جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3619- تاریخ : 1395/02/20 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

جودوکاران نوجوان و جوان در راه مسابقات آسيايي
ميراسماعيلي: توجه به نونهالان و نوجوانان آينده جودو را بيمه مي کند


نتايج ليگ نونهالان تکواندو در زنجان


تيم ملي فوتبال جوانان به مازندران مي رود


برگزاري40 ديدار در نخستين روز جشنواره تنيس پايه


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 جودوکاران نوجوان و جوان در راه مسابقات آسيايي
 ميراسماعيلي: توجه به نونهالان و نوجوانان آينده جودو را بيمه مي کند 

 
تيم هاي ملي جودوي نوجوانان و جوانان خود را براي حضور در مسابقات آسيايي هندوستان که شهريور ماه برگزار مي شود آماده مي کنند.جودوکاران نونهال تمرينات مشترک خود را با تيمهاي ملي نوجوانان و جوانان در سالن شهيد افراسيابي پيگيري مي کنند و مسئولين فدراسيون جودو هم با توجه به اهميتي که براي پشتوانه سازي قائل هستند تمرينات آنها را از نزديک زير نظر مي گيرند.

آرش ميراسماعيلي نايب رييس فدراسيون و جودوکاري که خودش از دوران نوجواني تمامي مراحل را پيموده تا به يکي از پرافتخارترين جودوکاران ايران تبديل شود در سالن شهيد افراسيابي حضور يافت و ساعتي را با جودوکاران نونهال و نوجوان سپري کرد.

در بازديد نايب رييس فدراسيون جودو و کوراش که مسعود حاجي آخوند زاده و وحيد بنا در کنار مربيان نوجوانان و نونهالان (عطانژاد- سلگي- کاظمي- قاسمي نژاد- خورنگ- کرمي) حضور داشتند آرش ميراسماعيلي ضمن ارج نهادن به کار مربيان رده هاي پايه گفت: نونهالان و نوجوانان آينده سازان جودو هستند و هر چقدر بتوانيم اين رده هاي سني را جدي تر و با کيفيت تر در نظر بگيريم و به مربيان آنها بها بدهيم، آينده روشن تري در انتظار جودو خواهد بود.

نايب رييس فدراسيون جودو و کوراش افزود: نونهالان و نوجوانان هم بايد قدر اين موقعيت ها را بدانند چرا که شما از بين هزاران نونهال و نوجواني که دوست دارند الان اينجا باشند انتخاب شده ايد و در اردو زير نظر مربيان خوب و عاشق تمرين مي کنيد. بايد از اين موقعيت ها بهترين استفاده را ببريد چرا که آينده جودو در دستان پرتوان شماهاست. قهرمان جودوي جهان و آسيا با تقدير از مربيان رده هاي پايه گفت: مربيان رده پايه کاري بس دشوار دارند اما بعدها که شاگردان خود را در تيم هاي ملي بزرگسالان و روي سکوهاي قهرماني ببينند به خود مي بالند و براي مربي هيچ چيزي با ارزش تر از اين نيست که شاگردانش را روي سکوي افتخار ببيند.


 نتايج ليگ نونهالان تکواندو در زنجان 

 
ديدارهاي هفته ششم و هفتم دور برگشت ليگ نونهالان استان زنجان در خانه تكواندو اين استان به اتمام رسيد.

در هفته ششم اين مسابقات ابتدا تيم شهيد اسماعيلي با نتيجه 7 بر 3 از سد صالحين ماهنشان گذشت و تيم شهرستان خرمدره نيز با نتيجه 8 بر 2 صبا لوله زنجان را پشت سر گذاشت و در ادامه تيم كوثر با نتيجه 4 بر 6 مغلوب اشراق شد.

تيم شهرستان ابهر در كمال نا باوري نتيجه را 10 بر صفر به شهرستان زنجان واگذار كرد تا نوبت به حساسترين ديدار اين هفته بين تيم اول و دوم جدول رده بندي برسد که در انتها اين تيم مبارز بود كه تيم كوي فرهنگ را با نتيجه 7 بر 3 شكست داد تا خيال خود را براي رسيدن به قهرماني راحت سازد. در هفته هفتم اين ديدارها نيز تيم صالحين ماهنشان با نتيجه 7 بر 2 به خرمدره باخت تا همچنان در انتهاي جدول باقي بماند.تيم شهيد اسماعيلي با برد 6 بر 4 تيم كوثر، رده ششمي خود را حفظ كرد و در ادامه تيم صبا لوله زنجان و شهرستان ابهر با تساوي 5 بر 5 به كار خود پايان دادند تا نوبت به هنرنمايي بازيكنان تيم مبارز برسد که توانستند با شكست قاطعانه 10 بر صفر اشراق، قهرماني زودهنگام خود را جشن بگيرند و خودشان را جهت ايستادن بر سكوي قهـرماني آماده سازند. در ديدارهاي پاياني اين هفته شهرستان زنجان و شهرستان ابهر با قبول شكست مشابه 8 بر 2 مقابل كوي فرهنگ و اشراق كماكان در رده هاي سوم و هفتم جدول رده بندي باقي ماندند.

*بهترينهاي هفته (ششم و هفتم از دور برگشت) ليگ نونهالان استان زنجان

سرمربي: محمد علوي (مبارز)

سرپرست: جلال سرداري نيكنام (شهرستان زنجان)

بازيكن: محمد ضيائي (شهرستان زنجان)

داور: وحيد محمدي

تيم اخلاق: اشراق


 تيم ملي فوتبال جوانان به مازندران مي رود 

 اردوي آماده سازي تيم ملي فوتبال زير 19 سال پسران از اواخر ارديبهشت ماه در مازندران برگزارمي شود.بنابر اعلام فدراسيون فوتبال، اردوي تدارکاتي تيم ملي فوتبال جوانان قرار است از 26 ارديبهشت تا 2 خرداد ماه به ميزباني هيات فوتبال استان مازندران برگزار شود.طبق اعلام کادر تيم ملي فوتبال اين اردو با دعوت مهدي کرداني-رئيس هيات فوتبال منطقه دو استان مازندران در تاريخ فوق برگزار مي شود.


 برگزاري40 ديدار در نخستين روز جشنواره تنيس پايه 

دومين روز از جشنواره بزرگ تنيس آپت با معرفي نفرات راه يافته به راند بعدي بازيها به پايان رسيد.به گزارش روابط عمومي فدراسيون تنيس: در حالي جشنواره بزرگ تنيس آپت از 18 ارديبهشت ماه در مجموعه ورزشي آزادي و با همکاري هيئت تنيس تهران آغاز شده که 142 تنيسور در 2 بخش دختران و پسران به مصاف يکديگر رفته اند.اين رقابت ها با انجام 40 ديدار آغاز و در نهايت نفرات برتر رده هاي سني زير 14 و 18 سال مشخص شدند. در دومين روز بازيها 44 بازي در 2 بخش دختران و پسران برگزار مي شود.سرداوري اين دوره از رقابت ها بر عهده سينا ابراهيميان داور نشان سفيد کشورمان و شهرزاد لازم زاده است


 ميز خبر 

آغاز سومين اردوي تيم ملي واليبال جوانان

سومين مرحله اردوي آماده سازي تيم ملي واليبال جوانان پسر در آکادمي ملي المپيک آغاز شد.

بنابر اعلام فدراسيون ،تيم ملي واليبال جوانان خود را براي حضور شايسته در هجدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني جوانان زير 20 سال پسر آسيا که از 19 تا 27 تيرماه به ميزباني چين تايپه برگزار مي شود، آماده مي کند.

دومين مرحله اردوي آماده سازي تيم واليبال جوانان روز سه شنبه هفته پيش به پايان رسيد و سومين مرحله با حضور 19 بازيکن آغاز شده و به مدت 12 روز ادامه خواهد داشت.

رسول آقچه لي، علي رمضاني، بيژن براتي طرقي، علي اصغر مجرد، پوريا يلي، مرتضي شريفي، علي يوسف پور نصفحي، محمود رسولي، اسماعيل طالبي خامنه، توحيد صمدي، طيب عيني ثمرين، محمدکاظم غفاري، اميرحسين اسفنديار، مصطفي خليلي، جواد کريمي سوچلمايي، ميربابک موسوي گرگري، اکبر ولايي، عليرضا صفايي طهراني و اسماعيل مسافر داشلي برون بازيکنان حاضر در اين مرحله از تمرينات آماده سازي تيم ملي واليبال جوانان هستند.

بهروز عطايي به عنوان سرمربي، مسعود آرمات، عليرضا طلوع کيان، احمد لاهوتي (مربيان)، دکتر بهمن تاروردي زاده (بدنساز)، محمد امين شاکري (آناليزور)، دکتر مهدي احمدي (فيزيوتراپ) و اکبر محمدي به عنوان سرپرست ملي پوشان را در اين اردو همراهي کردند.


پايان اردوي دختران نوجوان فوتباليست در گلستان

اردوي آماده سازي تيم ملي دختران نوجوانان در گلستان به پايان رسيد.

تمرينات تيم ملي دختران نوجوان زير نظر شادي مهيني در گلستان برگزار شد که بازيکنان از 12 ارديبهشت ماه به مدت 7 روز تمرينات خود را براي حضور در رقابتهاي مقدماتي قهرماني آسيا برگزار کردند. مهيني-سرمربي تيم ملي فوتبال دختران نوجوان گفت: در اين اردو علاوه بر برگزاري تمرينات تکنيکي و تاکتيکي يک ديدار دوستانه با تيم هيات فوتبال گميشان برگزار کرديم که ملي پوشان با 12 گل اين تيم را شکست دادند.

خانم دکتر غفاري-رئيس امور بانوان استانداري گلستان به همراه معاون اداره کل وزارت ورزش و جوانان اين استان در آخرين روز از اردوي آماده سازي تيم ملي حضور داشته و علاوه بر تماشاي تمرينان بازيکنان، دقايقي را با آنها گفتگو کردند.


اولين تمرين تيم ملي جوانان در چين

اولين تمرين تيم ملي فوتبال نوجوانان در شهر جيانگ برگزار شد.

به گزارش سايت رسمي فدراسيون، بازيکنان تيم ملي نوجوانان که براي حضور در تورنمنت چهارجانبه به چين سفر کرده اند، اولين تمرين خود را زير نظر حميد عليدوستي برگزار کردند.همچنين در تمرين عصر شنبه نيز بازيکنان زير نظر کادر فني تمرينات تاکتيکي، حمله از عمق ، ارسال از جناحين و زدن ضربات به چارچوب را در دستور کاري خود داشتند.لازم به توضيح است ملي پوشان نوجوانان در اولين ديدار از اين تورنمنت روز سه شنبه 21 ارديبهشت به مصاف ميزبان اين رقابتها مي رود. اين بازي راس ساعت 19:30 برگزار مي شود.


طرح استعداديابي دووميداني آغاز پشتوانه سازي است

رييس هيات دووميداني استان همدان گفت: طرح استعداديابي آغاز خوبي براي پشتوانه سازي در دووميداني است.

مرتضي خورشيدي در گفت‌وگو با سايت فدراسيون دووميداني اظهار داشت: متاسفانه رشته دووميداني در کشورمان بدون پشتوانه مانده است. اما ارائه طرح استعداديابي آغاز يک کار اصولي است. اين طرح بايد در سراسر کشور پيگيري شود تا در آينده با مشکل امروز مواجه نباشيم. در حال حاضر فدراسيون در زير ساخت ها دچار مشکل است و در رده هاي پايه ورزشکاراني با نتايج مطلوبي ندارد.

وي افزود: در استان همدان نيز طرح استعداديابي را آغاز کرده ايم. جلساتي با مديران آموزش و پرورش مناطق مختلف و معلمان ورزش مدارس برگزار کرده‌ايم و براي شروع، طرح را در شهرستان نهاوند به اجرا در آورده ايم. البته براي اجراي اين طرح نيازمند وسايلي بوديم که با همکاري فدراسيون توپ "مديسن‌بال" را تهيه کرديم و در اختيار مربيان قرار داديم.وي در پايان گفت: به عقيده من اگر دووميداني به خودي خود جاذبه اي براي دانش آموزان ندارد اين وظيفه ما است که اين انگيزه برايشان ايجاد کنيم. با حمايت از استعدادهايي که در اين طرح کشف خواهند شد، کمک گرفتن از رسانه ملي و الگو قرار دادن ورزشکاران شاخص انگيزه نوجوانان را براي حضور در اين ورزش پايه و مادر بيشتر کنيم تا در سالهاي آتي از مشکل بي پشتوانگي که در حال حاضر با آن روبرو هستيم، خارج شويم.


 ورزش جوان و نوجوان 

تيم ملي کانوپولوي دختران به مسابقات جهاني ايتاليا مي رود

اردوي تيم ملي کانوپولوي بانوان در رده سني جوانان با دعوت از 10 قايقران از 18 ارديبهشت ماه در فريدون کنار آغازشد.تيم ملي کانوپولوي بانوان پس از کسب عنوان قهرماني در مسابقات قهرماني آسيا، در مسابقات قهرماني جهان شرکت خواهد کرد. مسابقات قهرماني جهان کانوپولو 9 تا 14 شهريورماه در ايتاليا برگزار مي شود.به همين منظور 10 قايقران به اردو دعوت شدند و تمرينات خود را از 18 ارديبهشت ماه در فريدون کنار آغاز کردند.

اين اردو تا 24 ارديبهشت ماه ادامه پيدا خواهد کرد.

ترانه کامياب از تهران، مهرنوش زارعي و ستايش پير نجم الدين از اصفهان، فاطمه اسماعيل پور و فاطمه جليليان از مازندران، ماندانا ميرزاده از کرمانشاه، مليکا برون از مرکزي، مهتاب زهتاب از خراسان رضوي و عطيه سليماني و آرزو صارمي مقدم از زنجان نفرات دعوت شده به اين مرحله از اردو هستند که تحت نظر جميله طهماسبي مربي و زهرا اصلاني کمک مربي تمرينات خود را انجام خواهند داد.


دختران روئينگ سوار در اردوي تيم ملي

اردوي تيم ملي روئينگ بانوان رده سني جوانان با حضور 5 پاروزن در درياچه آزادي تهران برگزار مي شود.به گزارش روابط عمومي فدراسيون قايقراني، سومين مرحله اردوي آمادگي تيم ملي روئينگ بانوان جوانان به منظور حضور موفق در مسابقات قهرماني آسياي 2016 در درياچه آزادي آغاز شده و اين مرحله از اردو تا اول خردادماه ادامه پيدا خواهد کرد.بهناز مراد خاني مربي تيم ملي روئينگ جوانان کشورمان است.

زهرا اسدزاده از آذربايجان غربي، ياسمن ثبوت از تهران، نرگس مرادي و زينب نوروزي از زنجان و فاطمه صفري از همدان نفرات دعوت شده به اين مرحله از اردو هستند.


رقابت دختران جودوکار 5 استان

رقابت هاي جودو بانوان نوجوان و جوان منطقه 5 کشور با حضور 5 تيم در سالن شهيد افراسيابي تهران برگزارمي شود.65 جودوکار نوجوان و جوان از استانهاي تهران، البرز، قم ، اصفهان و گيلان با يکديگر به رقابت مي پردازند.اين رقابتها با معرفي تيم ها و نفرات برتر منطقه 5 کشور در هردو رده سني به پايان خواهد رسيد.


يک پيروزي و سه شکست بوکسورهاي نوجوان در روز نخست جام آذربايجان

سه شکست و يک پيروزي حاصل کار بوکسورهاي نوجوان ايران در نخستين روز از مسابقات بوکس جام رياست جهوري آذربايجان بود.اين رقابت ها با حضور 153 بوکسور از چهارده تيم ايران، روسيه، قزاقستان، ازبکستان، قرقيزستان، گرجستان، مجارستان، اوکراين، مونته نگرو، مغولستان و آذربايجان(سه تيم) از روز گذشته در حال پيگيري است.

در نخستين روز اين رقابتها سجاد موسوي در سنگين وزن مقابل بوکسور کشور ميزبان در يک مبارزه جذاب به پيروزي رسيد و راهي مرحله نيمه پاياني شد.

اما اميد کلانتري در 54 کيلوگرم، حميدرضا ميراني در 63 کيلوگرم و عليرضا سيفي در 75 کيلوگرم به ترتيب مقابل نمايندگان روسيه، ازبکستان و گرجستان متحمل شکست شده و از دور رقابتها کنار رفتند.

ضمن اين که پويا شاهمرادي و عليرضا اسفندي 2 تن از بوکسورهاي نوجوان کشورمان پس از اين که مشخص شد بايد در دور نخست مقابل نمايندگان رژيم اشغالگر قدس قرار بگيرند از پيکار با آنها امتناع کردند.

تيم بوکس نوجوانان ايران با 10 بوکسور در اين رقابتها حضور پيدا کرده است.

عيسي گلمحمدي،اميد مرامي و اصغرقمي اعضاي کادر فني تيم نوجوانان بوکس ايران را تشکيل مي دهند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون