جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3447- تاریخ : 1394/07/01 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)


همدان قهرمان اولين دوره مسابقات کبدي دانش آموزي


آغاز دور حذفي مسابقات تنيس کشوري پسران در تبريز


آغاز دور جديد اردوي تيم کاراته پايه دختران


تنيس‌باز کروات تيمهاي پايه ايران را آموزش مي‌دهد


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 همدان قهرمان اولين دوره مسابقات کبدي دانش آموزي 

 
تيم کبدي دانش آموزي همدان در ديدار فينال اولين دوره مسابقات دانش آموزي خراسان جنوبي را با نتيجه 51 بر34 شکست داد و جام قهرماني را بالاي سر برد.به گزارش شاپرک و به نقل از روابط عمومي فدراسيون کبدي، اولين دوره مسابقات کبدي دانش آموزي پسران کشور با شرکت 13 استان در اردوگاه شهيد چمران شهرستان رامسر طي روزهاي 26 لغايت 28 شهريور ماه برگزارشد.

13 تيم شرکت کننده در مرحله مقدماتي در 4 گروه مسابقات خود را بصورت دوره ايي برگزار کردند و در پايان مرحله مقدماتي 8 تيم خراسان جنوبي، آذربايجان شرقي، زنجان، خراسان رضوي، اصفهان، قم، کردستان و همدان به مرحله يک چهارم نهايي راه يافتند.

در مرحله يک چهارم نهايي 4 تيم خراسان جنوبي، خراسان رضوي، اصفهان و همدان با شکست آذربايجان شرقي، زنجان، قم و کردستان به مرحله نيمه نهايي راه يافتند.

دو تيم خراسان جنوبي و اصفهان در مرحله نيمه نهايي مقابل هم صف آرايي کردند و در پايان تيم شگفتي ساز اين دوره از رقابت ها يعني خراسان جنوبي با نتيجه 38 بر 31 شاگردان رضا کمالي مقدم در تيم اصفهان را شکست دادند تا به عنوان اولين تيم فيناليست اين مسابقات خود را معرفي کنند.

اما در دومين ديدار مرحله نيمه نهايي دو تيم خراسان رضوي و همدان به مصاف هم رفتند که در پايان وقت قانوني دو تيم در عدد 44 مساوي شدند، طبق قوانين آسيايي و جهاني دو تيم قانون سه حمله را به اجرا گذاشتند که در نهايت شاگردان ذکريا محبعلي در تيم همدان 49 بر 45 از سد تيم سخت کوش خراسان رضوي گذشتند تا حريف خراسان جنوبي در ديدار فينال باشند.

دو تيم همدان و خراسان جنوبي برگزار کننده فينال اولين دوره مسابقات کبدي دانش آموزي پسران کشور بودند که اين ديدار با برتري 51 بر34 تيم همدان به پايان رسيد تا اولين جام قهرماني اين دوره از مسابقات را بالاي سر ببرند.

گروه بندي مسابقات بدين شرح است:

گروه الف: مازندران، زنجان، خراسان جنوبي

گروه ب: اصفهان، کردستان، سمنان

گروه ج: همدان، قم، گلستان

گروه د: تهران، آذربايجان شرقي، خراسان رضوي، کرمانشاه

نتايج برخي از ديدارهاي مهم رقابت ها بدين شرح است:

مازندران 34- زنجان 38

اصفهان 55- کردستان 43

قم 40- همدان 48

تهران 20- آذربايجان شرقي 71

زنجان 32- خراسان جنوبي 40

کردستان 58- سمنان 19

همدان63- گلستان 28

خراسان رضوي 76- کرمانشاه 22

تهران 42- کرمانشاه 64

آذربايجان شرقي37- خراسان رضوي 63

اصفهان 52- سمنان 28


 آغاز دور حذفي مسابقات تنيس کشوري پسران در تبريز 

 
جدول حذفي رقابت هاي قهرمان کشوري پسران آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تنيس، در ادامه رقابت هاي تنيس قهرمان کشوري پسران در تبريز تنيسورها رد روز سوم در 2 بخش انفرادي و 2 نفره به مصاف يکديگر رفتند و در نهايت نفرات برتر مشخص شدند .

بر اين اساس در بخش 2 نفره خراسان جنوبي با نتيجه 2 بر يک ايلام را شست داد ، فارس با نتيجه 2 بر صفر خوزستان را از پيش رو برداشت ، هرمزگان با نتيجه 2 بر يک يزد را مغلوب کرد ، تهران 3 بر صفر گلستان را در هم کوبيد، آذربايجان شرقي الف با نتيجه 2 بر صفر قزوين را برد ، چهارمحال و بختياري با نتيجه 3 بر صفر مغلوب کرمان شد و تيم خراسان رضوي با پيروزي 3 بر صفر مقابل خراسان رضوي پيروز آخرين ديدار بود.

همجنين در بخش انفرادي رده سني زير 12 سال علي يزداني، امير رضا آرميون، يونس طلاور،سپهر سهرابي، محمد بابايي و سامان رضاييان و در رده سني زير سال 14 سال سينا مقيمي، رهام عباسي، سيد علي سيفي، ارکين توتونچي، علي معيري و سياوش شيردل با غلبه بد حريفان خود راهي راند بعدي بازيها شدند.

سرداوري مسابقات بر عهده مجيد چرندابي است و ثمر جوانکار به عنوان دستيار و المان اسماعيل پور، حسين رنج بر دوست، داور پناه، اصغر پيروي و گيتي ايران تاج به عنوان داور ر اين تورنمنت حضور دارند.


 آغاز دور جديد اردوي تيم کاراته پايه دختران  

 دور جديد تمرينات تيم هاي پايه دختران از صبح چهارشنبه يكم مهر ماه در سالن شهيد كبكانيان تهران آغاز مي شود.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون كاراته، چهاردهمين مرحله اردوي آماده سازي تيم هاي نوجوانان، جوانان و اميد دختران از صبح چهارشنبه يكم مهر ماه در سالن شهيد كبكانيان تهران آغاز مي شود.

كاراته كاها عصر روز سه شنبه خود را به سرپرست اردو معرفي مي كنند.

همچنين اوزاني كه انتخابي دارند يك روز زودتر وارد اردو خواهند شد همچنين بايد درمبارزات انتخابي شركت كنند.


 تنيس‌باز کروات تيمهاي پايه ايران را آموزش مي‌دهد 

تنيس باز اهل کروات به مدت سه ماه تيم ‌ملي پايه ايران را آموزش مي‌دهد.به گزارش ايسنا، توني آندريچ، تنيس باز اهل کرواسي که در رده 372 جهان قرار دارد از مسابقات فيوچرز کيش به ايران آمده و در طول مدت حضورش در فيوچرزهاي ايران سه مرتبه توانست فيناليست مسابقات شود. اين بازيکن کروات قرار است پس از پايان هفته‌ آخر فيوچرز تهران به مدت سه ماه در ايران بماند و به ملي‌پوشان رده‌هاي پايه آموزش دهد.فدراسيون تنيس براي رده‌هاي پايه به دنبال جذب مربي خارجي است و حتي مذاکراتي را با يک مربي از پرتغال انجام داد، اما هنوز وضعيت حضور او در ايران مشخص نشده است. فعلا آندريچ در ايران مي‌ماند تا تنيس بازان نوجوان زير نظر او آموزش ببينند و تمرين کنند.


 ميز خبر 

پايان سومين روز رقابت هاي تنيس قهرماني دختران در اردکان

سومين روز مسابقات قهرمان کشوري دختران در اردکان يزد پيگيري شد.

به گزارش شاپرک و به نقل از روابط عمومي فدراسيون تنيس، سومين روز مسابقات تنيس قهرمان کشوري دختران در اردکان يزد پيگيري شد و تنيسورها در 2بخش انفرادي و 2 نفره به مصاف يکديگر رفتند . در بخش انفرادي رده سني 12 سال 8 بازي انجام شد و در نهايت مشکات الزهراء صفي ، طنين کيواني، نسترن چوبينه، پارميدا حجار، سارا چاوشيان، جيران رشيدي، مهرانا سليماني پور، ياسمن قيومي، فاطمه السادات زنجاني، رومينا زينالي ، نگار شيراني ، عسل جاويدان، نيلوفر زينال پور، الهام احمدي تارا وهابي و درسا چراغي و در بخش انفرادي زير 14 سال با انجام 4 بازي سارا قبادي ، شميم سلطاني ، نيلوفر قاسم علي پور، لاچين افشين ثنا دايي، ملينا مهراني، ياسمين شجاعي و مهتا خانلو راهي مرحله بعئي مسابقات شدند.

همچنين در بخش 2 نفره نيز هرمزگان با نتيجه 3 بر صفر از آدربايجان غربي شکست خورد، تهران الف 3 بر صفر بوشهر را برد، کرمان 3 بر صفر يزد الف را مغلوب کرد و اصفهان 3 بر صفر قزوين را در هم کوبيد .به اين ترتيب با پايان روز سوم بازيها تنيسورها از امروز در مرحله حذفي به رقابت با يکديگر مي پردارند.

اين دوره از رقابت ها به مدت يک هفته و با سرداوري پري رخ احمدي در يزد برگزار مي شود.


با حضور قايقرانان در 3 رده سني؛

برگزاري مسابقات قهرماني کشور اسلالوم آبهاي آرام بانوان

مسابقات قهرماني کشور اسلالوم در آّبهاي آرام بانوان در 3 رده سني 14 مهرماه در درياچه آزادي برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون قايقراني، مسابقات قهرماني کشور اسلالوم در آبهاي آرام بانوان در رده هاي سني نوجوانان، جوانان و بزرگسالان 14 مهرماه به ميزباني درياچه آزادي برگزار مي شود.

اين رقابت ها طبق قوانين بين المللي فدراسيون جهاني قايقراني ICF و فدراسيون قايقراني ايران در مواد کاياک تکنفره و کانو تکنفره برگزاري مي شود.

قايقرانان متولد 12 دي ماه 79 تا 10 دي ماه 81 در رده نوجوانان و متولدين 10 دي ماه 76 تا 12 دي ماه 79 در رده جوانان مجاز به حضور در اين رقابت ها مي باشند.

مسابقات در دو پيست آبهاي آرام به صورت مجزا در پيست با بويه هاي شناور در آب بر رده سني نوجوانان و پيست اسلالوم با دروازه هاي معلق براي رده سني جوانان و بزرگسالان برگزار خواهد شد. هيات هاي قايقراني تا 4 مهرماه مهلت دارند تا اعلام آمادگي و اسامي ورزشکاران خود را براي حضور در رقابت ها به فدراسيون اعلام کنند.


در پايان هفته پنجم ليگ فوتبال نوجوانان؛

تيم فوتبال سياه جامگان در يک قدمي قهرماني

هفته پنجم ليگ فوتبال نوجوانان استان قم با برگزاري 5 مسابقه پايان يافت و سياه جامگان با پيروزي بر صبا در يک قدمي قهرماني قرار گرفت.

به گزارش مهر، هفته پنجم ليگ فوتبال نوجوانان باشگاه‌هاي استان قم قبل از ظهر دوشنبه پايان يافت و 10 تيم حاضر در اين مسابقات پنجمين ديدار خود را برگزار کردند.

در مهم‌ترين ديدارهاي اين هفته که در ورزشگاه تختي قم برگزار شد تيم فوتبال نوجوانان سياه جامگان در ديدار برابر صبا با نتيجه 3 بر 2 به پيروزي رسيد و با کسب 15 امتياز به تنهايي در صدر قرار گرفت.

مهدي شعباني دقايق (35) مسعود احمدي (62 و 74) براي سياه جامگان و مهدي اميري‌نژاد (24) و مهدي لطفي (68) براي صبا در اين بازي گلزني کردند.

تيم فوتبال اتحاد نيز در ادامه موفقيت‌هاي خود در ديدار برابر سهيل با نتيجه 2 بر يک به پيروزي رسيد که احمد هاشمي (9) عليرضا داوودي (39) براي اتحاد و محمد مهدي وهاب شاکر (38) براي سهيل در اين بازي گل زدند.

در اين مسابقه پربرخورد يک بازيکن از هر دو تيم از زمين مسابقه اخراج شدند و تيم اتحاد نيز در نيمه دوم يک ضربه پنالتي را از دست داد. تيم فوتبال هنگ نيز در مصاف با خورشيد به يک پيروزي آسان و پرگل دست يافت و توانست اين تيم را با نتيجه 7 بر صفر از پيش رو بردارد چنان که محمدحسين اسماعيل گل (20، 70 و 77) عليرضا طاهري (55 و 60) ابوالفضل حسيني (47) محمد رضا غلامي (50) براي هنگ در اين مسابقه گلزني کردند.

افشين نيز در مسابقه برابر سفير گفتمان به يک پيروزي قاطع رسيد و با هت تريک‌هاي نويد آبکار و مهدي اسدللهي موفق به پيروزي 6 بر صفر برابر تيم سفير گفتمان شد.در آخرين بازي اين هفته نيز تيم فوتبال عقاب پرديسان در مصاف با آريا به پيروزي پرگل 7 بر يک رسيد و وضعيت خود در جدول رده بندي سر و سامان داد.


 ورزش جوان و نوجوان 

پايان هفته دوم ليگ فوتبال نوجوانان باشگاه هاي گيلان

هفته دوم ليگ فوتبال نوجوانان باشگاه هاي گيلان با انجام 5 بازي پايان يافت. به گزارش خبرگزاري صداوسيما در اين بازي ها ، تيم آبي پوشان رشت برابر شهرداري تولمشهر 3 برصفر به برتري رسيد.گمرک انزلي با همين نتيجه ملوانان لاهيجان را مغلوب کرد، کادوس ماسال 8 بر يک شاهين رشت را شکست داد، شهرداري بندرانزلي 4 بريک برابر شاهين بندرانزلي پيروز شد و شهرداري رشت يک برصفر سرخپوشان رشت را مغلوب کرد.

به اين ترتيب تا پايان هفته دوم ليگ فوتبال نوجوانان باشگاه هاي گيلان ، تيم نوجوانان شهرداري بندرانزلي ، شهراري رشت و تيم گمرک بندرانزلي در مکان هاي اول ،دوم و سوم جدول 12 تيمي قرار گرفتند.


انتخاب 30 ركاب زن براي تيم ملي دوچرخه سواري نوجوانان

رئيس سازمان ليگ و مسوول برگزاري مسابقات فدراسيون دوچرخه سواري گفت: در مسابقات قهرماني نوجوانان کشور در بوکان 30 ورزشکار براي حضور در تيم ملي به عنوان ورزشکار پايه انتخاب مي‌شوند. به گزارش مهر، محمود وفايي در جلسه فني مسابقات دوچرخه سواري نوجوانان قهرماني کشور در بوکان افزود: در اين دوره از مسابقات بيش از 30 نفر براي حضور در تيم ملي و جهت حضور در مسابقات آسيايي انتخاب مي‌شوند که به عنوان ورزشکاران پايه اين رشته به شمار مي‌روند، با حضور در تيم ملي براي سه سال متوالي در سال‌هاي آينده رکاب خواهند زد.

وي با بيان اينکه مسابقات دوچرخه سواري نوجوانان قهرماني آسيا دي ماه سالجاري به ميزباني کشور قطر برگزار مي‌شود اظهارداشت: مسابقات قهرماني نوجوانان کشور در بوکان در سه ماده 500 متر انفرادي، تايم تريل انفرادي، دور حذفي و استقامت برگزار مي‌شود.

وفايي افزود: در مسابقات دوچرخه سواري قهرماني کشور 16 تيم از استان‌هاي مازندران، گلستان، اصفهان، هرمزگان، اردبيل، آذربايجان شرقي، خراسان رضوي، زنجان، همدان، کرمان، خوزستان، تهران، يزد، لرستان و آذربايجان غربي حضور دارند.


خوزستاني‌ها نصف گل هاي تيم ملي را زدند

تيم ملي فوتبال نوجوانان ايران با درخشش بازيکنان عضو تيم هاي خوزستاني به مرحله نهايي فوتبال نوجوانان آسيا صعود کرد. تيم ملي نوجوانان ايران با کسب سه پيروزي مقابل تيم هاي لبنان، هندوستان و بحرين به مرحله نهايي فوتبال نوجوانان آسيا صعود کرد. اين صعود در حالي رخ داد که شش بازيکن عضو تيم هاي خوزستان بنام هاي محمدرضا غبيشاوي (صنعت نفت آبادان)، محمد شريفي، وحيد نامداري، علي غلامزاده گماري، معراج اسماعيلي و عليرضا سواري (فولاد خوزستان) در تيم نوجوانان ايران حضور داشتند.

نکته جالب اين بود که 6 گل از 12 کل تيم ملي نوجوانان ايران توسط همين بازيکنان به ثمر رسيد. محمد شريفي بازيکن تيم نوجوانان فولاد خوزستان 3 گل وارد دروازه هندوستان و بحرين کرد، محمدرضا غبيشاوي 2 گل به لبنان و بحرين زد، ضمن اينکه وحيد نامداري يک گل مقابل لبنان به ثمر رساند تا 50 درصد از گل هاي تيم ملي نوجوانان ايران توسط بازيکنان دوتيم نوجوانان فولاد و صنعت نفت وارد دروازه حريفان شده باشد.


پايان مسابقات رزم آوران بانوان کشور در همدان

مسابقات رزم آوران بانوان با قهرماني چهار محال بختياري در رده سني نوجوانان و جوانان و قهرماني تيم خوزستان در رده سني نونهالان به کار خود پايان داد.

به گزارش برنا ، مسابقات رزم آوران بانوان با قهرماني چهار محال بختياري در رده سني نوجوانان و جوانان و خوزستان رده سني نونهالان به کار خود پايان داد . مسابقات کشوري رزم آوران بانوان طي سه روز گذشته در سالن 6000 نفري انقلاب به ميزباني استان همدان، با حضور9 تيم خوزستان، مازندران،قم، همدان، اصفهان ، چهار محال بختياري،کرمانشاه آذربايجان و تهران و 14 تيم، در سه رده سني ،نونهالان ، نوجوانان و جوانان با شرکت 210 رزمي کار برگزار شد و در پايان اين رقابتها در رده سني نونهالان تيم خوزستان اول ،چهار محال و بختياري دوم ، کرمانشاه سوم و همدان در جايگاه چهارم قرار گرفتتد و در رده سني نوجوانان چهار محال و بختياري قهرمان شد و تيم هاي خوزستان ، همدان وکرمانشاه در جايگاه هاي دوم تا چهارم قرار گرفتند. در رده سني جوانان نيز چهار محال و بختياري قهرمان شد و تيم هاي آذربايجان غربي ، خوزستان وهمدان دوم تا چهارم شدند. نتايج انفرادي اين رقابتها به شرح زير اعلام شد.

رده سني نونهالان:

وزن اول: ستايش ترکمن از همدان - وزن دوم:مهسا قلي زاده از آذربايجان - وزن سوم: نگار محمد رضايي از خوزستان

وزن چهارم: رويا توکلي چهار محال و بختياري - وزن پنجم:فاطمه سايه وند از همدان - وزن ششم:شايسته چکي نژاد از خوزستان - وزن هفتم: نگار احمديان از کرمانشاه - وزن هشتم:کيميا تافته از چهار محال و بختياري - وزن نهم:زينب محمدي از کرمانشاه - وزن دهم: مليکا شير علي از خوزستان.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون