جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3469- تاریخ : 1394/07/28 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)


پايان رقابت هاي دسته برترتنيس روي ميز خردسالان در اراک

سرمربي تيم ملي جودوي نوجوانان:
غيبت ژاپني‌ها کيفيت مسابقات نوجوانان را کم نکرد


جشنواره گل نوجوانان نفت تهران مقابل ميعاد کوشان


آبادان، قهرمان رقابت‌هاي شناي نونهالان خوزستان


ورزش جوان و نوجوان


ميز خبر


 پايان رقابت هاي دسته برترتنيس روي ميز خردسالان در اراک 

 
در پايان رقابت هاي دو روزه دسته برتر خردسالان که به ميزباني اراک برگزار شد ، عنوان قهرماني به سيد محمد امين صمدي از تهران رسيد . به گزارش فدراسيون تنيس روي ميز، در مجموع 76 بازيکن در قالب 20 تيم از استان هاي کشور ابتدا در دور مقدماتي شرکت داشتند که در خاتمه بازي هاي مقدماتي ، ده بازيکن برتر راهي مرحله نهايي شدند و همراه با دو بازيکن حاضر در جدول دسته برتر برگزار کننده بازي هاي مرحله پاياني بودند.

در دور پاياني و در جدول 12 نفره اين بازي ها که با حساسيت زيادي نيز همراه بود ، سيد محمد امين صمدي با ارائه نمايشي فوق العاده با شکست دادن تمامي حريفانش در صدر ايستاد . وي حتي يک ست هم به حريفان نداد و با 11 برد پياپي و کسب 22 امتياز فاتح اين بازي ها شد .

برتري خردسالان تهراني به حدي بود که متين نجفي از تهران نيز با دو باخت و 9 برد پشت سر صمدي ايستاد و مقام سوم هم نصيب مصطفي طاهري از خراسان جنوبي شد که با همين تعداد امتياز و تنها بدليل باخت در بازي رودرو به نجفي به عنوان سومي بسنده کرد . در خاتمه هم 8 بازيکن برتر در اين دسته باقي ماندند و نفرات نهم تا دوازدهم نيز به دسته يک سقوط کردند .

سرپرستي و سرداوري مسابقات خردسالان پسر بر عهده محمود همت بود .

رده بندي نهايي مرحله پاياني

1- سيد محمد امين صمدي تهران با 22 امتياز 2- متين نجفي از تهران با 20 امتياز 3- مصطفي طاهري از خراسان جنوبي با 20 امتياز 4- پارسا سهرابي از فارس با 19 امتياز 5- ايليا عباسي از همدان با 18 امتياز 6- سامران کريمي از کردستان با 17 امتياز 7- محمدرضا نشاطي از تهران با 16 امتياز 8- کيارش عبدالملکي از کردستان با 16 امتياز 9- آرتين حسني از کردستان با 14 امتياز 10- آرتين ابراهيمي از کردستان با 13 امتياز 11- رضا شريعتي از گلستان با 12 امتياز 12- محمد حسن تيرانداز از آذربايجان غربي با 11 امتياز


 سرمربي تيم ملي جودوي نوجوانان:
 غيبت ژاپني‌ها کيفيت مسابقات نوجوانان را کم نکرد 

 
سرمربي تيم ملي جودوي نوجوانان گفت: عدم حضور ژاپني‌ها در مسابقات قهرماني آسيا چيزي از کيفيت اين رقابت‌ها کم نکرد و آنها چون مي‌دانستند نتيجه نمي‌گيرند شرکت نکردند.تيم هاي ملي نوجوانان و جوانان جودو طي هفته گذشته در مسابقات قهرماني آسيا شرکت کردند که در پايان اين رقابت‌ها نوجوانان بر سکوي سوم و جوانان بر سکوي نايب‌قهرماني قرار گرفتند به همين دليل مسئولان فدراسيون نشستي با حضور اصحاب رسانه برگزار کردند که در اين نشست خبري تمام اعضاي کادر فني تيم‌هاي ملي بزرگسالان، نوجوانان و جوانان و سرمربي نونهالان به همراه دبير و رئيس فدراسيون بوکس حضور داشتند.

عطا عباس‌‌نژاد سرمربي تيم ملي نوجوانان جودو در صحبت‌هاي خود اظهار داشت: از بين نفرات اعزامي به مسابقات قهرماني آسيا تنها يک نفر از تيم دوره قبل حضور داشت. بچه‌هاي ما در ميادين بين‌المللي بي‌تجربه بودند و با توجه به اينکه مسابقات قهرماني آسيا يکي از رويدادهاي بزرگ سال است اين را مي‌طلبد که حداقل يک سفر برون‌مرزي پيش از اعزام اين نفرات بايد اعزام مي‌شدند اما متأسفانه مشکلات مالي اجازه برگزاري يک اردوي مشترک را به ما نداد چه برسد به اعزام به يک ديدار تدارکاتي.

وي در ادامه افزود: ما روزانه 10 ساعت تمرين داشتيم که حداقل 5 ساعت آموزش بود. تا آخرين لحظه به جودوکاران طبق برنامه‌ريزي که کرده بوديم آموزش مي‌داديم و نتيجه اين بود که برنز سال قبل ما در اين دوره به مدال طلا تبديل شد و ديگر نفرات نيز 4 برنز و يک نقره کسب کردند. تعداد مدال‌هاي ما از نفرات اول نيز بالاتر بود.

عباس‌نژاد در ادامه خاطرنشان کرد:‌عدم حضور نوجوانان ژاپن در اين مسابقات چيزي از کيفيت مسابقات کم نکرد. آسيا براي ژاپني‌هاي خيلي مهم است اما آنها مي‌دانستند در بخش نوجوانان نمي‌توانند نتيجه کسب کنند تيم خود را اعزام نکرده بودند.

مربي تيم نوجوانان در ادامه عنوان کرد: با نتايجي که کسب کرد نشان داد که اين رشته رو به رشد است. اميدواريم مسئولان ورزش نگاه ويژه‌اي به اين رشته داشته باشند تا در مسابقات بعدي نتايجي بهتر از اين کسب کنيم.


 جشنواره گل نوجوانان نفت تهران مقابل ميعاد کوشان 

 تيم فوتبال نوجوانان نفت تهران در ليگ آسيا ويژن استان تهران جشنواره گل به راه انداخت .به گزارش شانا ، تيم فوتبال نوجوانان نفت تهران در هفته يازدهم رقابتهاي ليگ آسيا ويژن استان تهران ميهمان تيم ميعاد کوشان بود که در يک بازي پرگل با درخشش بازيکنانش توانست حريفش را با نتيجه 5 ـ يک درهم بکوبد.

گلهاي تيم نوجوانان نفت تهران را در اين ديدار حسين قربان پور(سه گل)، اميد حسين پور و اميرحسين مهدي پور به ثمررساندند.


 آبادان، قهرمان رقابت‌هاي شناي نونهالان خوزستان  

 رئيس هيئت شنا، شيرجه و واترپلو آبادان گفت: تيم آبادان در رقابت‌هاي قهرماني شناي نونهالان خوزستان بر سکوي نخست قرار گرفت.علي مياحي افزود: در اين دوره از مسابقه ها 120 شناگر در قالب 12 تيم براي کسب عنوان قهرماني با يکديگر به رقابت پرداختند.

رئيس هيئت شنا، شيرجه و واترپلو آبادان عنوان کرد: در پايان اين رقابت ها تيم آبادان با چهار مقام اولي، سه مقام دومي و سه مقام سومي بر سکوي قهرماني ايستاد.


 ورزش جوان و نوجوان 

آغاز هفته دوم مسابقات تنيس قهرماني غرب آسيا و آسياي ميانه

هفته دوم مسابقات زير 13 سال قهرماني غرب آسيا و آسياي ميانه در لبنان آغاز شد.

به گزارش فدراسيون تنيس، با پايان هفته نخست مسابقات قهرماني غرب آسيا و آسياي ميانه ، هفته دوم اين بازيها در شهر بيروت آغاز شد و تنيسورها با شناخت حريفان خود به مصاف حريفان خود مي روند. در نخستين ديدار هفته دوم بازيها نيلوفر زينال پور به مصاف کارمن نهات از سوريه ميرود، مهشاد شعيبي با تنيسوري از عراق مسابقه ميدهد، مهتا خانلو با صفي از افغانستان ديدار مي کند و در بخش پسران نيز سياوش شيردل و سهراب دگمه چين در راند اول با قرعه استراحت روبرو شدند.

تنيسورهاي کشورمان در هفته نخست مسابقات صاحب يک عنوان قهرماني، 2 نائب قهرماني شدند و با جايگاه سومي را نيز از ان خود کردند.سرپرستي تنيسورهاي کشورمان بر عهده فرشاد صفتي است و فرناز فصيحي و فرشيد زيدي هدايت تيم هاي ملي کشورمان را بر عهده دارد.


نتايج ليگ کاتاي نونهالان و جوانه هاي پسران

نتايج ليگ هاي کاتا نونهالان و جوانه هاي پسران اعلام شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ؛ هفته دوم دور رفت ليگ هاي کاتا نونهالان پسران برگزار و تيم هاي صعود کننده به دور بعد مشخص شدند.

تيم ها اول تا سوم کاتا نونهالان هر گروه به شرح زير مي باشد :

گروه 1 : عنوان اول : تيم آکادمي کاراته نيکا شيراز ، عنوان دوم : تيم ايرانيان گلپايگان ، عنوان سوم : تيم شهيد غضنفري قم

گروه 2 : عنوان اول : تيم موبايل جهان قم، عنوان دوم : تيم شهرداري اراک ، عنوان سوم : تيم باشگاه صبا شيراز

گروه 3 : عنوان اول : تيم کوچان رزم آستانه اشرفي، عنوان دوم : تيم آواي رزم تهران، عنوان سوم : تيم شهيد بي طرفان قم

گروه 4 : عنوان اول : تيم ايتوسوکا جنوب غرب تهران ، عنوان دوم : تيم سفير قم ، عنوان سوم : تيم شهيد زين الدين قم


اعلام ترکيب تيم ملي جودوي جوانان در مسابقات جهاني

ترکيب تيم ‌ملي جودوي جوانان جهت حضور در مسابقات جهاني اعلام شد.بر اين اساس تيم ‌ملي جودوي جوانان با نفرات زير عازم ر‌قا‌بت‌هاي جهاني مي‌شود.

وزن 55 – کيلوگرم محمد رشنونژاد، وزن 61 – کيلوگرم احمد قاسمي، وزن 66 - کيلوگرم مهدي فتحي‌پور و عليرضا خجسته، وزن 73 – کيلوگرم اميد تيزتک، وزن 81 – کيلوگرم ايمان نيک اقبال، وزن 90 – کيلوگرم حامد رشيدي و حميدرضا ملک‌زاده (در صورت آماده شدن ويزا) 100 – کيلوگرم رامين صفويه.

سرمربيگري اين تيم را کواک از کره شمالي بر عهده دارد و کاظمي و منصوري نيز کمک مربيان تيم ‌ملي جوانان هستند.


گفت‌وگو با استعداد دووميداني ايران

صفري: کيفيت مسابقات نوجوانان در مواد پرتابي بهتر بود

قهرمان پرتاب وزنه در رقابتهاي قهرماني نوجوانان کشور گفت: کيفيت مسابقات نوجوانان کشور در مواد پرتابي، به خصوص پرتاب وزنه و پرتاب ديسک بهتر بود. پوريا صفري در گفت‌‎وگو با سايت فدراسيون دووميداني اظهار داشت: سطح رقابتهاي دووميداني قهرماني نوجوانان کشور خوب بود اما نه در همه مواد، در مواد پرتابي به خصوص پرتاب وزنه و پرتاب ديسک ورزشکاران عملکرد بهتري داشتند و سطح رقابت بالاتر بود، البته به عقيده من در دوي 100 متر نيز عملکرد دوندگان مطلوب بود.وي افزود: با توجه به پيش رو بودن رقابتهاي قهرماني نوجوانان آسيا و نوجوانان جهان، ورزشکاران تمام تلاش خود را مي‌کنند که سال پرباري را پشت سر بگذارند و به آمادگي لازم براي حضور در اين ميادين برسند، به همين دليل در مسابقات کشوري نيز حضور پر رنگ و خوبي داشتند و سطح رقابتها بالا رفته بود. پرتابگر تهراني کشورمان در پايان گفت: توانايي کسب حدنصاب رقابتهاي جوانان جهان را دارم. ورودي مسابقات جهاني در پرتاب وزنه 18.50 متر است، رکورد تمريني من 17 متر است و فکر مي کنم در فاصله زماني باقي مانده مي‌توانم به اين ورودي برسم. ضمن اينکه تلاش دارم تا در رقابتهاي قهرماني جوانان آسيا که پيش از مسابقات جهاني برگزار خواهد شد نيز، روي سکو بروم.


قراري زاده: روي فينال جهاني حساب ويژه اي باز كرده ام

كاراته كاي تيم ملي جوانان پسر گفت: با توجه به وضعيت آمادگي مطلوبي كه دارم روي فينال مسابقات جهاني اندونزي حساب ويژه اي باز كرده ام و اميدوارم بر سكوي قهرماني قرار بگيرم.

مهدي قراري زاده كاراته كا وزن منهاي 76 كيلوگرم تيم ملي جوانان به روابط عمومي فدراسيون كاراته گفت: براي دومين بار است كه در مسابقات جهاني شركت مي كنم. دوره گذشته در اسپانيا 3 برد بدست آوردم و در بازي چهارم مغلوب حريف شدم تا در شانس مجدد به مبارزاتم ادامه دهم در اين مرحله هم بازي اول را بردم اما در مبارزه دوم شكست خوردم و نتوانستم به مدال برسم. وي افزود: اما امسال براي اينكه به سكوي قهرماني برسم انگيزه زيادي دارم و با تمرينات خوبي كه پشت سر گذاشته ام و با توجه به اينكه با تجربه تراز دوره گذشته هستم اميدوارم به مدال طلا دست پيدا كنم. وي با اشاره به اينكه مربيان نظر مثبتي روي كاراته كاهاي تيم ملي دارند، گفت: بهترين مربيان را در اختيار داريم . بايد از زحمات تك تك آنها و همچنين مهدي محمدي مربي خودم تشكر ويژه اي داشته باشم.


 ميز خبر 

طي دو روز و در محل فدراسيون شطرنج؛

برگزاري اردوي شطرنج بازان نوجوان پيش از اعزام به قهرماني جهان

اردوي تدارکاتي شطرنج بازان نوجوان اعزامي به رقابتهاي قهرماني جهان يونان 23 و 24 مهر در محل فدراسيون شطرنج برگزار شد.به گزارش روابط عمومي فدراسيون شطرنج، اردوي تدارکاتي تيم شطرنج نوجوانان ايران پيش از اعزام به مسابقات قهرماني شطرنج نوجوانان جهان ، در محل فدراسيون شطرنج برگزارشد.19 شطرنجباز دعوتي به اين اردو عبارت بودند از:

آرتميس محجوب زردست، مطهره اسدي جوجاده ، آنوشا مهديان ، صديقه کلانتري درونکلا ، سيده فاطمه هاشمي ، مبينا علي نسب علمداري ، آناهيتا غلامي ، درسا درخشاني ، سارا سادات خادم الشريعه ، آرين برادران تمدن ، برديا دانشور طولي ، عليرضا فيروز جا ، آرين غلامي اوريمي ، سيد محمد امين طبا طبايي ، پرهام مقصودلو ، شاهين لرپري رنگنه ، آرش طاهباز ، مرصاد خداشناس ،مسعود مصدق پور.

نوجوانان شطرنج کشورمان دوم آبان به رقابتهاي قهرماني جهان اعزام خواهند شد. رقابتهاي قهرماني شطرنج نوجوانان جهان 2 تا 15 آبان به ميزباني کشور يونان برگزار مي شود.


با 8 واليباليست آغاز شد؛

اردوي ساحلي‌بازان زير 17 سال در اروميه

اردوي تيم ملي واليبال ساحلي نوجوانان زير 17 سال از روز گذشته در اروميه آغاز شد.

به گزارش شاپرک و به نقل از فدراسيون واليبال، اردوي تيم ملي واليبال ساحلي نوجوانان زير 17 سال از روز گذشته در زمين‌هاي ساحلي اروميه آغاز شد و به مدت 5 روز ادامه خواهد داشت.

هشت بازيکن به اين اردو دعوت شدند که تمرينات خود را زير نظر پرويز فرخي به عنوان مربي آغاز کردند. بهرام سليماني نيز به عنوان سرپرست در اين اردو حضور دارد.

مجمدرضا حضرت‌پور، مرتضي شريفي، محمد زيرک، سالار غني‌دل، امير شيرنژاد، رسول يمرلي، ارشيا اکبري و ادريس خداپرست بازيکنان دعوت شده به اين اردو هستند.

تيم ملي واليبال ساحلي نوجوانان زير 17 سال ايران خود را براي مسابقات قهرماني جهان که از 28 بهمن تا 2 اسفندماه سال جاري به ميزباني برزيل برگزار مي شود، آماده مي کند.

همچنين ، اردوي تيم ملي واليبال ساحلي نوجوانان زير 19 سال ايران نيز با حضور 11 بازيکن در مجموعه سنگاچين شهر انزلي پيگيري مي‌شود.


مذاکره گنبدي ها با ملي پوشان نوجوان و جوان واليبال

گنبدي ها به دنبال مذاکره با بازيکنان تيم ملي واليبال نوجوانان و جوانان هستند.

به گزارش کاپ، مسئولان تيم واليبال بازرگاني جواهري گنبد به دنبال مذاکره با رسول آقچلي، سليم چپرلي و اسماعيل مسافر بازيکنان تيم ملي نوجوانان و جوانان هستند و در صورت توافق اين 3 بازيکن گلستاني آنها را جذب خواهند کرد.

گنبدي ها پيش تر 8 بازي کن به نام هاي حميد محمد آلق و هادي سيد نيازي در پست ليبرو، يوسف توينقلي و مصطفي باقري در پست پاسور، سخي عيدي و نصرت کياني در پست سرعتي، جمال الدين کنعاني‌پور و جواد حکمتي در پست دريافت کننده را به خدمت گرفته اند.

سرپرستي تيم را جليل جعفر باي برعهده دارد و بازيکنان از ديروز تمرينات خود را در سالن المپيک گنبدکاووس آغاز کردند.

گفتني است؛ مسابقات ليگ برتر واليبال چهارشنبه همين هفته با شرکت 12 تيم آغاز خواهد شد و تيم واليبال بازرگاني جواهري ميزبان تيم خراسان خواهد بود.


مسابقات قهرماني کشور نوجوانان دختر،

البرزي ها بر بام تکواندو کشور ايستادند

بااتمام رقابتهاي قهرماني كشور نوجوان دختر، تيم البرز قهرمان شد، تهران بر سکوي نايب قهرماني ايستاد و قزوين عنوان سوم را بدست آورد.

به گزارش سايت فدراسيون تکواندو، بيستمين دوره مسابقات قهرماني کشور نوجوانان دختر که به مناسبت هفته تربيت بدني و ورزش، يادواره مرحوم استاد عوض خوشروزي از مربيان و قهرمانان استان با حضور 205 هوگوپوش در قالب 28 تيم و از 27 استان کشور به ميزباني هيات تكواندو استان اردبيل در سالن 6000 نفري رضازاده آغاز شده بود ، با معرفي تيم هاي برتر اين دوره از مسابقات به پايان رسيد.

در اين دوره از رقابتها، شير دختران البرز با كسب 2 مدال طلا، 2 نقره، 4 برنز و 67 امتياز بر سكوي قهرماني اين دوره از مسابقات ايستادند. تيم تهران با كسب 2 مدال طلا، 2 نقره، 2 برنز و 60 امتياز عنوان نايب قهرماني را به خود اختصاص داد و تيم قزوين با 3 مدال طلا ، يک نقره و 56 امتياز بر سكوي سوم ايستاد.

برترين‌هاي اين دوره از مسابقات

برترين مربي: سهيلا حسيني

فني ترين بازيكن: حديثه اماره

بهترين سرپرست: سيده صفا تقي زاده از کهگيلويه و بوير احمد

تيم اخلاق: تيم استان اردبيل

داوران نمونه: فريبا يوسفي (گيلان)- زهرا شهباز نژاد(تهران)


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون