جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3852- تاریخ : 1395/12/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)


نگاه به جوانان، پشتوانه‌سازي براي تيم کي‌روش


تيم ملي واليبال جوانان در راه مسابقات قهرماني جهان


سپاهان در آستانه قهرماني در ليگ برتر جوانان


خيز بلند جوان مازنداراني براي قهرماني در آسيا


ورزش جوان و نوجوان


ميز خبر


 نگاه به جوانان، پشتوانه‌سازي براي تيم کي‌روش 

تيم ملي جوانان در حالي مهياي حضور در جام جهاني زير 20 سال مي شود که از زمان آغاز دور جديد تمرينات آماده سازي بازي هاي تاثير گذاري را پشت سر نگذاشته است.

به گزارش خبرگزاري پارس، بازي با تيم هاي شهرداري شهر قدس – فجر ميثاق کرج و 2 بازي با تيم گل ابريشم بازي هاي تدارکاتي تيم ملي جوانان در ماه هاي اخير بوده است که به نظر مي رسد بيشتر جنبه هماهنگي و هم چنين محک زدن بازيکنان جديد را داشته است در حالي که تيم ملي جوانان نيازمند است براي حضور شايسته در جام جهاني زير 20 سال بازي هاي تدارکاتي را پشت سر بگذارد که منجر به کسب تجربه براي اين تيم شود.

البته فدراسيون فوتبال در تلاش است ملي پوشان جوان را 26 اسفند ماه به مدت 10 روز به آلمان اعزام کند که در اين اردو همانند اردوي پيشيني که تيم ملي جوانان در آلمان برگزار کرده بود سه بازي تدارکاتي در نظر گرفته شده است. تيم زير 21 ساله هاي هامبورگ، تيم سوم ليگ برتر دانمارک و يک تيم آلماني ديگر.

از سويي محمد رضا ساکت رئيس سازمان تيم هاي ملي هم به اين نکته اشاره داشته که در تلاش براي دعوت از تيم غنا به تهران و انجام دو بازي دوستانه با تيم ملي جوانان است.

اجراي اين برنامه ها براي تيم ملي جوانان هر چند کافي و وافي نيست اما به امير حسين پيرواني و کادرش کمک خواهد کرد که با آمادگي نسبي به کره جنوبي بروند و آماده رقابت با حريفان قدر خود شوند. جام جهاني زير 20 سال از 30 ارديبهشت تا 21 خرداد در شش شهر کره جنوبي برگزار مي شود و از آنجايي که بازي ها با حضور 24 تيم برگزار مي شود از کيفيت بسيار بالايي برخوردار است. مهمترين مسابقات بعد از جام جهاني بزرگسالان که زير نظر فيفا برگزار مي شود و همواره ديده شده استعدادياب هاي باشگاه هاي بزرگ دنيا تماشاگران ويژه اين بازي ها بوده اند. آنها بازيکنان ملي پوش زير 20 سال را جذب مي کنند و بعد از يکي دو فصل بازي دادن به آنها در ليگ هاي معتبر در ليست فروش قرارشان مي دهند تا به سود کلاني دست يابند.

اين تيم مي تواند دستاوردهاي گراني براي فوتبال ايران داشته باشد. توجه به اين تيم پيشتوانه سازي براي تيم کي روش است و طبيعتا حضور چند بازيکن تيم ملي جوانان در تيم هاي اروپايي مي تواند ارمغان هاي خوبي براي فوتبال ايران به همراه داشته باشد. هر چند به تازگي رضا شکاري هافبک تيم ملي جوانان به تيم روستوف پيوسته است تا اولين بازيکن تيم امير حسين پيرواني باشد که لژيونر شده است. گفتني است تا اکنون حضور 18 تيم در جام جهاني زير 20 سال قطعي شده است. قرعه کشي بازي ها هم 25 اسفند برگزار مي شود.


 تيم ملي واليبال جوانان در راه مسابقات قهرماني جهان 

نخستين اردوي انتخابي تيم ملي واليبال جوانان ايران از 14 اسفندماه آغاز مي شود تا ملي پوشان کشورمان خود را براي رقابت هاي قهرماني جهان آماده کنند.بنا بر اعلام فدراسيون واليبال، مسابقات واليبال قهرماني مردان زير 21 سال جهان از دوم تا يازدهم تيرماه به ميزباني شهرهاي «موراويايي جنوبي» و «برنو» کشور جمهوري چک برگزار مي شود.

تيم ملي واليبال جوانان ايران با کسب مقام نايب قهرماني سال 2016 آسيا در رقابت هاي چين تايپه، مجوز حضور در رقابت هاي جهاني سال 2017 را به دست آورد.

بهروز عطايي سرمربي تيم ملي واليبال جوانان براي نخستين اردوي انتخابي اين تيم 35 بازيکن را دعوت کرد که فهرست اين افراد به قرار زير است:

پاسور: جواد کريمي، علي رمضاني، امير عباس مرادي، ميلاد حسن لو، حسين گنگرج و مصطفي خليلي

دريافت قدرتي: اسماعيل مسافر، اميرحسين اسفنديار ، اميرحسن فرهادي، ميثم صالحي، حامد رحماني، عليرضا صفايي تهراني، اکبر ولايي، ميربابک موسوي ، محمد جواد حيدري، شايان شاهسوند، امير قرباني و آرمين افشين فر

قطر پاسور: سعيد رنجبر، محمود رسولي، پوريا يلي، رسول آقچه لي،

ليبرو: پوريا نودوزپور، بيرن براتي طرقي، سهيل برات زاده، اسماعيل طالبي خامنه

دفاع وسط: علي اصغر مجرد، طيب عيني ثمرين، سينا بوداقي، علي يوسف پور، محمد کاظم غفاري، مهراب ملکي سرخي، امير ثميني، مهدي لطفي و توحيد صمدي

اردوي انتخابي تيم ملي واليبال جوانان از 14 تا 24 اسفندماه در آکادمي ملي المپيک برگزار مي شود و بازيکنان دعوتي بايد خود را ساعت 20 روز جمعه 13 اسفندماه به اکبر محمدي سرپرست تيم معرفي کنند.بازيکناني که به تيم ملي زير 23 سال دعوت شده اند، نياز به حضور در اردوي تيم ملي جوانان ندارند و در اختيار تيم ملي اميد خواهند بود.همچنين بازيکنان دعوتي بايد مدارک مورد نياز شامل گذرنامه، شناسنامه، کارت ملي و گواهي اشتغال به تحصيلي به همراه داشته باشند.


 سپاهان در آستانه قهرماني در ليگ برتر جوانان 

هفته ماقبل پاياني ليگ برتر فوتبال جوانان با پيروزي تيم هاي مدعي همراه بود.ينا بر اعلام فدراسيون فوتبال، در چارچوب رقابت هاي هفته بيست و يکم ليگ برتر فوتبال سپاهان در ورزشگاه صفائيه ميزبان گهر زاگرس بود و در نهايت موفق شد با نتيجه 3 بر صفر به پيروزي برسد تا صدرنشيني خود را در فاصله يک هفته تا پايان رقابت ها تثبيت کند.

گل هاي سپاهان را در اين ديدار حسن شعباني (دو بار) و رضا صفر ي به ثمر رساندند. بدين ترتيب با توجه به پيروزي يک بر صفر فولاد برابر مس کرمان اختلاف امتياز سپاهان و فولاد رده دومي 3 امتياز باقي ماند و تکليف قهرماني به هفته آخر کشيده شد.


 خيز بلند جوان مازنداراني براي قهرماني در آسيا 

مسابقات وزنه برداري قهرماني کشور روزهاي 19 تا 24 اسفند در شهر اهواز برگزار مي شود .به گزارش تابناک، قاسمعلي محمدپور قهرمان وزنه برداري جوانان مازنداران که در آمادگي خوبي بسر مي برد خود را براي مسابقات قهرماني کشور آماده مي کند. محمدپور دعوت به اردو تيم ملي در سال 94و 95 براي اعزام به مسابقات جوانان جهان توکيو ژاپن و مسابقات آسيايي نپال و تورنمنت بين المللي جام فجر را در کارنامه دارد.

محمدپور که از فيزيک بدني مناسبي برخوردار است اهل بابلسر است، زماني که تنها 16 سال داشت مقام سومي بزرگسالان رو در سن نوجواناني کسب کرد .


 ورزش جوان و نوجوان 

قهرماني مدرسه فوتبال نود در مسابقات فوتسال جام فجر شهرضا

رييس اداره ورزش و جوانان شهرستان شهرضا گفت: در مسابقه فينال فوتسال جام فجر شهرضا، تيم مدرسه فوتبال نود در رده جوانان به عنوان قهرماني رسيد.علي نقي انصاري در گفتگو با خبرنگار ايرنا افزود: در اين مسابقات 16 تيم بزرگسال در چهار گروه به رقابت پرداختند که تيم هاي بيمه ايران، نگار فيلم و استقلال دنا در رده سني بزرگسالان اين مسابقات، به ترتيب رتبه هاي برتر را بدست آوردند.وي گفت: همچنين در رده سني جوانان نيز هشت تيم به رقابت پرداختند که تيم هاي مدرسه فوتبال نود، پايگاه حضرت نبي اکرم و پرسپوليس، مقام هاي اول تا سوم را کسب کردند.

هفت هزار ورزشکار سازماندهي شده در 40 هيات ورزشي شهرستان شهرضا فعاليت دارند.

14 مکان ورزشي دولتي و 26 باشگاه خصوصي در شهرضا وجود دارد.


اعزام تيم هندبال پيشگامان به مرحله نهايي مسابقات کشوري

تيم هندبال جوانان پيشگامان براي حضور در مرحله نهايي مسابقات هندبال قهرماني کشور عازم سبزوار شد. به گزارش خبرگزاري مهر ، تيم هندبال جوانان پيشگامان به مربيگري علي اکبر حسين پور و ابوالفضل حيدري به عنوان قهرمان منطقه 6 کشور براي شرکت در مسابقات مرحله نهايي هندبال قهرماني کشور عازم سبزوار شد.اين مرحله از مسابقات از تاريخ ششم اسفند ماه به مدت پنج روز با حضور 16 تيم برتر از سراسر کشور برگزار مي شود.محمدناصر باغ گندمي، سيدسجاد اخباري، اميرحسين برزگر، عليرضا دره شيري، محمدنبي دهقان باغي، محمداسماعيل ميرزائيان، علي ذوالفقاري، ميلاد سان، علي کارگر، عباسعلي زحمتکش، رضا فتحي، محمدصالح خاني، محسن دهقان، سجاد ابوئي، وحيد جعفري و سيدعرفان محمدي فر هندباليست هاي جوان پيشگاماني حاضر در اين رقابت ها هستند.


استاد بزرگ گرجي:‌

ايران استعدادهاي بسيار خوبي در شطرنج دارد

استاد بزرگ گرجستاني شطرنج گفت: جوانان و استعدادهاي بسياري در شطرنج ايران وجود دارند که قادر به افتخار آفريني در مسابقات بين المللي هستند.مراب گاگوناشويلي استاد بزرگ حاضر در رقابت‌هاي شطرنج جام فردوسي مشهد در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: مسابقات شطرنج جام فردوسي مسابقاتي معتبر در بين مسابقات بين‌المللي به حساب مي‌آيد اما سطح اين مسابقات سال گذشته نسبت به امسال کمي بالاتر بود.وي افزود: کشور ايران و شهر مشهد شطرنج بازان خوبي دارند که مي‌توانند در عرصه‌هاي بين المللي افتخار آفريني کنند به خصوص در رده‌هاي سني نوجوانان و جوانان استعدادهاي بسياري در کشور ايران وجود دارد.گاگوناشويلي با بيان اينکه اميدوارم سال آينده هم بتوانم در اين مسابقات شرکت کنم، خاطرنشان کرد: مشهد و ايران مسئوليني توانمند و مردمي مهمان نواز دارند که همين امر سبب مي‌شود تا ورزشکاران شرايط خوبي در طول برگزاري مسابقات داشته باشند و همواره ايران کشور خوبي براي حضور شطرنجبازان خارجي در مسابقات بين المللي به حساب مي‌آيد.


آغاز مسابقات پرورش اندام جوانان در رشت

مسابقات پرورش اندام و بادي کلاسيک قهرماني کشور و انتخابي تيم ملي جوانان در رشت آغاز شد. بنا بر اعلام فدراسيون پرورش اندام، رئيس هيات پرورش اندام ، پرس سينه و پاورليفتينگ استان گيلان در باره برگزاري اين مسابقات گفت: در اين دوره از رقابت ها ، بيش از 450 ورزشکار اين رشته از استان هاي مختلف کشور حضور دارند.مهران شفق پور افزود: ورزشکاران شرکت کننده در اين دوره از رقابت ها ، در رده هاي سني جوانان ، بزرگسالان و پيشکسوتان و در رشته هاي پرورش اندام ، فيزيک و بادي کلاسيک با هم به رقابت مي پردازند.وي اظهار کرد: مسابقات پرورش اندام در 10 وزن ، رقابت هاي بادي کلاسيک در هشت رده قدي و مسابقات بخش فيزيک نيز در چهار رده برگزار مي شود، جوانان شرکت کننده هم در 2 رده وزني با هم به رقابت خواهند پرداخت.


استعداديابي اسکواش در استان مرکزي

رييس کميته استعداديابي هيات اسکواش استان مرکزي گفت: با اجراي طرح استعداديابي، اسکواش استان به اوج بازمي گردد.

علي روغني در گفت و گو با ايسنا، با اشاره به استقبال حدود يک هزار نفر از طرح استعداديابي هيات اسکواش استان مرکزي، افزود: خوشبختانه در يک سال اخير اقدامات بسيار خوبي از سوي هيات اسکواش استان مرکزي طرح ريزي شده که در آينده اي نزديک شاهد نتايج آن خواهيم بود.روغني ادامه داد: پس از اتمام مرحله نخست استعداديابي، افراد نخبه شناسايي و در سه سطح قرار مي گيرند که براي افرادي که در سطح برتر هستند، هزينه اي بابت آموزش و تمرين دريافت نخواهد شد.وي گفت: استان مرکزي هم اکنون در رده هاي سني پايه از استان هاي خوب کشور است که در بخش بانوان "ستايش پزشکي" هم اکنون در تيم ملي نوجوانان حضور دارد.

گفتني است، جشنواره همگاني استعداديابي ورزشي استان مرکزي در 5 رشته هاکي، اسکيت، سپک تاکرا، اسکواش و دوچرخه سواري از چهارم لغايت ششم اسفندماه در استان مرکزي، در رده‌هاي سني 8 تا 14 سال و در دو بخش دختران و پسران برگزار مي‌شود.


 ميز خبر 

برگزاري جشنواره استعداديابي تنيس روي ميز در خراسان رضوي

اولين جشنواره بزرگ استعداد يابي تنيس روي ميز استان خراسان رضوي با استقبال بي نظير علاقمندان به اين رشته مفرح و تکنيکي ورزشي برگزار گرديد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني فدراسيون تنيس روي ميز، فرايند استعداد يابي با استقبال ستودني 202 نونهال در رده سني 6 تا 9 سال (دختر و پسر) به همراه خانواده هاي آنان از ساعت 8 صبح تا 16 عصر در مشهد مقدس انجام پذيرفت. در اين امر 42 نفر پايشگر در دو بخش مجزا براي دختران و پسران که هر بخش داراي شش ايستگاه بررسي توانايي ها و مهارت هاي پايه تنيس روي ميز ارايه خدمات داشتند. 21 نفر از پايشگران از دانشگاه فردوسي با هدايت دکتر قاسميان بودند که در کنار ساير پايشگران حرفه اي و کارآزموده هيات، فرايند استعداد يابي را به انجام رساندند.

مراحل و ايسستگاه هاي بررسي مهارت ها استعداد يابي همچون کنترل بادبادک با رو و پشت راکت، حفظ توپ بر روي راکت در وضعيت ايستاده روي يک پا (پاي غالب)،دريافت توپ، پرتاب توپ، لمس مخروط، جابجايي توپ، و دويدن سرعت 6 ثانيه اي را شامل مي گرديد.

نونهالان پس از پذيرش و ثبت اطلاعات لازم به ترتيب در هر يک از ايستگاه ها مورد بررسي قرار مي گرفتند. همچنين به رسم يادبود به هر يک از نونهالان يک بسته که شامل دو عدد راکت و سه عدد توپ بود، تقديم گرديد. ايستگاه نقاشي نيز براي سرگرمي ساير نونهالان داير بود و يک شخصيت کارتوني هم موجب شادي و ايجاد انگيزه آنان مي گرديد.

آمار و داده هاي بدست آمده از تست هاي شش گانه مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته و نتايج آن به عنوان بازخورد در اختيار خانواده آنان داده مي شود. از سوي ديگر نونهالان مستعد بر اساس اين نتايج شناسايي گرديده و در فرايند پيگيري از حمايت هاي هيات تنيس روي ميز، باشگاه برق، آستان قدس رضوي، باشگاه کارگران و باشگاه اختصاصي پرهام برخوردار خواهند
شد.

همکاري متخصصان رشته تربيت بدني دانشگاه فردوسي در کنار فرايند استعداد يابي نيز چشم نواز بود. از جمله آزمون هاي تخصصي جانبي که بوسيله دستگاه حرفه اي انجام گرفت ، مي توان به آزمون ترکيب بدني و آزمون ميزان چربي اشاره داشت.

تحقق موفق و مطلوب اين جشنواره ميسر نمي گرديد مگر با همکاري و همياري فعالانه عرصه تنيس روي ميز همچون دکتر نخچيان، دکتر قاسميان، مهندس امينيان، اقاي زينل، آقاي حجي زاده،خانم خوش خلق، خانم سرشاد، خانم زينل، خانم جاباني، خانم ميرنژاد، خانم عصمتي، خانم پاکروان، خانم رفيعان، خانم ناصحي تهراني، خانم استادي، خانم تيموري و خانم موسوي. هيات تنيس روي ميز مراتب سپاس و قدرداني بيکران خود را از زحمات اين عزيزان تقديم مي کند.


صعود تيم مقاومت شهداي ورزشکار کاشان به جمع 8 تيم برتر كشور

تيم فوتسال جوانان مقاومت شهداي ورزشکار کاشان نماينده استان اصفهان در رقابت هاي قهرماني بسيج کشور با دو پيروزي متوالي مقابل تيمهاي استان خراسان رضوي و البرز به جمع هشت تيم مرحله يك هشتم نهايي مسابقات بسيج كشورصعود.

بنا بر اعلام سيات بسيج ورزش کشور، تيم فوتسال جوانان مقاومت شهداي ورزشکارکاشان با قهرماني در مسابقات منطقه شمال استان اصفهان و قهرماني مسابقات استان اصفهان، جوازحضور در مسابقات منطقه اي كشور به دست آورد و با کسب مقام نايب قهرماني در منطقه مرکز و جنوب کشور بعنوان نماينده استان اصفهان جواز حضور در مسابقات بسيج كشور را كسب
كرد.


معرفي قهرمانان 5 وزن اول کشتي فرنگي نوجوانان

نفرات برتر پنج وزن نخست رقابت هاي عمومي کشتي فرنگي نوجوان کشور، مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون کشتي، رقابت هاي عمومي کشتي فرنگي نوجوانان کشور در خانه کشتي شماره 2 مجموعه ورزشي آزادي تهران آغاز شده که در پنج وزن نخست عماد حقيقي از مازندران، ميلاد رضانژاد از خوزستان، رضا عادلي نژاد از خوزستان، عبداله اربابي از اردبيل و محمدمهدي خوشبخت از خوزستان بر سکوي قهرماني ايستادند.

در واقع خوزستاني ها با سه قهرماني در پنج وزن نخست درخشش خوبي داشتند.

در پايان مسابقات پنج وزن نفرات زير عنوان هاي اول تا پنجم را بدست آوردند.

42 کيلوگرم: 1- عماد حقيقي 2- اميرحسين چراغيان 3- حسين کليوند 4- نيما محمدي 5- محمد کريمي نيا

50 کيلوگرم: 1- ميلاد رضانژاد 2- اميد عليليي اردي 3- محمدحسين محمودي 4- عليرضا سبزي 5- مهدي منافي

58 کيلوگرم: 1- رضا عادلي نژاد 2- فرشيد رهبر 3- آرمين جاويدفر 4- محمدامين جبالي فر 5- دياکو کاک اللهي

69 کيلوگرم: 1- عبدالهد اربابي 2- اميد زالي 3- عارف حبيب الهي 4- مهدي رمضاني 5- محمدمتين نظري

85 کيلوگرم: 1- حمدمهدي خوشبخت 2- ساسان آب سيه 3- سينا عبدولي 4- ابوالفضل مهدوي 5- اميرمحمد علايي


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون