جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3297- تاریخ : 1393/12/17 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)


«کيميا» راهي خارج از کشور مي‌شود

سختي هاي «گينس» به روايت کارگردان، فيلم بردار، صدابردار
«گينس» فيلمي با درونمايه هاي طنز درباره کار، زندگي و بلند پروازي هاي جواني

براي احداث خانه‌اي براي زنان کارتون خواب شهر،
بني‌اعتماد جايزه‌ي بين‌المللي‌اش را حراج کرد


پخش "چند روز مانده به عيد" در نوروز


عوامل فيلم "انارهاي نارس" در سينما آزادي


"تيره بختي" بروس ويليس روي صحنه تئاتر


آخرين وضعيت سريال "فوق سري"


خبر هنري


ميز خبر


 «کيميا» راهي خارج از کشور مي‌شود 

 
عوامل سريال «کيميا» همچنان در خاورشهر مشغول تصويربرداري هستند و قرار است در سال جديد براي گرفتن تصاوير مربوط به فاز سه از داستان، راهي يک کشور خارجي شوند.مسعود بهبهاني‌نيا - نويسنده سريال 100 قسمتي «کيميا» - به ايسنا گفت:حدود دو الي سه ماه است که متن کلي «کيميا» را تحويل داده‌ام؛ البته يکسري بازنگري‌هايي داريم و تا پايان تصويربرداري در کنار داستان هستم؛ چراکه قصه همچنان نياز به بازنگري‌هاي جزيي دارد.

او سپس بيان کرد: تصويربرداري فاز يک و دو سريال «کيميا» تا اواخر فروردين ماه 94 تمام مي‌شود و گروه سازنده وارد فاز سوم از قصه مي‌شوند و در حال حاضر هم در خاورشهر مشغول گرفتن سکانس‌هاي پاياني هستند.وي اضافه کرد: از سوي ديگر گروه سازنده «کيميا» در حال رايزني براي سنجيدن شرايط هستند تا به يک کشور خارجي سفر کنند که کشور مجارستان در اولويت قرار دارد.بهبهاني‌نيا در پايان اعلام کرد که يک متن سريالي ديگر براي نگارش در دست دارد که در مرحله انتخاب سيناپس است و فعلا نمي‌تواند جزيياتش را اعلام کنم؛ چراکه هنوز قطعي نشده است.


 سختي هاي «گينس» به روايت کارگردان، فيلم بردار، صدابردار
 «گينس» فيلمي با درونمايه هاي طنز درباره کار، زندگي و بلند پروازي هاي جواني 

 به گزارش شاپرك، فيلم «گينس» نخستين تجربه کارگرداني محسن تنابنده است که ماجراي واقعي ثبت يک رکورد گينس است با بازي رضا عطاران، حسين اسکندري و محسن تنابنده فضايي متفاوت از يک داستان اجتماعي با درون مايه هاي طنز درباره بلند پروازي هاي جواني و ذهنيت چند جوانان درباره کار و زندگي را به تصوير مي کشد.

‌گينس از نگاه کارگردان

محسن تنابنده، کارگردان فيلم با اشاره به سختي کار در لوکيش هاي مختلف در مزرعه شترمرغ گفت:يکي از سخت ترين فضاهاي کاري را با شترمرغ تجربه کردم که بسياري معتقد بودند کار با اين حيوان سخت است و امکان عملي ندارد اما گينس تجربه متفاوتي از اين فضا را براي ما رقم زد.

‌گينس از نگاه فيلمبردار

همچنين مرتضي غفوري، فيلمبردار سينما درباره فيلمبرداري «گينس» گفت:اين فيلم از جهات مختلف متفاوت است.کار با حيوانات در يک فيلم سينمايي سخت است، چه رسد به اين که اين حيوان يک شترمرغ باشد که کارکردن با آن بسيار سخت تر است و مي توان گفت شترمرغ جزو حيواناتي است که نمي توان با آن کار کرد. داستان فيلم گينس از يک شترمرغ شروع مي شود.

‌گينس از نگاه صدابردار

حسن زاهدي صدابردار سينماي ايران درباره تازه ترين تجربه صدابرداري خود در فيلم «گينس» گفت: با وجود همه سختي ها و دوري راه تا تهران، کار کردن با محسن تنابنده به عنوان بازيگر و کارگردان و همچنين رضا عطاران لذت بخش بود البته در کنار اين بازيگران، حسين اسکندري بازيگري که دچار معلوليت ذهني بود نيز در کنار گروه حضور داشت که در واقع حضور اين بازيگر 47 ساله به نوعي برکت کار بود و به ما انرژي مي داد.


 براي احداث خانه‌اي براي زنان کارتون خواب شهر،
 بني‌اعتماد جايزه‌ي بين‌المللي‌اش را حراج کرد 

 رخشان بني‌اعتماد، آخرين جايزه بين‌المللي فيلم «قصه‌ها» را براي ساخت سرپناهي براي زنان بي‌پناه اهدا کرد.به گزارش ايسنا، جايزه ويژه هيات داوران جشنواره «آسياپاسفيک» در حراجي بين‌المللي به معرض فروش گذاشته خواهد شد تا هزينه ساخت خانه مهر توسط موسسه «طلوع بي‌نشان‌ها» براي زنان کارتن خواب شهر تامين گردد.بني اعتماد که پيش از اين و به هنگام سپردن جايزه‌هاي خود به موزه سينما اعلام کرده بود که بعد از حيات کليه جوايزش به منظور تاسيس بنيادي براي حمايت از زنان آسيب ديده تحت نظارت فرزندانش "تنديس" و "باران" به فروش برسد‌، آخرين جايزه «قصه‌ها» را به اين موسسه اهدا کرد.

بنا بر اين گزارش، طي چند روز آينده اين جايزه به مکان احداث «خانه مهر» منتقل خواهد شد تا در فروشي بين المللي به بالاترين قيمت پيشنهادي به فروش رسيده و هزينه ساخت «خانه مهر» سرپناه زنان کارتن خواب تامين گردد.جمعه شب 15 اسفند ماه در تالار «ايوان شمس» فيلم «کاغذ بي‌خط »ناصر تقوايي به منظور حمايت از احداث اين خانه به نمايش درآمد و در همين مراسم جايزه فيلم «قصه‌ها» به اين موسسه اهدا شد.


 پخش "چند روز مانده به عيد" در نوروز 

 
باني فيلم آنلاين: «چند روز مانده به عيد» به تهيه‌کنندگي محمدتقي يازرلو و کارگرداني حسين سحرخيز نوروز 94 از شبکه دو روي آنتن مي‌رود. فيلمنامه «چند روز مانده به عيد» را حسين رجايي دوست نوشته و داستان آن درباره کارمندي است که در آستانه سال نو از دريافت حقوق و مزاياي استخدامي محروم مي‌ماند، اما فقط چند روز مانده به عيد درگير اتفاق ناخواسته‌اي مي‌شود که شرايط را براي او تغيير مي‌دهد. خسرو احمدي، شيما افسري، اسماعيل خلج، پويا اميني، کاظم افرندنيا، حسين رجايي دوست، کيانوش گرامي، جواد زيتوني و آزيتا لاچيني در «چند روز مانده به عيد» هنرنمايي کرده اند.


 عوامل فيلم "انارهاي نارس" در سينما آزادي 

 
مهر :مجيدرضا مصطفوي کارگردان و آنا نعمتي بازيگر «انارهاي نارس» امروز يکشنبه 17 اسفند ماه به سينما آزادي مي روند و در کنار مردم اين فيلم را مي بينند.«انارهاي نارس» به کارگرداني مجيدرضا مصطفوي از سوم اسفند ماه در گروه سينمايي «هنر و تجربه» اکران شده است.بر اساس اعلام سايت «هنر و تجربه»، بيش از 60 درصد صندلي‌هاي فيلم «انارهاي نارس» طي 10 روز گذشته در سينماهاي نمايش دهنده فروش رفته و جزو فيلم هاي پرفروش اين گروه سينمايي به شمار مي رود.


 "تيره بختي" بروس ويليس روي صحنه تئاتر 

 
باني فيلم آنلاين: کمپاني برادران وارنر و تئا‌تر ونچورز به طور رسمي اعلام کردند که در يک همکاري جديد به زودي نمايش «تيره بختي» را در برادوي روي صحنه مي‌برند و بروس ويليس، بازيگر سر‌شناس سينما در کنار اليزابت مارول در اين نمايش بازي مي‌کند.اين اولين حضور بروس ويليس در برادوي است.نمايشنامه «تيره بختي» را ويليام گلدمن (برنده جايزه اسکار) بر اساس فيلم استفان کينگ نوشته است و ويل فريرز آن را کارگرداني مي‌کند. نمايش در پاييز 2015 (1394) در سالني که به زودي اعلام مي‌شود، اجرا خواهد شد.


 آخرين وضعيت سريال "فوق سري" 

 
باشگاه خبرنگاران :سريال فوق سري که قرار است در ايام نوروز از شبکه 1 سيما به روي آنتن برود مراحل پاياني تصويربرداري خود را طي مي‌کند.بنابراين گزارش، تنها 10 درصد تصويربرداري اين سريال باقي مانده است و بازيگران مشغول ايفاي نقش در صحنه‌هاي جاده‌اي اين سريال هستند و تدوين و صداگذاري اين اثر به طور همزمان در حال انجام شدن است.تمام مراحل سريال فوق سري تا پايان 25 اسفند ماه 93 به پايان مي‌رسد و اين سريال مهمان نوروزي خانه‌هاي مردم خواهد شد.

"محمد صادقي"، "حبيب دهقان نسب" ، "بيوک ميرزايي" و "مهدي فخيم زاده" از جمله بازيگران اين سريال هستند.


 خبر هنري 

گفت و گو با ناصر حسيني مهر كارگردان نمايش «مائوزر» اثر هاينرمولر

‌سوگل دانايي

قسمت دوم

*آيا مولر در اين اثر خود به رد يا مقابله با نتايج انقلاب کمونيستي روسيه برآمده، و اصولاً اين اثر از چه پتانسيلي برخوردار است که مي تواند مخاطب امروز تئاتر را هم با خود همراه کند؟ و آيا به دليل صراحت بيان مولر است که خيلي ها آثارش را در زمره ي آثار آنارشيستي طبقه بندي مي کنند، چه توجيهي براي اين طرز تفکر داريد؟

آنچه مولر در آثارش دنبال ميکند در وهله اول تأييد يا رد اين انقلاب يا آن انقلاب نيست، او ايدئولوگ سياسي نيست، توجه او بيشتر در روانکاوي جامعه و آرزوهاي از دست رفته ي انسان ها در طول تاريخ است، به خصوص در شرق اروپا، و کشورهايي که همواره توسط کشورهايي بزرگتر دست به دست شده اند. مولر تاريخ را نه از راه شرح و توصيف بلکه با عبارت هايي صاعقه وار و از طريق تکّه پاره کردن وقايع و کالبدشکافي انسان و جامعه به تماشاگر ارائه ميدهد، نوشته هاي او انبوهي است از پوست و گوشت هاي تکه پاره شده و خون چکان با استخوان هايي در هم شکسته از تاريخ، او به راستي شباهت نزديکي به داوينچي دارد، نقاش تنهايي که براي شناخت آناتومي انسان در مرده شور خانه ها به سلاخي بدن مردگان ميپرداخت. وجه ديگر آثار مولر به سرزمين اجدادي اش يعني آلمان مربوط مي شود و تاريخ آن، آن هم با زباني شاعرانه و پر رمز و راز. و از آنجا که درک اين زبان به هيچ وجه آسان نيست بسياري از ساده انگاران آثار او را فرماليستي يا نهيليستي تلقي ميکنند، در حالي که مولر با همه قدرت و با حنجره هاي زخمين پرسناژهايي نظير هملت ها، اُفلياها، الکتراها، هراکلس ها، و قربانيان جنگ و... فريادهاي گوشخراش ميکشد، فرياد از اين همه رنج و وحشت و بيداد در حکومت هاي غارتگر و پليسي، چه از نوع سوسياليستي آن و چه از نوع کاپيتاليستي. او جمله اي معروف دارد که پاسخ ما را به روشني مي دهد: همه ي ما در تاريکي شب، درون فضايي با ابعادي نامعلوم ايستاده ايم... و تنها يک آينده هست، فروپاشي.

ادامه دارد...


«عزيزالله هنرآموز» بازيگر سينما و تلويزيون درگذشت

عزيزالله هنرآموز بازيگر پيشکسوت تئاتر، سينما و تلويزيون دار فاني را وداع گفت.به گزارش برنا، عزيزالله هنرآموز جمعه شب پانزدهم اسفند ماه به دليل بيماري ريوي در بيمارستان درگذشت.زمان مراسم تشييع عزيزالله هنرآموز هنرمند پيشکسوت تئاتر، سينما و تلويزيون امروز دوشنبه 18 اسفند ماه ساعت 9 صبح ازخانه سينما برگزار مي شود.همچنين مراسم ختم و يادبود اين هنرمند پيشکسوت روزسه شنبه 19 اسفند ماه ساعت 14:45 تا 16:15 در مسجد الرضا واقع در خيابان سهروردي شمالي، خيابان خرمشهر، ميدان نيلوفر برگزار خواهد شد.زنده ياد هنرآموز در آثاري چون «بوي پيراهن يوسف» ابراهيم حاتمي کيا، «سفر به چزابه» زنده ياد رسول ملاقلي پور، «عينک دودي» محمد حسين لطيفي و سريال هايي چون «مختارنامه» داوود ميرباقري، «معصوميت از دست رفته» داوود ميرباقري، «خانه اي در تاريکي» سعيد سلطاني و «روزگار قريب» به کارگرداني کيانوش عياري بازي کرده است.


 ميز خبر 

«ماجراي يك شب باراني» بهترين فيلم كوتاه جشنواره «سينماي جديد» آمريكا شد

فيلم كوتاه «ماجراي يك شب باراني» به كارگرداني مهدي فرد قادري از توليدات انجمن سينماي جوانان دفتر تهران موفق به دريافت جايزه بهترين فيلم كوتاه از جشنواره «سينماي جديد» هاليوود آمريكا شد.

به گزارش شاپرك ، در اين جشنواره كه هر ساله پذيراي فيلم‌هايي است كه راه هاي جديدي براي بيان سينمايي ارائه مي دهند ، امسال پنجاه فيلم كوتاه و بلند به نمايش درآمد و در نهايت «ماجراي يك شب باراني» به عنوان بهترين فيلم كوتاه از سوي هيئت داوران اين جشنواره معرفي شد.«ماجراي يك شب باراني» كه پيش از اين در بخش ملي و بين المللي جشنواره فيلم كوتاه تهران به نمايش در آمده است ، در مدت زمان بيست و چهار دقيقه به داستان جشن تولد پيرمردي مي پردازد كه با ورود اعضاي خانواده اش دستخوش تغيير مي شود. اين فيلم كه به تهيه كنندگي انجمن سينماي جوانان دفتر تهران توليد شده است ، مانند اثرات قبلي كارگردان ساختاري تجربي دارد و سومين سكان-پلان مهدي فرد قادري پس از فيلم هاي كوتاه «تناوب» و «دايره هاي معكوس» است.جشنواره «سينماي جديد» از 23 تا 25 فوريه در هاليوود آمريكا برگزار شد.


شاه آرتور در فيلم گاي ريچي شناخته شد

چارلي هانام بازيگر فيلم «پسران هرج و مرج» توسط گاي ريچي به عنوان بازيگر نقش شاه آرتور جوان انتخاب شد.به گزارش مهر به نقل از هاليوود ريپورتر، در حالي که چارلي هانام براي بازي در نقش شاه آرتور انتخاب شده، مايکل پرسبرنت سوئدي نيز به پروژه جديد کمپاني برادران وارنر پيوسته که قصد دارد داستان پادشاه آرتور و شواليه‌هايش را به کارگرداني گاي ريچي بسازد.

قرار است در فيلم «شواليه‌هاي ميزگرد: پادشاه آرتور» چارلي هانام در نقش آرتور بازي کند؛ مرد جواني که سفرش تا رسيدن به تخت پادشاهي را گاي ريچي کارگرداني مي کند و آستريد برگس فريزبي نيز در نقش ژونور بازي خواهد کرد. به گفته منابع خبري، نقش پرسبرنت نقش منفي فيلم خواهد بود. اين فيلم برداشتي جديد از افسانه بريتانيايي است که بر مبناي فيلمنامه جابي هرولد ساخته مي شود و بازآفريني داستان پادشاه آرتور و شواليه‌هاي افسانه‌اي اش را در دوران پادشاهي کَمِلات تصوير مي کند.

اين اولين فيلمي است که قرار است در يک مجموعه ساخته شود و اکران اولين قسمت آن براي 22 جولاي 2016 برنامه ريزي شده است.اين پروژه بزرگ شامل 6 فيلم است و هر چند هنوز در مراحل اوليه توليد است، هنوز معلوم نيست که آيا گاي ريچي هر شش قسمت را کارگرداني مي‌کند يا فقط براي يک قسمت انتخاب شده است.

گفته شده «شاه آرتور» که با بودجه بالايي ساخته مي‌شود، در دو فرمت سه بعدي و دو بعدي اکران مي‌شود.


جمعه پانزدهم اسفند؛

اجراي نمايش«عزيز شنگال» در تالار اصلي به پايان رسيد

نمايش «عزيز شنگال» به کارگرداني قطب الدين صادقي جمعه شب پانزدهم اسفند ماه به اجراي خود در تالار اصلي مجموعه تئاتر شهر پايان داد.به گزارش شاپرك، اين اثر نمايشي که از 15 بهمن ماه اجراي خود را در تالار اصلي آغاز کرده بود، جمعه پانزدهماسفند ماه از اين تالار خداحافظي کرد.حميدرضا صدر، شيرين يزدان بخش، يکتا ناصر، ژيوار شيخ الاسلامي از جمله هنرمنداني بودند که در اجراي پاياني نمايش « عزيز شنگال » حضور داشتند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون