جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3799- تاریخ : 1395/10/04 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

رئيس فدراسيون قايقراني:
تيم اسلالوم جوانان براي اولين بار به مسابقات آسيايي مي رود


تيم ملي واليبال دختران راهي اسلووني مي‌شود


امتناع کاپيتان تيم ايران از مبارزه با بوکسور رژيم صهيونيستي


برگزاري مسابقه انتخابي تيم ملي زير 16 سال تنيس دختران


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 رئيس فدراسيون قايقراني:
 تيم اسلالوم جوانان براي اولين بار به مسابقات آسيايي مي رود 

رئيس فدراسيون قايقراني گفت: تيم هاي اسلالوم جوانان و بزرگسالان زنان و مردان ايران، بهمن ماه امسال به مسابقات قهرماني آسيا در تايلند اعزام مي شوند.

غلامرضا اميني در مجمع استان آذربايجان غربي افزود: پيش از اين تيم بزرگسالان اسلالوم ايران در رقابت هاي قهرماني آسيا شرکت کرده است ولي امسال براي نخستين بار در رده سني جوانان تيمي را جهت کسب تجربه به اين رويداد آسيايي اعزام مي کنيم.

وي با اشاره به اينکه ورزشکاران اعزامي هم اکنون در پيست آبي کرج در حال تمرين هستند، اظهار کرد: تيم جوانان اسلالوم ترکيبي از قايقرانان نوجواني است که براي کسب تجربه و آمادگي بيشتر در مسابقات جهاني 2017 نوجوانان جهان در بوينس آيرس آرژانتين عازم رقابت هاي آسيايي مي شوند.

وي ادامه داد: استان آذربايجان غربي با داشتن 11 قايقران ملي پوش و 2 مربي تيم ملي جزو پنج استان برتر کشور است که محسن شادي به عنوان اسطوره روئينگ ايران از افتخارآفرينان اين رشته در سطوح جهاني و آسيايي است.

وي گفت: فدراسيون نگاه ويژه اي به قايقراني استان آذربايجان غربي دارد و اميد مي رود با حفظ مشارکت و همدلي در بين دست اندرکاران هيات شاهد توسعه و گسترش اين رشته در استان باشيم.

عبدالله چمن گلي مدير کل ورزش و جوانان آذربايجان غربي نيز در اين مجمع اظهار کرد: قايقراني اين استان دچار برخي ناملايمات و کشمکش ها شده است که با روي کار آمدن مديريت جديد هيات شاهد رفع موانع و بازگشت به روزهاي اوج گذشته مي شويم.

وي اظهار کرد: هم اکنون در صدد حل مشکل تمرينات تيم هاي قايقراني استان و برگزاري اردوهاي تيم ملي در سد شهرچايي اروميه هستيم تا با هماهنگي هاي ايجاد شده با مسئولان شرکت آب منطقه اي استان شاهد حضور دوباره ورزشکاران در اين سد باشيم.

چمن گلي گفت: قايقراني آذربايجان غربي قطب اصلي ايران است و نبايد مورد غفلت قرار گيرد.هوشنگ عطاپور رئيس هيات قايقراني آذربايجان غربي نيز در اين مجمع اظهار کرد: حمايت شخص استاندار از حوزه ورزش و جوانان ما را بر آن داشته تا با برنامه ريزي و انگيزه بيشتري به اين زمينه ورود کنيم.

وي اظهار کرد: به علت نبود حاميان مالي ناچار به استفاده از ظرفيت ها و امکانات موجود در حوزه ورزش قهرماني هستيم و مشارکت دستگاه ها و ارگان هاي مرتبط مي تواند مسير ما را در رسيدن به اين هدف هموارتر سازد.

عطاپور برگزاري طرح استعداديابي و ثبت نام بيش از 300 نونهال و نوجوان، اعزام به مسابقات کشوري، اعزام به اردهاي تيم ملي و برگزاري دوره هاي مربيگري و داوري را بخشي از فعاليت هاي هيات در سال جاري عنوان کرد.


 تيم ملي واليبال دختران راهي اسلووني مي‌شود 

تيم ملي واليبال نوجوانان دختر ايران بامداد روز دوشنبه ششم ديماه براي برگزاري اردوي برون مرزي راهي اسلووني مي شود.

يازدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني نوجوانان دختر زير 18 سال آسيا 14 تا 22 اسفندماه سال 95 در شهر «چونگ کينگ» کشور چين برگزار مي شود.دومين اردوي آماده سازي تيم ملي واليبال نوجوانان دختر که از سه شنبه 23 آذرماه آغاز شده بود تا 30 ديماه پيگيري شد و مايدا چيچيچ سرمربي اين تيم سه شنبه شب تهران را به مقصد اسلووني ترک کرد.

سومين اردوي آماده سازي اين تيم از روز جمعه سوم ديماه آغاز مي شود که 16 بازيکن دعوتي به مدت دو روز در تهران زير نظر ساير اعضاي کادر فني تمرين مي کنند و ساعت 12 شب روز يکشنبه پنجم ديماه راهي فرودگاه امام خميني (ره) مي شوند تا بامداد دوشنبه (ساعت 3 و 40 دقيقه) به سمت اسلووني پرواز کنند.

ملي پوشان واليبال نوجوانان دختر ايران از تهران راهي وين مي شوند و سپس با اتوبوس از اين وين به شهر ماريبورد اسلووني مي روند و تا روز پنج شنبه 16 ديماه به مدت 11 روز اردوي برون مرزي خود را در اين شهر برگزار کنند.

زهرا زهدي، زهرا صالحي، زهرا کريمي، زهرا فيض اله پور، بيتا اعلائي، زهرا خان محمدي، بهار بهرامي نيا، مهرنوش سالاري، سپيده مقصودي، فاطمه عنايت، غزاله اله ياري، مريم حبيبي، آيتک سلامت، بهار سليمي زاده، منا آشفته و شيوا افشاريان بازيکنان شرکت کننده در اين اردو هستند.مايدا چيچيچ به عنوان سرمربي، فاطمه عبدالهي، نازنين فتح اله پور و مهسا آراسته (مربيان)، ساجده سروش (فيزيوتراپ)، سحر محمدياري (ماساژور)، مريم فراتي (آناليزور) و نازلي عليايي باويل به عنوان سرپرست، تيم ملي واليبال نوجوانان دختر ايران را در اردوي برون مرزي اسلووني همراهي مي کنند.مايدا اولين مربي خارجي واليبال بانوان ايران است که اهل کشور اسلووني بوده و با هدف ايجاد تغيير و همچنين پيشرفت واليبال دختران ايران، به عنوان سرمربي مشغول به کار شده است.

مايدا که خود پيش از اين از بازيکنان شاخص اسلووني بوده، هنوز در آزموني جدي محک نخورده و بايد ديد پس از يکي دو سال فعاليت در تيمهاي ملي و همچنين حضور در چند مسابقه معتبر، در نهايت مي تواند تغييرات اساسي در واليبال بانوان ايران ايجاد کند يا اينکه فدراسيون واليبال مجبور مي شود راهکار ديگري را بيانديشد.


 امتناع کاپيتان تيم ايران از مبارزه با بوکسور رژيم صهيونيستي 

تورنمنت بين المللي بوکس جوانان "آگالاروف" در شهر باکو جمهوري آذربايجان آغاز شد.

وسي خاني بوکسور وزن 60 کيلوگرم ايران در نخستين روز اين مسابقات و طبق قرعه کشي مي بايست با حريفي از رژيم صهيونيستي مواجه مي‌شد، اما وي به نشانه دفاع از مردم مظلوم فلسطين از مبارزه با اين بوکسور امتناع ورزيد.تيم ملي جوانان ايران با 7 بوکسور در اين تورنمنت معتبر حضور يافته است. اين رقابت‌ها تا ششم دي ماه جاري ادامه خواهد داشت.


 برگزاري مسابقه انتخابي تيم ملي زير 16 سال تنيس دختران 

رقابتهاي سومين روز از مسابقات انتخابي و اردوي آماده سازي تيم ملي تنيس زير 16 سال دختران در زمين هاي آکادمي بين المللي استقلال برگزار شد.

در روز سوم بازيها، مهتا خانلو با نتيجه ( 3-6 و 6-7) لاچين افشين را از پيش رو برداشت. اين رقابت ها با انجام دو رقابت ديگر پيگيري مي شود و مهتا خانلو با دريا مستوفي مسابقه مي دهد و لاچين افشين و مهشاد شعيبي به مصاف يکديگر مي روند. در پايان اين مسابقات نفرات اعزامي به رقابت هاي بين المللي فدکاپ نوجوانان هند مشخص مي شوند.


 ميز خبر 

اردوي تيم ملي کبدي جوانان در اراک

احمد پورجعفري رئيس هيات کبدي استان مرکزي اظهار داشت: اولين دوره اردوي تيم ملي کبدي جوانان کشور با شرکت 34 ورزشکار منتخب از سوي کادر فني تيم ملي کبدي جوانان کشور در اراک برگزار مي شود.

وي با بيان اينکه شهر اراک آمادگي و شرايط برگزاري هرگونه مسابقات کشوري و اردوهاي تيم ملي را دارد و دراين زمينه از ظرفيت و پتانسيل خوبي برخوداراست، افزود: نخستين اردوي تيم ملي کبدي جوانان پسر به مدت يک هفته در اراک پيگيري مي شود.

پور جعفري خاطرنشان کرد: از ميان 34 ورزشکار منتخب از سوي کادر فني تيم ملي کبدي جوانان، چهار ورزشکار به اسامي بهنام مشهدالکوبه فراهاني مصطفي آرزومند، علي اصغر فراهاني، رضا اروجلو، يک مربي به نام عمران مددي و احمد پورجعفر به عنوان سرپرست، از استان مرکزي در ترکيب اين گروه هستند.


پيروزي نوجوانان صبا برابر گسترش فولاد تبريز

تيم فوتبال نوجوانان صباي قم موفق شد در هفته نهم ليگ برتر گسترش فولاد تبريز را از پيش رو بردارد.

،تيم فوتبال نوجوانان صباي قم در هفته نهم رقابت‌هاي ليگ برتر اين بازي‌ها در قم ميزبان گسترش فولاد تبريز بود. دو تيم در ورزشگاه تختي قم برابر هم صف‌آرايي کردند که بازيکنان صبا موفق شدند اين تيم را با سه گل از پيش رو بردارند.

نوجوانان صبا کار را جدي‌تر از حريف خود آغاز کردند و موفق شدند مالک برتر توپ و ميدان مسابقه باشند.

صبايي موفق شدند در ابتدا بازي توسط علي يعقوبي به گل رسيدند تا ثمره فشارهاي خود را ديده باشند.

نتيجه‌ي نيمه نخست با همان برتري يک بر صفر نوجوانان صبا به‌پايان رسيد تا صباي قم با برتري عددي نسبت به حريف خود به رختکن برود.

در آغاز نيمه دوم تيم فوتبال گسترش فولاد تبريز نشان داد تيم دست‌وپا بسته‌اي نيست و فشارهايي زيادي را بر روي دروازه صبا ايجاد کرد اما هر چه زد به دربسته خورد.

در زماني که گسترش فولاد در حمله قرار داشت، نوجوانان صبا مجدداً بر روي يک ضد جمله توسط علي يعقوبي به گل رسيدند تا يعقوبي خودش و تيمش را دو گله کرده باشد.

در ادامه روند بازي نيز مهدي بابايي گل سوم را به ثمر رساند تا تير خلاصي را بر بدنه تيم نوجوانان گسترش فولاد شليک کرده باشد.

در اين بازي دو بازيکن از تيم نوجوانان صباي قم با دريافت دو کارت زرد از سوي داور جريمه شدند، در دقيقه 32 اميري نژاد و در دقيقه 84 رضا کارگر با دريافت کارت زرد جريمه شدند.

صبايي‌ها با اين پيروزي 13 امتيازي شدند و در رده سوم جدول هفت تيمي خود قرار گرفتند.

مسابقات ليگ برتر نوجوانان باشگاه‌هاي کشور با حضور 3 گروه 7 تيمي و يک گروه 8 تيمي از ابتداي آبان ماه آغازشده است.


دعوت از بازيکن جوان گل گهر براي حضور در اردوي تيم ملي جوانان

مدافع جوان تيم فوتبال گل گهر سيرجان به اردوي تيم ملي فوتبال جوانان دعوت شد.

امير حسين پيرواني سرمربي تيم ملي فوتبال جوانان اسامي 27 بازيکن دعوت شده به اردوي تدارکاتي اين تيم را اعلام کرد.

نام علي شهسواري مدافع جوان تيم فوتبال گل گهر سيرجان که عملکرد بسيار خوبي در ترکيب تيمش در رقابت‌هاي ليگ دسته اول فوتبال باشگاه هاي کشور در فصل جاري داشته است نيز در بين نفرات دعوت شده به چشم مي خورد.

همچنين امير حسين امير طاهري ديگر بازيکن کرماني که در تيم فوتبال مس کرمان عضويت دارد و در پست مهاجم کار مي کند نيز براي حضور در اين اردو فراخوانده شده است.


حضور 3 دونده نوجوان البرزي در تمرينات تيم ملي

رئيس هيئت دووميداني استان البرز از حضور 3 دونده نوجوان البرزي در تمرينات تيم ملي خبر داد.

محمدقلي مرادي، اظهار داشت: تيم نوجوانان دو صحرانوردي استان البرز در مسابقات کشوري که به ميزباني زاهدان برگزار شد، حائز کسب مقام اول شد.

وي تاکيد کرد: 8 نفر اول اين مسابقات در اردوي تيم ملي حضور مي‌يابند و جهت شرکت در مسابقات آسيايي زيرنظر مربيان تيم تمرين مي‌کنند.

مرادي با اشاره به حضور سه دونده البرزي در مسابقات انتخابي تيم ملي در رده نوجوانان، ادامه داد: فاطمه محمدي در دو 800 متر و غزاله مصطفي و ساحله تير در دو 100 متر مقام اول و دوم را کسب کردند و به اردوي تيم ملي دعوت شدند.

وي با بيان اينکه به مناسبت هفته وحدت مسابقات دو صحرانوردي را در سطح استان و با همکاري اداره آموزش و پرورش برگزار کرديم، افزود: اين رقابت‌ها در رده نوجوانان و جوانان برگزارشد.

رئيس هيئت دووميداني استان البرز همچنين از برگزاري مسابقات دو صحرانوردي بزرگسالان به مسافت 10 کيلومتر و با همکاري اداره ورزش شهرستان فرديس خبر داد و افزود: برگزيدگان اين رقابت‌ها به مسابقات کشوري که 20 دي ماه در بندر انزلي برگزار مي‌شود، اعزام مي‌شوند.


 ورزش جوان و نوجوان 

تقدير وزارت ورزش از طرح استعدايابي فدراسيون تنيس روي ميز

هفته گذشته با انتشار بولتن فعاليت هاي استعداديابي و ارسال آن به مقامات وزارت ورزش، شاهد تمجيد و رضايت مديران دست اندرکار آن وزارتخانه از فعاليت هاي استعداديابي فدراسيون تنيس روي ميز بوده ايم.نصرالله سجادي معاونت توسعه ورزش قهرماني و حرفه اي وزارت ورزش با تاييد فعاليتها در انتشاربولتن ارسالي، اقدامات فدراسيون تنيس روي ميز را در نوع خود قابل توجه و بي نظير دانسته اند .همچنين رامين طباطبايي مدير کل استعداديابي وزارت ورزش ضمن تاييد و تشکر از فدراسيون تنيس روي ميز اجراي مناسب اين طرح را موجب رضايت آن اداره کل و موفقيت آميز اعلام داشته اند .همچنين شهرام منکرسي مدير کل دفتر برنامه ريزي و ارزيابي عملکرد فدراسيون ها نيز ، طرح علمي ، تخصصي و اجرايي و اقدامات انجام شده فدراسيون تنيس روي ميز را در زمينه استعداديابي مورد ستايش قرار داده و اين مهم را نشان از مديريت و سازماندهي بسيار خوب فدراسيون در بهره گيري از نيروهاي متخصص دانسته اند.قابل ذکر است که 10 ماه قبل و براي اولين بار در تاريخ تنيس روي ميز کشور، فدراسيون تنيس روي ميز با سازماندهي، حمايت و بهره گيري از نخبگان و متخصصان اين رشته ورزشي، طرح استعداديابي تنيس روي ميز را تدوين و پس از تصويب اين طرح در اداره کل استعداديابي وزارت ورزش ، با تلاش و کوشش همه ارکان فدراسيون و به خصوص هيات هاي زحمتکش استاني اين طرح را در اکثريت نقاط کشور اجرا و منتخبين طرح هاي استاني نيز در جشنواره ملي استعداد يابي دختران و پسران شرکت نمودند.بخش اجرايي و کميته استعداديابي فدراسيون تنيس روي ميز زحمات فراواني را در 10 ماه گذشته متحمل گرديده و سرانجام موفق شدند با حمايت و همراهي هيات هاي استاني به خصوص روسا ، دبيران و نواب رييس استان ها کاري ارزشمند را از طرف خانواده تنيس روي ميز کشور به نمايش بگذارند.جا دارد از خانم کيواني سرپرست کميته استعداديابي ، جناب آقاي امير عميدي مشاور عالي فدراسيون در امور استعداديابي ، خانم معصومه اکبري و آقاي فرشيد کوکبي مسئولين بخش هاي دختران و پسران کميته استعداديابي و ديگر زحمتکشان استاني تقدير و تشکر نمود .


14 مدال خوزستاني‌ها در مسابقات "نن‌ شائولين" کشور

مسابقات نن شائولين قهرماني کشور به مدت چهار روز به ميزباني سمنان و با حضور 25 استان و شرکت 360 ووشوکار برگزار شد.

اين دوره از مسابقات در دو بخش تالو و ساندا و در چهار رده سني نونهالان، نوجوانان و جوانان به انجام رسيد و تيم نن‌شائولين استان خوزستان نيز با 18 ورزشکار در مسابقات حضور يافت.‌در بخش تالو، عباس علي‎اسحاقي در فرم "نان چوان "‌مدال طلاي رقابت‌ها را بر گردن آويخت، ميلاد آلبوغبيش در فرم "‌دائوشو" صاحب مدال نقره شد و عليرضا خاکسار در فرم‌"‌جين‎شو" ، حبيب آلبوغبيش در فرم "سنتي" و محمد شعباني در فرم "گوئن شو" هر کدام يک نشان برنز کسب کردند.همچنين در بخش ساندا نيز رحيم غبيشاوي، عرفان بويري، ايرج محمدي، دانيال سليماني و محمدامين شکاري در وزن هاي 90، 60، 52، 48 و 60 کيلوگرم مدال طلا گرفتند، کمال آلبوعلي در وزن 80 کيلوگرم به مدال نقره دست يافت و مرتضي آلبوغبيش در وزن 75 کيلوگرم، ‌محمدمجتبي آتشين در وزن 52 کيلوگرم و مهدي بهادري در وزن 56 کيلوگرم هر کدام يک مدال برنز از اين پيکارها دشت کردند.ماجد عسکري‎فر سرمربي‎گري تيم تالو و ابراهيم احمدپوري نيز هدايت تيم ساندا خوزستان را در اين رقابت‌ها بر عهده داشتند.


قهرماني کاراته کاهاي جوانان و اميد در جام ايران زمين

دوازدهمين دوره رقابتهاي بين المللي جام ايران زمين کاراته با قهرماني تيم ايران خاتمه يافت. دوازدهمين دوره رقابت‌هاي بين المللي جام ايران زمين کاراته در خانه تکواندو تهران برگزار شد که در پايان تيم ايران بر سکوي قهرماني قرار گرفت، عراق دوم شد، گرجستان در مکان سوم ايستاد، ارمنستان چهارم شد و تيم آذربايجان در جايگاه پنجمي ايستاد.در روز دوم رقابتها نتايج ذيل به دست آمد و نفرات برتر اوزان مختلف بدين شرح مشخص شدند:

در رده سني جوانان،

وزن 55-کيلوگرم، فريد مقدم

وزن 67-کيلوگرم، يحيي شهگل

وزن76+محمدحسين باقري

در رده سني اميد،

وزن 55-کيلوگرم، احسان محمدي

وزن 60-کيلوگرم، عبداله ولدي

وزن 67-کيلوگرم، رضا عنايتي

وزن 75-کيلوگرم، علي بهبود

وزن 84+کيوگرم، محمدحسين ناصري فر

در کاتاي تيمي،

1-دانشگاه آزاد اسلامي

2-عراق

3-تيم ناشنوايان

3-گيلان

در کاتاي 12-13 سال، محمد مهدي زاده اول شدند.

در روزنخست رقابت‌ها نيز نتايج زير به دست آمد:

در کاتاي انفرادي جوانان، اميريزدان تدين بر سکوي اول ايستاد.

در کاتاي انفرادي اميد، جاويد بهمن جاه بر سکوي قهرماني قرار گرفت.

همچنين کاتاروهاي ارمنستان، گرجستان و عراق صاحب مدالهاي نقره و برنز شدند.همچنين در حاشيه مسابقات جام ايران زمين از سيدشهرام هروي سرمربي تيم ملي بزرگسالان، حسين روحاني مربي تيم ملي، ذبيح اله پورشيب، مهدي سلطاني، بهمن عسگري، سعيد احمدي، احسان حيدري و اميربهادر تدين تجليل شد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون