جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3332- تاریخ : 1394/02/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

شاماني در مراسم معرفي مدير کل آموزش و پژوهش:
يادگيري در جهان امروز مبناي دانايي و قدرت است

با حضور اعضا و مربيان کانون صورت گرفت:
گرامي‌داشت روز ملي خليج فارس در هرمزگان

در هجدهمين بازار بين‌المللي فيلم فجر صورت گرفت
مذاکره براي پخش فيلم‌هاي کانون از يک شبکه تلويزيوني خارجي


کانون و جمعيت هلال احمر مازندران تفاهم‌نامه امضا مي‌کنند


 شاماني در مراسم معرفي مدير کل آموزش و پژوهش:
 يادگيري در جهان امروز مبناي دانايي و قدرت است 

 
دانايي مبناي قدرت است و در جهان رو به تغيير امروز، تنها کشورهايي مي‌توانند حرف اول تغييرات سياسي و اقتصادي را بزنند که خود را در زمره توليدکنندگان دانش قرار داده باشند. محمدعلي شاماني در نشست معرفي عليرضا کرماني به عنوان مديرکل جديد آموزش و پژوهش کانون، تاکيد کرد در دنياي پيش رو اگر نگاه ما از ديروز نشات بگيرد در فرداي ما تغييري ايجاد نخواهد شد، در حالي که اگر بخواهيم در جغرافياي سياسي و اقتصادي جهان امروز در زمره توليدکنندگان دانش قرار بگيريم، مبناي اين تلاش يادگيري و آموزش است.

وي با اشاره به فعاليت‌هاي آموزشي کانون، به همکاران خود گفت: شما يکي از بهترين کارهاي عالم را بر عهده داريد چرا که مربيان کودکان را آموزش مي‌دهيد و مسايل کودکي را در حوزه جامعه‌شناسي و ادبيات کودک با آنان مطرح مي‌کنيد و البته پاسخ‌هاي متفاوتي را هم به دست مي‌آوريد و اين، مجموعه شما را به يک مجموعه راهبردي تبديل مي‌کند.

معاون فرهنگي کانون کار آموزش و پژوهش را پراهميت عنوان کرد و افزود: فعاليت‌هاي شما بن‌مايه دانايي است و فرآيند يادگيري همکاران را تسهيل مي‌کند. اميدواريم بتوانيم از اين راه حس خوبي را در ميان همکاران به وجود آوريم و آن‌ها را از لذت و حس دانايي سرشار کنيم.

شاماني از علي‌رضا کرماني مديرکل جديد آموزش و پژوهش کانون به عنوان مديري باسواد، فاضل، آشنا با کانون و مهربان ياد کرد که مهم‌ترين دغدغه‌اش کودکي است و کمتر کسي - به ويژه در حوزه جامعه‌شناسي کودک - تا اين حد مانند او داراي دغدغه است.

وي از خدمات بهمن کاظمي مديرکل سابق و پيشکسوت کانون نيز در اين مسووليت قدرداني کرد و گفت: از طرف مديرعامل کانون و همه بچه‌هاي ايران از شما قدرداني مي‌کنيم.

علي‌رضا کرماني مديرکل جديد آموزش و پرورش کانون نيز با تاکيد بر اين نکته که متوجه مسووليت خطير خود در مجموعه کانون هست، يادآور شد کساني در همه اين سال‌ها خشت بر خشت کانون نهاده‌اند و من هم اميدوارم بتوانم خشتي بر اين بنا اضافه کنم.

وي ادامه داد: با مجموعه کانون غريبه نيستم و 20 سال در حوزه کودک فعاليت کرده‌ام و بيشتر مطالعات و تاليفات من به اين حوزه اختصاص دارد. همين جا از همه همکارانم مي‌خواهم که به من کمک کنند تا بتوانيم با صميميت - که مهم‌ترين ويژگي کارکنان کانون است - و البته جديت سازماني، کارها را به خوبي پيش ببريم.

بر اساس اين گزارش بهمن کاظمي مديرکل سابق آموزش و پژوهش کانون نيز با بيان خاطراتي از 35 سال فعاليت در کانون به عنوان عضو، مربي، کارشناس، پژوهشگر و مدير تاکيد کرد که اين تعلق سازماني تعهد ايجاد مي‌کند و من تلاش کردم در همه اين سال‌ها احساس بچه‌ها را درک کنم و به آن‌ها بگويم: «دوست‌تان دارم.»

وي که به جمع همکاران پيش‌کسوت و بازنشسته کانون پيوسته است تاکيد کرد: وقتي برنامه‌هاي آموزشي به نتيجه مي‌رسد که نياز مربيان را شناسايي و از آن حمايت کنيم. وقتي اين نياز برانگيخته شد آن‌ها به سمت مطالعه و کتاب‌خواني مي‌روند.

در اين مراسم که تعدادي زيادي از همکاران و کارشناسان آموزش و پژوهش کانون حضور داشتند برخي از کارشناسان و يکي از بازنشستگان اين مجموعه در سخناني از خدمات مديرکل سابق اين مجموعه قدرداني کردند.

خواندن متن لوح تقدير مديرعامل و حکم انتصاب مديرکل جديد و اعطاي اين لوح‌ها پايان بخش اين آيين بود.

عليرضا حاجيان‌زاده مديرعامل کانون روز هفتم ارديبهشت 1394 و بر اساس پيشنهاد معاون فرهنگي با صدور حکمي عليرضا کرماني را که داراي سوابق متعدد اجرايي، آموزش و پژوهشي است به عنوان مديرکل جديد آموزش و پژوهش کانون منصوب کرد.

وي در اين حکم از مديرکل جديد خواسته است با بهره‌مندي از مشارکت و هم فکري صاحب‌نظران و کارشناسان نسبت به کيفيت بخشي آموزش مربيان، کارشناسان و مديران و طراحي و اجراي پژوهش‌هاي مورد نياز و کاربردي کانون اهتمام ورزد.


 با حضور اعضا و مربيان کانون صورت گرفت:
 گرامي‌داشت روز ملي خليج فارس در هرمزگان 

 
همزمان با روز ملي «خليج فارس»، مراکز کانون در استان‌ هرمزگان برنامه‌هاي متنوعي را در ساحل و دريا اجرا کردند.در اين روز، اعضاي مجتمع آفرينش کانون در بندرعباس با حضور در گلزار شهدا و اهداي گل ياد و خاطره شهيدان خليج فارس را زنده نگه داشتند.

در اين ويژه‌برنامه که با حضور شهردار استان هرمزگان و ديگر مسوولان استاني برگزارشد اعضاي کانون با آرمان‌هاي شهداي خليج فارس آشنا شدند.

ناهيد پذيرايي مسوول مجتمع آفرينش بندرعباس درجمع اعضا گفت: نام خليج فارس براي ما ايرانيان از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

وي هدف از حضور اعضاي مجتمع آفرينش در گلزار شهدا را گرامي‌داشت ياد و خاطره شهيدان خليج فارس دانست که با نثار جان‌شان نام خليج هميشه فارس را براي ما جاودان کردند.

پذيرايي در ادامه افزود: توجه کودکان و نوجوانان به جايگاه رفيع شهدا به خصوص شهداي خليج فارس که سبب جاودانگي نام خليج فارس در دنياي کودکان و نوجوانان اين مرز و بوم شده، از اهميت بالايي برخوردار است. شيدا ناجي مربي فرهنگي مجتمع آفرينش نيز در ادامه طي سخناني، ضمن بيان علت نام‌گذاري روز 10 ارديبهشت به عنوان روز ملي خليج فارس گفت: اين روز مقارن با خروج بيگانگان از مرزهاي آبي سرزمين‌مان است که با رشادت‌هاي جوانان اين مرز و بوم توانستند حريم کشور را حفظ کنند.

در اين برنامه اعضا با اهداي گل به شهداي خليج فارس اداي احترام کردند.

اعضاي کانون هرمزگان در همين حال با حضور در ساحل سيريک، با اجراي برنامه‌هاي متنوع فرهنگي اين روز را گرامي داشتند.

اين برنامه با حضور فرماندار، امام جمعه، ديگر مسوولان دستگاه‌هاي اجرايي، و حضور پر شور مربيان و اعضاي کانون سيريک در ساحل اين منطقه برگزار شد.

در اين روز، فرماندار سيريک با اشاره به اين‌که روز ملي خليج فارس روزي بزرگ و مهم براي ما ايرانيان است، از تلاش مربيان کانون سيريک جهت اجراي اين برنامه تقديرکرد.

در اين مراسم که با مديريت اجرايي کانون پرورش فکري سيريک برگزارشده بود مسوولان شهرستان در کنار کودکان و نوجوانان به ساخت قايق کاغذي پرداختند و با نوشتن متن ادبي با موضوع خليج فارس بر روي آنها، قايق‌ها را به آب انداختند.

برگزاري ايستگاه نقاشي و کارگاه نوشتن جملات ادبي با موضوع خليج فارس، نوشتن طومار 5 متري با طراحي نقشه ايران، تشکيل زنجيره انساني و رنگ‌آميزي پرچم ايران در ساحل سيريک از جمله فعاليت‌هاي انجام شده در اين مراسم بود.

در پايان نيز يکي از اعضاي پسر کانون بيانيه روز ملي خليج فارس را قرائت کرد و پرچم 30 متري ايران در ساحل مکران به اهتزاز آمد.

کودکان و نوجوانان جزيره لارک نيز همزمان با روز ملي خليج فارس ميزبان کانوني‌ها شدند. بر اين اساس، در اين روز، کارشناسان و مربيان کانون استان هرمزگان با حضور در جزيره لارک اين روز را گرامي داشتند.

در ابتداي مراسم جشني با حضور مسوولان جزيره در سالن دبستان اين جزيره برگزار شد که گروه نمايش «کالنگ» متشکل از اعضاي ارشد کانون با اجراي نمايش "چادر من" به هنرنمايي پرداختند.

قصه‌گويي، نمايش فيلم، اجراي مسابقات مختلف فرهنگي، اجراي سرود توسط دانش‌آموزان کلاس اول دبستان از ديگر فعاليت‌هاي انجام شده در اين روز بود.

در ادامه اين برنامه تمامي دانش‌آموزان با همراهي رييس شوراي اسلامي جزيره لارک، کارکنان کانون، مدير دبستان و دبيرستان صدوقي جزيره در ساحل جزيره لارک زنجيره انساني را تشکيل دادند.

آموزش و ساخت مجسمه‌هاي شني توسط مربيان کانون با همراهي دانش‌آموزان از ديگر برنامه‌هاي اجرا شده در اين روز بود.

همچنين مربيان کانون با بيان چگونگي آزادسازي خليج فارس از دست استعمارگران ايام و وقايع را به دانش‌آموزان يادآوري کردند.

اين برنامه با همکاري شوراي اسلامي جزيره لارک، مديريت دبستان و دبيرستان صدوقي و با حضور60 نفر از دانش‌آموزان مقطع دبستان و دبيرستان جزيره برگزارشد. بخشدار جزيره لارک نيز به پاس همدلي کانوني‌ها با کودکان و نوجوانان لارک از کارشناسان ومربيان کانون با اهداي لوح سپاس تقدير کرد.


 در هجدهمين بازار بين‌المللي فيلم فجر صورت گرفت
 مذاکره براي پخش فيلم‌هاي کانون از يک شبکه تلويزيوني خارجي 

 تازه‌ترين فيلم‌هاي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در هجدهمين بازار بين‌المللي فيلم فجر تهران مورد استقبال برخي از شرکت‌کنندگان خارجي قرار گرفته است.به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، يکي از شرکت‌هاي حاضر در اين بازار مذاکراتي را با نمايندگان کانون براي خريد امتياز پخش فيلم‌هاي کانون در يک شبکه تلويزيوني خارجي انجام داده است.

فاطمه محسني و مريم کشاورزي به عنوان نماينده کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در غرفه کانون حضور دارند. در همين حال فيلم‌هاي پويانمايي «مومو» به کارگرداني‌هادي طبسي و رسول زرين، «پدربزرگ» به کارگرداني شيوا صادق اسدي «قلب مترسک» به کارگرداني غلامرضا کزازي و فيلم زنده «از ميان نور و تاريکي» به کارگرداني علي‌رضا چيتايي چهار فيلم کانون است که در ماه‌هاي اخير در برخي جشنواره‌ها و بازارهاي فيلم بين‌المللي در کشورهاي مختلف جهان به نمايش گذاشته شده است.

بر همين اساس هجدهمين بازار بين‌المللي فيلم فجر در کنار سي و سومين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر (بخش بين‌الملل) و در محل پرديس سينما ملت از روز 7 ارديبهشت آغاز و تا 12 ارديبهشت ادامه داشت.مجري بازار فيلم امسال حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي بود و در آن پنجاه و پنج خريدار خارجي و بيست و پنج تهيه کننده آثار سينمايي خارجي حضور داشتند.

در همين حال ميهماناني از هفتاد کشور جهان - که بخش زيادي از آنان را توزيع کنندگان و خريداران آثار تشکيل مي‌دهند - و تعدادي از مسوولان و برنامه‌ريزان جشنواره‌ها و تهيه‌کنندگان مهم بين‌المللي در اين بازار حاضر شدند. از ديگر مزاياي اين بازار فيلم وجود ويديو لايبراري (Video Library) براي پخش تمامي فيلم‌هاي شرکت کننده در بازار همراه با اطلاعاتي شامل بيوگرافي کارگردان، پوستر و عوامل فيلم، سال توليد و... با هدف سهولت در دست‌يابي به فيلم‌هاي مناسب براي مخاطبان بود و در کنار آن، هشت کارگاه تخصصي نيز برگزار شد.


 کانون و جمعيت هلال احمر مازندران تفاهم‌نامه امضا مي‌کنند 

 در نشست مشترک مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان مازندران و مديرعامل جمعيت هلال احمر استان، زمينه‌هاي همکاري بين دو دستگاه مورد بحث و بررسي قرار گرفت.بر اساس اين گزارش، قاسم عزيززاده گرجي در اين نشست که در دفتر مدير عامل هلال احمر استان صورت پذيرفت، با تشريح فعاليت‌هاي کانون، گفت: اين دستگاه فرهنگي داراي قدمتي 40ساله است و در زمينه‌هاي گوناگون فرهنگي، علمي و هنري با تشکيل کلاس‌هاي آموزشي در راستاي شکوفايي استعداد‌هاي کودکان و نوجوانان، برنامه‌هاي متنوعي را در دستور کار دارد.

وي تصريح کرد: فرهنگ‌سازي فعاليت‌ها و خدمات جمعيت هلال احمر براي کودکان و نوجوانان، يکي از ضروريات کار فرهنگي است که مي‌توان با برنامه‌ريزي و نيازسنجي، مفاهيم پايه‌اي مرتبط با فعاليت‌هاي هلال احمر را در قالب‌هاي مختلف از قبيل کتاب، انيميشن و ساير نرم‌افزارهاي آموزشي به کودک و نوجوان آموزش داد.

مهدي ولي پور، مديرعامل جمعيت هلال احمراستان مازندران نيز در سخناني با خيرمقدم به مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان گفت: جمعيت هلال احمر به عنوان يک موسسه غيردولتي در حوزه‌هاي مختلف فعاليت‌هاي متنوعي را ارايه مي‌دهد که ارايه آموزش‌هاي عمومي و تخصصي به جامعه هدف و اعضاي جمعيت يکي از برنامه مستمر هلال احمر استان است.وي اذعان کرد: سازمان جوانان جمعيت هلال احمر يکي از قديمي‌ترين سازمان‌هاي زيرمجموعه جمعيت هلال احمر است که وظيفه جذب و آموزش جوانان، نوجوانان و کودکان را برعهده دارد.

ولي‌پور خاطرنشان ساخت: تعامل و همکاري با سازمان‌هاي مرتبط نظير آموزش و پرورش و کانون پرورش فکري کودکان در راستاي تحقق اهداف اين جمعيت است و مي‌تواند ثمرات خوبي داشته باشد.بر اين اساس مقرر شد در نشستي کارشناسي، ظرفيت‌هاي مشترک احصا و در قالب تفاهم‌نامه‌اي، همکاري‌هاي مشترک کانون پرورش فکري مازندران و جمعيت هلال احمر استان تحقق يابد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون