جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3592- تاریخ : 1395/01/17 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

مديرعامل خبر داد:
افزايش حقوق کانوني‌ها با دريافت فوق‌العاده مشاغل تخصصي


حمايت استاندار خراسان شمالي از توسعه مراکز کانون


درخشش دو نمايش کانون در جشن روز جهاني تئاتر


برآورده‌شدن آرزوي يک عضو کانون در ميرجاوه


ديدار مسوولان کانون و ارشاد قم


ديدار مديرکل کانون استان مرکزي با کودکان بدسرپرست


 مديرعامل خبر داد:
 افزايش حقوق کانوني‌ها با دريافت فوق‌العاده مشاغل تخصصي 

 
سازمان مديريت و برنامه‌ريزي با پرداخت فوق‌العاده مشاغل ويژه تخصصي به کارکنان رسمي و پيماني کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان موافقت کرد. بر اساس گزارش اداره‌کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، عليرضا حاجيان‌زاده مديرعامل کانون در جشن آغاز فعاليت‌هاي کاري کانون در سال 1395 گفت: اين پرداخت بر اساس بند 10 ماده 68 قانون مديريت خدمات کشوري صورت مي‌گيرد و از ابتداي سال نيز اين قانون اجرا خواهد شد.

وي در عين حال توضيح داد که اين افزايش در تمامي سازمان‌ها و وزارت‌خانه‌هاي دولتي درباره تنها بخشي از کارکنان رسمي و پيماني داراي پست‌هاي کارشناسي به بالا اعمال مي‌شود ولي هيات مديره کانون در آخرين جلسه سال گذشته خود با اعمال اين افزايش در حقوق تمامي کارکنان تمام وقت کانون شامل کارکنان رسمي، پيماني و قراردادي موافقت کرد تا با چنين تدابيري همه کارکنان کانون از مزاياي آن بهره‌مند شوند.

حاجيان‌زاده توضيح داد اين فوق‌العاده به کارکنان داراي پست‌هاي کارشناسي به پايين نيز با عنوان فوق‌العاده کارآيي پرداخت خواهد شد.

مديرعامل کانون در ادامه به بيان اين مطلب پرداخت که اين افزايش، بار مالي سنگيني بر دوش کانون خواهد گذاشت که اين بار مالي را بودجه مصوب دولت تامين نمي‌کند به همين دليل کانون به عنوان يک شرکت دولتي بايد براي تامين اين مبلغ از ديگر منابع تلاش کند.

وي تصريح کرد: با توجه به وضعيت موجود خزانه کانون، شايد امکان پرداخت اين افزايش به کارکنان تا چند ماه اول سال فراهم نشود اما به محض تامين بودجه، تمامي مطالبات کارکنان در اين زمينه از ابتداي سال، يک‌جا پرداخت خواهد شد.

حاجيان‌زاده ارايه چشم‌انداز 10 ساله کانون و سياست‌هاي راهبردي آن را به مجمع عمومي کانون براي تصويب نهايي از ديگر برنامه‌هاي کانون در سال جديد عنوان کرد و يادآور شد: کليات اين چشم‌انداز در ماه‌هاي پاياني سال گذشته اعلام شد و سند تکميلي آن پس از تصويب در مجمع عمومي ابلاغ خواهد شد.

مديرعامل کانون در اين نشست - که روز پانزدهم فروردين 1395 در مرکز آفرينش‌هاي فرهنگي هنري کانون تهران برگزار شد - اضافه کرد: در سال 1394 به همت همکاران‌مان، قدم‌هايي اساسي برداشتيم و فعاليت‌ها و توليداتي با کيفيت ارايه کرديم. اين پيشرفت‌هاي خوب، حاصل صفا و صميميت و همدلي و هم‌زباني همکاران در سراسر کشور بود.

ولي ارايه توليدات و برگزاري جشنواره‌هاي موفق، حضور در نمايشگاه‌ها و رويدادهاي مختلف داخلي و بين‌المللي، توسعه مراکز فراگير، آماده‌سازي و افتتاح پروژه‌هاي سفرهاي مقام معظم رهبري به استان‌ها، انعکاس خوب فعاليت‌هاي کانون در رسانه‌ها، ورود به عرصه فن‌آوري‌هاي نوين عرضه محصولات و ساماندهي کانون زبان ايران و توجه بيشتر به مسايل رفاهي و مشيعتي همکاران مانند برقراري فوق‌العاده سختي کار مربيان مراکز سيار، پرداخت حق مناطق بد آب و هوا و حق تخصص به مربيان پاره وقت ادبي و هنري را از جمله اين تلاش‌‌ها عنوان کرد.

مديرعامل کانون در ابتداي اين آيين ضمن تبريک سال نو و با بيان يک آيه شريفه از قرآن کريم خاطر نشان کرد: در ابتداي سال جديد براي همه همکارانم دعا کردم و از خداوند متعال خواستم که همه کانوني‌ها عزت‌مند و سربلند باشند اميدوارم تمامي همکاران در سال جديد در موقعيتي از شرايط معنوي و اقتصادي قرار بگيرند که از کانوني بودن خود لذت ببرند.

او با اشاره به آيه قرآن، دو راهکار براي عزت‌مندي بيان کرد و گفت: کلام پاک و طيب که باعث پرهيز از گفتار ناصواب، تهمت ناروا و بدگويي مي‌شود همچنين عمل صالح و رفتار سالم موجب ارتقا و عزت‌مندي مي‌شود.

اين آيين با برنامه‌هاي متنوعي شامل اجراي موسيقي سنتي، اجراي برنامه‌اي طنز و پخش نماهنگي از فعاليت‌هاي کانون در سال گذشته از سوي اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون برگزار شد.


 حمايت استاندار خراسان شمالي از توسعه مراکز کانون 

 
استاندار خراسان شمالي در ديدار با مديرکل کانون، بر لزوم گسترش مراکز کانون در اين استان شمالي کشور تاکيد کرد.

مهندس پرويزي تاکيد کرد که با توجه به اين‌که در استان بيش از 40 سال است هيچ مرکز ثابتي تاسيس نشده نياز به تلاش بيشتري در اين زمينه وجود دارد. وي تصريح کرد کار در اين زمينه بسيار دشوار است و با وجود کمبود اعتبار نظر به اهميت کانون پرورش فکري در رشد شخصيت کودکان و نوجوانان ما، حمايت خود را از کانون پرورش فکري ادامه خواهيم داد تا ان‌شاالله هرچه زودتر پروژه‌ها به بهره‌برداري برسد و بخشي از نياز‌هاي فرهنگي، هنري و ادبي کودکان ونوجوانان تامين شود.

منير صادقي، مدير کل کانون نيز در اين ديدار ضمن شادباش آغاز سال نو، به ارايه گزارش عملکرد مديريتي خود در سال گذشته پرداخت و فعاليت‌هاي مهم فرهنگي، هنري و ادبي کانون در سال گذشته و وضعيت پروژه‌ها، نحوه جذب نيرو براي پروژه‌هاي جديد و مشکلات پيش روي کانون را مطرح کرد.

وي از استاندار و ديگر مسوولان که حمايت‌هاي بي دريغ خود را نثار کودکان و نوجوانان استان کرده‌اند، تقدير کرد.


 درخشش دو نمايش کانون در جشن روز جهاني تئاتر 

 
نمايش «ژنرال‌ها» و «نوازنده‌اي که ماه را مي‌نواخت» از توليدات مرکز تئاتر و تئاتر عروسکي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در جشن روز جهاني تئاتر درخشيدند. بر اساس اين گزارش، اميرمشهدي عباس براي نويسندگي نمايش‌نامه «ژنرال‌ها» و مجيد بوربور و حسين چراغي براي طراحي صحنه نمايش «نوازنده‌اي که ماه را مي‌نواخت» از ميان نمايش‌هايي که در سال 1394 بر روي صحنه مرکز تئاتر کانون رفت، تقديرشد.

در اين مراسم همچنين نشان ويژه تماشاگران به مريم کاظمي براي توليد و فعاليت مستمر در عرصه تئاتر کودک و نوجوان اهدا شد. مريم کاظمي کارگرداني نمايش «ماه پيشوني» را به سفارش مرکز توليد تئاتر و تئاتر عروسکي کانون براي سال جاري در دست تهيه دارد. بر اساس اين خبر، نمايش «ژنرال‌ها» داستان يک «ني‌ني» را تعريف مي‌کند که وقتي در خانه تنها است، متوجه مي‌شود که ژنرال‌هايي با زبان عجيب و غريب از راه مي‌رسند. ني‌ني دوست دارد بازي کند، اما ژنرال‌ها در مسير يک جنگ بزرگ هستند.

نمايش «نوازنده‌اي که ماه را مي‌نواخت» نيز داستان نوازنده فقيري را روايت مي‌‌کند که عاشق رود کوچک شهر است. نوازنده هر شب براي رود کوچکش ساز مي‌زند تا اين‌که در يکي از اين شب‌ها او با پادشاه دريا روبرو شده و اين سرآغاز تغيير در زندگي وي مي‌شود. جشن روز جهاني تئاتر روز يک‌شنبه 8 فروردين با حضور مسوولان و هنرمندان در تالار هنر برگزار شد.


 برآورده‌شدن آرزوي يک عضو کانون در ميرجاوه 

 
برگزيده سيزدهمين جشنواره بين‌المللي امام رضا(ع) مهمان امام هشتم در مشهد مقدس شد.بر اساس گزارش روابط عمومي اداره‌کل کانون پرورش فکري استان سيستان و بلوچستان، رُميصا ريگي، عضو برگزيده سيزدهمين جشنواره بين‌المللي امام رضا(ع)، با همت کانون استان مهمان امام هشتم شد. مديرکل کانون استان در اين خصوص گفت: اين کار فرهنگي با هدف تقويت انگيزه و روحيه اين عضو تدارک ديده‌شد و در اين سفر معنوي پدر و مادر رُميصا نيز او را همراهي کردند.

حسن معزي در ادامه افزود: با توجه به اين‌که اين عضو در شعر خود آرزوي ديدار امام رضا(ع) را بر زبان آورده بود، کانون امکانات لازم را براي اين مهمان کوچک امام مهرباني‌ها و خانواده‌اش فراهم کرد تا به اين سفر معنوي رهسپار شوند. وي تشويق ديگر اعضاي کانون براي شرکت در اين جشنواره معنوي را ديگر هدف اين برنامه عنوان و اظهار اميدواري کرد راه و روش معصومان(ع) همواره پيش روي همه ما باشد.

رُميصا ريگي، عضو 9 ساله مرکز فرهنگي‌هنري ميرجاوه است، که در سيزدهمين جشنواره بين‌المللي امام رضا(ع) در بخش شعر رضوي برگزيده کشوري شد و در شعر خود، که آرزوهاي معصومانه يک کودک براي ديدار با امام مهرباني‌ها را بيان مي‌کرد، ديدار با امام رضا را آرزو کرده‌بود.

پيش از اين نيز مديرکل کانون استان در مراسمي با حضور در ميرجاوه و در جمع مسوولان اين شهرستان از اين عضو برگزيده و مربي او تقدير کرده‌بود.


 ديدار مسوولان کانون و ارشاد قم 

 
مديرکل کانون قم در اولين ديدار خود با مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان در سال جديد بر زمينه‌ها و تجربيات مشترک فرهنگي هنري تاکيد کرد. در اين ديدار که در دفتر مديرکل کانون استان قم صورت گرفت، عباس دانشي مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي و وحيد فرجي معاون هنري اين اداره کل از پيشينه موفق کانون در عرصه‌هاي مختلف فرهنگي هنري و خدمات‌رساني در حوزه کودک و نوجوان ياد کردند.

گفت‌وگو حول محور زمينه‌هاي مشترک فرهنگي، هنري، ادبي و مشورت در حوزه برنامه‌ريزي‌هاي فرهنگي از جمله مباحثي بود که در اين نشست ميان محسن رباني و مسوولان ارشاد بيان شد.


 ديدار مديرکل کانون استان مرکزي با کودکان بدسرپرست 

 در يکي از روزهاي بهاري، مديرکل کانون استان مرکزي به همراه کارشناسان و مربيان فرهنگي، به ديدن کودکان و نوجوانان بد سرپرست رفتند و ضمن اهداي هديه از آن‌ها دعوت کردند تا در فعاليت‌هاي کانون حضور داشته باشند. قنبري مدير کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان مرکزي با بچه‌هاي ساکن در مراکز شبه‌خانواده، که درآن بهزيستي از کودکان بدسرست نگه‌داري مي‌کند، با ايشان ديدار کرد.

در اين ديدار دوستانه، کتاب و عيدي وجه نقد از طرف کانون به اين بچه‌ها اهدا شد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون