جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3375- تاریخ : 1394/04/04 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

از سوي مديرکل اعلام شد:
نام‌گذاري کارگاه‌هاي کانون قزوين به نام هنرمندان استان

سينماکانون در شهرستان جم راه‌اندازي مي‌شود
برگزاري نشست‌هاي مديرکل کانون بوشهر با فرمانداران


معرفي شخصيت‌هاي ديني در کانون مشهد


رصد شگفتي‌هاي آسمان در اصفهان


يزدي‌ها براي راه‌اندازي مرکز فراگير کانون دست به‌کار شدند

امام جمعه شهرستان خواستار شد:
مسوولان به فکر توسعه کانون سيريک باشند


 از سوي مديرکل اعلام شد:
 نام‌گذاري کارگاه‌هاي کانون قزوين به نام هنرمندان استان 

 
کارگاه‌هاي فرهنگي و هنري کانون استان قزوين به نام هنرمندان و نويسندگان برجسته استان نام‌گذاري مي‌شود.مديرکل کانون استان قزوين در نخستين نشست رسانه‌اي خود با خبرنگاران با اعلام اين خبر همچنين از راه‌اندازي مرکز فراگير کانون در شهر قزوين خبر داد.حسين عليجاني در اين نشست، به تشريح برنامه‌هاي در پيش روي کانون استان پرداخت.او با يادآوري اين فرمايش رهبر که فرمودند «مساله کانون، مساله انقلاب است» خواستار همکاري همه دستگاه‌ها براي به ثمر رسيدن تلاش کانون در مسير بالندگي انديشه و هنر آينده سازان گران‌قدر انقلاب شد.وي با اشاره به اين‌که استان قزوين مهد و خاستگاه بزرگان نام‌آوري در عرصه ادب و هنر کشور است، ابراز اميدواري کرد کانون پرورش فکري کودکان ونوجوانان با ياري مسوولان بتواند در نسل‌هاي آينده نيز بر شمار مفاخر استان بيفزايد.مديرکل کانون درادامه درباره طرح‌هاي در دست اجراي کانون مانند نام گذاري همه کارگاه‌هاي کانون به نام هنرمندان ونويسندگان ممتاز استان، بازگشايي گالري هنري، اجراي طرح «کتاب براي همه بچه‌ها»، پي‌گيري راه اندازي مرکز فراگير در استان، افتتاح و آغاز به کار خانه تئاتر کانون و ... توضيحاتي ارايه کرد.


 سينماکانون در شهرستان جم راه‌اندازي مي‌شود
 برگزاري نشست‌هاي مديرکل کانون بوشهر با فرمانداران 

 
با هدف گسترش ارتباط و بررسي راهکارهاي رفع مشکلات کانون پرورش فکري در شهر بوشهر، مدير کل کانون استان با فرمانداران نشست‌هايي را برگزار کرد.به گزارش روابط عمومي اداره‌کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان بوشهر، در نشستي مشترکي که زکيه اميرپور با حسن ابراهيمي فرماندار بوشهر داشت، طرفين به نقش موثر کانون در پرورش ذهن و انديشه کودکان و نوجوانان تاکيد کردند.

همچنين فرماندار بوشهر با بيان اين‌که ما به کار فرهنگي اعتقاد داريم و معتقديم بخشي از زير بناي پرورش کودکان در فضاي فرهنگ شکل مي‌گيرد، افزود : کانون بايد براي روستاها هم برنامه داشته باشد و فرزندان ساکن روستاها نبايد از برنامه‌هاي کانون بي‌بهره بمانند.در اين ديدار به نياز مردم خارگ و عاليشهر به يک مکان فرهنگي همچون کانون تاکيد و درباره‌ راه‌اندازي و احداث شعبه‌هاي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در اين دو شهر صحبت شد.

همچنين در ادامه اين ديدارها صبح روز چهارشنبه 3 تيرماه زکيه اميرپور مديرکل کانون استان در نشستي با عبدالنبي يوسفي فرماندار شهرستان گناوه، بر راه‌اندازي ساختمان مرکز فرهنگي‌هنري گناوه و توجه ويژه به کانون پرورش فکري جهت تحويل و واگذاري اين مرکز فرهنگي تاکيد ورزيد.اميرپور توجه مردم شهرستان به کانون جهت فراهم کردن اوقات فراغت ويژه فرزندان‌شان را قابل توجه و ستايش دانست و افزود: تلاش ويژه مربيان خوش ذوق مرکز گناوه در فعاليت‌هاي فرهنگي بستري مناسب را براي کودکان اين شهرستان در زمينه‌هاي مختلف فراهم آورده است.

يوسفي فرماندار گناوه نيز با تاکيد بر پرورش استعدادهاي ويژه کودکان بر شناخت مربيان نسبت به آداب و رسوم گذشتگان جهت ايجاد انگيزه در اعضاي کودک و نوجوان تاکيد کرد.

در حاشيه اين ديدار همچنين درباره جذب نيروهاي فعال در قالب تفاهم‌نامه با شهرداري نيز صحبت‌هايي مطرح شد.

اما در ادامه اين ديدارها مديرکل کانون پرورش فکري استان، در شهرستان جم حضور يافت و در سخناني از راه‌اندازي اولين سينماي کودک در شهرستان با حمايت فرماندار خبر داد.

زکيه امير پور در آيين افتتاحيه کلاس‌هاي تابستانه کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان شهرستان جم گفت: در حال حاضر بيش از 15 هزار نفر عضو فعال دختر و پسر در17 مرکز ثابت و2 مرکز مرکز سيار روستايي و کتاب‌خانه پستي با هدف کتاب‌رساني و امانت کتاب در سراسر استان بوشهر براي آينده سازان ايران اسلامي فعاليت مي‌کنند.

وي افزود: با توجه به سياست‌هاي کانون، کودکان و نوجوانان با هدايت مربيان متخصص و مجرب استعدادهاي فرهنگي، هنري و ادبي آن‌ها شناسايي و کشف مي‌شوند و با آموزش‌هاي به روز، اين استعدادها پرورش ‌مي‌يابند.

اميرپور با مطلوب توصيف کردن اقدامات و برنامه‌هاي کانون پرورش فکري شهرستان جم اظهار داشت: شهرستان جم در حوزه فکري و پرورش استعدادها عملکرد خوبي داشته است که اميدواريم اين روند روز به‌ روز‌ تقويت شود.

مدير کل کانون پرورش فکري استان بوشهر با تقدير از حمايت‌هاي همه‌جانبه فرماندار جم تصريح کرد: در سال گذشته حمايت‌هاي خوبي در بحث تکميل و تجهيز امکانات کانون پرورش فکري شهرستان از سوي فرماندار صورت گرفت که نشان از نگاه ويژه فرماندار به حوزه کودک و نوجوان دارد.

امير پور راه‌اندازي سينماي کودک در شهرستان جم را يکي از برنامه‌هاي سال جاري عنوان کرد و گفت: با حمايت فرماندار، تجهيزات لازم براي راه‌اندازي سينماي کودک در جم خريداري و اولين سينماي کودک در کانون پرورش فکري اين شهرستان راه اندازي مي‌شود. وي ابراز اميدواري کرد با تلاش و همراهي خوب مردم و مسوولين شهرستان جم، شاهد رشد و ارتقاي هر چه بيشتر حوزه فکري و پرورشي کودک و نوجوان باشيم.


 معرفي شخصيت‌هاي ديني در کانون مشهد 

 
شخصيت بزرگان تاريخ و دين، طي برنامه‌اي ويژه براي اعضاي مرکز شماره 8 کانون در شهر مشهد معرفي مي‌شوند.سارا اميدوار مسوول مرکز شماره 8 مشهد گفت: همکاران اين مرکز، با ترتيب دادن مسابقه "ساخت جمله" بزرگان دين را به اعضا معرفي مي‌کنند. در اين مسابقه کلمه‌هايي هدف‌دار که به ساخت جمله منتهي مي‌شوند انتخاب شده و روي ميز چيده مي‌شود و اعضا به صورت مسابقه بايد درباره آن شخصيت، جمله‌سازي کنند.

بر اين اساس، در پايان حديث و گفته‌هايي از ايشان براي اعضا قرائت مي‌شود.اين مربي‌مسوول کانون خراسان رضوي خاطرنشان کرد توجه به آموزه‌هاي ديني و مذهبي در طي سال و به خصوص در ايام ماه مبارک رمضان، از اولويت‌هاي مرکز در فعاليت‌هاي فرهنگي است


 رصد شگفتي‌هاي آسمان در اصفهان 

در يک ويژه‌برنامه علمي در اصفهان، علاقه‌مندان به نجوم با منظومه شمسي و صور فلکي آشنا شده و سوالات خود را با مربيان مجرب در ميان گذاشتند.به گزارش روابط عمومي اداره‌کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان اصفهان، به مناسبت فرا رسيدن ماه مبارک رمضان، مرکز تخصصي نجوم کانون استان ويژه‌برنامه‌اي را با حضور والدين و اعضاي مرکز برگزار کرد.

در اين ويژه‌برنامه مربيان با برگزاري نشست تخصصي با موضوع "شگفتي‌هاي آسمان"، علاقه‌مندان را با منظومه شمسي و صور فلکي آشنا نموده و پاسخ‌گوي پرسش‌هاي اعضا بودند.

همچنين برنامه‌هاي ديگري از جمله رصد ماه، سيارات مشتري و زحل توسط اعضا و والدين برگزار شد که استقبال حاضرين را به همراه داشت. مرکز تخصصي نجوم کانون استان در بهمن ماه گذشته، در فضاي 100 متري مجهز به آسمان نماي پيشرفته، تلسکوپ، دوربين‌هاي با کيفيت بالا و همچنين کارگاه آشنايي با منظومه شمسي و صور فلکي گشايش يافت.


 يزدي‌ها براي راه‌اندازي مرکز فراگير کانون دست به‌کار شدند 

مديرکل کانون استان يزد از راه‌اندازي مرکز فراگير کودکان و نوجوانان داراي نيازهاي ويژه (نابينا، ناشنوا و معلول جسمي و حرکتي) تا پايان سال 94 در اين استان خبر داد.

به گزارش اداره‌‌کل روابط‌عمومي و امور بين‌الملل کانون، عباسعلي دانافر در نشست با رييس آموزش و پرورش استثنايي استان يزد با اشاره به سياست‌هاي تازه و تاکيد ‌مديرعامل کانون گفت: راه‌اندازي اين مراکز از جمله برنامه‌هاي مهم کانون در سال 94 و در مسير تحقق عدالت‌محوري و بهره‌مندي تمامي کودکان ايراني از خدمات کانون است.

دانافر قدم اول براي راه‌اندازي مرکز فراگير کانون در استان يزد را شناسايي و ترغيب کودکان داراي نيازهاي ويژه (نابينا، ناشنوا و معلول جسمي و حرکتي) به حضور در مراکز فرهنگي‌هنري عنوان کرد و افزود: در حال بررسي شرايط مراکز از جنبه‌هاي مختلف هستيم تا بهترين را انتخاب و زمينه‌هاي مناسب‌سازي و تجهيزات لازم براي آن را فراهم کنيم.

وي همچنين يادآور شد با توجه به حضور پراکنده اين کودکان و نوجوانان در برخي مراکز کانون به منظور شناسايي و دعوت کودکان و نوجوانان داراي نيازهاي ويژه، مربيان و مسوولان مراکز با حضور در نزديک‌ترين مراکز و مدارس استثنايي آموزش و پرورش منطقه خود فعاليت‌هاي کانون را به بچه‌ها معرفي مي‌کنند.

در اين نشست همچنين مصطفي پايدار رييس آموزش و پرورش استثنايي استان يزد نيز گزارشي از وضعيت کنوني کودکان و نوجوانان تحت پوشش آموزش و پرورش استثنايي استان يزد ارايه کرد.

گفتني است در حال حاضر 7 مرکز فرهنگي‌هنري کانون در کشور به‌عنوان مرکز فراگير راه‌اندازي شده که 5 مرکز آن در نقاط مختلف شهر تهران و 2 مرکز ديگر در شهرهاي اصفهان و بندرعباس مشغول خدمت‌رساني است.


 امام جمعه شهرستان خواستار شد:
 مسوولان به فکر توسعه کانون سيريک باشند 

امام جمعه شهرستان سيريک در ويژه‌برنامه افتتاحيه کلاس‌هاي تابستاني مرکز کانون، از مسوولان خواست به فکر توسعه فضاي کانون باشند. به گزارش روابط عمومي اداره کل روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان هرمزگان، ويژه‌برنامه افتتاح کلاس‌هاي تابستانه مرکز سيريک با حضور امام جمعه و ديگر مسوولان شهرستان برگزارشد.

حجت‌الاسلام والمسليمن صفايي حائري امام جمعه شهرستان سيريک ضمن تقدير از مربيان کانون جهت برنامه‌ريزي و غني‌سازي اوقات فراغت کودکان و نوجوانان شهرستان سيريک گفت: کانون با انجام فعاليت‌هاي گسترده به ويژه ترويج فرهنگ کتاب‌خواني نقش مهمي در پرورش و خلاقيت کودکان و نوجوانان دارد.وي افزود: حضور کودکان و نوجوانان در محيطي شاد و بهره‌بردن از کتاب‌ بهترين هديه‌اي است که در اختيار فرزندان ما مي‌باشد.

امام جمعه شهرستان سيريک با تاکيد بر لزوم توسعه و گسترش فضاي مرکز سيريک، آمادگي خود را براي همراهي در اين زمينه اعلام کرد.حجت الاسلام حايري در ادامه از کتاب‌خانه بازديد کرد و نشست صميمي با اعضاي کانون داشت.کلثوم رئيسي مسوول مرکز سيريک در اين نشست ضمن تشکر از حمايت‌هاي مادي و معنوي مسوولين شهرستان سيرک به معرفي فعاليت‌هاي تابستانه پرداخت و خواستار همکاري بيشتر مسوولين در جهت توسعه کانون سيريک شد.قرائت قرآن و نيايش توسط اعضا، قصه‌گويي مربيان فرهنگي، نمايش‌نامه‌خواني و اجراي سرود از فعاليت‌هايي بود که در جلسه افتتاحيه مرکز سيريک برگزار شد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون