جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3347- تاریخ : 1394/02/31 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)


هوشمند بنويسيد


قلم هوشمند با قابليت پاسخگويي به تماس تلفني و تايپ روي همه سطوح


نقاشي ونگوگ زنده شد!

سرمقاله
برنامه ريزي


گنده تر از دروغ


پيوند فک تيتانيومي به يک لاک پشت آسيب ديده


  هوشمند بنويسيد 

در سال هاي اخير، گجت هاي بسياري توليد و عرضه شده اند اما اخيرا قلم متفاوتي عرضه شده که تجربه يک يادداشت برداري هوشمند را به کاربرانش
مي بخشد.
به گزارش مهر، کاربران با قلم هوشمند Neo Smartpen N2 مي توانند با يادداشت برداري روي يک برگ کاغذ، نسخه ديجيتالي آن را نيز در اختيار داشته باشند. اين قلم هوشمند با کمک بلوتوث با اسمارت فون ها ارتباط برقرار کرده و با داشتن حافظه MicroSD و همينطور سه سنسور متفاوت از قابليت هاي ويژه اي برخوردار
است.


 قلم هوشمند با قابليت پاسخگويي به تماس تلفني و تايپ روي همه سطوح 

يک قلم هوشمند جديد به کاربران اجازه مي‌دهد بر روي هر سطحي يادداشت‌هاي خود را بنويسند و سپس اين متن بطور خودکار بر روي نمايشگر تلفن همراه ظاهر شود.
به گزارش ايسنا اين قلم هوشمند 169 دلاري موسوم به Phree همچنين به عنوان يک هدست بلوتوث عمل کرده و اطلاعات تلفن همراه را روي يک نمايشگر داخلي نشان مي‌دهد.
قلم Phree توسط شرکت فناوري‌هاي OTM ساخته شده و در حال حاضر براي جذب سرمايه در سايت منبع‌يابي کيک‌استارتر قرار داده شده است.اين قلم هوشمند از فناوري سنجش ترجمه نوري به همراه يک حسگر تداخل‌سنج ليزر سه‌بعدي براي پيگيري حرکت استفاده مي‌کند.
اين فناوري بويژه از ليزرهاي رهگيري حرکت براي پيگري حرکات قلم و شکل حروف استفاده مي‌کند. اين حروف بر روي همه سطوح از جمله ميز، صندلي، دست و حتي ديوار قابل رهگيري است.
اين حروف توسط بلوتوث بر روي نمايشگر و روي طيفي از برنامه‌هاي سازگار مانند OneNote، Office يا وايبر تايپ مي‌شود.
قلم Phree با يادگيري شيوه نوشتار فرد و حالت گرفتن آن توسط کاربر، مي‌تواند به عنوان يک ابزار بيومتري استفاده شود.
علاوه بر آن، Phree مي‌تواند نقش‌ها، حاشيه‌نويسي‌ها و ساير نمادها را شناسايي کند تا کاربران بتوانند شکلک‌هاي طراحي دستي را ارسال کنند.
همچنين نمايشگر کوچک روي اين قلم اطلاعات و پيامکهايي را نمايش مي‌دهد که بطور مستقيم از روي نمايشگر قابل پاسخگويي است.
قلم هوشمند Phree از يک بلندگوي داخلي برخوردار بوده، از اين رو مي‌توان از آن به عنوان يک هدست بلوتوث براي پاسخگويي به تماس‌هاي تلفني استفاده کرد.
طول پيش‌ساخت اين قلم 142 ميلي‌متر، عرض آن 18 ميلي‌متر و ضخامت آن 8.5 ميلي‌متر است. قلم Phree با وزن 30 گرم در رنگ‌هاي مشکي، خاکستري، نقره‌اي و طلايي ارائه شده است.


 نقاشي ونگوگ زنده شد! 

تصور اينکه يک نقاشي و به ويژه يک نقاشي معروف به نوعي حيات پيدا کند هيجان انگيز است. حالا اين امکان با استفاده از فناوري واقعيت مجازي محقق شده است.
به گزارش مهر، گروهي از محققان در نيويورک دست به ابتکارعمل جالب توجهي زده و امکان مشاهده نسخه سه بعدي يکي از نقاشي هاي معروف وينسنت ونگوگ نقاش معروف هلندي را از طريق هدست واقعيت مجازي را محقق ساخته اند.
اين نقاشي که The Night Café (کافه شب) نام دارد در زمره يکي از برترين نقاشي هاي وينسنت ونگوگ قرار دارد که زنده بودن رنگها يکي از ويژگيهاي اصلي آن به شمار مي آيد. حالا مشاهده آن از طريق فناوري هدست واقعيت مجازي، رنگ و بوي تازه تري به آن بخشيده است.
نکته جالب توجه در اين نوآوري اين است که مشخصه هاي متنوع متحرکي نيز در حين مشاهده تصوير سه بعدي اين نقاشي ديده
مي‌شود. در نتيجه فردي که اين تصوير را در دنياي واقعيت مجازي مشاهده مي کند خود را در برابر تصويري زنده از يک نقاشي
مي‌بيند و اين امکان حيرت انگيزي است که براي نخستين بار در جهان فراهم مي شود.
به عنوان مثال هاله اي از نور گيج‌کننده‌اي در اطراف چراغهاي آويزان از سقف ديده مي‌شود و در گوشه اي از تصوير زنده، مردي ديده مي شود که خود را همچون ونگوگ در حالت پيپ کشيدن نشان مي دهد و اينها همگي مواردي هستند که در نقاشي اصلي اين هنرمند نيز به چشم مي خورد.
محققان در اين پروژه عناصر اصلي تشکيل دهنده نقاشي ونگوگ را با استفاده از يک نرم افزار مخصوص ديجيتالي کرده و امکان مشاهده آن در دنياي سه بعدي را فراهم کردند.


 سرمقاله
 برنامه ريزي 

مهدي طوسي

شايد تاکنون اقدام به برنامه ريزي هاي زيادي کرده باشيد و اتفاقا در پاره اي از موارد هم موفق بوده ايد اما در نهايت برنامه شما به شکست محکوم بوده است يا نتيجه اکتسابي شما منطبق بر
فعاليت هاي شما نبوده است. مي دانيد چرا؟ شما براي موفقيت در هر کاري نياز به دانستن اطلاعات لازم براي انجام آن کار و استفاده از تجربيات مثبت ديگران داريد.
اين که برنامه ريزي هاي شما هر بار با شکست مواجه شده است، چيز غيرمنتظره اي نبوده است بر عکس داشتن اين توقع که شما بدون دانستن مباني اقدام به برنامه ريزي کرده ايد و حتما هم موفق خواهيد بود، امري است غير طبيعي بنابراين براي تدوين يک برنامه جامع ابتدا بايد به يک سري اصول
توجه کنيد.
بسياري فکر مي کنند اشکال کار آن ها به دليل بي تجربگي، راه صحيح تنظيم برنامه را نمي دانند وبايد فردي با تجربه ي بيش تر آن ها را راهنمايي نمايد، به همين دليل به افراد مورد اطمينان خود مراجعه مي نمايند و تقاضاي دريافت برنامه را دارند تا در طول سال تحصيلي با اجراي آن برنامه در کنکور موفق شوند.
چه بسا برنامه اي بر اساس تجارب افراد تنظيم مي شود ولي آيا مي دانيد سرنوشت اين برنامه چيست؟ اين برنامه هم دقيقا" مانند برنامه ي تنظيمي خودتان اجرا نخواهد شد و بر روي صفحه کاغذ باقي خواهد ماند.
در برخي اوقات مشاهده مي شود دانش آموزان برخلاف آنچه واقعي است، اقدام به برنامه ريزي مي کنند به طور مثال يک
دانش آموز در طول هفته فقط براي مطالعه مفيد 30 ساعت زمان دارد اما هنگام برنامه ريزي 40 يا 45 ساعت برنامه ريزي تدوين مي کند. اين دقيقا اولين حلقه از زنجير موفقيت در اجراي برنامه ريزي است که اگر به آن توجه شود، موجب موفقيت و بي توجي به آن باعث شکست در برنامه ها خواهد شد.
برنامه ريزي بايد با توجه به توانايي هاي شخصي تدوين
شود:
حتما زماني که از برنامه ريزي ساعتي استفاده کرده ايد، متوجه شده ايد در برخي بازه ها حجم مطلب مشخص شده با زمان مطابقت ندارد، براي برخي دروس کمتر از حد لازم زمان قرار داده ايد و براي برخي ديگر بيش از مورد نياز وقت اختصاص داده ايد يا ممکن است در ساعتي برنامه ريزي کرده ايد که قصد مطالعه داريد اما به طور متناوب در اين زمان شما کسل هستيد و احساس مي کنيد بار ذهني مناسبي نداريد و مشکلاتي از اين قبيل.
برنامه ريزي در همه امور زندگي فرد برنامه ريز را به اهداف متعالي اش نزديک مي کند. نوجوانان بايد به اين باور برسند که رسيدن به همه اهداف بزرگشان نيازمند ملزوماتي است که
اساسي ترين آن برنامه ريزي است.


 گنده تر از دروغ 

تکرار بازي
مهدي بيرنگ
گفته مي شود که قرار است تيم الهلال که در بازي مقابل تيم پرسپوليس بازي را واگذار کرد دوباره بازي اش را با اين تيم تکرار بکند و هر جوري شده اين بازي را ببرد و تا جايي که امکان دارد گل بزند تا در بازي برگشت بتواند به کاري که کرده نمره قبولي بدهد و تازه اگر توانست انقدر گل بزند که همه دهان شان باز بماند و بگويند: واي..........! اين تيم چقدر گل زد و آن تيم چقدر
گل خورد!
در هر صورت اين جوري مي گويند و ما هم بيشتر از اين اطلاع نداريم!

 


 پيوند فک تيتانيومي به يک لاک پشت آسيب ديده 

به لطف استفاده از تازه ترين پيشرفتهاي فناوري چاپ سه بعدي، محققان موفق به ساخت فک مصنوعي براي لاکپشتي آسيب ديده شدند.
به گزارش مهر، اگر در گذشته اتفاق دلخراشي براي گونه هاي زيستي ارزشمندي همچون لاک پشتها روي مي داد، مرگ زودهنگام سرانجام غيرقابل تغيير آنها بود اما حالا و به لطف پيشرفتهاي نوين علمي اين امکان فراهم شده که از فناوري چاپ سه بعدي براي توليد اندامهاي آسيب ديده حيوانات استفاده شود.
گروهي از محققان در ترکيه پس از انتقال لاک پشت دريايي آسيب ديده از ناحيه فک و صورت به يک مرکز دانشگاهي، به سرعت دست به کار شده و با همکاري مهندسان شرکتي دانش بنيان فک مصنوعي از جنس تيتانيوم براي آن توليد کردند.
اين اندام مصنوعي که با استفاده از مدلهاي سه بعدي طراحي و توليد شده است دقيقا منطبق بر صورت حيوان بوده، به طوريکه تنها از نزديک مي توان تفاوت آن با ساير بخشهاي صورت لاک پشت را متوجه شد. براي توليد اين اندام مصنوعي، محققان ابتدا صورت آسيب ديده حيوان را اسکن و در مرحله بعدي تصاوير به دست آمده را به مدلهاي سه بعدي تبديل کردند.پس از اين مرحله نوبت به چاپ سه بعدي با استفاده از کلاسي از تيتانيوم مورد استفاده در علوم پزشکي فرا رسيد. با گذشته چند روز از اين پيوند، محققان اميدوارند تا با پس زده نشدن اين عضو مصنوعي به زودي حيوان را به حيات وحش طبيعي خود بازگردانند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون