جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3361- تاریخ : 1394/03/19 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)


اعلام برنامه رقابت هاي کشتي قهرماني نوجوانان آسيا


آغاز فعاليت پايگاه قهرماني کاراته بعد از امتحانات


دعوت از فرنگي کار همداني به اردوي تيم ملي جوانان


مجوز خروج عبدالله زاده از کشور صادر شد


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 اعلام برنامه رقابت هاي کشتي قهرماني نوجوانان آسيا 

 
رقابت هاي کشتي آزاد و فرنگي قهرماني نوجوانان آسيا روزهاي 21 تا 24 خردادماه در شهر دهلي نو کشور هند برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون کشتي، برنامه اين رقابت ها به شرح زير است:

چهارشنبه 20 خرداد:

ساعت 15 تا 15:30: وزن کشي اوزان 42، 46 و 50 کيلوگرم کشتي فرنگي و 85 و 100 کيلوگرم کشتي آزاد

پنج شنبه 21 خرداد:

ساعت 10 تا 12 و 16 تا 18 رقابت هاي مقدماتي، رده بندي و فينال اوزان 42، 46 و 50 کيلوگرم کشتي فرنگي و 85 و 100 کيلوگرم کشتي آزاد

ساعت 15 تا 15:30: وزن کشي اوزان 54، 58 و 63 کيلوگرم کشتي فرنگي و 69 و 76 کيلوگرم کشتي آزاد

جمعه 22 خرداد:

ساعت 10 تا 12 و 16 تا 18 رقابت هاي مقدماتي، رده بندي و فينال اوزان 54، 58 و 63 کيلوگرم کشتي فرنگي و 69 و 76 کيلوگرم کشتي آزاد

ساعت 15 تا 15:30: وزن کشي اوزان 69 و 76 کيلوگرم کشتي فرنگي و 54، 58 و 63 کيلوگرم کشتي آزاد

شنبه 23 خرداد:

ساعت 10 تا 12 و 16 تا 18 رقابت هاي مقدماتي، رده بندي و فينال اوزان 69 و 76 کيلوگرم کشتي فرنگي و 54، 58 و 63 کيلوگرم کشتي آزاد

ساعت 15 تا 15:30: وزن کشي اوزان 85 و 100 کيلوگرم کشتي فرنگي و 42، 46 و 50 کيلوگرم کشتي آزاد

يکشنبه 24 خرداد:

ساعت 10 تا 12 و 16 تا 18 رقابت هاي مقدماتي، رده بندي و فينال اوزان 85 و 100 کيلوگرم کشتي فرنگي و 42، 46 و 50 کيلوگرم کشتي آزاد

تيم هاي کشتي آزاد و فرنگي نوجوانان ايران بعد از ظهر ديروز راهي رقابت هاي قهرماني آسيا در هند شد.

رقابت هاي کشتي آزاد و فرنگي قهرماني نوجوانان آسيا روزهاي 21 تا 24 خردادماه در شهر دهلي نو کشور هند برگزار مي شود.

اسامي نفرات اعزام به شرح زير است:

کشتي آزاد:

42 کيلوگرم: مهدي عشقي

46 کيلوگرم: امير پرسته

50 کيلوگرم: رضا علي جان زاده

54 کيلوگرم: حامد رحيمي

58 کيلوگرم: اميرحسين کاوسي

63 کيلوگرم: آرمين بابايي

69 کيلوگرم: مجتبي اصغري

76 کيلوگرم: حامد منافيان

85 کيلوگرم: ابوالفضل هاشمي

100 کيلوگرم: نعيم حسن زاده

سرمربي: سيد مراد محمدي

مربيان: تورج ظفري- نادر رحمتي- مصطفي علزاده- اميرعباس مرادي

سرپرست: سيد جعفر موسوي

کشتي فرنگي:

42 کيلوگرم: پويا دادمرز

46 کيلوگرم: محمدجواد رضايي

50 کيلوگرم: محمدرضا مختاري

54 کيلوگرم: پويا ناصر پور

58 کيلوگرم: امين کاوياني نژاد

63 کيلوگرم: محمدرضا رستمي

69 کيلوگرم: شايان عفيفي

76 کيلوگرم: محسن مرادي

85 کيلوگرم: سعيد يوسفي

100 کيلوگرم: امين ميرزاده

سرمربي: علي اشکاني

مربيان: بهرام حسين زاده- مهدي محمدي- محمد نيکونهاد حسين- مرتضي پاپي نيا- عليرضا چمياني

سرپرست: سيد موسوي طباطبايي

متخصص تغذيه: امير رشيد لمير

پزشک: ناصربينا

نماينده فدراسيون: علي اکبر وظيفه خواه


 آغاز فعاليت پايگاه قهرماني کاراته بعد از امتحانات 

 
مربي تيم ملي نوجوانان و جوانان کاراته گفت: بعد از امتحانات خرداد ماه مدارس، برنامه‌هاي پايگاه قهرماني را مجدداً با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته آغاز مي‌کنيم.اکبر عبدلي در گفت‌وگو با تسنيم اظهار داشت: زمان خوبي تا شروع رقابت‌هاي جهاني در اختيار داريم و در صورتي که با برنامه‌ريزي مناسب پيش برويم، مي‌توانيم تيم را به خوبي آماده کنيم. گروهي که براي هدايت تيم نوجوانان و جوانان گرد هم آمدند تيم خوبي هستند و فکر مي‌کنم بتوانيم به نتايج خوبي برسيم.

وي ادامه داد: تاکنون دو مرتبه در کنار مازيار فريد خمامي کار کرده‌ام و در اين ميان عملکرد نسبتاً خوبي نيز داشتيم. در اين دوره اميدوارم بهتر از گذشته نتيجه بگيريم و باز هم براي ورزش و علي‌الخصوص کاراته کشور مدال‌آوري کنيم. بيشتر نفراتي که در حال حاضر در تيم جوانان هستند، همان نفراتي هستند که در سال 2013 عضو تيم نوجوانان بودند و به همين دليل شناخت مناسبي از آنها داريم.

مربي تيم نوجوانان و جوانان کاراته عنوان کرد: به دليل برگزاري امتحانات پايان سال فعلا مسابقات انتخابي را چند وقتي به تعويق انداختيم ولي بلافاصله بعد از امتحانات نفرات را در اردو حاضر مي‌کنيم و مسابقات انتخابي نيز برگزار خواهد شد. تاکنون اين تيم‌ها دو مرحله مسابقات انتخابي را برگزار کردند و تقريبا شيرازه اصلي تيم مشخص شده است.

مسئول پايگاه قهرماني فدراسيون کاراته در مورد فعاليت‌هاي اين پايگاه نيز تصريح کرد: بعد از امتحانات خرداد ماه مدارس، برنامه‌هاي اين پايگاه را مجدداً با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته آغاز مي‌کنيم و سعي داريم مثل سال گذشته به دنبال کشف استعداد‌هايي براي تيم‌هاي پايه باشيم. براي تمام تيم‌هاي ملي کاراته در تمام رده‌هاي سني آرزوي موفقيت مي‌کنم و اميدوارم بتوانيم در تمام مسابقاتي که در سال جاري پيش رو داريم موفق باشيم.


 دعوت از فرنگي کار همداني به اردوي تيم ملي جوانان 

 فرنگي کار همداني به مرحله جديد اردوي تيم ملي کشتي فرنگي جوانان کشور دعوت شد.

مرحله جديد اردوي تيم ملي کشتي فرنگي جوانان روزهاي 22 تا 30 خردادماه در خانه کشتي شماره 2 تهران برگزار مي شود. سرمربيگري اين اردو بر عهده رضا سيم خواه خواهد بود و مجتبي باباجان زاده وحسن حسين زاده ازمازندران و فرشاد عليزاده از تهران و پرويز زيدوند ازخوزستان به عنوان مربي و مهدي شربياني به عنوان سرپرست در اين رقابت ها حضور خواهند داشت. در بين اسامي دعوت شده به اين اردو نام مهران محسني از همدان در وزن 50 کيلوگرم به چشم مي خورد.


 مجوز خروج عبدالله زاده از کشور صادر شد 

ستاد کل نيروهاي مسلح مجوز خروج از کشور بازيکن فصل گذشته فولاد خوزستان را صادر کرد. ستادکل نيروهاي مسلح صبح ديروز مجوز خروج احمد عبدالله زاده از کشور را صادر کرد و اين بازيکن مي تواند تيم ملي اميد را در اردوي تدارکاتي ترکيه همراهي کند. اين در حاليست که فدراسيون فوتبال اعلام کرده بود چهار بازيکن تيم ملي اميد از جمله احمد عبدالله زاده به دليل مصدوميت سفر به ترکيه را از دست داده اند. ستادکل نيروهاي مسلح با توجه به اينکه عبدالله زاده در موعد تعيين شده از سوي سازمان وظيفه به خدمت سربازي رفته و از شش ماه قبل در نيروي زميني ارتش مشغول خدمت سربازي شده، مجوز خروج اين بازيکن از کشور را صادر کرد.


 ميز خبر 

مراد محمدي:

خودمان را براي مواجهه با مشکلات آماده کرده ايم

سرمربي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان گفت: کشتي گرفتن در کشور هند مشکلات و مصائب خاص خودش را دارد که براي تمام آنها خودمان را آماده کرده ايم.سيدمراد محمدي در گفت وگو با ايفنام، درباره شرايط آزادکاران نوجوان براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا گفت: خوشبختانه بچه ها با تمرينات خوبي که پشت سر گذاشته اند شرايط بسيار مناسبي دارند و در اين مدت هم تلاش کرديم تا از نظر روحي و رواني روي آنها کار کنيم تا به شرايط ايده آل برسند.

وي با اشاره به مصائب و مشکلات خاص کشتي گرفتن در کشوري مانند هند گفت: در هر صورت هندي ها در کشتي به خصوص کشتي آزاد همواره در سطح جهان و آسيا مدعي بوده و هستند. به همين دليل مي دانيم که کار سختي داريم و براي رويارويي با هر مشکلي آمادگي داريم. ميزباني، داوري، شرايط آب و هوايي و صغر سني حريفان مشکلاتي است که بچه ها را از نظر رواني براي مواجهه با آنها آماده کرده ايم.

سرمربي تيم کشتي آزاد نوجوانان اضافه کرد: همواره اين دغدغه را داشته ام که روز مسابقه از نظر رواني بچه ها را جمع کنيم چون هميشه از نظر شرايط جسماني وضعيت خوبي دارند و تنها بحث رواني باقي مي ماند که آن هم هنر کادر فني است هرچند که همه چيز بستگي به روز مسابقه دارد.

سيدمراد محمدي خاطر نشان کرد: ما به ميدان آسيايي به منزله کسب تجربه براي حضور در مسابقات جهاني نگاه مي کنيم و خوشبختانه هيچ کدام از کشتي گيران مشکل وزني ندارند.


از سوي کنفدراسيون فوتبال آسيا ؛

شرايط سني بازيکنان جهت حضور در رقابتهاي آسيايي اعلام شد

کنفدراسيون فوتبال آسيا شرايط سني بازيکنان تيم هاي ملي نوجوانان، جوانان و اميد جهت حضور در رقابتهاي مراحل مقدماتي و نهايي 2016 آسيا را اعلام کرد.

به گزارش فدراسيون فوتبال؛ بازيکنان تيم ملي زير 16 سال براي حضور در مرحله مقدماتي نوجوانان آسيا بايد متولد 1 ژانويه 2000 (يعني 11 دي 78) به بعد باشند و در صورتي که اين تيم به مرحله نهايي رقابتهاي نوجوانان آسيا 2016 صعود کند، براي افزودن بازيکنان جديد فقط مي تواند از متولدين 1 سپتامبر 2000 (يعني 11 شهريور 79) به بعد در تيم خود استفاده کند.

همچنين تيم هاي ملي حاضر در رقابتهاي زير 19 سال آسيا 2016 در هر دو مرحله مقدماتي و نهايي بايد از بازيکنان متولد 1 ژانويه 1997 (يعني 12 دي 75) به بعد در ترکيب تيمشان استفاده کنند.

لازم به توضيح است، شرايط سني تعريف شده براي بازيکنان تيم ملي اميد در رقابتهاي هر دو مرحله مقدماتي و نهايي 2016، متولدين 1 ژانويه 1993 (يعني 11 دي 71) به بعد است.

کليه شرايط سني تصويب شده براي حضور تيم هاي ملي در رقابتهاي سال 2016 آسيا بوده و براساس اعلام کنفدراسيون فوتبال آسيا تيم هاي ملي نوجوانان، جوانان و اميد براي حضور در رقابتهاي سال 2018 مي توانند به شرايط سني تعريف شده سال 2016 دو سال اضافه کرده و ترکيب تيم خود را پيش بيني کنند.


معرفي تکواندو کاران برتر خردسال استان خراسان

رئيس هيئت تکواندوي خراسان رضوي از معرفي تکواندوکاران برتر خردسال دختر و پسر استان براي حضور در مسابقات قهرماني کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوي، حسين حسين زاده افزود: خردسالان برتر تکواندوي استان براي حضور در مسابقات قهرماني کشور با برگزاري مسابقه انتخابي مشخص شدند.

وي افزود: زينب پورمحمد، ناديا اقبالي، ثمينه نيکوتدبير، آتنا مهرآبادي، سمانه درودي، عاطفه مطهري‌نسب، مهديه بيگلري، مريم گرگعلي، نگار وفايي و نگين بک‌محمدي در بخش دختران به ترتيب مقام هاي قهرماني اوزان اول تا دهم را ازآن خود کردند.

رئيس هيئت تکواندوي خراسان رضوي ادامه داد: ايمان زمردي، سعيد پورباقي، علي فيضي، محمد عبدالهي، محمدمهدي سلطاني، محمدحسين کريمي، علي بگزاده، حسن فرخنده، نيما فاضلي و اميرعلي عباسي در بخش پسران عناوين برتر اوزان اول تا دهم را به خود اختصاص دادند.

در خور ذکر است نفرات شرکت کننده در اين اردوي انتخابي با حضور در مسابقات قهرماني استان در اول خرداد ماه جاري سهميه ورود به اردوي آمادگي تيم استان را کسب کردند.


برگزاري اولين اردوي منتخبين بدمينتون دختران نوجوان


اولين اردوي منتخبين بدمينتون دختران رده هاي سني نوجوانان و جوانان با شرکت 8 بازيکن در روزهاي 22 خرداد تا 2 تير ماه جاري در محل کمپ فدراسيون بدمينتون تشکيل مي شود.به گزارش روابط عمومي فدراسيون بدمينتون، منتخبين حاضر در اين اردو متشکل از پگاه کامراني ، الناز فيض منش ، ياسمين شبيهي از سمنان و سارا کيوان از فارس در رده سني جوانان و زهرا کهريزي ، کيانا هاشمي از البرز ، ثمين عابد خجسته از تهران و يگانه کرماني از اصفهان در رده سني نوجوانان مي باشند.اين بازيکنان در مدت ياد شده زير نظر مربيان تيم ملي به تمرين خواهند پرداخت.

لازم به ذکر است جهت ارتقاء سطح کيفي و علمي از هر استان يک نفر از مربيان نيز در محل اردو حضور خواهد داشت.


 ورزش جوان و نوجوان 

دعوت 23 بوکسور به اردوي تيم ملي جوانان

کادر فني تيم ملي جوانان بوکس کشورمان نام 23 بوکسور را براي حضور در چهارمين مرحله اردوي آماده‌سازي تيم ملي جوانان اعلام کرد.

به گزارش سايت رسمي فدراسيون بوکس، کادر فني تيم ملي بوکس جوانان متشکل از محمد عاشري (سرمربي)، شمس‌الله داود آبادي و عيسي گل محمدي(مربي) نام 23 مشت‌زن را براي حضور در چهارمين مرحله از اردوي آمادگي تيم ملي جوانان اعلام کرد که استان‌هاي تهران و لرستان هر کدام با 5 بوکسور بيشترين نماينده را در بين ملي پوشان دارند.

اسامي نفرات دعوت شده به تيم ملي بوکس جوانان به قرار زير است:

محمد جباري، محمد مرد آزاد، حسين شاهرخي، محمد رضا محسن زاده و ميثم قشلاقي (تهران)

امير رضا محمدي، عليرضا گراوند، مرتضي الماسي، آرين شريفي و محمد اميدزاده (لرستان)

سجاد باقري نژاد و فاضل سنجي (گيلان)

امير مير بلوچ زهي و مهرداد عبدالهي (سيستان و بلوچستان)

سجاد يوسفي خطير (مازندران)

رضا صالحي

علي مهرانفر (کهکيلويه و بوير احمد)

امير مرتضي‌پور موحد (قزوين)

جواد زاده‌تراب و احمد صادقي (خراسان رضوي)

يزدان احمدي (کرمان)

حميدرضا کاروند (همدان)

علي قاسمي آبادي (گلستان)

نفرات دعوت شده به اردو مي بايست 21 خرداد ماه خود را به کادر فني تيم ملي جوانان معرفي کنند


احتمال سرمربيگري انوشيرواني در تيم ملي وزنه برداري جوانان

نايب قهرمان المپيک لندن مي گويد، سرمربيگري تيم ملي وزنه برداري جوانان به او پيشنهاد شده اما هنوز هيچ چيز نهايي نشده است.به گزارش شاپرک فدراسيون وزنه برداري کار انتصاب سرمربي تيم هاي ملي را از رده نوجونان آغاز کرد و محمد حسين برخواه به عنوان سرمربي اين رده سني انتخاب شد. اکنون نيز قرار است سرمربي تيم هاي بزرگسالان و جوانان منصوب شوند. سجاد انوشيرواني يکي از گزينه هايي است که براي جوانان مدنظر قرار گرفته تا هدايت اين رده سني را برعهده بگيرد.

وي درباره اينکه گزينه سرمربيگري جوانان است، به ايسنا گفت: در جلسه بعدي کميته فني که پس از پايان مسابقات قهرماني جوانان جهان، برگزار مي شود همه چيز مشخص خواهد شد با اين حال به من پيشنهاد شده اما هنوز هيچ چيز قطعي و نهايي نشده است.

انوشيرواني در پاسخ به اين پرسش که بيشتر تمايل دارد در کدام رده سني فعاليت کند؟ گفت: هنوز در مورد هيچ چيزي بحث نشده اما خودم تمايل دارم در رده جوانان کار کنم. تيم هاي نوجوانان و جوانان ما از هم پاشيده شده است. 3-4 سال پيش در هرمسابقه مي توانستيم دو تيم جوانان اعزام کنيم اما اکنون شرايط به گونه اي است که 4 وزنه بردار به مسابقات جهاني اعزام کرديم که تنها دو نفر آنها شانس مدال دارند. وي در پاسخ به پرسش ديگري مبني بر اينکه در صورت قبول سرمربيگري تيم جوانان، از کميته فني خارج مي شود يا خير؟ گفت: دست من نيست و هر چيزي که صلاح بدانند انجام مي دهم اما فکر نمي کنم اگر سرمربي يا مربي شوم و يا هر پست ديگري بگيرم از کميته فني کنار بروم.


براي دومين باردرهفته اخير

يک مربي ديگر تيم ملي اميد استعفا داد

امير حاج قاسم مربي بدنساز تيم ملي اميد استعفا داد.اين در حالي است که او اين بار درباره جدايي اش از تيم اميد مي گويد:« من اين تصميم را گرفتم چون مسائل و اختلافات مالي زيادي وجود داشت و به همين دليل ديگر قادر به همکاري با تيم ملي اميد نيستم اما براي دوستان خوبم از جمله آقاي خاکپور کاشاني و ساير عزيزان و همچنين تيم ملي اميد ايران آرزوي موفقيت مي‌کنم.»

به گزارش شاپرک، امير حاج‌قاسم بعد از حضور محمد خاکپور در تيم ملي فوتبال اميد به عنوان مربي بدنساز تيم ملي اميد انتخاب شد و کارش را آغاز کرد.بعد از صعود به مرحله دوم انتخابي المپيک حاج‌قاسم به خاطر مسائل مالي از سمت خود در تيم ملي اميد استعفا داد.

قرارداد اوليه حاج قاسم طبق آنچه فدراسيون در نظر گرفته بود دو ميليون تومان بوده که البته بعدا اعلام شد تا 5 ميليون تومان افزايش پيدا مي کند. جالب است که نام او را براي سفر تيم اميد به ترکيه هم رد کرده اند.

امير حاج‌قاسم مربي بدنساز تيم ملي اميد که از سمت خود کناره‌گيري کرده است در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، در خصوص دلايل تصميم خود گفت: در ابتداي صحبت‌هايم بايد از دوست خوبم آقاي محمد خاکپور تشکر کنم و همچنين از برادر عزيزم جناب آقاي حبيب کاشاني مدير محترم تيم ملي قدرداني کنم که خيلي تلاش کردند که تيم ملي اميد فوتبال ايران به موفقيت برسد. وي افزود: من اين تصميم را گرفتم چون مسائل و اختلافات مالي زيادي وجود داشت و به همين دليل ديگر قادر به همکاري با تيم ملي اميد نيستم اما براي دوستان خوبم از جمله آقاي خاکپور کاشاني و ساير عزيزان و همچنين تيم ملي اميد ايران آرزوي موفقيت مي‌کنم. حاج‌قاسم در خصوص اينکه آيا فقط مشکلات مالي در اين تصميم دخيل بود، گفت:‌ اين تصميمي بود که من گرفته‌ام و به همين دليل نظراتم را گفتم ولي بيش از اين نمي‌خواهم توضيح بدهم و اميدوارم تيم ملي در ادامه راه موفق باشد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون