جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3664- تاریخ : 1395/04/14 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

درخواست مديرعامل از مسجدجامعي و شوراي شهر
مرکز 28 را به کانون بازگردانيد


پيش فروش اينترنتي بليت نمايش «ماه پيشوني»


گرامي‌داشت کودکان شهيد پرواز 655 در هرمزگان

از سوي مدير کل کانون فارس درخواست شد:
توجه ويژه فرمانداري به مرکز کانون مرودشت

در مرکز کانون قيدار تشريح شد:
اعتياد بهاي سنگين براي بقاي کوتاه


 درخواست مديرعامل از مسجدجامعي و شوراي شهر
 مرکز 28 را به کانون بازگردانيد 

 
مديرعامل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خواستار همراهي و حمايت شوراي اسلامي شهر تهران براي رفع برخي مشکلات ايجاد شده از سوي شهرداري‌ها براي مراکز فرهنگي‌هنري کانون شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، عليرضا حاجيان‌زاده اين درخواست را در جريان بازديد احمد مسجدجامعي از مرکز تئاتر و تئاتر عروسکي کانون بازگو کرد و توضيح داد: بسياري از مراکز کانون از گذشته تا کنون در بخشي از فضاي پارک‌ها بنا شده و زمين اين مراکز اغلب يا به دستور مسوولان ارشد کشور اختصاص يافته و يا از سوي خود شهرداري‌ها به کانون اهدا شده است.

وي تصريح کرد: در اين زمينه تغيير مديريت در شهرداري‌هاي مناطق مختلف، گاهي مشکلاتي را براي کانون در پي داشته که به تعطيلي کشيده شدن مرکز 28 کانون در ماه‌هاي اخير در پارکي که فرهنگسراي اشراق هم در آن‌جاست، از آن جمله است.

مرکز 28 کانون تهران پس از سال‌ها فعاليت چندي پيش از سوي مديريت فرهنگ‌سراي اشراق تعطيل و ساختمان آن تخليه شد.

بر اساس اين گزارش حاجيان‌زاده در جريان بازديد مسجدجامعي از مرکز تئاتر کانون که در قالب تور تهران‌گردي پايتخت صورت گرفت گزارشي نيز از فعاليت‌هاي حوزه تئاتر کانون و روند رو به رشد اين مرکز به ويژه در دو سال اخير ارايه کرد.

مرکز تئاتر کانون واقع در پارک لاله تهران نخستين مرکز تاسيس شده کانون به شمار مي‌رود و سابقه آن 50 سال است.

در اين بازديد عضو شوراي اسلامي شهر تهران نيز ضمن ابراز خرسندي از حضور در اين مرکز، فعاليت تريلي سيار کانون را تحسين کرد.

احمد مسجدجامعي از نزديک در جريان روند حرکت تريلي سيار کانون در نقاط مختلف کشور در طول سال قرار گرفت و در اين‌باره گفت: اجراي 600 نمايش بر روي تنها يک تريلي سيار کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در طول يک سال يعني ميانگين روزي 2 اجرا در روزهاي غير تعطيل سال، حرکتي بزرگ و بسيار ارزشمند در سطح ملي است.

عضو شوراي اسلامي شهر تهران با بيان اين‌که بسيار تمايل دارم يکي از اجراهاي تريلي سيار کانون را از نزديک ببينم در ادامه يادآور شد: به اعتقاد من رشد تئاتر کودک و نوجوان در کانون پرورش فکري نشات گرفته از توليد آثار حرفه‌اي، اعتماد خانواده‌ها و استقبال خوب مخاطبان است. وي همچنين ضمن بازديد از بخش‌هاي مختلف مرکز تئاتر کانون در پارک لاله تهران و آشنايي از نزديک با فعاليت‌هاي اين مرکز دقايقي را همراه با خانواده‌ها و کودکان و نوجوانان به تماشاي نمايش «کلوچه‌هاي خدا» به کارگرداني آرش شريف‌زاده نشست.

در اين ديدار همچنين محمدرضا کريمي صارمي مدير مرکز توليد تئاتر و تئاتر عروسکي کانون نيز توضيح داد که اين ساختمان در سال 1344 به عنوان اولين کتاب‌خانه کانون راه‌اندازي و پس از آن نيز از سال 1351 به مرکز تئاتر و تئاتر عروسکي کانون تبديل شد.

بازديد عضو شوراي اسلامي شهر تهران از مرکز تئاتر کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان عصر روز جمعه 11 تير95 با حضور مديرکل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون و جمعي از خبرنگاران و عکاسان رسانه‌ها صورت گرفت.


 پيش فروش اينترنتي بليت نمايش «ماه پيشوني» 

 
پيش‌فروش اينترنتي بليت نمايش «ماه پيشوني» مريم کاظمي، توليد مرکز توليد تئاتر و تئاتر عروسکي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان آغاز شد.

فروش اينترنتي بليت اين نمايش از 12 تير از طريق پايگاه iranconcert (ايران کنسرت) آغاز شد و علاقه‌مندان مي‌توانند براي دريافت اطلاعات بيشتر و ذخيره بليت تلفني نيز با شماره‌هاي 88980721 و 09194346356 تماس بگيرند.

نمايش «ماه پيشوني» که مراحل تمرين خود را در پلاتوي مرکز تئاتر کانون مي‌گذراند، قرار است از اول مرداد 1395 در سالن بوستان مرکز تئاتر کانون واقع در پارک لاله تهران اجرا شود.

اين داستان که برگرفته از ادبيات فولکلوريک است با تکنيک نمايشي «زنده، عروسکي» بر روي صحنه مرکز تئاتر کانون مي‌رود.

هما دختر خوش قلبي است که مشکلات زندگي را پشت سر مي‌گذارد و خداوند براي جبران سختي‌هايي که او تحمل کرده هديه‌اي مثل هلال ماه روي پيشاني او مي‌گذارد. هما «ماه پيشوني» قصه مي‌شود که مورد علاقه شاهزاده قرار مي‌گيرد و...

بر همين اساس نسيم اميرخسرو، سميه بيگي، مسعود پورجمشيد،‌هايده حسين‌زاده، فاطمه خدابنده‌لو، ميلاد رمضاني ورجاوند، زهرا روشن‌ضمير، مهراد زماني، شيوا شريعت‌زاده، نازنين صفا، نينا فرشادي، پريسا فلاح‌زاده، حسام کلانتري، عرفان ميدانلو، سيدجواد زيتوني و مريم کاظمي بازيگران اين نمايش هستند.

همچنين شيوا شريعت‌زاده و ريحانه باغبادي بازي دهندگان عروسک‌هاي اين نمايش عروسکي به شمار مي‌روند.

طراحي صحنه اين نمايش را سينا ييلاق‌بيگي، طراحي لباس را مژگان عيوضي، طراحي گريم و کلاه گيس افسانه قلي‌زاده، طراحي و ساخت سرپوش و تنپوش سهيلا باجلان، طراحي عروسک‌ها سميه نادري و ساخت عروسک را قاسم رحمتي و مربي‌گري عروسک‌هاي نخي را نسيم اميرخسرو به عهده دارد.

موسيقي اين اثر را فريد نوايي تنظيم کرده است و مهراد زماني و فرزانه نجاريان دستياران کارگردان و احسان خدادادي، سعيد قره‌داغي و نرگس صفامنش مديران صحنه اين نمايش هستند.

اين نمايش از جديدترين توليدات مرکز تئاتر در سال 1395 است که تهيه کنندگي آن را محمدرضا کريمي‌صارمي بر عهده دارد.


 گرامي‌داشت کودکان شهيد پرواز 655 در هرمزگان 

 
ويژه برنامه ' پرواز در پرواز' با هدف گرامي‌داشت ياد کودکان شهيد پرواز 655 ايران، با حضور مربي فرهنگي، ادبي و هنري و تعدادي از اعضاي کودک در مرکز شماره يک بندرعباس برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان ونوجوانان استان هرمزگان، نجمه واحدي مربي مسوول فرهنگي مرکز شماره يک بندرعباس ضمن گرامي‌داشت ياد شهداي پرواز 655 به معرفي ايام و وقايع در خصوص جنايات آمريکا در روز 12 تير سال 1367 پرداخت.

در ادامه بهنوش بلالي‌پور مربي ادبي مرکز شماره يک، از اعضا خواست دلنوشته‌اي با عنوان "پرواز تا آسمان" جهت همدردي با کودکان شهيد پرواز 655 تقديم آنان کنند.

برگزاري کارگاه نقاشي با موضوع به تصوير کشيدن حمله دشمنانه موشک آمريکا به هواپيماي مسافربري 655 توسط ريحانه طهماسبي، مربي هنري اين مرکز، از ديگر فعاليت‌هاي انجام شده در اين روز بود.

اعضا و مربيان کانون فين نيز در سالگرد عروج مسافران هواپيمايي ايرباس ايران، ياد عزيزان از دست‌رفته را با قرائت فاتحه و تلاوت قران و همچنين مراسم افطار گرامي داشتند.در اين مراسم، راضيه سليماني‌پور مسوول مرکز ضمن محکوم کردن اين اقدام ظالمانه آمريکا که منجر به کشته شدن 57 کودک 2 تا12ساله و 8 کودک زير دو سال شد اعلام کرد: اين فاجعه هيچ وقت فراموش نمي‌شود و ما در هر پايگاهي اين اقدام ننگين را محکوم مي‌کنيم.

وي افزود: کودکان بي‌دفاع‌ترين افراد هستند و کسي حق ندارد به بهانه اشتباه و خطا موجوديت انساني آنها را به خطر بيندازد.

در اين مراسم اعضا پس از تلاوت دسته جمعي سوره نباء، با خواندن دعاي افطار و دعاي فرج به استقبال اذان مغرب رفتند و ميهمان مربيان کانون بودند.


 از سوي مدير کل کانون فارس درخواست شد:
 توجه ويژه فرمانداري به مرکز کانون مرودشت 

 
مدير کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان فارس توجه مسوولان به امور کودک و نوجوان در سال‌هاي اخير را مثبت ارزيابي کرد، اما کودکان و نوجوانان را نيازمند توجه ويژه و بيشتر مسوولان کشور و استان دانست.

به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون فارس، زهرا افتخاري که با هدف بازديد از مرکز فرهنگي‌هنري کانون به شهرستان مرودشت سفر کرده بود در ديدار با فرماندار اين شهر گفت که با توجه به اين‌که مرکز فرهنگي‌هنري کانون در شهر مرودشت از پويايي و نشاط ويژه اي برخوردار است، از فرماندار که چند ماهي است سکان شهر را در دست دارد درخواست کرد تا از اين مرکز بازديد کند.

زهرا افتخاري در اين ديدار ضمن تشريح فعاليت‌هاي کانون، انتظارات مجموعه را از فرماندار بيان کرد و خواستار توجه ويژه فرماندار مرودشت به امور فرهنگي کودکان و نوجوانان شهر شد. وي همچنين به لزوم ساخت دومين مرکز فرهنگي‌هنري در شهر مرودشت در سال اقتصاد مقاومتي، اقدام وعمل و هماهنگي‌هاي صورت گرفته در اين زمينه اشاره کرد و گفت: هزينه ساخت اين مرکز از منبع اعتبارات ملي و استاني و توافق‌نامه‌هاي تنظيم شده با سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان، بنا بر تاکيد مقام معظم رهبري مبني بر سامان‌دهي فعاليت‌هاي فرهنگي در سکونت‌گاه‌هاي غير رسمي و حاشيه شهرها و خدمت به کودکان و نوجوانان ساکن در آن، تأمين مي‌شود.

فرماندار مرودشت نيز با اشاره به اين موضوع که فرزندانش عضو کانون بوده‌اند گفت که تلاش مي‌کند در جهت رفع مشکلات اين مجموعه در مرودشت گام بردارد.

ماشاالله حيدرزاده افزود: توقع فرمانداري نيز انجام فعاليت مفيد فرهنگي در حوزه کودک و نوجوان است و اين توقع در مرودشت که دومين شهر استان است بيشتر خودنمايي مي‌کند.

حيدرزاده در ادامه گفت: کانون پايه اصلي کار با کودک و نوجوان است که مي‌تواند به پرورش صحيح و مطلوب مخاطب کمک کند و با انجام همين کارهاي فرهنگي است که مي‌توان بخشي از معضلات اجتماعي را در آينده کاهش داد.

فرماندار مرودشت با اشاره به اين موضوع که کار فرهنگي ارزشمند است و اختصاص هزينه به اين حوزه مي‌تواند نتايج مطلوب در پي داشته باشد گفت: تأکيد ما بر کارهاي آموزشي و فرهنگي است و در اين راه از کوششي فروگذار نخواهيم کرد.

تنها مرکز فرهنگي‌هنري کانون مرودشت با مراجعه اعضا از سطح شهر روبه‌روست که دوري مسافت اين مرکز با قسمت‌هايي از شهر باعث نارضايتي خانواده‌ها شده است؛ اين موضوع توسط مدير کل کانون فارس مطرح شد و حيدرزاده در رابطه با تأمين يک دستگاه اتوبوس شرکت واحد جهت جابه‌جايي اعضا از مراکز شهر به کانون و بالعکس موافقت کرد.


 در مرکز کانون قيدار تشريح شد:
 اعتياد بهاي سنگين براي بقاي کوتاه 

 
مرکز فرهنگي‌هنري قيدار همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر، کارگاهي را با عنوان «اعتياد بهاي سنگين براي بقاي کوتاه» را براي اعضاي نوجوان برگزار کرد. به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان زنجان، ويژه‌برنامه‌اي به مناسبت روز جهاني مبارزه با مواد مخدر با حضور سيدابراهيم‌موسويان معاون بخش مبارزه با مواد مخدر نيروي انتظامي شهرستان و اسدي مدير آموزش و پرورش منطقه و 30 نفر از اعضاي نوجوان در مرکز فرهنگي‌هنري قيدار برگزار شد.

کارگاه پيش‌گيري از آسيب‌هاي اجتماعي و اعتياد با هدف آگاهي نوجوانان به اين‌که دوره نوجواني مخاطره‌آميزترين دوران زندگي از نظر شروع به مصرف مواد مخدر است با اجراي فعاليت‌هايي همچون بحث آزاد (جلسه هم‌انديشي و پرسش و پاسخ)،
نمايش خلاق و بازي وسرگرمي برگزار شد. در اين برنامه سروان موسويان در خصوص اعتياد به عنوان يک مشکل بين‌المللي و همچنين مهم‌ترين روش‌هاي پيش‌گيري از اعتياد و اين‌که چرا معتاد مي‌شويم صحبت کرد. همچنين در پايان مسوول مرکز گزارشي از فعاليت‌هاي فرهنگي و هنري و ادبي و برنامه شاخصي که در مرکز فرهنگي‌هنري قيدار اجرا شده، به حاضرين شرح داد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون