جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3347- تاریخ : 1394/02/31 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

از مجموعه داستان هاي تو
عادت غذا خوردن!


طنـــــــــــز


شوخي با ليگ برتر


سوشا مکاني: من به درد حمله مي خورم نه دروازه باني! نگاه کنيد چه جوري با توپ مي دوم!


 از مجموعه داستان هاي تو
 عادت غذا خوردن! 

مهدي طوسي

وقتي که خودت را به درد و ديوار مي زني تازه يادت مي ايد که نبايد خودت را به در و ديوار بزني. وقتي که خودت را تازه پيدا مي کني تازه يادت مي ايد که نبايد خودت را به اين راحتي پيدا بکني. وقتي که خيلي از اتفاقاتي که برايت
مي‌افتد را متوجه مي شوي تازه متوجه مي‌شوي که نبايد خيلي از اتفاقات برايت بيفتد!
با خودت فکر مي کني که اگر قرار باشد تو به همين منوالي که الان داري پيش مي روي پيش بروي نه تنها خودت را گم خواهي کرد بلکه بقيه اي که مي توانند تو را پيدا بکنند را هم گم خواهي کرد!
البته الان بايد به خيلي از چيزهايي که عادت نداري عادت پيدا بکني و حتي جوري باشد که از عادت کردن به خيلي از چيزها لذت وافري هم ببري.
با خودت مي گويي: اين که من هي به خيلي از چيزها عادت نمي کنم خيلي چيز بدي است. بايد طوري باشد که من به برخي از موارد عادت پيدا بکنم. الان درست چهار روز است که من چيزي نخوردم و اين خيلي بد است که بعد از چهار روز من متوجه بشوم که چيزي نخوردم و اين اصلا به نفع من نيست چرا که ممکن است دچار پيري زودرس بشوم و بميرم و حتي خيلي اتفاقات ديگري هم براي من بيفتد که نه تنها به صلاح من نيست بلکه به صلاح
بقيه هم نيست.
اخر همسايه هاي من اگر متوجه بشوند که من دچار پيري زودرس شدم خيلي ناراحت مي شوند و خيلي از اين اتفاقاتي که الان دارد براي من مي افتد ممکن است بدترش بيفتد آخر من يک فرهنگي هنري هستم که بقيه از روي دست من خيلي کارها را مي کنند و اگر من نباشم خيلي ها نمي توانند خيلي از کارها را از روي دست من انجام بدهند!
همين جور که داري با خودت فکر مي کني که چه کار بکنم و چه کار نکنم به يکباره متوجه مي شوي که هم خودت را به باد مسخره گرفتي و هم بقيه را، آخر تو الان چند روز است که غذا نخوردي و اين خيلي بد است و تو به جاي اينکه به فکر اين مسئله باشي به فکر چيزهايي هستي که نه خودت را پيدا مي کني و نه بقيه را! تو بايد مثل بقيه به غذا خوردن عادت بکني!
صدايي از آن طرف پنجره مي گويد:
- آخر ابله! مگر غذا خوردن عادت است! تو بايد مثل همه آدم هاي ديگر سر يک ساعت مشخصي احساس گرسنگي بکني، همين! اين نشان مي دهد که تو آدم نيستي!
به سرعت بلند مي شوي و مي روي سمت پنجره تا ببيني که اين صدا متعلق به چه کسي بود که اين جوري افکار تو را خواند و به هم ريخت! پنجره را باز مي کني و در عين ناباوري متوجه مي شوي که هيچ کس کنار پنجره نيست و اين اصلا خوب نيست که کسي کنار پنجره نباشد و افکار تو را هم بخواند!
با خودت مي گويي:
- لابد کار آقاي نويسنده است که مي خواهد يک جوري افکار من را به هم بزند تا هم خودش را از گير من خلاص بکند و هم يک جوري بخندد و بخنداند!
اما نه، بايد به جاي اين حرف ها به اين فکر بکنم که هر جوري شده به غذا خوردن عادت بکنم. تصميم مي گيري که از اين به بعد راس ساعت 3 بعد از نيمه شب به غذا خوردن عادت بکني!
- آخر من براي خودت مي گويم. مگر مي شود يک نفر نيمه هاي شب غذا بخورد و تازه بخواهد به اين شيوه غذايي عادت پيدا بکند!؟ اصلا خودت مي داني چه مي گويي؟ به من چه!
ديگر به اين چيزها فکر نمي کني. ديگر تصور مي کني که بايد هر جوري شده به چيزها و موارد بهتر از اين فکر بکني تو بايد به غذا خوردن عادت بکني و نبايد افکار بقيه روي تو تاثير داشته باشد اگر قرار باشد هر کس از راه مي رسد و يا از راه نرسيده به تو گير بدهد که اين کار را بکني خوب است و آن کار را نکني بد است که نمي تواني به عنوان يک فرهنگي هنري تمام و کمال زندگي بکني!
تو از اين به بعد راس ساعت3 نيمه شب هر شب غذا مي خوري و خودت را به اين شکل غذا خوردن و راس اين ساعت غذا خوردن عادت
مي دهي!


 طنـــــــــــز 

ايراني‌ها از اول سال چه چيزهايي در گوگل سرچ کرده‌اند؟
محسن حدادي
خبر آلاين: سرچ کردن شايد يکي از اصلي ترين کارهاي ما ايراني ها باشد، به طوري که فکر مي کنيم چند نفري در گوگل نشستند و هرچي به ذهن ما بيايد برايمان رديف مي کنند!
با توجه به جملاتي که بعضا ما در اينترنت سرچ مي کنيم، فهرست زير را نوشتم.

- دکتر ظريف چند تا لايک داره؟
- در قوطي مربا باز نميشه
- عکس دسته کليد روحاني
- دانلود
- آزاده نامداري چرا کبود شده؟
- خودجوش ها کي مي روند
- روي دماغم جوش زده چيکار کنم
- استقلال چرا اينجوري شد
- اوباما ديگه زنگ نزد؟
- فردا تولد فرهاد جونمه، چي بپوشم؟
- خوشحالي بعد از گل يعني چي؟
- عکس جديد گلزار
- بهترين کادو براي اينکه مهسا بهم جواب مثبت بده
- پرايد گرون شد؟
- بيمارستاني که بچه توش جابه جا شد
- چيکار کنم خواستگارام بعد از جلسه اول، بازم بيان سراغم؟
- موهام داره ميريزه چيکار کنم؟
- علي ضياء زن گرفت؟
- يارانه رو کي ميريزن؟
- توافق شد؟
- داستان کتک کاري فرزاد حسني و زنش
- ويژگي پسرهاي عينکي و قد بلند
- فيلم دختر مهابادي
- عمل دماغ چقدر درمياد؟
- اشتون با کي ازدواج کرد؟
- بچه دوم کيت ميدلتون
- عکس بچه پولدارهاي پورشه سوار
- توافق بشه دلار چند ميشه؟
- آب تهران
- داعش جديد
- دختره که تو شريعتي تصادف کرد
- فيلم پارتي مختلط
- کي سکه بخريم خوبه؟
- فيلم دور دور شبانه دخترا
- شوهر خوش تيپ ميخوام
- پسر قلعه نويي + عکس
- نامزد مرتضي پاشايي
- حقوق ايرج طهماسب براي کلاه قرمزي
- فيلم عروسي مرتضي حيدري
- وايبر و واتس اپ فيلتر شدن
- تعويض پوشک بچه وقتي خودشو خراب کرده زده
به لباساش
- زن مهران غفوريان کيه؟
- پالم شير دار و ميوه هاي آلوده
- نابود کردن موهاي زير بغل
- دختر خوب دم بخت
- عکس خفن
- مهران مديري دستگير شد؟
- شوهرم منو ميزنه چيکار کنم؟
- مجري صداوسيما در زندان
- پول کثيف يعني چي؟
- قيمت گوجه سبز در نارمک
- بنزين کي گرون ميشه؟
- آپارتمان 40متري
- دانشگاه بدون کنکور
- گلشيفته جديد
- عکس لات و لوتهاي شهباز جنوبي
و...


 شوخي با ليگ برتر 

مهدي بيرنگ
علي دايي گفت اگر من به جاي مديران باشگاه بودم خيلي از اين افرادي که الان دارند براي تيم بازي مي کنند را کنار مي گذاشتم تا تيم پرسپوليس يک جان تازه اي به خودش بگيرد!
-علي آقا در اينکه تيم پرسپوليس بايد خيلي از اين بازيکناني که دارند براي تيم شان بازي مي کنند را کنار بگذارد هيچ بحثي نيست و تازه درست هم به نظر مي رسد اما سوال ما از شما اين است که اگر اين طوري است چرا شما خودتان ابتداي فصل دست به يک چنين کاري زديد؟ يعني اين بازيکناني که شما مي خواهيد خودتان را بگذاريد جاي مديرانش و آنها را بيرون بيندازيد را، خودتان زماني که مدير فني تيم بوديد با سلام و صلوات به تيم تزريق کرديد! اين خيلي درست به نظر نمي رسد که الان بخواهيد زمان مديريت فني يک نفر ديگر اين حرف ها را بزنيد!
**
افشارزاده مديرعامل استقلال گفت به دنبال تصميم عقلاني در استقلال هستيم! راستش را بخواهيد ابتداي فصل که شما به مجموعه مديريتي اضافه شديد به يکباره از شما حرفي شنيديم که احساس کرديم بايد هواداران استقلال خوشحال باشند که مديري آمده که حرف از کارهاي عقلاني مي زند اما نمي دانيم چرا به يکباره استقلال نه تنها نتوانست نتايج قبلي خودش را تکرار بکند بلکه به يکباره به رقيب ديرينه خودش در بازي رفت و برگشت باخت!جناب آقاي مديرعامل آبي! لطف کنيد دست از انجام کارهاي عقلاني برداريد و همان کارهاي بي برنامه مديران سابق را ادامه بدهيد تا شايد اين تيم جان تازه اي بگيرد و بتواند به جايگاه سابقش برگردد! اين خواسته زيادي نيست که ما از شما داريم و دل مان مي خواهد هر جوري شده شما را به اين کار دعوت بکنيم!
**
علي کفاشيان در حاشيه همايش هم انديشي مربيان فو‌تبا‌ل درباره صحبت‌هاي منصور قنبرزاده مبني بر اين که وقت اضافه‌هاي بازي به اتمام نرسيده بود و بايد اين دقايق تکرار شود، اظها‌ر کرد: اين حرف‌هاي جديد از کجا مي‌آيد؟ بازي تمام شده است و طبق قانون جام قهرماني به سپاهان تعلق گرفته است و هيچ چيزي قابل تغيير نيست. نمي دانم چه کساني اين موضوعات را مطرح مي‌کنند، اما قطعا با متخلفان بازي تراکتورسازي و نفت تهران برخورد خواهد شد.
براي يک بار هم که شده نبايد به حرف هاي آقاي کفاشيان بخنديم و بايد به حرف هاي کسي که کفاشيان دارد عليه او حرف مي زند همچين قهقهه اي بزنيم که خودش متوجه بشود! آخر مگر اين امکان وجود دارد که دقايق تلف شده بازي محاسبه شده و دوباره تکرار بشود!؟ کجاي دنياي فوتبال يک همچين موردي اتفاق افتاده که بخواهد در فوتبال بي برنامه ما اتفاق بيفتد! اين را گفتيم که بدانيد ما هميشه به حرف هاي آقاي رئيس نمي خنديم!


 سوشا مکاني: من به درد حمله مي خورم نه دروازه باني! نگاه کنيد چه جوري با توپ مي دوم! 


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون