جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3664- تاریخ : 1395/04/14 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)


تيم وزنه برداري جوانان ايران قهرمان جهان شد

کاهش وزن زياد مهم‌ترين مشکل رده‌هاي پايه است
علي اشکاني: بخت اول قهرماني آسيا هستيم


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


آغاز تمرينات دختر المپيکي ايران در رشت


اعضاي کميته فني کشتي نونهالان معرفي شدند


 تيم وزنه برداري جوانان ايران قهرمان جهان شد 

 
تيم ملي ايران عليرغم اينکه در رده‌بندي مدالي مسابقات وزنه برداري قهرماني جوانان جهان چهاردهم شد، در نهايت با کسب 454 امتياز بر سکوي نخست اين رقابت‌ها قرار گرفت.

به گزارش ايسنا، در پايان مسابقات وزنه برداري قهرماني جوانان جهان که به ميزباني تفليس گرجستان برگزار شد، وزنه برداران در هشت روز به رقابت پرداختند و در پايان تيم ايران توانست دربخش تيمي عنوان قهرماني جهان را به دست آورد.

در اين رقابتها تيم ايرن با ترکيب کامل (هشت وزنه بردار) شرکت کرد که تنها رضا بيرالوند صاحب 3 مدال برنز و عليرضا دهقان صاحب 2 مدال نقره و يک مدال برنز شد.

اما در آخرين روز از مسابقات وزنه برداران دسته فوق سنگين به رقابت پرداختند که امير حسين فضلي تنها نماينده ايران در اين وزن بود

او در يک ضرب با 170کيلوگرم چهارم شد. در دو ضرب رکورد 209 کيلوگرم را ثبت کرد و در رده پنجم قرار گرفت، در مجموع دو حرکت نيز با 379 کيلوگرم در رده چهارم جهان ايستاد.

او در مجموع دو حرکت 379 کيلوگرم را به ثبت رساند و چهارم شد.

* رده بندي تيم ها براساس امتياز: 1-ايران 454 امتياز(هشت وزنه بردار) 2-گرجستان 441 امتياز(هشت وزنه بردار) 3-ژاپن 423 امتياز(هفت وزنه بردار)... 9-چين 297 امتياز(چهار وزنه بردار) 10-روسيه 278امتياز(پنج وزنه بردار)

* رده بندي تيم ها براساس مدال: 1-چين 5 طلا، 1 نقره و 4 برنز 2-کلمبيا 4 طلا، 1 نقره و 4 برنز 3-ارمنستان 3 طلا ... 14-ايران 2 نقره و 4 برنز

* امتياز آورترين وزنه برداران

1-مويانگ ژيانگ از چين 445.85 امتياز (دسته 62 کيلوگرم)

2-سيمون مارتيروسيان از ارمنستان 443.44امتياز(دسته 105+ کيلوگرم)

3-يسان لوپز از کلمبيا با 438.96 امتياز (دسته 77 کيلوگرم)

21-عليرضا دهقان از ايران 413.99 امتياز(دسته 105 کيلوگرم)

23-رضا بيرالوند از ايران 413.92 امتياز ( دسته 94 کيلوگرم)

33-پيمان جان از ايران 404.08 امتياز (دسته 105 کيلوگرم)


 کاهش وزن زياد مهم‌ترين مشکل رده‌هاي پايه است
 علي اشکاني: بخت اول قهرماني آسيا هستيم 

سرمربي تيم ‌ملي کشتي فرنگي نوجوانان گفت: بخت اول کسب عنوان اولي در رقابت‌هاي قهرماني آسيا هستيم و با اين هدف عازم تايوان خواهيم شد.

علي اشکاني در گفت‌وگو با ايسنا، درباره آخرين وضعيت تيم ‌ملي کشتي فرنگي نوجوانان در آستانه حضور در رقابت‌هاي قهرماني آسيا، اظهار کرد: با توجه به اين که مرحله نهايي انتخابي تيم ‌ملي را پس از سال جديد برگزار کرديم، مقداري در برنامه‌هايمان دچار فشردگي شديم، اما خوشبختانه روند آماده سازي تيم به شکل مطلوبي پيش رفت و آماده هستيم تا در اين رقابت‌ها حاضر شويم.

سرمربي تيم ‌ملي کشتي فرنگي نوجوانان افزود: با توجه به اين که رقابت‌هاي المپيک در پيش است، چند تورنمنت بزرگ در کشتي آزاد و فرنگي مانند جام سايتي‌اف در آزاد و سامور گاشف و جام جمهوريت در ترکيه در رشته فرنگي نوجوانان حذف شد. به همين خاطر ما نتوانستيم در تورنمنت بين‌المللي شرکت کنيم و بالطبع اگر اين امکان فراهم مي‌شد فرنگي کاران نوجوان ايران با تجربه بيشتري عازم رقابت‌هاي قهرماني آسيا مي‌شدند.

وي با بيان اين که آخرين مرحله اردوي تيم ‌ملي از سوم تير ماه تا چهاردهم اين ماه ادامه‌ خواهد داشت، گفت: با توجه به فرايند وضع شده براي انتخابات نفرات اعزامي به آسيايي، سعي کرده‌ايم کاملا پايبند به اين فرايند باشيم. به همين دليل در 10 وزني که کشتي‌گير به اين مسابقات اعزام مي‌کنيم همه نفرات موفق به کسب عنوان قهرماني در مرحله نهايي انتخابي تيم ‌ملي شده‌اند. قانونگرايي ملاک اصلي ماست و سعي کرده‌ايم اگر کشتي‌گيري هم که انتخاب شده است هر چند کم تجربه باشد ، با کار بيشتر در تمرينات بتوانيم عملکرد خوبي در اين رقابت‌ها داشته باشيم.

سرمربي تيم ‌ملي کشتي فرنگي نوجوانان درباره پيش‌بيني خود از نحوه نتيجه‌ گيري در مسابقات قهرماني آسيا، گفت: سه سال متوالي است که موفق به کسب عنوان قهرماني اين مسابقات مي شويم. قبل از آن رتبه ايران در طي پنج سال عناوين دومي و سومي بود، اما خدا را شکر طي سه سال گذشته موفق شده ايم با کسب عنوان قهرماني روند رو به رشد خود را حفظ کنيم. مطمئنا ما مدعي اصلي قهرماني در آسيا هستيم. هر چند کار سختي براي کسب اين عنوان پيش‌رو داريم.

اشکاني با اشاره به مشکل کاهش وزن زياد در برخي اوزان تيم ‌ملي، افزود: مخصوصا در وزن‌هاي سبک، مهم‌ترين مشکل ما اين است که کشتي‌گيران نوجوان زياد وزن کم مي‌کنند و پس از حضور در يک مسابقه بار ديگر به وزن اصلي خود باز مي گردند و نمي‌توانند بلافاصله در فاصله يکي، دو ماه عازم يک رويداد ديگر شوند. تمام تلاش ما بر اين است که مقابل اين روند غلط مقاومت کنيم، اما متاسفانه باز اين قبيل کارها در کشور انجام مي‌شود. بعد از رقابت‌هاي قهرماني آسيا بايد در اوزان سبک تغييراتي را داشته باشيم، چرا که اگر بخواهند در فاصله دو ماه در مسابقات جهاني نيز کشتي بگيرند اذيت مي‌شوند. البته در سنگين وزن هم بر اساس عملکردشان در مسابقات قهرماني آسيا تصميم گيري مي‌کنيم، ولي در مجموع فکر مي‌کنم که 60 درصد نفرات حاضر در مسابقات جهاني از ترکيب رقابت‌هاي قهرماني آسيا باشند.


 ميز خبر 

واليبال دانش آموزي ايران سوم جهان شد

تيم واليبال دانش آموزي ايران با برتري مقابل لهستان بر سکوي سوم مسابقات جهاني در صربستان ايستاد.

به گزارش خبرنگار ايسنا، در آخرين روز بيست و چهارمين دوره مسابقات واليبال دانش آموزي جهان در بلگراد صربستان تيم آذربايجان غربي که نماينده ايران در اين رقابتها بود با برتري 3 بر صفر مقابل لهستان در مکان سوم قرار گرفت.

تيم ايران در اين ديدار با نتايج 25 بر 23، 25 بر 21 و 25 بر 23 حريف را شکست دادند.

مرحله مقدماتي و حذفي مسابقات جهاني به صورت دو گيم از سه گيم برگزار شد و رقابت‌هاي مرحله نيمه نهايي و فينال به صورت سه گيم از پنج گيم برگزار شد.

تيم ايران يک مقام قهرماني و يک مقام چهارمي را در کارنامه دارد.

تيم آذربايجان غربي که نماينده ايران در اين مسابقات بود در مرحله مقدماتي تيم هاي ارمنستان، آلمان و دانمارک و در مرحله حذفي برزيل و چين تايپه را شکست داده بود و در مرحله نيمه نهايي 3 بر 2 مغلوب ترکيه شد و از رسيدن به فينال
بازماند.

تيم هاي ترکيه و اسپانيا هم ديدار فينال اين رقابت‌ها را برگزار مي‌کنند. در اين دوره از رقابت‌ها 32 تيم در بخش پسران و 32 تيم در بخش دختران حضور داشتند.


ترکيب تيم هاي ملي کشتي نوجوانان براي مسابقات آسيايي

تيم هاي ملي کشتي نوجوانان، امروز براي حضور در رقابت هاي قهرماني آسيا، راهي کشور چين تايپه مي شوند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون کشتي، رقابت هاي کشتي قهرماني نوجوانان آسيا، روزهاي 17 تا 20 تيرماه در شهر تايچونگ کشور چين تايپه (تايوان) برگزار مي شود. ترکيب تيم هاي ايران به شرح زير است:

کشتي فرنگي: 42 کيلوگرم: اميد آرامي 46 کيلوگرم: محمد مهرابي 50 کيلوگرم: محمد حسين‌وند 54 کيلوگرم: رضا مردي 58 کيلوگرم: محمدرضا مختاري 63 کيلوگرم: علي ناقوسي 69 کيلوگرم: محمدرضا رستمي 76 کيلوگرم: حسين فروزنده 85 کيلوگرم: حسن فروزنده 100 کيلوگرم: محمدرضا رمضاني

سرمربي: علي اشکاني

مربيان: مرتضي پاپي نيا، محمد نيکونهاد حسيني، بهمن طيبي، پيمان مرادي

سرپرست: موسي طباطبايي

کشتي آزاد: 42 کيلوگرم: ابوالفضل آراميده 46 کيلوگرم: اميرحسين خدابخشي 50 کيلوگرم: امير پرسته 54 کيلوگرم: رضا عليجان زاده 58 کيلوگرم: حامد رحيمي 63 کيلوگرم: محمد طالبي 69 کيلوگرم: سجاد غلامي 76 کيلوگرم: محمدرضا مرادياني 85 کيلوگرم: ابوالفضل هاشمي 100 کيلوگرم: مهدي هاشمي

سرمربي: سيد مراد محمدي

مربيان: نادر رحمتي، مصطفي عليزاده، اميرعباس مرادي، حسن طهماسبي

سرپرست: سيد جعفر موسوي


ورزش توانايي ذهني کودکان را افزايش مي‌دهد

مطالعات منتشر شده در مجله پزشکي ورزشي نشان داده است که ورزش باعث افزايش قدرت مغزي کودکان و جوانان مي‌شود و توانايي آکادميک آنها را افزايش مي‌دهد.

به گزارش سايت MNT، زماني که کودکان و جوانان براي ورزش مي‌گذارند مي‌تواند تاثير زيادي بر کارايي آنها در مدرسه و دانشگاه داشته باشد. در اين بررسي‌ها تاثير فعاليت فيزيکي و ورزش بر کارايي ذهني، انگيزه و شرايط اجتماعي دانش آموزان مشخص شد.

ورزش بر کارايي مغزي کودکان و نوجوانان تاثير مثبت دارد. يک جلسه فعاليت فيزيکي قبل و يا بعد از مدرسه مي‌تواند توانايي کودکان در مدرسه را افزايش دهد.

حتي يک جلسه ورزش تاثير مثبت مستقيم بر کارايي مغزي دارد. انجام ندادن ورزش باعث ايجاد مشکلات قلبي و ديابت نوع 2 نيز مي شود و انجام ورزش علاوه بر افزايش کارايي مغزي مي‌تواند از بروز اين بيماري‌ها نيز جلوگيري کند.

انجام ورزش نه تنها بر سلامت کودکان تاثيرگذار است بلکه باعث بهبود مهارت‌هاي ديگر در زندگي نيز مي شود و اعتماد به نفس کودکان را افزايش مي دهد.محققان توصيه مي‌کنند که با افزايش امکانات ورزشي در مدارس مي‌توان از اين استراتژي براي پيشرفت کودکان استفاده  کرد.


 ورزش جوان و نوجوان 

نجمه خدمتي: رقباي المپيکي‌ام باور نمي‌کنند کمبود فشنگ دارم

نجمه خدمتي مي گويد با نتايج خوبي که نمايندگان ايران در تورنمنت فرانسه گرفتند، رقبا باور نمي کردند ما کمبود فشنگ داريم و نسبت به آنها خيلي کمتر تمرين مي کنيم.

ملي پوش 20 ساله تفنگ ايران در گفت‌وگو با ايسنا، در خصوص تمرينات تيم ملي تيراندازي براي حضور در المپيک ، اظهار کرد : اردوي خوبي را در هانوفر پشت سر گذاشتيم. در تورنمنت فرانسه نيز عملکرد قابل قبولي داشتيم. البته به دليل اينکه با تاخير به فرانسه اعزام شديم کار براي ما سخت شد و تمرين رسمي همچون رقبا نداشتيم. حريفان زودتر از ما به کمپ مسابقه رسيدند و با فضاي مسابقات آشنا شدند اما ما قبل از سفر استرس اعزام داشتيم و حتي اعلام کردند که سفر کنسل شده است.

وي ادامه داد: در بخش سه وضعيت نتيجه خيلي خوبي گرفتيم. تيراندازان المپيکي ديگر کشورها باور نمي کنند که ما با کمبود فشنگ مواجه هستيم زيرا در هر دو روز مسابقات سه وضعيت فيناليست داشتيم و من در روز اول به مدال طلا رسيدم.

خدمتي با بيان اين که بيشتر تمرکز خود را در بخش خفيف گذاشته است، خاطر نشان کرد: بين من و الهه احمدي يک نفر در تفنگ سه وضعيت المپيک شليک مي کند. تمام تلاشم را مي‌کنم که در هر دو ماده بادي و خفيف نماينده ايران باشم.

دارنده برنز جهان افزود: اميدوارم شرايط فراهم شود و ما باز به هانوفر اعزام شويم و تمرينات را در آنجا پيگيري کنيم. شرايط کشور آلمان براي تمرين کاملا متفاوت است. آنجا به راحتي فشنگ تهيه مي کنيم و حتي مي توانيم فشنگ ها را پيش از خريد تست کنيم. آلمان يکي از بهترين هاي دنيا در ساخت سلاح ورزشي است. در هانوفر مشکل تجهيز سلاح نيز نداريم.

خدمتي در پايان گفت: اين چند روزي که به ايران برگشتيم و استراحت کرديم خوب بود و به اين استراحت نياز داشتيم. از روزهاي آينده تمرينات سخت خودمان را در هانوفر آغاز مي‌کنيم و تا المپيک فشرده تمرين خواهيم کرد. اميدوارم المپيک روز نماينده هاي ايران باشد و بتوانيم اولين مدال تيراندازي را کسب کنيم. تيراندازي تفنگ بادي اولين مسابقه المپيک است و مي توانيم شروع خوبي در المپيک داشته باشيم. رقباي قدرتمندي داريم و کار سخت است اما موفقيت دور از انتظار نيست.


شکست تيم ملي جوانان از تيم زير 23 ساله هاي هامبورگ

تيم ملي جوانان در يک بازي سخت و نفس گير و فشرده نتيجه را دو بر يک به تيم زير 23 ساله هاي هامبورگ واگذار کرد.

به گزارش سايت رسمي فدراسيون، در اين بازي که با حضور مهدي مهدوي کيا انجام شد ابتدا تيم زير 23 ساله هاي هامبورگ از روي نقطه پنالتي و در دقيقه 11 به گل رسيد.

در نيمه دوم با توجه به به تدابير کادر فني شرايط بازي به سود ايران تغيير کرد و تيم ملي جوانان از روي نقطه پنالتي توسط اميد نور افکن در دقيقه 59 به گل رسيد. در ادامه هم شاهد چند حمله از سوي ايران بوديم که اين حملات به ثمر ننشست و در حالي که مي رفت بازي با نتيجه يک بر يک پايان يابد به دليل لغزندگي زمين توپ از دستان دروازه بان ايران رها شد و حريف روي ضربه برگشتي در دقيقه 90 به گل برتري دست يافت. اين بازي در هواي باراني انجام شد و البته بلندي چمن استاديوم قديمي شهر پلون کار را براي هر دو تيم سخت کرد.

در پايان بازي نيز هر دو تيم 5 پنالتي به ثمر رساندند که نتيجه ضربات پنالتي 5 بر 5 شد.

مهدي مهدوکيا که با شروع بازي در استاديوم حاضر شده بود در بين دو نيمه در رختکن ايران حاضر شد و با کادر فني تيم ملي جوانان گفتگو کرد. وي تا پايان بازي در استاديوم حضور داشت و بعد از بازي به سمت هامبورگ برگشت.

تيم زير 23 ساله هاي هامبورگ توسط يک مربي ترک تبار هدايت مي شد و چند بازيکن اين تيم در تيم اصلي هامبورگ در بوندس ليگاي A بازي مي کنند.

همچنين برند کرواس مربي آلماني که در کشورمان در تيم داماش گيلان مربيگري کرده بود و در تيم هاي مونش گلادباخ، بورسيا دورتموند، تنه ريف، رئال سوسيه داد و... نيز سابقه حضور دارد از نزديک نظاره گر ديدار جوانان ايران و تيم زير 23 ساله هاي هامبورگ در استاديوم شهر پولن بود.برند کرواس در پايان بازي دقايقي با امير حسين پيرواني، سرمربي تيم ملي جوانان صحبت کرد. وي ضمن آرزوي موفقيت براي تيم ملي راهکارهاي خود را براي موفقيت تيم به امير حسين پيرواني انتقال داد و خطاب به سرمربي تيم ملي گفت: « تيم ملي جوانان را خيلي تيم خوبي ديدم و مطمئنم اين تيم در مسابقات جام ملت هاي آسيا موفق عمل خواهد کرد و يکي از بخت هاي صعود به جام جهاني زير 23 سال خواهد بود.»


سفر 22 ساعته تيم ملي واليبال جوانان به چين تايپه

تيم ملي واليبال جوانان ايران بعد از 22 ساعت به محل برگزاري مسابقات قهرماني آسيا رسيد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون واليبال، هجدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني جوانان زير 20 سال آسيا از شنبه 19 تا يکشنبه 27 تيرماه سال 95 به ميزبان چين تايپه برگزار مي شود که کاروان واليبال جوانان ايران ابتدا عازم دوبي شد و پس از چند ساعت توقف از آنجا راهي چين تايپه شد. جوانان واليباليست ايران براي رسيدن به کااوسونگ سيتي حدود 4 ساعت با اتوبوس در راه بودند و سرانجام در مجموع بعد از 22 ساعت به مقصد رسيدند و در هتل آمباسادور مستقر شدند.

تيم ملي واليبال جوانان ايران در گروه دوم اين رقابت ها با تيم هاي قطر، هنگ کنگ و ترکمنستان همگروه است.


 آغاز تمرينات دختر المپيکي ايران در رشت 

کيميا عليزاده تکواندوکار 18 ساله تيم ملي ايران براي برپايي تمرينات مشترک با تيم منتخب استان گيلان، راهي رشت شد.به گزارش ايسنا، در راستاي آمادگي بيشتر کيميا عليزاده، تنها بانوي المپيکي تکواندوي ايران در بازي‌هاي ريو 2016، اعضاي تيم ملي زنان با ترکيب کيميا عليزاده و دو حريف تمريني او حنانه همتي و هانيه اخلاقي، براي برپايي اردويي مشترک با تيم منتخب استان گيلان، راهي رشت شدند و اولين تمرين خود را برگزار کردند.هدايت عليزاده در بازيهاي المپيک ريو 2016 بر عهده «مهرو کمراني» است و در اردوهاي تيم‌ ملي تکواندوي کشورمان «ندا رستاد» به عنوان Trainer در کنار کمراني فعاليت مي‌کند.


 اعضاي کميته فني کشتي نونهالان معرفي شدند 

 اعضاي کميته فني رقابت هاي کشتي خردسالان و نونهالان قهرماني کشور مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون کشتي، رقابت هاي کشتي آزاد و فرنگي خردسالان و نونهالان قهرماني کشور روزهاي 17 تا 22 تيرماه در شهرستان بناب استان آذربايجان شرقي برگزار مي شود.

مجيد ترکان، تقي اکبرنژاد، سيد مراد محمدي و تورج ظفري بعنوان اعضاي کميته فني کشتي آزاد و عبدالکريم کاکاحاجي، مجيد قائدي و علي اشکاني بعنوان اعضاي کميته فني کشتي فرنگي بر اين رقابت ها نظارت مي کنند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون