبت صبح و بعد از ظهر در مجموعه ورزشي «انقلاب» پيگيري ميکنند.

گفتني است؛ نهمين دوره مسابقات قهرماني نوجوانان آسيا 30 فروردين‌ماه تا يکم اردبيهشت‌ماه سال آينده در «آتي راو» قزاقستان برگزار خواهد شد که اردونشينان تمرينات خود را دو نوبت صبح و بعد از ظهر در مجموعه ورزشي «انقلاب» آکادمي المپيک پيگيري ميکنند.


حضور دو سرمربي ايراني در جام جهاني جوانان

با قهرماني آمريکا به همراه اميد نمازي در مسابقات قهرماني کمتر از 20 سال کونکاکاف، چهره 24 تيم حاضر در مسابقات جام جهاني جوانان مشخص شد که با اين حساب براي نخستين بار دو مربي ايراني در اين مسابقات هدايت دو تيم را بر عهده خواهند داشت.

به گزارش ايسنا، با قهرماني تيم ملي فوتبال زير 20 سال آمريکا در مسابقات قهرماني کونکاکاف و مشخص شدن تيم هاي صعود کننده به جام جهاني جوانان از اين قاره، چهره 24 تيم حاضر در اين مسابقات مشخص شد. تيم ملي ايران هم چند ماه قبل با هدايت اميرحسين پيرواني توانست بعد از 16 سال مجوز حضور در اين مسابقات را به دست بياورد و حالا براي نخستين بار دو مربي ايراني در يک جام معتبر هدايت دو تيم را برعهده خواهند داشت.اسامي تيم هاي حاضر در جام جهاني جوانان ( کمتر از 20 سال) کره جنوبي به اين شرح است:

ميزبان: کره جنوبي

آسيا: ايران، عربستان، ژاپن و ويتنام

آفريقا: غنا، سنگال، آفريقاي جنوبي، زامبيا

آمريکاي شمالي: آمريکا، مکزيک، هندوراس، کاستاريکا

آمريکاي جنوبي: آرژانيتن، اکوادور، اروگوئه، ونزوئلا

اقيانوسيه: نيوزيلند، وانوآتو

اروپا: انگليس، فرانسه، ايتاليا، آلمان، پرتغال

قرعه کشي مسابقات جام جهاني 25 اسفند در کره جنوبي انجام مي شود و احتمال هم گروهي ايران و آمريکا هم وجود دارد. مسابقات جام جهاني هم از 30 ارديبهشت تا 21 خرداد 96 برگزار خواهد شد.صربستان، فرانسه و برزيل، به ترتيب قهرمان هاي سه دوره گذشته اين رقابت ها هستند.از جمله غايبان برجسته اين مسابقات مي توان به برزيل، اسپانيا، هلند و ... اشاره کرد که حرف هاي زيادي براي گفتن در فوتبال دارند.


تيم تيراندازي جوانان به مونيخ اعزام مي‌شود

مربي تيم ملي تيراندازي بانوان گفت:طبق برنامه قرار است تيم جوانان به مسابقات جهاني مونيخ اعزام شود اما اين اعزام منوط به تاييد فدراسيون است.

سکينه خدابنده لو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان تصريح کرد: اردوي تيم ملي تپانچه براي شرکت در بازي کشورهاي اسلامي از فروردين ماه آغاز مي شود تا ملي پوشان به آمادگي لازم برسند.با توجه به برنامه هايي که پيش از اين برنامه ريزي شد تيم ملي در مسيري که مد نظر کادر فني بود قرا گرفت.

وي درباره عملکرد ملي پوشان تپانچه در مسابقات جهاني هند اظهار کرد:کاپ جهاني تيراندازي هند در سطح بسيار بالايي برگزار شد وبا توجه به حضور تعداد بي شمار تيراندازان ،ورزشکاران ما در اين رقابت ها عملکرد بسيار خوبي داشتند.

خدابنده لو افزود:از 8 تيراندازي که در دو رشته تفنگ و تپانچه به اين رقابت ها اعزام کرديم 7 نفر به فينال راه پيدا کردند.براي نخستين بار در تاريخ رشته تپانچه موفق به کسب مدال جهاني شديم. وحيد گلخندان با اينکه نخستين حضورش در رقابت هاي جهاني بود عملکرد درخشاني داشت.همچنين گلنوش سبقت الهي با آمادگي کامل در اين دور از رقابت ها شرکت کرد موفق شد به فينال صعود کند که با اختلاف کمي به مدال نرسيد.

وي ادامه داد:نتيجه اي که تيراندازان در مسابقات جهاني کسب کردند به خاطر برنامه ريزي هايي بود که از 2 سال گذشته پيش بيني شد اميدوارم اين روند ادامه پيدا کند وتيم تپانچه همچنان مسير روبه رشدش را ادامه دهد.خدابنده لو گفت:در حال حاضر تيم ملي براي بازي کشورهاي اسلامي و جام جهاني مونيخ آماده مي شود و هدفمان اين است که براي مسابقات جهاني مونيخ تيم جوانان را اعزام کنيم اما اين موضوع بايد مورد تاييد فدراسيون قرار بگيرد.


 ميز خبر 

دومين شکست دختران واليباليست ايران در قهرماني آسيا

تيم ملي واليبال دختران نوجوان ايران دومين بازي خود در قهرماني آسيا را به حريف واگذار کرد.

بنا بر اعلام فدراسيون واليبال، تيم ملي واليبال دختران ايران در دومين بازي خود در رقابت هاي قهرماني آسيا به مصاف هنگ کنگ رفت و با نتيجه 3 بر يک شکست خورد.ست‌هاي اين بازي با نتايج 25-23، 23-25، 18-25. و 21-25 به پايان رسيد. ملي پوشان نوجوان ايران در اولين بازي 3 بر صفر مغلوب چين ميزبان شدند.زهرا زهدي، زهرا فيض‌الله پور، بيتا اعلائي، مهرنوش سالاري، زهرا صالحي، زهرا کريمي، الهه حلاج، منا آشفته، بهار بهرامي‌نيا، مريم حبيبي، بهار سليمي‌زاده و آيتک سلامت 12 بازيکن ايران هستند که به مربي گري مايدا چيچيچ در اين رقابت‌ها حاضر هستند.

مسابقه‌هاي واليبال نوجوانان دختر آسيا از 15 اسفند در چانگ کينگ چين آغاز شده که 12 تيم در 4 گروه با هم رقابت مي کنند. تيم ملي ايران نيز در مرحله مقدماتي با چين و هنگ کنگ هم گروه است.


پيروزي سياه جامگان قم در ليگ نوجوانان

مسابقات فوتبال قهرماني نوجوانان کشور در دسته مناطق، سومين روز خود را پشت سر گذاشت و تيم سياه جامگان قم به اولين پيروزي خود در اين رقابت‌ها دست پيدا کرد.قره گوزلو مدير باشگاه سياه جامگان قم در گفتگو با برنا افزود: تيم فوتبال سياه جامگان قم در اين مسابقات که در فرخ شهر چهار محال و بختياري برگزار مي‌شود روز يکشنبه سومين ديدار خود را برگزار کرد و برابر تيم پارسيان شهرکرد قرار گرفت و اين تيم را از پيش رو برداشت.

وي گفت: سياه جامگان قم در سومين گام به ديدار تيم قدرتمند و پر مهره پارسيان شهرکرد رفت و در يک بازي زيبا و جذاب برابر اين تيم 3 بر يک به پيروزي رسيد تا با کسب اين پيروزي بيش از پيش به صعود اميدوار شود همچنان به آينده اميدوار باشد.

قره گوزلو بيان داشت: محمد جواد لطفي (2 و 27) عرفان محمدي (4+90) گل‌هاي سياه جامگان در اين بازي را به ثمر رساندند و سياه جامگان قم در سومين مسابقه خود در اين رقابت‌ها برابر تيم اتحاد شهرکرد به ميدان مي‌رود و اميدوار است با کسب سه امتياز اين بازي به صعود اميدوارتر از قبل شود.

وي عنوان کرد: پارسيان شهر کرد، اتحاد شهرکرد، البرز شهر جديد هشتگرد، پتوي لاله اصفهان و استقلال خوزستان حريفان تيم سياه جامگان قم هستند و 2 تيم از اين جمع به مرحله دوم مسابقات که آن هم به صورت گروهي و متمرکز برگزار مي‌شود صعود مي‌کنند.

مدير باشگاه سياه جامگان قم تصريح کرد: تيم سياه جامگان قم در اولين مسابقه خود در اين رقابت‌ها برابر تيم استقلال خوزستان به ميدان رفت و نتيجه را 2 بر يک به حريف خود واگذار کرد و در دومين بازي با پتوي لاله اصفهان 2 بر 2 مساوي کرد.


دعوت 14 بازيکن به تيم ملي واليبال نوجوانان

يازدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني نوجوانان پسر زير 19 سال آسيا و انتخابي جهان از هشتم تا شانزدهم فروردين ماه سال آينده به ميزباني شهر «نايپيداو» کشور ميانمار با حضور 14 تيم برگزار مي‌شود.تيم‌ ‌ملي واليبال نوجوانان ايران مدافع عنوان قهرماني اين رقابت‌ها، در مسابقات اين دوره با تيم‌هاي کره جنوبي و بنگلادش در گروه دوم دور مقدماتي هم‌گروه است.

نهمين اردوي آماده‌سازي تيم‌ ‌ملي واليبال نوجوانان دوشنبه شب به پايان رسيد و دهمين اردوي آماده‌سازي از روز سه شنبه در جزيره کيش آغاز شد.

نوجوانان ملي‌پوش ايران تا کنون هشت اردوي داخلي و يک اردوي برون مرزي برگزار کردند و دهمين اردوي آماده سازي اين تيم در جزيره کيش برگزار مي‌شود که از نظر آب و هوايي نزديک کشور ميانمار ميزبان مسابقات قهرماني نوجوانان آسياست.محمد وکيلي، سرمربي تيم‌ ‌ملي واليبال نوجوانان 14 بازيکن را براي حضور در اين مرحله از اردوي آماده‌سازي دعوت کرد که فهرست آنان به قرار زير است:

مرتضي شريفي، اميرمحمد فلاحت‌خواه، اميرحسين توخته، محمدحسين راستي، مهدي جلوه، علي طبري، احسان دانش دوست، صابر کاظمي، سهيل کمال آبادي، حسين سليمان اهري، محمدرضا حضرت‌پور، مهران فيض امام دوست، مهدي جعفروند و محمدرضا طهماسبي.سيد عليرضا دريابيگي به عنوان سرپرست، محمد وکيلي (سرمربي)، غلامرضا مومني مقدم، عليرضا طلوع کيان و حميد جعفرزاده (مربيان)، مجيد عباس‌خواه (ماساژور) و بهزاد ميرزايي به عنوان فيزيوتراب تيم‌ ‌ملي واليبال نوجوانان را در اين اردو همراهي مي‌کنند.

کاروان تيم‌ ‌ملي واليبال نوجوانان ساعت 10 و 30 دقيقه روز سه شنبه از فرودگاه مهرآباد تهران راهي کيش شد و روز پنج شنبه 26 اسفند ماه به تهران باز خواهد گشت.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون