جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3715- تاریخ : 1395/06/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

2 طلا و يک نقره در 4 وزن نخست
شروع طوفاني تيم ملي کشتي آزاد جوانان در مسابقات جهاني

مربي تيم ملي:
مخالف اعزام بوکس جوانان به اوکراين هستم


دستور معاون استاندار البرز براي حل مشکل تحصيلي کيميا عليزاده


سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان انتخاب شد


ورزش جوان و نوجوان


ميز خبر


 2 طلا و يک نقره در 4 وزن نخست
 شروع طوفاني تيم ملي کشتي آزاد جوانان در مسابقات جهاني 

 
تيم ملي کشتي آزاد جوانان ايران شروعي طوفاني در رقابتهاي جهاني فرانسه داشت و با دو مدال طلا و يک نقره، صدرنشين چهار وزن نخست شد. پيمان بياباني و حسين شهبازي طلايي هاي ايران در چهار وزن نخست بودند و احمد بذري نقره گرفت.

تيم محمد طلايي شروع بسيار خوبي در اين رقابتها داشت. در پايان روز نخست، ايران (29 امتياز)، روسيه (28 امتياز)، آمريکا (23 امتياز) و گرجستان (22 امتياز) چهار تيمي هستند که براي قهرماني با يکديگر رقابت دارند.

در وزن 60 کيلوگرم پيمان بياباني دارنده مدال طلاي آسيا پس از استراحت در دور نخست مقابل استفان از روماني 11 بر صفر پيروز شد و در مرحله يک چهارم نهايي نيز در مدت زمان پنج دقيقه 11 بر صفر اوسموهونوف از ازبکستان را 11 بر صفر برد و يه نيمه نهايي رسيد.

بياباني در ديدار ماقبل فينال به مصاف کجيک چيمبا از روسيه رفت و در پايان با نتيجه 5 بر يک پيروز شد و به فينال رسيد. وي در فينال نيز مقابل سليم کوزان از ترکيه 3 بر يک به برتري رسيد و به مدال طلاي جهان دست يافت.

حسين شهبازي نماينده وزن 96 کيلوگرم ايران در ديدار نهايي به مصاف اريک تيل از آلمان رفت و در پايان با نتيجه 7 بر يک به برتري رسيد و مدال طلاي جهان را از آن خود کرد. شهبازي ابتدا راخيموف از ازبکستان را 10 بر صفر برد سپس در مرحله يک هشتم نهايي مقابل مانديپ از هند 7 بر صفر پيروز شد. او در مرحله يک چهارم نهايي مقابل رودزيانوک از بلاروس نيز با نتيجه 12 بر صفر به برتري رسيد و راهي نيمه نهايي شد.وي در نيمه نهايي به مصاف کوتسيف از روسيه رفت و در پايان 8 بر 3 به برتري دست يافت و راهي فينال شد. اين دومين شکست روس‌ها مقابل کشتي‌گيران ايران در نيمه نهايي اين رقابت‌ها بود.

همچنين در وزن 74 کيلوگرم احمد بذري در ديدار نهايي به مصاف مارک هال از آمريکا رفت و 10 بر صفر شکست خورد و به مدال نقره جهان رسيد. پيش از اين بذري دور نخست استراحت کرد سپس در دومين دور مقابل نيکيتا سوکوف از روسيه با نتيجه 8 بر 4 صاحب برتري شد و به مرحله يک چهارم نهايي رسيد. وي در اين مرحله نيز مقابل الکساندر مور از کانادا با نتيجه 12 بر 5 به برتري رسيد و راهي نيمه نهايي شد.

بذري در نيمه نهايي نيز مقابل گيورگي پاسکال از مولداوي با حساب 16 بر 6 به برتري رسيد و راهي فينال شد.پيش از اين بياباني در وزن 60 کيلوگرم به مدال طلا رسيد و گودرزي نيز در وزن 50 کيلوگرم حذف شد تا تيم ايران در پايان رقابت هاي 4 وزن نخست صاحب دو مدال طلا و يک نقره شود و مقتدرانه در صدر قرار بگيرد.

عليرضا گودرزي در وزن 50 کيلوگرم تنها کشتي گيري بود که با شکست در دور اول از رقابتها کنار رفت.

نتايج فينالهاي روز نخست کشتي آزاد جوانان جهان:

50 کيلوگرم: اسپنسر لي (آمريکا) 11 – خورشيد پارپيف (قرقيزستان) 9

60 کيلوگرم: پيمان بياباني (ايران) 3 – سليم کوزان (ترکيه‌) يک

74 کيلوگرم: مارک هال (آمريکا) 10 – احمد بذري (ايران) صفر

96 کيلوگرم: حسين شهبازي (ايران) 7 – اريک تيله (آلمان) يک


 مربي تيم ملي:
 مخالف اعزام بوکس جوانان به اوکراين هستم 

 
مربي تيم ملي بوکس جوانان در حالي که قرار است تيم ملي بوکس جوانان ايران با 6 نفر عازم تورنمنت اوکراين شود مخالفت خود را با اين تصميم فدراسيون اعلام کرد.رضا مهدي پور در مورد اعزام تيم ملي جوانان به اوکراين اظهار کرد: قرار است تيم ملي 22 شهريور به اوکراين برود و در تورنمنت بين المللي اين کشور شرکت کند اما مخالف اين اعزام بوده و هستم زيرا سطح اين مسابقات بالاست و ملي‌پوشان ما آمادگي زيادي ندارند.

وي افزود: اعزام اين تيم به اوکراين به صلاح نيست اما تصميم گيرنده نهايي در اين زمينه مسئولان فدراسيون بوکس هستند و ما هم از تصميم آنها اطاعت مي کنيم. توجه اصلي ما به مسابقات قهرماني جوانان کشور است که اواخر شهريور برگزار مي شود و نفرات نهايي اعزامي به مسابقات جهاني بعد از اين مسابقات معرفي مي شوند.

مربي تيم ملي بوکس با تاکيد بر اينکه تيم جوانان ايران توانايي کسب مدال در مسابقات جهاني را ندارد، در ادامه نيز اظهار کرد: ملي‌پوشان هم اکنون در حال آماده سازي خود هستند تا بتوانند در مسابقات جهاني عملکرد مطلوبي را ارائه کنند. کسب مدال مسابقات جهاني بسيار سخت است. با آمادگي که از اين ملي پوشان مي‌بينم و زماني که تا اعزام تيم باقي مانده است، فکر نمي‌کنم بتوانيم مدال بگيريم.

در تيم ملي جوانان سه نفر به عنوان مربي فعاليت مي‌کنند و اين تيم، سرمربي ندارد. از سرمربي جوانان بوکس در اين زمينه نيز سوال شد که وي در پاسخ عنوان کرد: سه نفر به خوبي در کنار يکديگر کار مي‌کنيم و هيچ مشکلي در اين راه وجود ندارد. سپهوند و رشيد، افراد شناخته شده‌اي هستند و همه ما براي سربلندي تيم ملي تلاش مي‌کنيم. حرف نهايي در مورد تيم را هم مدير تيم هاي ملي و فدراسيون مي‌زنند.

مهدي پور با اشاره به اينکه حمايت‌هاي ناطق نوري از اين تيم بسيار خوب و شايسته تقدير است، در ادامه خاطر نشان کرد: اگر اين حمايت‌ها ادامه داشته باشد، مطمئن باشيد طي دو سال آينده ترکيب تيم ملي بزرگسالان کاملا تغيير خواهد کرد و اين جوانان جايگزين آن‌ها مي‌شوند. هدف تمرينات ما براي موفقيت در بازي‌هاي آسيايي اندونزي 2018 است و اگر همين روند ادامه داشته باشد، مي‌توانيم در آن ميدان مهم موفق به مدال آوري شويم.


 دستور معاون استاندار البرز براي حل مشکل تحصيلي کيميا عليزاده 

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار البرز با بيان اينکه شخصاً مشکل عقب ماندگي تحصيلي کيميا عليزاده در دبيرستان را پيگيري مي‌کنم، گفت: اداره کل آموزش و پرورش قانوناً موظف است نسبت به حل مشکل اين بانوي نمونه جهان اسلام اقدام کند.فتح الله حقيقي گفت: کيميا عليزاده براي جهان اسلام بانويي نمونه است زيرا همه را وادار کرد تا او را تحسين کنند.وي در ادامه با بيان اينکه مشکل عقب ماندگي تحصيل اين دختر ورزشکار ايران بايد بدون فوت وقت حل شود، تصريح کرد: شخصاً حل اين مشکل را پيگيري خواهم کرد.حقيقي با تاکيد بر وظيفه قانوني آموزش و پروش براي حل اين مشکل گفت: اين مشکل بايد از طريق مدرسان اختصاصي حل شود.


 سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان انتخاب شد 

 محمدرضا داورزني، رييس فدراسيون واليبال، محمد وکيلي را به عنوان سرمربي تيم‌ ‌ملي واليبال نوجوانان انتخاب کرد.او پيش از اين نيز سرمربيگري اين تيم را بر عهده داشت. تيم‌ ‌ملي واليبال نوجوانان در سال 2015 در رقابت‌هاي قهرماني آسيا به عنوان نخست رسيد و در رقابت‌هاي جهاني نيز سوم شد.

تيم‌ ‌ملي واليبال نوجوانان پسران رقابت‌هاي قهرماني آسيا و همچنين مسابقات جهاني را پيش‌رو دارند.تيم ملي واليبال نوجوانان براي حضور پرقدرت در اين رقابتها بايد اردوهاي آماده سازي خود را آغاز کند که اين وظيفه بر عهده وکيلي گذاشته شده است.


 ورزش جوان و نوجوان 

16 تكواندوكار نوجوان در تيم ملي تکواندو

با برگزاري اولين مرحله مسابقات درون اردويي نوجوانان دختر، 16 هوگوپوش در جمع اردونشينان تيم‌ملي باقي ماندند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو، اولين مرحله مسابقات درون اردويي تيم ملي نوجوانان دختر در محل فدراسيون تكواندو برگزار شد و با حذف 13 تكواندوكار، در نهايت 16 هوگوپوش ادامه تمرينات خود را زير نظر کادر فني و در دو نوبت صبح و عصر پيگيري مي‌كنند.

مبينا ن‍‍ژاد كته‌سري، ‌شكيلا كلهر، ‌كوثر حسيني، محدثه شريفيان، مريم ملكوتي،‌ستاره چابكي، فاطمه جعفري،‌مبينا شاكري، حديثه اماره، شقايق خانجاني، مبينا بابالو،‌ پريسا جوادي، ‌زهرا شجاعي، نيلوفر محمودي، زهرا شيدايي و زهرا پوراسماعيل از تكواندوكاران حاضر در اردوي تيم‌ملي هستند.

هدايت تيم‌ملي نوجوانان برعهده فاطمه صفرپور بعنوان سرمربي، نيلوفر صفريان، معصومه محمديان و محبوبه محمدنژاد بعنوان مربي مي‌باشد. ليلا سليمي نيز بعنوان مربي بدنساز در کنار اين تيم حضور دارد.

يازدهمين دوره از مسابقات قهرماني نوجوانان جهان 2016 از 26 آبان‌ماه به مدت 5 روز در شهر "بورنابي " كانادا برگزار مي‌شود.


بياباني:

با طلاي جهان مزد زحماتم را گرفتم

قهرمان کشتي آزاد جوانان جهان با بيان اينکه هدفش رسيدن به مدال طلاي المپيک توکيو است، گفت: حسن يزداني با طلاي خود در المپيک به ما انگيزه زيادي براي سخت تمرين کردن داد تا به موفقيت برسيم.

پيمان بياباني اظهار کرد: قرعه من سخت بود. در ديدار فينال خيلي از کشتي ام رضايت ندارم و برنامه اي که داشتم و مي خواستم زيرگيري کنم را نتوانستم به اجرا بگذارم. البته مقداري با احتياط کشتي گرفتم تا مبادا امتياز از دست بدهم و شکست بخورم. خدا را شکر با قهرماني در جهان مزد زحمات خودم و کادر فني را گرفتم.دارنده مدال طلاي جوانان جهان با بيان اينکه آخرين سال حضورش در تيم ملي جوانان است درباره اهداف خود گفت: طبق صحبتي که با محمد طلايي داشتم قرار است در وزن 61 کيلوگرم در انتخابي تيم ملي بزرگسالان شرکت کنم و با اسماعيل پور و احسان‌پور بايد طبق برنامه کادر فني کشتي بگيرم. هدف من پوشيدن دوبنده تيم ملي است و همه تلاشم را به کار مي‌گيرم تا به اين افتخار بزرگ دست پيدا کنم.

دارنده مدال طلاي آسيا افزود: فقط 20 سال سن دارم و هدفي جز طلاي المپيک 2020 ندارم. حسن يزداني هم با 22 سال سن دست به کار بسيار بزرگي زد و قهرمان المپيک شد. او با اين نتيجه به همه ما انگيزه داد و فهميديم که مي‌توانيم با تلاش و تحمل سختي به اهداف بزرگ برسيم.


درخشش مقصودلو مقابل گرجستان در المپياد جهاني شطرنج

در دومين دور از رقابتهاي المپياد جهاني شطرنج باکو تيم ملي بانوان ايران مقابل سنگاپور به پيروزي رسيد و نمايندگان مرد کشورمان نيز موفق به کسب يک تساوي ارزشمند مقابل گرجستان شدند.

به گزارش روابط عمومي فدراسوين شطرنج، رقابتهاي المپياد جهاني شطرنج باکو از 12 شهريور آغاز شده و تا 23 همين ماه ادامه دارد.در دور دوم اين مسابقات تيم ملي شطرنج بانوان کشورمان به پيروزي 3 بر يک مقابل سنگاپور دست پيدا کرد.

سارا سادات خادم الشريعه ملي پوش 18 ساله به همراه آتوسا پورکاشيان، غزل حکيمي فرد و هما علوي ترکيب تيم بانوان ايران در اين ديدار را تشکيل مي دادند.تيم ملي شطرنج مردان ايران نيز در يک ديدار دشوار مقابل تيم قدرتمند گرجستان موفق شد به تساوي ارزشمند 2-2 دست پيدا کند.احسان قائم مقامي، پرهام مقصودلو، شاهين لرپري زنگنه و عليرضا فيروزجا ترکيب تيم ملي ايران در اين ديدار را تشکيل مي دادند.در حالي که خطر باخت براي کشورمان در اين ديدار محتمل بود پرهام مقصودلو شطرنج باز 15 ساله ايران موفق شد با پيروزي خود ضمن کسب يک امتياز از 2 امتياز تيم ملي، گرجستاني ها را محکوم به تساوي کند..تيم ملي مردان ايران در دور سوم مسابقات به مصاف تيم يونان مي روند و بانوان نيز با تيم لتوني به رقابت مي پردازند.


 ميز خبر 

زمين زدن روسها به سبک تيم محمد طلايي

در روز نخست رقابت‌هاي کشتي آزاد جوانان جهان سه ملي‌پوش ايران رقباي روس خود را با اقتدار شکست دادند تا اين کشور در روز نخست فيناليستي نداشته باشد.تيم‌ ‌ملي کشتي آزاد جوانان ايران در چهار وزن نخست مسابقات جهاني فرانسه صاحب دو مدال طلا و يک نقره شد تا از لحاظ امتياز تيمي پيشتاز باشد.

در اين رقابت‌ها سه ملي‌پوش ايران با رقباي روس خود رودررو شدند که شاگردان محمد طلايي در هر سه مسابقه مقتدرانه به برتري رسيدند.در وزن 60 کيلوگرم پيمان بياباني پنج بر يک چيمبا از روسيه را در نيمه نهايي مغلوب کرد. در 74 کيلوگرم نيز احمد بذري هشت بر چهار نيکيتا سوچکوف را برد تا دومين کشتي‌گير روس نيز به فينال نرسد.

همچنين در 96 کيلوگرم، حسين شهبازي با حساب هشت بر سه سومين شکست را نصيب کوتچيف ديگر کشتي‌گير روس کرد تا کشتي‌گيران ايراني در چهار وزن نخست سد بزرگي بر سر راه تيم‌ ‌ملي روسيه شوند و اين کشور بدون اين که فيناليستي داشته باشد، صاحب سه مدال برنز در چهار وزن اول شود.


تبعات اعزام نشدن نوجوانان به مسابقات آسيايي

کنفدراسيون هندبال آسيا ضمن جريمه هندبال ايران به خاطر عدم حضور تيم نوجوانان در مسابقات آسيايي، اين تيم را از حضور در دوره بعدي اين مسابقات محروم کرد.

بر اساس اعلام کنفدراسيون هندبال آسيا، عدم حضور تيم هندبال نوجوانان ايران در هفتمين دوره از مسابقات هندبال قهرماني نوجوانان آسيا طبق قوانين مسابقات و آئين نامه جرايم اين کنفدراسيون، منجر به محروميت ايران از شرکت در دوره بعد نوجوانان آسيا در سال 2018 و جريمه سنگين مالي شده است.

با اين تفاسير، هندبال ايران عملا 4 سال با ارزش در رده مهم نوجوانان آسيا تا سال 2020 را از دست داده است که ضربه جبران ناپذيري به آينده اين رشته خواهد بود.

ايران از نخستين دوره رقابتهاي هندبال قهرماني نوجوانان آسيا که سال 2005 در تايلند برگزار شد، در کليه 6 دوره گذشته اين بازي هاحضور فعال داشته که حاصل آن يک مقام قهرماني درسال 2006، يک نايب قهرماني در سال 2005 و يک مقام سوم در سال 2008 بوده و اين مقامها منجر به حضور نوجوانان ايران در مسابقات قهرماني جهان 2005 قطر ، 2007 بحرين و 2009 تونس شده است.


تيم ملي گلبال جوانان عازم چين مي‌شود

تيم ملي گلبال مردان در رده سني جوانان براي شرکت در مسابقات قهرماني آسيا، آبان‌ماه راهي چين مي‌شود.

در همين رابطه اولين مرحله اردوي آمادگي انتخابي تيم ملي گلبال جوانان نابينايان و کم بينايان براي شرکت در مسابقات قهرماني آسيا در چين از 16 تا 23شهريور در مجموعه ورزشي شهيد هرندي تهران برگزار مي‌شود.

مهدي عباسي (تهران) ، علي علي آبادي (خراسان رضوي)، عليرضا پورناظميان (يزد)، محمد سلطاني نژاد(کرمان)، علي پرنيان(آذربايجان شرقي)، محسن عبدالملکي(تهران)، محمد کامل (خراسان رضوي)، رضا توکلي(تهران)، رسول حاجي علياني(کرمانشاه)، ابوالفضل حسن پور(قزوين)، علي اصغر اکبري مقدم(کرمان) و محمدشاه محمدي(اصفهان) 12 ورزشکاري هستند که به سرمربيگري کرم کوليوند و مربيگري محمود يوسفيان به اردو دعوت شده اند.ورزشکاران دعوت شده به اين اردو هستند.

تيم ملي گلبال مردان در رده سني جوانان براي شرکت در مسابقات قهرماني آسيا نيمه دوم آبانماه عازم چين خواهد شد.


شهبازي:

براي رسيدن به تيم ملي بزرگسالان کم نمي‌گذارم

قهرمان وزن 96 کيلوگرم کشتي آزاد جوانان جهان گفت: اهداف بزرگي در سر دارم و مي‌خواهم با تلاش بيشتر به افتخار پوشيدن دوبنده تيم ملي بزرگسالان برسم.

حسين شهبازي درباره قهرماني در مسابقات کشتي آزاد جوانان جهان اظهار کرد: سطح مسابقات خيلي بالا بود و همه رقبا با آمادگي کامل به اين مسابقات آمده بودند. اين مدال طلا را به مربيانم و همه مردم ايران تقديم مي‌کنم.

دارنده مدال طلاي جهان افزود: سال گذشته هم حقم رسيدن به مدال طلاي جهان بود اما مشکلاتي پيش آمد که به مسابقات آسيايي و جهاني اعزام نشدم. امسال آخرين سال حضورم در رده جوانان بود و بلافاصله که به تهران برگرديم تمريناتم را با انگيزه‌تر از قبل براي کسب موفقيت بيشتر در رده بزرگسالان آغاز مي‌کنم.

وي خاطرنشان کرد: در وزن 97 کيلوگرم کشتي آزاد به کارم ادامه مي‌دهم. حريفان خوبي در ايران دارم اما هدفم رسيدن به دوبنده تيم ملي است و براي رسيدن به اين هدف کم نمي‌گذارم. اول شدن در ايران کار خيلي سختي است و بايد از جان مايه بگذارم.کار در رده بزرگسالان خيلي سخت‌تر از رده‌هاي ديگر است چون حريفان بسيار خوبي در ايران و جهان حضور دارند. هدفم طلاي المپيک است و ان‌شاءالله با برنامه‌هاي مربيان تيم ملي به اين هدف برسم.

شهبازي با قدرداني از حمايت‌هاي کادر فني تيم ملي گفت: همچنين جا دارد از رسول خادم که پيش از شروع مسابقه‌ با حرف هايش انگيزه زيادي به ما داد صميمانه قدرداني کنم. همچنين از همه مربيانم و خانواده‌ام به‌خاطر زحماتشان تشکر مي‌کنم. اميدوارم در رده بزرگسالان هم براي کشورم افتخارآفرين باشم. آرزوي هر ورزشکاري پوشيدن دوبنده تيم ملي بزرگسالان است و من هم با تمام توان براي رسيدن به خواسته‌ام تلاش مي‌کنم.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون