جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3347- تاریخ : 1394/02/31 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

مديرعامل در مراسم معرفي سرپرست اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل:
وعده‌هاي رسانه‌اي مديران کانون مستحکم باشد

با قدرداني از علي ارکاني‌فرد صورت مي‌گيرد
انتصاب منير صادقي به عنوان مديرکل کانون خراسان شمالي


سالن آمفي‌تئاتر کانون مارگون افتتاح شد


«مجاز»، اولين فيلم کوتاه کانون پرورش فکري زنجان توليد شد


هوشنگ مرادي کرماني ميهمان نشست "دو پنجره" در کانون فارس


اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل


 مديرعامل در مراسم معرفي سرپرست اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل:
 وعده‌هاي رسانه‌اي مديران کانون مستحکم باشد 

مديرعامل از مسوولان کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خواست که در ارتباطات‌ رسانه‌اي خود به استحکام خبرهايي که بيان مي‌کنند، توجه بيشتري نشان دهند.
عليرضا حاجيان‌زاده در آيين معرفي سرپرست جديد اداره کل روابط عمومي و امور بين‌‌الملل کانون با بيان نمونه‌هايي از وعده‌هاي برخي مديران کانون در گفت‌و‌گو با رسانه‌هاي جمعي تاکيد کرد: اطلاع‌رساني و تبليغ بايد داراي استحکام باشد و سخنان امروز ما حرف‌ها و وعده‌هاي گذشته ما را نقض نکند در عين حال روابط عمومي نيز بايد از اين امر مراقبت و مديريت کند.
وي با تبريک روز روابط عمومي و ارتباطات به فعالان اين عرصه در کانون، کار روابط عمومي را پرحجم، متنوع و پرفشار توصيف کرد و گفت عمل به وظايف روابط عمومي محدود به مکان و زمان مشخصي نيست و همکاران ما وقت و بي‌وقت در محل کار خود حضور دارند.
مديرعامل کانون که در اين مراسم مجتبي دانشور را به عنوان سرپرست اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل معرفي‌مي‌کرد از خدمات و همراهي‌هاي محسن حموله مديرکل سابق قدرداني کرد و افزود: از تجربه‌هاي وي در ميدان جديدي در کانون استفاده مي‌کنيم.
حموله ماه گذشته به عنوان مديرکل آفرينش‌هاي فرهنگي کانون منصوب شد.
مديرعامل کانون در اين مراسم که در محل اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل و با حضور مهدي باقري معاون توليد و فريدون واحدي معاون توسعه و مديريت منابع و همکاران اين اداره برگزار شد، به يادآوري چند ديدگاه خود درباره روابط عمومي و امور بين‌الملل در کانون پرداخت و گفت: اگر اين مجموعه را پل ارتباطي بين دستگاه و افکار عمومي بدانيم بايد کانون به مردم به خوبي معرفي شود و در مقابل نگاه‌ها و نقدها و مطالبات مردم نيز با استفاده از سازو‌کارهاي علمي و افکارسنجي شنيده شود و اين ارزيابي‌ها در اختيار مديران قرار بگيرد، آن‌گاه روابط عموميِ کامل‌تر و پوياتري
خواهيم داشت.
حاجيان‌زاده با اشاره به نام‌گذاري سال جديد از سوي مقام معظم رهبري، روابط‌عمومي را مصداق تحقق شعار هم‌دلي و هم‌زباني بين دولت و ملت دانست و تاکيد کرد که اين امر وقتي محقق مي‌شود که فهم مشترک بين افکار عمومي و دستگاه‌ها ايجاد شود، هم مردم، ما را خوب بشناسند و هم دستگاه خواسته‌هاي مخاطبان خود را بفهمد و براي آن برنامه‌ريزي کند.
مديرعامل کانون در همين حال کارکنان يک دستگاه را بخشي از مخاطبان آن سازمان عنوان کرد و يادآور شد که اين فهم مشترک بايد بين مسوولان و کارکنان يک دستگاه نيز ايجاد شود. در درون کانون نيز ما به اين هم‌دلي و هم‌زباني نيازمند هستيم و روابط عمومي با کمک مديران و با برنامه‌ريزي دقيق مي‌توانند فضايي بانشاط و پراميد و سرشار از صفا و صميميت در بين همکاران ايجاد کنند و در مقابل حاشيه‌سازي‌ها و التهاب‌هاي احتمالي را مديريت کنند.
به اعتقاد حاجيان‌زاده روابط عمومي در عين حال بايد مراقب خود نيز باشد تا چنين حاشيه‌هايي به درونش راه پيدا نکند که خوشبختانه روابط عمومي کانون از اين حاشيه‌ها مبراست.
بخش ديگر سخنان مديرعامل به بخش بين‌الملل کانون اختصاص داشت و حاجيان‌زاده جنس ارتباط‌هاي اين بخش را کاملاً تخصصي عنوان کرد و گفت در اين بخش نيز خوشبختانه کانون از جايگاه و اعتبار بين‌المللي بالايي برخوردار است.
وي همچنين تصريح کرد: تعبيرم از مديريت کانوني ايجاد صفا و صميميت در کنار تدبر، اقتدار و مديريت است.
حاجيان‌زاده از دانشور سرپرست جديد اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل به عنوان مديري ياد کرد که از تجربه بسيار خوبي در اين عرصه برخوردار است و در مدتي که به عنوان مدير مرکز آفرينش‌هاي فرهنگي هنري فعاليت مي‌کرد تعهد و علاقه سازماني بالايي را از خود نشان داد.
مهدي باقري معاون توليد فعلي و مدير اسبق روابط عمومي کانون نيز در اين نشست تصريح کرد که روابط عمومي جايي است که کارکنانش نه با ابزار و امکانات بلکه با عشق کار مي‌کنند و روابط عمومي کانون در اين سال‌ها با پشتکار فراوان و مديريت مناسب به نقطه خوبي رسيده و شاهد رشد و بالندگي آن هستيم.
مجتبي دانشور سرپرست جديد اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون نيز با اشاره به ارتباط با اين مجموعه در هشت ماه حضورش در کانون اشاره کرد و گفت: فضاي اين مجموعه را بسيار مثبت، پرکار و پرانرژي ديدم و اميدوارم بتوانيم با کمک هم راه را ادامه داده و افق‌هاي روشني را مثل گذشته پيش روي کانون
قرار دهيم.
محسن حموله مديرکل سابق نيز با بيان اين که قدم‌هاي خوبي با کمک همکاران برداشته شده و البته کارهاي زيادي هم باقي مانده است، اظهار اميدواري کرد در ادامه مسير و در فضايي صميمي، افق‌هاي جديدي در عرصه‌هاي ملي و بين‌المللي رقم بخورد.
در اين مراسم همچنين از سوي مديرعامل کانون حکم سرپرست جديد اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل و لوح تقدير مديرکل سابق در اختيارشان قرار گرفت و در عين حال هدايايي از سوي همکاران اين اداره کل به حموله مديرکل پيشين تقديم شد.


 با قدرداني از علي ارکاني‌فرد صورت مي‌گيرد
 انتصاب منير صادقي به عنوان مديرکل کانون خراسان شمالي 

منير صادقي از سوي مديرعامل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان به عنوان مديرکل کانون استان خراسان شمالي منصوب شد.
صادقي کارشناس‌ارشد زبان و ادبيات فارسي است و علاوه بر مديريت مدارس در مقاطع ابتدايي و راهنمايي فعاليت‌هاي گسترده‌اي در حوزه شعر و ادبيات، مسووليت انجمن‌ها و کانون‌هاي ادبي شهرستان‌هاي مختلف اين استان را برعهده داشته است.
عليرضا حاجيان‌زاده مديرعامل کانون در حکم انتصاب مديرکل جديد کانون استان خراسان‌شمالي بر ايجاد ارتباط با مدارس به منظور فراهم کردن امکان بهره‌مندي عموم دانش‌آموزان استان از محصولات کانون و شناسايي و جذب کودکان و نوجوانان مستعد براي عضويت در مراکز، همچنين ايجاد ارتباط متقابل ميان بخش‌هاي حوزه ستادي و مراکز فرهنگي با هماهنگي استانداري و تعامل و همکاري با مسوولان دستگاه‌هاي ذيربط در استان تاکيد کرده است.
علي ارکاني‌فرد مديرکل سابق کانون نيز نخستين مديري بود که پس از تشکيل استان خراسان‌شمالي مسووليت کانون را از سال 1386 تاکنون
برعهده داشت.
کانون استان خراسان‌شمالي اکنون داراي 3 مرکز ثابت و 5 مرکز سيار روستايي است اما پروژه ساخت چندين مرکز ديگر در استان نيز در مراحل ساخت و تکميل قرار دارد.
در همين حال مراسم معرفي مديرکل جديد و قدرداني از مديرکل سابق با حضور دکتر محمدعلي شاماني معاون فرهنگي و عبدالحميد شهسواري مشاور اجرايي مديرعامل کانون در سالن فني حرفه‌اي شهر بجنورد
برگزار مي‌شود.


 سالن آمفي‌تئاتر کانون مارگون افتتاح شد 

مديرکل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري کهگيلويه و بويراحمد گفت که کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان با روح کودک و نوجوان سر و کار دارد و کانون اين قشر را براي جامعه پذيري آماده کند.
حجت الاسلام علي فتح ميرمحمدي در آيين افتتاح سالن آمفي تئاتر مرکز فرهنگي‌هنري مارگون در جمع مسولان استاني و کشوري با تشکر و قدرداني از زحمات شبانه روزي مديرکل جديد کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان کهگيلويه و بويراحمد گفت بزرگ‌ترها به خصوص مربيان آينه تمام‌نماي کودکان و نوجوانان هستند.
وي اظهار داشت: دروغ، غيبت، پرخاش‌گري و نظم در امور مواردي است که کودکان و نوجوانان از آن الگوپذيري مي‌کنند و کانون اين امر را مورد توجه قرار دهد.
وي با اشاره به اينکه کانون پرورش فکري با روح کودک و نوجوان سر و کار دارد تصريح کرد: کارهاي بزرگ با دستان بزرگ صورت نمي‌گيرد بلکه به عقل و انديشه برمي‌گردد و برنامه‌ريزي کانون براي پرورش روح کودکان در اولويت برنامه‌ها قرار گيرد.
ميرمحمدي با درخواست از مديرکل آفرينش‌هاي فرهنگي کانون در خصوص راه‌اندازي مرکز در شهرهاي فاقد مرکز فرهنگي‌هنري گفت: وضعيت کودکان و نوجوانان در شهرهاي حاشيه ايده آل نيست و شهرهاي زيادي در استان و حاشيه شهر ياسوج وجود دارد که فاقد مرکز فرهنگي‌هنري است و اين براي آينده کودکان و نوجوان اين مناطق نگران‌کننده است.
وي از مديرکل آفرينش‌هاي فرهنگي کانون خواست که اعتبارات و مجوز نيروي انساني شهرهاي فاقد مرکز فرهنگي‌هنري را در اولويت امور قرار دهند.
مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان کهگيلويه و بويراحمد نيز در اين مراسم گفت: موضوعي که امروزه بايد به آن توجه کنيم کودک و نوجوان و آموزش است و مساله خطير و مهمي است که از آن غفلت شده است.
عيسي گرجي‌زاده اظهار افزود: راه ما هموار است ولي بسته نيست و بايد بر قابليت‌هاي کودکان و نوجوانان و نجابت ذاتي و آموزه‌هاي ديني و اسلامي تاکيد و اين مستلزم يک برنامه‌ريزي دقيق و همه جانبه براي کودکان و نوجوانان است.
وي به آموزش هدف‌دار اشاره کرد و اظهار داشت: ايجاد رابطه ميان نيازهاي جسماني و معنوي کودک و نوجوان، رابطه کودک و نوجوان با اجتماع، رابطه با طبيعت و اين‌که علم روح افزا باشد از شرايط آموزش هدف‌دار است.
وي از تمامي مسوولان استان به خصوص مجمع نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي و استاندار که در اين مدت کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان را ياري کردند تشکر و قدرداني کرد.
سالن مرکز فرهنگي‌هنري مارگون تنها سالن آمفي تئاتر شهرستان، با ظرفيت 100 نفر، دوشنبه 28 دي ماه با استقبال مديران و مردم اين شهر افتتاح شد.
در اين مراسم، محسن حموله مديرکل آفرينش‌هاي فرهنگي کانون کشور نيز حضور داشت.


 «مجاز»، اولين فيلم کوتاه کانون پرورش فکري زنجان توليد شد 

کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان زنجان اولين فيلم کوتاه خود را با نام «مجاز»
توليد کرد.
بر اساس گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان زنجان، فيلم کوتاه "مجاز" به تهيه و توليد کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان، نويسندگي و کارگرداني فريد ناصري، بازيگري اميد يوسفي و صفرعلي کريمي، و تدوين زين‌العابدين نصيري و تصويرپردازي علي رجبي در فروردين‌ماه سال 94 ساخته شد.
معصومه بهاريان کارشناس ناظر هنري اين اثر
بود.
فيلم کوتاه مجاز روايت يک زندگي واقعي است از روزگار نسل حاضر، نسلي که همواره در تلاش است به جاي يک زندگي واقعي سر به يک دنياي غير واقعي
بسپارد.
مجاز يک راوي حقيقي براي بيان مشکل قشر عظيمي از کودکان، نوجوانان، جوانان و حتي ميان‌سالان است که تلنگري است براي يک زندگي بهتر در
دنياي مجازي.


 هوشنگ مرادي کرماني ميهمان نشست "دو پنجره" در کانون فارس 

نشست ادبي 'دو پنجره' با حضور هوشنگ مرادي کرماني، در اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان فارس برگزار خواهد شد.
بر اساس اين خبر، ششمين نشست ادبي دو پنجره، پنج‌شنبه 31 ادريبهشت‌ماه با حضور هوشنگ مرادي کرماني ـ نويسنده آثار نوجوانان ـ و جمعي از مربيان و اعضاي کارگاه هاي شعر و داستان کانون استان در مجتمع فرهنگي‌هنري اين اداره کل در شيراز برگزار خواهد شد.
اين دومين باري است که فرصت صحبت رودرروي اعضاي کودک و نوجوان مراکز فرهنگي هنري با اين نويسنده در کانون فارس پيش آمده است.
پيش از اين نيز هوشنگ مرادي کرماني در پنجمين نشست دو پنجره که در تابستان 93 در شيراز حضور يافته بود.


 اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل 

سال‌روز ولادت سرور آزادگان حضرت امام حسين (ع)، حضرت ابوالفضل(ع)، علمدار کربلاو سيدالساجدين حضرت امام زين العابدين(ع)، گرامي باد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون