جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3343- تاریخ : 1394/02/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

معاون تر‌بيت ‌بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش:
سه ميليون و 500 هزار دانش‌آ‌مو‌ز‌ در المپياد ورزشي مدارس مشارکت داشتند

سرمربي تيم فوتبال نوجوانان ايران:
بازيکنان رده نوجوانان بايد پخته شوند


شاهين با تعصب


گارگرجم ، دست پرورده استقلال


ميز خبر


ورزش جوان و نوجوان


 معاون تر‌بيت ‌بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش:
  سه ميليون و 500 هزار دانش‌آ‌مو‌ز‌ در المپياد ورزشي مدارس مشارکت داشتند 

 
معاون تر‌بيت ‌بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش از مشارکت سه ميليون و 500 هزار دانش‌آ‌مو‌ز‌ در اولين دوره المپياد ورزشي مدارس کشور خبر داد و گفت: 33 هزار دبير ورزشي نسبت به کشف استعدادها در اين طرح اقدام کردند.مهرزاد حميدي طي سخناني در مراسم اختتاميه اولين المپياد ورزشي دانش‌آ‌مو‌ز‌ان سراسر کشور، اظها‌ر کرد: هدف ما از برگزاري اولين دوره اين المپياد آشنايي هر‌ چه‌ بيشتر دانش‌آ‌مو‌ز‌ان مدارس سراسر کشور با فعاليت‌هاي ورزشي و تشويق آنها به انجام اين فعاليت‌ها در رشته‌ها‌ي دلخواه‌شان بوده است. اگر مدارس فعاليت‌هاي شاد دانش‌آ‌مو‌ز‌ي داشته باشند هيچ کدام از دانش‌آ‌مو‌ز‌ان از تعطيلي مدارس شاد نمي‌شوند.

معاون تر‌بيت ‌بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش با تاکيد بر توجه ويژه‌ به ورزش دختران دانش‌آ‌مو‌ز‌، افزود: در برنامه‌هايمان به صورت خاص به فعاليت‌هاي ورزشي دختران دانش‌آ‌مو‌ز‌ نگاه ويژه‌ اي داريم تا تحرک بيشتري را در دانش‌آ‌مو‌ز‌ان دختر شاهد باشيم. از اين که دختران مشارکت خوبي در اين المپياد داشتند بسيار خوشحاليم.

وي با بيان اين که مرحله بعدي اين المپياد تشکيل کانون هاي ورزشي در مدارس است، خاطر‌ نشان کرد: از اين به بعد در مدارس در نوبت دوم کانون‌هاي ورزشي تشکيل مي‌شود و دانش‌آ‌مو‌ز‌ان مي‌توانند فعاليت‌هاي ورزشي خود را زير نظر دبيران مجرب ورزشي و در رشته مورد علاقه ادامه دهند تا ان‌شا‌ء‌الله نفرات نخبه به سمت فدراسيون‌هاي ورزشي و هيات هاي ورزشي سوق داده شوند.

حميدي همچنين در جمع خبرنگاران، تصريح کرد: فعاليت‌هاي ورزشي در ميان دانش‌آ‌مو‌ز‌ان زدوده شده بود و آنها به واسطه مشغله‌هاي درسي مشارکت چنداني در فعاليت‌هاي ورزشي نداشتند. به همين دليل ما با راه‌اندازي اين المپياد سعي کرديم مشارکت دانش‌آ‌مو‌ز‌ان را در فعاليت‌هاي ورزشي افزايش دهيم و گستره بيشتري از دانش‌آ‌مو‌ز‌ان را درگير اين موضوع کنيم، چرا که آنها نياز به تحرک، تناسب اندام و سلامتي هر چه بيشتر دارند.

معاون تر‌بيت ‌بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بيان اين که سه ميليون و 500 هزار دانش‌آ‌مو‌ز‌ سراسر کشور در اين المپياد مشارکت داشتند، ا‌دا‌مه‌ داد: سعي مي‌کنيم در دوره بعدي اين جمعيت را به پنج ميليون دانش‌آ‌مو‌ز‌ برسانيم. در اين طرح غربالگري ملي توسط 33 هزار دبير تر‌بيت بدني صورت گرفت تا نخبه‌هاي ورزشي مورد شناسايي قرار گيرند و به ورزش حر‌فه‌اي سوق داده شوند. همچنين ما با ايجاد فعاليت‌هاي ورزشي ساده مانند طناب زني، د‌و‌و‌ميد‌ا‌ني و ... به دنبال اين هستيم تا همه دانش‌آ‌مو‌ز‌ان به سمت ورزش سوق داده شوند.

وي در ادامه خاطر‌ نشان کرد: سه هزار مکان ورزشي آموزش و پرورش در سراسر کشور به عنوان کانون هاي ورزشي منتظر استعدادهاي کشف شده در اين المپياد هستند تا زير نظر دبيران نخبه ورزشي پرورش يابند و با همکاري که با وزارت ورزش و جوانان داريم به سمت ورزش حر‌فه‌اي حرکت کنند.

وي همچنين درباره به تاخير افتادن آموزش ژيمناستيک در رده دوم ابتدايي علي‌رغم طرحي که مصوب شده است، پاسخ داد: اين طرح در مدارسي که تخته و تشک ژيمناستيک دارند مانند قبل ا‌د‌ا‌مه‌ دارد و در مدارسي که اين امکانات را نداشته باشيم نمي توانيم اين را طرح را عملي کنيم. همچنين در مورد شنا نيز در مدارسي که داراي استخر هستند اين طرح در جريان است و در مدارسي که فاقد اين امکانات در اين رشته باشند نمي توانيم آن را اجرايي کنيم.

معاون تر‌بيت ‌بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اين سوال که آيا برنامه‌اي براي تامين امکانات رشته‌ها‌ي پايه در مدارس داريد يا خير؟ اظها‌ر کرد: ما بر اساس امکاناتمان حرکت مي‌کنيم و اگر شما استخر شنا داريد مي توانيد به ما بدهيد تا از آن استفاده کنيم!


 سرمربي تيم فوتبال نوجوانان ايران:
 بازيکنان رده نوجوانان بايد پخته شوند 

 
حميد عليدوستي سرمربي تيم فوتبال نوجوانان ايران درخصوص مراحل آماده سازي تيم نوجوانان ايران گفت: تمرينات تيم ملي در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار مي‌شود.وي افزود: در اين اردو بازيکنان از لحاظ ذهني و رواني نيز زير نظر مربيان تمرينات تکنيکي و تاکتيکي خود را پيگيري مي‌کنند. آخرين مرحله نهايي اردو استعداديابي در دو گروه در حال برگزاري است و بعد از آن بهترين نفرات را به اردوي تيم ملي دعوت خواهيم کرد.

سرمربي تيم فوتبال نوجوانان ايران در ادامه تاکيد کرد: از هفته آينده به دليل امتحانات مدارس اردوهاي تيم ملي تعطيل خواهد شد و از تيرماه تمرينات خود را مجددا آغاز مي‌کنيم. در نظر داريم در هر ماه، سه اردو برگزار کرده و بايد خودمان را براي مسابقات مقدماتي قهرماني آسيا که شهريورماه برگزار مي‌شود، آماده کنيم.

وي درباره استعداديابي در مناطق 9 گانه کشور خاطرنشان کرد: با همکاري کميته جوانان بازيکنان خوبي در اين رده انتخاب کرده و بازيکنان مستعد زيادي در اين رده داريم. باشگاه‌ها به رده‌هاي پايه اهميت نمي‌دهند، ما بايد در اردوها کار آموزش را هم انجام دهيم. بازيکنان رده نوجوانان استعدادهاي خامي هستند که بايد پخته شوند. در زمان کم هم نمي‌توان ايده‌آل‌ها را کشف کرد و درهاي تيم نوجوانان روي بازيکنان آماده از لحاظ فني و روحي باز است.

عليدوستي در ادامه بيان کرد: قهرماني در تورنمنت بين‌المللي ژاپن به ما بسيار کمک کرد. ترکيب اصلي تيم را شناخته ايم و هدف طولاني‌تر ما ديدارهاي مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا در اين رده است. قرعه کشي اين رقابتها 15 خردادماه سال جاري برگزار خواهد شد و تا آن زمان اردوهايمان را مرتب دنبال خواهيم کرد. اگر مي‌خواهيم جزو 16 تيم برتر آسيا قرار بگيريم بايد سخت کار کنيم. بدون شک اين امر مهم زماني ميسر مي‌شود که از لحاظ جسماني، تاکتيکي و ذهني آماده باشيم و کمترين اشتباه را داشته باشيم.

وي اضافه کرد: چهارماه تا رقابتهاي مقدماتي قهرماني آسيا باقي مانده و بايد تيم آماده و مهيايي را به اين مسابقات اعزام کنيم. کار دشواري داريم چرا که فوتبال پايه در آسيا رشد چشمگيري کرده است. همه اينها نشانه هايي است که بدانيم که کشورهاي آسيايي به فوتبال پايه شان اهميت مي دهند و ما هم نبايد از قافله عقب بمانيم.


 شاهين با تعصب  

شاهين بياني بازيکن سابق باشگاه استقلال تهران و برادر بزرگتر شاهرخ بياني است. شاهين ازبازيکنان با تعصب ومحبوب نزدآبي ها بود که همراه با تيم استقلال به عنوان کاپيتان درسال1370 قهرمان جام باشگاه هاي آسيا شد. شاهين 15 سال براي استقلال بازي کردوسرانجام درروزهجدهم مهرماه سال1374 دربازي دوستانه که باشگاه به مناسبت خداحافظي وي مقابل تيم ملي سنگاپورترتيب داده بود کفش هاي خود را آويخت. تعصب وعشق او به تيم استقلال به حدي بالا بودکه حتي اشک پرسپوليسي هايي که براي ديدن باخت استقلال به ورزشگاه آمده بودندرا درآورد وآنها را به تشويق وي واداشت.


 گارگرجم ، دست پرورده استقلال 

 اکبر کارگرجم بازيکن فوتبال ايراني است.او دومين فرزند از خانواده سه فرزندي کارگرجم بود.از زمين هاي خاکي بهجت آباد فوتبال را شروع کرد.از آنجا که زمين فوتبال آنها نزديک باشگاه استقلال بود به اتفاق چند تن از دوستانش از جمله رضا عادلخاني به تيم خردسالان استقلال پيوست. مدتي بعد براي تيم جوانان اين باشگاه انتخاب شد اما در يک بازي مچ پايش شکست و باعث شد به مدت سه سال کامل فوتبال بازي کند.

بعد از بازگشتش به ورزش در باشگاه راه آهن فوتبالش را ادامه داد.وي پس از دو سال حضور در راه آهن در سال 1348 به استقلال پيوست.


 ميز خبر 

برگزاري مسابقات انتخابي تيم فوتبال نوجوانان کشور در اراک

مسابقات انتخابي تيم فوتبال نوجوانان منطقه هفت کشور در اراک برگزار شد.در اين دوره از مسابقات يک روزه که در ورزشگاه 15 هزار نفري امام خميني(ره) اراک برگزار شد، 68 ورزشکار در رده سني نوجوانان از استان هاي چهار محال بختياري، يزد، اصفهان و مرکزي با يکديگر به رقابت پرداختند.رييس روابط عمومي هيات فوتبال استان مرکزي گفت: 20 نفر برتر اين دوره از رقابت ها به مسابقات 9 گانه مناطق کشوري راه يافتند که پس از استعداد يابي دراين مسابقه ها و کسب امتياز به اردوي تيم فوتبال نوجوان کشوردعوت مي شوند.

محسن صادقي افزود: ورزشکاران راه يافته به مسابقات انتخابي تيم فوتبال نوجوانان منطقه هفت کشور از برترين هاي اين رشته هستند که پس از استعداد يابي در استان هاي خود به اين مسابقات اعزام شده اند.

دو هزار نفر فوتباليست در رده سني نوجوانان به صورت سازمان يافته در استان مرکزي وجود دارد.


محمد طلايي سرمربي تيم ملي کشتي آزاد جوانان :

جوانان شايسته انتخاب شدند

محمد طلايي سرمربي تيم ملي کشتي آزاد جوانان درباره مرحله نهايي انتخابي تيم ملي کشتي آزاد جوانان گفت: حدود 90 درصد از نفراتي که پيش‌بيني مي‌کردم موفق به کسب عنوان در انتخابي شدند. البته يکي دو نفر هم درخواست تغيير وزن داده بودند و به يک وزن بالاتر رفتند.

وي ادامه داد:‌ استخوان‌بندي و چارچوب تيم جوانان همان تيمي است که در اردوها زير نظر کادر فني ماهها تمرين مي‌کردند و موفق شدند در انتخابي هم عملکرد قابل قبولي از خود بر جاي بگذارند؛ البته ترکيب نهايي تيم ملي بعد از حضور در اردوها و شرکت در تورنمنت خارجي مشخص خواهد شد. نظم و انضباط اردويي نيز از اهميت بالايي براي کادر فني برخوردار است.

سرمربي تيم ملي کشتي آزاد جوانان درباره اينکه با اين اوصاف آيا چهره تازه‌اي در مسابقات انتخابي شناسايي شد، گفت: در وزن 96 کيلوگرم محمودي که موفق به شکست شهبازي شد، خارج از سيستم اردويي تيم ملي بود و کشتي‌هاي خوبي گرفت. پيمان بياباني هم از ديگر نفراتي بود که نظر من را جلب کرد و اميدواريم با دعوت اين نفرات به اردوها براي بهبود عملکردشان تلاش کنيم. بيشتر افرادي که موفق به کسب موفقيت در انتخابي تيم ملي شدند نفراتي بودند که در اردوهاي تيم ملي حضور داشتند.

طلايي درباره غيبت ايمان صادقي، قهرمان جوانان جهان، در مسابقات انتخابي گفت:‌ با پيشنهاد رسول خادم قرار است صادقي در انتخابي تيم ملي بزرگسالان کشتي بگيرد و پس از آن به اردوي جوانان دعوت خواهد شد؛ پس از آن نيز درباره اعزام يا عدم اعزام صادقي به مسابقات تصميم‌گيري خواهيم کرد.


درخشش کشتي گيران جوان فارس در مسابقات انتخابي تيم ملي

دبيرهيات کشتي فارس گفت: کشتي گيران اين استان در مسابقات انتخابي تيم ملي کشتي فرنگي جوانان کشور براي حضور در مسابقات جهاني 2015 برزيل با کسب سه طلا و يک نقره درخشش خوبي داشتند .فريبرز منوچهري افزود:در وزن 50 کيلوگرم، عليرضا کارگر از فارس با شايستگي به مدال طلا رسيد و به عضويت تيم ملي در آمد و در وزن 55 کيلوگرم هم ميثم دلخاني ديگر کشتي گير فارسي بود که به مدال نقره بسنده کرد .

وي افزود :در وزن 74 کيلوگرم ، کيوان رضايي از فارس تمام رقيبان خود را از پيش رو بر داشت و مدال طلا را به گردن اويخت و در وزن 120 کيلو گرم نيز پوريا عباسي با اقتدار به مدال طلا دست يافت.رقابت هاي کشتي فرنگي قهرماني سال 2015 جهان مرداد سال جاري در کشور برزيل برگزار مي شود.


ليگ برتر جوانان استان گيلان

جوانان شاهين رشت و کشاورز لشت نشاء مساوي شدند

در چارچوب رقابت هاي فوتبال ليگ برتر جوانان استان گيلان ، ديدار تيم هاي شاهين رشت و کشاورز لشت با نتيجه مساوي بدون گل به پايان رسيد.

در جريان اين مسابقه که از هفته بيست و يکم اين رقابت ها برگزار شد ، دو تيم يک بازي متعادل را از خود به نمايش گذاشتند و نتوانستند دروازه هم را باز کنند تا اين ديدار با مساوي بدون گل خاتمه يابد .در ساير ديدارهاي برگزار شده از هفته بيست و يکم اين رقابت ها نيز ، تيم فوتبال جوانان همياري سياهکل با نتيجه سه بر صفر شهرداري بندرانزلي را شکست داد تا مقام سومي خود را مسجل کند .همچنين ديدار تيم هاي فوتبال جوانان شهرداري ماسال و شهرداري تولم شهر با نتيجه مساوي صفر بر صفر به پايان رسيد و تيم جوانان کادوس کاسال موفق شد با نتيجه يک بر صفر شهرداري لاهيجان را شکست دهد تا شانس اول قهرماني اين مسابقات باشد .

در ساير ديدارهاي برگزار شده نيز ، تيم فوتبال جوانان ايثارگران کوثر رودبار با نتيجه دو بر صفر برابر شهداي نوير بندرانزلي به برتري رسيد و تيم فوتبال جوانان بنادر و دريا نوردي انزلي با نتيجه چهار بر دو پرسپوليس رشت را مغلوب کرد . در جدول رده بندي اين مسابقات نيز و تا پابان هفته بيست و يکم ، تيم فوتبال جوانان کادوس ماسال با کسب 43 امتياز در مکان نخست قرار دارد ، تيم ايثارگران کوثر رودبار با کسب 42 امتياز دوم است و همياري سياهکل نيز با کسب 38 امتياز در رتبه سوم قرار دارد .


 ورزش جوان و نوجوان 

ليگ جوانان گيلان

برد تيم فوتبال شهرداري رودسر مقابل ملوان جوان رشت

در ادامه رقابت هاي فوتبال ليگ دسته اول جوانان استان گيلان و از هفته ما قبل پاياني اين مسابقات يک ديدار در رودسر برگزار شد که طي آن تيم شهرداري اين شهر مقابل ملوان جوان رشت به برتري دست يافت.در اين ديدار که با حضور جمعي از علاقه مندان به اين رشته ورزشي در زمين ورزشي شهرداري رودسر برگزار شد تيم ميزبان مقابل ميهمان خود به پيروزي سه بر يک دست يافت.

دو تيم، دقايق نخست بازي را کمي با احتياط آغاز کردند اما در ادامه اين تيم ميزبان بود که فشار زيادي روي دروازه حريف ايجاد کرد و در دقيقه 16تيم شهرداري رودسر موفق به گشودن دروازه ميهمان شد؛ اين گل از روي يک ضربه ايستگاهي و با ضربه سر مجتبي رضوي پور به ثمر رسيد که دروازه بان حريف هيچ عکس العملي روي اين توپ نداشت و توپ وارد دروازه شد.اين برتري يک بر صفر شهرداري رودسر تا پايان نيمه نخست حفظ شد.

با آغاز نيمه دوم باز هم اين تيم شهرداري رودسر بود که به گل دوم دست يافت و در دقيقه 51 به دنبال اشتباه محاسباتي دروازه بان تيم ملوان در مهار توپ امير مستوفي بازيکن شهرداري رودسر از اين موقعيت بهره جست و توپ را با ضربه سر و براي دومين بار وارد دروازه تيم ميهمان کرد.

تيم ميهمان نيز در اين ديدار، حريف دست و پا بسته اي نبود و در معدودترين حملات خطرناک نشان مي داد تا اينکه در دقيقه 65يکي از بازيکنان اين تيم در محوطه جريمه شهرداري رودسر متوقف شد که بلافاصله داور نقطه پنالتي را نشان داد که اين ضربه را بازيکن ملوان محمد آبروان به دور از دسترس دروازه بان شهرداري رودسر به گل تبديل کرد و نتيجه به حداقل کشيده شد.

بازي دقايق پاياني خود را طي مي کرد که تيم شهرداري رودسر موفق به گشودن دروازه حريف براي بار سوم شد اين گل را باز هم امير مستوفي با يک شوت سنگين به ثمر رساند و اين گل آب سردي بر پيکر تيم حريف ريخت و بازي در نهايت با برتري سه بر يک به سود شهرداري رودسر پايان يافت.


عسگر صادقي سرمربي تيم ملوان جوان رشت :

جوانان ما کم دقت بودند

عسگر صادقي سرمربي تيم ملوان جوان رشت پس از شکست تيمش مقابل تيم جوانان شهرداري رودسر گفت: تيم ما در اين ديدار از نظر فني بازي خوبي ارائه داد اما بازيکنان ما در ضربات نهايي دقت لازم را نداشتند و فرصت ها را يکي پس از ديگري از دست دادند.

عسگر صادقي افزود: گلهايي که در اين بازي خورديم بيشتر از روي اشتباهات فردي دريافت کرديم ضمن اينکه تيم حريف در خانه بازي مي کرد و از نظر فيزيکي و بدني از تيم ما سرتر بودند و توانستند از موقعيت ها بهتر استفاده و نتيجه بازي را به نفع خود تغيير دهند.


ابراهيم مير جاويد کار سرمربي تيم شهرداري رودسر :

به فکر 3 امتياز بوديم

ابراهيم مير جاويد کار سرمربي تيم جوانان شهرداري رودسرپس از پيروزي مقابل تيم ملوان جوان رشت گفت: به دليل حساسيت در بالاي جدول، ما بيشتر به دنبال کسب هر سه امتياز بازي بوديم و در نيمه نخست از تک موقعيت استفاده و از حريف پيش افتاديم.ابراهيم مير جاويد کار افزود: ما در اين بازي بيشتر در فکر نتيجه بازي بوديم تا يک بازي زيبا و قشنگ و اين طبيعي بود چرا که مي خواستيم در بالاي جدول باقي بمانيم .وي اضافه کرد: در نيمه دوم از ضعف هاي تيم حريف در خط کناره استفاده و دو گل ديگر نيز وارد دروازه آنها کرديم .به گفته مير جاويد کار، هفته پاياني به مصاف اوژن خمام مي رويم که در صورت پيروزي يکي از تيم هاي صعود کننده به ليگ برتر جوانان استان خواهيم بود.


بازگشت تيم ملي جوانان از ايتاليا

تيم ملي جوانان پس از برگزاري يک ديدار تدارکاتي با تيم ملي فوتبال جوانان ايتاليا، به تهران بازگشت.به گزارش سايت رسمي فدراسيون، تيم ملي جوانان ايران پس از حضور در رم و انجام يک ديدار تدارکاتي برابر تيم ملي جوانان ايتاليا، وارد تهران شدند.اين ديدار در حالي برگزار شد که تيم ملي جوانان ايران بازي را 2 بر يک واگذار کرد.گفتني است، ديدارهاي تدارکاتي به منظور کسب آمادگي تيم ملي جوانان جهت حضور در رقابتهاي قهرماني آسيا برگزار مي شود.


برگزاري رقابت هاي کشتي قهرماني نونهالان مازندران

روز اول رقابت هاي کشتي قهرماني نونهالان مازندران به ميزباني شهر رستمکلا از توابع شهرستان بهشهر به پايان رسيد .دبير هيات کشتي مازندران گفت : در روز اول اين رقابت ها 146 کشتي گير 5 وزن اول رشته آزاد به مصاف هم رفتند .

غلام نوري زاده اظهار کرد : کشتي هاي ارائه شده روز اول اين رقابت ها ، فراتر از انتظار و توقع بود و نونهالان مازندراني فنون بسيار زيبايي را اجرا کرده و ارائه گر نمايشهاي بسيار دلپذيري بودند .

نوري زاده ادامه داد : بيش از 30 تيم شهرهاي مازندران در اين رقابت ها شرکت کرده و تلاش مي کنند سهمي در مدال هاي توزيع شده اين رقابت ها داشته باشند .


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون