جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3376- تاریخ : 1394/04/06 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

آغاز جام‌جهاني بسکتبال جوانان
جوانان ايران مقابل غول‌هاي جهان

فوتباليست جوان شاهين بوشهر:
فوتبال پايه بوشهر در حال پيشرفت است


دهخدا قهرمان مسابقات ميني واليبال


برگزاري مسابقات واليبال آموزشگاه‌هاي استان سمنان


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 آغاز جام‌جهاني بسکتبال جوانان
 جوانان ايران مقابل غول‌هاي جهان 

 
جام جهاني بسکتبال جوانان از امروز آغاز مي‌شود و ملي پوشان ايران در نخستين گام به مصاف مدافع عنوان قهرماني مي‌روند.

به گزارش فارس، مسابقات بسکتبال جام جهاني جوانان در حالي از ششم تيرماه در يونان آغاز مي‌شود که تيم ملي کشورمان در دوره گذشته براي اولين بار موفق شد از گروه خود صعود کند و به دور دوم برسد حالا بعد از گذشت اين مدت جوانان ايران با هدايت فرزاد کوهيان و با داشتن تنها يکي دو بازيکن از دوره گذشته پاي به يونان مي‌گذارد تا در آوردگاه جهاني مقابل غول‌هاي بسکتبال دنيا صف آرايي کند. اين بار قصه کمي تفاوت دارد شرايط چند ماه گذشته بسکتبال ايران و تاخير در برگزاري اردوها و انتخاب مربي کار را سخت کرده است، هرچند در اين مدت با برگزاري اردوهاي داخلي و خارجي اميد مي‌رود نتايج خوبي کسب شود.

حضور در جام جهاني با نايب قهرماني در آسيا

تيم ملي بسکتبال جوانان ايران با کسب عنوان نايب قهرماني در آسيا توانست پس از چين جواز حضور در مسابقات جام جهاني را از آن خود کند و بار ديگر خود را در ميان تيم‌هاي برتر دنيا ببيند. هرچند بعد از اين رقابت‌ها و براي مدتي خبري از تيم ملي جوانان و اردوهاي اين تيم و مسابقات تدارکاتي نبود و بسکتبال ايران در بلاتکليفي به سر مي‌برد، سرانجام از ابتداي فروردين سال جاري اردوهاي داخلي با هدايت فرزاد کوهيان از مربيان خوش فکر کشورمان آغاز شد.

دو اردوي خارجي در صربستان و ترکيه در راه آماده سازي

چندين مرحله اردو در دستور کار جوانان ايران قرار گرفت و پس از با تصميم فدراسيون و کادر فني حضور در صربستان نخستين اردوي برون مرزي ملي پوشان جوان بود و چند بازي تدارکاتي هم برگزار شد.پس از بازگشت به تهران اتفاقاتي در خصوص کسب ويزاي مجارستان و يونان صورت گرفت که در نهايت اردوي مجارستان لغو و تيم ملي بعد از چند روز تمرين در تهران راهي اردوي ترکيه شد. اردوي 6 روزه جوانان در ترکيه با برگزاري 4 بازي تدارکاتي همراه بود روز چهارشنبه به پايان رسيد و جوانان راهي يونان محل برگزاري بازي ها شدند.

همگروهي با قهرمان جهان و يکي از قدرت‌هاي برتر اروپا

تيم ملي جوانان کشورمان در گروه A رقابت‌ها با آمريکا، کرواسي و مصر همگروه است. شرايط آمريکا به دليل قدرت بي‌بديل آنها در بسکبتال با ساير تيم‌ها کاملاً متفاوت است. قهرمان دوره گذشته در اين دوره نيز مدافع عنوان قهرماني محسوب مي‌شود. هرچند مربي آنها در آستانه مسابقات تغيير کرد.

کرواسي ديگر همگروه ايران محسوب مي‌شود که طبق اعلام کارشناسان يکي از تيم‌هاي مدعي در اين دوره خواهد بود. آنها در بازي‌هاي دوستانه خود با درخشش «دراگون بندر» نتايج بسيار خوبي کسب کرده‌اند. مصر نماينده آفريقا هم در اين گروه قرار دارد. آنها هم از تيم‌هاي مطرح قاره آفريقا محسوب مي‌شوند و شايد بتوان گفت پيروزي مقابل اين تيم دور از دسترس نباشد.


 فوتباليست جوان شاهين بوشهر:
 فوتبال پايه بوشهر در حال پيشرفت است 

 
بازيکن جوان تيم فوتبال شاهين بوشهر گفت: فوتبال پايه استان بوشهر روز به روز بهتر مي‌شود و در حال پيشرفت است.بازيکن جوان تيم فوتبال شاهين بوشهر در گفتگو با مهر با بيان اينکه هم‌اکنون 18 سال دارم و عضو تيم شاهين بوشهر هستم، افزود: آقاي گلي زير 12 سال‌هاي استان با تيم عقاب برازجان، صعود به ليگ استان بوشهر با تيم آزادي آب‌پخش و قهرماني با اين تيم در مسابقات ليگ دسته اول استان در رده نوجوانان، قهرماني ليگ استان با تيم شاهين بوشهر، صعود به ليگ يک کشور با شاهين بوشهر، صعود به ليگ برتر کشور با تيم شاهين بوشهر در رده جوانان از جمله افتخارات ورزشي من است. بهنام بويري درباره حضور خود در شاهين بوشهر گفت: دو سال پيش به مجموعه شاهين ملحق شدم و تلاش و زحمت مربيان آقاي احمدي و محسن بازدار فصل جديدي از فوتبال را براي من رقم زد و به من ياد دادند که بايد هدف داشته باشم و براي هدفم تلاش کنم.

وي خاطرنشان کرد: در حال حاضر زير نظر دکتر زيرک و آقاي احمدي تمرينات انفرادي پيش فصل خودم را پشت سرمي‌گذارم که انشالله فصل خوبي داشته باشم. اهدافي دارم که همه آنها را دنبال مي‌کند و در هر بازه زماني مشخص يکي از آن‌ها را تيک مي‌زنم تا به هدف اصليم که بازي در سطح اول کشور و رسيدن به تيم ملي است، برسم. وي ادامه داد: واقعا فوتبال از فرد و گروه خاص جدا شده و به مجموعه تبديل شده است. براي موفق شدن در فوتبال امروز عوامل و افراد زيادي دخيل هستند که بايد از همه استفاده کرد.

وي در ارتباط با وضعيت فوتبال استان بوشهر نيز بيان کرد: فوتبال بوشهر طي سال‌هاي اخير و با حضور تيم مديريتي جديد در هيئت فوتبال پيشرفت چشمگيري داشته و الان در تمام رده‌هاي پايه، داراي نماينده در ليگ برتر هستيم که مطمئنا هم به بازيکنان و هم به مربيان ما کمک مي‌کند.


 دهخدا قهرمان مسابقات ميني واليبال  

 آموزشگاه دهخدا قهرمان مسابقات ميني واليبال قهرماني آموزشگاه هاي دوره ابتدايي دختران شهرستان شاهرود شد .گفتني است مسابقات ميني واليبال قهرماني آموزشگاه هاي دوره ابتدايي دختران باحضور 21 تيم به مدت 10 روز درمحل سالن اخوين برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره آموزش و پرورش شهرستان شاهرود ، مسابقات ميني واليبال قهرماني آموزشگاه هاي دوره ابتدايي دختران باحضور21 تيم به مدت10روز درمحل سالن اخوين برگزار گرديد که درپايان به ترتيب آموزشگاه هاي دهخدا مقام اول،توحيد مقام دوم و غنچه هاي زندگي مقام سوم و شاهد مقام چهارم را کسب نمودند.


 برگزاري مسابقات واليبال آموزشگاه‌هاي استان سمنان  

 مسابقات واليبال قهرماني آموزشگاههاي استان سمنان دوره دوم پسران به ميزباني شهرستان سمنان با شرکت بيش از 80 نفر در 6 قالب تيم در سالن پورياي ولي برگزار گرديد .

به گزارش معاونت تربيت بدني و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان ، مسابقات واليبال قهرماني آموزشگاههاي استان سمنان دوره دوم پسران به ميزباني شهرستان سمنان با شرکت بيش از 80 نفر در قالب 6 تيم در سالن پورياي ولي برگزار گرديد که در پايان تيم هاي گرمسار ، سمنان ، شاهرود و دامغان به ترتيب مقام هاي اول تا چهارم را کسب نمودند.


 ميز خبر 

شکست پينگ‌پنگ بازان جوان ايران برابر چين‌تايپه

جوانان و نوجوانان پينگ‌پنگ باز ايران در برابر نمايندگان قدرتمند چين و چين‌تايپه نتيجه را واگذار کردند.

به گزارش ايسنا،‌ در رقابت‌هاي تنيس روي ميز اوپن چين، تيم ملي جوانان ايران که با ترکيب متين حيدري و آرمان حاجي‌ئي و هدايت محسن شيشه‌گرها در اين رقابت ها حاضر است با قرعه سختي روبرو شد و با تيم هاي چين A، چين تايپه A و پاکستان هم گروه شد. جوانان ايراني در راحت‌ترين بازي مرحله گروهي خود با نتيجه 3 بر صفر پاکستان را از پيش رو برداشتند.

در بخش دختران نيز فاطمه جمالي فر و مهشيد اشتري با هدايت مهناز رجبيان رقابت خود را در گروه A آغاز کردند. تيم جوانان دختر ايران که با نمايندگاني از چين و چين تايپه هم گروه است در نخستين بازي با نتيجه 3 بر صفر نتيجه را به تيم چين B واگذار کرد.

در رقابت هاي تيمي نوجوانان نيز رادين خيام و عليرضا بابادي‌وند با سرمربي‌گري اميد شمس نماينده ايران در اين رده سني هستند. تيم نوجوانان ايران در گروه E مسابقات با چين و سنگاپور هم گروه است. راکت به دستان نوجوان ايراني در نخستين بازي نتيجه را سه بر صفر به تيم چين واگذار کردند.در ادامه اين رقابت‌ها جوانان پسر ايران محلي متين حيدري و آرمان حاجي‌ئي مقابل تيم چين تايپه A به ميدان رفتند که در اين ديدار نمايندگان ايران با نتيجه سه بر صفر نتيجه را به اين حريف قدرتمند واگذار کردند.

در بخش دختران نيز جوانان ملي پوش ايران در دومين مسابقه خود مقابل تيم چين تايپه A به ميدان رفتند که پينگ پنگ بازان دختر ايراني با نتيجه 3 بر صفر نتيجه اين بازي را واگذار کردند.همچنين رادين خيام و عليرضا بابادي‌وند بازيکنان رده نونهالان کشور هستند که براي کسب تجربه بيشتر در اين مسابقات حاضر شده‌اند و در رده نوجوانان براي کشورمان به ميدان مي‌روند.


برنامه بازي‌هاي تيم ملي فوتبال دختران زير 16 سال در قهرماني آسيا

برنامه تيم ملي فوتبال دختران زير 16 سال در مسابقات قهرماني آسيا اعلام شد. به گزارش سايت فدراسيون فوتبال، بعد از برگزاري مراسم قرعه کشي مرحله نهايي مسابقات فوتبال قهرماني دختران زير 16 سال آسيا، برنامه برگزاري اين رقابت ها نيز اعلام شد.تيم ملي دختران ايران که با تيم هاي تايلند، چين و کره جنوبي همگروه است در اولين ديدار خود 13 آبان به مصاف تايلند مي‌رود.در گروه دوم اين رقابت ها نيز ژاپن، کره شمالي، چين تايپه و ازبکستان حضور دارند. اين رقابت ها 13 تا 24 آبان در ووهان چين برگزار مي‌شود.


سرمربي تيم ملي واترپلوي جوانان مشخص شد

وحيد رضايي سرمربي جديد تيم ملي واترپلو جوانان شد.

به گزارش فارس، بر اساس اعلام کميته فني واترپلو، وحيد رضايي مربي سابق تيم ملي بزرگسالان در مسابقات فيناترافي به عنوان سرمربي جديد تيم ملي جوانان انتخاب شد.

همچنين سيروس طاهريان نيز به عنوان مدير تيم‌هاي ملي جوانان در رده هاي سني زير 21 و 17 سال منصوب شد. نادر غفوري نيز به عنوان رئيس کميته فني واترپلو به فعاليت خود ادامه خواهد داد. تيم ملي واترپلو جوانان ايران براي حضور در مسابقات جوانان جهان که قرار است شهريورماه امسال در قزاقستان برگزار شود خود را آماده مي کنند.


ترکيب تيم هاي کشتي جوانان ايران در رقابت هاي قهرماني آسيا مشخص شد

ترکيب نهايي تيم هاي کشتي آزاد و فرنگي جوانان ايران در رقابت هاي قهرماني سال 2015 آسيا مشخص شد.

به گزارش فدراسيون کشتي، رقابت هاي کشتي جوانان قهرماني آسيا روزهاي 17 تا 21 تير ماه در کشور ميانمار برگزار مي شود.

*اسامي تيم هاي کشتي فرنگي و آزاد جوانان به شرح زير است:

کشتي فرنگي:

50 کيلوگرم: عليرضا کارگر

55 کيلوگرم: ميثم دلخاني

60 کيلوگرم: مهدي يونسي فر

66 کيلوگرم: علي ارسلان

74 کيلوگرم: کيوان رضايي

84 کيلوگرم: مهدي فلاح

96 کيلوگرم: اميرحسين حسيني

125 کيلوگرم: پوريا عباسي

همراهان: رضا سيم خواه (سرمربي)، حسن حسين زاده، مجتبي باباجان زاده، فرشاد عليزاده و پرويز زيدوند (مربيان) و مهدي شربياني (سرپرست)

کشتي آزاد:

50 کيلوگرم: عليرضا گودرزي

55 کيلوگرم محمد نامجو مطلق يا يونس امامي

60 کيلوگرم: پيمان بياباني

66 کيلوگرم: نيما اشقاقي

74 کيلوگرم: رضا مظفري

84 کيلوگرم: مجتبي گليج يا کامران قاسم پور

96 کيلوگرم: معين محمودي

120 کيلوگرم: امين طاهري

محمد طلايي (سرمربي)


 ورزش جوان و نوجوان 

دعوت 26 بازيکن به اردوي تيم ملي فوتبال جوانان

سرمربي تيم ملي فوتبال جوانان اسامي 26 بازيکنان دعوت شده به اردوي تدارکاتي را اعلام کرد.به گزارش سايت رسمي فدراسيون، امير حسين پيرواني، سرمربي تيم ملي جوانان اسامي 26 بازيکن دعوت شده به اردوي آماده سازي را به شرح زير اعلام کرد:

عارف آغاسي و رضا کرملا چعب از خوزستان.

صادق نيک فر و محمدرضا کاوه از خراسان رضوي.

محمد غلامرضا، اميد نورافکن،رضا شکاري، امير حسين بيات، شاهين طاهرخاني و محمدرضا قلي زاده از تهران.

علي شجاعي و باقر نياري از البرز.

حميدرضا محمد رفيعي، مصطفي اسماعيل زاده و امير حسين امير طاهري از کرمان.

محمد امين بهرامي، نيما طاهري و عارف غلامي از اصفهان.

نيما مختاري، محمدرضا بابا گلي، ابوالفضل رزاق پور، رضا آقا بابايي، امير حسين رمضان زاده و امير حسين يحيي زاده از مازندران.

عليرضا فکريان و نيما ميرزا زاد از گيلان.

اردوي تدارکاتي در شهرستان تاکستان تا تاريخ 18 تيرماه برگزارخواهد شد.


دعوت 25 بازيکن به اردوي تيم ملي فوتبال زير 19 سال دختران

اردوي آماده سازي تيم ملي فوتبال زير 19 سال دختران از روز هشتم تيرماه در کمپ تيم‌هاي ملي آغاز مي‌شود.

به گزارش نقل از سايت رسمي فدراسيون؛ مهناز امير شقاقي، سرمربي تيم ملي زير 19 سال اسامي 25 بازيکن دعوت شده به اردوي تدارکاتي را به شرح زير اعلام کرد:

سارا ظهرابي نيا، فرشته خسروي، الهام عناف چه، راحله چعبي از خوزستان

فاطمه گرائيلي، گلاره جليليان، فاطمه رعيت، زهرا خدابخشي، مليکا متولي از مازندران،

فاطمه حسيني شريفي و خاطره جمال ليواني از گلستان

شبنم بهشت از کهگيلويه و بوير احمد

زهرا احمدي زاده از فارس

سميه احمدي از کردستان

فاطمه رحمتي، افسانه چتر نور از زنجان

ساجده نريماني از خرسان رضوي

سيد عارفه کاظمي از کرمان

فاطمه امينه برازجاني از بوشهر

کيميا نوري و زهرا فريدوني از تهران

آيسان رضايي از آذربايجان غربي


رئيس ورزش و جوانان شهرضا:

درخشش تيم نوجوانان و نونهالان جودو شهرضا در مسابقات قهرماني اصفهان

رئيس اداره ورزش و جوانان شهرضا گفت: تيم نوجوانان و نونهالان جودو شهرضا در مسابقات قهرماني اصفهان مقام قهرماني و نائب قهرماني را کسب کرد.

علي نقي انصاري در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانيوز اظهار کرد: به مناسبت ماه مبارک رمضان، تيم نوجوانان و نونهالان جودو شهرستان شهرضا در مسابقات قهرماني استان اصفهان به ميزباني شهرستان دولت آباد برخوار شرکت کرد. وي افزود: جودوکاران نوجوان و نونهال توانستند با درخشش چشمگير خود در رده نوجوانان با کسب سه طلا – يک نقره مقام اول تيمي و در رده نونهالان با کسب سه مدال طلا و دو نقره و يک برنز نائب قهرمان اين دوره از مسابقات شوند.

رئيس اداره ورزش و جوانان شهرضا گفت اين پيروزي با مربيگري غلامعلي نيک اقبال – عليرضا جاوري و سرپرستي علي اصغر ناظم انجام شد.

مدال آوران :

رده نوجوانان :

مقام اول : حميد رضا پاپي – عليرضا پاپي – احسان سبزواري

مقام دوم : حميد رضا جعفري

رده نونهالان :

مقام اول : حسين عباس خاني – امير حسين فاتحي – پرهام ابراهيمي

مقام دوم : حسين ناظم – ميلاد سليماني

مقام سوم : نادر قرقاني


براي آماده سازي پيش از مسابقات جهاني

نوجوانان واليباليست راهي ايتاليا و آلمان مي شوند

تيم ملي واليبال نوجوانان ايران براي برگزاري بيش از 10 بازي تدارکاتي راهي ايتاليا و آلمان مي شود. تيم ملي واليبال نوجوانان ايران خود را براي حضوري موفق در مسابقات قهرماني جهان آماده مي کند. در همين راستا اين تيم قرار است امروز شنبه، 6 تير تهران را به مقصد ورونا ترک کند. شاگردان محمد وکيلي در اين شهر چند بازي تدارکاتي با تيمهاي باشگاهي ايتاليا (اغلب در رده سني جوانان) برگزار خواهند کرد. پس از آن تيم ملي نوجوانان ايران روز جمعه 12 تيرماه راهي شهر رم خواهد شد تا در تورنمنتي 4 جانيه شرکت کند. بنا به گفته مسئولان ايتاليايي حضور تيم هاي ملي ايران، برزيل و ايتاليا قطعي شده است و تا آن زمان حضور يک تيم ديگر هم در اين تورنمنت قطعي مي شود. شاگردان وکيلي روز چهارشنبه، 17 تير ماه رم را به مقصد آلمان ترک مي کنند تا 4 بازي دوستانه با تيم ملي واليبال نوجوانان اين کشور برگزار کنند. آلمان ها به تازگي عنوان چهارمي مسابقات قهرماني اروپا را کسب کرده اند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون