جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3179- تاریخ : 1393/07/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

بامداد21 مهر ماه؛
کيتارو وارد تهران شد


«شهر موش‌ها 2» 9 ميلياردي شد


«فريدون جيراني» سريالش را به گرجستان مي‌برد


اكران "شيار 143" پس از تاسوعا و عاشورا


"ابري با احتمال بارش کوفته قلقلي" سريال مي‌شود


"نيوشا ضيغمي"سفير کودکان کار شد


يکتا ناصر بازيگر جديد "اَبله"


سينما، سينما


ميز خبر


 بامداد21 مهر ماه؛
 کيتارو وارد تهران شد 

 
کيتارو قرار است همراه با گروهش 23 الي 25 مهرماه در تالار وزارت کشور کنسرت برگزار کند.ماسانوري تاکاهاشي معروف به کيتارو آهنگ ساز و نوازنده ژاپني با مداد 21 مهر وارد تهران شد.به گزارش ايلنا، کيتارو که با هدف برگزاري کنسرتي چهار روزه وارد تهران شده است بامداد روز دوشنبه 21 مهر ماه وارد فرودگاه امام خميني تهران شد و از سوي ژيروز ارجمن مورد استقبال قرار گرفت.کيتارو قرار است همراه با گروهش 23 الي 25 مهرماه در تالار وزارت کشور کنسرت برگزار کند.کيتارو با نام اصلي ماسانوري تاکاهاشي در 4 فوريه 1953 در شهر تويوهاشي در کشور ژاپن به دنيا آمد. بعد‌ها دوستانش نام مستعار کيتارو را براي وي برگزيدند.او سابقاً ساکن ايالت کلرادو در آمريکا در مزرعه شخصي خود بود، اما هم اکنون ساکن شهر سباستوپل در شهرستان سونوما در شمال سانفرانسيسکو است. کيتارو در سال 1976اولين آلبومش به نام «سياحت غرب» را منتشر مي‌کند و بعد در سال 1977 دو آلبوم «داستان ماه کامل» و «بهشت» را منتشر مي‌کند. کسب جوايزي همچون جايزه گرمي و جايزه گلدن گلوب و همچنين ساخت موسيقي فيلم «بهشت و زمين» براي اليور استون از جمله فعاليتهاي وي است.


 «شهر موش‌ها 2» 9 ميلياردي شد 

 آمار فروش فيلم سينمايي «شهر موش‌ها 2» به کارگرداني مرضيه برومند از مرز 9 ميليارد تومان گذشت.به گزارش ايسنا و طبق اعلام علي سرتيپي، تهيه کننده اين فيلم، «شهر موش‌ها2» تاکنون در تهران 5 ميليارد و 220ميليون تومان فروش داشته و اين رقم در شهرستان‌ها به سه ميليارد و 840 ميليون تومان رسيده است.

سرتيپي افزود:فروش کلي اين فيلم به 9 ميليارد و 60 ميليون تومان رسيده و اميدوارم با ادامه نمايش فيلم و اضافه شدن مخاطبان دانش‌آموز ميزان فروش به 12 ميليارد تومان هم برسد.وي گفت:«شهرموش‌ها 2» از معدود فيلم‌هايي است که وزارت آموزش و‌ پرورش نمايش آن را براي تمام دانش‌آموزان تصويب کرده و با توجه به تسهيلاتي که ما نيز در نظر گرفته‌ايم، انتظار داريم فروش خوب اين فيلم ادامه داشته باشد.سرتيپي هم‌چنين با بيان اينکه تا به حال تعداد تماشاگران «شهرموش‌ها 2» بيشتر از دو ميليون نفر بوده است،‌ ابراز اميدواري کرد که اين تعداد به حدود چهار ميليون نفر برسد.

به گزارش ايسنا،‌ اکران «شهر موش‌ها 2» به کارگرداني مرضيه برومند از حدود يک ماه قبل به در سينماها آغاز شده و گفته شده بود با بازگشايي مدارس برنامه ويژه‌اي هم براي مخاطبان دانش‌اموز تدارک ديده مي‌شود.


 «فريدون جيراني» سريالش را به گرجستان مي‌برد 

عوامل سازنده سريال «تعبير وارونه يک رويا» به کارگرداني فريدون جيراني هفته‌ي آينده راهي گرجستان مي‌شوند.به گزارش ايسنا،‌ سريال «تعبير وارونه يک رويا» بيش از 20 روز است که کار تصويربرداري‌اش را در شهر تهران آغاز کرده و عوامل سازنده براي گرفتن سکانس‌هاي خارجي عازم کشور گرجستان هستند.بخش زيادي از داستان «تعبير وارونه يک رويا» در گرجستان مي‌گذرد و گروه قرار است به مدت يک ماه در گرجستان مستقر باشند.تاکنون حضور پانته‌آ بهرام‌، امير جعفري‌، فرهاد قائميان‌، الهام کردا‌، فرزين صابوني‌، داريوش ارجمند،‌ در سريال فريدون جيراني قطعي شده است. اين سريال سه الي چهار هنرپيشه خارجي خواهد داشت.همچنين قرار است تعدادي بازيگر ايراني هم به زودي به «تعبير وارونه يک رويا» اضافه شوند.به گزارش ايسنا،‌ تاکنون همه بازيگران اصلي سريال «تعبير وارونه يک رويا» همچون امير جعفري‌، داريوش ارجمند، پانته‌آ بهرام‌ و ... مقابل دوربين رفته‌اند. امير جعفري در «تعبير وارونه يک رويا» نقش يک مامور امنيتي ايراني را ايفا مي‌کند و داريوش ارجمند نيز ايفاي نقش يک کارشناس امنيتي را برعهده دارد. همچنين پانته‌آ بهرام و فرهاد قائميان از ديگر نقش‌هاي اصلي اين مجموعه هستند.«تعبير وارونه يک رويا» در 13 قسمت 45 دقيقه‌اي با موضوع جاسوسي – ترور دانشمندان هسته‌اي ايران براي پخش از شبکه يک سيما در حال ساخت است.


 اكران "شيار 143" پس از تاسوعا و عاشورا  

 
مهر :فيلم «شيار 143» به کارگرداني نرگس آبيار بعد از تاسوعا و عاشوراي حسيني در گروه سينمايي آزادي اکران خواهد شد.غلامرضا فرجي، سخنگوي شوراي صنفي نمايش گفت:فيلم «ساکن طبقه وسط» به کارگرداني شهاب حسيني از تاريخ چهارشنبه 23 مهرماه اکران خود را آغاز مي کند.وي ادامه داد:از سوي ديگر فيلم «شيار 143» به کارگرداني نرگس آبيار بعد از ايام تاسوعا و عاشوراي حسيني به سرگروهي سينما آزادي اکران مي‌شود. فرجي در پايان حرف هايش گفت:فيلم‌هاي سينمايي «نطفه شوم» ساخته کريم آتشي و «کالسکه» ساخته آرش معيريان در تاريخ هاي 14 و 19 آبان بدون سر گروه و در گروه سينمايي آزاد اکران مي شوند.


 "ابري با احتمال بارش کوفته قلقلي" سريال مي‌شود 

 
ايسنا:سريالي تلويزيوني بر اساس انيميشن معروف و پرفروش «ابري با احتمال بارش کوفته قلقلي» ساخته مي‌شود.کمپاني‌ «سوني پيکچرز» قرارداد توليد سريالي 22 قسمتي را با الهام از فيلم انيميشني «ابري با احتمال بارش کوفته قلقلي» امضا کرد.

«ابري با احتمال بارش کوفته قلقلي» درباره پسر نابغه‌اي است که قصد دانشمند شدن دارد و اين علاقه ماجراهاي جالبي را پيش مي‌آورد که در نهايت منجر به اختراع دستگاهي براي تبديل آب به غذا مي‌شود. اما اين اختراع با خرابکاري عده‌اي از ساکنين سودجوي شهر، موجب بروز يک فاجعه مي‌شود.


 "نيوشا ضيغمي"سفير کودکان کار شد 

 
خبرآنلاين :نيوشا ضيغمي طي مراسمي که در «انجمن حاميان کودکان کار و خيابان» برگزارشد، به عنوان سفير کودکان کار ايران معرفي شد.در اين مراسم که در دفتر اين انجمن برگزار شد، نيوشا ضيغمي با بيان اينکه موضوع کودکان کار يکي از دغدغه هاي هميشگي اش بوده اظهار داشت:« وقتي سر چهار راه‌ها کودکان کار را مي‌بينم با خودم مي‌گويم سهم اين بچه‌ها از دنياي کودکي چيست؟ و چرا بايد از همين سن و سال وارد چرخه کار شوند و بزرگ شدن را از همان روزهاي اول کودکي مشق کنند.»


 يکتا ناصر بازيگر جديد "اَبله" 

 
ايسنا: تصويربرداري «اَبله» به کارگرداني کمال تبريزي ادامه دارد و يکتا ناصر و هوتن شکيبا آخرين بازيگران اضافه شده به اين مجموعه هستند.«اَبله» با فيلمنامه‌اي از عليرضا طالب زاده، موضوعي کمدي دارد و روايت نويسنده‌اي بنام هادي است که در نگارش فيلمنامه‌هاي پليسي جنايي تخصص دارد.او درگير ماجراي يکي از شخصيت هاي عجيبش بنام پريسا مي شود.بازيگران: مهران احمدي، هانيه توسلي، احمد مهرانفر، بهنام تشکر، شبنم مقدمي، مجيد صالحي، عيسي يوسفي پور، بهادر مالکي، هوتن شکيبا، نادر فلاح، نگين معتضدي، حسين محب اهري، مرتضي ضرابي، محسن يگانه و ... .


 سينما، سينما 

در پرديس ملت

جشنواره فيلم كوتاه تهران امروز کليد مي‌خورد

سي و يكمين جشنواره بين المللي فيلم كوتاه تهران با خوش آمدگويي قوميت هاي مختلف ايران همراه با ساز و دهل امروز22 مهرماه افتتاح مي شود.به گزارش مهر، سي و يكمين جشنواره فيلم كوتاه تهران به دبيري حبيب ايل بيگي همزمان با عيد سعيد غدير، با خوش آمدگويي قوميت هاي مختلف ايراني همراه با ساز و دهل امروز سه شنبه 22 مهرماه ساعت 9:30 صبح رسما افتتاح مي شود.

آغاز رسمي اين دوره از جشنواره فيلم كوتاه تهران بدون هيچ سخنراني و تنها با حضور اقوام مختلف ايراني در محوطه باز پرديس سينما ملت برگزار مي شود.

در اين مراسم نمايندگاني از قوميت هاي مختلفي چون كرد، لر، بلوچ، ياسوج، تربت حيدريه، مازندران و ... حضور دارند و درحالي كه لباس هاي محلي پوشيده اند، به منظور معرفي فرهنگ و سنت نقاط مختلف ايران نمايش آييني به همراه موسيقي بومي نقاط مختلف ايران را در حضور مهمانان داخلي و خارجي اجرا مي كنند.

سي و يكمين جشنواره بين المللي فيلم كوتاه تهران به دبيري حبيب ايل بيگي از تاريخ 22 تا 28 مهرماه به مدت 6 روز در پرديس سينما ملت برگزار مي شود.


دومين پوستر «ساکن طبقه وسط» رونمايي شد

شهاب حسيني با 38 نقش

دومين پوستر فيلم سينمايي «ساکن طبقه وسط» به کارگرداني شهاب حسيني رونمايي شد و اين فيلم ازفردا چهارشنبه در سينماهاي تهران و شهرستان ها اکران خواهد شد.

به گزارش مهر، دومين پوستر فيلم «ساکن طبقه وسط» به کارگرداني شهاب حسيني رونمايي شد.اين فيلم اين روزها در تدارک اکران است و از طبق برنامه ريزي هاي انجام شده در تاريخ 24 مهرماه اکران خود را در سينماهاي تهران آغاز مي‌کند. شهاب حسيني در اين فيلم در 38 نقش بازي کرده است.«ساکن طبقه وسط» نخستين تجربه کارگرداني شهاب حسيني در سينماي ايران است که فيلمنامه آن را محمد هادي کريمي نوشته است؛ کارگرداني که شهاب حسيني در فيلم «برف روي شيرواني داغ» او يکي از نقش هاي اصلي را ايفا مي‌کرد و اين‌بار محمد هادي کريمي هم فيلمنامه‌اش را به او داده هم در فيلم «ساکن طبقه وسط» نقشي را بازي کرده است.

هنگامه قاضياني، فرهاد اصلاني، حسين ياري، حسين محجوب، ساره بيات، طناز طباطبايي، بابک حميديان، بهناز جعفري، کامبيز ديرباز، بهنوش بختياري و حسين محب اهري بازيگراني هستند که در اين فيلم به ايفاي نقش پرداختند.


با حضور اصلاني، اسفندياري و محمدي؛

داوران بخش مسابقه بين الملل جشنواره فيلم پروين اعتصامي معرفي شدند

داوران بخش مسابقه بين الملل هشتمين جشنواره ملي و چهارمين جشنواره بين المللي فيلم پروين اعتصامي معرفي شدند.به گزارش شاپرك، هيات داوران بخش بين الملل جشنواره متشکل از محمدرضا اصلاني، امير اسفندياري، منوچهر محمدي، داود سمواتي يار و مريم نقيبي تعداد 29 فيلم را از ميان 400 اثر متقاضي در بخش هاي داستاني، مستند، تجربي و پويانمايي براي حضور در بخش رقابتي جشنواره برگزيدند.

بنابراين گزارش، فيلم هاي راه يافته به بخش مسابقه بين الملل با موضوع تحکيم بنياد خانواده و از کشورهاي هلند، ترکيه، ايرلند، آلمان، کلمبيا، ايتاليا، انگليس، تايلند، روماني، کره جنوبي، هندوستان، لبنان، بحرين، مکزيک، اردن و جمهوري چک مي باشد.


 ميز خبر 

جلسه معاون وزير با معاون رييس‌جمهور

بودجه ارکسترهاي ملي و سمفونيک ابلاغ شد

معاون امور هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي از ابلاغ بودجه براي فعاليت دوباره ارکسترهاي ملي و سمفونيک خبر داد.

به گزارش مهر، معاون امور هنري وزير ارشاد از اجرايي شدن قول رييس‌جمهور مبني بر تخصيص بودجه جداگانه براي احياي ارکسترهاي ملي و سمفونيک خبر داد و گفت: حدود دو روز پس از جلسه با معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهور، اعتبار اوليه احياي ارکستر سمفونيک و ارکستر ملي توسط آقاي نوبخت ابلاغ شد که ما به سرعت براي دفتر طرح برنامه و بودجه فرستاديم تا کار به زودي آغاز ‌شود.

علي مرادخاني درباره جلسه با وزير ارشاد و معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهور گفت: هفته گذشته به همراه ديگر معاونان جلسه‌اي با وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي و آقاي نوبخت داشتيم که طي آن درباره مسائل متعدد حوزه‌هاي گوناگون مثل بدهي‌هاي باقيمانده در بخش موسيقي، تئاتر و امکانات مورد نياز براي برگزاري جشنواره‌هاي هنري به گفت‌وگو پرداختيم.

معاون هنري وزير ارشاد درباره ابلاغ نشدن حکم رهبران ارکستر سمفونيک و ملي گفت: پيش‌تر به دوستان و همکاران گفتم که تا وقتي مسائل مربوط به بودجه، نهايي نشده نسبت به ايجاد تعهد براي دولت با احتياط عمل مي‌کنيم، چون از فرداي آغاز به کار هنرمندان و رهبران ارکستر موظف به تامين حقوق آن‌ها هستيم. اما حالا مي‌توانيم اميدوار باشيم کار به زودي آغاز شود.

مرادخاني به برنامه‌هاي بلندمدت براي فعاليت ارکسترها اشاره کرد:برخي امور از مسائل ذاتي فعاليت ارکسترها محسوب مي‌شوند و انتظار زيادي هم از اين بخش وجود دارد. بنابراين از همان لحظه آغاز بايد به فکر برنامه‌ريزي براي آينده باشيم. مواردي مانند برگزاري کنسرت‌هاي داخلي، تشکيل گروه‌ دوم و نقش‌آفريني در بحث ديپلماسي فرهنگي از مواردي هستند که بايد پيگيري شوند.

رييس جمهور دولت يازدهم در ديدار خود با هنرمندان در دي‌ماه سال گذشته نويد داده بود که ارکسترها دوباره احيا مي‌شوند.


اکران «مذاکرات مستقيم آقاي عبدي» به تعويق افتاد

نمايش فيلم شاه‌حاتمي بعد از ايام محرم

علي شاه حاتمي کارگردان فيلم سينمايي «مذاکرات مستقيم آقاي عبدي» از اکران اين فيلم پس از ايام عزاداري سيد و سالار شهيدان (ع) خبر داد.علي شاه‌حاتمي کارگردان فيلم سينمايي مذاکرات مستقيم آقاي عبدي در گفت‌وگو با فارس درباره آخرين وضعيت اکران اين فيلم گفت: طي برنامه‌ريزي که انجام داده بوديم قرار بود اين فيلم از 2 روز گذشته به اکران عمومي برسد اما با صلاحديد من و آقاي اميرعباس گردان مديرعامل باران فيلم اکران آن را به بعد از ايام محرم موکول کرديم.

وي افزود: با توجه به اينکه مضمون اين فيلم طنز است و با نزديک شدن به ايام محرم، فيلم اکران نشود بهتر است و بنا به همين دليل مذاکرات مستقيم آقاي عبدي را بعد از دهه اول محرم الحرام و ايام عزاداري سيد و سالار شهيدان اکران خواهيم کرد.

به گزارش فارس، «مذاکرات مستقيم آقاي عبدي» پس از روياي سينما،پرواز مرغابي ها، آواي زندگي، کولي، ترکش هاي صلح، دوستان، لاک پشت، آخرين شناسايي، پرنده آهنين، تعقيب سايه ها و گودال به عنوان يازدهمين اثر سينمايي بلند در کارنامه علي شاه حاتمي شناخته مي‌شود که چندي پيش براي ساخت اين فيلم از سوي شوراي عالي پروانه ساخت موفق به دريافت مجوز شد.

الميرا عبدي، ميلاد کي مرام، فريبا طالبي و يوسف مراديان در اين فيلم به عنوان صدا پيشه حضور دارند و در مقابل اکبر عبدي که تنها بازيگر اين فيلم است صحبت مي‌کنند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون