جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3583- تاریخ : 1394/12/19 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

مسابقات تنيس پيش مقدماتي گروه جهاني؛
تلاش دختران ايران براي کسب جايگاه سومي


دعوت 31 بازيکن به تمرينات تيم ملي بسکتبال جوانان


اعلام زمان رقابت هاي مرحله دوم مناطق ليگ هاي پايه


قهرماني ناحيه يک زاهدان در المپياد دانش آموزي


ورزش جوان و نوجوان


ميز خبر


 مسابقات تنيس پيش مقدماتي گروه جهاني؛
 تلاش دختران ايران براي کسب جايگاه سومي 

 
بر اساس فدراسيون تنيس، رقابت هاي پيش مقدماتي گروه جهاني در رده سني زير 14 سال به ميزباني سريلانکا پيگيري شد و نمايندگان کشورمان در 2 بخش دختران و پسران به مصاف يکديگر رفتند .

بر اين اساس در مرحله نيمه نهايي بخش دختران نمايندگان کشورمان براي رسيدن به فينال بازيها با فيليپين مسابقه دادند که در نخستين ديدار بخش انفرادي مهشاد شعيبي با نتيجه ( 7-5 ، 5-7 و 3-6 ) به حريف خود باخت و در دومين ديدار بخش انفرادي مهتا خانلو با نتيجه ( 0-6 و 1-6 ) بازي خود را به ديگر تنيسور فيليپيني واگذار کرد .

در بخش 2 نفره نيز تيم ايران با ترکيب مهتا خانلو و مهشاد شعيبي به مصاف فيليپين رفت و در نهايت با نتيجه ( 3-6 ، 7-5 و 5-10 ) مقابل حريف خود شکست خورد . ملي پوشان کشورمان اين ديدار را با نتيجه 3 بر صفر به حريف خود واگذار کردند.

به اين ترتيب دختران کشورمان براي قرار گرفتن در جايگاه سوم ، چهارمي مسابقات به مصاف تيم لبنان مي روند.

در ادامه بازيها و در بخش پسران نيز تيم ايران در مرحله يک چهارم نهايي بازيها با تيم سريلانکا مسابقه داد و در نهايت با نتيجه ( 2 بر يک ) اين ديدار را واگذار کرد.

در نخستين ديدار بخش انفرادي رهام عباسي با نتيجه ( 6-2 ، 4-6 و 3-6 ) حريف خود را از پيش رو برداشت اما در دومين ديدار بخش انفرادي سهراب دگمه چين با نتيجه ( 5-7 و 5-7 ) به تنيسور سريلانکايي باخت تا هر 2 تيم شانس خود را در بخش 2 نفره امتحان کنند.

در اين ديدار تيم ايران با ترکيب روهام عباسي و عرفان درويش نوري به مصاف تيم فيليپين رفت و در پايان با نتيجه ( 5-7 و 5-7 ) شکست خورد تا از رسيدن به جمع 4 تيم برتر باز بمانند.

ملي پوشان کشورمان امروز به مصاف تيم قزاقستان مي روند تا به همراه تنيسورهايي از کشورهاي عربستان و عراق براي قرار گرفتن در جايگاه پنجم تا هشتم به رقابت با يکديگر بپردازند.

اين مسابقات از 14 لغايت 20 اسفند ماه به ميزباني کلمبو سريلانکا برگزار مي شود که مهشاد شعيبي از خراسان رضوي، نيلوفر زينال پور از آذربايجان غربي و مهتا خانلو از تهران در بخش دختران و سهراب دگمه چين و محمد عرفان درويش نوري از تهران و رهام عباسي از گيلان در بخش پسران نفرات اعزامي به اين بازيها هستند.

در بخش دختران تنيسورهايي از ايران، سنگاپور، فيليپين، اردن، لبنان، مالديو، نپال، سريلانکا، تاجيکستان، ترکمنستان و ويتنام و در بخش پسران تنيسوهايي از ايران، قزاقستان ، برونئي ، عراق، کويت ، عمان ، قرقيزستان، عربستان ، سنگاپور، سريلانکا، سوريه و ترکمنستان حضور دارند.

سرپرستي تيم هاي اعزامي بر عهده فرشاد صفتي است و فرشيد زيدي و خنو يادگاري نيز هدايت ملي پوشان را بر عهده خواهند
داشت.


 دعوت 31 بازيکن به تمرينات تيم ملي بسکتبال جوانان 

 
از سوي کادر فني تيم ملي جوانان 2018 تعداد 31 بازيکن براي حضور در تمريات اين تيم فراخوانده شدند. به گزارش روابط عمومي فدراسيون اردوي آمادگي تيم بسکتبال جوانان 2018 (گروه ابوالفضل صلبي و بلندقامتان منتخب ساير گروه ها) از روز شنبه 94.12.22 لغايت سه شنبه 94.12.25 روز در سالن بسکتبال مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار خواهد شد.لذا بازيکنان زير مي بايست راس ساعت 16:00 روز شنبه 94.12.22 در محل اردو خود را به مربيان تيم معرفي نمايند.

اسامي دعوت شدگان :

اميرحسين رضايي فر

اميرحسين رحيم زاد

عليرضا رستمي

سيدمرتضي موسوي

محمد علي شکوهي

احسان دليرزهان

کاميار برنجان

امير رضا موذني

محمدرضا باراني

علي رمضاني

محمدرضا تقي لو

رضا مرادي

دانيال نوروزي

محمدعلي حاج حيدري

بهشاد عرب زاده

اميرحسين حقيقي

سينا آقاميري

مهدي پيرمحمدي

محمدسينا واحدي

ستار شيخ

دانيال نجفي

پدرام فخفوري

علي کاشاني

محمد حسين محمدي فر

اميرعلي ناظمي

علي پرنياک

مهرشاد تاجيک

مهدي رضايي

عليرضا مرتضوي

راشين اسدپور

سام ثنايي

کادر فني تيم :

حسين قره گوزلو (سرپرست)

سيامک ويسي(مربي)

عباس آقاکوچکي(سرمربي)

فرشاد عالمي(آناليزور)

اميد موحد نژاد(مربي)


 اعلام زمان رقابت هاي مرحله دوم مناطق ليگ هاي پايه 

 کميته مسابقات سازمان ليگ فدراسيون فوتبال، از تعويق مسابقات مرحله بعدي مناطق رده هاي سني ليگ هاي پايه کشور خبر
داد.به گزارش برنا، مسابقات مرحله بعد مناطق رده هاي سني اميد-جوانان-نوجوانان-نونهالان بدليل موارد انضباطي و عدم درخواست ميزباني از سوي تيمهاي صعود کننده به بعد از عيد نوروز موکول شد.همچنين در صورتيکه تيمهاي صعود کننده درخواست ميزباني داشته باشند موارد را از طريق هيات فوتبال استان به فدراسيون و سازمان ليگ ارسال کنند.


 قهرماني ناحيه يک زاهدان در المپياد دانش آموزي 

 در پايان رقابت‌هاي المپياد دانش آموزي استان سيستان و بلوچستان تيم ناحيه يك زاهدان عنوان قهرماني را بدست آورد.

بر اساس اعلام فدراسيون تكواندو، مسابقات تکواندو المپياد دانش آموزي استان سيستان و بلوچستان با شركت 5 تيم ايرانشهر، ناحيه يک زاهدان، ناحيه دو زاهدان، زابل و سراوان و با حضور 44 تكواندوكار در مجتمع ورزشي شهيد بهشتي برگزار شد.

در پايان اين دوره از مسابقات تيم ناحيه يک زاهدان با 47 امتياز قهرمان شد، ايرانشهر با 34 امتياز بر سکوي دوم ايستاد و تيم ناحيه دو زاهدان نيز با 32 امتياز مقام سوم را از آن خود کرد. تيم هاي سراوان و زابل نيز به ترتيب با 26 و 18 امتياز چهارم و پنجم شدند.


 ورزش جوان و نوجوان 

برگزاري جشن روز جهاني فوتبال بانوان در ايران

جشن روز جهاني فوتبال بانوان در کمپ تيم هاي ملي آغاز شد.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما؛ جشن اختصاصي روز جهاني فوتبال بانوان از صبح ديروز با حضور الهه عرب عامري رئيس کميته فوتبال و فوتسال بانوان آغاز شد. در فستيوالي که به همين منظور برگزار مي شود سه تيم از مناطق شمال غرب و جنوب غرب تهران، شميرانات و سه تيم ملي جوانان، نوجوانان و نونهالان حضور دارند. همچنين پيشکسوتان فوتبال بانوان هم مسابقه دوستانه اي امروز برگزار مي کنند.

عرب عامري در افتتاحيه مراسم گفت: اين مراسم به خاطر ارج گذاشتن به روز جهاني فوتبال زنان در ايران همزمان با کشورهاي فوتبال دوست برگزار مي شود. زماني که روز خاصي را به جامعه خاصي اختصاص مي دهند اين امر نشان مي دهد که اهميت زيادي براي آن قشر قائل شده اند. اختصاص دادن يک روز به عنوان روز جهاني فوتبال بانوان نشان مي دهد که يک زن غير از مادر بودن، از شايستگي و توانمندي بسياري برخوردار است.

رئيس کميته فوتبال بانوان اعتقاد دارد رشته فوتبال يکي از محبوب ترين رشته ها در ميان خانواده ها است.

وي ادامه داد: زماني که دبيرکل يوفا که هم اکنون به عنوان رئيس فيفا انتخاب شده در ايران حضور داشت، از او خواستم تا بخشي را براي فعاليت بانوان با پوشش اسلامي در فيفا اختصاص دهند. چرا که بانوان مي توانند در بخش توسعه کمک بسزايي کنند.


پايان مسابقات مرحله دوم طرح استعداديابي دووميداني استان قم

مسابقات استعداديابي دووميداني دانش آموزان مقطع ابتدايي و متوسطه استان قم روزهاي 15 و 16 اسفند ماه برگزار شد.

بر اساس اعلام فدراسيون، مسابقات استعداديابي دووميداني دانش آموزان مقطع ابتدايي و متوسطه استان قم با شرکت آموزشگاههاي مختلف استان در روزهاي 15 و 16 اسفند ماه در آموزشگاه نمونه دولتي فاتحي استان برگزار شد.

در اين رقابتها در مقطع ابتدايي ورزشکاران پنج تيم روز 15 اسفند ماه به مصاف يکديگر رفتند که با قهرماني آموزشگاه شهيد واعظي ناحيه دوبه پايان رسيد.

در مقطع اول متوسطه نيز دانش آموزان در قالب 6 تيم، روز 16 اسفند ماه با يکديگر به رقابت پرداختند که در نهايت تيم آموزشگاه نمونه دولتي سيدابراهيم فاتحي بر سکوي نخست ايستاد.

نتايج تيمي اين رقابتها:

مقطع ابتدايي:

مقام اول: آموزشگاه شهيدواعظي 2ناحيه دوبا57 امتيازبه مربيگري آقاي حميد کريمي

مقام دوم: آموزشگاه شهيدهاشمي نژاد2ناحيه سه با47 امتيازبه مربيگري آقاي قنبري

مقام سوم: آموزشگاه شهيد آويني ناحيه يک با26 امتياز به مربيگري آقاي مغني زاده

نتايج تيمي در مقطع اول متوسطه:

مقام اول :آموزشگاه نمونه دولتي سيدابراهيم فاتحي ناحيه دوبا56 امتيازبه مربيگري آقاي علي رضايي

مقام دوم آموزشگاه شهيدرجائي ناحيه چهار با44 امتيازبه مربيگري آقاي گشتاسبي

مقام سوم مشترک :آموزشگاه مرصادناحيه يک وبخش کهک با امتباز23 ومربيگري آقايان بختياري وضيغمي


برگزاري اردوي استعداديابي فوتسال زير نظر سرمربي تيم ملي

اردوي استعداديابي فوتسال زير نظر سرمربي تيم ملي برگزار مي‌شود.اردوي استعداديابي فوتسال در استان‌هاي تهران و البرز، امروز و فردا در شهر قدس، سالن سپاه جنب دانشگاه آزاد برگزار مي‌شود.سرمربي تيم ملي فوتسال که اردوهاي مشابهي را در شهرهاي ديگر کشور برگزار کرده بود، اين اردو را زير نظر خواهد داشت.

محمد ناظم‌الشريعه که در حال حاضر در شيراز به سر مي‌برد، راهي تهران مي‌شود تا 200 بازيکن حاضر در اين اردو را بررسي کند. قاسم عارفيان به عنوان استعدادياب در اين اردو فعاليت خواهد کرد.


 ميز خبر 

برگزاري ليگ تکواندو خردسالان و نونهالان استان اردبيل

هفته پاياني ليگ تکواندو خردسالان ونونهالان پسر استان اردبيل برگزار و برترين‌هاي هر رده سني مشخص شدند.فدراسيون تکواندواعلام کرد هفته پاياني ليگ تکواندو نونهالان و خردسالان پسر استان اردبيل جام شهداي تکواندو در سالن 6هزار نفري رضازاده به پايان رسيد. در مراسم اختتاميه با حضور مسئولين اداره کل ورزش وجوانان استان اردبيل و برخي مسئولين استان به تيم‌هاي اول تا سوم هر رده سني مدال، حکم وکاپ قهرماني اعطا گرديد.

رده سني خردسالان:

1- تيم جوانه با مربيگري لطف ا.. نيکپور

2- تيم عرب با مربيگري عيسي شيردل

3- تيم نوين با مربيگري رجب جلوه گر

رده سني نونهالان:

1- تيم باشگاه شيخ صفي با مربيگري اسماعيل لطفعلي زاده

2- تيم باشگاه پيشتاز المپيک با مربيگري هوشنگ شنوا

3- تيم باشگاه عرش نوين با مربيگري عيسي شيردل

مربي برتر رده سني خردسالان: عيسي شيردل

مربي برتر رده سني نونهالان: هوشنگ شنوا

داوران برتر: عسگر عباسيور و يعقوب علايي


آزادکاران نونهال ايران راهي بلغارستان مي شوند

تيم منتخب کشتي آزاد نونهالان ايران براي حضور در رقابت هاي جام «زلاتي دينوف» بلغارستان پنجشنبه هفته جاري عازم اين کشور مي شود.

بر اساس اعلام فدراسيون کشتي، رقابت هاي کشتي آزاد نونهالان جام زلاتي دينوف روزهاي 21 تا 23 اسفندماه در کشور بلغارستان برگزار مي شود.

اسامي نفرات اعزامي کشورمان به اين رقابت ها به شرح زير است:

32 کيلوگرم: فردين حيدري

35 کيلوگرم: آرمين حبيب زاده

38 کيلوگرم: مهدي ويسي

42 کيلوگرم: عرفان جعفريان

47 کيلوگرم: سيدحسن عبادي

53 کيلوگرم: محمدرضا احمدآبادي

59 کيلوگرم: سهراب ادهم خليلي

66 کيلوگرم: محمد کريمي

73 کيلوگرم: عليرضا حامد صائين

85 کيلوگرم: عليرضا عبدالهي

مجيد ترکان (سرمربي)، فرزاد بوداغي، مجتبي رحيمي نيا (مربيان)، عليرضا رضايي (مدير فني تيم هاي ملي کشتي آزاد) و تورج ظفري (سرپرست)


اعلام نتايج قرعه کشي مسابقات واليبال قهرماني جوانان آسيا

هجدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني جوانان آسيا سال 95 به ميزباني چين تايپه برگزار مي شود و تيم ملي ايران در گروه دوم اين رقابت ها قرار دارد.بر اساس اعلام فدراسيون واليبال، هجدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني جوانان زير 20 سال آسيا از شنبه 19 تا يکشنبه 27 تيرماه سال 95 به ميزباني چين تايپه برگزار مي شود.

در دور مقدماتي اين رقابت ها 16 تيم شرکت دارند که تيم ملي واليبال جوانان ايران در گروه دوم اين رقابت ها با تيم هاي قطر، يک تيم از منطقه مرکزي آسيا که هنوز مشخص نشده است و هنگ کنگ همگروه است.

دور مقدماتي اين رقابت ها به مدت سه روز از 19 تا 21 تيرماه پيگيري خواهد شد که گروه بندي آن به قرار زير است:

گروه اول: چين تايپه (ميزبان)، تايلند، قزاقستان و ميانمار

گروه دوم: ايران، قطر، يک تيم از آسياي مرکزي و هنگ کنگ

گروه سوم: چين، ژاپن، هند و يک تيم از منطقه غرب آسيا

گروه چهارم: کره جنوبي، بحرين، سريلانکا و استراليا

در مراحل بعدي اين رقابت ها تيم هاي اول و دوم چهار گروه دور مقدماتي براي رتبه هاي اول تا هشتم، مسابقات خود را ادامه مي دهند و تيم هاي سوم و چهارم گروه هاي چهارگانه دور مقدماتي نيز براي رتبه هاي نهم تا شانزدهم به مصاف يکديگر خواهند رفت.

مرحله پلي آف اين رقابت ها روزهاي سه شنبه و چهارشنبه 22 و 23 تيرماه برگزار مي شود تيم ها در روز پنج شنبه 24 تيرماه استراحت دارند. مراحل يک چهارم نهايي، نيمه نهايي و نهايي اين رقابت ها نيز روز هاي جمعه تا يکشنبه 25 تا 27 تيرماه برگزار مي شود.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون