جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3232- تاریخ : 1393/09/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)


بدل "ونيز" در قلب خاورميانه


هتل کپسولي در پاريس ساخته مي شود


پخش واي‌فاي موسيقي از استريوي خانگي با فناوري جديد


گنده تر از دروغ


داستانك


اما خبر


 بدل "ونيز" در قلب خاورميانه  

به گزارش باشگاه خبرنگاران، يکي از نکات کمتر شناخته شده در عراق امروزي محلي است که به عنوان تالاب فرات شناخته مي شود.اين منطقه که چندين برابر ونيز است از 5000 سال پيش محل زندگي انسان ها بوده و ميزباني نيم ميليون نفر را مي کرده است.مردم اين منطقه بيشتر به نام باتلاق نشين‌ها شناخته مي شوند و خانه‌هاي آن‌ها روي جزيره‌هاي کوچکي ساخته شده است.جنس همه خانه‌ها از ني مي‌باشد و بدون استفاده از چوب يا هيچي وسيله ديگري مانند ميخ ساخته شده‌اند.طبق آنچه گفته مي شود افراد بومي منطقه مي توانند در 3 ساعت يک خانه را به طور کامل بسازند و تحويل دهند.مردم اين منطقه در طي سال ها با مشکلات فراواني دست و پنجه نرم کرده اند.آن ها فشارهاي صدام حسين ديکتاتور جنايتکار عراق را تحمل کردند و سپس بايد با مزدوران آمريکايي مقابله مي نمودند اما در همه اين سال‌ها سنت‌هاي ديرينه خود از جمله ماهيگيري و زندگي روي باتلاق را فراموش نکرده اند.

صدام حسين در طول حکومت خود چندين بار منطقه تالاب را خشک کرد تا مردم بومي دچار مشکل شوند ولي اين روزها با تشکيل حکومت جديد بخش عمده اي از زمين ها بار ديگر زير آب رفته و خانه ها شناور گشته اند.البته در طي سال هاي سختي از جمعيت اين منطقه به شدت کاسته شده است و نزديک به 200 هزار نفر در آن سکونت دارند.


 هتل کپسولي در پاريس ساخته مي شود 

به زودي هتل منحصربفردي در پاريس ساخته مي شود که نه تنها چشم انداز ديدني دارد بلکه اقامت در آن ارزان قيمت هم خواهد بود حال آنکه اين شهر مهد گران ترين هتل هاي دنياست.

به گزارش مهر، پاريس در زمره گران قيمت ترين هتل هاي جهان جاي دارد و همواره انبوهي از گردشگران خارجي از سراسر جهان در گوشه و کنار آن در حال حرکت و بازديد هستند.اين هجوم باعث شده تا فقدان هتلهاي ارزان قيمت همواره احساس شود.

اکنون براي حل اين مشکل شرکت MenoMenoPiu Architects دست به کار شده و طرح اوليه هتل کپسولي را براي اين شهر ارايه کرده که نه تنها محل اقامتي ارزان قيمت براي گردشگران به شمار مي آيد بلکه به جهت قرار داشتن در ساحل رودخانه "سن" چشم انداز ديدني خواهد داشت.

اين هتل EauBerge نام دارد و با الهام گرفتن از هتلهاي کپسولي رايج در ژاپن طراحي شده است.اتاق ها در اين هتل واقعا کوچک هستند و تنها 4 مترمربع وسعت دارند.البته اتاقهاي دوتخته کمي بزرگتر بوده و 7 متر مربع بزرگي دارند.

اتاقها به راهرويي مشترک منتهي مي شوند و جالب اينکه براي هر 10 اتاق يک حمام در نظر گرفته شده است.

در پاريس نزديک به 120 موزه و شماري از جاذبه هاي گردشگري وجود دارد که موجب مي شود سالانه ميليونها تن از سراسر جهان خود را به اين شهر برسانند.

استفاده از فلزات سبک و مستحکمي نظير آلومينيوم و توجه به شيوه هاي نوين حفظ برودت و گرماي محيط داخل از جمله ابتکارعمل هايي است که در ساخت اين هتل به کار گرفته مي شود.


 پخش واي‌فاي موسيقي از استريوي خانگي با فناوري جديد 

اتصال رايانه و تلفن همراه به استريوي خانگي مي‌تواند به معني حجم زيادي از سيم باشد که براي برقراري ارتباط بين دستگاهها مورد نياز است اما اکنون با «Gramofon» مي‌توان بصورت واي‌فاي از موسيقي لذت برد. به گزارش ايسنا منطقه خراسان، اين دستگاه يک جعبه کوچک سياه‌رنگ مجهز به واي‌فاي است که به اينترنت متصل شده و موسيقي را از آن بوسيله يک کابل اتصال بر روي آمپلي‌فاير يا سيستم استريوي هاي‌فاي پخش مي‌کند. سيستم گراموفون به کاربر اجازه مي‌دهد تا تلفن همراه يا رايانه خود را بدون محدود شدن به کابل، به يک سيستم صوتي خانگي وصل کند. به گفته شرکت سازنده Fon، دو برنامه براي راه‌اندازي اين دستگاه وجود دارد که شامل برنامه «راه‌اندازي گراموفون»و برنامه «Fon Utility»براي هر دو سيستم عامل iOS و اندرويد است.با اين برنامه‌ها مي‌توان دستگاه گراموفون را پيدا کرد، آن را توسط کابل واي‌فاي به اينترنت وصل کرده، به شبکه واي‌فاي خانگي وارد شده و دستگاه را تنظيم کرد.


 گنده تر از دروغ 

 از اين تيم مي روم

مهدي بيرنگ

اين جوري مي گويند که قرار بر اين شده که حميد درخشان که اين روزها به عنوان تنها مربي ناموفق ليگ برتر است از تيم پرسپوليس برود بيرون و جايش را بدهد به علي دايي تا شايد اين مربي بتواند کاري که ابتداي فصل نتوانست انجام بدهد و به همين دليل درخشان آمد و او هم نتوانست انجام بدهد را انجام بدهد!

گفته مي شود که درخشان گفته: من از اين تيم مي روم نه به اين دليل که نتوانستم در پرسپوليس کاري انجام بدهم بلکه به اين دليل از اين تيم مي روم که دوست ندارم بازيکنانم اين جوري من را خراب بکنند و به حرف من عمل نکنند!


 داستانك 

 پر حرف!

مهدي طوسي

درباره اينکه بيشتر بتواني حرف بزني خيلي فکر مي کني. البته به اين نتيجه مي رسي که نبايد به اين زودي ها حرف بزني و بهتر است که همچنان لال باشي و حرف نزني. چرا که اين جوري همه تو را آدم با ادب و با فکري مي دانند. چرا که آدم هاي پر حرف خيلي آدم هاي درستي نيستند و اين براي تو که يک آدامس فروش خوبي هستي درست نيست که حرف بزني و همه تصور بکنند که تو آدم بي تجربه اي هستي!

آدامس مي فروشي اما باز هم براي فروشت حرفي نمي زني و تبليغ نمي کني تا شايد تو را آدم با شناختي تصور بکنند!

حتي يک نفر آدامس از تو مي خرد و پولش را نمي دهد اما باز تو حرف نمي زني که مبادا تو را پر حرف تلقي بکنند!


 اما خبر 

 طراحي هتلهاي دنج ساحلي از جنس محفظه نجات

محفظه‌هاي نجات از تجهيزات نفتي ساحلي براي اکتشاف بوده که به دليل استحکام بالاي آن‌ها، حتي در ماموريت‌هايي مانند پرتاب به ماه و برگشت از آن مورد استفاده قرار مي‌گيرند و اکنون يک طراح هلندي در ايده‌اي جالب از آن‌ها به عنوان مکاني دنج براي ساخت هتل بهره برده است.

به گزارش ايسنا منطقه خراسان، دنيس اودنديجک، معمار و هنرمند هلندي در جستجو براي قايقي براي تحقيقاتش، کپسولي را يافته و بعد از تميز کردن از آن براي مقاصد خود استفاده کرده است.

وي که از اقامت در اين کپسول دنج لذت برده بود، تعداد بسياري از آنها را خريداري و آن را به هتلي شناور تبديل کرده است.اکنون با پرداخت مبلغ 60 يورو مي‌توانيد يک شب را در اين هتل شناور مجهز به تور ماهيگيري سپري کنيد.

اودنديجک در ابتدا قصد داشت با سفر به اطراف اروپا از طريق آب مواد بازيافتي را جمع‌آوري و براي تبديل آنها به مواد با ارزش تحقيق کند، اما وسيله‌اي يافت که هم مي‌توانست از آن به عنوان مکان اقامت و هم آزمايشگاه استفاده کند و در واقع استفاده از وسيله و بازيافت آن چيزي با ارزش بود.ايده اين طراح بسياري از اين کپسول‌هاي غيرقابل استفاده را با ارزش کرد و در واقع هريک از اين کپسول‌ها مي‌تواند به عنوان وسيله‌اي ايمن و دنج مورد استفاده قرار ‌گيرد. 

روباتي که با مغز کرم کنترل مي‌شود

دانشمندان روباتي ساخته‌اند که با استفاده از مغز کرم کنترل مي‌شود.به گزارش مهر، اين روبات در قالب پروژه‌اي بي‌سابقه و تحت عنوان Open Worm طراحي و ساخته شده و درحقيقت تلاشي است براي برقراري ارتباط ميان شبکه نوروني کرم و يک روبات.دانشمندان براي دستيابي به اين هدف موفق شدند ارتباط موثري ميان 320 نورون مغزي نوعي کرم برقرار کرده و در ادامه آن را بر روي روباتي که از بخشهاي لگوشکل ساخته شده بارگذاري کردند.

روباتي که بدين ترتيب ساخته مي‌شود ساختاري بسيار ساده دارد اما با توجه به ارتباط نوروني آن با مغز کرم دستاوردي بي‌سابقه در دنياي روباتيک به شمار مي‌آيد.

اين روبات مي‌تواند به محيط اطراف واکنش نشان دهد. اين قابليت مهم به واسطه نوعي ريزشاخک حسگري ايجاد شده است. روباتي که در پروژه Open Worm ساخته شده مجهز به ريزموتورهايي است که حرکت آن را ممکن مي‌سازند.محققان با اشاره به اين نکته که هيچ دستورالعملي به طور از پيش برنامه‌ريزي شده در اين روبات به چشم نمي‌خورد، حرکت آن به واسطه نورونهاي مغز کرم را موفقيتي چشمگير عنوان مي‌کنند.

پروژه Open Worm هنوز در مراحل ابتدايي خود قرار دارد و گفته مي‌شود هدف نهايي آن توليد کرم مجازي در دنياي رايانه است.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون