جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3355- تاریخ : 1394/03/10 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

علي دوستي مهر:
مي‌خواهيم فوتبال آموزشگاه‌ها را زنده کنيم


همه جوانان تيم ملي يک قاب


سنگاچين ميزبان تيم ملي روئينگ بانوان جوانان


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 علي دوستي مهر:
 مي‌خواهيم فوتبال آموزشگاه‌ها را زنده کنيم 

 
سرمربي پيشين تيم‌هاي نوجوانان و جوانان هدف از تشکيل آکادمي کيا را کشف استعدادها، پرورش صحيح و بالا بردن تجربه بازيکنان در رده‌هاي پايه دانست و گفت: مي‌خواهيم فوتبال مدارس و آموزشگاه‌ها را زنده کنيم.

تيم فوتبال آکادمي‌ کيا زير نظر مهدي مهدوي کيا و علي دوستي‌مهر در تورنمنت «Cordial Cup» اتريش شرکت کرد و با شکست مقابل مونيخ 1860 در ضربات پنالتي در ديدار نهايي، به عنوان نايب قهرماني دست يافت؛ رقابتهايي که با حضور 48 تيم در اتريش برگزار شد.

بازي خوب فداي نتيجه‌گرايي

علي دوستي‌مهر در گفتگو با مهر، درخصوص عملکرد اين تيم در تورنمنت «Cordial Cup» اينگونه توضيح داد: هميشه در فوتبال‌مان صحبت از توجه به تيم‌هاي پايه است ولي از سوي ديگر تفکر نتيجه‌گرايي در فوتبال ما بسيار بالا رفته است، به طوري‌ که از هر تيمي انتظار نتيجه وجود دارد و هيچکس هم دنبال خوب بازي کردن نيست.

ناکامي آلمان و هلند در پايه و موفقيت در بزرگسالان

وي ادامه داد: من و مهدي کاري را آغاز و الگويي را پيگيري مي‌کنيم که دنبال نتيجه‌گرايي نبوده و همانند کشورهاي صاحب فوتبال دنيا به فکر کارهاي زيربنايي و کشف استعدادها در بالا بردن تجربه بازيکنان از همان ابتداي دوران فوتبالشان باشيم. شما ببينيد فوتبال هلند و يا آلمان در چند سال گذشته چه موفقيت‌هايي را در رده نوجوانان و يا جوانان در سطح اروپا و جهان به دست آورده‌اند اما شاهد هستيم تيم‌هاي بزرگسالان آنها در دو جام جهاني گذشته عملکرد فوق العاده‌اي داشتند و آلمان هم در نهايت قهرمان جهان شدند.

اهداف آکادمي کيا؛ پيشرفت استعدادها به جاي نتيجه‌گيري

سرمربي پيشين تيم‌هاي نوجوانان و جوانان فوتبال ايران اضافه کرد: اقدام‌ها در آکادمي کيا به همين موضوع معطوف است که در شروع سازندگي و بسترسازي براي فوتبال کشورمان، تنها به فکر استعداديابي و پرورش صحيح بازيکنان رده‌هاي پايين باشيم و نتيجه‌گيري برايمان اهميت نداشته باشد. حضور در تورنمنت‌هاي بزرگ بين‌المللي از جمله تورنمنت «Cordial Cup» باعث مي‌شود که تجربه بازيکنان بالا برود و آنها در آينده در رقابتهاي مهم بين‌المللي براي فوتبال ايران موثر باشد.

ساعي‌ها و رضازاده‌ها راه مهدوي‌کيا را ادامه دهند

وي با تاکيد بر اينکه بهترين محل براي استعداديابي و برداشتن گام‌هاي مثبت جهت پيشرفت فوتبال توجه بيشتر به فوتبال در آموزش و پرورش است، تصريح کرد: مهدي مهدوي‌‎کيا اين کار را آغاز کرد تا بعد از او هادي ساعي، حسين رضازاده، کشتي‌گيران بزرگ و ستارگان ساير رشته‌ها هم به آموزش و پرورش بيايند تا شروع کار حرفه‌اي يک ورزش را در رشته آنها از آموزش و پرورش آغاز شود.

آغاز انگيزه کشف استعدادها در سراسر کشور

سرمربي پيشين تيم‌‎هاي نوجوانان و جوانان فوتبال ايران در ادامه گفتگويش با خبرنگار مهر، اضافه کرد: وقتي استعداديابي را براي فعاليت‌هاي اين تيم آغاز کرديم شما نمي‌دانيد چه انگيزه‌اي در سراسر کشور به پا شد و ما چقدر تلفن و درخواست از شهرهاي مختلف داشته و بازيکنان اين رده را مورد ارزيابي قرار دادند. در نهايت تيمي را که انتخاب کرديم با همکاري فدراسيون و آموزش و پرورش تمرينات آماده سازي شروع شد و با 16 بازيکن به اتريش رفتيم.

لذت از ورزشگاه‌هاي محل برگزار مسابقات

وي خاطرنشان کرد: در تورنمنت «Cordial Cup» بهترين هتل‌ها و امکانات را براي تيم‌هاي حاضر در رقابت ها در نظر گرفته بودند. شما ببينيد 176 تيم که حداقل 25 نفره بودند، در بهترين هتل‌هاي شهر اسکان يافته و بهترين ورزشکارها، داوران و امکانات براي برگزاري اين رقابتها در نظر گرفته شده بود. ورزشگاه‌هاي زيبا که از ديدن آنها لذت مي‌برديم. تيم‌هاي بزرگي به اين رقابت آمده بودند تا براي آينده فوتبال خود از همين رده بهترين برنامه‌ها را پيش ببرند.

دوبار شانس قهرماني داشتيم اما نتيجه بسيار خوبي بود

دوستي‌مهر همچنين تصريح کرد: بايرن مونيخ سرلوحه تيم‌هاي هم گروهمان بود که سه گل به آنها زديم و با عملکرد خوب در ساير بازي‌ها ضمن صدرنشين شدن در گروه خودمان، تا فينال هم پيش رفتيم. در بازي نهايي هم دو بار شانس قهرماني داشتيم اما قسمت نبود. هرچند دنبال قهرماني و نتيجه گرايي نبوديم و در نخستين حضورمان نتيجه بسيار خوبي را کسب کرديم.

بازيکني که از روستاي مرزي کشف و بهترين بازيکن شد

وي در ادامه يادآور شد: بهترين بازيکن اين تورنمنت از ميان آن همه بازيکن مستعد و آينده‌دار، از تيم ما انتخاب شد که اين اتفاقي بسيار ارزشمند بود. «يادگار رستمي» بازيکني که روستاي ساووجي از لب مرز کردستان کشف شد و امروز توانست بهترين بازيکن ايران در اين تورنمنت معتبر اروپايي شود. مطمئنا اگر اين بازيکن و ساير نفرات تيم درست پرورش يافته و تا رده‌هاي بزرگسالان به زندگي حرفه‌اي ادامه دهند، مي‌توانند در آينده‌اي نه چندان دور به يکي از چهره‌هاي مطرح فوتبال ايران تبديل شوند.

ثبت نام براي حضور در رقابتهاي زير 11 سال و زير 13 سال

سرمربي پيشين تيم‌هاي نوجوانان و جوانان فوتبال ايران اضافه کرد: براي حضور در مسابقات زير 11 و زير 13 سال سال آينده اين تورنمنت ثبت نام کرديم که گلچيني از نفرات زير 11 سال و استعدادهاي جديد به تيم زير 13 سال مي‌‎روند و اين چرخه را ادامه مي‌دهيم تا بازيکنان مستعد در سراسر کشور را شناسايي کنيم.

ترسيم اهداف بزرگ کيا

وي در ادامه به موضوع مهمي اشاره کرد: همه ما براي ايران و پرچم کشورمان بازي مي‌کنيم. تيم خاصي نيستيم و هدف بزرگ‌‎مان کشف استعدادها، پرورش صحيح آنها و بالا بردن تجربه بازيکنان در رده هاي نوجوانان و جوانان است. بازيکناني که اگر به تيم هاي رده هاي پايه فوتبال ايران راه يافتند حداقل 100 بازي خارجي داشته باشند.

مي‌خواهيم فوتبال در مدارس و آموزشگاه ها را زنده کنيم

دوستي‌مهر ادامه داد: همچنين مي‌خواهيم با هماهنگي آموزش و پرورش بار ديگر فوتبال در مدارس و آموزشگاه‌ها را زنده کنيم همانند سال‌هاي نه چندان دور که بازيکنان بزرگ فوتبال کشورمان و يا چهره‌هاي مطرح در رشته‌هاي مختلف از مسابقات در مدارس و آموزشگاه ها شناسايي مي‌شوند.

حضور حدود هزار استعدادياب خبره در تورنمنت «Cordial Cup»

سرمربي پيشين تيم‌هاي نوجوانان و جوانان فوتبال ايران با تاکيد بر اينکه در تورنمنت «Cordial Cup» مديران استعدادياب باشگاه‌هاي بزرگ اروپايي و حدود هزار استعدادياب خبره حضور داشتند تا چهره‌هاي برتر را شناسايي کنند تصريح کرد: شما ببينيد در ساليان نه چندان دور بازيکنان بزرگ ايران در تيم‌هاي اروپايي و آلماني جايگاه ثابتي داشتند اما امروز شاهد فقر لژيونرهاي اروپايي هستيم اما به جاي ايران بازيکنان ژاپني و کره‌اي در تيم‌هاي اروپايي جايگاه ثابتي براي خود پيدا کردند. قطعا اين مشکل تنها با استعداديابي مناسب روي تيم‌هاي پايه قابل حل است.

برنامه ويژه مهدوي‌کيا براي بازيکنان مستعد کيا

وي در مورد آينده «يادگار رستمي» بهترين بازيکن تورنمنت «Cordial Cup» يادآور شد: مهدي مهدوي‌کيا برنامه خاصي براي بازيکنان مستعد اين تيم دارد که بتواند با ارتباطات خوب بين‌المللي خود آنها را براي پرورش صحيح به تيم‌هاي معتبر اروپايي بفرستد.

معرفي چهر‌ه‌هاي بزرگ به فوتبال ايران

سرمربي پيشين تيم‌هاي نوجوانان و جوانان فوتبال ايران در پايان گفت: مطمئنا در آينده از اين تيم چهره‌هاي مطرحي به فوتبال ايران معرفي مي‌شود، همانطور که در گذشته با تلاش کادرهاي پيشين نوجوانان و جوانان که با بنده همکاري مي‌کردند بازيکنان بزرگي از جمله عليرضا جهانبخش، مرتضي پورعلي‌گنجي، سردار آزمون، اميد عاليشاه، کاوه رضايي، سعيد عزت‌اللهي و … به فوتبال ايران معرفي شدند و امروز در مسابقات مختلف براي تيم‌هاي ملي کشورمان افتخارآفريني مي‌کنند.


 همه جوانان تيم ملي يک قاب 

بازيکنان جوانان حاضر در اردوي تيم ملي، اقدام به انداختن عکس دسته جمعي کردند. در بين بازيکنان جديد دعوت شده به تيمملي ، بازيکنان جوان زيادي به چشم مي خورند که پس از درخشش در مسابقات ليگ برتر و معرفي خود به کارلوس کي روش، قصد دارند آينده تيم ملي را بيمه کنند. در اين عکس و ايستاده از چپ، محمدحسين کنعاني زادگان، وحيد محمدزاده، سيدحسين حسيني، محمدرضا اخباري، علي سليمي، روز به چشمي، عزت اله پورقاز و سعيد عزت الهي و در رديف نشسته از چپ، محمد نژادمهدي، مهدي ترابي، فرشاد احمدزاده، سامان نريمان جهان، جابر انصاري، جلال الدين عليمحمدي و ميلاد محمدي حضور دارند.


 سنگاچين ميزبان تيم ملي روئينگ بانوان جوانان 

دومين مرحله اردوي تدارکاتي تيم ملي روئينگ بانوان رده سني جوانان با حضور 7 پاروزن در پايگاه قهرماني سنگاچين بندرانزلي آغاز شد. به گزارش روابط عمومي فدراسيون قايقراني، پايگاه قهرماني روئينگ سنگاچين شهرستان بندر انزلي ميزبان اين مرحله از اردوي تيم ملي است. اين مرحله از اردو تا 27 خرداد ماه ادامه خواهد داشت. مريم اميدي پارسا و ياسمن ثبوت از تهران، هما خاتمي از زنجان، مريم کرمي، مهديس حبيبي و پرستو ريحان از همدان و صبا خادمي از گيلان نفرات دعوت شده به اين مرحله از اردو هستند که تحت نظر مريم احساني مربي و سيمين خياطي افشار دستيار مربي تيم تمرينات خود را انجام خواهند داد.


 ميز خبر 

تمرينات تيم جوانان ايران در کمپ تيم‌هاي ملي آغاز شد

تمرينات تيم ملي فوتبال جوانان ايران به منظور حضور در رقابتهاي مقدماتي قهرماني آسيا در کمپ تيم هاي ملي آغاز شد.دور جديد تمرينات تيم فوتبال جوانان ايران از بعدازظهر روز جمعه در کمپ تيم‌هاي ملي آغاز شد تا بازيکنان زير نظر کادر فني فعاليت‌هاي خود را پيگيري کنند و با آمادگي کامل به مصاف حريفان خود بروند.طبق اعلام کادر فني ملي پوشان صبح‌ها از ساعت 10:30 و بعدازظهرها از ساعت 17:30 تمرينات خود را برگزار مي‌کنند.تمرينات اين تيم تا روز دوازدهم خردادماه در آکادمي ملي فوتبال زير نظر امير حسين پيرواني پيگيري مي‌شود.


اخبار تكواندو استان البرز

مسابقات انتخابي کشوري خردسالان پسران استان البرز با حضور 123 تکواندوکار برگزار شد و در پايان 10 تكواندوكار جواز حضور در مسابقات قهرماني كشور را بدست آوردند.

به گزارش هيات تکواندو استان البرز،مسابقات مرحله دوم انتخابي خردسالان پسران با حضور 123 تکواندوکار بر روي سه شياپچانگ خانه تکواندو استان البرز برگزار شد كه در پايان برترين‌هاي هر وزن معرفي شدند.

همچنين آخرين مرحله مسابقات انتخابي کشوري نونهالان (پسران) استان البرز با حضور 22 تکواندوکار زير نظر کادر فني برگزار شد و در نهايت 10 تکواندوکار اعزامي به مسابقات کشوري مشخص شدند تا تيم منتخب البرز آماده اعزام به رقابتهاي کشوري شود.

اسامي منتخبين در اوزان 10گانه بدين ترتيب ميباشد:

نيما آقايار زاده، امير حسين مريواني، مهدي آقايي، ابوالفضل عفيفي، امير ارسلان خانزاده، امير حسين سعيدي، عرشيا قاسمي، عليرضا يعقوب تبار، محمد طالقان و احمدرضا عزيزي

گفتني است هدايت تيم منتخب البرز را يوسف جنگجو بر عهده دارد و اين استان سال گدشته مقام سوم اين رقابتها را کسب کرد.

همچنين مسابقات انتخابي خردسالان دختران جهت حضور در مسابقات کشوري که در طي هفته آتي در فدراسيون تکواندو برگزار خواهد شد، با حضور 32 تکواندو کار روز گذشته (جمعه)، در خانه تکواندو استان برگزار شد و تيم استان جهت حضور در مسابقات کشوري فيکس شد.

اسامي منتخبين بدين ترتيب ميباشد:

نگين محسني، الهه کرمي نوش، نيوشا فرح بخش، مطهره سيفي، مهيا معيني کيا، نسترن ولي زاده، مريم وسيله بر، مهديه بيگي،نسيم نريماني، ستاييش رود کش

هدايت تيم البرز را شهره خلج زاده به عنوان(سرمربي) فاطمه نعمتي، فاطمه ميرزانژاد(مربيان) فاطمه نورملکي(سرپرست) بر عهده دارند.


رئيس فدراسيون ورزش مدارس کشور در شيراز:

اجراي طرح مدرسه قهرمان از اول مهر ماه

به گزارش روابط عمومي آموزش و پرورش فارس ، فرشيد ارميان در آيين نمادين اختتاميه المپياد ورزشي درون مدرسه اي کشور، در 3 شيراز، با اشاره به اجراي طرح المپاد درون مدرسه اي گفت: ورزش در آموزش و پرورش به يک نهضت کاري تبديل شده است.ارميان اظهار کرد: يکي از سياست هاي راهبردي آموزش و پرورش ، موضوع کيفيت بخشي تعليم و تربيت دانش آموزان است.: در اين راستا ،اولين موضوع تاثير مدرسه محوري در تعليم و تربيت مي باشد.

رئيس فدراسيون ورزش مدارس کشور گفت: در سال گذشته با اجراي طرح المپياد ورزشي درون مدرسه اي ،آشتي دوباره دانش آموزان با فعاليت هاي ورزشي درون مدرسه اي شکل گرفت.ارميان تضمين نشاط و شادابي و ارتقاء سلامت دانش آموزان در تمام جنبه هاي ورزشي و تحکيم حميت ملي را از اهداف اصلي اين طرح برشمرد.و افزود: موضوع مشارکت دانش آموزان در برگزاري مسابقات المپياد ورزشي درون مدرسه اي به عنوان کادر فني ، بازيکن ،داور و عوامل اجرايي از ديگر اهداف برگزاري المپياد هاي ورزشي درون مدرسه اي است.اين مقام مسوول در ورزش دانش آموزي کشورادامه داد: امسال 40 درصد از دانش آموزان کشور ، يعني بيش از 3 و نيم ميليون نفر ،تحت پوشش طرح المپياد ورزشي درون مدرسه اي قرار گرفته اند که پيش بيني مي شود ،سال آينده اين ميزان افزايش پيدا کند.ارميان در پايان از برگزاري طرح مدرسه قهرمان از اول مهر ماه سال جاري خبر داد و گفت: با اجري اين طرح ، المپياد هاي ورزشي درون مدرسه اي به مسابقات جهاني و آسيايي متصل مي شود.در اين طرح ،تيم هاي قهرمان مدارس ،به مسابقات آسيايي و جهاني اعزام مي شوند.


برگزاري مسابقات بدمينتون همگاني در آذربايجان غربي

سي ورزشکار از بانوان و آقايان استان در اين مسابقات در سه گروه سني نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به مدت سه روز رقابت کردند. در اين مسابقات و در بخش بانوان، مريم پوراصلان، نسرين تقي پور و و مهديه اباذري و در بخش آقايان عادل شهنازي، اسماعيل پناه لو، حسين آرام و اکبر صوفياني افراد برتر شناخته شدند و به مسابقات منطقه اي بدمينتون همگاني راه يافتند.


 ورزش جوان و نوجوان 

آغاز طرح استعداديابي اسکواش در کرج

با ايجاد شرايط استاندارد برگزاري اسکواش در مدرسه ابتدايي دخترانه يادگار امام کرج و به منظور آشنايي دانش آموزان و والدين آنها با اين رشته ورزشي ، مرحله اول طرح استعداديابي اسکواش از اين مدرسه کليد خورد.

رئيس هيئت اسکواش استان البرز در حاشيه اين مراسم اظهار داشت: با هدف توسعه و گسترش اين رشته ورزشي بين جوانان و نوجوانان طرح استعداديابي ويژه دانش آموزان در يکي از مدارس دخترانه کرج اجرا شد.

به گزارش سپيدار آنلاين بهارک شينا ادامه داد: در مرحله اول اين طرح، 560 دانش آموز که براي فعاليت در رشته اسکواش اعلام علاقمندي کرده بودند، انتخاب و پس از استعداديابي آنها، در مجموع 250 دانش آموز مستعد براي فعاليت در اين رشته انتخاب شدند. وي افزود: با برگزاري مراسمي که والدين دانش آموزان نيز حضور داشتند، مباني اوليه و ابتدايي ورزش اسکواش به 250 دانش آموز دختر مدرسه يادگار امام (ره) آموزش داده شد و آنها با راکت و توپ مربوط به اين رشته آشنا شدند.

اين مسئول ادامه داد: استقبال دانش آموزان از اين رشته ورزشي مطلوب بود و ساعتها در حياط مدرسه مشغول بازي و يادگيري اصول اوليه اعم از نحوه گرفتن راکت، ارتباط با توپ، هدف گيري و ... بودند که جاي اميدواري دارد.

شينا خاطرنشان کرد: اجراي اين طرح همچنان ادامه دارد و در مدارسي که زمين و يا اتاقي براي ايجاد کورت استاندارد اسکواش دارند، پس از تجهيز و استقرار وسايل مورد نياز، طرح استعداديابي اجرا خواهد شد.


با امضاي تفاهمنامه ميان آموزش و پرورش و راديو صورت گرفت

اجراي نرمش صبحگاهي در مدارس پيش از آغاز کلاس

براساس تفاهم نامه اي که ميان آموزش و پرورش و شبکه راديويي ورزش منعقد شد دانش آموزان از اول مهر پيش از ورود به کلاس درس، 5 دقيقه به نرمش صبحگاهي مي پردازند.به گزارش خبرگزاري صدا و سيما، اين طرح با هدف توسعه نشاط و شادابي در مدارس و ايجاد انس و عادت به انجام نرمش هاي صبحگاهي در دانش آموزان صورت مي گيرد و اجراي آن را شبکه راديويي ورزش بر عهده خواهد داشت.معاون تربيت بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش در اين مراسم گفت: زندگي ماشيني و آپارتماني حرکت و شادابي را از دانش آموزان گرفته است از اين رو امروزه نياز به حرکت و پويايي در ميان دانش آموزان بيش از پيش احساس مي شود.حميدي افزود: فناوري هاي نوين مانند موبايل و اينترنت باعث يک جا نشيني و بي تحرکي دانش آموزان شده است که اين در آينده باعث ايجاد بيماري هاي قلبي و عروقي و ديابت در نسل آينده خواهد شد.

قاسمي مدير شبکه راديويي ورزش نيز در اين مراسم گفت: اگر ورزش بخواهد به صورت همگاني دربيايد مهمترين خواستگاه اين حرکت آموزش و پرورش و مدارس هستند.و اگر ورزش در مدارس نهادينه و به صورت يک برنامه در زندگي دانش آموزان ايجاد شود مي تواند نقش مهمي در سلامتي دانش آموزان ايفا کند.

اين تفاهم نامه به مدت دو سال از اول مهر امسال در همه مدارس کشور به اجرا درخواهد آمد.


برترين‌هاي ژيمناستيک خردسالان و نونهالان پرديس معرفي شدند

برترين‌هاي ژيمناستيک شهرستان پرديس در رده‌هاي سني خردسالان و نونهالان معرفي شدند.

به گزارش اداره ورزش و جوانان شهرستان پرديس، مطابق برنامه‌ريزي هيئت ژيمناستيک پرديس، يک دوره مسابقات ژيمناستيک ويژه خردسالان و نونهالان به مناسبت اعياد شعبانيه و بزرگداشت سوم خرداد در سالن‌هاي خسرو‌آباد و علامه طباطبايي اين شهر با حضور 150 نفر از هنرجويان اين رشته برگزار شد.اين مسابقات به‌ منظور گراميداشت سالروز آزادسازي خرمشهر و اعياد شعبانيه با هدف توسعه و ايجاد انگيزه در هنرجويان ورزش ژيمناستيک از سوي اين هيئت با حضور هنرجويان و خانواده‌ها برگزار شد.

رئيس هيئت ژيمناستيک شهرستان پرديس در اين ارتباط گفت: هدف از انجام اين برنامه، نهادينه کردن ورزش و فعاليت بدني و غني‌سازي اوقات فراغت کودکان به‌ خصوص توسعه ورزش مفرح ژيمناستيک است.

سيدعلي حسيني تأکيد کرد: اولويت مهم هيئت ژيمناستيک شهرستان پرديس، ارتقاي سطح فني مربيان است و اين امر رشد فني ژيمناستيک شهرستان را به دنبال دارد.: قصد داريم با برنامه‌ريزي‌هاي پيش‌رو با هيئت ژيمناستيک استان تهران و اداره ورزش و جوانان پرديس، مجوز برگزاري چند دوره آموزشي را دريافت کنيم.

رئيس هيئت ژيمناستيک شهرستان پرديس ادامه داد: با برگزاري اين‌گونه مسابقات، شور و نشاط ورزش توسط کودکان به خانواده‌ها انتقال مي‌يابد و وقتي اين مهم اتفاق افتاد به هدف خود که نهادينه کردن ورزش براي مردم است، نزديک شده‌ايم.

حسيني خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفيت بالايي که در منطقه وجود دارد، وعده مي‌دهيم در آينده‌اي نه‌ چندان دور شاهد حضور تيم ژيمناستيک شهرستان پرديس در مسابقات استاني و حتي کشوري باشيم.اين مسابقات در سه آيتم انفرادي، گروهي و حرکات آکروژيم بين نونهالان برگزار و به همه شرکت‌کنندگان لوح تقدير و هدايايي اهدا شد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون