جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3815- تاریخ : 1395/10/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)


رايزني با گزينه‌هاي خارجي براي فوتبال دختران


موفقيت صباي قم در بازيکن سازي


600 ووشوکار در قهرماني جوانان کشور


دعوت 19 بازيکن به هفتمين اردوي واليباليست هاي نوجوان


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 رايزني با گزينه‌هاي خارجي براي فوتبال دختران  

نايب رئيس بانوان فدراسيون فوتبال از رايزني با گزينه هاي خارجي براي فوتبال دختران خبر داد.ليلا صوفي زاده در اين باره گفت: با گزينه‌هايي از ايتاليا، آلمان، هلند و ساير کشورهاي مطرح اروپايي براي هدايت تيم ملي فوتبال بانوان رايزني داشته‌ايم اما به توافق دست نيافتيم و به همين دليل از گزينه ايراني استفاده کرده‌ايم. اردوهاي تيم ملي به صورت هماهنگ و برنامه‌ريزي شده تا نيمه دوم فروردين‌ماه سال 1396 يعني تا زمان اعزام تيم ملي به رقابت‌ها مقدماتي آسيايي برگزار خواهد شد و در ادامه ساير برنامه‌ها با توجه به نظر مربيان تيم ملي خواهد بود.

وي ادامه داد: بازيکنان تيم ملي بزرگسالان درگير مسابقات ليگ برتر هستند، اکثر ملي پوشان در تيم‌هاي مطرح ليگ برتر فوتبال در سطح خوبي هستند و همين بازيکنان در قالب تيم ملي بزرگسالان اوايل آبان‌ماه به سوئد اعزام شدند. در ساير رده‌هاي سني نيز به طور مداوم اردوها تشکيل مي‌شود. در رده سني زير 19 سال اردوها برگزار مي‌شود و در رقابت‌ها حضور دارند و همين رده سني در آينده تيم ملي بزرگسال را تشکيل خواهند داد. از زماني که در سمت خود در فدراسيون فوتبال مشغول به فعاليت شده‌ام مبناي کار خود را بر روي اردوهاي مستمر تيمهاي ملي گذاشته‌ام و در سال‌هاي پيش رو نيز مطابق همين روال ادامه خواهم داد.صوفي زاده همچنين گفت: ارديبهشت‌ماه 1395 به منظور تقويت تيم ملي فوتسال بانوان در آينده، تيم زير 17 سال با هدايت شهناز ياري تشکيل شد. يکي از دلايل تشکيل تيم زير 17 سال فوتسال، تصميم فيفا براي جايگزين شدن تيم فوتسال زير 18 سال به جاي فوتبال در رقابت‌هاي المپيک 2018 آرژانتين است. در حقيقت همان المپيک نوجوانان است که تيم فوتبال 15 سال ايران با حجاب اسلامي در سال 2010 شرکت کرده بود."نايب رئيس بانوان فدراسيون فوتبال در ادامه گفت: دغدغه و تلاش فدراسيون فوتبال حضور فعال و پوياي بانوان در مسابقات ليگ است. آيين‌نامه اجرايي نحوه توزيع دو درصد از پنج درصد اختصاص يافته از سهميه باشگاه‌هاي ليگ به فوتبال بانوان، تصويب و مقرر شد به سازمان ليگ اعلام شود. هدف از سهم دو درصدي به فوتبال بانوان، حمايت از ليگ برتر و بسترسازي به منظور کمک به سلامت جسمي و رواني دختران نونهال، نوجوان و جوانان کشور و هم‌چنين تسهيل فرايند رشد و توسعه فوتبال بانوان در ليگ‌هاي مختلف و توزيع متناسب و متوازن آن است. هم‌چنين حمايت و تدارک مسابقات براي تيم‌هاي پايه نيز مورد نظر است. تيم‌هاي حاضر در ليگ برتر فوتبال بانوان با انگيزه و شوق حضور دارند اما برنامه‌ريزي کاملي از نظر مديريت مالي و جذب اسپانسر ندارند که لازم است مورد بررسي بيش‌تري قرار گيرد.

وي افزود: در نشستي درباره برنامه‌ها و عملکرد کميته بانوان با معاون امور ورزش بانوان صحبت کرده‌ايم و از توصيه‌ها و برنامه‌هاي آتي که محمديان معاون بانوان وزارت ورزش با تعهد و درايت در راستاي توسعه ورزش بانوان مد نظر دارد به بحث و تبادل نظر پرداختيم. اميدوارم با حضور محمديان هم‌چون شهريان که زحمات بسياري را براي توسعه ورزش بانوان متقبل شدند شاهد ارتقاي ورزش‌هاي بانوان و حمايت بيش از بيش آن‌ها باشيم.


 موفقيت صباي قم در بازيکن سازي  

تيمهاي پايه صباي قم در امر بازيکن سازي موفق بوده و اخيرا رضا شکري مهاجم گلزن اين تيم‌ با درخشش در مسابقات ليگ برتر بزرگسالان کشور براي همراهي تيم ملي جوانان در جام جهاني 2017 انتخاب شده است.اما تيم‌هاي رده‌هاي سني پايه باشگاه صباي قم در فصل جاري رقابت‌هاي باشگاه‌هاي کشور برابر حريفان خود فراتر از انتظار ظاهر شده‌اند و با اينکه صبا از نظر مالي توان آنچنان زيادي براي حمايت از تيم‌هاي پايه خود ندارد اما اين تيم‌ها به خوبي مديريت مي‌شوند و اکنون براي فوتبال قم اعتبار کسب مي‌کنند.از سه تيمي که زير مجموعه باشگاه صباي قم محسوب مي‌شوند، در حال حاضر تيم‌هاي رده‌هاي سني نوجوانان و اميد صباي قم در ليگ برتر فوتبال ايران حاضر هستند و تيم فوتبال جوانان صباي قم نيز در جمع مدعيان صعود به ليگ برتر ايران در بهترين شرايط ممکن به سر مي‌برد.تيم فوتبال نوجوانان صباي قم با هدايت محسن يزدي فوتباليست خوش‌نام سال‌هاي نه‌چندان دور فوتبال قم، جمعي از استعدادها و نخبه‌هاي اين رشته ورزشي را در ترکيب خود دارد و در فصل جاري مسابقات ليگ برتر فوتبال اميد ايران در جدال با تيم‌هاي مطرح نتايج قابل قبولي کسب کرده است.نوجوانان صباي قم در گروه سخت که تيم‌هاي سرشناسي همچون تراکتورسازي و گسترش‌فولاد تبريز و همچنين ملوان بندر انزلي حضور دارند هم اکنون در رتبه سوم ليگ برتر جاي دارد و از بخت‌هاي صعود به مرحله بعدي بازي‌هاي ليگ برتر به شمار مي‌رود.تيم فوتبال جوانان صباي قم ديگر تيمي است که امسال به نمايندگي از باشگاه صبا در رده‌هاي سني پايه ليگ‌هاي کشور خوب و موفق ظاهر شده و با حضور تعداد زيادي از بازيکنان آينده‌دار اين رده سني و کادر فني بومي به سرمربيگري داوود عاصم‌آبادي قهرمان گروه خود در مرحله مقدماتي شده است.جوانان صباي قم که مصمم و اميدوار به کسب مجوز صعود به بالاترين سطح رقابت‌هاي باشگاهي فوتبال ايران در اين رده سني يعني ليگ برتر گام به مسابقات اين فصل ليگ دسته اول گذاشته‌اند، در مرحله مقدماتي با کسب 20 امتياز و نمره 20 قهرمان گروه سوم شدند و اکنون در مرحله دوم قرار دارند و منتظر حريفان هستند.سومين تيم رده سني پايه باشگاه صباي قم تيم اميد اين باشگاه است که امسال براي چهارمين بار در مسابقات ليگ برتر فوتبال اميد باشگاه‌هاي ايران قرار دارد و با شروع بسيار خوب و خيره‌کننده چهار برد متوالي مقابل حريفان خود کسب کرد و حتي صدرنشين ليگ برتر ايران است.


 600 ووشوکار در قهرماني جوانان کشور 

رقابت‌هاي ووشو قهرماني جوانان کشور با حضور 600 ورزشکار با ميزباني شهر شيراز برگزار مي‌شود. مسابقات جوانان قهرماني کشور در روزهاي 10 تا 12 بهمن ماه به ميزباني هيات ووشو استان فارس و در شهر شعر و ادب شيراز برگزار خواهد شد.

البته شيرازي‌ها همزمان با ميزباني از مسابقات جوانان قهرماني کشور از رقابت‌هاي رده‌هاي سني نونهالان و نوجوانان قهرماني کشور هم ميزباني خواهند کرد. در نفرات برتر اين مسابقات در هر سه رده سني نونهالان، نوجوانان و جوانان به اردوي تيم ووشو ايران به منظور حضور در مسابقات قهرماني آسيا در کره جنوبي دعوت خواهند شد.


 دعوت 19 بازيکن به هفتمين اردوي واليباليست هاي نوجوان 

تيم واليبال نوجوانان خود را براي حضور شايسته در يازدهمين دوره مسابقات قهرماني نوجوانان پسر زير 19 آسيا که از 8 تا 16 فروردين ماه سال 96 به ميزباني شهر «نايپيداو» کشور ميانمار برگزار مي شود، آماده مي کند.ششمين اردوي آماده سازي اين تيم که از سوم ديماه آغاز شده بود، روز دوشنبه 20 ديماه به پايان رسيد و اردوي هفتم نيز از روز شنبه 25 ديماه آغاز مي شود. محمد وکيلي سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان ايران 19 بازيکن را براي حضور در اين اردو دعوت کرده است که بازيکنان بايد عصر روز جمعه 24 ديماه در فدراسيون واليبال حضور يابند تا از شنبه تمرينات خود را زير نظر کادر فني آغاز کنند.


 ميز خبر 

اعلام اسامي 19 بازيکن تيم ملي زير 20 فوتسال

علي صانعي سرمربي تيم ملي فوتسال زير 20 سال اسامي 19 بازيکن دعوت شده به اردوي انتخابي تيم ملي را که از صبح امروز آغاز مي شود به شرح زير اعلام کرد:

محمدرضا نريمان- امير حسين قربان زاده-عرفان حسين زاده- علي حسن پور از مازندران

سعيد ابراهيمي-اميد خاني از خوزستان، سهند رضا پور-حميدرضا کريمي از قزوين

توحيد لطفي- حمزه کدخدايي از آذربايجان شرقي، محمد حيدري- ياسر خرقاني از البرز

محمد جامع-بهنام فکور از مرکزي، حميد قهرماني از فارس

سيد حسين رضوي از قم، هاشم سجاديان از خراسان رضوي

متين محمدي از کردستان، دابوالفضل شهبازي از تهران


محصص:

مي توانيم با تيمهاي پايه مطرح دنيا

مسابقه دهيم

رئيس کميته فني و توسعه مي گويد: به منظور برگزاري اردوهاي دوستانه و به خصوص در رده هاي پايه ، مي توانيم با دعوت از تيمهاي مطرح ، در داخل ايران با آنها مسابقه بدهيم.

به گزارش سايت رسمي فدراسيون فوتبال، مرتضي محصص رئيس کميته فني و توسعه فدراسيون فوتبال در اين باره گفت: به طور کلي براي تمامي رده هاي تيم ملي انجام يک مسابقه با کيفيت با هزاران ساعت تمرين برابر است. کشورهاي آلمان و هلند بدون شک در فوتبال ، صاحب سبک هستند و رده هاي پايه را خيلي جدي مي گيرند و تيم هاي ملي دختران و پسران ما مي توانند از حضور در اين اردوها بهره برده و تجربه هاي خوبي را کسب کنند.

وي در ادامه بيان کرد : کم و بيش، خيلي از مربيان فوتبال، از تفکر فوتبال کشور هلند الگوبرداري مي کنند.مانند زماني که يواخيم لو در فوتبال آلمان واردشد، انقلابي در تفکر فوتبال اين کشور بوجود آمد . اگر اردوهايي در کشورهايي مثل هلند يا آلمان داشته باشيم مي توانيم تجربه هاي گرانبهايي کسب کنيم .

محصص در پايان تاکيد کرد: اگر کشورهايي که صاحب فوتبال هستند به کشور ما بيايند، مثل تيم ملي ايتاليا که 3سال پيش به ايران آمد و با تيم ملي جوانان در ورزشگاه دستگردي مسابقه اي برگزار شد، اين گونه مراودات مي تواند به رشد فوتبال ما کمک کند و .به منظور برگزاري ديدارهاي دوستانه و به خصوص در رده هاي پايه ، مي توانيم با دعوت از تيم هاي مطرح ، در داخل ايران با آنها مسابقه بدهيم و ارزيابي خوبي از سطح آمادگي بازيکنان ، که جزء هدف گذاري هاي ماست، انجام بدهيم.


دعوت نشدن سه چهره شاخص به تيم ملي جوانان

ليست تازه تيم ملي فوتبال جوانان نکات جالب توجهي وجود دارد که از آن جمله مي توان به دعوت نشدن سه چهره شاخص اشاره کرد.

حميد طاهر خاني که در ليست مدعوين تيم ملي جوانان قرار دارد پيش تر هم به اردوي تيم ملي دعوت شده بود اما خط خورده بود. او به تازگي از سوي برانکو در ليگ برتر به بازي گرفته شد. او فصل گذشته شاگرد مهدي تارتار در تيم راه آهن بود که در بازي هاي حساسي چون سپاهان بازي کرد.

اميد نورافکن - کاپيتان تيم دوم تيم ملي جوانان در بازي هاي جام ملت هاي آسيا براي چندمين بار است که در ليست قرار نمي گيرد. او متاسفانه از سوي عليرضا منصوريان هم به بازي گرفته نمي شود در حالي که در بازي هاي بحرين نشان داد بازيکن شايسته اي است.

ذوب آهن با 5 بازيکن، بيشترين بازيکن را در اردوي تيم ملي جوانان دارد و اين نشان مي دهد که اين تيم اهميت ويژه اي به فوتبال پايه مي دهد.

از ديگر بازيکناني که در اين اردو غايب هستند مي توان به رضا شکاري از ذوب آهن و رضا جعفري از تيم سايپا اشاره کرد که هر دو در بازي هاي جام ملت ها فيکس تيم ملي جوانان بودند و بازي هاي خوبي از خود به نمايش گذاشتند.


قايقرانان اسلالوم از 25 دي در اردوي تيم ملي

ششمين مرحله اردوي تيم ملي قايقراني اسلالوم بانوان و تيم ملي اسلالوم آقايان رده سني جوانان از 25 دي ماه در درياچه آزادي و رودخانه کرج آغاز مي شود.بنا بر اعلام فدراسيون قايقراني، تيم ملي اسلالوم در بخش بانوان و آقايان خود را براي حضور موفق در مسابقات قهرماني آسيا و جهان 2017 آماده مي کند. به همين منظور در آغاز ششمين مرحله اردوي آمادگي تيم ملي اسلالوم بانوان رده سني جوانان و بزرگسالان و تيم ملي اسلالوم آقايان رده سني جوانان از 25 دي ماه در درياچه آزادي و رودخانه کرج به آب مي زنند.

اردوي تيم ملي بانوان تا 5 بهمن ماه و اردوي تيم ملي آقايان جوانان تا 6 بهمن ماه ادامه پيدا خواهد کرد.

کتايون اشرف سرمربي تيم ملي اسلالوم بانوان، برديا مهرجو و هيوا نسيمي مربيان اسلالوم آقايان رده سني جوانان هدايت قايقرانان را در اين مرحله از اردو به عهده دارند.

در بخش بانوان رکسانا رازقيان و فائزه روناسي از اصفهان، حسنا اله قلي از مازندران و دنيا محمدي از کرمانشاه و در بخش آقايان امير رضانژاد از تهران، رضا خليلي، دانيال خسروي و ماهان ادريسي از مازندران و محمدمهدي کنارنگ از چهارمحال و بختياري نفرات دعوت شده به اين مرحله از اردو هستند.


 ورزش جوان و نوجوان 

پوست اندازي کشتي فرنگي با ميدان دادن به جوانان

مربي تيم ملي کشتي فرنگي از پوست اندازي تيم ملي با ميدان دادن به کشتي گيران جوان خبر داد.

محمدعلي چمياني درباره دعوت دوباره اش به عنوان مربي تيم ملي کشتي فرنگي گفت: از دوستاني که به من اعتماد کردند تشکر مي کنم و اميدوارم مؤثر باشم. من هم هر کمکي که از دستم برآيد انجام خواهم داد.

وي ادامه داد: کشتي فرنگي در مرحله پوست اندازي است. جوانان زيادي به تيم تزريق شدند و اميدوارم شوراي فني هم همانطور که پيش از اين کمک مي کرد حمايت لازم را از کادر فني داشته باشد و زمان بيشتري بدهد. اگر مي خواهيم در المپيک پيش رو موفق باشيم نيازمند سه تا چهار سال زمان هستيم.

مربي تيم ملي کشتي فرنگي تصريح کرد: هدف ما نبايد مسابقات جهاني امسال باشد بلکه هدف گذاري ما بايد کسب مدال در المپيک 2020 باشد. اميدوارم هر اتفاقي رخ مي دهد به نفع کشتي باشد چرا که با تعامل و همدلي کارهاي بهتري مي توان انجام داد.


وزنه بردار جوان تهران:

قهرماني ما قابل پيش بيني بود

وزنه بردار تيم جوانان تهران گفت: با توجه به برنامه ريزي هاي انجام شده در اردوها کسب عنوان قهرماني در رقابت هاي جوانان قابل تصور بود.کوهيار فرج پورافزود: مسابقات جوانان با وجود ضعف هايي که در بحث ميزباني و امکانات داشت در سطح فني بسيار خوبي در مقايسه با سال گذشته برگزار شد. رقباي حاضر در اين دوره از رقابت ها در نهايت آمادگي بودند و همين موضوع باعث شد تا براي کسب موفقيت رقابت بيشتري با يکديگر داشته باشند.

وي گفت: خوشبختانه با وجود رقابت بسيار نزديکي که ميان تيم هاي حاضر در اين دوره از رقابت ها وجود داشت تيم تهران قهرمان شد و توانست بر سکوي نخست قرار بگيرد. با توجه به تلاشي که وزنه برداران تيم در اردوها داشتند قبل از شدوع مسابقات قهرماني تيم را پيش بيني مي کردم.

فرج پور افزود: با مربيگري نصيري نيا و نهاوندي در اردوهاي برگزار شده وزنه برداران توانستند نقاط ضعف خود را برطرف کنند و به شرايط ايده ال نزديک شوند. بطور حتم اگر اين شرايط تداوم يابد مي توان شاهد پيشرفت قابل توجه وزنه برداران تهراني بود.

وي درباره حضور در اردوي تيم ملي گفت: بعد از مسابقات آسيايي ژاپن (آبان) به اردوي تيم ملي بزرگسالان دعوت شدم ولي از آنجائيکه شرايط بدني ايده الي نداشتم در اردو حاضر نشدم. در آن دوره علاوه بر آسيب ديدگي از ناحيه زانو دچار افت بدني شده بودم به همين علت نتوانستم در اردوي بزرگسالان به فعاليت و تمرين بپردازم.

فرج پور افزود: تصميم گرفتم تا بطور کامل آسيب ديدگي ام برطرف شود و بعد تمريناتم را از سر بگيرم. خوشبختانه هم اکنون از نظر بدني در شرايط خوبي هستم و تلاش مي کنم تا دوباره به شرايط ايده ال نزديک و دوباره به اردوي تيم ملي دعوت شوم.

رقابت هاي وزنه برداري قهرماني جوانان کشور هفته گذشته در استان البرز با قهرماني تيم تهران برگزار شد و کوهيار فرج پور وزنه بردار دسته 105+ کيلوگرم با ثبت 354 کيلوگرم در مجموع بعد از محمدپور از مازندران در جايگاه دوم قرار گرفت.


برگزاري مسابقات شمشيربازي دهه فجر براي جوانان

دبير هيئت شمشيربازي استان البرز از برگزاري يک دوره مسابقه به مناسبت دهه فجر خبر داد و گفت: اين رقابت‌ها در رده سني جوانان و بزرگسال و در هر دو بخش آقايان و بانوان برگزار مي‌شود.امير خياباني اظهار داشت: مسابقات ليگ کشوري شمشيربازي در بخش انفرادي در روزهاي 15 تا 17 دي ماه جاري با حضور 17 تيم از سراسر کشور در سالن شيرودي تهران برگزار شد.

دبير هيئت شمشيربازي استان البرز ادامه داد: تيم شمشيربازي استان البرز در مجموع 3 اسلحه، تا به اينجاي مسابقات مقام سوم مشترک را با استان اردبيل کسب کرده است.

وي با اشاره به مسابقات انتخابي جوانان افزود: آرين و آرمان خياباني به عنوان نمايندگان استان البرز در اين دوره از رقابت‌ها حضور دارند.

خياباني ادامه داد: برگزيدگان اين رقابت‌ها به مسابقات جهاني تايلند که اسفندماه برگزار مي‌شود اعزام مي‌شوند.

دبير هيئت شمشيربازي استان البرز از برگزاري يک دوره مسابقه به مناسبت دهه فجر خبر داد و گفت: اين رقابت‌ها در رده سني جوانان و بزرگسال و در هر دو بخش آقايان و بانوان برگزار مي‌شود.

وي بااشاره به اينکه نسل شمشيربازي در کرج تغيير پيدا کرد و در حال حاضر سرمايه‌گذاري ما بر روي نسل جواني از شمشيربازان استان است، ادامه داد: به دليل اينکه شمشيربازي در مقايسه با ديگر ورزش‌ها در سطح حرفه‌اي درآمدي ندارد، بسياري از ورزشکاران از ورزش حرفه‌اي و قهرماني فاصله مي‌گيرند.

خياباني با بيان اينکه سالن شمشيربازي کرج در محل مجموعه ورزشي انقلاب به عنوان پايگاه استعداديابي شمشيربازي در کرج فعال است، افزود: در همکاري با آموزش‌و پرورش برنامه‌هايي در جهت ترويج اين رشته انجام داديم.

وي با اشاره به اينکه حضور تيم شمشيربازي ايران در بازيهاي المپيک 2016 اقبال عمومي را نسبت به ورزش شمشيربازي به دنبال داشته، ادامه داد: حضور تيم ايران در المپيک حالت تبليغاتي داشت و بعد از آن جمعيتي که با هيئت تماس مي‌گيرند و مراجعه مي‌کنند افزايش يافته است.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون