جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3543- تاریخ : 1394/11/01 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

هفته سوم تا پنجم تکواندو نوجوانان
پيگيري ليگ برتر تکواندوي نوجوانان در شيراز

رقابت هاي تنيس سطح 2 نوجوانان آسيا
راه يابي مهتا خانلو به جمع 8 تنيسور برتر


امضاء تفاهم‌نامه فوتبالي ايران و بلاروس


آغاز اردوي تيم ملي کشتي نونهالان در چالوس


ورزش جوان و نوجوان


ميز خبر


 هفته سوم تا پنجم تکواندو نوجوانان
 پيگيري ليگ برتر تکواندوي نوجوانان در شيراز 

 
هفته سوم تا پنجم از دور برگشت ليگ برتر تکواندوي نوجوانان پسر جمعه دوم بهمن به ميزباني شيراز برگزار مي شود.

هفته سوم، چهارم و پنجم از دور برگشت هشتمين دوره ليگ برتر نوجوانان پسر (جام آينده سازان المپيک) با حضور 8 تيم فرآورده‌هاي گوشتي سفير، دانشگاه آزاد، باشگاه فرهنگي ورزشي ياسين پيشرو قم، لوازم خانگي کن، پاس قوامين، شوراي شهر کرمانشاه، مجتمع فرهنگي ورزشي غدير و پرنيان تجارت، جمعه 2 بهمن در شيراز برگزار مي‌شود. در پايان هفته دوم از دور برگشت اين رقابت‌ها، تيم پاس قوامين يک پله صعود کرد و با 8 برد تيمي و يک باخت تيمي، 24 امتياز کسب کرد و صدرنشين شد، تيم لوازم خانگي کن با 23 امتياز در رده دوم جاي گرفت و ياسين پيشرو قم با 14 امتياز سوم است.

مجتمع ورزشي غدير 11 امتياز و تفاضل 6، فرآورده‌هاي گوشتي سفير 11 امتياز و تفاضل منفي 8، شوراي شهر کرمانشاه 6 امتياز و تفاضل منفي 18، دانشگاه آزاد 6 امتياز تفاضل منفي 29 و پرنيان تجارت 5 امتياز و تفاضل منفي 29، به ترتيب در رده هاي پنجم تا هشتم جدول رده بندي هستند.

برنامه هفته سوم تا پنجم ليگ برتر تکواندوي مردان:

هفته سوم:

شوراي شهر کرمانشاه - فرآورده‌هاي گوشتي سفير

پاس قوامين - ياسين پيشرو قم

دانشگاه آزاد - مجتمع فرهنگي ورزشي غدير

لوازم خانگي کن - پرنيان تجارت

هفته چهارم:

دانشگاه آزاد - ياسين پيشرو قم

شوراي شهر کرمانشاه - مجتمع فرهنگي رزشي غدير

پرنيان تجارت - فرآورده‌هاي گوشتي سفير

لوازم خانگي کن - پاس قوامين

هفته پنجم:

شوراي شهر کرمانشاه - ياسين پيشرو قم

مجتمع فرهنگي ورزشي غدير - فرآورده‌هاي گوشتي سفير

پرنيان تجارت - پاس قوامين

دانشگاه آزاد - لوازم خانگي کن


 رقابت هاي تنيس سطح 2 نوجوانان آسيا
 راه يابي مهتا خانلو به جمع 8 تنيسور برتر  

 
مهتا خانلو جواز حضور در بين 8 تنيسور برتر مسابقات سطح 2 تنيس آسيا را بدست آورد .در ادامه رقابت هاي سطح 2 آسيا در بانکوک تايلند، مهتا خانلو پس از کسب اولين پيروزي مقابل پررانا کويرالا از نپال، در دومين ديدار خود به مصاف نيمنا فرماندو از سريلانکا رفت و در نهايت با نتيجه ( 3-6 و 3-6 ) اين ديدار را برد تا به جمع 8 تنيسور برتر مسابقات راه يابد و در اين مرحله به مصاف برنده تاجيکستان و مالديو مي رود .

همچنين سياوش شيردل نيز پس از رسيدن به جمع 8 تنيسور برتر امروز در سومين ديدار خود با برنده سريلانکا و بنگلادش مسابقه مي دهد.نور ديب از لبنان، مهتا خانلو از ايران ، جلال صادق از لبنان، عبدالله شل بايه از اردن ، سياوش شيردل از ايران و بدر النتر از کويت با هدايت امير برقعي تيم غرب آسيا را تشکيل مي دهند.

در بخش دختران 32 تنيسور از کشورهاي نپال، سريلانکا، ترکمنستان، مغولستان، مالديو، بنگلادش، تاجيکستان، بوتان، مالزي، ميانمار، ماکائو ، سوريه، لائوس، لبنان و ايران و در بخش پسران نيز 43 تنيسور از کشورهاي مالزي، مالديو، کامبوج، مغولستان، نپال، پاکستان، لائوس، تاجيکستان، ماکائو، بوتان، اردن، ميانمار، ايران، سوريه، ترکمنستان، بنگلادش، کامبوج ، کويت و لبنان حضور دارند. اين رقابت ها به مدت يک هفته در بانکوک برگزار و برترين ها جواز حضور در تيم آسيا را بدست مي آورند.


 امضاء تفاهم‌نامه فوتبالي ايران و بلاروس 

 فدراسيون فوتبال ايران و بلاروس تفاهم نامه همکاري در زمينه فوتبال پايه و فوتبال ساحلي امضاء کردند.

در حاشيه برگزاري مسابقات بين المللي کمتر از 17 سال بلاروس فريدون معيني، رئيس کميته جوانان جلسه اي با رئيس کميته فني فدراسيون فوتبال بلاروس برگزار کرد و در اين نشست تفاهم نامه همکاري در زمينه تيم هاي فوتبال پايه در رده هاي (نونهالان، نوجوانان و جوانان) و همچنين فوتبال ساحلي بين دو فدراسيون امضا شد.


 آغاز اردوي تيم ملي کشتي نونهالان در چالوس 

 اردوي بستر سازي تيم هاي کشتي نونهالان و خردسالان زير نظر مجيد ترکان مسؤول تيم هاي کشتي آزاد پايه در چالوس آغاز شد.اردوي تيم نونهالان از صبح ديروز با برگزاري کلينيک مربيان و آموزش نکات لازم فني آغاز شد.در ادامه آينده سازان کشتي ايران عصر ديروز زير نظر مجيد ترکان به آموزش انواع زيرگيري ها پرداختند. و در يک کلاس آموزشي زير نظر قهرمان جهان شرکت کردند.نونهالان در ادامه اين اردوي پنج روزه، تمرينات فني کشتي را در برنامه داشتند.


 ورزش جوان و نوجوان 

آغاز چهارمين اردوي تيم‌هاي ملي کشتي فرنگي ناشنوايان

چهارمين اردوي تيم‌هاي ملي کشتي فرنگي ناشنوايان آغاز شد.

چهارمين اردوي تيم‌هاي ملي کشتي فرنگي ناشنوايان در دو رده سني نوجوانان و جوانان در شهريار آغاز شد.

کشتي‌گيران ناشنوا که براي حضور در مسابقات قهرماني جهان 2016 در تهران آماده مي‌شوند تمرينات خود را زير نظر مسلم شيرزاد (سرمربي نوجوانان) و روح اله دل انگيز (سرمربي جوانان) در مجتمع هلال احمر شهريار آغاز کردند.

چهارمين اردوي کشتي‌گيران فرنگي نوجوانان و جوانان ناشنوا تا 8 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

مسابقات قهرماني جهان کشتي آزاد و فرنگي ناشنوايان در سه رده سني نوجوانان، جوانان و بزرگسالان ارديبهشت ماه سال 1395 به ميزباني کشورمان در تهران برگزار مي‌شود.


آغاز دور برگشت ليگ برتر تنيس روي ميز نونهالان و نوجوانان کشور

بازيهاي دور برگشت مسابقات ليگ برتر تنيس روي ميز نونهالان و نوجوانان کشور با حضور پينگ بازان تيم تايدواتر هرمزگان (1 و 2 بهمن)در تهران برگزار مي شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، تيم تايدواتر با ترکيب محمدمهيار بهنام نژاد، پارسا سالارحسيني، علي نظري، مهدي معدن کن، کيارش فيروزي و هومر مجيدي در اين پيکارها با حريفان خود رقابت مي کند. همچنين سعيد عباسي به عنوان سرمربي و امين طيري و نويد عباسيان نيز به عنوان مربي اين تيم را همراهي خواهند کرد.

در بازي هاي مرحله رفت اين پيکارها تيم تايدواتر هرمزگان با 5 برد،2 باخت و کسب 12 امتياز در مکان چهارم جدول رده بندي قرار گرفت. ضمن اينکه تيم نفت و گاز گچساران با 13 امتياز در جايگاه نخست ايستاد.


به ميزباني درياچه زريوار مريوان

جوانان ملي‌پوش روئينگ به آب مي زنند

تيم ملي روئينگ جوانان و زير 23 سال پسران در آغاز چهارمين مرحله اردوي آمادگي خود، به آب مي زند.

درياچه زريوار مريوان کردستان از 4 بهمن ميزبان تيم ملي روئينگ مردان جوانان و زير 23 سال خواهد بود. اين مرحله از اردو با حضور 12 پاروزن از 7 استان تا 24 بهمن ادامه دارد.

طاهر کبوتري به عنوان مربي و سرپرست و ساروس آزادي به عنوان دستيار مربي اعضاي کادر فني اين تيم هستند.

بهنام جهان پور از آذربايجان غربي، محمدحسين حقي، علي نيکوخصال و علي شاه محمدنيا از تهران، بهمن نصيري از زنجان، کژوان سليمي از کردستان، پيام مطاعي از کرمانشاه، اميرحسين محمودپور و حسين معزز از گيلان و حميد چوبداري، محمدجواد جعفري و اميرمحمد يونسي از همدان نفرات دعوت شده به اين مرحله از اردو هستند.


سفر شاگردان پيرواني به ترکيه

سفر تيم ملي زير 19 سال پسران به ترکيه به منظور شرکت در تورنمنت شش جانبه که با حضور تيم هاي اکراين، آذربايجان، ترکمنستان، بحرين، عربستان و ايران برگزار مي شود، انجام شد.

مسابقات تيم ها پس از قرعه کشي در روزهاي دوم، چهارم، ششم و هشتم بهمن ماه برگزار خواهد شد. تيم ملي جوانان پس از برپايي اردوي 4 روزه در تهران و انجام يک ديدار دوستانه با تيم بزرگسالان تهران مبدل، بامداد امروز تهران را به مقصد ترکيه ترک کرد.


اولتيماتوم ديروز فدراسيون اسکي به اسکي بازان

غايبان قهرماني کشور و انتخابي آلپاين به تيم ملي دعوت نمي شوند

مسابقات قهرماني کشور و انتخابي تيم‎هاي ملي رشته آلپاين در رده سني جوانان يک و دو به ميزباني پيست تاريک ‎دره همدان برگزار مي‎شود. با توجه به تقويم ورزشي فدراسيون در سال (95-1394) مسابقات قهرماني کشور و انتخابي تيم‎هاي ملي رشته آلپاين در رده سني جوانان يک و 2 در تاريخ‎هاي 17 و 18 بهمن ماه در پيست اسکي تاريکدره همدان برگزار مي‎شود.فدراسيون اسکي اعلام کرده است که اين رقابتها طبق قوانين فدراسيون جهاني برگزار و عدم حضور در پيکارها به منزله انصراف از عضويت در تيم ملي محسوب مي‎شود. متولدين يک بازه زماني از سال 76 تا 78 مي‎توانند در رده سني جوانان يک و متولدين بازه زماني از 73 تا 76 در رده سني جوانان دو شرکت مي کنند.مسابقه مارپيچ بزرگ 17 بهمن و رقابت مارپيچ کوچک در روز يکشنبه 18 همين ماه برگزار خواهد شد. پيش از اين رقابتهاي آلپاين شهرنشينان، صحرانوردي و اسنوبرد در تهران، لغو شده بود.


حضور اسکواش بازان خردسال البرز در کارگاه استعداديابي فدراسيون

کارگاه استعداديابي فدراسيون اسکواش با حضور 5 خردسال البرزي در مجموعه ورزشي انقلاب تهران برگزار شد.اين کارگاه به منظور همسان سازي و بهبود روش هاي استعداديابي با شرکت 14 اسکواش باز خردسال از استان هاي البرز، گيلان ، سمنان و تبريز انجام گرفت. در اين کارگاه 5 نفر از اسکواش بازان خردسال (زير 10 سال) البرز نيز به همراه نسرين نيک نام مسئول کميته استعداديابي استان شرکت داشتند. اسامي مستعديدن البرز به شرح ذيل مي باشد: صدف عدل جو، صبا عدل جو ، سارا شهسواري ، آنيتا کريمي ، درسا رفيع منزلت


 ميز خبر 

سرمربي تيم ملي تنيس دختران نوجوانان:

سه تنيسور ايراني براي اعزام به مسابقات آسيايي انتخاب شدند

سرمربي تيم ملي نوجوانان دختران زير 14 سال کشورمان گفت: براي شرکت در مسابقات قهرماني آسيا با سه تنيسور عازم سريلانکا مي شويم.خنو يادگاري به ايرنا گفت: نخستين دوره آمادگي و انتخابي تيم ملي هفته گذشته در محل کمپ تنيس استقلال تهران برگزار شد.وي اظهار کرد: در اين اردو مهشاد شعيبي از خراسان رضوي و نيلوفر زينال پور از آذربايجان غربي به عضويت تيم ملي انتخاب شدند و مهتا خانلو که هم اکنون در اردوي تايلند حضور دارد، به عنوان سومين بازيکن تيم زير 14سال به تيم ملي راه يافت.يادگاري گفت: در حال حاضر مهشاد شعيبي در رقابتهاي جام حذفي کيش، مهتا خانلو در اردوي تايلند و نيلوفر زينال پور نيز در اروميه به تمرين خواهند پرداخت و سپس هر سه بازيکن از روز پنجم بهمن ماه در تهران در اردوي متصل به اعزام حاضر خواهند شد.

وي ادامه داد: مسابقات زير 14 سال دختران آسيا از روز 13 بهمن ماه آغاز مي شود و تيم سه نفره کشورمان يک روز قبل عازم کشور سريلانکا مي شوند.يادگاري گفت: حمايت و همکاري فدراسيون در آماده سازي تيم در حد قابل قبولي است و اميدواريم بتوانيم عملکرد خوبي در اين مسابقات داشته باشيم.وي ادامه داد: سطح فني و کيفي اين دوره از مسابقات با توجه به حضور تيم هاي آسياي شرقي بسيار بالاست و بازيکنان ايراني رقابت بسيار سختي برابر حريفان پيش رو دارند.يادگاري افزود: سال گذشته نيز لاچين افشين تنيسور ملي پوش اروميه اي و دارنده عنوان قهرماني غرب آسيا در مسابقات 2015 تايلند حضور داشت ولي موفق به کسب مقام نشد.


ايستادن امير علي قوام در جايگاه سوم مسابقات تور تنيس زير 10 سال اروپا

نماينده کشورمان رقابت هاي تور تنيس زير 10 سال اروپا را با قرار گرفتن در جايگاه سومي به پايان رساند.

رقابت هاي تور تنيس زير 10 سال اروپا به مدت يک هفته و به ميزباني هلند برگزار شد و امير علي قوام به عنوان تنها نماينده کشورمان در اين مسابقات حضور پيدا کرد و در نهايت در جايگاه سوم ايستاد .

وي در راند نخست بازيها با نتيجه ( 5-7 و 4-6 ) مقابل دومينگوئز از کانادا به برتري رسيد و در راند دوم با نماينده تونس مسابقه داد و اين بازي را نيز با نتيجه ( 2-6 و 1-6 ) برد تا در مرحله نيمه نهايي با شکست ( 2-6 و 1-6 ) مقابل مانويداس از هلند از رسيدن به فينال باز بماند.

نماينده کشورمان براي قرار گرفتن در جايگاه سومي با نماينده بلغارستان مسابقه داد و در نهايت با نتيجه ( 0-6 و 1-6 ) به پيروزي رسيد تا پس از تنيسورهاي هلند و لبنان عنوان سومي را از آن خود کند.

در اين دوره از رقابت هاي تنيسورهايي از کشورهاي هلند، ايرلند، لهستان، کانادا، ايران، تونس، لبنان، اسپانيا، دانمارک، اسلووني و فرانسه حضور داشت. گفتني است امير علي قوام در آکادمي تنيس آپت فعاليت مي کند.


اعلام برنامه هفته نهم ليگ فوتبال نوجوانان کشور

برنامه مسابقات هفته نهم ليگ قهرماني نوجوانان فوتبال کشور اعلام شد.برنامه مسابقات هفته نهم ليگ قهرماني نوجوانان فوتبال کشور از سوي کميته مسابقات فوتبال پايه اعلام شد و تيم ها در سه روز به مصاف هم خواهند رفت.

چهارشنبه7 بهمن 94 – ساعت 14

پديده مشهد – دانش فريدون کنار – تختي مشهد

پنجشنبه 8 بهمن 94 – ساعت 14:15

استعداد جوان مشهد – متين بابل – تختي مشهد

عقاب بندرترکن – پديده ساري – قاندومي بندرترکمن

جمعه 9 بهمن 94 – ساعت 13:30

نماينده بوشهر – توانير بندرعباس – بهشتي بوشهر

فجر شهيد سپاسي – البدر بندرکنگ – دستغيب شيراز

مس کرمان – آلومينيوم هرمزگان – سليمي کيا کرمان

جمعه 9 بهمن 94 – ساعت 14

گسترش فولاد تبريز – شهرداري تبريز – محمد خياباني تبريز

تراکتورسازي تبريز – دخانيات گيلان – اختصاصي تبريز

داماش گيلان – ملوان انزلي – سردار جنگل رشت

پورالبرز – ذوب آهن اصفهان – شريعتي کرج

مقاومت تهران – پتوي لاله اصفهان – 5 آذر تهران

صباي قم – سپاهان اصفهان – تختي قم

نفت و گاز گچساران – فولاد خوزستان – اختصاصي گچساران

استقلال بوشهر – نفت اهواز – قدس بوشهر

حافظ شيراز – نفت آبادان – صنايع زرهي شيراز


به ميزباني درياچه آزادي

جشنواره روئينگ بانوان در رده سني جوانان برگزار مي‌شود

جشنواره جوانان روئينگ ارگومتر بانوان در رده هاي سني 1376، 1377، 1378 انجام خواهد شد.اين جشنواره 30 بهمن ماه همزمان با تست استعدايابي به مناسب سالروز پيروزي انقلاب برگزار مي شود.

هيات هاي قايقراني تا 22 بهمن ماه مهلت دارند تا آمادگي تيم استان خود را جهت شرکت در اين جشنواره به فدراسيون اعلام کنند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون