جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3297- تاریخ : 1393/12/17 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)


راه هاي تقويت اراده چيست؟


کسب مقام سوم مسابقات کاراته قهرماني نوجوانان کشور توسط دانش آموزناحيه 2 اهواز


مشاهير


خبركوتاه


آموزشي


كوتاه از ورزش جوانان


آيينه شهر


 راه هاي تقويت اراده چيست؟ 

 قسمت اول

آيا گاهي احساس مي کني حوصله نداري دست به کاري بزني؟ آيا گاهي احساس مي کني در برابر کاري که بايد انجام دهي، مقاومت به خرج مي دهي و بهانه مي آوري؟ آيا عادت هايي داري که دلت مي خواهد آن را تغيير دهي، ولي اراده قوي و قدرت لازم را نداري؟

يادت باشد قدرت اراده و انضباط مي تواند زندگي ات را متحول کرده و قدرت دروني ات را که براي موفقيت و رشد معنوي مهم است، فعال کند. داشتن يا نداشتن اين مهارت ها عامل عمده اي است که تو را به سوي موفقيت يا ناکامي مي برد. اين قضيه براي تمام امور خواه پيش پاافتاده يا اساسي نيز بسيار مهم است.

تعريف اراده و روش هاي تقويت آن

کمي در مورد سوالات زير فکر کن:

•چندبار قصد پياده روي داشتي و مي دانستي که پياده روي حالت را بهتر مي کند ولي تنبلي به تو اجازه اين کار را نداد و به جاي آن در خانه ماندي و تلويزيون تماشا کردي؟

•چندبار سعي کردي عادت غذايي ات را تغيير دهي، سيگار کشيدن را ترک کني، صبح زودتر از خواب بيدار شوي، اما اراده اي براي انجام اين امور نداشتي؟

•چندبار کاري را با ذوق و شوق شروع کردي، ولي آن را نيمه تمام گذاشتي؟

اگر جواب هايت نااميد کننده است، ناراحت نباش؛ چون مي تواني با اراده اي قوي رفتارت را بهتر کني.

اراده يعني چه؟

•اراده نيرويي باطني است که براي تصميم گيري، شروع کار، انجام اهداف و وظايف در برابر عقب انداختن کارها و تنبلي، نقش پادزهر را ايفا مي کند.

•اراده توانايي و مهارتي است که مي تواند انگيزه ها و هوس هاي مضر و غيرضروري را کنترل يا رد کند.

•اراده توانايي تصميم گيري و پيگيري با عزم راسخ است تا آن هدف و تصميم با موفقيت به پايان برسد.

•اراده نيرويي دروني است که تو را مجبور مي کند به ميل خود و از روي هوس رفتار نکني.

•اراده نيرويي دروني است که به تو امکان مي دهد، بر تمام موانع و سدهاي بيروني غلبه کني.

نيز بايد توجه کني انضباط شخصي با قدرت اراده همراه است و به تو قدرت مي دهد براي انجام هرکاري سماجت و پافشاري کني و مهارتي است که رضايت فوري و لذت و خوش ناگهاني را مهار مي کند تا به چيزي که برايت بهتر و خوشايندتر است، اين دو برسي؛ حتي اگر براي رسيدن به آن، مجبور شوي با مشکلات رو به رو شوي.

اين دو مهارت مهم، يعني اراده و انضباط شخصي، تو را بسيار قدرتمند، توانا و فردي مسئول مي کند؛ در نتيجه مي تواني به راحتي رفتار و اعمال خود را انتخاب کني. وقتي اراده تو قوي شود، مي تواني در مورد هرکاري که مي خواهي انجام دهي، به خوبي فکر کني. اراده باعث مي شود اهداف تو معقول باشند.

وقتي اراده ات قوي باشد مي تواني با تلاش و تقلا و استقامت، هر آنچه را بخواهي به دست بياوري.

روش هاي تقويت اراده

1-تعيين هدف: کاري را که دلت مي خواهد انجام دهي به طور دقيق مشخص کن، هدف تو بايد شفاف، قابل اجرا، مطابق توان و استعداد تو و واقع بينانه باشد.

اگر هدف تو جنبه بلندپروازي داشته باشد و خارج از توانايي هاي شخصي ات باشد، با مشکلاتي مواجه مي شوي که نتيجه آن، نااميدي و دلسردي خواهدبود و تو را از ادامه کار باز مي دارد؛ چون خود را ناتوان و بي اراده مي بيني که همين موارد منفي موجب فشار عصبي در تو مي شوند.

2-شناخت توانايي: در وجودت توانايي و استعداد خاصي نهفته است. اين ها را کشف کن و براي رسيدن به اهدافت آن ها را به کارببري.

3-برنامه ريزي: بايد براي تمام امور خودت برنامه اي منظم داشته باشي؛ پس هر روز که از خواب بيدار مي شوي، برنامه هاي خودت را طبق اولويت يادداشت کن و خودت را موظف کن که تک تک آن ها را انجام دهي، در صورت تخلف در هر کدام خودت را تنبيه و در صورت موفقيت در اجراي هرکدام خودت را تشويق کن و به خودت پاداش بده.

منبع : تبيان

ادامه دارد...


 کسب مقام سوم مسابقات کاراته قهرماني نوجوانان کشور توسط دانش آموزناحيه 2 اهواز 

کيميا خورکي دانش آموز دبيرستان دخترانه اسماء آموزش و پرورش ناحيه 2 اهواز موفق به کسب مقام سوم مسابقات کاراته کشور در رشته کميته شد.

به گزارش روابط عمومي معاونت تربيت بدني و سلامت به نقل از ؛ سيد بهادر موسوي رييس آموزش و پرورش ناحيه دو اهواز با اعلام اين خبر اظهار داشت :مسابقات کاراته قهرماني بانوان کشور سبک شيتوريوايتوسوکاي به مناسبت دهه مبارک فجر در سالن ورزشي شهيد معتمدي تهران برگزار شد که طي آن کيميا خورکي دانش آموز پايه هفتم دبيرستان دخترانه اسماء موفق به کسب مقام سوم رشته کميته وزن منفي 45 کيلوگرم، در رده نوجوانان شد.


 مشاهير  

لئونارد اويلر

قسمت سوم - پاياني

نظريات

اويلر همچنان به مطالعات رياضي خود ادامه مي‌داد و رفقايش او را روح آناليز رياضي مي‌دانستند. آراگو در باره اويلر چنين گفته‌است:

اويلر با همان سهولتي که انسان نفس مي‌کشد محاسبات رياضي را انجام مي‌دهد.

اويلر به معناي گسترده‌اي که در سده هجدهم براي کلمه هندسه کار مي‌رفت هندسه‌دان بود. در کار او رياضيات بستگي نزديکي با کاربرد ساير علوم با مسائل فناوري و با زندگي عمومي داشت. در آثار رياضي اويلر تحليل رياضي جايگاه نخست را دارد؛ هفده جلد از مجموعه آثار او در اين زمينه‌است. او با کشفيات متعدد به تحليل رياضي ياري داد. نحوه عرضه آن در کتابهاي درسي خود را منظم ساخت در بنيادگذاري رشته‌هاي متعدد رياضي نظير حساب جامع و فاضل تغييرات، نظريه معادلات ديفرانسيل، نظريه مقدماتي توابع متغيرهاي مختلط و نظريه توابع خاص بي اندزه کمک کرد. وي بسياري از قراردادهاي کنوني علائم رياضي را وارد ميدان کرد.

کتابها و مقالات

کشف‌هايي که در نيمه سده هجدهم در زمينه تحليل رياضي انجام گرفته بود به شيوه‌اي منظم به‌وسيله اويلر در مجموعه سه کتاب زير خلاصه شده‌است:

مدخلي بر تحليل نامتناهي (1748)

روشهاي حساب ديفرانسيل (1755)

روشهاي حساب انتگرال (‎1768-1770)

او هر روز اکتشافي به اکتشافات خود مي‌افزود و تعدا آنها آنقدر زياد است که حتي امروزه موفق به چاپ کامل آثار او نگرديده‌اند.

وي سه روز را به حل مسئله‌اي که از طرف آکادمي مطرح شده بود گذراند و پس از آن به بستر بيماري افتاد. در اين بيماري يک چشم خود را از دست داد در سن 60 سالگي بينايي چشم ديگرش هم از دست رفت. گر چه چشم او را با موفقيت عمل کردند ولي زخم آن دچار عفونت شد و براي هميشه چشمان خود را از دست داد. اويلر در 18 سپتامبر 1783 هنگامي که مشغول محاسبه مسير سياره اورانوس بود ناگهان با گفتن کلمه «من مُردم» زندگي را بدرود گفت.

منبع:ويكي پديا


 خبركوتاه 

نفرات برتر رقابتهاي انتخابي تيم ملي جودو معرفي شدند

به گزارش مهر، اين دوره از مسابقات با حضور 23 جودوکار حاضر در اردوي تيم ملي و با قضاوت داوران رسمي در سالن شهيد افراسيابي تهران برگزار شد.در پايان اين رقابتها نفرات اول تا سوم اوزان مختلف براي ادامه حضور در اردوها مشخص شدند.ضمن اينکه از بين اين نفرات برتر به زودي تيم اعزامي به رقابتهاي بين المللي گرجستان انتخاب خواهند شد.

نفرات برتر رقابتهاي انتخابي: وزن 60-کيلوگرم:1-ناصر ناصري پور 2-احسان بهراميان 3-محمد حسين شيخ الااسلامي

وزن 66-کيلوگرم:1-محمد محمدي بريمانلو 2-قاسم نوري زاده 3-ميلاد عبادي - وزن 73-کيلوگرم:1-اميد تيزتک 2-ميلاد احمدي و محمد صفري وزن 81-کيلوگرم:1-سعيد ملايي 2-مجيد تاجري 3-نيک سرشت

وزن 90-کيلوگرم:1-وحيد نوري 2-طيب طالبي 3-مجيد جمالي 4-وحيد شکري وزن 100-کيلوگرم:1-خسرو رحيمي وزن 100+کيلوگرم:1-جواد محجوب 2-جعفر پهلواني 3-ابراهيم قجر 4-عادل ناصرآبادي


 آموزشي 

چيزهايي كه در مدرسه ياد نمي دهند!

روياهايت را فراموش نكن

منبع:موفقيت

قسمت پنجم

كاغذ سفيد جادويي

فرض كنيد به شما بگويند قرار است حافظه تان را به طور كامل از دست بدهيد و چيزي از گذشته شما در ذهن يا در دنياي بيروني تان باقي نخواهد ماند؛اما قبل از آن كاغذي سفيد به شما مي دهند تا مهم ترين چيزها در مورد خودتان برروي آن بنويسيد.نكته مهم اين است كه پس از اين اتفاق،شما فقط و فقط همه آن چيزهايي را به ياد مي آوريد كه در اين صفحه نوشته ايد.

يادتان باشد كه همه متن،اول شخص مفرد باشد يعني با «من» شروع شود؛مثل: «من،محمد نجفي،هم اكنون 33 ساله ام تصميم گرفته ام در ايران زندگي كنم و با تمام وجود بكوشم تا كيفيت زندگي خود و اطرافيانم را با تاكيد بر ارتقاي مهارت هاي حرفه اي زندگي و كار بهبود بخشم.از برگزاري كارگاه هاي تعاملي آموزشي بيشترين لذت را مي برم و ....»

شما درباره خودتان چه مي نويسيد؟احتمالا آنچه مي نويسيد، مهم ترين چيزهايي هستند كه در زندگي شما وجود دارند و به روياي شما در زندگي مربوط مي شوند.

ادامه دارد...


 كوتاه از ورزش جوانان 

دختران با درهم کوبيدن پاکستان راهي نيمه نهايي شدند

تيم ملي تنيس زير 16 سال دختران کشورمان با پيروزي مقابل پاکستان به مرحله نيمه نهايي مسابقات فدکاپ راه يافتند.به گزارش باشگاه خبرنگاران؛در جريان برگزاري رقابت هاي تنيس فدکاپ زير 16 سال دختران در کوچينگ مالزي ، ملي پوشان کشورمان در دومين ديدار خود با نتيجه 2 بر يک از سريلانکا شکست خورد و نمايندگان کشورمان با پيروزي 3 بر صفر مقابل پاکستان به مرحله نيمه نهايي بازي ها راه يافتند.تيم ملي کشورمان با کشورهاي سريلانکا، لبنان و پاکستان هم گروه شد و در ديگر گروه اين مسابقات نيز تيم هاي سنگاپور، جزاير پاسيفيک ، قرقيزستان و ترکمنستان حضور دارند.

بر اين اساس و با آغاز بازي ها تيم ملي کشورمان در نخستين ديدار به مصاف تيم ملي لبنان رفت و در نهايت موفق شد با نتيجه 3 بر صفر از سد حريف خود عبور کند.اين رقابت ها با حضور 8 تيم برگزار مي شود و در پايان از هر گروه 2 تيم جواز صعود از جدول را بدست مي آورند.

تيم ملي تنيس زير 16 سال دختران کشورمان با ترکيب صدف صادق وزيري، ياسمين منصوري و هليا غفراني در اين دوره از بازي ها حضور دارد.


ترکيب تيم تکواندو نوجوانان پسر براي شرکت در قهرماني آسيا مشخص شد

با برگزاري مرحله آخر رقابتهاي انتخابي تيم تکواندوي نوجوانان پسر، ترکيب اين تيم براي حضور در مسابقات قهرماني آسيايي مشخص شد.به گزارش ايرناازفدراسيون تکواندو، رقابتهاي انتخابي تيم تکواندوي نوجوانان پسر براي انتخاب ترکيب نهايي اين تيم جهت شرکت درقهرماني آسيا، با حضور 20 هوگوپوش درخانه تکواندو برگزار شد که در پايان و با اعلام محمدرضا زوار سرمربي تيم تکواندوي نوجوانان کشورمان؛ نفرات ذيل جواز حضور در اين رويداد آسيايي را بدست آوردند:

وزن 45-کيلوگرم:آرش تبريزي/وزن 48-کيلوگرم:علي چهرقاني/وزن 51-کيلوگرم:مجتبي فضلي/وزن 55-کيلوگرم:ميرهاشم حسيني/وزن 59-کيلوگرم: هادي تيران/وزن 63-کيلوگرم: عليرضا علياري/وزن 68-کيلوگرم:محمد شيردل/وزن 72- کيلوگرم:اميرحسين وقوعي/وزن 78-کيلوگرم:اميرحسين ساسان/وزن 78+کيلوگرم:فرشاد قياسي همچنين با نظر کادرفني تيم ملي «نريمان مريداني، محمد صفايي و ابراهيم صفري» در اردوهاي تيم ملي باقي ماندند.

هشتمين دوره مسابقات قهرماني تکواندوي نوجوانان آسيا، 22 تا 25 فروردين ماه 94 به ميزباني چين تايپه برگزار مي شود.


 آيينه شهر 


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون