جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3423- تاریخ : 1394/06/04 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(چهارشنبه)


شور فوتباليست نوجوان 12 ساله براي درخشش


امروز، آغاز دور جديد تمرينات تيم هاي کارته پايه


تيم جوانان و نوجوانان کارشان را با قدرت دنبال مي‌کنند


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 شور فوتباليست نوجوان 12 ساله براي درخشش 

 
پا به توپ جلو مي رود و شوت مي کند، در دلش آرزوي بزرگي دارد؛ آرزويي از نوع بزرگ شدن و بازي کردن در يک تيم مطرح اروپايي.

هرچند گام هايي کوچک دارد ولي وقتي مي بيند تماشايش مي کنند و گاهي هم مورد تشويق قرار مي گيرد سعي مي کند گام هايش را کمي بزرگ تر بردارد تا نشان دهد که او هم مي تواند روزي مايه افتخار شهر و استان و کشورش باشد البته اگر در کنار تلاش خود ، حمايت هاي خانواده و مسئولان ورزشي همراهش باشد.

هرچند فستيوال مدارس فوتبال در زمين چمن پتروشيمي يک روزه برگزار شد ولي براي نونهالان روزي به يادماندني و دلپذير بود. چرا که در کنار دوستان و همسالان خودي نشان دادند و در کنار آن يک روز را به معناي واقعي تفريح و ورزش کردند و عطش ديده شدن خود را کمي التيام بخشيدند و خيلي از علاقمندان را براي تماشاي اين فستيوال که برنامه اي براي توجه به ورزش پايه و کشف استعدادهاي فوتبال بود به سمت زمين چمن پتروشيمي راهي کردند.

شوت کردن ها، پنالتي زدن ها، دريبل ها، روپايي ها، حرکات نمايشي، ارائه تکنيک و تاکتيک ها، مسابقه دادن ها، شرکت در کارگاه هاي آموزشي، صحبت با مربيان و استعداديابان ، حضور در کنار خانواده ها و خيلي موارد ديگر تنها گوشه هايي از اين فستيوال را به نمايش مي گذارد که ديدنش براي هرکسي خالي از لطف نيست.

از استقلال تا کريس رونالدو شدن

به گزارش خراسان ، اشکان فخرايي نوجوان 12 ساله اي که 4 سال در فوتبال فعاليت دارد تيم مورد علاقه اش را استقلال عنوان مي کند و در مورد آموخته هايش در اين فستيوال مي گويد: در اينجا آموختم در کدام پست بهتر کار مي کنم و از اين به بعد تمرکزم را روي اين پست جمع مي کنم. وي که عضو تيم مدرسه سياه جامگان شيروان است و دومين سال حضور خود در اين فستيوال را تجربه مي کند، ادامه مي دهد: بازيکنان مورد علاقه ام سردار آزمون و کريس رونالدو هستند و تلاش مي کنم به آرزوهايم برسم. محمد حسين نوروزي ديگر نونهال حضور يافته در اين فستيوال است که برگزاري يک دوره يک روزه را زمان کمي براي استعداديابي و آموزش ها مي داند و مي گويد: اگر زمان دوره ها بيشتر شود بهتر خواهد بود و دوست داشتم خانواده ام اينجا مي آمدند. وي با بيان اينکه در اينجا بايد خوب بازي کنيم ابراز مي‌دارد: کارگاه هاي آموزشي مطالب خوبي آموزش مي دهند و اميدوارم بتوانم به مراحل بالاتر برسم.رحمتي يکي از اولياست که با علاقه وافري مشغول تماشاي بازي فرزندش است و با شور وحال زيبايي مي گويد: اگر به اين فرزندان چه از طرف خانواده ها و چه از طرف مسئولان و متوليان ورزش بها داده شود و حمايت شوند مي توانيم براي استان در آينده ، تيمي در ليگ هاي کشور داشته باشيم.

رشد و پويايي در کنار ايجاد انگيزه

مربي مدرسه فوتبال اسفراين هم چنين فستيوال هايي را موجب انگيزه بخشي به علاقمندان مي داند و مي افزايد: اين فستيوال ها يعني انگيزه براي ورزشکاران و ارزش قائل شدن براي کار مربيان. «حسن پور»محل برگزاري اين برنامه را مکاني خوب و ايمن مي داند و ادامه مي دهد: شور و حال نونهالان از يک ماه پيش از حضور در اين فستيوال چند برابر شده بود و امروز هم با انگيزه و اشتياق بالايي بازي مي کنند.

ديده شدن بازيکنان شهرهاي کوچک

مربي مدرسه گوهر کوير جاجرم هم رشد و پويايي را مهم ترين ثمره اين فستيوال ها مي داند و مي گويد: تنها خوبي اين فستيوال ها اين است که بازيکن هاي شهرستان هاي کوچک هم ديده مي شوند.«شاهي پناه» ابراز مي دارد: اگر براي بازيکنان شهرستان هايي که از محل برگزاري اين فستيوال فاصله زيادي دارند مکاني براي استراحت در نظر گرفته شود مي توان از خستگي که براي برخي از ورزشکاران به دليل بعد مسافت ايجاد شده است و باعث کاهش تمرکز و کيفيت کار آن ها مي شود جلوگيري کرد.

حضور بيش از 12 استعدادياب

ناظر مدارس فوتبال استان هم در ادامه فستيوال ها را عرصه ظهور و نشان دادن توانايي هاي ورزشکاران مي داند و مي گويد: نسبت به سال گذشته هم رشد کمي و هم کيفي را شاهد هستيم و تلاش خواهيم کرد اين روند ادامه يابد.«قاسم زاده» با بيان اينکه حدود 12 استعدادياب در اين فستيوال حضور دارند ، تصريح مي کند: پيشنهاد داديم اين برنامه را براي افراد زير 10 سال هم در نظر بگيرند و فدراسيون هم اجراي آن را به سال بعد موکول کرد.

توجه به تکنيک پايه

يکي از استعداديابان حضور يافته در اين فستيوال با بيان اينکه استعداديابي شرايط ويژه اي دارد و در کنار خانواده درجه يک، افراد درجه 2 فاميل هم از لحاظ فيزيکي بررسي مي شوند مي افزايد: در اينجا بيشتر تاکيد بر تکنيک پايه است و به تمرکز بر نحوه ضربه زدن، شوت و حرکاتي از اين دست که نشان دهنده توانايي و استعداد ورزشکاران است توجه مي شود. «ايمان اشراقي» با اشاره به امتياز دهي ورزشکاران در زمينه هاي در نظر گرفته شده ادامه مي دهد: نظر شخصي در اينجا جايي ندارد و نظرات استعدادياب ها خيلي به هم نزديک است و بازيکن خوب از ضعيف راحت تشخيص داده مي شود. وي با بيان اينکه از بازي ها لذت بردم، پيشنهاد تاسيس مدرسه فوتبال استان با هدف توجه ويژه به استعداد هاي برتر با نظارت و حمايت متولي را مطرح مي کند و ابراز مي دارد:توجه به درآمد زايي در مدارس فوتبال امري مشهود است و اگر تيم منتخب استان در مدرسه فوتبال ويژه و بدون هزينه رشد و پرورش يابد پيشرفت خوبي را در آينده فوتبالي استان شاهد خواهيم بود.

رسانه ها عامل مهم پيشرفت ورزشي

مسئول کميته جوانان و استعداديابي هيئت فوتبال استان رسانه ها را يکي از عوامل مهم پيشرفت ورزش عنوان مي کند و مي گويد: اگر رسانه ها حضور فعالي داشته باشند ورزش استان هم پيشرفت مي کند. «سعيد کريمي» هدف اصلي اين فستيوال ها را لذت بردن نونهالان از بازي و فوتبال مي داند و ابراز مي دارد:اين ورزشکاران در مدارس خود آموزش ديده اند و در اينجا آن آموزش ها نمود مي يابد. وي زحمت و تلاش واقعي را متوجه مربياني مي داند که با تلاش خود موجب رشد و پيشرفت فوتباليست ها مي شوند و خاطر نشان مي کند: اين برنامه ها انگيزه لازم را براي فعاليت ورزشکاران و مربيان فراهم مي کند.

12 نفر از 144 ورزشکار انتخاب مي شوند

رئيس هيئت فوتبال استان هم شور و حال فستيوال را عالي ارزيابي مي کند و مي گويد: طبق قانون فستيوال سالي يک بار برگزار و افراد مستعد براي مرحله کشوري انتخاب مي شوند. «جعفرزاده» با اشاره به برگزاري فستيوال کشوري در 16 شهريورامسال به مدت 2 روز در تهران مي افزايد: در فستيوال استان 144 ورزشکار در قالب 11 مدرسه که 9 مدرسه مجوز دار و 2 مدرسه در شرف اخذ مجوز هستند حضور دارند. وي با بيان اينکه هيچ استعداديابي از نمره استعدادياب ديگر اطلاعي ندارد و در نهايت در پايان در کميته فني اين امتياز ها جمع بندي مي شود تصريح مي کند: تمامي استعدادياب ها بومي هستند و هرچند از 10 روز گذشته، زمان برگزاري اين برنامه را به فدراسيون اعلام کرديم تا استعدادياب هاي فدراسيون در استان حضور يابند ولي کسي حضور نيافته است.


 امروز، آغاز دور جديد تمرينات تيم هاي کارته پايه  

 دور جديد تمرينات تيم هاي ملي كاراته پايه پسران از صبح امروز چهارشنبه 4 شهريور ماه در سالن شهيد كبكانيان تهران آغاز مي شود.به گزارش شاپرک و به نقل از روابط عمومي فدراسيون، اردوي آماه سازي تيم هاي كاراته نوجوانان، جوانان و اميد پسران چهارشنبه 4 شهريور ماه در سالن شهيد كبكانيان تهران آغاز مي شود.

اين مرحله اردو تا عصر روز شنبه 7 شهريور ماه ادامه خواهد داشت.كاراته كاهاي تيم هاي پايه خود را براي حضور در نهمين دوره رقابتهاي قهرماني جهان كه 21 تا 24 آبان ماه در جاكارتاي اندونزي برگزار مي شود، آماده مي كنند.


  تيم جوانان و نوجوانان کارشان را با قدرت دنبال مي‌کنند 

سرپرست کميته جوانان فدراسيون فوتبال گفت: تيم ملي فوتبال نوجوانان و جوانان براي حضور با قدرت در رقابت‌هاي مقدماتي قهرماني آسيا کارشان را با قدرت دنبال مي‌کنند. فريدون معيني ‌در مورد وضعيت تيم ملي نوجوانان ايران گفت: تيم ملي سوريه به ايران آمده و قرار است در ديداري دوستانه به مصاف تيم ملي نوجوانان برود. اين بازي امروزبرگزار مي‌شود و اميدواريم براي تيم نوجوانان مفيد باشد و در راستاي آماده‌سازي اين تيم نقش موثري داشته باشد. وي در مورد وضعيت تيم ملي جوانان خاطرنشان کرد: تيم جوانان در مشهد به سر مي‌برد اين تيم يک بازي با سوريه انجام داد و بعد هم به مصاف عراق مي‌رود.


 ميز خبر 

دومين دوره مسابقات تكواندوي قهرماني نونهالان جهان – كره جنوبي

3 مدال ارزشمند طلا و برنز براي نونهالان شايسته كشورمان

در پايان سومين روز از رقابتهاي تكواندوي نونهالان جهان، يك مدال طلا و 2 برنز توسط نونهالان شايسته كشورمان بدست آمد تا جمع مدال‌هاي ايران به عدد 10 برسد.

به گزارش شاپرک و به نقل ازسايت فدراسيون تكواندو، دومين دوره مسابقات تكواندو نونهالان جهان، از روز يكشنبه (يكم شهريورماه) با حضور 465 تكواندوكار از 59 كشور به ميزباني شهر "موجو" كره جنوبي و در سالن "تي 1" اين شهر آغاز شده است و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت.

در سومين روز اين رقابتها، تكواندوكاران اوزان 44-، 55- و 59- كيلوگرم دختران و 41- و 45- كيلوگرم پسران برروي شياپ چانگ رفتند كه در پايان زهره حسن نتايج مدال طلاي وزن 55- كيلوگرم را بدست آورد و نگار پورجمالي در وزن 59- كيلوگرم و حامد اصغري در وزن 45- كيلوگرم مدال برنز را براي كشورمان به ارمغان آوردند. محمد حسين زاهدي و يلدا ولي نژاد نيز از كسب مدال بازماندند.

در روز اول و دوم اين رقابتها نيز تيم ايران توسط فاطمه ابراهيم زاده، مهلا مومن زاده، مبينا شاكري، محمد خاني و نيما مهرعلي به 5 مدال طلا و توسط امير ولي پور و ستاره چابكي به دو مدال نقره دست يافت.

امروز (چهارشنبه) و در آخرين روز اين رقابتها، مبينا نژاد، زهرا نصير احمدي، اشكان زحمت‌كشان، عرفان مرادي و علي اشكوريان نمايندگان كشورمان هستند.

هدايت تيم ملي تكواندوي نونهالان دختر كشورمان بر عهده "مهرو كمراني" بعنوان سرمربي و فاطمه صفر پور (مربي) و ندا

رستاد و محبوبه محمدنژاد (كمك مربي) است و "حسينعلي نعيمي" بعنوان سرمربي و وحيد ناصري و حسينعلي اسدي (مربي) نيز هدايت تيم پسران را برعهده دارند


امروز و به ميزباني خانه تکواندو،

آغاز مسابقات ليگ نوجوانان دختر

ليگ نوجوانان دختر،امروز (چهارشنبه) با برگزاري رقابتهاي هفته اول و دوم به ميزباني خانه تکواندو آغاز خواهد شد.

به گزارش سايت فدراسيون تكواندو، ديدارهاي هفته اول و دوم از دور رفت هفتمين دوره مسابقات ليگ تکواندو نوجوانان دختر کشور (جام كرامت)، با حضور 91 تكواندوكار در قالب 8 تيم صنايع استيل البرز، آکادمي تکواندو کوهي، هيات تکواندو اصفهان، معين کوثر هيات تکواندو استان لرستان، هيات بانوان استان سيستان و بلوچستان، هيات تکواندو شهرستان شهرکرد، اداره ورزش و جوانان هشتگرد و هيات تکواندو خراسان رضوي، به ميزباني خانه تکواندو آغاز خواهد شد.

برنامه هفته اول

هيات تکواندو اصفهان - معين کوثر هيات تکواندو استان لرستان

هيات بانوان استان سيستان و بلوچستان – هيات تکواندو شهرستان شهرکرد

اداره ورزش و جوانان هشتگرد – هيات تکواندو خراسان رضوي

برنامه هفته دوم

هيات تکواندو اصفهان - هيات تکواندو خراسان رضوي

هيات بانوان استان سيستان و بلوچستان - اداره ورزش و جوانان هشتگرد

هيات تکواندو شهرستان شهرکرد - آکادمي تکواندو کوهي


درخشش استان کردستان در رقابت‌هاي پرس سينه

رقابت‌هاي پرس سينه به مدت سه روز در چهار رده سني در قزوين برگزار شد. به گزارش باشگاه‌ خبرنگاران ؛ اين مسابقات 28 تيم از استان هاي سراسر کشور به رقابت پرداختند.

در پايان در اين رقابت ها تيم پرس سينه استان کردستان موفق شد 5 طلا ، 3 نقره و دو مدال را کسب کند. در اوزان 59 و 120+ کيلوگرم بهزاد شاه محمدي و زانکو محمدي در رده سني نوجوانان ، وزن 83 کيلوگرم بهاء الدين عزيزي ، 66 کيلوگرم عرفان حبيبي و وزن 74 کيلوگرم عبداله دادمهر 5 مدال طلا را براي تيم استان کردستان بدست آوردند. در اوزان 105 و 120 کيلوگرم رده سني جوانان اشکان مهران و مهران محمدي مدال نقره را کسب کردند.


کره جنوبي، قهرمان جشنواره هندبال جام رياست جمهوري

تيم ملي هندبال نوجوانان کره جنوبي با شکست تيم ملي لهستان قهرمان مسابقات بين المللي هندبال نوجوانان جام نهاد رياست جمهوري شد. ديدار فينال اين مسابقات بين تيم هاي ملي لهستان و کره جنوبي در سالن شهيد بهشتي مشهد پيگيري شد که در پايان تيم کره جنوبي موفق شد با نتيجه 33 - 32 تيم لهستان را شکست دهد و قهرمان اين دوره از مسابقات شد.


 ورزش جوان و نوجوان 

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي نوجوانان:

رفتن روي سکوي جهاني دور از دسترس نيست

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي نوجوانان، گفت:‌ با توجه به زحمات بچه‌ها و کادر فني کشيدن و رفتن روي سکوي جهاني دور از دسترس نيست.

به گزارش شاپرک و به نقل از فارس، علي اشکاني درباره شرايط فرنگي‌کاران نوجوان پيش از آغاز مسابقات جهاني گفت: تلاش مي‌کنيم بهترين نتيجه را کسب کنيم تا بچه‌ها نيز با کسب عنوان و مدال گام به رده جوانان بگذارند. در پنج وزن اول شانس بالايي براي کسب مدال داريم و اگر گرفتار اتفاقات کشتي نشويم نتيجه قابل قبولي کسب خواهيم کرد.

وي ادامه داد:‌تمام هدف ما حفظ جايگاه سال گذشته و ارتقاي آن چه از نظر فردي و کيفيت مدالي و چه از نظر تيمي در اين دوره است. با توجه به زحماتي که کشيده‌ايم رفتن روي سکوي جهاني دور از دسترس نيست و براي کسب بهترين نتايج به ميدان مي‌رويم. بچه‌ها و اعضاي کادر فني زحمات زيادي براي حضور در اين رقابت‌ها کشيده‌اند و اميدوارم با کسب نتيجه مطلوب و با دستي پر مسابقات را ترک کنيم.

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي نوجوانان تصريح کرد: با توجه به اسامي اعلام شده در هر وزن تقريبا شاهد حضور بيش از 20 کشتي‌گير هستيم که نشان از استقبال خوب کشورها و سطح بالاي مسابقات دارد. با توجه به اهميت حفظ کشتي در المپيک اين موضوع از اهميت بالايي برخوردار است. کشورهايي مانند روماني،‌ لهستان و مجارستان که در گذشته از قطب‌هاي کشتي فرنگي در جهان بودند بعد از سال‌ها در اين دوره با ترکيبي کامل گام به اين مسابقات گذاشته‌اند که نشان از اهميت بالاي آن دارد.


براي حضور در مسابقات قهرماني جهان

ترکيب نهايي تيم ملي واترپلو جوانان اعلام شد

اسامي 11 بازيکن نهايي تيم ملي واترپلو جوانان براي اعزام به مسابقات قهرماني جهان آلماتي (قزاقستان) اعلام شد.

کادر فني تيم ملي واترپلو جوانان ترکيب نهايي اين تيم را براي حضور در مسابقات قهرماني جهان آلماتي اعلام کرد. بر اساس قوانين جديد فدراسيون جهاني شنا (فينا) هر تيم از 11 بازيکن تشکيل مي شود. 11 بازيکن تيم ملي ايران را ورزشکاراني از استان هاي تهران، کرمانشاه، کهگيلويه و بويراحمد و زنجان تشکيل مي‌دهند.

ملي پوشان واترپلو زير نظر وحيد رضايي و علي اکبر شيريجيان همچنان به صورت فشرده صبح و عصر در استخر مجموعه ورزشي شيرودي مشغول تمرين هستند. سيروس طاهريان هم به عنوان مدير فني تيم هاي ملي بر وضعيت ملي پوشان نظارت مي کند.

مسابقات قهرماني جوانان جهان از 4 تا 12 سپتامبر 2015 (13 تا 21 شهريور 1394) با حضور 20 تيم برتر پنج قاره به ميزباني آلماتي (قزاقستان) برگزار مي‌شود.


دعوت 20 ساحلي باز نوجوان و جوانان به اردوي تيم ملي

دبير سازمان ساحلي فدراسيون واليبال کشور گفت: 20 ساحلي باز جوان و نوجوانان در پي برگزاري مسابقه هاي زير 19 سال قهرماني کشور به ميزباني اروميه به اردوي تيم ملي واليبال کشور دعوت مي شوند. کسري غفوري در گفت و گو با ايرنا افزود: واليبال ساحلي ايران مدت يک سال است که شکل رسمي و منظم تري به خود گرفته و امسال براي نخستين بار در سطح نوجوانان و جوانان مسابقه هاي قهرماني کشور در اروميه در حال برگزاري برگزاري است.

وي اظهار کرد: ميزباني اروميه با داشتن بهترين و استانداردترين زمين هاي ساحلي حال حاضر کشور موجب شده شاهد کيفي ترين رقابت ها در شهر عشاق واليبال بوده و رغبت بيشتري براي واگذاري ميزباني هاي بعدي به اين شهر داشته باشيم.


با حضور برترين هاي کشور؛

البرز ميزبان فستيوال کشوري مدارس فوتبال مي‌شود

نايب رييس هيئت فوتبال استان البرز گفت: با حضور برترين هاي کشور از 18 شهريور ماه فستيوال کشوري مدارس فوتبال در رده سني 12 سال به ميزباني استان البرز برگزار مي شود.

فستيوال کشوري مدارس فوتبال در رده سني 12 سال به ميزباني استان البرز برگزار مي شود اين رويداد مهم فوتبال پايه کشور از تاريخ 18 شهريور ماه در مجموعه فرهنگي ورزشي ايثار شهرستان ساوجبلاغ آغاز و به مدت سه روز به طول مي انجامد.

نايب رييس هيئت فوتبال استان البرز در اين خصوص به مهر گفت: فستيوال کشوري مدارس فوتبال با حضور برترين هاي استان هاي مختلف در رده سني 12 سال برگزار مي شود و بستري است تا استعدادهاي نونهالان کشور شناسايي شود و براي تشکيل تيم ملي در اين رده سني به کار گيري شود. وي ادامه داد: در سال جاري ميزباني اين رويداد مهم کشور به استان البرز پيشنهاد شد و از تاريخ 18 شهريور ماه پذيراي تيم هاي منتخب کشور در رده سني 12 سال هستيم.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون