جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3364- تاریخ : 1394/03/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)


اولين و سنگين ترين طلاي ايران در رقابت هاي کشتي نوجوانان آسيا

سرمربي اسبق تيم ملي فوتبال نوجوانان:
فرآيند انتخاب مربيان در فوتبال ايران فني نيست


برگزاري مسابقات قهرماني تکواندو نونهالان کشور


برگزاري اردوي تيم هاي ملي قايقراني


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 اولين و سنگين ترين طلاي ايران در رقابت هاي کشتي نوجوانان آسيا 

 
در مسابقات کشتي قهرماني نوجوانان آسيا که در ورزشگاه اينديرا گاندي دهلي نو درحال برگزاري است نويد حسن زاده نخستين مدال طلاي اين دوره از مسابقات را براي تيم ملي کشورمان به ارمغان آورد .

نويد حسن زاده آزادکار 100 کيلوگرم کشورمان در مرحله فينال در مصاف با کشتي گير هندي توانست 11 بر 4 نتيجه را به نفع خود تمام کند و نخستين مدال طلاي کاروان ايران را بدست آورد.

حسن زاده در دور نخست حريف ژاپني را به راحتي با نتيجه 10 بر صفر شکست داده بود.

در دور دوم حسن زاده به مصاف حريف ازبکستاني رفت و با نتيجه 11 بر يک حريف خود را شکست داد و به فينال راه يافت و در فينال به مصاف کشتي گير هندي رفت و قهرمان مسابقات شد.

دين ترتيب کاروان ايران تاکنون، موفق به کسب دو مدال ارزشمند در کشتي آزاد شامل يک طلا در 100 کيلوگرم و يک نقره در 85 کيلوگرم شده است.

تيم هاي ملي کشتي آزاد و فرنگي نوجوانان کشورمان در پنج وزن به روي تشک رفتند و در دورهاي اول و دوم همه حريفان را شکست داده و تنها يک باخت داشتند.

ابوالفضل هاشمي آزاد کار 85 کيلوگرم کشورمان در مرحله فينال با کشتي گير ميزبان از هند روبرو شد و در رقابتي نزديک با نتيجه 7 بر 6 نتيجه را واگذار و به مدال نقره بسنده کرد.

هاشمي پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با قدرت سريلانکا را 10 بر صفر شکست داد و در نيمه نهايي نيز 11 بر صفر قزاقستان را شکست داد و به فينال راه يافت و در فينال به مصاف هند رفت و نايب قهرمان شد.

محمد جواد رضايي در 46 کيلوگرم فرنگي پس از استراحت در دور نخست در دور دوم حريف ازبکستاني خود را شش بر صفر صفر با اقتدار شکست داد و به نيمه نهايي راه يافت.

رضايي در نيمه نهايي نيز قزاقستان را با نتيجه شش بر يک شکست داد و به فينال راه يافت.

پويا دادمرز فرنگي کار 42 کيلوگرم در دور نخست استراحت داشت و در دور دوم حريف تايلندي خود را 9 بر صفر شکست داد و به نيمه نهايي راه يافت.

در نيمه نهايي دادمرز با نتيجه هفت بر صفر حريف ازبکستاني را شکست داد و به فينال راه يافت و بعدازظهر در فينال با هند مصاف خواهد داد. محمدرضا مختاري فرنگي کار 50 کيلوگرم در حاليکه تنها يک امتياز از حريف قدرتمند قزاقستاني عقب بود هنگام اجراي فن در سرپا با بدل حريف مواجه شد و با ضربه فني نتيجه را واگذار کرد.

مختاري با اين شکست با توجه به شکست کشتي گير قزاقستاني از دور رقابت ها حذف شد.

اما در کشتي آزاد هر دو نماينده ايران ، حريفان خود را شکست دادند .

امسال تيم هاي قدرتمندي همچون ازبکستان، قرقيزستان و قزاقستان در مسابقات کشتي قهرماني نوجوانان آسيا حضور دارند اما با توجه به آمادگي بالاي اعضاي تيم کشورمان مربيان تيم ها ملي، معتقدند مي توانيم قهرماني سال گذشته دور از دسترس نيست.

آنچه از وضعيت تيم هاي شرکت کننده برمي آيد نشان مي دهد همه کشورها در تلاش براي کسب مقام هاي برتر مسابقات هستند و اين نشان مي دهد کشتي آسيا در حال بازگشت به دوران طلايي خود مي باشد.

اين دوره از مسابقات با حضور 17 تيم از کشورهاي هند، ايران، ازبکستان، قزاقستان، قرقيزستان، سريلانکا، ژاپن، چين، چين تايپه، کره جنوبي، کره شمالي، سوريه، عراق، امارات، تايلند، مغولستان و پاکستان، در سالن کشتي ورزشگاه 'اينديرا گاندي' دهلي نو آغاز شده است.


 سرمربي اسبق تيم ملي فوتبال نوجوانان:
 فرآيند انتخاب مربيان در فوتبال ايران فني نيست 

 اکبر محمدي در حاشيه دومين کلاس دانش افزايي مربيان فوتبال البرز که در کرج برگزار شد، اظهار کرد: تجربه مربيگري در فوتبال ايران به من مي گويد در اين کشور براي انتخاب مربيان توان فني و علم و آگاهي آنها در بيشتر موارد ملاک عمل نيست و متاسفانه همين موضوع موجب عقب ماندگي اين ورزش در کشورمان شده است.مربي اسبق تيم هاي ملي نوجوانان و جوانان ايران افزود: هيئت مديره و مديران عامل باشگاه ها، رسانه ها و هواداران فوتبال در ايران نقشي پررنگ در انتخاب و حضور يک مربي در باشگاه هاي مختلف دارند و در اتفاقي نوظهور بازيکنان نيز به اين دايره اضافه شده اند.

محمدي در توضيح بيشتر اين موضوع گفت: با شيوع بازيکن سالاري در فوتبال ايران در اتفاقي جالب ديده شده بازيکنان نيز براي رفتن به يک تيم تعيين مي کنند که با کدام مربي مي توانند کار کنند و کدام مربي باب ميلشان نيست و همين موضوع نشان مي دهد ما تا چه ميزان در فوتبال امروز اسير حواشي هستيم.

وي ظهور مربياني چون گل محمدي و منصوريان را در اين فضاي آشفته فوتبال ايران يک اتفاق خوب ارزيابي کرد و گفت: در کنار توانمندي هاي فني ارزشمند اين دو مربي بايد کمي هم خوش شانسي را عامل موفقيت آنها دانست چرا که اين دو مربي اين شانس را داشتند که در مقطعي اسير قوانين و زد و بند هاي فوتبال نشوند و فرصتي براي بروز و ظهور توانايي هاي خود پيدا کنند.مربي اسبق تيم هاي ملي نوجوانان و جوانان ايران راه برون رفت فوتبال ايران از فضاي فعلي را ميدان دادن به مربيان جوان و علم گرا و دور شدن از تفکر سنتي و نتيجه گرا عنوان کرد و گفت: کشورهاي حاشيه خليج فارس سالها پيش در حسرت کمتر گل خوردن از تيم هاي ما بودند اما يک روز به خود آمدند و با فراهم کردن ابزارهاي لازم و تزريق تفکر حرفه اي به سمت نزديک شدن به فوتبال روز دنيا حرکت کردند.


 برگزاري مسابقات قهرماني تکواندو نونهالان کشور  

 بيست و چهارمين دوره مسابقات قهرماني تکواندو نونهالان کشور در بخش پسران، به ميزباني بروجرد برگزار مي شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مسابقات قهرماني تکواندو نونهالان کشور روزهاي 25 و 26 خردادماه در سالن ورزشي ولايت بروجرد برگزار مي شوند و400 نفر در قالب تيم هاي منتخب استان هاي کشور 24 خردادماه وارد بروجرد مي شوند.

استان لرستان با دو تيم لرستان و بروجرد در اين مسابقات حضور مي يابد.

نفرات برتر پس از اين مسابقات به اردوي تيم ملي راه مي يابند.


 برگزاري اردوي تيم هاي ملي قايقراني 

 تمرينات قايقراني روئينگ در انزلي، زنجان و ميانه به مدت 21 روز ادامه دارد و در حال حاضر در شهرستان ميانه 4 قايقران مشغول تمرين هستند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني ميانه، ورزشکاران به منظور حضور در قهرماني جهان اواخر مرداد ماه در مسابقات قهرماني جهان قايقران شرکت مي‌کنند. اردوي تيم ملي جوانان در انزلي و اردوي قايقرانان کسب سهميه المپيک در شهرستان ميانه و تيم B بزرگسالان هم در زنجان در حال اجرا است که در نهايت براي مسابقات جهان خود را آماده مي‌کنند . گفتني است مربي همگي تيمها افشين فرزام است.


 ميز خبر 

نتايج مسابقات وزنه برداري جوانان جهان

رقابت هاي وزنه برداري قهرماين جوانان جهان در فروکلاف لهستان پيگيري شد.

به گزارش پايگاه اختصاصي مسابقات ، نتايج اين رقابت ها به شرح زير است :

85 کيلوگرم :

1- يونگ چائو ژائو از چين 156 کيلوگرم در يک ضرب / 197 کيلوگرم دو ضرب و مجموع 353 کيلوگرم

2- ايليا آتنابايف از روسيه 161 / 191 / 353 کيلوگرم

3- آنتونيو پيتسولاتو از ايتاليا 154 / 193 / 347 کيلوگرم

در حرکت يک ضرب اين دسته آتنابايف روس مدال طلا گرفت و ژائو چيني دوم شد.سيد ايوب موسوي از ايران نيز در حرکت يک ضرب با بلند کردن وزنه هاي 147 و 153 کيلويي در سد وزنه 156 کيلوگرمي متوقف شد و در رده پنجم قرار گرفت.

در حرکت دو ضرب پس از ژائو ، پيتسولاتو ايتاليايي در رده دوم قرار گرفت و آتنابايف روس سوم شد.سيد ايوب موسوي در حرکت دو ضرب پس از غلبه بر وزنه 188 کيلويي ، در دو حرکت نتوانست وزنه 195 کيلوگرمي را بالاي سر ببرد و در نهايت در اين حرکت ششم شد.سيد ايوب موسوي در مجموع با 341 کيلوگرم در رده پنجم جهان قرار گرفت.

94 کيلوگرم :

1- خيتاگ خوگايف از روسيه 172 کيلوگرم در يک ضرب / 202 کيلوگرم در دو ضرب و مجموع 374 کيلوگرم

2- وولوديمير گيوزا از اوکراين 173 / 193 / 366 کيلوگرم

3- جين يون سيونگ از کره جنوبي 165 / 191 / 356 کيلوگرم

در حرکت يک ضرب اين دسته گيوزا اول شد و خوگايف در رده دوم قرار گرفت.لسمان پاره دس مونتانو از کلمبيا نيز با 165 کيلوگرم در رده سوم جاي گرفت.

رضا دهدار از ايران در اين حرکت ابتدا وزنه 148 کيلوگرمي را بالاي سر برد ، سپس در بلند کردن وزنه 153 کيلويي ناکام ماند اما در حرکت سوم 154 کيلوگرم را بلند کرد و در رده پنجم قرار گرفت.

در حرکت دو ضرب رضا دهدار بر وزنه هاي 178 و 186 کيلوگرم غلبه کرد اما نتوانست 191 کيلو را بالاي سر ببرد و در رده ششم قرار گرفت تا در مجموع دو حرکت با 340 کيلوگرم در رده پنجم قرار بگيرد.

پيش از اين در دسته 77 کيلوگرم علي ميري از ايران يک مدال طلا و دو مدال نقره کسب کرد.در دسته هاي 56 ، 62 و 69 کيلوگرم ايران نماينده نداشت.

در 6 وزن برگزار شده اين رقابت ها رکورد جهاني جديدي به ثبت نرسيده است.

در اين رقابت ها از ايران در دسته 105 کيلوگرم امشب پيمان جان به روي تخته مي رود.

رده بندي مدالي پسران :

1- چين 4 طلا 5 نقره - برنز

2- روسيه 3 3 1

3- کره شمالي 3 - 3

4- کلمبيا 3 - 2

5- ارمنستان 2 - -

6- تايلند 1 2 1

7- ايران 1 2 -

7- اوکراين 1 2 -

تا کنون 13 کشور به مدال دست پيدا کرده اند.


مطهري:

اردوي بي‌نظيري در ترکيه داريم

مهاجم تيم ملي فوتبال اميد ايران گفت: درخشش بازيکنان تيم ملي اميد در ديدار تيم ملي بزرگسالان مقابل ازبکستان انگيزه ما را هم بالا برد.

به گزارش بولتن نيوز، ارسلان مطهري در مورد شرايط اردوي تيم ملي اميد در کشور ترکيه گفت: خوشبختانه اردوي بي نظيري در ترکيه برپا شده و امکانات خوبي به لحاظ تمريني، تغذيه، اسکان و .. داريم. تمرينات منظم و با برنامه در حال برگزاري است و بازيکنان هم انگيزه بالايي دارند.

وي افزود: تيم اميد شروع دوباره خوبي داشته و حضور بازيکنان جديد در اردو باعث بالا رفتن انگيزه بازيکنان و کيفيت فني اردو شده است. قطعا براي حضور قدرتمند در مسابقات غرب آسيا و انتخابي المپيک بايد با جديت بيشتري تمرين کنيم.

مهاجم تيم ملي اميد خاطرنشان کرد: با توجه به مديريت خوب حبيب کاشاني و زحمات کادر فني تيم ملي اميد در نهايت آرامش و به دور از کوچکترين هياهو و حاشيه‌اي مسير خودش را طي مي‌کند و انشاءالله با دعاي خير مردم و تلاش مجموعه اميد بعد از 40 سال با صعود به المپيک دل مردم را شاد کنيم.

وي در پايان در مورد حضور برخي از بازيکنان تيم اميد در مسابقه تدارکاتي تيم ملي بزرگسالان مقابل ازبکستان و گلزني مهدي ترابي اظهارکرد: واقعا خوشحالم که نماينده‌هاي تيم اميد در اين مسابقه حضور پيدا کردند و موفق به گلزني هم شدند. قطعا اين مسئله انگيزه ساير بازيکنان را هم بالا مي‌برد و با درخشش در تيم اميد تلاش مي‌کنند به تيم ملي بزرگسالان راه پيدا کنند.


 ورزش جوان و نوجوان 

برگزاري اردوي تيم ملي تنيس روي ميز نونهالان در قم

رئيس هيئت تنيس روي ميز استان قم از برگزاري اردوي تيم ملي نونهالان تنيس روي ميز ايران در استان قم خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي قم پرس، عموييان رئيس هيئت تنيس روي ميز استان قم از برگزاري اردوي آماده سازي تيم ملي نونهالان تنيس روي ميز ايران در استان قم خبر داد و اظهار کرد: با هماهنگي هاي به عمل آمده از سوي هيئت تنيس روي ميز استان قم با فدراسيون تنيس روي ميز کشورمان و کادر فني تيم ملي نونهالان کشور اين اردوي آماده سازي طي روزهاي 24 الي 28 خرداد ماه سال جاري در خانه تنيس روي ميز استان قم برگزار مي شود.

وي بيان داشت: اردوي آماده سازي تيم ملي تنيس روي ميز نونهالان کشور که با همت هيئت تنيس روي ميز وهمکاري اداره کل ورزش و جوانان استان قم برگزار خواهد شد با شرکت 18نفر از برترين هاي کشور که از سوي کادر فني تيم ملي تنيس روي ميز به اين مرحله از اردو دعوت شده اند به انجام خواهد رسيد.

رئيس هيئت تنيس روي ميز استان قم در خصوص نفرات شرکت کننده دراين اردو اظهار کرد: سيد محمد معين منتظري, پويا وفايي, سيد علي سجادي و ميلاد عباسي نمايندگان تنيس روي ميز استان قم مي باشند که در اين اردويي آماده سازي حضور دارند و در کنار ساير نفرات دعوت شده به اردوي تيم ملي نونهالان تنيس روي ميز به تمرينات آماده سازي خواهند پرداخت.


اعلام اسامي نفرات دعوت شده به تيم ملي فوتبال نوجوانان

حميد عليدوستي، سرمربي تيم ملي نوجوانان، 30بازيکن را به اردوي آماده سازي تيم ملي فوتبال نوجوانان دعوت کرد.

به گزارش شاپرک، اردوي آماده‌سازي تيم فوتبال نوجوانان کشورمان از روز دوشنبه 25 خردادماه 94 در آکادمي ملي فوتبال برگزار خواهد شد.

تيم فوتبال نوجوانان کشورمان که خود را براي حضور در مسابقات مقدماتي قهرماني آسيا آماده مي‌کند، از 25 خرداد اولين اردوي خود را بعد از تعطيلات مدارس برگزار مي‌کند. بر همين اساس از سوي حميد عليدوستي 30 بازيکن به اين اردو دعوت شدند که اسامي آنها به شرح زير است:

عارف محمدعلي‌پور، اميرحسين اسماعيل‌زاده، مهرداد زارعي، طاها شريعتي، ذبيح‌اله کوهکن، محمدرضا ميرزاده، عليرضا سرداري، محمدرضا داوري، عرفان صادقي‌اصل، سعيد آهني، عبدالرئوف نجاري، اميرحسين خدامرادي، اميرحسين حسين‌پور و کريم باوين از تهران

محسن معظمي‌گودرزي، اميرسامان رنجبر، علي زنبوري و مهرداد عباسي از اصفهان

محمد شريفي، وحيد نامداري، معراج اسماعيلي، عليرضا سواري و علي غلام‌زاده از خوزستان

محمد قادري و محمدامين رضايي از هرمزگان

امير محمدي‌نژاد از فارس

مبين عشاير از گيلان

ميلاد نجفي از اردبيل

رسول غلامي از بوشهر

محمد نيري از خراسان شمالي

لازم به توضيح است، اين اردو تا 30 خردادماه ادامه خواهد داشت و بازيکنان دعوت شده بايد رأس ساعت 14 روز دوشنبه 25 خرداد با حضور در مهمانسراي شماره يک کمپ تيم‌هاي ملي خود را به کادرفني تيم فوتبال نوجوانان ايران معرفي کنند.


اهداي توپ امضا شده واليباليست هاي جوان برزيلي به بنياد کودک اروميه

در يک اقدام ارزشمند و انسان دوستانه توپ امضا شده توسط اعضاي تيم ملي واليبال جوانان برزيل به بنياد کودک اروميه تحويل شد. اين توپ از سوي بهمن رضايي از ورزشکاران آذربايجان غربي و در حاشيه مسابقات سراسري واليبال وزارت نيرو، در اقدامي خيرخواهانه و طي مراسمي به بنياد کودک اروميه تحويل داده شد تا آن را به بالاترين قيمت پيشنهادي به فروش رسانده و درآمد حاصل از آنرا صرف امور خيريه اين بنياد کنند.

رويا چگيني، مدير بنياد کودک اروميه در مراسم تحويل اين توپ، ، اقدام رضايي را حرکت زيبايي توصيف کرد که در صورت فرهنگ سازي مي تواند مردم را بيش از پيش براي کمک به اين بنياد ترغيب کند.

در اين مراسم رضايي خدمت به هم نوع و دستگيري از نيازمندان را آرزوي ديرينه خود برشمرد و گفت: از اينکه سرانجام توانستم اين امانت را به صاحبان اصلي اش بسپارم خوشحالم.

اين توپ در سال 91 و در زمان حضور تيم ملي جوانان واليبال برزيل در مسابقات چهارجانبه اروميه، توسط بهمن رضايي به امضاء بازيکنان برزيلي رسيده بود و وي اعلام داشته بود که بنا دارد اين توپ را به فروش رسانده و درآمد حاصل آن را صرف امور خيريه کند.

بنياد کودک اروميه در حال حاضر 600 کودک بيمار و بد سرپرست را تحت پوشش دارد و ضمن تأمين هزينه هاي درماني و پزشکي آنها، مرکز مجهزي را براي اقامت مادران و فرزندان بيمار شهرستاني مهيا ساخته است تا در دوره درمان در اين مرکز اقامت داشته باشند.


برگزاري همايش پياده روي خانوادگي در کرج

به مناسبت هفته مبارزه با موادمخدر مردم استان البرز در همايش بزرگ پياده روي خانوادگي شرکت کردند. به گزارش خبرگزاري صدا و سيما،اين همايش با هدف تشويق مردم به ورزشهاي همگاني و اهميت دادن به سلامت خود با شعار جامعه سالم عاري از اعتياد در شهرستانهاي کرج، ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و فرديس برگزار شد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون