جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3757- تاریخ : 1395/08/09 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

تورنمنت بين‌المللي کشتي جوانان "جام شاهد"
فرنگي قهرمان شد، آزاد نايب قهرمان

پيرواني:
اگر اشتباهي صورت گرفت تقصير من بود


استقبال از تيم ملي جوانان ايران با حضور تاج و ساکت


دو نقره آسيايي براي رويينگ ايران


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 تورنمنت بين‌المللي کشتي جوانان "جام شاهد"
 فرنگي قهرمان شد، آزاد نايب قهرمان 

 
رقابت هاي بين‌المللي کشتي آزاد و فرنگي جوانان جام شاهد با قهرماني تيم ملي کشتي فرنگي و نايب قهرماني تيم ملي کشتي آزاد ايران پايان يافت.در پايان رقابت هاي بين المللي کشتي جوانان جام شاهد که با حضور 12 کشور در خانه کشتي شماره 2 تهران برگزار شد، تيم ملي کشتي فرنگي جوانان ايران با برتري 5 بر 3 مقابل روسيه به عنوان قهرماني رسيد و ايران توسعه نيز سوم شد.

در کشتي آزاد نيز تيم ملي جوانان ايران با شکست 6 بر 2 مقابل روسيه به عنوان نايب قهرماني دست يافت و ايران B نيز سوم شد.

27 تيم از 12 کشور در اين مسابقات شرکت کردند.

رده بندي تيمي کشتي آزاد: 1- روسيه 2- ايران Aـ 3- ايران Bـ 4- بلغارستان 5- کالينگراد روسيه 6- ايران Cـ 7- اوکراين 8- قرقيزستان 9- بلاروس 10- ارمنستان

نتايج انفرادي ديدار فينال کشتي آزاد:

50 کيلوگرم: ماکسيم زامورانچنکو، برنده- مجتبي نوروز صحرايي

55 کيلوگرم: آندره گاتااوليناندره، برنده- عرفان آييني

60 کيلوگرم: دوال سامسونوف - يونس امامي، برنده

66 کيلوگرم: ديويد بايف، برنده – احمد مهديزاده

74 کيلوگرم: راديک واليف - احمد بذري، برنده

84 کيلوگرم: سليمان عمراف، برنده- حامد منافيان

96 کيلوگرم: پاتريک کاکولوف، برنده - دانيال شريعتي

120 کيلوگرم: ماگومد دبيراف، برنده- نيما باستي

رده بندي کشتي فرنگي: 1- ايران Aـ 2- روسيه 3- ايران توسعه 4- مجارستان 5- ايران Bـ 6- اوکراين 7- ايران Cـ 8- کالينگراد روسيه 9- ارمنستان 10- قرقيزستان.

ديدار فينال کشتي فرنگي: ايران 5 – روسيه 3

50 کيلوگرم: پويا دادمرز، برنده – ولاديسلاو ملينکوف

55 کيلوگرم: مهدي محسن نژاد، برنده- کنستانتين ماشچنکو

60 کيلوگرم: حامد تاب، برنده – ماگومد ماگمدوف

66 کيلوگرم: حسين اسدي، برنده- آسيان تولوف

74 کيلوگرم: حسين فروزنده – اسلام اوپي اف، برنده

84 کيلوگرم: آرمان عليزاده، برنده- روسلان يوسوپوف

96 کيلوگرم: علي خليل زاده – آرتور سارگسيان، برنده

120 کيلوگرم: امين ميرزازاده- گاژي ماگمدوف، برنده


 پيرواني:
 اگر اشتباهي صورت گرفت تقصير من بود 

 
سرمربي تيم ملي فوتبال جوانان مي‌گويد، اگر در بازي با عربستان اشتباهي هم صورت گرفته باشد، او مقصر است.اميرحسين پيرواني درباره موفقيت تيم ملي جوانان ايران در مسابقات قهرماني فوتبال آسيا، اظهار کرد: با توجه به اينکه از قبل تيم ما در سيد چهار قرار داشت، گروهمان سخت شد. با قطر، ژاپن و يمن هم‌گروه شديم. در بازي نخست بعد از ده ياره شدن مقابل قطر، کار براي ما سخت شد اما به بازي برگشتيم و همين موضوع موجب خودباوري در تيم ما شد.

او اضافه کرد: با ژاپن بازي سختي داشتيم که مساوي شديم. با شکست يمن هم به دور بعد صعود کرديم. در مقابل ازبکستان کارمان سخت بود چرا که برنده به جام جهاني صعود مي‌کرد. با بازيکنان و کادر فني جلسات متعدد داشتيم. با تمرکز بالا به اين بازي رفتيم. خوشحالم که مردم ايران خوشحال شدند.پيرواني درباره بازي با تيم ملي عربستان که منجر به حذف ايران شد، گفت: بايد يک عذرخواهي از مردم ايران بکنم. بايد واقعيت‌ها را گفت. ما دو هافبک دفاعي خوبمان را نداشتيم. سلطاني‌مهر و نورافکن مصدوم بودند که سلطاني‌مهر به بازي نرسيد و نورافکن هم به کمک پزشکان در بازي حاضر شد. نيما طاهري هم به دليل دو اخطاره شدن در بازي حاضر نشد. ما مثلث وسط زمين را از دست داديم.

او افزود: تجربه بازيکنان جانشين کم بود. هر چند معتقدم داور به اشتباه براي عربستان پنالتي گرفت. فوتبال غير قابل پيش‌بيني است و در اين بازي گل خورديم و گل زديم. اتفاقي بود که افتاد. بعد از صعود به جام جهاني انگيزه بازيکنان کم شد و بر اساس اتفاق حذف شديم.سرمربي تيم ملي فوتبال جوانان اضافه کرد: اگر خطايي صورت گرفته من مقصر هستم. چيزي از ارزش بازيکنانم کم نشد. آن‌ها بسيار خوب ظاهر شدند و در خارج از ايران به جام جهاني صعود کردند.

پيرواني درباره ادامه همکاري‌اش با فدراسيون فوتبال نيز اظهار کرد: تا آخر آبان با تيم قرارداد دارم و اگر صلاح دانستند در خدمت تيم هستم. من هم علاقه‌مند به همکاري هستم.

او درباره پرداخت پاداش به ملي‌پوشان، گفت: تاج حضور دارد و قطعا تمهيدات لازم را در نظر گرفته است.


 استقبال از تيم ملي جوانان ايران با حضور تاج و ساکت 

 ملي‌پوشان جوان فوتبال ايران پس از کسب سهميه جام جهاني 2017 با استقبال مسئولان فدراسيون فوتبال وارد تهران شدند.

تيم ملي فوتبال جوانان ايران پس از افتخارآفريني و کسب مقام سوم مسابقات قهرماني فوتبال آسيا به ميزباني بحرين و کسب سهميه جام جهاني زير 20 سال 2017 کره جنوبي، ساعت 3:25 بامداد شنبه 8 آبان وارد تهران شد.

در اين مراسم مهدي تاج، محمدرضا ساکت، حسين مرادي سرپرست تيم ملي نوجوانان، علي طهماسبي سرمربي تيم ملي نونهالان و خانواده برخي از بازيکنان و اعضاي کادر فني حضور داشتند.


 دو نقره آسيايي براي رويينگ ايران 

 رقابت‌هاي رويينگ قهرماني جوانان آسيا به ميزباني تايلند در حال برگزاري است که ملي‌پوشان رويينگ ايران به دو مدال نقره رسيدند.

در رويينگ تک‌نفره مردان، علي شاه محمدنيا در فينال A با حريفاني از هنگ کنگ، کره و چين رو به رو شد و در نهايت با زمان 8:03.62 دقيقه در جايگاه دوم قرار گرفت و موفق به کسب مدال نقره شد.

در فينال A رويينگ چهار نفره نيز تيم ايران با ترکيب علي شاه محمد نيا، محمدحسين حقي، اميرحسين محمودپور و کژوان سليمي با رقبايي از چين، کره و هنگ کنگ مسابقه دادند و در پايان با زمان 6:43.64 دقيقه در رده دوم جاي گرفتند و صاحب مدال نقره شدند.


 ميز خبر 

حذف دو وزنه بردار از اردوي تيم ملي جوانان

دو وزنه بردار ديگر از اردوي تيم ملي وزنه برداري جوانان جدا شدند و شانس حضور در قهرماني آسيا را از دست دادند.

پس از پايان رکورد گيري تيم ملي وزنه برداري جوانان براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا ،هشت وزنه بردار به عنوان نفرات اصلي تيم معرفي شدند و عباس زندي، کوهيار فرج پور و سعيد رضازاده (سه وزنه بردار ذخيره) تيم منتخب براي اعزام به مسابقات قهرماني آسيا بودند.

اکنون عباس زندي و سعيد رضازاده (خواهرزاده حسين رضازاده) نيز از اردوي تيم ملي کنار گذاشته شدند و کوهيار فرج پور تنها وزنه بردار ذخيره تيم است.

عارف خاکي و رامين ولي پور (دسته 85 کيلوگرم)، رضا بيرالوند و رحمان اورامه (دسته 94 کيلوگرم)، عليرضا دهقان و پيمان جان(دسته 105 کيلوگرم)، ميلاد پوررشنو و اميرحسين فضلي (دسته 105+ کيلوگرم) ديگر نفرات تيم ملي را تشکيل مي دهند. وحيد ربيعي سر مربي تيم ملي اعلام کرد تا پايان هفته هشت نفر اصلي تيم مشخص خواهند شد. ويزاي اين 9 وزنه بردار نيز صادر شده و در اين مورد مشکلي وجود ندارد.

مسابقات قهرماني آسيا 2016، آخرين رقابتي محسوب مي شود که پيمان جان، عليرضا دهقان و امير حسين فضلي در رده جوانان وزنه مي زنند و از سال 2017 بايد به رده بزرگسالان اضافه شوند.

مسابقات وزنه برداري قهرماني نوجوانان و جوانان آسيا از 18 تا 26 آبان در توکيوي ژاپن برگزار مي‌شود.


باوفا:

اين قهرماني شروع خوبي براي تيم ملي جوانان بود

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي جوانان با ابراز رضايت از کار شاگردانش در مصاف با روسيه گفت: قهرماني در جام شاهد شروع خوبي براي ما بود.

حميد باوفا درباره قهرماني تيم‌ ‌ملي کشتي فرنگي جوانان ايران در جام شاهد، اظهار کرد: سطح کشتي روس‌ها بسيار بالا بود و آنها نشان دادند که کشتي را خيلي خوب بلد هستند و مي‌توانند براي هر حريفي دردسر ساز شوند. البته ما در روز نخست مسابقات جام شاهد آنها را خيلي خوب آناليز کرديم و با هماهنگي کادرفني تک تک کشتي‌گيران روس را تحت نظر قرار داديم و با شناخت نقاط ضعف و قوت‌شان توانستيم آنها را شکست دهيم.

سرمربي تيم‌ ‌ملي کشتي فرنگي جوانان درباره اعتراضاتش نسبت به داوري در مبارزه سنگين وزن ديدار فينال، گفت‌: به نظرم داوري در مبارزه ميرزازاده اشتباه کرد ، چرا که حريف روس پاي ميرزازاده را گرفت و به امتياز رسيد. به همين دليل ما به نحوه اين داوري اعتراض کرديم. البته در مجموع داوري ها خوب بود و نمي‌توان به خاطر يکي، دو مورد ناداوري همه آنها را زير سوال برد.

وي در پاسخ به اين سوال که در اولين تجربه‌اش در تيم‌ ‌ملي جوانان توانست اين تيم را به قهرماني جام شاهد برساند، خاطر نشان کرد: قطعا شروع خوبي هم براي من و هم براي کشتي‌گيران تيم‌ ‌ملي بود. ما در اين مسابقات نفراتي را از نوجوانان آورديم که خيلي خوب کار کردند و با کشتي مقابل رقيبان خارجي به خودباروي رسيدند. حتي در ديدار فينال از دادمرز و فروزنده که از تيم نوجوانان آمده‌اند استفاده کردم که خيلي خوب ظاهر شدند و با اعتماد به نفس بالايي کشتي گرفتند. دادمرز توانست مقابل حريف بسيار خوب خود به برتري برسد و فروزنده‌ هم علي‌رغم شکست خيلي خوب کشتي گرفت.

باوفا با بيان اين که تيم توسعه ايران هم که عنوان سوم رقابت‌هاي کشتي فرنگي را به دست آورد عملکرد بسيار خوبي داشت، گفت‌: ما به گونه‌اي ارنج کرديم تا نفراتمان را در قالب چهار تيم به اين مسابقات بفرستيم. حتي نفراتي که قرار نبود در مسابقات جهاني در رده جوانان باشند را به اين مسابقات نياوردم و پنج – شش کشتي‌گير در رده نوجوانان را به اين مسابقات فرستادم تا به خود باوري لازم برسند. ما اگر مي خواستيم آنها را در مسابقات جهاني و آسيايي محک بزنيم کارمان خيلي سخت مي‌شد، اما جام شاهد فرصت خوبي بود تا اين کشتي‌گيران مقابل رقيبان روس و مجارستان و بلغارستان کشتي بگيرند و ترسشان بريزد.


استيلي:

سوختن استعدادها به خاطر نبود برنامه‌ريزي است

بازيکن اسبق تيم ملي فوتبال ايران مي‌گويد مشکل اصلي فوتبال ايران عدم برنامه‌ريزي و نبود مديران توانمند است.

حميد استيلي درباره صعود تيم ملي جوانان به جام جهاني 2017 اظهار کرد: فوتبال ما پر از استعداد و توانايي است و به راحتي مي‌توانيم به مسابقه‌هاي جام جهاني نوجوانان، جوانان و اميدها صعود کنيم. علاوه بر بازيکناني که در تيم‌هاي ملي به ميدان مي‌روند هزاران بازيکن ناشناخته در سرتاسر فوتبال ايران وجود دارند که کسي آن‌ها را نمي‌شناسند. مشکل اصلي فوتبال ما به برنامه‌ريزي و مديريت بازمي‌گردد. اينکه ما نمي‌توانيم 16 سال به جام جهاني جوانان و 50 سال به المپيک برويم، ناشي از مشکلات مديريتي است.

بازيکن سابق تيم ملي فوتبال ايران با اشاره به جوان‌گرايي صورت گرفته در ليگ برتر افزود: پس از جوان‌گرايي در ليگ برتر تيم ملي ما هم جوان شده و خيلي خوب بازي مي‌کند. ما نشان داديم اگر مقداري به جوانان‌مان اعتماد کنيم و به آن‌ها ميدان بدهيم فوتبال‌مان رشد بسياري خواهد کرد. خوشبختانه تا حدودي باشگاه‌ها هم از حالت سنتي خود خارج شده‌اند و به بحث آمادگي جسماني، روانشناسي و... اهميت مي‌دهند. خود من در راه آهن به مدت 6 ماه روي ميلاد محمدي کار کردم و الان اين بازيکن در تيم ملي و روسيه مي‌درخشد.

او تاکيد کرد: من اين موضوع را با پوست و گوشت و استخوانم تجربه کرده‌ام و اين مسئله را مي‌دانم. متاسفانه در فوتبال ما گوش شنوا وجود ندارد. مشکل ما مديران هستند که آن‌ها هم به هيچ وجه به اين حرف‌ها اهميت نمي‌دهند. متاسفانه خيلي کم به جوانان اهميت داده مي‌شود. ما به تيم‌هاي پايه اهميت نمي‌دهيم و اين مشکل فقط مختص فدراسيون فوتبال هم نيست. در باشگاه‌هاي ما هم به اين موضوع اهميت داده نمي‌شود.


 ورزش جوان و نوجوان 

مهاجم تيم ملي جوانان:

براي جام جهاني بازي‌هاي تدارکاتي بيشتري مي‌خواهيم

مهاجم تيم ملي فوتبال جوانان ايران مي‌گويد، براي حضور در جام جهاني جوانان بايد تدارک بهتري براي اين تيم ديده شود.

رضا جعفري، مهاجم تيم ملي فوتبال جوانان ايران با به ثمر رساندن 3 گل بهترين گلزن ايران در مسابقات فوتبال جوانان آسيا بود که منجر به صعود ايران به مسابقات جام جهاني زير بيست سال کره جنوبي شد. اين بازيکن جوان تيم ملي در اين باره اظهار کرد: خدا را شاکريم که در درجه اول توانستيم بعد از 16 سال به جام جهاني صعود کنيم. کسب اين مقام در سال‌هاي گذشته مشکل بود. رتبه سومي ايران در آسيا چيزي از ارزش‌هاي تيم ايران کم نمي کند.

او اضافه کرد: به نظرم صعود به جام جهاني بعد از 16 سال تلاش ويژه‌اي را نيازمند بود. بازي با عربستان پس از پنالتي اشتباه به سود اين تيم سخت شد. به نظرم آن صحنه پنالتي نبود. با اينکه بازي گل‌هاي زيادي داشت اما نتوانستيم به فينال صعود کنيم. ما شايستگي قهرماني را داشتيم و مطمئمن باشيد اين تيم در سال‌هاي آينده و جام جهاني کره جنوبي با قدرت کار مي‌کند.

بازيکن ملي پوش ايران درباره نيازهاي اين تيم براي حضور در جام جهاني گفت: در بازي با قطر يکي از مشکلات ما عدم هماهنگي بود که دليل آن را مي‌توان در کمبود بازي تدارکاتي جست‌وجو کرد. ما با استرس بازي کرديم. براي جام جهاني بايد بازي‌هاي تدارکاتي خوب با کشور هاي قدرتمند تدارک ديده شود.


جوانان ايران زير ذره‌بين استعدادياب‌هاي ليورپول و منچسترسيتي

استعدادياب‌هاي تيم‌هاي بزرگ دنيا نظير ليورپول و منچسترسيتي در بحرين عملکرد ستاره‌هاي اين جام از جمله بازيکنان ايران را زير نظر گرفتند.رقابت‌هاي فوتبال قهرماني جوانان آسيا در بحرين در حال رسيدن به روز پاياني خود است و دو تيم ژاپن و عربستان بايد براي کسب عنوان قهرماني برابر هم قرار بگيرند. تيم ملي جوانان ايران با هدايت اميرحسين پيرواني بعد از 16 سال جواز صعود به جام جهاني را کسب کرد ولي با شکست برابر عربستان در نيمه نهايي، از رسيدن به ديدار نهايي بازماند.استعدادياب‌هاي تيم‌هاي بزرگ اروپايي نظير ليورپول، منچسترسيتي، بوروسيا مونشن گلادباخ، خرونينخن و خنت بلژيک، حضور فعالي در ورزشگاه‌هاي کشور بحرين داشتند و عملکرد بازيکنان را زير نظر گرفتند. در همين رابطه، کنفدراسيون فوتبال آسيا گزارش داد، پيش‌بيني مي‌شود بعد از پايان اين رقابت‌ها چندين بازيکن به تيم‌هاي بزرگ راه يابند.در سال‌هاي گذشته بازيکنان آسيايي زيادي به فوتبال اروپا رسيدند. بازيکناني چون مته و لکي از استراليا، شينجي اوکازاکي در لسترسيتي و سون هيون مين در تاتنهام، نمونه‌هاي موفقي از بازيکناني هستند که اروپا نمايش خوبي داشتند. اکنون پيش‌بيني مي‌شود بعد از پايان اين رقابت‌ها نيز تعداد زيادي ديگر از بازيکنان آسيايي راهي اروپا شوند. در اين بين بازيکنان جوان ايراني نيز مي‌توانند از اين فرصت استفاده کنند و در همين سن جواني راه اروپا را در پيش بگيرند. بازيکناني چون رضا شکاري، رضا جعفري و رضا کرم‌لاچعب از جمله بازيکناني هستند که مي‌توانند ستاره‌هاي بعدي فوتبال ايران لقب بگيرند.


نتايج ليگ برتر دوچرخه سواري کوهستان

سومين مرحله ليگ برتر دوچرخه سواري کوهستان در دو رده سني جوانان و بزرگسالان برگزار شد.

سومين مرحله ليگ دوچرخه سواري کوهستان در بهشهر برگزار شد. در اولين روز اين رقابت ها دانهيل سواران در دو مرحله مقدماتي و فينال به رقابت پرداختند که محمد کرماني جوان از تيم هيئت قزوين در رده سني جوانان بر سکوي نخست ايستاد و حسين زنجانيان از تيم جاينت ايران مثل هميشه سکوي اول رده سني بزگسالان را از آن خود کرد. در ماده کراس کانتري نيز فراز شکري از تيم جاينت ايران برسکوي نخست ايستاد فرزاد خداباري از تيم فستوس ترينيکس مقام دوم را از آن خود کرد و محمد پورشريف از تيم اسکات ايران نيز سوم شد.همچنين در رده جوانان محمدحسين اسکندري از تيم فستوس فلش اول شد. سيد علي ايزدي از تيم هييت قم و سبحان مصطفايي از کرمانشاه به ترتيب مقام هاي دوم و سوم را به دست آوردند.

نتايج ماده دانهيل رده سني جوانان:

1- محمد کرماني از هيئت قزوين با زمان 3دقيقه و 32ثانيه و 39 صدم

2- سعيد باقري از تيم جاينت ايران با زمان 3دقيقه و 33ثانيه و 27 صدم

3- باسط جاسميان از هيئت کردستان با زمان 3دقيقه و 40ثانيه و 79 صدم


بيست‌ويکمي نويد شمس در پينگ پنگ قهرماني نوجوانان جهان

پينگ پنگ باز ايران با شکست نماينده استراليا به مقام بيست و يکم مسابقات قهرماني نوجوانان جهان دست يافت.

در بخش انفرادي مسابقات تنيس روي ميز قهرماني نوجوانان جهان، نويد شمس که براي کسب مقام هفدهم تا سي و دوم رقابت مي کرد، در دور اول در مصاف با رونان ايوبري از کالونياي جديد با نتيجه 3 بر صفر (6-11، 7-11 و 8-11) پيروز شد. او در دور دوم بازي را با نتيجه 3 بر 1 ( 6-11، 11-7، 11-7 و 11-8) به جان لولي از پرو واگذار کرد. شمس که بعد از شکست برابر نماينده پرو و براي کسب مقام بيست و يکم تا بيست و چهارم به رقابت پرداخت.

او ابتدا رجيس کياسي از کنگو را با نتيجه 3 بر 2 شکست داد و پس از آن زاکي زينادي از استراليا را با نتيجه 3 بر يک مغلوب کرد و به مقام بيست يکم جهان رسيد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون