جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3296- تاریخ : 1393/12/16 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)


افراد موفق فکر نمي کنند که...

مشاهير
لئونارد اويلر

چيزهايي كه در مدرسه ياد نمي دهند!
روياهايت را فراموش نكن


كوتاه از ورزش جوانان


ساوه شمشکي مدال طلاي اسکي آلپاين آسيا را کسب کرد


آيينه شهر


 افراد موفق فکر نمي کنند که... 

تصورات غلط و آشکاري بسياري در مورد موفقيت در جامعه وجوددارند که بسياري از مردم، آنها را از روي سادگي به عنوان حرفي درست مي پذيرند. اين در حالي است که
انسان هاي واقعا خوشبخت مي دانند بايد از اين تصورات غلط و دروغ ها در زندگي خود دوري کنند. براي اينکه همچون اين افراد پيش برويد، اين 15 نکته را با دقت بخوانيد. درک اين نکات باعث مي شود که از نظر ذهني قوي شده و زودباور نباشيد.
1- افراد موفق اعتقادي به اشتباه بسيار بزرگ ندارند: انسان هايي با ذهن قوي، باور ندارند اشتباه هاي بزرگ روي تلاش آنها خط بطلان مي کشد. هر تجربه اي، خصوصا تجارب بد، درسي است که مي توانيد از آن عبرت بگيريد. اگر کارهايي را که در زندگي تان انجام داده ايد همچون خطايي ساده در نظر بگيريد، بعد از آن نيازخواهيد داشت که عميق تر به مسائل فکر کنيد. انسان هايي با ذهن قوي، اين نکته را فهميده و به کار گرفته اند. شما هم بايد همين کار را انجام دهيد.
2- افراد موفق باور ندارند که شکست اجتناب ناپذير است: حتي بدترين شرايط
مي تواند تغيير کند.در صورتي که شما روش مناسبي را در پيش بگيريد. افراد با ذهن قوي، باور ندارند که در جايي شما بايد تسليم شرايط شويد. بنابراين شما نيز بايد اين گونه باشيد. تا جايي که اراده شما وجود دارد، اميد هم هست. پس حتي زماني که مشکلات جلوي شما صف کشيده اند از حرکت به سمت هدف تان باز نايستيد.
3- افراد موفق به بي معنابودن زندگي باور ندارند: اگر افراد با ذهن قدرتمند، نمي توانستند به معنادار و هدفمند بودن جهان اعتقاد داشته باشند، هرگز داراي ذهني قوي و اوضاعي بر وفق مراد نبودند.
4- افراد موفق اعتقاد ندارند کارها هميشه جوري پيش مي رود که انتظارش را داريد: اگر شما فردي بدبين هستيد، بايد انتظار کشيدن براي اتفاقات بد را از فکرتان خارج کنيد و اگر انسان خوش بيني هستيد، بايد اين فکر را که هرگز اتفاق بدي رخ نمي دهد پايان دهيد.
همواره خود را براي اين امر اجتناب ناپذير آماده نگه داريد که روزهاي ما مي توانند بسيار غيرقابل انتظار باشند.
5- افراد موفق باور ندارند که هيچ اميدي باقي نمانده است: انسان هايي با ذهن قوي، باور ندارند که مکاني تاريک و خالي از اميد براي آنها وجود دارد که بازگشتي از آن نيست. اميد براي آينده شما تا حد بسيار زيادي در دستان خود شماست. بنابراين، با تسلط بر
ترس هاي تان از آنها عبور کنيد.
6- افراد موفق باور ندارند به اينکه معجزه اي وجود ندارد: برخلاف انسان هاي منفي نگر، افراد با ذهن قوي، به اين اعتقاد ندارند که معجزه امري غيرممکن است.
اين بدان معنا نيست که آنها براي معجزه، به خودي خود نقشي بسيار اساسي قائل هستند، اما معتقدند اتفاقاتي بسيار عالي مي تواند براي شما رخ دهد، البته در صورتي که به افکار منفي اجازه ورود به ذهن تان را ندهيد.
7- افراد موفق به اين امر باور ندارند که مجبور به انجام هر کاري به بهترين شيوه هستند: کمال يک هدف اسطوره اي است. در امور زندگي تان سعي کنيد وسواس به خرج ندهيد و از کنار برخي موارد جزئي بگذريد.
8- افراد موفق اعتقادي به انتظار طولاني براي لحظات مناسب ندارند: لحظه مناسب زماني است که شما دست به کاري بزنيد، پس چرا بايد در انتظار مهيا شدن زمان مناسب براي انجام کاري شويد؟ زماني که فرصت وجوددارد، آن را غنيمت شمرده و منتظر نمايند.
9- افراد موفق باور ندارند گذشته، مانعي براي آينده است: انسان هايي با ذهن قوي، اعتقادي به محدوديت هايي که مانع موفقيت هاي آينده مي شوند، ندارند. بر هر چيزي مي توان با صرف زمان و انرژي غلبه کرد.
10- افراد موفق باورندارند که تنها خواهند مرد: بسياري از مردم بر اين باورند که هر تعداد دوست در زندگي شان داشته باشند، در نهايت هرکسي به تنهايي خواهدمرد. انسان هايي با ذهن قوي، اين باور را ندارند و معتقدند روابطي که در زندگي شان ايجاد کرده اند- حتي اگر کسي در زمان مرگ بر بالين شان حاضر نباشد همواره با آنها خواهندماند.
11- افراد موفق باور ندارند که زور و اجبار امري ضروري است: انساني هايي با ذهن قوي، باور ندارند که همواره براي نتيجه گرفتن بايد از زور استفاده کرد. افسران مي توانند تحت نظر خود را به شدت تنبيه کنند، ولي تشويق با حس مثبت، همان چيزي است که سربازان آنها را به افرادي شايسته تر تبديل خواهد کرد.
12- افراد موفق باور ندارند هر آنچه را که وجود دارد، بايد ياد بگيرند:
بعضي ها ممکن است بگويند هر آنچه را نياز دارند،
مي دانند. افراد با ذهن قوي، اين را باور ندارند که موقعيت و حدي براي پايان يادگيري وجوددارد. جهان همواره در اطراف ما در حال تغيير است، بنابراين آموزش ما هرگز نبايد متوقف شود اما دانستن همه چيز، غيرممکن است.
13- افراد باور ندارند براي حس بهتر نياز به مصرف ماده اي خاص دارند: بعضي افراد براي اينکه احساس بهتري داشته باشند، خود را معتاد به مصرف چيزهايي مانند الکل، موادمخدر، غذا يا هر چيز ديگري مي کنند. افراد با ذهن قوي، باور دارند انسان مي تواند خود را از قيد وابستگي ها رها کند.
14- افراد موفق معتقد به ضعف نيستند: انسان هايي با ذهن قوي معمولا در کارها از بقيه بهتر هستند و از نظر رفاهي هم در سطح بالاتري قرار دارند. آنها به خاطر ضعف ديگران، از شادي خودشان نمي کاهند. هرکسي شرايط خاص خود و متفاوت از ديگران دارد و شرايط براي برخي، سخت تر از بقيه است. افراد با ذهن قوي، اين واقعيت را درک مي کنند.
15- افراد موفق باور ندارند تغيير امري غيرممکن است: بسياري از مردم قبول ندارند که انسان مي تواند تغيير کند اما
انسان هايي با ذهن قوي، معتقدند هرکسي مي تواند براي بهتر بودن تلاش کند. اگر آنها اين عقيده را باور نداشتند، هرگز به جايگاه فعلي شان دست نمي يافتند.
منبع :بيتوته


 مشاهير
 لئونارد اويلر 

قسمت دوم
اويلر طي 14 سالي که در سن پترزبورگ بود به کشفهاي درخشاني در زمينه‌هايي چون تحليل رياضي، نظريه اعداد و مکانيک دست يافت. تا سال 1741 بين هشتاد تا نود اثر براي انتشار آماده کرده بود که 55 تاي آنها از جمله دو جلد «مکانيک» را منتشر ساخت.
اويلر در آن زمان عضو فرهنگستان‌هاي شهرهاي سن پترزبورگ در روسيه و برلين در آلمان بود. سپس در سال 1749 به عضويت انجمن پادشاهي لندن، در سال 1753 به عضويت انجمن فيزيک و رياضيات بازل، و در سال 1755 به عضويت فرهنگستان علوم پاريس نيز انتخاب گرديد.
اويلر در 1741 پس از 14 سال اقامت در روسيه به شهر برلين در آلمان رفت و 25 سال بعد را در آنجا سپري کرد. در عين حال، هنوز عضو فعال هر دو فرهنگستان برلين و سن پترزبورگ بود. وي در تبديل انجمن علوم سابق به يک فرهنگستان بزرگ که در سال 1744 رسماٌ با نام فرانسوي فرهنگستان پادشاهي علوم و ادبيات برلين بنياد نهاده شد، فعاليت فراوان داشت. طي اين دوره اويلر به تنوع پژوهش‌هاي خود بسيار افزود در رقابت با دالامبر و دانيل برنولي دانش فيزيک رياضي را پي‌ريزي کرد، و در پيشبرد نظريه حرکت ماه و سيارات از رقيبان کلرو و دالامبر
بود.
در همان زمان نظريه حرکت جامدات امکان ساخت ابزار رياضي هيدروديناميک را فراهم آورد. وي هندسه ديفرانسيل سطوح را ابداع کرد و به شدت درباره نورشناسي برق و مغناطيس به پژوهش پرداخت. همچنين درباره مسائل فناوري نظير ساختن دوربين‌هاي شکستني بيرنگ، تکميل توربين آبي زگنر و نظريه چرخ‌دنده‌ها به تفکر پرداخت.
شمار آثار اويلر در دوره اقامت در برلين از 380 کمتر نبود که از ميان 275 اثر انتشار يافتند که از جمله آنها مي‌توان به تعدادي کتاب مفصل تک‌نگاشتي در باره حساب جامع و فاضل تغييرات، کتابي بنيادين در باره محاسبه مدار اجرام آسماني، کتابي درباره توپخانه و پرتاب گلوله، کتاب مقدماتي به تحليل نامتناهي، رساله‌اي در کشتي‌سازي و دريانوردي که صورت آغازين آن در سن پترزبورگ تهيه شده بود، اشاره کرد.
نخستين نظريه او درباره حرکت ماه و اصول حساب ديفرانسيل در سه کتاب آخر او به هزينه فرهنگستان سن پترزبورگ انتشار يافتند. در آخر رساله‌اي بود در باره مکانيک جامدات به نام «نظريه حرکت اجسام جامد» (1756). رساله مشهور «نامه‌هايي به يک شاهزاده خانم آلماني در باره موضوعهاي مختلف فيزيک و فلسفه» که در واقع درس‌هايي بود که اويلر به يکي از بستگان پادشاه پروس داده بود، تا پيش از بازگشت اويلر به سن پترزبورگ انتشار نيافتند. اين کتاب موفقيتي بي‌نظير يافت و 12 بار به زبان اصلي تجديد چاپ گرديد و به بسياري زبانهاي ديگر نيز ترجمه شد.
منبع:ويكي پديا
ادامه دارد...


 چيزهايي كه در مدرسه ياد نمي دهند!
 روياهايت را فراموش نكن 

منبع:موفقيت
قسمت چهارم
براي پيدا كردن اين روياها هم راه هايي هست.آزمايش هاي ذهني زير احتمالا مي توانند به ما كمك كنند تا رگه هايي از اين روياي معنا بخش به زندگي مان را بيابيم:
كليپ 60 ثانيه اي
فرض كنيد در 60 سالگي وطي سفري هوايي،ناگهان هواپيماي شما مشكلي جدي پيدا كرده و خلبان اعلام مي كند كه كنترل اوضاع از دست وي خارج شده و هواپيما در حال سقوط است و فقط 60 ثانيه طول مي كشد تا هواپيما با زمين برخورد كند و تقريبا بعيد است كسي جان سالم به در ببرد.اگر قرار باشد در اين 60 ثانيه فيلمي كوتاه در مقابل چشمانتان به نمايش در بيايد،از همه آن 60 سال چه چيزهايي را خواهيد ديد؟
احتمالا در اين شرايط همه آن چيزهايي را مي بينيم كه بخش هاي مهم زندگي ما محسوب مي شوند و به خاطر آن ها زنده بوده و برايشان تلاش كرده ايم.فكر مي كنيد آن ها چه هستند ودوست داريد چه باشند؟
شركت در مراسم ترحيم خود
فرض كنيد همين امروز به هر دليلي مرگ به سراغتان آمده است؛اما شما شانس اين را داريد كه در مراسم ترحيم خود شركت كنيد.حاضران در مراسم ترحيم شما بدون آنكه شما را ببينند و بدانند شما مي توانيد سخنان آن ها را بشنويد،با خيال راحت در مورد شما حرف مي زنند،فكر مي كنيد درباره شما چه مي گويند؟اصلا دوست داريد درباره شما چه بگويند؟به بيان ديگر شما چه تصويري از خودتان در ذهن ديگران ساخته ايد؟اگر بخواهند مهم ترين ويژگي شما را بگويند،چه مي گويند؟مهم ترين يادگار يا ميراثي كه از شما باقي مانده است،چيست؟
ادامه دارد...


 كوتاه از ورزش جوانان 

تنيس بازان ايران نخستين روز ديويس کاپ آسيا را با شکست سپري کردند

تنيس بازان تيم ملي ايران نخستين روز رقابت هاي ديويس کاپ گروه دو آسيا ،اقيانوسيه را با شکست سپري کردند.به گزارش ايرنا از فدراسيون تنيس، در نخستين بازي بخش انفرادي شاهين خالدان به عنوان اولين نماينده کشورمان به مصاف رانگ کات از اندونزي رفت و در نهايت با نتيجه ( 2-6 ، 1-6 و 0-6 ) و در مجموع سه بر صفر شکست را پذيرفت.در دومين ديدار بخش انفرادي انوشا شاهقلي با تريجاتي ديگر تنيسور اندونزي مسابقه داد و در نهايت وي نيز با نتيجه (3-6 ، 1-6 و 0-6 )و در مجموع سه بر صفر اين بازي را واگذار کرد.تيم ملي تنيس کشورمان با ترکيب انوشا شاهقلي، شاهين خالدان، امير والا معدنچي و محسن حسين زاده در اين دوره از
بازي ها حضور دارد.همچنين ملي پوشان کشورمان در روز دوم
بازي ها با ترکيب انوشا شاهقلي و امير والا معدنچي در بخش دو نفره به مصاف رانگ کات و ديويد سوسانتو مي روند.

دعوت 29 بازيکن به اردوي مشترک واليبال زنان

به گزارش ايرنا از فدراسيون واليبال، نخستين دوره مسابقات واليبال قهرماني زير 23 سال زنان آسيا و انتخابي جهان از 11 ارديبهشت ماه به ميزباني فيليپين آغاز مي شود.همچنين تيم ملي واليبال زنان ايران خود را براي هجدهمين دوره مسابقات قهرماني آسيا آماده مي کند.اردوي سوم آمادگي تيم زير 23 سال و اردوي دوم تيم ملي زنان به صورت مشترک از روز شنبه 16 اسفندماه در آکادمي ملي المپيک آغاز مي شود و 29 بازيکن از سوي مريم هاشمي سرمربي اين تيم ها به اين اردو دعوت شدند.نگين شيرتري، الهام فلاح، سمانه سياوشي، شبنم عليخاني، مريم خليلي، تهمينه درگزني، فرناز ساعي اصفهاني، مهسا صابري، فاطمه حسني سعدي، فاطمه ايدلخاني، معصومه انگوتي، فرزانه زارعي، نجمه عابديان، زينب گيوه، زويا خالقي، منا دريس محمودي، مهتا يحيي پور، مينا روستا، سودابه باقرپور، فرنوش شيخي، فاطمه صفري، شکوفه صفري، ندا چملانيان، مائده برهاني، فاطمه اميني، صديقه ذوالفقاري، هاله متقيان، نگار کياني و مهديه خواجه کلايي بازيکنان دعوت شده به اين اردو هستند.


 ساوه شمشکي مدال طلاي اسکي آلپاين آسيا را کسب کرد 

حسين ساوه شمشکي مدال طلاي اولين دوره رقابت هاي اسکي مارپيج کوچک قهرماني آلپاين آسيا را به دست آورد.
به گزارش ايرنا از فدراسيون اسکي، در رقابت هايي که در پيست يانگ پيانگ کره جنوبي برگزار شد، ساوه شمشکي بالاتر از حريفان بر سکوي اول ايستاد و صاحب مدال طلاي مارپيچ کوچک آلپاين آسيا شد.
در مجموع دو مانش رقابت هاي مارپيچ کوچک، حسين ساوه شمشکي با مدت زمان يک دقيقه و 32 ثانيه و 81 صدم ثانيه مدال طلا را کسب کرد.حسين ساوه شمشکي در بخش مارپيچ بزرگ به مدال نقره دست يافته بود.اين مسابقات اولين دوره رقابتهاي قهرماني آسيا در رده سني بزرگسالان و بيست و چهارمين دوره نوجوانان و جوانان است.همچنين ديگر اسکي بازان ايران محمد کيادربندسري در جايگاه ششم، پويا ساوه شمشکي در جايگاه هفتم، پوريا ساوه شمشکي در جايگاه هشتم قرار گرفتند.در بخش بانوان نيز فروغ عباسي هشتم، مرجان کلهر نهم، صدف ساوه شمشکي دهم، نجمه زالي يازدهم زيبا کلهر دوازدهم شدند.


 آيينه شهر 
نويسنده : منبع : فارس


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون