جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3795- تاریخ : 1395/09/29 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)


خط و نشان قوي‌ترين وزنه‌بردار نوجوان جهان براي قهرمان المپيک


حضور پينگ پنگ باز سنگاپوري در اردوي تيمهاي ملي پايه


تصميم درست برانکو در مورد جوان‌هاي پرسپوليس


اولين صعود شهرداري تبريز به مرحله نهايي ليگ واليبال نوجوانان


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 خط و نشان قوي‌ترين وزنه‌بردار نوجوان جهان براي قهرمان المپيک 

گرفتن طلاي جوانان جهان، شکستن رکورد سعيد علي حسيني و انتقام از تالاخادزه در المپيک 2020 بخشي از اهدافي است که علي داودي بعد از کسب عنوان قهرماني نوجوانان جهان در سر دارد.

علي داودي درباره دعوتش به اردوي تيم ملي وزنه برداري بزرگسالان پس از کسب عنوان قهرماني نوجوانان جهان بيان کرد: انتظار نداشتم به اردوي تيم ملي بزرگسالان بروم اما از آنجا که سال آخر حضورم در تيم نوجوانان بود و در تمرينات هم وزنه‌هايي زدم که مقداري نزديک به رکورد بزرگسالان بود، از سوي سرمربي تيم ملي به اردو دعوت شدم. اميدوارم بتوانم نظر آقاي انوشيرواني را جلب کنم.

داودي در مورد اينکه فکر مي‌کند روزي بتواند جايگزين نفراتي چون بهداد سليمي در دسته فوق سنگين ايران شود، گفت: بهداد سليمي زحمت زيادي کشيد تا عنوان قوي ترين مرد جهان را به دست آورد. ما هم بايد راه او را ادامه بدهيم و بتوانيم از بازي هاي آسيايي براي ايران افتخار آفريني کنيم . البته اميدوارم آقاي سليمي در سال هاي آينده در کنار ما باشند و از تجربياتش استفاده کنيم. بايد تمرين کنيم چون با تمرين و تلاش مي‌توان وزنه هاي بالا زد وبه خوش رنگ ترين مدال جهان، المپيک و بازي هاي آسيايي دست يافت.

وزنه بردار ملي پوش ايران در پاسخ به اين پرسش که نفراتي مانند عليرضا کاظمي نژاد بودند که تصور مي شد پشتوانه خوبي براي فوق سنگين بزرگسالان باشند اما اين اتفاق رخ نداد، اکنون فکر مي کند بتواند راه قهرمان شدن را تا انتها پيش برود، تصريح کرد: کاظمي نژاد دچار آسيب ديدگي شديدي شد. از طرفي در فدراسيون قبلي اردوهاي رده پايه منظم نبود اما با آمدن آقاي مرادي اردوهاي رده پايه با قدرت بيشتري برگزار شد. من شبانه روز به طلاي المپيک فکر مي کنم. حدود 3سال و نيم تا المپيک 2020 باقي مانده است و بايد در اين مدت تلاش کنم، اميدوارم بتوانم مدال طلا بگيرم. بهداد سليمي با وجود مصدوميت، با قدرت خود را به المپيک ريو رساند اما حقش را خوردند. مي خواهم در المپيک 2020 انتقام او را از تالاخدزه بگيرم.قهرمان وزنه برداري نوجوانان جهان در پاسخ به اين پرسش که فکر مي کند در مسابقات سال آينده شانس حضور در ترکيب تيم ملي بزرگسالان را داشته باشد، تاکيد کرد: هدف اصلي من طلاي جوانان جهان است زيرا 5-6 سال است که اين مدال به ايران نرسيده است. اردوي تيم ملي جوانان نيز از اواخر دي آغاز مي شود. براي مسابقات جهاني جوانان سال آينده سيمون مارتيروسيان از ارمنستان رقيب سر سختم است بنابراين براي سال 2017 به مدال طلا فکر مي‌کنم و شکست رکورد جوانان جهان هم اگر خدا بخواهد هدفم براي سال 2018 است. براي حضور در تيم بزرگسالان هم بايد ديد نظر کادرفني چه چيزي است و رکورد هايم در چه حدي خواهد بود.او در مورد اينکه فکر مي کند شکست رکوردجهان که به نام سعيد علي حسيني است، چقدر امکان پذير باشد، گفت: شکستن رکورد جوانان جهان جزو برنامه هايم هست. البته سعيد علي حسيني يکي از اسطوره هاست و به هر حال رکورد هم به اسم ايران است اما اميدوارم بتوانم رکورد او را بشکنم.داودي در پاسخ به اين پرسش که دوست دارد شبيه کدام از وزنه برداران فوق سنگين مطرح جهان باشد، تصريح کرد: بهداد سليمي، سعيد علي حسيني واقعا بهترين هستند . تالاخادزه نيز وزنه بردار خوب و قوي است. البته تالاخدزه در مصاحبه اي اعلام کرد ، تصميم دارد چهار طلا ي المپيک بگيرد اما بايد به مدال نقره و برنز فکر کند.


 حضور پينگ پنگ باز سنگاپوري در اردوي تيمهاي ملي پايه 

پينگ پنگ باز معروف چيني سنگاپوري جهت حضور در اردوي تمريني آينده سازان و مذاکره به منظور عضويت در تيم هاي حاضر در ليگ برتر ، دهم دي ماه وارد ايران مي شود .

در حالي که مقرر شده ليگ برتر باشگاه هاي کشور از اواسط دي ماه آغاز شود، به نظر مي رسد ورود ورزشکار چيني سنگاپوري در صورت درخواست باشگاه ها و با محوريت فدراسيون ، براي بازي در ليگ برتر در اختيار متقاضيان قرار گيرد.

لي هو (LI HU) ورزشکار چيني سنگاپوري در سال هاي اخير از اعضاي ثابت ترکيب اصلي تيم ملي سنگاپور در ميادين مهم و مختلف بوده است . اين بازيکن از آن جمله ورزشکاران توانمندي است که در ماه ها و سال هاي اخير داراي رنکينگ هاي بين 40 تا 60 فدراسيون جهاني بوده و قهرمانان مطرحي را شکست داده است.

در فاز اول براي رسيدن به اين اهداف و به منظور بهره گيري فني از حضور لي هو در کشور و با برنامه ريزي مدير تيم هاي ملي ، برترين ورزشکاران نوجوان ، جوان و رده سني اميد به اردوي تمريني که با نام آينده سازان ملي و در آکادمي تنيس روي ميز برگزار مي شود ، به شرح ذيل دعوت شده اند ، ضمن اينکه در فاز دوم بخش بين الملل فدراسيون تنيس روي ميز آمادگي خود را براي هرگونه مذاکره با باشگاه هاي متقاضي براي به خدمت گرفتن اين ورزشکار چيني سنگاپوري اعلام مي دارد .

دعوت شدگان به اردو به شرح زير هستند:

نفرات برتر آخرين رده بندي نوجوانان:

آريا آميري (تهران) - سيد محمد موسوي طاهر (مازندران)- رادين خيام(تهران) -مبين عليپور(آ.غربي)

نفرات برتر آخرين رده بندي جوانان :

امين احمديان(تهران) - حميد شمس(البرز)- امير رضا عباسي(تهران)- عليرضا رهنما(آ.شرقي)

ورزشکاران برتر اميد به استناد رنکينگ ملي :

- پوريا عمراني(مازندران)- آرمان حاجي ئي(تهران) - امير حسين هدايي(تهران)- سجاد حسيني(اصفهان) - متين لطف الله نسبي(کردستان)

مربيان دعوت شده به اردو :

رضا فرجي (سرمربي تيم ملي اميد) - ميعاد مکيف (سرمربي تيم ملي جوانان) صمدتدبيري (سرمربي تيم ملي نوجوانان)

اين اردو با نظارت فني و مستقيم آقاي محمد رضا ميرالماسي مديريت تيم هاي ملي برگزار مي‌شود.

?


 تصميم درست برانکو در مورد جوان‌هاي پرسپوليس 

روزي که عارف محمد علي پور کاپيتان تيم ملي نوجوانان پرسپوليسي شد عباس چمنيان سرمربي تيم ملي نوجوانان از اين اتفاق ابراز نگراني کرد. البته که ابراز نگراني از سوي عباس چمنيان به حق و منطقي بود. او مي گفت نيمکت نشيني براي بازيکناني چون عارف محمد علي پور که در تيم ملي نوجوانان فيکس هستند سم است و آنها را از شرايط آرماني خود دور خواهد کرد. اما برانکو در يک تصميم درست و براي از بين بردن نگراني هاي عباس چمنيان، عارف محمد علي پور را به تيم جوانان پرسپوليس فرستاده و از او خواسته به اين تيم در بازي هاي جوانان تهران کمک کند.


 اولين صعود شهرداري تبريز به مرحله نهايي ليگ واليبال نوجوانان 

مربي تيم واليبال نوجوانان شهرداري تبريز عنوان کرد اين تيم براي نخستين بار در ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور به مرحله نهايي مسابقات صعود کرد."سعيد شربت اوغلي" مربي تيم واليبال نوجوانان شهرداري تبريز در خصوص مسابقات ليگ برتر نوجوانان اظهار داشت: شهرداري تبريز در اين رقابت‌ها با کسب 2 برد و 3 باخت عنوان سوم گروه را از آنِ خود کرده و براي اولين بار به مرحله نهايي راه يافت.شربت اوغلي با تأکيد بر اينکه شهرداري تبريز با تيم بومي در اين مسابقات شرکت کرده بود، اذعان داشت: 80 در صد تيم شهرداري را بازيکنان بومي تشکيل مي‌دادند .


 ميز خبر 

پيرواني :

درهاي تيم ملي جوانان به روي همه باز است

سرمربي تيم ملي فوتبال جوانان گفت: با شروع تمرينات تيم ملي برنامه ريزي کاملي را براي تقويت ملي‌پوشان در نظر داريم.

اميرحسين پيرواني، درباره اردوي جديد تيم ملي فوتبال جوانان گفت‌: ابتدا از فدراسيون فوتبال به خاطر اين که به بنده و کادرفني تيم ملي جوانان اعتماد و توفيق خدمتگزاري به فوتبال کشور را يک بار ديگر فراهم کرد، تقدير و تشکر مي‌کنم. در فوتبال حرفه‌اي تجربه نشان داده که استمرار در کنار علم روز مي‌تواند باعث پيشرفت و همسويي شود و نتيجه آن قدرت و همنواختي خواهد بود که نظير اين امر را در تيم ملي بزرگسالان به وضوح مي‌توانيم مشاهده کنيم.

وي در ادامه با اشاره به نزديکي زمان شروع اردوهاي تيم ملي جوانان افزود: يکي از برنامه‌هاي مهمي که در نظر گرفته‌ايم تا آن را به نحو احسن انجام دهيم، رصد دقيق و کامل مسابقات ليگ يک و حتي ليگ‌هاي پايين‌تر است. در اين مسابقات قطعا بازيکنان بااستعدادي حضور دارند که مي‌توانند به ما و تيم ملي جوانان در بازي هاي جام جهاني کمک کنند.

پيرواني ادامه داد: به جوانان عزيز فوتبال کشور اين نويد را مي‌دهم که درهاي تيم ملي جوانان به روي همه آنها باز است. بازيکناني که بتوانند خواسته هايمان را بر آورده کنند، قطعا مي‌توانند همراه ما مسافر کره جنوبي شوند.

سرمربي تيم ملي فوتبال جوانان در پايان گفت‌: نکته ديگر که نبايد غافل از آن شد ارتباط نزديک و گرم کادر فني تيم ملي با کادرفني باشگاه‌هاي کشور است. زيرا آنها اشراف کاملي نسبت به وضعيت بازيکنان خود داشته و در اين راه مي‌توانند به خوبي ما را کمک نمايند. تيم ملي متعلق به همه ايرانيان است و خوشحاليم که بعنوان يک خادم در خدمت مردم خواهيم بود.


تدوام صدرنشيني مناطق نفت خيز جنوب در «جام آينده سازان المپيک»

در پايان هفته چهارم از دور برگشت ليگ دسته يک تکواندوي نوجوانان پسر، تيم مناطق نفت خيز جنوب به صدرنشيني خود تداوم بخشيد و تيم‌هاي شهرداري تبريز و فرمانيه به ترتيب دوم وسوم شدند.

مبارزات هفته سوم و چهارم (دور برگشت) از بيستمين دوره ليگ دسته يك نوجوانان پسر «جام آينده‌سازان المپيك» با حضور 133 تکواندوکار و در قالب 9 تيم پيشگامان حرفه‌اي، فرمانيه، ياري، زرپخش جمشيد توس خراسان رضوي، باشگاه شاهين خزر رودبار، باشگاه فرهنگي ورزشي ذوب آهن اصفهان، هيات تکواندوي شهرستان مرند، مناطق نفت خيز جنوب و شهرداري تبريز در خانه تکواندو برگزار شد.

در پايان هفته چهارم از دور برگشت، تيم مناطق نفت خيز جنوب با کسب 11 پيروزي از 11 ديدار و 33 امتياز همچنان در صدر جدول باقي ماند، تيم شهرداري تبريز با كسب 8 پيروزي، يک تساوي، سه باخت از 12 ديدار و 25 امتياز دوم شد و تيم فرمانيه با 6 پيروزي، 3 تساوي، 3 باخت از 12 ديدار و 21 امتياز در جايگاه سوم جدول قرار گرفت.


مجيد خدايي:

سرمربي تيم ملي جوانان زودتر انتخاب شود

عضو شوراي فني کشتي آزاد معتقد است طولاني شدن زمان انتخاب سرمربي تيم ملي جوانان ممکن است به اين تيم لطمه بزند.

مجيد خدايي درباره انتخاب سرمربي تيم‌ ‌ملي کشتي آزاد جوانان و اين که چرا اين موضوع تا اين حد زمان بر شده است، گفت‌: جلسه شوراي فني هنوز تشکيل نشده است و بايد هر چه‌ سريع‌تر اين جلسه ترتيب داده شود، چرا که انتخاب سرمربي تيم‌ ‌ملي جوانان به درازا کشيده شده است و اين موضوع مي‌تواند به اين تيم لطمه وارد کند. ما در جام شاهد به اين نتيجه‌ رسيديم که جوانان ما نيز به مانند بزرگسالان کار سختي پيش‌رو دارند و بايد هر چه‌ زودتر تکليف اين تيم مشخص شود. اميدوارم آقاي ترکان هر چه‌ سريع‌تر گزينه خود را به شوراي فني ارائه کند.

خدايي در ادامه با اشاره به رشد جايگاه ايران در اتحاديه جهاني کشتي، خاطر نشان کرد: خوشبختانه کشتي ايران روز به روز جايگاه خود را در مجامع بين‌المللي توسعه داده و اين يک موفقيت براي ورزش ايران محسوب مي‌شود. اميدوارم که در بحث فني و مدال آوري نيز از کشورهاي صاحب نام جا نمانيم و بتوانيم متناسب با جايگاه کشتي ايران عمل کنيم.

عضو شوراي فني کشتي آزاد با اشاره به اين که فدراسيون کشتي طي چند سال گذشته به يکسري از جوانان کشتي‌گير خيلي بيشتر از توانايي‌شان بها داده است، گفت‌: فدراسيون طي اين چند سال بسياري از اين نفرات را به مسابقات مختلف اعزام کرده است و براي آنها سرمايه و وقت زيادي را به هدر داده است. در حالي که اين نفرات با عملکرد خود نشان دادند خيلي با استعداد نيستند و هيچ پيشرفتي نداشتند. بايد فضا براي حضور ديگر کشتي‌گيران جوان و سرمايه‌گذاري روي آنها مهيا شود. به نظر من بايد مقداري بر روي شناسايي استعدادها تمرکز بيشتري داشته باشيم تا شاهد ظهور چهره‌هاي جديد و سرمايه‌گذاري بر روي استعدادهاي واقعي باشيم.


 ورزش جوان و نوجوان 

«ياري»، کاپ قهرماني «جام شكوفه‌هاي تكواندو» را بالاي سر برد

با پايان هفته يازدهم ليگ دسته يک تکواندوي نونهالان پسر تيم ياري توانست کاپ قهرماني را در اختيار بگيرد اما از ميان دو تيم شرکت سراميک اردکان و منتظران مهدي (عج) که براي رسيدن به سکوي نايب قهرماني عزم خود را جزم کرده بودند، تيم شرکت سراميک اردکان بر سکوي دوم ايستاد. به گزارش روابط عمومي فدراسيون تکواندو، ديدارهاي هفته يازدهم و پاياني از دوازدهمين دوره ليگ دسته يك نونهالان پسر «جام شكوفه‌هاي تكواندو»، امروز (شنبه) با حضور 256 تكواندوكار و در قالب 12 تيم هيات تکواندوي خرمشهر، فرمانيه، هيات تکواندو شهرستان بافق (يزد)، هيات تکواندوي شهرستان دورود، شهرداري تبريز، هيات تكواندوي البرز، منتظران حضرت مهدي(عج)، هيات تکواندوي استان بوشهر، هيات تكواندوي شمال‌شرق، ياري، هيات تکواندوي استان خوزستان و شرکت سراميک اردکان در خانه تكواندو برگزار و پرونده اين رقابت‌ها با قهرماني تيم ياري بسته شد.

تيم ياري براي کسب عنوان قهرماني اين رقابت‌ها از 11 مبارزه توانست 10 برد و يک تساوي را بدست آورده و با 31 امتياز کاپ قهرماني را بالاي سر ببرد. تيم شرکت سراميک اردکان با 8 برد، دو تساوي و يک باخت و 26 امتياز نايب قهرمان شد و تيم منتظران مهدي (عج) با 7 برد، 3 تساوي، يک باخت و 24 امتياز بر سکوي سوم ايستاد.

تيم‌هاي هيات تکواندوي شهرستان بافق (يزد)، فرمانيه، هيات تکواندوي البرز، شهرداري تبريز، هيات تکواندوي خرمشهر، هيات تکواندوي استان بوشهر، هيات تکواندوي استان خوزستان، هيات تکواندوي شهرستان دورود و هيات تكواندوي شمال‌شرق به ترتيب در جايگاه چهارم تا دوازدهم جدول رده‌بندي قرار گرفتند.

نتايج رقابت‌هاي هفته يازدهم به شرح ذيل است:

تيم هيات تکواندوي خرمشهر صفر – تيم هيات تکواندوي شهرستان بافق- يزد 9

تيم هيات تکواندو شهرستان دورود 10 – تيم هيات تكواندوي البرز صفر

تيم شهرداري تبريز صفر – تيم هيات تکواندوي استان بوشهر صفر

تيم منتظران حضرت مهدي(عج) 5 – تيم ياري 5

تيم هيات تكواندوي شمال‌شرق صفر – تيم شرکت سراميک اردکان 10

تيم هيات تکواندوي استان خوزستان صفر – تيم فرمانيه 9


تيم ملي فوتبال زير 13 سال تشکيل مي‌شود

سرپرست کميته جوانان فوتبال گفت: 60 فوتبال آموز منتخبي که در فستيوال ملي فوتبال پايه رامسر حضور داشتند، مشخص شدند.

فريدون معيني اظهار کرد: 60 فوتبال آموز در فستيوال ملي فوتبال پايه که در رامسر برگزار شده بود، انتخاب و اسامي آنها اعلام شد. اين فوتبال آموزان در فستيوالي که از طرف آکادمي ملي فوتبال برگزار شده بود، زير نظر مربيان و استعدادياب ها انتخاب شده اند که جا دارد از مسئولان آکادمي ملي فوتبال که فعاليت مستمر و مفيدي در اين زمينه داشتند، تقدير و تشکر کنم.

سرپرست کميته جوانان در ادامه خاطرنشان کرد: هدف از انتخاب اين بازيکنان استعداديابي و تربيت اين افراد است تا در تيم‌هاي ملي فوتبال پايه حضور داشته باشند. ما قصد داريم بحث آموزش را از سنين پايه آغاز کنيم تا فوتبال آموزان به درستي فوتبال بازي کردن را فرا بگيرند و با برگزاري اردوهاي مختلف در تيم هاي ملي از آنها استفاده شود. ضمن اينکه قصد داريم تا دو مرحله اردوي تمريني برگزار کرده و اين بازيکنان را در دو گروه 30 نفره زير نظر داشته باشيم تا برترين ها به اردوي تيم ملي فوتبال زير 13 سال دعوت شوند و بحث آموزش آنها را به جديت پيگيري کرده تا بتوانيم آينده تيم هاي ملي را تامين کنيم.


رئيس هيئت وزنه‌برداري زنجان:

استعداديابي در رأس همه امور قرار دارد

رئيس هيئت وزنه‌برداري استان زنجان گفت: بحث استعداديابي را در أس همه امور اين هيئت قرار داده‌ايم.

سعيد اميدي با بيان اينکه در اين هيئت آن چه که در اولويت همه مسائل قرار دارد، بحث اهتمام به اخلاق و منش پهلواني است که در عمل نيز به آن پاي‌بند بوده‌ايم، افزود: مباحث فرهنگي در هيئت وزنه‌برداري استان زنجان، فراتر از موضوعات ورزشي است، به همين خاطر سعي کرده‌ايم در کنار توجه جدي به بعد قهرماني، بعد پهلواني نيز به صورت جدي در اين عرصه مورد توجه قرار گيرد.

وي با اشاره به اينکه يکي از اقدامات جدي هيئت در راستاي اهتمام به بحث استعداديابي که يکي از مباحث جدي در دنياي ورزش به‌شمار مي‌رود، حضور در مدارس و استعداديابي از رده‌هاي سني نونهالان بود؛ چرا که معتقديم اگر قرار باشد براي قهرماناني که امروز در عرصه‌هاي بين‌المللي افتخار کسب مي‌کنند، جانشين‌پروري کنيم، بايد از مدارس اقدام به استعداديابي کنيم تا اين موفقيت‌ها مقطعي نبوده و تداوم داشته باشد.اين فعال ورزشي با اشاره به موفقيت‌هايي که وزنه‌برداري زنجان در ماه‌هاي اخير در عرصه‌هاي مختلف ملي و بين‌المللي کسب کرده است، اظهار کرد: مدال‌هايي که پارسال در سطح ملي و امسال در سطح بين‌المللي نصيب وزنه‌برداري استان زنجان شد، حاکي از آن است که بحث استعداديابي در هيئت وزنه‌برداري استان در مسير کاربردي و عملي حرکت کرده و امروز حاصل دسترنج اين استعداديابي، موفقيت در عرصه‌هاي ملي و بين‌المللي است.رئيس هيئت وزنه‌برداري استان زنجان با بيان اينکه امروز مي‌توانيم اين ادعا را داشته باشيم که وزنه‌برداري زنجان قادر است دو سهميه در المپيک 2020 توکيو داشته باشد، خاطرنشان کرد: اميدواريم با نگاه ويژه فدراسيون وزنه‌برداري و نيز کادر فني تيم‌ملي بتوانيم به اين مهم دست يابيم.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون