جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3347- تاریخ : 1394/02/31 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

رقابتهاي کشتي قهرماني آسيا؛
آزاد کاران و فرنگي کاران نوجوان و جوان در هند و ميانمار

سرمربي تيم ملي جوانان تنيس روي ميز:
موفقيت در رده سني جوانان برنامه 8 ساله مي خواهد


پيروزي تيم زير ?? سال دانش‌آموزي


دومين برد جوانان اردن، پيروزي کويت


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 رقابتهاي کشتي قهرماني آسيا؛
 آزاد کاران و فرنگي کاران نوجوان و جوان در هند و ميانمار 

پس از نشست شوراي فني تيم‌هاي ملي کشتي آزاد و فرنگي ترکيب تيم‌هاي نوجوانان و جوانان اعزامي به رقابتهاي قهرماني آسيا در هند و ميانمار مشخص شد. به گزارش روابط عمومي فدراسيون کشتي ، طبق مصوبات اين جلسه آزاد و فرنگي‌كاران جوان و نوجوان براي حضور در رقابتهاي قهرماني آسيا به شرح زير مشخص و معرفي شدند:
تيم کشتي فرنگي نوجوانان:
42 کيلوگرم:پويا دادمرز
46 کيلوگرم :محمدجواد ابراهيمي
50 کيلوگرم :محمد رضا مختاري
54 کيلوگرم :پويا ناصر پور
58 کيلوگرم :امين کاوياني نژاد
63 کيلوگرم :محمد رستمي
69 کيلوگرم :شايان عفيفي
76 کيلوگرم :محمد هادي ساروي
85 کيلوگرم :حسين مهدي نژاد
100 کيلوگرم :امين ميرزازاده
سرمربي :علي اشکاني
تيم کشتي فرنگي جوانان:
50 کيلوگرم :عليرضا کارگر- خليل بهراميان
55 کيلوگرم :رضا خدري – ميثم دلخاني
60 کيلوگرم :محمد مراد الياسي – عبدالحسين جهانبخش
66 کيلوگرم :علي ارسلان – بهنام افشار
74 کيلوگرم :کيوان رضايي – مهدي ابراهيمي
84 کيلوگرم :مهدي فلاح- مهدي بالي
96 کيلوگرم :محمد بيرانوند- اميرحسين حسيني
120 کيلوگرم :پوريا عباسي – حميد رضا کريمي
سرمربي :رضا سيم خواه
تيم کشتي آزاد نوجوانان:
42 کيلوگرم:امير محمد يزداني
46 کيلوگرم :امير پرسته
50 کيلوگرم :رضا علي جانزاده
54 کيلوگرم :حامد رحيمي
58 کيلوگرم :امير حسين کاوسي
63 کيلوگرم :حسن شاکري
69 کيلوگرم :مجتبي اصغري
76 کيلوگرم :حامد منافيان
85 کيلوگرم :ابوالفضل هاشمي
100 کيلوگرم :نعيم حسن زاده
سرمربي : مراد محمدي
تيم كشتي آزاد جوانان:
50 کيلوگرم :عليرضا گودرزي
55 کيلوگرم :محمد نامجو مطلق
60 کيلوگرم :پيمان بياباني
66 کيلوگرم :نيما اشقاقي
74 کيلوگرم :رضا مظفري
84 کيلوگرم :کامران قاسمپور
96 کيلوگرم :حسين شهبازي
120 کيلوگرم :امين طاهري
سرمربي :محمد طلايي.


 سرمربي تيم ملي جوانان تنيس روي ميز:
 موفقيت در رده سني جوانان برنامه 8 ساله مي خواهد 

سرمربي تيم ملي جوانان تنيس روي ميز ايران مي‌گويد با انجام يک برنامه‌ريزي مناسب در رده‌ سني پايه کسب مدال در رقابت‌هاي بين المللي دور از انتظار نيست.
محسن شيشه‌گرها در گفت‌گو با ايسنا، به رقابت‌ها پينگ‌پنگ آسياي ميانه اشاره کرد و گفت: در اين رقابت‌ها که براي کسب سهميه رقابت‌هاي قهرماني آسيا بود، خوشبختانه توانستيم به عنوان قهرماني دست پيدا کنيم که اين امر نشان از توانايي جوانان ملي‌پوش ايران دارد.
او ادامه داد: چندين سال بود که اين رقابت‌ها با حضور دو و يا سه تيم برگزار مي‌شد ولي امسال شاهد سطح بالاي اين رقابت‌ها بوديم که نشان از سرمايه‌گذاري جدي کشورهاي آسياي ميانه بر روي رشته پينگ‌پنگ دارد. براي آنکه بتوانيم در پينگ‌پنگ آسيا پيشرفت کنيم بايد از همين حالا برنامه‌ريزي جدي را آغاز کنيم.
سرمربي تيم ملي جوانان تنيس روي ميز با بيان اينکه براي رسيدن به موفقيت‌هاي بيشتر نياز به توجه و حمايت داريم، گفت: برگزاري اردوهاي طولاني مدت و همچنين داشتن حريفان تمريني جزو مواردي است که بايد براي پينگ‌پنگ بازان ايران در نظر گرفته شود.
شيشه‌گرها خاطر نشان کرد: اگر مي‌خواهيم در رده سني جوانان موفق باشيم بايد يک برنامه 8 ساله را از رده سني نونهالان داشته باشيم.
او به اهميت حضور در رقابت‌هاي بين‌المللي اشاره کرد و گفت: هرچه بيشتر در رقابت‌هاي بين‌المللي حضور داشته باشيم، توانايي بيشتري براي مصاف با حريفان خود پيدا مي‌کنيم. پينگ‌پنگ رشته‌اي است که استعداديابي در آن اهميت ويژه‌اي دارد و براي رسيدن به موفقيت نياز به يک برنامه‌ريزي گسترده در امر استعداديابي داريم.
سرمربي تيم ملي جوانان با بيان اينکه استعداديابي در تنيس روي ميز به صورت تناوبي صورت پذيرفته‌، گفت: بحث استعداديابي در پينگ‌پنگ گاهي به صورت جدي دنبال شده و گاهي نيز چندان به آن توجه نشده است.
شيشه‌گرها خاطر نشان کرد: کسب عناوين در رقابت‌هاي بين‌المللي با وجود دشواري، امري دور از انتظار نيست و مطمئن باشيد با يک برنامه‌ريزي مناسب مي‌توانيم به مدال جهاني نيز دست پيدا کنيم.


 پيروزي تيم زير ?? سال دانش‌آموزي 

تيم فوتبال منتخب دانش آموزي زير 11 سال کشورمان در ديداري دوستانه به مصاف تيم اف سي واکر اتريش رفت که در اين بازي با نتيجه 5 بر صفر به برتري رسيدند. شاگردان علي دوستي‌مهر در اين بازي موفق شدند تيم زير 11 سال اف سي واکر را با نتيجه پرگل شکست دهند. هم‌چنين قرار است بازيکنان تيم آکادمي کيا به شهر مونيخ آلمان بروند و از ورزشگاه آليانس آره‌نا که محل برگزاري بازي‌هاي خانگي بايرن‌مونيخ آلمان است ديدن کنند. گفتني است اين تيم براي برپايي اردو و هم‌چنين حضور در تورنمنت چند جانبه در اتريش به سر مي‌برد و قرار است 5 خرداد به کشورمان بازگردد.


 دومين برد جوانان اردن، پيروزي کويت 

دور مقدماتي دومين دوره رقابت هاي فوتبال قهرماني اميدهاي آسيا 2016 قطر که جنبه انتخابي المپيک 2016 ريو را دارد ، پيگيري شد.
به گزارش پايگاه کنفدراسيون فوتبال آسيا از کوالالامپوردر گروه دو تيم اردن با 6 امتياز در صدر قرار دارد و تيم هاي کويت با 4 امتياز دوم است.تيم هاي قرقيزستان با يک و پاکستان بدون امتياز حذف شدند.تيم ترکمنستان از حضور در اين رقابت ها انصراف داد.
پيش از اين در منطقه غرب از گروه اول تيم عراق ، از گروه سوم (در تهران) عربستان و ايران ، از گروه چهارم امارات و يمن و از گروه پنجم تيم سوريه به دور نهايي راه يافتند.

 


 ميز خبر 

شرايط حضور تيم ها ي نوجوان در ليگ پايه فوتبال ساحلي
کميته فوتبال ساحلي فدراسيون فوتبال شرايط و نحوه حضور تيم ها در ليگ پايه اين رشته را اعلام کرد.به گزارش خبرنگار خبرگزاري صدا و سيما، با توجه به تقويم برگزاري مسابقات فوتبال ساحلي کشور، مسابقات رده سني پايه فصل 95-94 از اول مرداد آغاز مي شود.تيم هاي شرکت کننده مي توانند از 15 خرداد تا سوم تير مدارک خود را به فدراسيون ارسال کنند.
برهمين اساس استانها تا پنجم خرداد فرصت دارند تيم قهرمان خود را براي اين مسابقات معرفي کنند.
يک سهميه به باشگاه هايي که داراي تيم در مسابقات ليگ برتر و دسته يک فوتبال ساحلي کشور فصل 95-94 هستند، اختصاص داده مي شود. در صوت حاضر نشدن تيم رده سني پايه فوتبال ساحلي باشگاه هاي ليگ برتر و دسته يک فوتبال ساحلي در مسابقات رده سني پايه فوتبال ساحلي کشور فصل 95-94، تيم ليگ برتر و دسته يک سهميه استفاده از بازيکنان زير مجموعه را در فصل آتي از دست مي دهد .
شرايط انجام مسابقات مناطق رده سني پـايه کشـور:
اين مسابقات با حضور سهميه هاي مشخص بشرح زير برگزار
مي شود:
تيم قهرمان هر استان .
تيم هاي اول تا سوم فصل 94-93 مسابقات رده سني پايه کشور .
يک سهميه هر يک از باشگاه هاي ليگ برتر .
يک سهميه هريک از باشگاه هاي دسته اول .
نحوه برگزاري مسابقات بصورت منطقه اي بوده که پس از اعلام آمادگي تيم ها ، اعلام خواهد شد .

تک چرخ جوان سردشتي
جوان سردشتي مسافت نوزده و نيم کيلومتري را بصورت تک چرخ رکاب زد. رئيس اداره ورزش و جوانان سردشت گفت : رشيدي ، جوان سردشتي به رغم وزش تندباد شديد توانست مسافت نوزده و نيم کيلومتري را بصورت تک چرخ رکاب زند .
محسن آلي اضافه کرد: رشيدي مسير پر پيچ و خم و سربالايي روستاي واوان تا ابتداي ورودي اين شهر سردشت را در مدت يک و نيم ساعت به صورت تک چرخ رکاب زد .
وي افزود: اين جوان سردشتي مدت هفت سال است در دوچرخه سواري و رکابزني تک چرخ فعاليت مي کند و اين بار نيز با تک چرخ خود با موفقيت اين مسير ناهموار را طي کرد.رئيس اداره ورزش و جوانان سردشت گفت : اين دوچرخه سوار در نظر دارد در مسابقه رکورد رکابزني تک چرخ که هر سال براي رکابزنان موفق در تهران برگزار مي شود شرکت کرده و رکورد ايران را در اين زمينه نيز ارتقاء دهد.به گفته آلي، رکورد ملي در رکاب زني تک چرخ در کشور 23 کيلومتر است و رکورد جهاني اين حرکت به 48 کيلومتر مي رسد که اين جوان سردشتي مي خواهد تا 7 تير امسال رکورد جهاني ثبت شده را جابجا کند. اين جوان در حرکت تمريني تا 54 کيلومتر را نيز رکاب زده است.

خودداري خانواده ها از نام نويسي فرزندان در مدارس غيرمجاز فوتبال
نائب رييس هيات فوتبال استان يزد از خانواده هاي علاقه مند به ورزش فوتبال خواست تا فرزندانشان را در مدارس غير مجاز ثبت نام نکنند.احمد نارگوني در گفت و گو با ايرنا افزود: هم اکنون در سطح يزد و مناطق تابعه آن در مجموع حدود 30 مدرسه فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلي وجود دارد .وي اضافه کرد: اين مدارس داراي مجوز از سوي آکادمي ملي و فدراسيون فوتبال هستند که در طول سال و بخصوص در فصل تابستان نسبت به ثبت نام و آموزش علاقمندان در رده سني پايه اقدام مي کنند .نائب رييس هيات فوتبال استان يزد اظهار داشت: مشخصات کامل و آدرس مدارس قانوني و داراي مجوز رسمي فوتبال در اين هيات موجود است که خانواده ها مي توانند با مراجعه حضوري و يا از طريق وب سايت هيات مطلع شوند .
نارگوني گفت: متاسفانه هنوز تعدادي مدارس فوتبال و فوتسال غير قانوني در يزد نيز وجود دارند که طبق مقررات نسبت به برخورد با آنها اقدام مي شود و خانواده ها بايد خيلي هوشيار باشند تا در اين مدارس ثبت نام صورت نگيرد .
اين مسوول اظهار داشت: هيات فوتبال و دستگاه هاي نظارتي با جديت و در چارچوب مقررات با مدارس فاقد مجوز برخورد هاي لازم را بعمل مي آورند و قطعا به همکاري مردم نياز مبرم است .

مصاف تيم ملي فوتبال جوانان باازبکستان و قطر
سرپرست کميته جوانان فدراسيون فوتبال از حضور تيم ملي فوتبال جوانان در تورنمنتي با شرکت تيم هاي قطر و ازبکستان خبر داد.
به گزارش فدراسيون فوتبال ؛ فريدون معيني درباره برگزاري اردوهاي تدارکاتي و مسابقات دوستانه خارجي براي تيم هاي ملي پايه گفت: ما طبق درخواست کادر فني تيم ها، اردو ها و يا بازيهاي دوستانه را برنامه ريزي مي کنيم؛ روز 15 خرداد قرعه کشي مرحله مقدماتي رقابتهاي قهرماني آسيا صورت مي گيرد.
وي ادامه داد: زماني که حريفان ايران در اين مسابقات مشخص شدند بدون شک برنامه ريزي دقيق تري برايشان در نظر خواهيم گرفت؛ در حال حاضر اين تيم اردوهاي تدارکاتي خود را پيگيري مي کند و يک تورنمنت سه جانبه با تيم هاي ازبکستان و قطر برگزار مي کند.
سرپرست کميته جوانان گفت: در هفته آتي کميته فني با کادر فني تيم ملي جوانان و اميد نشستي را تشکيل خواهد داد تا برنامه ها و شرايط اين دو تيم را ارزيابي کند.


 ورزش جوان و نوجوان 

براي حضور در تورنمنت قرقيزستان؛
اعزام آزاد و فرنگي‌كاران جوان به بيشكک
تيم‌هاي منتخب کشتي آزاد و فرنگي جوانان در تورنمنت بين‌المللي قرقيزستان شرکت خواهند کرد.به گزارش فدراسيون کشتي، تورنمنت بين المللي کشتي آزاد و فرنگي بزرگسالان جام "کاباکوجوم کول" روزهاي 13 تا 17 خردادماه در شهر بيشکک قرقيزستان برگزار مي‌شود.اسامي تيم‌هاي منتخب کشتي براي حضور در اين رقابتها به شرح زير است:
کشتي آزاد:
65 کيلوگرم:نيما اشقاقي- جمال عبادي
86 کيلوگرم:مجتبي گليج
97 کيلوگرم:حسين شهبازي
سرمربي:محمد طلايي
کشتي فرنگي:
59 کيلوگرم:محمد مرادالياسي- رضا خدري
66 کيلوگرم:علي ارسلان- بهنام افشارنيک
75 کيلوگرم:کيوان رضايي- مهدي ابراهيمي
80 کيلوگرم:مهدي فلاح
96 کيلوگرم:محمد بيرانوند
130 کيلوگرم:پوريا عباسي
سرمربي و سرپرست: رضا سيم خواه

دعوت 26 فوتباليست به اردوي تيم ملي جوانان
اسامي بازيکنان دعوت شده به اردوي تدارکاتي تيم ملي فوتبال جوانان اعلام شد.به گزارش فدراسيون فوتبال؛ اردوي آماده سازي تيم ملي جوانان از ساعت 10:00 صبح روز هشتم خرداد ماه در کمپ تيم هاي ملي آغاز مي شود که پيرواني اسامي 26 بازيکن دعوت شده به اردوي آماده سازي را به شرح اعلام کرد:
عارف آغاسي، رضا کرملاچعب، کميل محمدي و شاهين عباسيان از خوزستان
صادق نيک فر و محمدرضا کاوه از خراسان رضوي
محمد غلامرضا، اميد نورافکن، رضا شکاري، ميرحسين بيات، شاهين طاهرخاني، امير کرامت و بهنام کريمي از تهران
محمد سلطاني مهر، علي شجاعي، باقر نياري و محمد مهدي مهديخاني از البرز
حميدرضا محمدرفيعي، مصطفي اسماعيل زاده و امير حسين امير طاهري از کرمان
محمد امين بهرامي، نيما طاهري، عارف غلامي و دانيال پور ايران از اصفهان
نيما مختاري از مازندران
نيما ميرزا زاد از گيلان.
اين اردو تا 12 خرداد ادامه دارد.

فدراسيون دووميداني:
نوجوان دوپينگي به مسابقات آسيايي اعزام نشد
تست دوپينگ دووميداني کار نوجوان مثبت اعلام شد.به گزارش روابط عمومي فدراسيون دووميداني، تست دوپينگ يکي از ورزشکاران دووميداني در رده سني نوجوانان مثبت اعلام شد. پيش از اعزام تيم ملي نوجوانان دووميداني ايران به مسابقات قهرماني آسيا در دوحه قطر از اين پرتابگر تست دوپينگ گرفته شد و با توجه به مثبت اعلام شدن نمونه A از اعزام اين ورزشکار به مسابقات قهرماني آسيا ممانعت به عمل آمد. تست دوپينگ اين ورزشکار به دليل مصرف مواد آنابوليک مثبت اعلام شد و جلسه بازبيني اوليه با حضور خود ورزشکار متخلف و نماينده فدراسيون دووميداني برگزار شد.در اين جلسه چون ورزشکار خاطي درخواست بررسي نمونه B را ارائه نکرد پرونده او جهت صدور راي اوليه به شوراي صدور راي نادو ارجاع داده شد.
در نشست شوراي صدور راي نادو راي قطعي اين ورزشکار اعلام شده و پس از طي روال حقوقي، نام او اعلام خواهد شد.

آغاز مرحله ششم اردوي تيم واليبال نوجوانان از دوم خرداد
مرحله ششم اردوي تيم واليبال نوجوانان از روز شنبه (دوم خرداد) آغاز مي شود.به گزارش فدراسيون واليبال، مرحله ششم اردوي تيم نوجوانان شامل تمرينات پرشي است که در سالن واليبال فدراسيون و ساير تمرينات همچنان در آکادمي ملي المپيک پيگيري مي شود.پنجمين اردوي آمادگي تيم واليبال نوجوانان ظهر روز (چهارشنبه ) بعد از 12 روز تمرين به پايان رسيد.اين تمرينات با حضور 16 بازيکن زير نظر کادر فني پيگيري شد که تمرينات توپي، بدنسازي، هماهنگي تيمي و تاکتيکي عمده تمرينات اين مرحله از اردوي آماده سازي اين تيم بود.در اردوي پنجم تيم ملي واليبال نوجوانان همانند اردوهاي قبلي به امور فرهنگي نيز توجه شد که حضور تمامي بازيکنان و کادر فني در يک نمايش تئاتر از جمله کارهاي فرهنگي بود.
جواد کريمي، علي رمضاني، مصطفي خليلي، علي يوسف پور، محمد حبيبي، طيب عيني، علي اصغر مجرد، اسماعيل طالبي، بيژن براتي طرقي، رسول آقچه لي، محمود رسولي، ميثم پايدار، پوريا يلي، اميرحسين اسفنديار، ميربابک موسوي گرگري و اسماعيل مسافر بازيکنان حاضر در اردوي تيم واليبال نوجوانان هستند.
سيدعليرضا دريابيگي (سرپرست)، محمد وکيلي (سرمربي)، غلامرضا مومني مقدم، عليرضا طلوع کيان و حميد جعفرزاده (مربيان)، محمدامين شاکري (آناليزور)، دکتر غلامرضا نوروزي (پزشک)، رضا نصيري (فيزيوتراپ) و مهدي افشاري به عنوان ماساژور، نوجوانان را در اين اردو همراهي مي کنند.
تيم واليبال نوجوانان خود را براي حضوردر مسابقات قهرماني جهان که از 22 مرداد تا يکم شهريورماه امسال به ميزباني آرژانتين برگزار مي شود، آماده مي کند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون