جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3402- تاریخ : 1394/05/10 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)


انتصاب جواد محقق نيشابوري به عنوان مديرکل کانون خراسان رضوي

با پيوستن به جمع پيش‌کسوتان:
از احمد خدادوست در گيلان تجليل شد

از امروز آغاز مي‌شود:
ميهماني تريلي سيار نمايش کانون در جمع بچه‌هاي آذربايجان شرقي

کانون استان قزوين برگزار مي‌کند:
نشست‌هاي تخصصي «کودک، خلاقيت، نقاشي»

مديرکل کانون کردستان خبر داد:
افتتاح شبعه کانون زبان ايران سنندج در سال جاري


 انتصاب جواد محقق نيشابوري به عنوان مديرکل کانون خراسان رضوي 

 
جواد محقق نيشابوري با حکم مديرعامل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان به عنوان مديرکل جديد کانون استان خراسان رضوي منصوب شد. به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، اين مدرس پرديس شهيد بهشتي دانشگاه فرهنگيان مشهد و دانشجوي دکتري زبان و ادبيات فارسي سوابقي مانند رياست اداره فرهنگ وارشاد اسلامي شهرستان نيشابور (1377 تا 1378)، مديرکلي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان تا سال 1381 و مشاور وزيرفرهنگ و ارشاد اسلامي تا سال 1385 را بر عهده داشته است.

تدريس در دبيرستان‌ها و مراکز تربيت معلم مشهد، دانشگاه پيام نور نيشابور، دانشگاه آزاد اسلامي مشهد و سبزوار و دانشگاه فرهنگيان از ديگر سوابق دانشگاهي اوست.

همچنين نگارش چند عنوان کتاب مانند تصحيح نسخه خطي کليات ديوان حيدر يغما نيشابوري، فرهنگ جغرافياي تاريخي نيشابور( تا عصر تيموري)، راهنماي آموزش املا و انشاي فارسي، حماسه در عرفان(پژوهش ادبي) و «شاعر خشتمال» و نگارش ده‌ها مقاله علمي و دانشگاهي ارايه شده در سمينارهاي علمي يا منتشر شده در نشريات نيز در کارنامه علمي وي ثبت شده است.محقق همچنين از سوابقي مانند نويسندگي، صاحب امتيازي، مديرمسوولي و سردبيري چندين نشريه دانشگاهي و فرهنگي ادبي برخوردار است و داوري چند کنگره کشوري و استاني ادبي را نيز بر عهده داشته است.

او با حکم عليرضا حاجيان‌زاده مديرعامل کانون جايگزين «محمود سليماني‌کاريزمه» سرپرست کانون استان خراسان رضوي شده است.سليماني روز 18 فروردين 1393 مسووليت ‌سرپرستي کانون اين استان را برعهده گرفته بود، جانبازي که سال‌ها در آموزش و پرورش شهرري فعاليت مي‌کرد و معاونت مجتمع آموزشي ايرانيان مقيم دبي را در کشور امارات متحده عربي و مسووليت يکي از گروه‌هاي درسي دفتر برنامه‌ريزي و تأليف کتب درسي آموزش و پرورش از جمله سوابق وي بود.


 با پيوستن به جمع پيش‌کسوتان:
 از احمد خدادوست در گيلان تجليل شد 

 
مراسم تجليل از احمد خدادوست، شاعر کودک و نوجوان و همکار بازنشسته کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان گيلان در رشت برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون گيلان، در اين مراسم علي پورحسن مديرکل کانون استان ضمن تبريک بازنشستگي احمد خدادوست و آرزوي سلامتي و موفقيت روز افزون براي اين شاعر توانمند گيلاني، از ادامه همکاري با خالق کتاب «دنيا چگونه شکل سيب است» سخن گفت.

در همين حال محمد رسول حقدوست، همکار بازنشسته کانون استان نيز در سخناني از ويژگي‌هاي شخصيتي خدادوست ياد کرد و مناعت طبع، صبوري و دارا بودن استعداد خدادادي را از مشخصه‌هاي بارز شاعر اثر «زيباترين پرواز» دانست.

قصه‌گو و مجري توانمند گيلاني در ادامه با تبريک انتصاب مديريت جديد، از پورحسن به عنوان فردي توانمند و داراي روحيه‌ کانوني نام برد و از تلاش‌هاي وي در استفاده از سرمايه‌هاي کانون قدرداني کرد.

خوانش متن لوح بازنشستگي و دلنوشته همکاران کانون پرورش فکري توسط مجري برنامه، از ديگر بخش‌هاي مراسم بود که با دعوت از شاعر کتاب «شعر سبزه‌ها» همراه شد.

شاعر شعر «خدا رنگ گلابي» از ابراز لطف اهالي کانون مهرباني تشکر کرد و گفت: انسان‌ها گاهي از دل مي‌روند و گاهي از دل و ديده؛ اميدوارم جايگاهي هر چند کوچک در دل‌هاي همکارانم داشته باشم.

در پايان اين مراسم که در سالن نمايش کانون رشت برگزار شد، احمد خدادوست حکم بازنشستگي، لوح تقدير و هديه خود را از علي پورحسن دريافت کرد. اين شاعر توانمند کودک و نوجوان در سال 1338 در روستاي نفوت از توابع شهرستان صومعه‌سراي گيلان چشم به جهان گشود و از سال 1361 فعاليت خود را به عنوان مربي در واحد آفرينش‌هاي ادبي کانون پرورش فکري استان آغاز کرد. 46 عنوان کتاب شعر و بيش از 10 جلد کتاب زير چاپ، همچنين تلاش براي شناسايي و پرورش استعدادهاي فکري ذوقي کودکان و نوجوانان ايران اسلامي، بخشي از آثار ماندگار اين شاعر و همکار بازنشسته کانون استان گيلان به شمار مي‌رود.


 از امروز آغاز مي‌شود:
 ميهماني تريلي سيار نمايش کانون در جمع بچه‌هاي آذربايجان شرقي 

 
تريلي سيار کانون از امروز، شنبه 10 مرداد، با حضور در برخي از شهرهاي آذربايجان شرقي ميهمان کودکان و نوجوانان مي‌شود. بر اساس اعلام روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان آذربايجان شرقي، ‌هادي يوسف‌زاده با اعلام اين مطلب افزود: بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده تريلي سيار نمايش کانون از شنبه 10 مرداد الي چهارشنبه 14 مرداد به ترتيب در شهرهاي شبستر، آذرشهر، مرند، تبريز و سراب به اجراي برنامه خواهد پرداخت.

سرپرست کانون استان تصريح کرد: اين تريلي سيار پيش از اين در استان‌هاي البرز، قزوين، زنجان، و آذربايجان غربي نمايش «گروفالو» را به روي صحنه برده بود و پس از اجراي نمايش در شهرهاي فوق، پنج‌شنبه 15 مرداد به سمت استان اردبيل حرکت خواهد کرد.

يوسف‌زاده در عين حال اظهار اميدواري کرد با همکاري مسوولان شهر‌هاي استان شاهد استقبال کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها از اجراي تريلي سيار کانون باشيم.وي در عين حال تصريح کرد محل اجراي اين برنامه‌ها از طريق مراکز کانون استان آذربايجان شرقي، در شهرهاي مورد اشاره اطلاع رساني مي‌شود.

سرپرست اداره‌کل کانون استان با تاکيد بر اهميت غني‌سازي اوقات فراغت کودکان و نوجوانان افزود: تمامي فعاليت‌هاي مراکز فرهنگي‌هنري کانون در طول سال مرتبط با اوقات فراغت است، با اين حال برنامه‌هاي متنوعي شامل کارگاه‌هاي هنري، ادبي و فرهنگي در فصل تابستان و در سطح استان در حال برگزاري است.کانون پرورش فکري کودکان ونوجوانان استان آذربايجان شرقي در حال حاضر با 29 مرکز فرهنگي‌هنري ثابت پستي و سيار به غني‌سازي اوقات فراغت کودکان و نوجوانان 7 تا 17 سال مي‌پردازد.


 کانون استان قزوين برگزار مي‌کند:
 نشست‌هاي تخصصي «کودک، خلاقيت، نقاشي» 

 
با همکاري انجمن هنرهاي تجسمي استان قزوين، نشست‌هاي تخصصي «کودک، خلاقيت، نقاشي» در مجتمع کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان شهر قزوين برگزار مي‌شود. به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان قزوين، با حضور مربيان نقاشي استان، استادان هنر، پدران و مادران و ساير علاقه‌مندان، نخستين نشست تخصصي «کودک، خلاقيت، نقاشي» در مجتمع کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان قزوين برگزار مي‌شود.

نخستين نشست امروز شنبه 10 مرداد، با موضوع "زبان به مثابه نقاشي" با حضور حسين آذربايجاني، پژوهش‌گر عصب‌شناسي زبان، رسانه و ارتباطات، داراي کارشناسي ارشد زبان‌شناسي و دانشجوي دکتري تخصصي زبان‌شناسي دانشگاه علامه طباطبايي تهران برگزار مي‌شود.

سه جلسه ديگر اين سلسله نشست‌ها با حضور مجيد کاظمي، کارشناس ارشد ارتباط تصويري، عضو انجمن تصويرگران ايران، مدير هنري سروش کودکان و خردسالان و معلم هنر، حسن يوسفي، کارشناس ارشد نقاشي، مدرس دانشگاه، عضو هيات علمي دانشگاه فرهنگيان استان قزوين، و محسن جمال کاظمي، کارشناس موسيقي، کارشناس ارشد جامعه‌شناسي و دانشجوي دکتري علاقه‌مندي به جامعه‌شناسي هنر و استاد دانشگاه به ترتيب در تاريخ‌هاي 17، 24 و 31 مرداد ماه برگزار مي‌شود.ساعت برگزاري اين نشست 30/18 و حضور براي عموم آزاد است.


 مديرکل کانون کردستان خبر داد:
 افتتاح شبعه کانون زبان ايران سنندج در سال جاري 

 
مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان کردستان از بهره‌برداري کانون زبان ايران شعبه سنندج تا پايان سال جاري خبر داد.به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون استان کردستان، سهيلا شيخي، در خصوص آخرين وضعيت کانون زبان ايران شعبه سنندج گفت: اين پروژه، جزو پروژه‌هاي مصوب سفر مقام معظم رهبري به استان کردستان بود که در بلوار توحيد جنب فوريت‌هاي پزشکي و ضلع جنوبي مجتمع مسکوني ادب تحت نظارت اداره کل نوسازي مدارس استان کردستان در حال احداث است.وي افزود: اين پروژه در زميني به مساحت 83/1529 مترمربع و زيربناي 3440 متر مربع در چهار طبقه توسط اداره‌کل نوسازي استان به عنوان دستگاه اجرايي و شرکت آباد شهر تدبير به عنوان مشاور پروژه در حال اجراست.

سهيلا شيخي در ادامه اعتبارات پروژه در دو رديف سفر و تفاهم‌نامه مجموعاً به مبلغ 43 ميليارد ريال عنوان کرد که حدود 25 ميليار ريال ديگر نياز اين پروژه است.مدير کل کانون استان کردستان پيشرفت فيزيکي پروژه را بيش از 40 درصد اعلام کرد و اظهار داشت: با اقدامات در دست انجام، اين پروژه از نظر مسايل فيزيکي امسال به اتمام خواهد رسيد.شيخي افزود: اين مجموعه شامل مرکز شماره 4 سنندج، کانون زبان ايران، و داراي سالن آمفي تئاتر و...بوده که اعتبار مورد نياز جهت تجهيز پروژه پيش‌بيني گرديده است.وي، اين پروژه را اولين پروژه وسيع کانون زبان ايران در سنندج و استان عنوان کرد و گفت: ساخت اين مجموعه با اين کيفيت و وسعت يادگاري ارزشمند در پرونده کاري سازندگان آن خواهد بود که نتيجه آن به کودکان و نوجوانان خواهد رسيد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون