جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3568- تاریخ : 1394/12/02 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(يكشنبه)

پايان هشتمين دوره ليگ برتر نوجوانان
پاس قوامين، قهرمان تکواندو جام آينده‌سازان المپيک

المپيک زمستاني نوجوانان
پايان کار احمدپور در مارپيچ کوچک


دعوت تنيسور نوجوان ايران به مسابقات سطح يک آسيا


برگزاري اردوي تيم ملي وزنه برداري جوانان در اهواز


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 پايان هشتمين دوره ليگ برتر نوجوانان
 پاس قوامين، قهرمان تکواندو جام آينده‌سازان المپيک 

تيم تکواندو پاس قوامين قهرمان هشتمين دوره ليگ برتر نوجوانان (جام آينده سازان المپيک) شد.
بر اساس اعلام فدراسيون تکواندو، هفته ششم و هفتم (پاياني) از دور برگشت هشتمين دوره ليگ برتر نوجوانان پسر (جام آينده سازان المپيک) با حضور 8 تيم فرآورده‌هاي گوشتي سفير، دانشگاه آزاد، باشگاه فرهنگي ورزشي ياسين پيشرو قم، لوازم خانگي کن، پاس قوامين، شوراي شهر کرمانشاه، مجتمع فرهنگي ورزشي غدير و پرنيان تجارت، ‌در خانه تکواندو برگزار شد.
در پايان اين دوره از مسابقات پاس قوامين با 36 امتياز برسکوي قهرماني ايستاد، تيم لوازم خانگي کن با 32 امتياز نايب قهرمان و مجتمع فرهنگي ورزشي غدير با 26 امتياز سوم شد.
باشگاه فرهنگي ورزشي ياسين پيشرو قم (23 امتياز)، تيم فرآورده‌هاي گوشتي سفير (17 امتياز)، دانشگاه آزاد اسلامي(17 امتياز و تفاضل منفي 14)، پرنيان تجارت (8 امتياز ) و شوراي شهر کرمانشاه (6 امتياز) در جايگاه چهارم تا هشتم جدول رده بندي قرار گرفتند.
نتايج هفته پاياني از دور برگشت اين رقابت ها بدين شرح است:
پاس قوامين 10- صفر فرآورده‌هاي گوشتي سفير
مجتمع فرهنگي ورزشي غدير 7- 3 ياسين پيشرو قم
دانشگاه آزاد 8 - 2 پرنيان تجارت
لوازم خانگي کن 6 - صفر شوراي شهر کرمانشاه
هفته هفتم
ياسين پيشرو قم 10- صفر فرآورده‌هاي گوشتي سفير
دانشگاه آزاد 6- 4 پاس قوامين
لوازم خانگي کن 3- 7 مجتمع فرهنگي ورزشي غدير
شوراي شهر کرمانشاه صفر -5 پرنيان تجارت
همچنين سازمان ليگ برترين‌هاي ليگ برتر تکواندو نوجوانان را معرفي کرد:
بهترين سرمربي: حسينعلي نعيمي از پاس قوامين
بهترين سرپرست: مسعود کاظم پور از فراورده‌هاي گوشتي سفير
بهترين ورزشکار: امير حسين وقوعي آذر از پاس قوامين
تيم اخلاق: دانشگاه آزاد اسلامي
بهترين داور: حسين شادان از خراسان رضوي


 المپيک زمستاني نوجوانان
 پايان کار احمدپور در مارپيچ کوچک 

نماينده اسکي کشورمان در مسابقات مارپيچ کوچک بازي‎هاي المپيک زمستاني ليل‎هامر نروژ در بين 62 ورزشکار به عنوان 35 رسيد.
بر اساس اعلام فدراسيون اسکي، رقابت‎هاي مارپيچ کوچک دومين دوره بازي‎هاي المپيک زمستاني ليل‎هامر نروژ به پايان رسيد. در اين مسابقات 62 ورزشکار در خط شروع حاضر شدند که عليرضا احمدپور نماينده کشورمان به عنوان آخرين ورزشکار رقابت خود را آغاز کرد.
وي با عملکرد خود در بين 62 ورزشکار شرکت کننده اين رقابت، در جايگاه 35 قرار گرفت.
ورزشکاراني از کشورهاي اتريش، سوئد و نروژ به ترتيب عنوان‎هاي اول تا سوم اين رقابت را از آن خود کردند.به پايان نرساندن مسابقه توسط دارندگان مدال‎هاي طلا، نقره و برنز مسابقات مارپيچ بزرگ دومين دوره بازي‎هاي المپيک زمستاني نوجوانان ليل‎هامر نروژ که دو روز پيش برگزار شده بود، مهمترين اتفاق رقابت مارپيچ کوچک بود.
بر همين اساس «روير راداموس» آمريکايي، «يوهي کوياما» ژاپني و «آنتون گرامل» آلماني به ترتيب دارندگان مدال‎هاي طلا، نقره و برنز مارپيچ بزرگ دومين دوره بازي‎هاي المپيک زمستاني
ليل هامر نروژ در پيکارهاي مارپيچ کوچک مسابقه را به اتمام نرساندند و حذف شدند.
نماينده آمريکا تا پيش از اين رقابت ها ، 3 مدال طلاي در رشته‎هاي سوپر جي، جاينت اسلالوم و سوپر کمبينو اين بازي‎ها را کسب کرده بود. وي که شانس نخست کسب مدال طلاي مارپيچ کوچک نيز محسوب مي‎شد، نتوانست مسابقه را تمام کند و حذف شد.
ورزشکاراني از کشورهاي ايتاليا، ژاپن، آمريکا،چک، ليتواني،استراليا، بلغارستان، برزيل، روسيه، ليختنشتاين، آلمان، اوکراين، کلمبيا، لتوني، مقدونيه، منتنگرو، لوکزامبورگ، بلاروس، هند، نپال، سوئيس، اسلووني(2 ورزشکار)، روماني، ايسلند و نيوزلند نتوانستند مسابقات را به اتمام برسانند.
احمدپور نماينده اسکي کشورمان پيش از اين در مسابقات مارپيچ بزرگ بازي‎هاي المپيک ليل‎هامر نروژ در بين 60 ورزشکار به عنوان 36 رسيده بود.


 دعوت تنيسور نوجوان ايران به مسابقات سطح يک آسيا  

با دعوت فدراسيون جهاني تنيس، مهتا خانلو در رقابت هاي سطح يک قاره کهن شرکت مي کند.
در حالي رقابت هاي سطح يک آسيا از 23 اسفند ماه لغايت 7 فروردين ماه سال آينده به ميزباني هوشي مينه ويتنام برگزار مي شود که مهتا خانلو با دعوت فدراسيون جهاني به عنوان نماينده غرب آسيا و آسياي ميانه در اين دوره از بازيها حضور پيدا مي کند.
اين مسابقات با حضور تنيسورهايي از کشورهاي چين، چين تايپه، هنگ کنگ، هند، اندونزي، قزاقستان، قرقيزستان، فيليپين، کره جنوبي، تايلند، ازبکستان و ويتنام برگزار مي شود.


 برگزاري اردوي تيم ملي وزنه برداري جوانان در اهواز 

باشگاه فرهنگي ورزشي مناطق نفت خيز جنوب در اهواز ميزبان دور جديد تمرينات تيم ملي جوانان خواهد بود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، تمرينات اين تيم از يکم اسفندماه شروع و تا 16 اسفندماه زير نظر مربيان تيم ملي ادامه خواهد
داشت.
گفتني است تيم ملي وزنه برداري جوانان ايران، خود را براي شرکت در مسابقات قهرماني جهان که سال آينده برگزارمي شود آماده مي کند.
هدايت تيم ملي جوانان را محمد حسين برخواه برعهده
دارد.

 


 ميز خبر 

نتايج تيم هاي پايه پرسپوليس در هفته گذشته
تيم فوتبال نوجوانان پرسپوليس اين هفته در حالي در ليگ نوجوانان تهران در خانه پيام به پيروزي رسيد که ابتدا نتيجه را واگذار کرده بود.
بر اساس اعلام باشگاه پرسپوليس، شاگردان رحيم يوسفي در بيست و پنجمين بازي خود در حالي در خانه حريف خود برابر تيم پيام به پيروزي رسيدند که ابتدا نتيجه را دو بر يک واگذار کرده بود اما در نهايت به پيروزي 3 بر 2 رسيدند تا 25 امتيازي شده و در مکان هفتم جدول جاي داشته باشند.
در اين بازي که مهدي نريمان (دو گل) و محمد حسيني گلزني کردند، امير محمد بهره‌مند، سياوش نوري، اميرحسين ربيع‌پور، علي فتحي، امير محمد خارکش، مهدي ممي‌زاده، عرفان فرشي، ايمان آشکاري، عليرضا خدايي، اميرحسين يوسفلي، رضا کنشلو و اسماعيل اقبال‌جو نيز براي سرخپوشان نوجوان به ميدان رفتند.
در چارچوب رقابت‌هاي نونهالان تهران، پرسپوليس با نتيجه يک بر صفر برابر ميعاد کوشان به شکست ديگري تن دادند تا يازده امتيازي باقي بمانند.
همچنين جوانان پرسپوليس با پيروزي شيريني که برابر تيم نفت به دست آوردند با تيم دوم جدول هم امتياز شدند تا گرماي رقابت‌ها در دو هفته پاياني اوج بگيرد.
جوانان پرسپوليس اين هفته برابر تيم نفت قرار گرفتند و در حالي که ابتدا دو گل از حريف خود عقب افتادند، در نهايت با برتري 4 بر 2 زمين را ترک کردند تا در پايان هفته بيست و هشتم، 50 امتيازي شوند. در حال حاضر تيم‌هاي پيکان، استقلال و پرسپوليس در همين امتياز با اختلاف تفاضل گل در مکان‌هاي دوم تا چهارم قرار دارند، در حالي که سايپا و نيروي زميني هم با 49 امتياز آنها را تعقيب مي‌کنند.
مجيد پروين سرمربي تيم، درباره شرايط تيمش و اين بازي گفت: در نيمه اول اصلا خوب نبوديم. فاصله بين خطوط زياد بود. تيم ما عقب نشسته بود. مهاجمان ما وقتي صاحب توپ مي‌شدند در نيمه زمين بودند و با دريافت يک گل به رختکن رفتيم. بين دو نيمه به بچه‌ها گفتيم با اين روش به گل نمي‌رسيم. خواستيم جلو بروند و فاصله بين خطوط را کم کنند. البته در شروع اين نيمه، گل بعدي را دريافت کرديم ولي بچه‌ها برنامه‌هايي که گفتيم را اجرا کردند و نتيجه گرفتيم. بعد از گل ايستگاهي که خراساني زد، بچه‌ها به بازي برگشتند و در نهايت 4 بر 2 پيروز شديم.
وي ادامه داد: در دو بازي پاياني برابر فولاد ماهان و نيروي زميني قرار مي‌گيريم که بازي سختي است. فولاد ماهان براي نيفتادن مي‌جنگد و نيروي زميني که در جدول رقيب خود ما است. به هر حال همين قدر که ممکن است تا دومي بالا برويم، اگر حواسمان نباشد تا ششمي پائين مي‌رويم.
پروين خاطرنشان کرد: بچه‌هاي خوبي در اين تيم داريم. چند نفرشان آينده بسيار درخشاني دارند. همه آنها قرارداد دارند و اميدوارم سال بعد براي تيم اميد حفظ شوند چون هم مي‌توانند در تيم اميد موفق عمل کنند و هم سرمايه‌اي براي آينده باشگاه باشند.
گفتني است، در اين بازي که مرتضي خراساني، امير روستا، سينا اسدبيگي و احمد بهاروند گلزني کردند، علي القوسي، پدرام سلطاني، جعفر حميدي، احمدرضا ثامني، عرفان کرم بخش، مهيار رهبر، محمد حسين سلطاني و محمد حسين ميرزايي هم براي سرخپوشان به ميدان رفتند.

آغاز مسابقات ليگ فوتبال نوجوانان کشور در ايلام
رئيس هيات فوتبال استان ايلام از برگزاري مسابقات فوتبال ليگ قهرماني نوجوانان باشگاه هاي کشور به ميزباني ايلام خبر داد.
آبختي سنجابي در گفت و گو با ايرنا اظهار کرد: اين مسابقات با حضور شش تيم از استان هاي ايلام (دو تيم)، کردستان، لرستان، همدان و خوزستان از امروز در ورزشگاه جهان پهلون تختي شهر ايلام در حال برگزاري است.
وي افزود: اين مسابقات به صورت دوره ايي برگزار مي شود و تيم هاي پيام مخابرات و فولاد نوين ايلام، گهر دورد، آکادمي ذوالفقار نسب کردستان، کوروش نهاوند و استيل آذين شوش با هم به رقابت مي پردازند.
رئيس هيات فوتبال استان ايلام تاکيد کرد: در پايان اين رقابت ها تيم هاي اول و دوم به مرحله پاياني اين مسابقات راه خواهند يافت.
سنجابي يادآور شد: مسابقات ليگ فوتبال نوجوانان کشور در مجموع با شرکت 48 تيم در پنج گروه و بصورت دوره اي در مناطق مختلف کشور در حال برگزاري است.

آغاز تمرينات تيم ملي فوتبال نوجوانان بانوان
اردوي انتخابي تيم ملي زير 16 سال دختران از ديروز در آکادمي ملي فوتبال آغاز پشد..
بر اساس اعلام فدراسيون فوتبال، اردوي انتخابي تيم ملي فوتبال زير 16 سال بانوان از دبروز زير نظر شادي مهيني آغاز شد
تا بازيکناني که عملکردشان قابل قبول بوده، به اردو هاي اصلي تيم ملي دعوت شوند.هانيه خداپرستي-فاطمه طهماسبي-هانيه رحيمي-فاطمه اميري-مرضيه حياطي-فاطمه تماجره از فارس، فهيمه ارزاني-زهرا عليزاده از کهگيلويه و بوير احمد، فاطمه منصوري از چهارمحال و بختياري، غزل ملکي-مرضيه فيضي-گلنوش خسروي-زهرا غريب زاده-مريم صادقاني از اصفهان، مائده دوجي از گلستان، زينب ذبيحي-مليحه پور نجف-نسرين قمي از مازندران، هديه مشتري دوست-صبا جوادي-نگار يعقوبي-هليا معظمي-مستانه باقر ابادي-نگار نخستين از تهران، فوژان کريمي از آذربايجان شرقي، نگين همتي از قزوين، کيانا کافي آبادي از البرز، هانا خليفه و فاطمه مخدمي از کردستان نفراتي هستند که از امروز تا پنجم اسفند ماه تمرينات خود را زير نظر شادي مهيني برگزار مي کنند.


 ورزش جوان و نوجوان 

اصفهان، فاتح رقابتهاي اسکي نونهالان
رقابتهاي اسکي نونهالان و نوجوانان کشور در پيست اسکي کوهرنگ پايان يافت .
به گزارش خبرگزاري صدا و سيما ، مدير کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختياري گفت : در اين رقابتهاي اسکي که به مدت 2 روز در پيست اسکي کوهرنگ برگزار شد در رده نونهالان تيم اصفهان با 145 امتياز جايگاه نخست را کسب کرد و تيمهاي البرز و فارس به ترتيب با 120 و 60 امتياز مقامهاي دوم و سوم را کسب کردند .
قاسمي افزود : در رده سني نوجوانان هم البرز با 180 امتياز بر سکوي نخست ايستاد و استان هاي تهران و اصفهان با 86 و 85 امتياز عناوين دوم و سوم را کسب کردند.
وي گفت : در بخش انفرادي مسابقات ، رده سني نونهالان حامد عطايي از استان اصفهان، علي کلهر از استان تهران و سام رضايي از استان فارس اول تا سوم شدند و در رده سني نوجوانان سيد مهدي جعفري و مهدي بهاء هر 2 از البرز ، و امير منصور کيامرزي از ياسوج عناوين اول تا سوم را به دست آوردند.
مدير کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختياري گفت : در مجموع امتيازات هر 2 رده سني نونهالان و نوجوانان تيمهاي هاي البرز، اصفهان و تهران به عناوين برتر اين مسابقات دست يافتند.
رقابت هاي قهرماني و انتخابي تيم ملي نونهالان و نوجوانان با رقابت 47 ورزشکار به مدت 2 روز در پيست اسکي چلگرد واقع در شهرستان کوهرنگ برگزار شد .

دعوت 25 بازيکن به اردوي تيم ملي فوتبال نونهالان
اسامي بازيکنان دعوت شده به ششمين اردوي انتخابي تيم ملي فوتبال زير 14 سال ايران اعلام شد.
بر اساس اعلام فدراسيون فوتبال، ششمين اردوي تيم ملي نونهالان از 8 لغايت 12 اسفند 94 در آکادمي ملي فوتبال برگزار خواهد شد و بازيکنان دعوت شده به اين اردو به شرح زير مي باشند:
آذربايجان شرقي: مهدي سيدي، احمدرضا کارگر، بهزاد اسلامي و سعيد کريمي آذر
گيلان: اميررضا محرمي، محمد حق پرست، سينا سعادتمند و ابوالفضل عليزاده
گلستان: محمدرضا کياني
خراسان رضوي: علي يزداني و عليرضا رجبي
مازندران: شروين رضايي
خوزستان: ايليا بحريني، مهدي صفرزاده، پيام پارسا و عليرضا باويه
کرمان: عليرضا اسدآبادي
اصفهان: ياسين سلماني
تهران: محمدرضا باقري، مرتضي بخششي، امير محمدي، سيد پوريا تيموري و حسين نخودکار
بوشهر: رضا جعفري و پوريا فرد
کليه بازيکنان دعوت شده بايد روز شنبه 8 فروردين 94 ساعت 14 در مهمانسراي شماره دو خود را به اعضاي کادر فني معرفي کنند.

هفته هفدهم ليگ برتر جوانان
فولاد در اصفهان صدرنشين را متوقف کرد
تيم جوانان فولاد خوزستان در يک بازي سخت خارج از خانه موفق شد از ذوب آهن صدرنشين يک امتياز ارزشمند کسب کرده و اين تيم را از صدر جدول پائين بکشد.
به گزارش سايت باشگاه فولاد خوزستان، در ادامه رقابت هاي ليگ برتر جوانان فوتبال کشور، شاگردان حيدر حيدريان در زمين منتظري درچه اصفهان با تيم ذوب آهن ديدار کردند و پس از 90 دقيقه تلاش با نتيجه تساوي 1بر1 به کار خود خاتمه
دادند.
فولادمردان در ادامه اين رقابت ها از هفته هجدهم ميزبان تيم خورشيد قروه خواهند بود و اين در حالي است که در اين ديدار به دليل 3 کارته شدن، ايوب شراکي و سيد عبدالله شباني را در اختيار نخواهند داشت.
در حال حاضر تيم تراکتورسازي تبريز با 32، ذوب آهن با 30 و فولاد خوزستان با 24 امتياز رده هاي اول تا سوم جدول را به خود اختصاص داده اند.

برگزاري هفته پاياني رقابت هاي تكواندواستان اصفهان
در پايان مبارزات هفته پاياني ليگ کيوروگي و پومسه استان اصفهان در پومسه تيم هيات تکواندو شهرستان اصفهان و در کيوروگي تيمهاي، ميخک در رده سني خردسالان، پارس شهرضا در رده سني جوانان و شرکت گاز در رده سني نوجوانان به عنوان نخست را به دست آوردند.
بر اساس اعلام فدراسيون تكواندو ، هفته پاياني مسابقات ليگ کيوروگي و پومسه آقايان استان اصفهان در سالن دانشگاه آزاد اسلامي واحد خميني شهر برگزار گرديد و در پايان تيم پومسه هيات تکواندو شهرستان اصفهان و در کيوروگي تيمهاي، ميخک در رده سني خردسالان، پارس شهرضا در رده سني جوانان و شرکت گاز در رده سني نوجوانان به مقام اول دست يافتند.
نتايج اين هفته از رقابت ها به اين شرح است:
*خردسالان:
احيا سپاهان 3 - پارس شهرضا 7
باشگاه ميخک 10 - ستارگان شمال شهر صفر
*نونهالان:
احياء سپاهان 4 - پارس شهرضا 6
*نوجوانان:
پارس شهرضا 5 - گاز 5


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون