جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3427- تاریخ : 1394/06/09 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(دوشنبه)

کشتي قهرماني نوجوانان جهان- بوسني؛
چهار مدال سهم ايران از روز نخست


نتايج مسابقات واليبال دختران نوجوان کشور


ايران جزو برترين هاي اسکواش آسيا


نتيجه استعداديابي فدراسيون‎ها تا 8 سال آينده


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 کشتي قهرماني نوجوانان جهان- بوسني؛
 چهار مدال سهم ايران از روز نخست 

 
در پايان روز نخست رقابت هاي کشتي آزاد نوجوانان قهرماني جهان که در شهر سارايوو پايتخت بوسني و هرزگوين در حال برگزاري است، نفرات برتر مشخص شدند.

به گزارش شاپرک و به نقل از فدراسيون، نتايج کشتي گيران کشورمان تاکنون به شرح زير است:

در وزن 42 کيلو گرم اميرمحمد يزداني در کشتي نخست خود اسلام ايخاموف از ازبکستان را با نتيجه 7 بر صفر شکست داد. يزداني در کشتي بعد با دوگان کارا از ترکيه رقابت کرد و موفق شد 11 بر 9 از سد حريف خود عبور کرده و راهي مرحله نيمه نهايي شود. آزادکار کشورمان در ادامه ايرلازبک نورماخمت از قرقيزستان را با نتيجه 7 بر 7 برد و راهي ديدار پاياني شد. يزداني در فينال مغلوب ايوان اکونشيني کوف از روسيه شد و به مدال نقره، بسنده کرد.

در وزن 50 کيلوگرم عرفان آيني در دور نخست مسابقات به رقابت با گنادي مارينوف از بلغارستان پرداخت و موفق شد با نتيجه 10 بر صفر حريف خود را شکست دهد. آيني در ادامه با آلماز سامان بيکوف از قرقيزستان کشتي گرفت و 19 بر 11 به پيروزي رسيد. آزادکار کشورمان در کشتي ماقبل فينال با پيتر کنستانتينوف از روسيه رقابت کرد و 14 بر 11 به پيروزي رسيد تا فيناليست شود. وي در ديدار پاياني برابر آنيل از هند مسابقه را واگذار کرد و صاحب مدال نقره شد.

در وزن 58 کيلوگرم اميرحسين کاوسي در دور اول مسابقات با آليکو لوميدزه قهرمان امسال اروپا از گرجستان کشتي گرفت و توانست حريف خود را با حساب 5 بر صفر شکست دهد. وي در کشتي دوم خود با اوت گونبايار باتسو از مقدونيه رقابت کرد و با حساب 10 بر صفر به پيروزي رسيد. کاوسي در ادامه با تولگا تومور اوچيل از مغولستان رقابت کرد و 7 بر 6 پيروز شد و به مرحله نيمه نهايي رسيد. آزادکار ايران در مرحله ما قبل فينال با موتوياما از ژاپن کشتي گرفت و 10 بر 8 شکست خورد و به ديدار رده بندي رفت . او در اين ديدار موفق شد حريف کانادايي خود را از پيش رو ببرد و مدال برنز را کسب کند .

در وزن 69 کيلوگرم مجتبي اصغري پس از استراحت در دور اول در دور دوم با جوليان گيبهارد از آلمان رقابت کرد و با نتيجه 6 بر صفر به پيروزي رسيد. اصغري در دور سوم مسابقات با آناتولي کورول آزادکار اوکراين کشتي گرفت و با حساب 11 بر صفر به پيروزي رسيد. آزادکار کشورمان در نيمه نهايي با اسماعيل عبدالله يف از آذربايجان کشتي گرفت و 8 بر 6 مغلوب شد تا در ادامه با پيروزي مقابل جولاکيدزه از گرجستان ايران را صاحب چهارمين مدال تيمي کند.

در وزن 85 کيلوگرم ميثم عبدي در دور نخست استراحت کرد و در دور دوم با نايل سي يار از ترکيه کشتي گرفت و با نتيجه 12 بر 2 شکست خورد و از گردونه رقابت ها حذف شد.

در رده بندي تيمي اين مسابقات نيز روسيه صدرنشين است، و تيم هاي ايران و آذربايجان با فاصله نزديک دوم و سوم هستند. رده بندي انفرادي و تيمي در پايان روز نخست به شرح زير است:

42 کيلوگرم:1- ايوان اوکنيشنيکوف (روسيه) 2- امير محمد يزداني(ايران) 3- ارسلان بيک نوراخمت(قرقيزستان) و شاهين مختاراف(آذربايجان) 5 – اسلام ايلخاموف(ازبکستان) و تزويتان مصطفي يف(بلغارستان)

50 کيلوگرم: 1- آنيل آنيل(هند) 2- عرفان آييني(ايران) 3- ايرطغرل کاه ويچي(ترکيه) و پترکونستانتينوف(روسيه)5- بولد تيمنت سوگد(مغولستان) و آلماز عثمان بيکوف(قرقيزستان)

58 کيلوگرم: 1- ياني ديا کومي هالس(آمريکا) 2- جين تارو موتوياما(ژاپن) 3- فاضل حسن اف(آذربايجان) و اميرحسين کاوسي(ايران) 5- کانر(کانادا) و سوسلان گوچاکوف(روسيه)

69 کيلوگرم: 1- سالويک نانيف(روسيه) 2 –اسلام عبداله يف(آذربايجان) 3- مجتبي اصغرزاده(ايران) و تاروآماباياشي(ژاپن) 5- اوريکوف جالاکيدزه(گرجستان) و سامي حميد(مصر)

85 کيلوگرم: 1- سوسلان لاوويف(روسيه) 2- خوسنبوي رحيم اف(ازبکستان) 3- نايل سي يار(ترکيه) و اون وبستر(آمريکا) 5 – رشيد احمد لي(آذربايجان) و سامبوير سامبوير(هند)

رده بندي تيمي رقابت ها در روز نخست:

1- روسيه 44 امتياز

2 - ايران 34 امتياز

3- آذربايجان 32 امتياز

4- ترکيه 23 امتياز

5- آمريکا 21 امتياز

6 – هند 21 امتياز

7- ژاپن 17 امتياز

8 – ازبکستان 17 امتياز

9- قرقيزستان 14 امتياز

10- گرجستان 14 امتياز


 نتايج مسابقات واليبال دختران نوجوان کشور 

 
رقابت هاي واليبال نوجوانان دختر کشور با حضور 6 تيم به ميزباني شيراز در حال برگزاري است.

در اين مسابقات 6 تيم رافته به مرحله ي نهايي در 2 گروه بصورت دوره اي با هم رقابت کردند.

نتايج اين مسابقات به اين شرح است :

گروه نخست:

تهران 3 - صفر کرمانشاه

اصفهان 3 - صفر کرمانشاه

در اين گروه تيم هاي اصفهان و تهران براي تعيين سر گروه مسابقه خواهند داد و کرمانشاه با 2 شکست از دور مسابقات کنار رفت .

گروه 2 :

خراسان رضوي 3 - صفر همدان

مازندران 3 - يک همدان

فارس 3 - يک مازندران

فارس 3 - صفر خراسان رضوي

مرحله ي نهايي رقابت هاي واليبال نوجوانان دختر کشور دوشنبه نهم شهريورماه با معرفي تيم هاي برتر در سالن شهيد دستغيب شيراز پايان خواهد يافت.


 ايران جزو برترين هاي اسکواش آسيا 

سرمربي تيم ملي اسکواش نوجوانان ايران گفت: کسب مدال هاي آسيايي موجب بالا رفتن سطح کيفي و فني اسکواش ايران در سطح قاره آسيا شده و اسکواش ايران جزو برترين هاي آسياست. نويد قره ضياالدين در حاشيه مسابقات نشنال کلوز اروميه در مصاحبه با ايرنا افزود: درخشش تيم ملي اسکواش نوجوانان و جوانان در مسابقات قهرماني آسيايي تهران طي هفته گذشته و کسب چهار مدال برنز براي نخستين بار ماحصل سالها تلاش شبانه روزي تمامي دست اندارکاران جامعه اسکواش کشور است. وي گفت: امسال اسکواش بازان ايراني در رده هاي پايه موفق شدند در مقابل کشورهاي صاحب سبکي همچون مالزي ، اردن وکره جنوبي بدرخشند.


 نتيجه استعداديابي فدراسيون‎ها تا 8 سال آينده 

معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه‎اي وزارت ورزش و جوانان با تاکيد بر اينکه در حوزه استعداديابي، براي دختران و پسران تفاوتي قايل نيستيم، گفت: استعداديابي فدراسيون‎ها 6 تا 8 سال ديگر نتيجه خواهد داد. به گزارش مهر، نصرالله با اشاره به برنامه گسترده دفتر استعداديابي وزارتخانه با فدراسيون‎ها در رشته‏هاي مختلف، گفت: برنامه ما از يک سال پيش آغاز شده است و نتايج ارزشمند آن براي تيم‎هاي ملي، بين 6 تا 8سال ديگر به ثمر خواهد نشست. سجادي افزود: در تفاهم‎نامه مالي با فدراسيون‎ها 12 محور داريم که يکي از آنها به موضوع استعداد يابي اختصاص دارد و فدراسيون‎هاي ورزشي موظف هستند حداقل 5 تا10 درصد بودجه خود را به اين موضوع تخصيص دهند.


 ميز خبر 

جايگاه نوجوانان واليبال ايران در رنکينگ جهاني

تيم واليبال نوجوانان ايران در آخرين رنکينگ فدراسيون جهاني، يک پله صعود کرد.

به گزارش شاپرک، تيم واليبال نوجوانان ايران در آخرين رنکينگ فدراسيون جهاني واليبال با يک پله صعود در جايگاه دوم جهان ايستاد. تيم نوجوانان ايران با کسب عنوان سومي جهان در مسابقات قهرماني جهان در آرژانتين پس از تيم نوجوانان اين کشور در جايگاه دوم جهان قرار گرفت. آرژانتين، ايران، لهستان، برزيل و روسيه، تيم هاي اول تا پنجم رده بندي فدراسيون جهاني هستند.


انجام تست آمادگي جسماني از تيم ملي زير 16 سال دختران

مرکز سنجش آکادمي ملي فوتبال صبح ديروز از ملي پوشان تيم ملي نوجوانان بانوان تست آمادگي جسماني گرفت.

به گزارش سايت رسمي فدراسيون، در پي برگزاري تمرين تيم ملي فوتبال دختران در کمپ تيم هاي ملي، مرکز سنجش آکادمي ملي فوتبال از بازيکنان اين تيم تست آمادگي جسماني گرفت تا ميزان آمادگي بازيکنان و شرايطشان در اردوهاي تمريني مورد ارزيابي کادر فني قرار گيرد. ملي پوشان تست هايي نظير ميزان درصد چربي و درصد عضله را انجام دادند.


بررسي عملكرد فرنگي‌كاران نوجوان در شوراي فني

عضو شوراي فني تيم‌هاي ملي كشتي فرنگي پس از نايب قهرمان نوجوانان در رقابتهاي جهاني بوسني از بررسي دقيق عملكرد شاگردان علي اشكاني در اين شورا خبر داد.مهدي حوريا ضمن اظهار رضايت از نتيجه اي كه بدست آمده و نسبت به سال گذشته با يك پله صعود همراه بوده به مهر گفت: ما در مجموع 10 وزن توانستيم سه مدال طلا كسب كنيم و با 41 امتياز بعد از روسها نايب قهرمان جهان شويم كه اين موفقيت قابل تقدير و توجه است.

وي تصريح كرد: برخي از اهالي كشتي بر اين باورند كه اين نتيجه يك شكست بوده و ناكامي مابقي فرنگي كاران در كسب مدال يك سقوط و برگشت به عقب است كه اين مساله به هيچوجه صحيح نيست. البته اين بدان معنانيست كه شوراي فني نيز به عملكرد برخي از فرنگي كاران بي توجه باشد و چشم خود را بر نقاط ضعف تيم اعزامي بسته است،‌اما بايد قبول كرد حضور نوجوانان در آوردگاه جهاني با توجه به تجربه بسيار كم آنها كار بزرگ و دشواري است. پس نمي توان اين نتايج را يك ناكامي دانست.


داورزني:

تيم هاي نوجوانان، جوانان و اميد همگي در خدمت تيم ملي بزرگسالان

رئيس فدراسيون واليبال گفت: هدف اصلي واليبال ايران صعود به المپيک و سپس تلاس براي کسب سکو در اين مسابقات است.به گزارش شاپرک و به نقل ازفدراسيون وااليبال، پس از عدم راهيابي تيم زير 23 سال ايران به چهار تيم برتر مسابقات جهاني، محمدرضا داورزني اظهار داشت: تيم هاي نوجوانان، جوانان و اميد همگي در خدمت پشتوانه سازي براي تيم ملي بزرگسالان هستند.عده اي که به دنبال بهانه براي انتقاد مي گردند بايد منطقي تر وحرفه اي تربه اين موضوع نگاه کنند. کمي وسعت نگاه خود را بيشتر کنيم و فقط با نگاه مدال به هر مسابقاتي نگاه نکنيم.

وي افزود: براي رسيدن به يک هدف بالا بايد مسير درست، هر چقدر هم که سخت باشد را انتخاب کنيم و حتي براي آن بهاي سنگيني بپردازيم. مهم اين هست باصحيح ترين راه به هدف مان برسيم.اگرافق واليبال ايران به دنبال نتيجه گيري دررده هاي پايه بود، مي توانستيم با ترکيب ديگري درمسابقات شرکت کنيم و بر خلاف سياست هاي حرفه اي تيم هاي قدرتمند و صاحب سبک واليبال دنيا اولويت اول را تيم ملي بزرگسالان نگذاريم و از بازيکناني مانند ميلاد عبادي پور و جواد معنوي نژاد در تيم زير 23 سال استفاده کنيم.


پايه ريزي تيم نوجوانان براي گسترش اسلالوم

رئيس کميته اسلالوم‌ فدراسيون قايقراني گفت: به دنبال گسترش رشته اسلالوم‌ در پايگاه‌هاي داخلي هستم تا بتوانم تيم ملي نوجوانان اين رشته را توسعه دهم.

کتايون اشرف در گفتگو با باشگاه خبرنگاران ، اظهار کرد: منتظرم تا ناخدا اميني از سفر باز گردد و مذاکر‌اتي داشته باشيم و برنامه ريزي کنيم تا بتوانيم تيم ملي نوجوانان رشته اسلالوم‌ را در پايگاه‌هاي داخلي استحکام بخشيم. وي افزود: پس از تشکيل تيم ملي نوجوانان رشته اسلالوم زمينه‌هاي بين‌المللي آن را فعال خواهيم کرد.

اشرف در خصوص تيم ملي بانوان تصريح کرد: اردوهاي تدارکاتي تيم ملي بانوان از 9 شهريور در رودخانه کرج آغاز مي‌شود و به مدت 12 روز ادامه دارد.


 ورزش جوان و نوجوان 

خوزستان قطب کشتي فرنگي ايران

تيم ملي کشتي فرنگي نوجوانان با درخشش نوجوانان خوزستاني در مسابقات جهاني بوسني صاحب سه مدال طلا شد.

به گزارش شاپرک و به نقل از ايران ورزشي، سه طلايي که فقط ايران توانست اين تعداد مدال زرين را از اين رقابت‌ها شکار کند و حتي روسيه که با 18 امتياز به‌ عنوان قهرماني اين رقابت‌ها رسيد، فقط دو مدال از اين رقابت‌ها به ارمغان برد.

سه مدال طلا براي ايران بسيار مهم و ارزشمند است اما به نظر مي‌رسد که ارزش اين مدال‌ها زماني بيشتر به چشم مي‌آيد که بدانيم هر سه اين مدال طلا‌ها را يک استان، يعني استان خوزستان براي کشتي فرنگي ايران به ارمغان آورد.

سه کشتي‌گير خوزستاني که با درخشش و قدرت نمايي نشان دادند خوزستان قطب طلايي کشتي ايران است و اگر مورد حمايت قرار بگيرد مي‌تواند حرف‌هاي زيادي براي گفتن داشته و به تنهايي جايگاهي را رقم بزند که تا سال‌ها کشتي فرنگي ايران از داشتن کشتي‌گير مستعد بي نياز باشد.

اين موفقيت‌ها اما در حالي به دست مي‌آيد که کشتي فرنگي خوزستان مورد بي‌مهري‌هاي زيادي قرار مي‌گيرد. اين بار اگر چه دو مربي خوزستاني در ترکيب تيم ملي بودند اما واقعيت اين است که اين استان لياقت داشتن مربيان بيشتر در رده‌هاي مختلف را در تيم ملي دارد. مربياني که خودشان در رده‌هاي مختلف به‌عنوان سرمربي فعاليت کنند.


نوجوانان ملي پوش واليبال:

همدلي، عامل اصلي کسب مدال برنز مسابقات جهاني

ملي پوش نوجوان تيم ملي، همدلي را عامل اصلي کسب مدال برنز مسابقات جهاني دانست.

محمود رسولي در جمع خبرنگاران بيان داشت: بدون شک همت بازيکنان، دعاي خير مردم و هدايت کادر فني منجر به کسب سکوي سوم مسابقات شد.

پاسور تيم ملي واليبال ايران اظهار کرد: 20 تيم واليبال پر قدرت جهان با تمام توان خود پاي به اين مسابقات گذاشته بودند که در اين ميان تيم ايران توانست با غيرت و سخت کوشي همه بازيکنان به مدال دست پيدا کند.

مچنين اسماعيل طالبي، ليبروي تيم ملي واليبال نوجوانان ايران نيز به خبرنگاران گفت: مدال برنز مسابقات نتيجه تلاش شبانه روزي و تمرينات مستمر بوده که جا دارد از تمامي کساني که ما را براي رسيدن به اين مدال ياري کردند تشکر نمايم.


نتايج ليگ بسکتبال نوجوانان بانوان

ليگ نوجوانان دختر در کرمانشاه پيگيري شد و نتايج زير بدست آمد :

کوشا سبلان تهران 54 گهر زمين سيرجان 27

شهررضا اصفهان 26 هيات بسکتبال تهران 67

هيات بسکتبال شهرري 60 هيات بسکتبال کرمانشاه 64

هيات بسکتبال بندرعباس 20 هيات بسکتبال آذربايجان شرقي 0 ( باخت فني )

برخي از ديدارها هم در استان قزوين برگزار شد که نتايج ديدارهاي قزوين به صورت زير است :

هيات بسکتبال البرز 63 تربيت بدني لواسان 5

شهرداري سنندج 42 طائر پور تهران 21

هيات بسکتبال زنجان 42 نفت آبادان 28

هيات بسکتبال قزوين 55 کوشا سبلان تهران 38


آغازهفته ششم و هفتم ليگ دسته يك تکواندو نونهالان پسر

هفته ششم و هفتم ليگ دسته يك نونهالان پسر با مبارزات تيم هاي گروه اول با رقابت‌هاي تيم‌هاي گروه دوم پيگيري مي شود.

به گزارش سايت فدراسيون تكواندو، هفته ششم و هفتم يازدهمين دوره مسابقات ليگ دسته يک نونهالان پسر (جام شكوفه‌هاي تكواندو) با حضور 310 تكواندوکار در قالب 19 تيم فرمانيه، الماس بتن همدان، شهرداري تبريز، هيات تكواندو استان يزد، هيات تكواندو استان قزوين، پتروشيمي شازند، هيات تكواندو شهرستان خرمشهر الف، اسدي فريدونكنار، هيات تكواندو شهرستان خوري و آموزشگاه مژدهي در گروه اول و آينده سازان صنايع استيل البرز، هيات تكواندو شهرستان ابهر، هيات تكواندو بروجرد، خشت و خورشيد آريايي، منتظران مهدي (عج)، هيات تكواندو شهرستان خرمشهر ب، سيمرغ، ياري و هيات تكواندو آذربايجان غربي در گروه دوم، به مدت دو روز به ميزباني خانه تكواندو آغاز خواهد شد.


مشخص شدن فيناليست هاي اولين مرحله بدمينتون جوانان پسر

ديدار نيمه نهايي اولين مرحله مسابقات رنکينگ بدمينتون رده سني جوانان پسر کشور، در شهرستان سنندج برگزار شد و فيناليست هاي اين پيکارها در قسمت يکنفره و دونفره مشخص شدند.به گزارش روابط عمومي فدراسيون بدمينتون ، در پيکارهاي نيمه نهايي يکنفره محمدامين علي اکبريان از خراسان رضوي و پويا احمدخاني از زنجان با شکست حريفان خود به فينال رقابت‌هاي يکنفره رنکينگ جوانان راه يافتند.

مبين ثلاثي از کردستان و امير پاهنگ از سيستان و بلوچستان به مقام سوم مشترک اولين مرحله رنکينگ جوانان دست يافتند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون