جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3308- تاریخ : 1394/01/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

دکترمهرزاد حميدي معاون تربيت بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش:
آموزش و پرورش درحوزه ورزش آماده استعداديابي است

هاشم سلطاني کارشناس فوتبال:
در گذشته در مدارس و آموزشگاه‌ها استعداديابي مناسبي صورت مي‌گرفت

فرشيد ارميان رئيس فدراسيون ورزش‌هاي دانش‌آموزي :
در سال 94 شاهد توسعه ورزش دانش‌آموزي خواهيم بود


دانش آموز ناحيه يک ساري و کسب مقام اول


هنرستان تربيت بدني به مقام قهرماني رسيد


ورزش دانش‌آموزي


يادداشت سردبير


ميز خبر


 دکترمهرزاد حميدي معاون تربيت بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش:
 آموزش و پرورش درحوزه ورزش آماده استعداديابي است 

 
دکترمهرزاد حميدي معاون تربيت بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش در خصوص اهميت استعداد يابي در مدارس گفت : موضوع استعداديابي و ايجاد نظام روشمند استعداديابي يکي از اهداف ما آموزش و پرورش است .

وي افزود : در نشست هاي مشترکي که با بخش هاي مختلف موثر در ورزش کشور داشتيم قرار بر اين شد که نظام استعداديابي استقرار پيداکند . معاون ورزش و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بيان اينکه 12 ميليون 300هزار دانش آموز در 105 هزار مدرسه در کشور وجود دارد اظهار داشت :هيچ شبکه اي در کشور به اندازه آموزش و پرورش به صورت مويرگي و گسترده وجود ندارد اين شبکه آماده است تا ما در بحث ورزش و استعداديابي، بهره وري مناسب داشته باشيم. وي تاکيد کرد :بايد تلاش کنيم يک ارتباط فزاينده بين والدين معلمين و پايگاه هاي استعداديابي به وجود بياوريم .


 هاشم سلطاني کارشناس فوتبال:
 در گذشته در مدارس و آموزشگاه‌ها استعداديابي مناسبي صورت مي‌گرفت 

 هاشم سلطاني کارشناس فوتبال با بيان اينکه مربياني که در حوزه پايه کار مي‌کنند بايد بر روي مسائل روحي و اخلاقي بچه‌ها نيز کار کنند، اظهارکرد: بايد از مربياني توانمند استفاده کرد تا با تربيت بازيکنان با استعداد در نهايت پشتوانه‌اي قوي براي تيم ملي بزرگسالان داشته باشيم.

وي با مقايسه فوتبال امروز با فوتبال در دهه هاي 40 تا 70 ، تصريح‌کرد: در دهه‌هاي 40 تا 70 در هر پستي چندين بازيکن شايسته در تيم ملي بزرگسالان وجود داشت و اصلا مانند امروز به لحاظ بازيکن فقيرنبوديم.سلطاني ادامه داد: در گذشته از مدارس و آموزشگاه‌ها، دانشگاه‌ها بازيکن جذب باشگاه‌ها مي‌شد و استعداديابي مناسبي در مدارس صورت مي‌گرفت که همين کار حاصل تربيت بازيکنان خوبي شد که امروز جاي خالي شان احساس مي‌شود.

اين مربي فوتبال با بيان اينکه در گذشته همه چيز در فوتبال صادقانه بود و فضاي پاکي را شاهد بوديم، اضافه‌کرد: در حال حاضر همه چيز پول شده درصورتي که بايد اصل را پرورش بازيکن قرار داد تا با شناسايي و استعداديابي بتوانيم بازيکنان خوبي تربيت کنيم.وي با بيان اينکه امروزه از شناخت پتانسيل‌ها و استعدادها دور شده‌ايم، عنوان‌کرد: زماني تنها بازيکنان تهراني در تيم‌هاي ملي رده‌هاي مختلف سني وجود داشتند، اما در حال حاضر بيشترين بازيکن تيم‌هاي رده هاي مختلف ملي از شهرستان‌ها هستند که اين امر مي‌طلبد به مربيان شهرستاني نيز بيشتر بها دهند.سلطاني با بيان اينکه بايد از مربيان شهرستاني در تيم‌هاي ملي نيز استفاده کنند، گفت: تيم‌هاي ذوب‌آهن، سپاهان و فولاد توجه ويژه‌اي به امر پرورش بازيکن دارند که مي‌طلبد با حمايت بيشتر نگذاريم فوتبال ما به لحاظ بازيکن فقير شود.


 فرشيد ارميان رئيس فدراسيون ورزش‌هاي دانش‌آموزي :
 در سال 94 شاهد توسعه ورزش دانش‌آموزي خواهيم بود 

 
فرشيد ارميان رئيس فدراسيون ورزش‌هاي دانش‌آموزي گفت: مي‌توان گفت در سال 94 توفيقاتي در مسير توسعه ورزش دانش‌آموزان پيش‌بيني مي‌شود.ارميان اظهار کرد: آنچه در موضوع ورزش‌هاي دانش‌آموزي حائز اهميت بوده اين است که بايد نهادها و ادارات مرتبط به دنبال توسعه موضوع ورزش در مدارس و در ميان دانش‌آموزان باشند.

وي افزود: هيئت‌هاي ورزشي دانش‌آموزي اقدامي بوده که در سراسر استان‌هاي کشور به طور جدي پيگيري مي‌شود چرا که به عقيده ما ورزش از موضوعات اولويت‌دار در مدارس است.رئيس فدراسيون ورزش‌هاي دانش‌آموزي با بيان اينکه در سال 94 برنامه‌هاي خوب و کارآمدي براي ورزش دانش آموزي در قالب اين هيئت‌ها داريم، خاطرنشان کرد: در اين راستا همکاري و تعامل مثبتي ميان آموزش و پرورش و ادارات ورزش و جوانان در استان‌ها شکل گرفته است و از همين رو مي‌توان گفت در سال 94 توفيقاتي در مسير توسعه ورزش دانش‌آموزان پيش‌بيني مي‌شود.

ارميان هيئت‌هاي ورزش دانش‌آموزي در استان‌ها را به عنوان مهم‌ترين و بالاترين رکن تصميم گيرنده درحوزه ورزش دانش‌آموزان توصيف کرد و ادامه داد: هيئت‌هاي ورزشي دانش‌آموزي از همين حيث در مسير توسعه ورزش دانش‌آموزان تصميمات و برنامه‌هاي عملياتي طراحي و پيش‌بيني کرده است.


 دانش آموز ناحيه يک ساري و کسب مقام اول 

 
درجريان مسابقات قهرماني بدمينتون دختران متوسطه اول آموزشگاه هاي استان مازندران، دانش آموزي از ساري يک به مقام اول دست يافت.به گزارش روابط عمومي آموزش وپرورش ناحيه يک ساري مسابقات بدمينتون متوسطه اول دختران استان که به مدت 2روز وبه ميزباني ناحيه يک ساري وباحضور22نفراز برترين هاي استان در سالن مرحوم هاشمي نسب برگزارشد.

دانش آموز کيميا راغب از تيم ناحيه يک ساري مقام اول اين دوره را کسب کرد.


 هنرستان تربيت بدني به مقام قهرماني رسيد 

 
مسابقات بسکتبال آموزشگاه هاي متوسطه دوم پسران شهرستان بندرانزلي با حضور هشت تيم برگزار گرديد وپس از برگزاري بازي هاي مقدماتي در نهايت تيم هنرستان تربيت بدني به مقام قهرماني و تيم آموزشگاه شهيد عارف عارف احمدي مقام دوم راکسب کردند وتيم آموزشگاه هاي امام حسين(ع)و هنرستان شهيد مفتح به ترتيب مقامهاي سوم و چهارم اين مسابقات را کسب کردند.اين المپياد از ابتداي سال تحصيلي در رشته هاي ورزشي مختلف آغاز شده و با هدف ايجاد انگيزه و ترغيب دانش آموزان به فعاليت‌هاي ورزشي در مقاطع مختلف تا پايان سال تحصيلي تداوم خواهد داشت.


 ورزش دانش‌آموزي 

مرحله نهايي اردوي تيم ملي فوتبال دانش آموزان زير 11سال

دو دانش آموزش از فارس در ليست 25 نفره دعوت شدگان

به گزارش اداره تربيت بدني و فعاليت هاي ورزشي آموزش و پرورش فارس ، از سوي کادر فني تيم فوتبال دانش‌آموزي زير 11سال اسامي 25 بازيکن دعوت شده به مرحله اصلي اردوهاي انتخابي و تدارکاتي اين تيم در اردوگاه شهيد چمران رامسر اعلام شد که سبحان نادري (ناحيه 1) و علي اکبر رنجبر (ناحيه 3) از فارس نيز در اين ليست قراردارند . دانش آموزان مذکور پس از گذراندن دو مرحله اردو از بين 200 نفر از منتخبين استان ها انتخاب شده اند .

دوستي‌مهر سرمربي اين تيم با بيان اينکه در پايان اين اردو 25 بازيکن براي مرحله اصلي انتخاب شده‌اند، متذکر شد: بررسي‌هاي ما از اردوهاي انتخابي خوب بود و توانستيم از دل بازيکنان گلچين شده، چيزي حدود 40 بازيکن تستي‌ جديد و در نهايت 25بازيکن را انتخاب کنيم .

قابل ذکر است اين اردوها زير نظر مستقيم مهدوي مهدوي کيا و علي دوستي مهر برگزار مي گردد.


دانش آموز فارسي جوانترين اسکي باز ليگ کشور

در جريان مسابقات اسکي ليگ صحرانوردي نماينده اي از استان فارس حضور داشت که 14 سال بيشتر نداشت . وي که عنوان قهرماني نوجوانان را نيز با خود به يدک مي کشيد مي گويد نگاه طالبي رييس فدراسيون اسکي اين است که ورزشکاران از همه استان هاي کشور بتوانند به تيم ملي راه پيدا کنند.فاطمه مختاري در ادامه افزود: قبلا آلپاين کار مي کردم و مدتي است که در رشته صحرانوردي اسکي مي کنم.

خوشحالم که نگاه رئيس فدراسيون به تمام استان ها يکي است. من با همين نگاه فرصت حضور در ليگ را پيدا کردم و اميدوارم بتوانم با کمک خدا و تلاش خودم پاسخگوي محبت وي و خانواده ام باشم.


مسابقات فوتسال دانش آموزي استان يزد

تيم فوتسال دانش آموزان ميبد اول شد

تيم فوتسال دانش آموزان ميبد، مقام اول مسابقات فوتسال دبيرستان هاي دوره اول استان يزد را کسب کرد.گفتني است مسابقات فوتسال دانش آموزي دوره اول متوسطه استان يزد با شرکت يازده تيم در دو گروه چهارتيمي و يک گروه سه تيمي از در سالن شهداي معلم برگزار گرديد و با قهرماني ميبد به پايان رسيد وتيم هاي اردکان وبهاباد دوم وسوم شدند.

لازم به ذکر است ، اين مسابقات در دور اول بصورت دوره اي برگزار شد و از گروه هاي چهار تيمي ، سه تيم و از گروه سه تيمي ، دو تيم (جمعا، 8 تيم) به دور دوم صعود کردند.هشت تيم صعود کننده در مرحله دوم بصورت حذفي تا پايان به ديدار هم رفتند که درنهايت با انجام 23 مسابقه، تيم هاي برتر اين دوره ازمسابقات شناخته شدند .کميته فني مسابقات، نفرات برگزيده و منتخب اين دوره از مسابقات را انتخاب نمودند، تا تيم منتخب فوتسال پسران

مدارس(متوسطه اول) استان يزد در تابستان 94 به مسابقات کشوري اعزام گردند.


مسابقات بسکتبال آموزشگاه هاي متوسطه دوم پسران شهرستان بندرانزلي

هنرستان تربيت بدني به مقام قهرماني رسيد

مسابقات بسکتبال آموزشگاه هاي متوسطه دوم پسران شهرستان بندرانزلي با حضور هشت تيم برگزار گرديد وپس از انجام بازي هاي مقدماتي در نهايت تيم هنرستان تربيت بدني به مقام قهرماني رسيد و تيم آموزشگاه شهيد عارف احمدي مقام دوم راکسب کردند وتيم آموزشگاه هاي امام حسين(ع)و هنرستان شهيد مفتح به ترتيب مقامهاي سوم و چهارم اين مسابقات را کسب کردند.اين بسکتبال با هدف ايجاد انگيزه و ترغيب دانش آموزان به فعايت هاي ورزشي در مقاطع مختلف تا پايان سال تحصيلي تداوم خواهد داشت.

کارشناس تربيت بدني آموزش و پرورش بندرانزلي گفت:برگزاري اين المپياد باعث کشف استعداد هاي برتر جهت رشد و توسعه ورزش دانش آموزي وارتقاي سلامت جسمي ورواني دانش آموزان و جلب مشارکت اوليا و مسئولين شهري و توجه هرچه بيشتر آنان به فعاليت هاي ورزشي مي گردد.


برگزاري مسابقات بدمينتون دانش آموزان دختر استان يزد

مسابقات بدمينتون دانش آموزان دختر استان يزد در دو مقطع تحصيلي با شرکت بيش از 60 نفر در قالب 12 تيم در سالن ورزشي مالک اشتر برگزار گرديد .

گفتني است ، اين مسابقات بصورت انفرادي و دوره اي ، آسيايي برگزار گرديد ،که نتايج به شرح ذيل مي باشد :

در دوره اول متوسطه : مقام اول الناز دانافر ازناحيه دو مقام دوم اطهره السادات حسيني از ناحيه يک و نرگس متين فر از ناحيه دو و مهرنگارموبد از ناحيه يک مقام سوم مشترک را کسب نمودند .

در دوره دوم متوسطه : مقام اول عطيه فلاح از ميبد مقام دوم زهرا زارعي از ميبد و نجمه بوشهري و فاطمه زارع از ناحيه دو مقام سوم مشترک را کسب نمودند.


 يادداشت سردبير 

زنيرو بود مرد را راستي

از مدت ها قبل همواره از سوي خوانندگان روزنامه با اين پرسش مواجه بوديم که چرا رسانه اي که مختص جوانان و نوجوانان است داراي صفحه ويژه ورزشي نيست و پاسخ ما اين بود که محدوديت صفحات مانع اصلي اين نقيصه است.

اگر چه شاپرک تلاش مي کرد به هر ترتيبي اخبار مربوط به موفقيت هاي ورزشي را بازتاب دهد ، اما از آغاز سال جاري به نظر مي رسيد بيش از اين نمي توان نسبت به خواست مخاطبان بي تفاوت باقي ماند .

از اين روي در سال جديد صفحه اي ويژه به انتشار اخبار و گزارشات ورزشي در حيطه جوانان و نوجوانان اختصاص خواهد داشت .

بي ترديد دريافت نظرات و پيشنهادات خوانندگان محترم در خصوص خط مشي اين صفحه به پر بارتر شدن هر چه بيشتر آن کمک خواهد کرد.


 ميز خبر 

برگزاري مسابقات طناب زني پسران استان مازندران

درجريان رقابتهاي طناب زني قهرماني دانش آموزان دوره ابتدايي استان که به ميزباني ساري ناحيه 1 در سالن هاشمي نسب و با حضور شش تيم برگزار شد نفراتي از ناحيه يک ساري به مقام قهرماني رسيدند و دانش آموزان بابل وبهشهر مقامهاي دوم وسوم را کسب کردند.

گفتني است که مديرآموزش وپرورش ناحيه يک ساري و معاون پرورشي وتربيت بدني و کارشناس تربيت بدني حکم ومدال کليه ورزشکاران را اهداکردند.


دعوت 4 دانش آموز مازندراني به تيم فوتبال دانش آموزي زير 11 سال

با اعلام کادر فني تيم فوتبال دانش آموزي زير 11سال ؛ دانش آموزان اميرمحمد عاليشاه،محمدرضا صلاحي،علي اصغر اصغري،عليرضا عنايت زاده از استان مازندران به اين اردو راه يافتند.

گفتني است دعوت‌شدگان در آخرين روزهاي سال 93 تمرينات خود در اردو آغاز کردند.


مسابقات ميني واليبال دانش آموزان پسر استان يزد

ناحيه يک اول شد

مسابقات ميني واليبال دانش آموزان پسر استان در سالن ورزشي شهيد کارگر با حضور 6 تيم و به مدت سه روز برگزارشد.

در اين مسابقات ، تيم دانش آموزان ناحيه يک مقام اول مسابقات ميني واليبال دانش آموزان پسر استان را کسب نمود و تيم هاي ناحيه دو يزد و شهرستان ابرکوه به ترتيب مقام هاي دوم و سوم اين مسابقات را به دست آوردند . گفتني است دانش آموزان برتر تيم ها در تابستان 94 به مسابقات کشوري اعزام مي شوند.


کسب مدال هاي متعدد توسط دانش آموزان دختر مازندراني در مسابقات ووشوي کشور

معاون تربيت بدني و سلامت استان مازندران عنوان کرد:دانش آموزان دختر مازندراني مدال هاي رنگارنگي ازمسابقات ووشوي رده هاي سني دختر کشور کسب نمودند.

وي افزود: نفرات اول اين مسابقات عبارتند از سيد سوگند سيدي گلشني از مدرسه ولايت فقيه شهرستان عباس آباد،ياسمن باقرزاده از مدرسه گلناز قائمشهر،فاطمه اسدي از مدرسه بشارت ساري و هانيه رحيمي از مدرسه ستايش آمل،همچنين زينب داداشي از مدرسه فدک قائمشهر صاحب گردن آويز نقره گرديد و آتنا داوودي از مدرسه اتحاد عباس آباد و هانيه الهي نژاد از مدرسه امين نوشهر نيز حائز رتبه سوم شدند.


مسابقات فوتسال فرهنگيان شهرستان دورود

دبيرستان دوره اول نمونه مردمي رشد قهرمان شد

يكدوره مسابقات فوتسال بين فرهنگيان شهرستان دورود و با شركت 10 تيم از مدارس مختلف برگزار شد؛ که در پايان تيم هاي دبيرستان دوره اول نمونه مردمي رشد، هنرستان شهيد بهشتي و هنرستان امام حسين (ع) مقام هاي اول تا سوم را كسب كردند، لازم به ذكر است آقاي محمد حاجيوند از هنرستان امام حسين(ع) هم به عنوان بازيكن اخلاق معرفي شدند؛

مدير آموزش و پرورش شهرستان دورود به همراه معاون پرورشي و فرهنگي، با حضور در هنگام مسابقه فينال، ضمن تماشاي مسابقه در پايان جوايز تيم هاي برتر را اهدا كردند.

مدير آموزش و پرورش شهرستان دورود در سخناني ضمن تبريك به تيم هاي برتر و تشكر از زحمات برگزار كنندگان مسابقات، ورزش را لازمه زندگي برشمرده و بيان داشتند كه عقل سالم در بدن سالم است، ايشان اضافه كردند كه يك معلم ورزشكار در ترويج فرهنگ ورزش در جامعه و در بين دانش آموزان نقش ويژه اي دارد، ايشان بيان داشتند كه معلمان ورزشكار شادابتر و با نشاط تر هستند و اين نشاط و شادابي را به محيط كار نيز انتقال مي دهند كه اين كار موجب بهبود روند كاري خواهد شد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون