جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3390- تاریخ : 1394/04/24 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)


استعداديابي، کليد موفقيت فوتبال ايران


خط و نشان نوجوانان واليباليست براي مدعيان


پيروزي شاگردان عليدوستي در ديدار تدارکاتي


برگزاري مسابقات کاراته جام وحدت و دوستي در اروميه


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 استعداديابي، کليد موفقيت فوتبال ايران 

 
سرپرست کميته فني و توسعه فدراسيون فوتبال گفت: اگر در بخش پايه و استعداديابي طبق برنامه پيش برويم، در پنج سال آينده، فوتبال ايران رشد به سزايي خواهد کرد. مرتضي محصص، سرپرست کميته فني و توسعه درباره حضورش در رقابت‌هاي جام جهاني زير 20 سال فيفا که به ميزباني نيوزلند برگزار شد، گفت: از سوي فيفا مامور شدم تا در اين دوره از بازي ها به لحاظ فني نظارت داشته باشم.

در اين دوره از مسابقات تيم هاي صربستان، پرتغال، برزيل، آلمان عملکرد فوق العاده‌اي داشتند و منتظرم نشستي را با کادر فني تيم هاي ملي جوانان و نوجوانان برگزار کنم تا دستاوردهاي خود را از سفر يک ماه در اختيارشان قرار دهم.وي در ادامه تصريح کرد: زماني که دليل حضور پرقدرت صربستان در اين مسابقات و شکست برزيل از اين تيم را بررسي کردم، به دو نکته برخوردم. ابتدا برنامه هاي تدارکاتي بدون تغيير و حرفه‌اي و دوم داشتن مدارس استعداديابي فوتبال. معتقدم اين کشور با اين دو موضوع در فوتبال پايه‌اش بسيار قوي عمل کرده و اکنون حاصل عملکردش را در رقابت‌هاي جام جهاني زير 20 سال مشاهده کرد.

کشور صربستان رکورد صادر کردن بازيکنان با استعداد را در اروپا داشته و از اين نظر بالاتر از کشورهاي اسپانيا، آلمان، پرتغال و فرانسه قرار دارد. سرپرست کميته فني در پاسخ به اين سوال که تيم هاي پايه ايران نيز تدارکات مختلفي را براي حضوري موفق در مسابقات در نظر مي گيرند، اما برخي از آنها از سوي کشورهاي مختلف لغو مي شود، اضافه کرد: اگر سفرهاي برون مرزي براي ما سخت شده و اکنون شاهد لغو بازي‌ها از سوي کشورهاي مختلف هستيم، با تشکيل تورنمنت در داخل ايران مي‌توانيم اين مشکل را حل کنيم.

به عنوان مثال تيم هاي جوانان و نوجوانان قرار بود در ازبکستان و يا اردن حضور داشته باشند و يا تيم فوتبال جوانان بانوان قرار بود در چند مسابقه تدارکاتي شرکت کند که بنا به دلايل مختلف، اين بازيها لغو شد.

بايد شرايط را به گونه اي فراهم کنيم تا تيم هاي مختلف به ايران بيايند. در قسمت بانوان سعي کميته فني و توسعه بر اين است تا تورنمنت سه جانبه داخلي را برنامه‌ريزي کند تا پيش از اعزام، تيم جوانان بانوان به چين، تجربه چند بازي تدارکاتي را داشته باشند و کادر فني بتواند مشکلات فني بازيکنانش را آناليز وارزيابي کند.

محصص در ادامه بيان کرد: برگزاري هر بازي دوستانه و يا صرف سفر به کشورها به رشد فوتبال ما کمک نمي‌کند. بايد در انتخاب بازي‌هاي برون مرزي دقت بيشتري داشته باشيم و از لغو مسابقات تدارکاتي نااميد نشويم.

اعتقادم بر اين است که بايد با تيم هاي شرق آسيا نظير چين، ژاپن، کره جنوبي و تايلند بازي‌هاي دوستانه برگزار کنيم تا سطح فوتبال پايه ما رشد داشته باشد. متاسفانه اکنون شاهد فاصله بين فوتبال آسيا در غرب و شرق هستيم و بايد اين موضوع را رفع کنيم.

اگر مي‌خواهيم در فوتبال پايه و تيم هاي ملي پايه توسعه و پيشرفت داشته باشيم بايد مانند کره جنوبي و ژاپن با نظم و انضباط بيشتر، با تيم هاي شرق آسيا بازي کنيم. وي خاطرنشان کرد: در همين راستا در حال حاضر طرح استعداديابي در مناطق 9 گانه کشور در رده هاي مختلف پايه به مرحله اجرا رسانده‌ايم و اگر اين طرح به خوبي و با برنامه پيش رود، قول مي دهم در چند سال آينده شاهد فوتبال قدرتمندي از ايران خواهيد بود. ما نياز به زمان داريم تا مانند بلژيک، آلمان، اسپانيان و صربستان در بخش استعداديابي فعاليت دقيق و کاملي داشته باشيم.


 خط و نشان نوجوانان واليباليست براي مدعيان 

 تيم ملي واليبال نوجوانان ايران در چهار ديدار دوستانه با تيم آلمان به پيروزي رسيد.به گزارش برنا، مسابقات واليبال قهرماني نوجوانان جهان از 23 مردادماه با حضور 20 کشور در آرژانتين پيگيري مي شود.تيم ملي واليبال نوجوانان ايران با تيم هاي لهستان، بلغارستان، چين تايپه و شيلي در گروه سوم اين رقابت ها همگروه است.

تيم ملي واليبال نوجوانان براي حضور شايسته در رقابت هاي جهاني در حال حاضر در اردوي برون مرزي آلمان به سر مي برد.

ملي پوشان کشورمان در مدت اردوي برون مرزي آلمان چهار ديدار تدارکاتي و دوستانه برابر آلمان برگزار کردند که چهار پيروزي ره آورد آنان از اين بازي ها بوده است. شاگردان محمد وکيلي در مسابقه نخست سه بر صفر و در سه ديدار ديگر سه بر يک پيروز ميدان بودند.دو ديدار اول و دوم تيم ملي واليبال نوجوانان در شهر فرانکفورت و بازي هاي ديگر در شهر راسل سيم در اطراف فرانفکورت برگزار شد. اين مسابقات بليت فروشي هم داشت و ايرانيان مقيم آلمان نيز براي تماشا به سالن آمدند.

تيم ملي واليبال نوجوانان يک شب شام نيز مهمان تيم آلمان بودند و در مدت حضور خود در آلمان در کمپ آکادمي ورزشي ملي آلمان اسکان داشتند.کاروان تيم ملي واليبال نوجوانان که شامل 14 بازيکن و هشت همراه است، بعد از تورنمنت ايتاليا، راهي آلمان شد تا در اين کشور علاوه بر اردوي آماده سازي چند مسابقه دوستانه و تدارکاتي با تيم ملي واليبال نوجوانان آلمان برگزار کند.


 پيروزي شاگردان عليدوستي در ديدار تدارکاتي 

 تيم ملي فوتبال نوجوانان به مصاف تيم منتخب زير 18 سال تهران رفت که در پايان اين بازي ، پيروز ميدان شد.

به گزارش برنا، ديدار دوستانه تيم ملي نوجوانان با تيم منتخب زير 18 سال تهراندر ورزشگاه رضي آباد برگزار شد و در نهايت اين ديدار با نتيجه 4 بر صفر به سود ملي پوشان نوجوان به پايان رسيد.

گلهاي اين ديدار را عرفان صادقي، بني افشار، محمد شريفي و محمدرضا غبيشاوي به ثمر رساندند.

همچنين شاگردان عليدوستي در دومين تدارکاتي خودبه مصاف تيم نوجوانان مقاومت تهران مي روند.


 برگزاري مسابقات کاراته جام وحدت و دوستي در اروميه  

 رييس هيات کاراته آذربايجان غربي گفت: يازدهمين دوره مسابقات بين المللي کاراته جام وحدت و دوستي (کاپ اروميه) مرداد ماه امسال به ميزباني اروميه برگزار مي شود.

جواد سليمي در گفت و گو با ايرنا افزود: اين رقابتها در بخش مردان و در سه رده سني نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان از 26 مرداد ماه به مدت پنج روز در سالن شش هزار نفري غدير اروميه برگزار مي شود.

وي اظهار کرد: حمايت شخص استاندار و اداره کل ورزش و جوانان استان با نظارت فدراسيون کاراته کشور موجب شده جوايز نقدي 30 هزار دلاري براي برترين هاي اين رقابتها در نظر گرفته شود.


 ميز خبر 

پيگيري استعداديابي ورزشي در مدارس شهريار

احمد عبدلوند رئيس اداره ورزش وجوانان شهرستان شهريار درگفتگو با مهر با اشاره به استعدادهاي متنوع و متکثر اين شهرستان در عرصه هاي ورزشي اظهار داشت: با توجه به ظرفيت ها و توانمندي هاي بالقوه ورزشي جوانان و نوجوانان شهرياري، استعداد سنجي در مدارس اين شهرستان با جديت پيگيري مي شود.

وي افزود: براي تحقق هر چه مطلوب تر اهداف ترسيم شده نيازمند به ارتقا زيرساخت ها و امکانات مناسب هستيم و در واقع امر توسعه ورزش و قهرمان پروري بدون تامين الزامات فيزيکي و تجهيزاتي متناسب از دوام و قوام خوبي برخوردار نخواهد بود.


براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا؛

شطرنج بازان بزرگسال به امارات مي روند، نوجوانان به کره جنوبي

تيم شطرنج نوجوانان ايران 12 مرداد ماه براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا راهي کره‌جنوبي خواهد شد.

به گزارش برنا، تيم ملي شطرنج نوجوانان ايران براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا در تاريخ 12 مرداد ماه با حضور 26 شطرنج باز ( 13 ورزشکار دختر و 10 ورزشکار پسر) راهي کره‌جنوبي خواهد شد.

اين در حالي است که تيم ملي بزرگسالان ايران خود را براي حضور در مسابقات انفرادي آماده مي‌کند. رقابت‌هاي انفرادي آسيا به ميزباني العين امارات برگزار خواهد شد. همچنين قرار است تيم شهرداري تبريز هم به مسابقات شهرهاي آسيا که به ميزباني سريلانکا برگزار مي‌شود اعزام شود.


نوجوانان استقلال 4 تايي شدند

تيم ملي نوجوانان فوتبال ايران در ديداري دوستانه موفق شد مقابل نوجوانان استقلال به پيروزي برسد. به گزارش فارس، تيم ملي نوجوانان فوتبال ايران که خود را براي حضور در رقابت‌هاي مرحله مقدماتي قهرماني آسيا آماده مي‌کند در ديداري دوستانه به مصاف نوجوانان استقلال رفت. ملي پوشان نوجوان کشورمان در اين ديدار با نتيجه 4 بر صفر به پيروزي رسيدند.


برگزاري نخستين المپياد فوتسال بانوان بوشهر

نايب‌رئيس هيئت فوتبال استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در فوتبال بانوان داراي ظرفيت‌هاي بسيار خوبي است و شاهد حضور نمايندگاني از استان بوشهر در رده‌هاي مختلف تيم ملي هستيم.

وي از برگزاري نخستين المپياد فوتسال بانوان استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: اين مسابقات با تلاش اداره کل ورزش و جوانان استان و با همکاري هيئت فوتبال استان برگزار خواهد شد. با اشاره به برگزاري اين مسابقات در نيمه اول شهريورماه امسال، افزود: نخستين المپياد فوتسال بانوان استان بوشهر با حضور 10 تيم از شهرستان‌هاي مختلف استان بوشهر برگزار مي‌شود که هر شهرستان يک تيم خواهد داشت.


مصاف ملي‌پوشان جوان با نفت تهران

اردوي تدارکاتي تيم ملي جوانان در کمپ تيم‌هاي ملي آغاز مي شود تا بازيکنان خود را براي حضور در مرحله مقدماتي رقابتهاي قهرماني آسيا آماده کنند. طبق اعلام کادر فني تيم ملي جوانان، ملي پوشان در چارچوب اين اردو به مصاف تيم نفت تهران مي روند.اين بازي به ميزباني باشگاه نفت تهران برگزار مي شود. تيم ملي جوانان با تيم هاي اردن، نپال و کويت در مرحله مقدماتي رقابت‌هاي قهرماني آسيا که به ميزباني مشهد مقدس برگزار مي شود، همگروه است.


تارتار، سرمربي سابق جوانان را فراخواند

مهدي تارتار سرمربي تيم فوتبال صباي قم با آوردن اکبر محمدي، کادرفني تيم صبا را تقويت کرد. اکبر محمدي 40 ساله کارش را در تيم سايپا به عنوان آناليزور شروع کرد و قابليت او در عملکردش در تيم‌ملي جوانان نمودار شد. او در تيم‌ملي جوانان، بازيکناني بزرگ مثل حسين کنعاني، يوسف وکيا، وحيد حيدريه، روزبه چشمي، عليرضا جهانبخش، بهنام برزاي، سردار آزمون، محمد دانشگر، احمد عبدالله زاده، علي عليپور، محمدحسين مرادمند را به فوتبال ملي کشورمان معرفي کرد. اکثر بازيکنان تيم‌ملي جوانان در زمان اکبر محمدي، در حال حاضر عضو ليگ‌برتر هستند و سه نفر از آنها در تيم‌ملي بزرگسالان هم فعاليت مي‌ کنند.


يعقوبي: ناداوري نمي‌شد، طلا مي‌گرفتم

تکواندوکار 18 ساله تيم ملي گفت: چه برسم و چه نرسم تمام تلاشم را در راه رسيدن به المپيک انجام مي دهم.

به گزارش سايت فدراسيون تكواندو، ابوالفضل يعقوبي ملي پوش 18 ساله تيم ملي تکواندوي ايران درباره مدال ارزشمندي که در مسابقات قهرماني جهان کسب کرد و همچنين مهم ترين هدف ورزشي اش صحبت کرد. وي ابتدا درباره مدال برنزي که در مسابقات قهرماني جهان کسب کرد اظهار داشت: سطح مسابقات بسيار بالا بود. بيش از 140 کشور در اين رقابت ها حضور پيدا کردند و خدا را شکر که توانستم مدال بگيرم. يعقوبي در پاسخ به اين سوال که احتمال مي داد مدال بگيرد يا خير، توضيح داد: من تلاش زيادي کرده بودم تا در اين مسابقات حضور پيدا کنم و همه روي من حساب طلا را کرده بودند ولي با ناداوري به نماينده بلژيک و با يک امتياز اختلاف باختم. نماينده سبک وزن تيم ملي تکواندو در مورد وضعيت حال حاضرش گفت: خدا را شکر همه چيز خوب پيش مي رود و مشکل و مصدوميت خاصي ندارم. از يک ماه پيش اردوها آغاز شده است و از لحاظ آمادگي در مسير خوبي قرار گرفته ام.


 ورزش جوان و نوجوان 

براي حضور در رقابتهاي جهاني ؛

ترکيب تيم تکواندو نونهالان کامل شد

با برگزاري مبارزه انتخابي در وزن دهم ترکيب اصلي تيم تکواندو نونهالان براي حضور در دومين دوره رقابتهاي قهرماني جهان تکميل شد.

به گزارش مهر، در حالي که ترکيب تيم نونهالان ايران در 9 وزن براي حضور در رقابتهاي قهرماني جهان پيش از اين مشخص شده بود، براي کامل شدن ترکيب تيم يک ديدار انتخابي در وزن دهم برگزار شد.

بر همين اساس آخرين مرحله مسابقه انتخابي وزن 65+ كيلوگرم اين تيم با حضور غلامحسن ذوالقدري رييس سازمان تيم هاي ملي تكواندو و كادرفني اين رده سني در خانه تكواندو برگزار شد و در نهايت نيما مهرعلي با پيروزي مقابل رقباي خود جواز حضور در اين دوره از مسابقات را بدست آورد.

بر همين اساس اين تيم با ترکيب اميرولي پور در وزن 33- كيلوگرم ، محمد رستم ن‍ژاد در وزن 37- كيلوگرم ، محمدحسين زاهدي در وزن 41- كيلوگرم ، حامد اصغري در وزن 45- كيلوگرم ، اشكان زحمت‌كشان در وزن 49- كيلوگرم ، مجتبي پاسار در وزن ششم 53- كيلوگرم ، عرفان مرادي (سرگروه تيم) در وزن 57- كيلوگرم ، علي اشكوري در وزن 61- كيلوگرم ، محمد خاني در وزن 65- كيلوگرم و نيما مهرعلي در وزن 65+ كيلوگرم راهي مسابقات جهاني خواهد شد.

هدايت تيم ملي تكواندو كشورمان برعهده حسينعلي نعيمي (سرمربي) و وحيد ناصري و حسينعلي اسدي (مربي) است. حميد باقي ن‍ژاد نيز بعنوان مدير فني در كنار تيم حضور دارد.

تيم ملي تکواندو نونهالان کشورمان در اولين دوره مسابقات قهرماني جهان که در شهر "باکو" آذربايجان انجام شد، با کسب 3 مدال طلا، 3 نقره و يک برنز به مقام قهرماني جهان دست يافت.

دومين دوره مسابقات تکواندو قهرماني نونهالان جهان، يکم تا چهارم شهريور ماه در شهر "موجو" کره جنوبي برگزار مي شود.


ظريف:آکادمي واليبال در مشهد راه اندازي مي‌کنم

فرهاد ظريف ملي پوش تيم ملي واليبال اعلام کرد که به زودي يک آکادمي واليبال در مشهد را تاسيس مي کند. وي اظهار داشت:

قصد دارم در مشهد يک آکادمي واليبال براي نونهالان راه‌اندازي کنم که جزئيات اين اتفاق را به زودي در نشستي خبري اعلام خواهم کرد. هيچ حامي خاصي ندارم و آکادمي ام را تنهابا نام «فرهاد ظريف» در مشهد افتتاح مي‌کنم .

ليبروي خراساني تيم ملي واليبال به ايسنا گفت: مربيان مشهدي بسيار براي من زحمت کشيده‌اند و حالا مي‌خواهم با اين کار دينم را به شهرم ادا کنم.


سرمربي تيم ملي کشتي آزاد جوانان:

براي دفاع از عنوان قهرماني به برزيل مي‌رويم

سرمربي تيم ملي کشتي آزاد جوانان کشور گفت: براي دفاع از عنوان قهرماني به برزيل خواهيم رفت.

به گزارش برنا، محمد طلايي سرمربي تيم ملي کشتي آزاد جوانان پس از حضور در رقابت هاي آسيايي ميانمار گفت: ما نفرات اول انتخابي را به اين رقابت ها که به نوعي حکم مسابقات تدارکاتي پيش از رقابت هاي جهاني را دارد اعزام کرديم، در ترکيب ما چند کشتي گير جديد اضافه شده بودند که بايد در يک رقابت بين المللي محک مي خوردند.

وي ادامه داد: در آسيايي سال گذشته همانطور که مجتبي گليچ را اضافه کرديم و امسال آبديده شده و خوب کشتي گرفت، اين جوانان هم مانند ايشان به تيم اضافه شدند، انشاء ا.. تيم را با تغييراتي براي جهاني آماده مي کنيم.


مربي تيم ملي کمانداران البرزي را آموزش مي‌دهد

رئيس هيئت تير و کمان استان البرز از آموزش کمانداران البرزي توسط مربي تيم ملي خبر داد.حسن رمضاني در گفتگو با مهر، اظهار کرد: بهزاد پاکزاد چندسالي است در کرج سکونت دارد و در کنار حضور در تيم ملي دو روز در هفته به اين شهر مي آيد و کمانداران نوجوان و جوان البرزي را آموزش مي دهد.

وي افزود: پاکزاد تنها کماندار ايراني است که در دو رشته کامپاند و ريکرو داراي مدال برون مرزي است و اين توانايي را دارد تا علاقمندان به تيراندازي با کمان را در هر دو بخش تحت آموزش قرار دهد. رمضاني با بيان اينکه اين ورزش در سالهاي اخير روند رو به رشدي داشته است گفت: در مسابقات اخير نونهالان کشور 4 البرزي در جمع 14 نفر اعزامي به مسابقات بين المللي مالزي قرار گرفتند و اين نشان مي دهد کار بر روي سنين پايه کم کم نتايج و اثرات خود را نشان مي دهد.


به منظور برپايي دومين مرحله اردوي انتخابي؛

درياچه آزادي ميزبان تيم ملي کانوپولوي آقايان خواهد بود

دومين مرحله اردوي انتخابي تيم ملي کانوپولوي آقايان رده سني بزرگسالان به ميزباني درياچه آزادي برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون قايقراني، تيم ملي کانوپولوي آقايان کشورمان خود را به منظور حضور موفق در مسابقات قهرماني آسيا که شهريورماه در کشور هنگ کنگ برگزار مي شود، آماده مي کند. اين تيم در آغاز دومين مرحله اردوي خود از 22 تيرماه در درياچه آزادي به آب خواهد زد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون